Burg. H. Roelfsema: 'Schiedam wordt eenvoudig ve. eten' 88 98. Schiedamse jeugd toch tikje teleurgesteld na immens nieuwjaars vuur "WALDO" M REESE Cash and carry Salari wordt uitgebreid SCHIEDAM BITTERE KLANKIN NIEUWJAARSREDE OOK GEEN GELD VOOR DE NOODZAKELIJKSTE ZAKEN Kraamverpleegsters Scholieren leveren strijd in water Sportfondsenbad A. Sonneveld (PCG) bedankt als gemeenteraadslid Inbraak in twee distilleerderijen H.A.L. overweegt gebruik nieuwe passagiersterminal in haven New York Apotheekdienst door Jan D. Swart Grammofoonplaat van orgel in Oud-Kath. kerk KENMERK VIN GOEDE SMUK Gelede tram voor lijn 8 Vrouw stapt uit bus en wordt door auto gegrepen KOERIERSTERS POMPBEDIENDE vrijdag 3 januari 1969 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. „Aan de gemeente Schiedam zijn in 1968 zelfs in de kapitaalssfeer de financiële middelen onthouden, die voor de noodzakelijkste zaken beschikbaar hadden moeten worden ge steld. Ik heb me wel eens afgevraagd, of men meende dat Schiedam niet meer bestond! Schiedam wordt eenvoudig vergeten! Ik zal de laatste zijn, die om luxe-uitgaven voor de gemeente vraagt. Maar er liggen essentiële zaken te wachten, die eenvoudig moeten worden af gemaakt of begonnen. Zelfs daarvoor heeft de gemeente geen kapi taal aangeboden gekregen. Dat zal de bestuurlijke onverschilligheid of roekeloosheid in de hand werken en op de duur de lust benemen om een gemeente te dienen als raadslid of als ambtenaar. Men krijgt immers het gevoel, dat men min of meer machteloos wordt ge maakt!" Aldus burgemeester H, Roelfse ma in de Nieuwjaarsrede, die hij gisteravond in de eerste openbare vergadering van de gemeenteraad in het nieuwe jaar heeft gehou den. Die rede had, naar hij zelf toegaf „een wat bittere klank", maar deze financiële afhankelijk heid van liet rijk zat hem al lan ge tijd zeer hoog. „De hoog- geroemde gemeentelijke autonomie is, althans in financieel op zicht, een fictie aan liet worden", ver klaarde burg. Roelfsema, tlie overi gens wel wilde toegeven dat het niet anders kan dat macro-economisch ge zien de gemeenten worden gebonden aan de nationaal-economische ontwik kelingen. Maar wat gebeurt? 80 tot 90 pet van de gewone uitgaven op de gemeente begroting behoort tot de verplichte of semi-verplichte uitgaven. Het Rijk werkt dit in de hand door o,a. de „koppel-subsidie". Als een ministerie een subsidie verleent in het sociale, maatschappelijke of culturele vlak, dan wordt daaraan de voorwaarde verbonden, dat de gemeente ook aan de subsidiering meedoe',. Geen keus Zó kan geen gemeente zich op den duur tegen het verlenen van subsidie verzetten. De gesubsidieerde instellin gen oefenen een zodanige druk uit, dat er geen vrjje keus meer is, hoog stens een vertragende manoeuvre. En het Kük bepaalt alle voorwaarden der subsidieverlening. Op deze manier wordt de gemeentelijke autonomie ei genlijk terzijde geschoven. Ook de zo genaamde verfijning in de uitkering uit het gemeentefonds betekent maar al te vaak semi-verplichte uitgaven. Een spoedig herstel van de financië le gemeentelijke autonomie zag burg. Roelfsema nog niet; zelfs geen snelle verbetering, In de Tweede Kamer wordt wel veel gepraat over de ge- meente-flnanciën, maar de uitkomsten zijn teleurstellend. En als er finan cieel nog ruimte is, dan hebben re gering of parlement wel eigen objec ten, die altijd vóór gaan. In dit verband sloot burg. Roelfse ma zich aan bij de suggestie van de heer J. C. Timmermans, oud-hoofd afd. financiën van de gemeente Rot terdam: een afzonderlijk ministerie voor de behartiging der gemeentebe langen, met een minister als pleitbe zorger voor de gemeenten in het hart van de regering. „Er moet in groter verband