De „witte drank" is in opmars,, B ROTTERDAMS DAGBOEK Een naar woord v 'Positie minister raad domineert die van parlement' Reisbureaus samen met Westduitse chartermaatschappij en Niet-erkende importeur 'toch duurder inkopen' ROTTERDAM RIJNMOND Als gevolg van conflict met A.N.V.R.: Wijkraad voor IJsselmonde heeft jnog steeds geen nieuwe secretaris Huizenveiling n.v. verzekerings maatschappij de -&nng.z&HA? m westblctak22-r'dam tel. 010-110004* ...ent Rede prof. van Maarseveen: Opnieuw onrust bij centrale graanfactorij Dader doodslag ter beschikking regering gesteld Toneel Ballet Opera Muziek Folklore Cabaret Revue Kindervertier Eet-tip SPECULATIES OVER KOSYGIN NEMEN TOE Wethouder onthult tegeltableau Dienstencentrum in Carnissehuis Organisator binnenhuis: Expositiehal- zuid spoedig al te klein pag. 4 - donderdag 30 januari 1969 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Na de opmars van witte jenever vorig jaar wordt de Nederland se markt op het ogenblik gecon fronteerd met steeds meer „wit te" merkwiskey, Franse likeu ren en Franse cognac. Deze import van tot op heden in Nederland „duur" buiten lands gedistilleerd wordt ver zorgd door niet-erkende impor teurs, die grote partijen opko pen en rechtstreeks importeren met uitschakeling van de tus senhandel. Ben van deze -niet-erkende impor teurs is de heer L. P. BamJt (33). woonachtig in Capelle aan den I Jssel en van afkomst Amsterdammer. Hij zegt sinds juli vorig jaar hier mee zelfstandig begonnen te zijn. De methode is in het buitenland grote partijen op te kopen van buitenlands gedistilleerd. Hij Is begoncn met whiskey, cognac en likeuren en wil dat nu nog gaan nitbrelden met de grote merken sherry en vermouth. „Ik moot duurder inkopen dan de erkende importeurs omdait ik de partijen uit de officiële handel moet wegtrekken", aldus de heer Bant „Maar omdat ik rechtstreeks aan witte slijters lever, die vanwege hun hogere omzetten mot een lagere winstmarge genoegen nemen, en met uitschakeling van de tussenhandel, kan ik toch nog voor oen lagere prijs leveren- De Amsterdammer importeur WJ- mernk en Muller heeft vandaag aan gekondigd ook Hennessy-cognac, alsmede verschillende soorten whis key on likeur, met uitschakeling van de tussenhandel rechtstreeks aan de witte slijters te leveren. L. P, Bant: zelf duur buitenlands gedistilleerd inkopen, met uitschake ling van de tussenhandel. „.Ik ga nog onder zijn prijzen werken", aldus de heer Bant. Vol gens de hoer Bant kimmen alleen de grote witte slijters profiteren van deze nieuwe ontwikkeling. Volgens hem komt het aanbod van de Hen- nesy-cognac neer op een prijs van, 13,00 per fles vóór B.T.W. bij een afname van 2400 flessen contant. „Eon slijter moet een flinke omzet hebben wil hij 2400 flessen Hermes- sy in een korte periode omzetten", zo zegt hij. Hij ontkent, dat de partijen in Ne derland via shipchan diers op^ de markt komen. Be heer Bant is zelf afkomstig uit een shi pc handier bran che en hij wil toegeven, dat veel van zijn contacten in het buitenland uit shipchandlers bestaan. „Maar beslist geen Nederlandse shipchandlere", zegt hij, „wamt die lopen de kans om in Engeland op de zwarte lijst te komen, wanneer zij in Nederland op de binnenlandse markt zouden verkopen. Er zijn zelfs Ne derlandse shipchandiers -ten onrechte uitgesloten, omdat ze aan mij gele verd zouden hebben." In Rotterdam zijn de witte slijters ReijnsUootn en Jan van der Heijdc begonnen met de verkoop van do „dure" whiskeys en cognacs. Uit het feit, dat nu ook officiële importeurs dpor de knieën gaan, kan geconclu deerd worden, dat «ij een belangrijk gedeelte van de markt met hun aan biedingen hebben veroverd. De prijzen variëren tussen, de 16 en 1? per fles whiskey of cognac. Zoals bekend ligt die prijs officieel nog boven, de 20. De Openbare Verkoping van. Onroeren- de Goederen door de N.V. NOTARIS HUIS op 29 januari 1969, in Zaal V van -de Koopmansbeurs te Rotterdam. DEFINITIEVE AFSLAG. Noarisgen P, C. KOOYMAN EN J. C. IN'T HOUT: 1 pand en erf WEM25LDINGE- STRAAT 26 (Pendrecht) Inzet 25.0ÖÖ,—afslag 29.200,—. (ADVERTENTIE) Voor een goede particuliere ZIEKTEKOSTENVERZEKERING kiest u dan het beste een polis van de RIJNMOND. PREMIE-TARIEF* {tot 1-1-70) Verpleging In klasse Tb Ta volw. per jaar 429.- 259.- per maand volw. 38.25 kind 23.09 'Toeslagen bij hogere leeftijden: 55-60 jaar; 30%; 60-65 jaar; 50%; vooryrQuw{en)-alleen tevens 30%, Per gezin wordt premie berekend voor hoogstens drie kinderen beneden 16jaar; voor studerende kinderen tot 27 jaar kfnderpremie. In de verzekering is begrepen: verpleging in een ziekenhuis, sa- natorlum.psychiatr.inrichting.incf. bijkomende kosten, ziekenver- voer. Specialistische behandelin gen inclusief medicijnen, röntgen foto's, laboratorium-onderzoek, enz. (eigen risico per jaar f 15.