eigenlijk een nieuwe visie komen op de taken van een gemeente, neergelegd in een nieuw financieel statuut". Onrust Tevoren had burg. Roelfsema gewe zen op de onrust die zich in deze tijd onmiskenbaar openbaart op sociaal, economisch, politiek, cultureel cn godsdienstig terrein. Een nieuw tijd perk in de geschiedenis is aangebro ken, zoals de schrjjver Romano Guar- dini heeft aangetoond, „omdat de in dividualistische 19e ceuwse maat schappij wordt vervangen door een samenleving, die meer gebouwd is op de solidarileitsgedachte. Daarbij raakt ook de gemeente be trokken. „Want de vage wil tot veran dering leidt tot wrevel en tot nervosi teit, die afgereageerd worden op de overheid. Niet in. het minst op de la gere overheid, de gemeente. De ge meenten voelen dat, ondergaan dat en willen er wel wat aan doen. Maar alle pogingen van een gemeente om dit meer of minder gerechtvaardigde on behagen op te vangen, moeten nu een maal „vertaald" worden in geld. En de vrijheid der gemeenten is op dit punt helaas erg beperkt". Burg. H. Roelfsema langen-groeperingcn opkomen, in het leefbaarheids- of ideële vlak, die trachten de financiële middelen van de gemeente voor eigen doel vast te leggen, onder het motto: wfj alleen zQn deskundig op ons terrein, de ge meente moet van ons deelterrein af blijven en alleen betalen wat wü vra gen. In de afgelopen jaren zijn in de ge meenten talrijke stichtingen in het leven geroepen, voor op zich zelf res pectabele doeleinden. Maar de oprich ters gaan er van uit, dat ze recht op subsidie hebben, zonder dat men ech ter politieke verantwoordelijkheid draagt voor het gehele' beleid. Ja, deze wordt per se afgewezen. Zo wordt de bestuurskracht ondergraven, want po litieke verantwoordelijkheid houdt in het afwegen van de belangen en het erkennen van prioriteiten. Aanpassing Hoe moet het gemeentebestuur te genover deze ontwikkelingen staan? .,ïk meen, dat het allereerst noodzake lijk is, oog voor veranderingen en vernieuwingen, voor een zich wijzi gende mentaliteit te hebben. Aanpas sing aan de gewijzigde verhoudingen moet mogelijk zijn", meende burg. Koelfsema. „Voor nnj staat vast, dat, welke ontwikkeling de positie van de ge meente ook zal doormaken, er steeds een belangrijke taak voor clc lokale overheid overblijft. Van ouds is bij de burger de wens aanwezig, daadwerke lijk bij het bestuur van de naaste om geving betrokken te zijn". Gemeentewet „Toch mag nimmer worden verge ten dat de gemeente moet worden be stuurd met de Gemeentewet in de hand. Want die is nog steeds van kracht. Als men zich te veel en te snel door de op de gemeente inwerkende krachten zou laten beïnvloeden, zou het bestuur verlammingsverschijnse len kunnen gaan vertonen. Dat zou verwaarlozing van de opgelegde taken kunnen betekenen". Aldus burg, Roelfsema in zijn Nieuwjaarsrede. Te vaalt: neen Daardoor moet een gemeentebe stuur tegenover de wensen van de burgerij te vaak een „neen" laten ho ren. Dit doet het bestuur schaaei de gemeentepolitiek wordt minder ge loofwaardig. Het gevolg is dat er oe- |hA»Vl/VVVWV'VVVWV'Vi*'VWWVVV* Geen krant ontvangen? BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees buiten R'dam— Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. SCHIEDAM, vrijdag. In het Ge meente-ziekenhuis te Schiedam slaag den voor het examen voor de aante kening kraamverpleging de verpleeg sters J. Polder, B. v.d. Heijden, E. J. Timmermans, H. C. Bezemer, H. M. Dijkstra en M. v.d. Enden. {ADVERTENTIE BRIL NODIG? Houdt AREND in 'toog Erkend ziekenfonds- leverancier Hoogstraat 91 ADVERTENTIE DAMESHOEDENMAGAZIJN y brengt het allernieuwste HOOGSTRAAT 60 TELEFOON,266728 (Van een onzer verslaggevers! SCHIEDAM, vrijdag, Maar liefst 1300 scholieren hebben vanaf gister morgen tot vanmiddag op een uiterst sportieve manier strijd geleverd in het water van bet Sportfondsenbad. In to taal hebben 44 lagere scholen aan dit zwemfestyn, dat opnieuw door de centrale Scfaoolsportcommissie is geor ganiseerd, deelgenomen. Na afloop kregen alle leerlingen een toepasselij ke herinnering aan deze wedstrijd aangeboden. Voor de eerste keer zijn de vijf best geplaatste leerlingen van elk pro gramma-onderdeel overgegaan naar de finale-wedstrijden. In voorgaande jaren was de tijd van aantikken bepa lend. De prijsuitreiking heeft vanmid dag plaatsgehad. Gezien het tijdstip, waarop de zetters zich over onze kopij moeten meester maken, kunnen we onze lezers de juiste uitslag niet bren gen. Morgen hopen we hier wat uitge breider op terug te komen. (ADVERTENTIE) elke vrijdagavond ...tot 9 uur open Dat er verschil is tussen matras sen, zult U toegeven als U één keer geslapen heeft op zo'n Po- lyaether matras. Twee-persoons Poly aether ma trassen, de moderne matrassen, die steeds meer gevraagd wor den, omdat ze een perfekte ligging hebben'makkelijk hanteerbaar en hygiënisch zijn. .wee-persoon s polyaetherN matrassen 120x190 cm S.G. 35 KG per m5 Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop -var» 'deze 2-per- .soons Polyaether matrassen, met 'geborduurde boorden, overtrokken met fraaie kwali teit damast, in de kleuren blauw en goud, voor prijzen, die voor zichzelf spreken. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift feejt ér meülen ("Vaa een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Het lid van de gemeenteraad van Schiedam voor de Prol. Christelijke Groep, de heer A. Sonneveld heeft bedankt voor het raadslidmaatschap. De heer I. 't Hart staat op de nominatie om deze open gevallen plaats in te nemen. In de gemeenteraadsvergadering heelt burg. Roelfsema de heer Sonne veld ten afscheid toegesproken en hem daarbij getypeerd als „de vrien delijkheid en de beminnelijkheid zel ve, ook wanneer hij kritiek levert". Hij betreurde het dat de heer Sonne veld. door toenemende werkzaamhe den geen tijd meer heeft kunnen vin den voor het raadswerk, dat hij im mer op verdienstelijke wijze heeft verricht. „Ik heb het besluit niet overhaast genomen. Ik zal het werk in de raad missen", verklaarde de heer Sonne veld in zijn dankwoord. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Cash and Carry Salari aan de Van Cleeffstraat zal binnen twee maanden worden uit gebreid met een bovenverdieping. Bo vendien zal de voormalige werkplaats van het Constructiebedrijf Kips cn Co worden verbreed door het overkappen van de loopgang tussen Cash and Car ry Salari en de aangrenzende NW- Constructie Staal Schmolz en Bfcken- bach. Het gerucht, dat Joop Salari, eige naar van de in het Schiedamse indu striegebied gevestigde Cash and Car- ry-zaak, een filiaal zou beginnen in het aan het einde van het vorige jaar gesloten Monopole-theater aan de Hoogstraat, werd door hem ten stel ligste tegengesproken. „Het vestigen van een Cash- and Carrybedrijf aan de Hoogstraat is la riekoek", aldus Salari. „In de eerste plaats zouden wij, of andere gegadig den, al heel moeilijk bevoorraad kun nen worden. Uiteindelijk kun je maar tot elf uur met de auto door de Hoog straat rijden. En in de tweede plaats kunnen de klanten dc ineesten komen immers met de auto geen parkeerruimte vinden voor hun wa gens". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Zowel in de distilleerderij Herman Jansen aan de Zeilstraat als in die van J. J. Mel- chers aan de Noordvestsingel is van nacht ingebroken. Zover men vanmor gen kon nagaan, wordt bij beide pan den niets vermist. In het pand van de distilleerderij J. J, Melchers vond men alleen tien dozen vieux, die reeds uit een ander gedeelte van het pand wa ren meegenomen, vlak bij de plaats waar de inbrekers de distilleerderij waren binnengekomen. De inbrekers hadden echter hun buit moeten ach terlaten, toen de politie die door een bewoner van de Noordvestsingel op de hoogte was gesteld van hun aanwezig heid, arriveerde. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Dc HollandAmerika lijn staat positief tegenover het plan van het New Yorkse havenbedrijf om in midden- Manhattan aan de H rivier een nieu we passagiersterminal 'te construeren. Met de bouw van dit uit drie pieren beslaande project, dat 60 miljoen dol lar gaal kosten, zal spoedig worden begonnen. „Het ligt in dc lijn der ver wachtingen". aldus een zegsman van de Holland-Amerika Ifjn in Rotterdam, „dat de H.A.L.-schepen ook gebruik zullen maken van deze nieuwe termi nal". Zoals bekend heeft de stad New York in Lower Manhattan een nieuwe pier laten bouwen, die op 14 maart 19 S3 officieel in gebruik werd geno men. Deze pier wordt op het ogenblik door de HAL gehuurd op een basis van 20 jaar voor een prijs van I.055.600 dollar per jaar. Pier 40 kost te 16.240.000 dollar. Volgens dc Holland-Amcnka lijn worden nu tussen de H.A.L. en de stad NewYork onderhandelingen ge voerd over het verlaten van pier 40. Deze gesprekken zijn nog niet afge rond. Het huurcontract van pier 40 loopt voor de H.A.L. eerst in 1982 af. De NewYork Port Authority heeft van de stad NewYork toestemming gekregen voor de bouw van de nieuwe terminal, die de huidige 40-jaar oude pieren 86, 88 en 90 in Mid-Manhattan beslaan. De oplevering is in 19*72 ge pland. Vrjjwel alle grote passagiersre derijen zullen dit nieuwe project gaan gebruiken voor het afmeren en ver trek van hun „diepen. SCHIEDAM, vrijdag. Apotheek Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035, neemt dit weekend van vrijdag 18 uur tot en met maandag 8 uur de wacht dienst waar en gedurende de volgende week ook de nachtdienst. In spoedgevallen zijn dit weekend de huisartsen te bereiken via de tele fonische Boodschappendienst op num mer 206611. SCHIEDAM, Geboren: Johannes J., z. v. C. P. M. van Aken en A, A. G. Schoonak- ker: Saskia M. P., d. v. A. B. T. Kik en D. Soromer; Robert P., z. v. L. Kcoij cn A E, Messenger; Marc Jz. v. J. H. Brugman en G. B. Ruijs; Gerda H., d. v. J. A. A. Broxks en M. J. Pasztjerik; Mareclllno, z. v. J. Otten en E. Smits; Christoifel M. H.. z., v. F. G. H. Landsbergen en A. M. A. van Veggel; Franciscus M., z. v. T. J. Helns- broek en A. C. M. Olsthoom; Een! P., d. v M. Doums en C. M. Cap Elf o; Miranda A. A„ d. v. A. J. C, Snijder en M, W, de Vette. Maurice J, P. W., z. v. J. W. Seijkens en M. C. Clawing; Catharina N, Gd. v. C. Kool en G. Budding: Paulina F., d. v. L. A. de Borst en P. L. F. van den Brand, Monique, d, v. J. Streyl en A. H. Slicdrecht: Renè, v. A. van der KooH en J. van Buuren; Ronald us A, C., z. v. T. J. M. Arkesteijn en A. E. de Jong: Angelique H. M.. d. v. P. H. M. Spcelmeijer en I. Koofjmann: Ma mix L. J., z. v. J, D. Mattlis en C. A. M. Hoog land: Petronella, d. v. P. Koster en K. van Heest; Hendrlkus J., z. v. C. M. MeJief en A. van 't Oor; Allda E., d. v, H, J, van der Moer en F. T. Smit; Saskfa J. L., d. v. T J. M. van de Kamp en L. A. van Eijk; Annemieke, d, v, D, Dekker en T, Pleters. jaar; P. van der Does. 77 jaar; G. Wessel, 83 iaar. wed. P. Herstel; A. P. Duchenne, 79 jaar, wed, A. M, de jager: P. A. van Tol, 90 jaar: M. den Ouden, u maanden; M. Menze, 79 jaar. echtg, F. K. Seifert: M, H. Maas. 62 jaar, wed, T, J. H, Vandegaar; A, de Vette, 19 jaar; R. S. M. Over de Vest, l week. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Men be hoefde gisteravond op het zeer drassige terrein tussen de R.K. Begraafplaats en de Nieuwe Damlaan, alwaar ter plekke het traditionele nieuwjaarsvuur op een zeer goed georganiseer de wijze om precies zeven uur werd ontstoken, maar naar de "bedroefde en een tikje nijdige gezichten van de duizenden kinderen te kijken, om te we ten dat er iets aan mankeerde Ze hadden allen vol verwachting, en met een beetje gefarceerd geduld het smeulen van ai? talrijke kerstbo men afgewacht. Immers, er zou na dat nïeuwja3rsvuurtje nog een toe tje volgen in de vorm van wat „overgebleven" vuurwerk van de firma. Villerius aan het Broersveld. Maar de kinderen kwamen bedrogen uit. Het aangekondigde restant vuurwerk bleef tot ieders verbazing weg. Zelfs de directeur van de Schiedamse Gemeenschap de SG is de instantie die het gebeuren fi nanciert had een gezicht vol ver bazing. Bij nadere informatie bleek 'echter, dat vuurkoning Villerius het afgelopen jaar zulke goede zaken had gedaan, dat hij op oudejaarsdag volledig was uitverkocht. Helemaal orwerrichterzake zijn de jeugdige vuurmaniakken velen vergezeld dooi* pa of ma niet naar bed gegaan. Dik een uur heb ben. ze een verdraaid goed „fikkie" kunnen aanschouwen. Zo goed zelfs dat de toeschouwers aan de Vlaar- dfegerdljk door de immense rook wolken in. hei prille begin volledig van de buitenwereld waren afge scheiden. Het beste uitzicht op de vuurzee had den zonder enige twijfel de bewo ners van de Koningin Emmaflat aan de Burgemeester Stulemeijerlaan, Er waren zowaar enkele gastvrije flatbewoners, die ook anderen van deze prioriteit lieten profiteren en sommige kleintjes een geheel gratis balkon-plaatsje aanboden. Hoewel de politie een deel van het terrein met provisorische hekken had afgezet, bleek dit op het laatst toch een prooi voor enkele branie- schoppertjes. Er. was zelfs een klein mannetje (ruw geschat een jaar of zes) dat vlak in de nabijheid van de vuurmassa een tegenprestatie wilde verrichten in de vorm van een ille gaal vuurtje. De leden van het Schiedamse brandweerkorps lieten het kereltje zijn gang gaan. Voor eventjes overigens. Want toen hij er zo de smaak van te pakken kreeg en vervolgens een poging waagde om een nog gave kerstboom uit de brandende massa te halen, greep een brandweerman in. Voordeeltje Het was achteraf eigenlijk geen ver houding geweest: de tijd van opbou wen en de lijd van afbranden. In tie ochtend- en middaguren had het op- Het was gelukkig een ongevaar lijk brandje, stapelen van de duizenden kerst bomen niet alleen veel manuren maar ook menig zweetdruppeltje gekost. Maar er waren ook overdag vele han denwrijvende jongetjes geweest. Zij hadden immers niet alleen voor vele lagen kerstbomen gezorgd, maar er ook een zeer bescheiden financieel voordeeltje van overgehouden. Voor elke boom, die zij inleverden werd grif vijf cent betaald. En er waren slimmeriken, die volgens de heren organisatoren, wel dertig keer aan deze transactie hebben deelgenomen. Dc brandweer had wel een zeer ge makkelijke avond. Zelfs het uitstip pelen van de plaats, waar de bomen vlam zouden vatten, was niet nodig geweest. De zeer drassige grond en de vele plassen op hot braakliggen de terrein hadden elke voorzorgs maatregel overbodig gemaakt. Maar ondanks deze prettige bijkomstig heid waren ze toch present. Ook de heer Keuzekamp (deze keer in een wat luchtiger kledij dan wij nor maal van hem gewend zijn), onder wiens zwijgende leiding het Nieuwe Damlaanbrandje volledig perfect is verlopen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag". Dc Oud- Katholieke parochie van de H, Johan nes de Doper in Schiedam voert een actie voor de restauratie van het orgel in de kerk aan de Dam. Het instru ment dateert van 1866 en werd ge bouwd door G. F. Witte te Utrecht maar is wel aan een herstelbcurt toe. In Schiedam beschikt men gelukkig' over een aantal goede kerkorgels, maar dat legt de verplichting op, die orgels ook in goede staat te houden. Ten bate van het restauratiefonds is vorige maand een grammofoonplaat gemaakt van het orgel, dat bespeeld werd door de organist S. W. J. Schade van Westmm. met medewerking van mej, A. G. Jungst, sopraan en de heer1 Rob Holl, bas. Het programma is: prelude en fuga in E en D van Bux- tehude; aria Don Francesco Sponga; Salve Regma van Pergolesi; pastorale van Bach; recitatief en aria uit de cantate 140 van Bach en prelude en fuga van Mendelssohn. Men kan op deze plaat intekenen, doch de oplage is beperkt, De prijs is bij intekening 14,25, na verschijning 15,50. Men kan dit bedrag overma ken op giro 633485 t.n.v. A. H. Bal vers, Burg. van Haarenlaan 1027, Schidam. (ADVERTENTIE) HERENKLEDING - HERENMODE ORANJESTRAAT 21 - TELEFOON 26 87 83 - SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Het ligt in de bedoeling van de R.E.T. om een wijziging tc brengen in dc haltesitua tie op de Koemarkt in Schiedam, waardoor het mogelijk wordt ook op tramlijn 8 de moderne geledctramrij- tuigen in ie zclicn, zoals het momen teel al hel geval Is met Hjn 1. Op het ogenblik wordt voor lijn 8 nog van het oudere materiaal gebruik gemaakt omdat de passagiers als het ware aan „de verkeerde kant" moeten kunnen instappen. Voor de nieuwe si tuatie zal een „keerlus" worden ge legd in de rails; daarover zijn de be sprekingen nog gaande. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De 56-jari- ge mevrouw J. L. v. L. filiaalhoudster uit Vlaardingen, werd gisteren, nadat zij uit de buslijn 58 was gestapt en voor de bus langs trachtte over te ste ken, door een personenwagen gegre pen. Zij moest met een hersenschud ding en een enkelfractuur naar de Dr. Noietstichting worden overgebracht, waar zij ter behandeling is opgeno men. Schiedam Bekendmaking voor de scheepvaart. Met ingang van heden, tot en met 10 januari 1969 of zo veel langer of korter als nodig zal zijn, zal de ORANJE- BRUG in verband met reparatie-werkzaamheden met geopend kunnen worden voor de scheepvaart. Schiedam, 31 december 1868. Bekendmaking Gemeente Schiedam Burgemeester en Wethouders herinneren de be woners van Zuid aan de eontact-bijeenkojnst op woensdag 8 januari 1969, des avonds om acht uur, in het wijkgebouw van de Ned. Herv. Kerk aan de Nieuwe Maasstraat 70. Schiedam, 3 januari 1969. Personeel gevraagd De Schiedammer {Het RoUe.-- clams Parool) vraagt vaste be- Eorgers(sters). Aawn. Hoog straat 76. Schiedam. Tel. 267270 's avonds na 7 uur tel. I559BO. PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto v. Vuuren, Hoogst r. 106, Schiedam Tel. 266720. Let op het juiste adres. Butagaskachels ƒ85. Slede- en Ijsschaatsen. WAAR DAT WIEL DRAAIT. Hoogstraat 67-69. Schiedam. Voor SCHAATSEN naar Fa. J. Mak ZnHoogstraat 125. Schiedam. Tel. 267982. Dames- kunstsehaatsen. Ijshockey- en. Noren. Komt u eens kijken. Foto, film en projectie Voor spoedige indiensttreding gevraagd adm. kracht (mnl.) leeftijd ca. 20 jaar. Liefst in het bezit van het praktijkdiploma boek houden of studerend hiervoor. Mondelinge sollicitaties dagelijks, of schriftelijk aan: N.V. UNIQUE - STATIONSPLEIN 2 - SCHIE DAM, TELEFOON (010) 356277. I Automobielbedrijf-garage UNIQUE N.V., Stationsplein 2 - Schiedam, B vraagt voor spoedige indiensttreding I Schriftelijke sollicitaties aan bovenstaand adres of 1 I tel. (010) 156277. CITROEN AUTOMOBIELBEDRIJF Werkplaats: Bokelweg 88-90, Quick-service: Singe! 41-45, Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2