-) Huisartskosten kunnen, worden medeverzekerd. Vraagt uW assurantieman of rechtstreeks: Vfr.' (Van. een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag De ministerraad neemt een staats rechtelijke positie in die domineert over die van het parlement, dat zichzelf ziet als een fiatterend en controlerend orgaan en het initia tief en de leiding van de ministerraad aanvaardt. Dit stelde vanmiddag prof. jnr, H. Th. J. F| van Maarseveen In een rede over „De heerschappij van de minis terraad" b{j de aanvaarding van hfet ambt van gewoon hoogleraar In het staats- en bestuursrecht aan de Eco nomische Hogeschool te Rotterdam. Prof. Va Maarseveen. is eer. zoon van mr. J. H. van Maarseveen, die ten tijde van de politionele acties in In donesië minister van binnenlandse za ken en va de overzeese gebledsdeie a.i. was. In geen Westeuropees land ge schiedt de benoeming van de minis ters zozeer buiten de volksvertegen woordiging en kiezers om als in Ne derland, waar over een nieuwe sa menstelling van de ministerraad bin nenskamers wordt beslist, in of na overleg met leidinggevende parlemen tariërs maar ook in het bijzonder on der buiten-parlementaire druk. 20 zei prof. Van Maarseveen. Naar zijn oor deel is juist in dit opzicht de legitima tie van de heerschappij van de minis terraad uitermate zwak, „zo niet ge heel afwezig". De procedures die tot de besluitvor ming van de ministerraad leiden, ver zekeren, volgens prof. Van Maarse veen in onvoldoende mate degelijk heid en veelzijdigheid. De stelselma tigheid van de besluitvorming laat ook te wensen over, zo zei de hoogleraar. Ruim verspreid is de opvatting dat men jn de constitutie, waar het de gronden van de staatsinrichting be-' treft, 7.0 weinig mogelijk veranderin gen behoort aan te brengen en de noodzakelijke veranderingen liefst aan de tijd en de werking van de omstan digheden moet overlaten. „Vermoede lijk zullen de belangrijkste staatsrech telijke patronen naar vorm noch naar inhoud door een bewuste daad funda menteel gewijzigd worden, tenzij on der de druk van binnenlands geweld of buitenlandse revoluties", aldus prof. Van Maarseveen. ROTTERDAM, donderdag, wijkraad, voor IJsselm.on.de heeft nog steeds geen secretaris gevonden die de plaats van de heer J. J. Hof kan inne men. De wijkraadsleden hebben voor deze functie blijkbaar ge on van allen tijd. Het voorstel van de heer J. Bijl een. administrateur te benoemen met daar naast een secretaris uit de wijkraad kon dan ook, althans op de vergade ring van gisteravond, niet verwezen lijkt worden. Bovendien voelden slechts zeven van de veertien aanwezige wijkraads leden voor het idee. De anderen koren allen voor een ambtelijk secretaris die aan de wijkraad dient <te worden, toe gevoegd. Omdat de partijen het niet met él- kaar eons konden worden, besloot voorzitter A. C. Marti not dit agenda punt evenals reeds bij de vorige vergadering geschiedde aan te hou den tot een volgende keer. En zo zal de heer Hof, die per I fe bruari het secretariaat had willen overdragen na twee jaar „tijdelijk se cretaris" te zijn geweest, in ieder ge val tot de volgende vergadering nog in functie blüvenl De voorzitter installeerde het nieu we lid de heer W. Wagemaker (PvdA). Het wagen-halfu u rtj e waarmee volgens de agenda de vergadering zou worden geopend, bleek «iet nodig zijn, Br kwamen namelijk geen vrag naar voren uit het twee man sterke publiek. De wijkraad, nam zich voor, waarschijnlijk in verband daarmee, wat meer aan propaganda te doen en lederen die toont belangstelling te hebben voor hat wijkraad werk op zijn verzoek een uitnodiging voor de ver gaderingen te sturen. Deze zullen in het vervolg iedere derde donderdag van de maand gehouden worden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Hot persoueel, werkzaam In de hmten- dienst van de centrale graanfactorij, heeft een brief gestuurd aan de direc tie, waarin wordt gesteld dat de wijze waarop door de directie het werk thans wordt ingedeeld een juiste con trole de werkzaamheden onmogelijk maakt. Z{j kondigen aan uitsluitend werkzaamheden te zullen verrichten met Inachtneming van de bepalingen in de huidige C.A.O. Het personeel stelde deze brief op tijdens een vergadering, waar aanwe zig waren vertegenwoordigers van de Nederlandse Bond van. Vervoerperso neel, Nederlands Katholiek Vakver bond (beide erkend) en het O.V.B. en Federatie Haven vakverenigingen (niet erkend). Zoals bekend, ontstond eind vorig jaar grote onrust onder het personeel van- de centrale graanfactorij toen 33 personeelsleden ontslag werd aange zegd. Zo beschuldigen de personeelsleden de directie ervan „te experimenteren, waardoor nog meer personeel buiten spel gezet zal worden. (Ren man krijgt nu werk opgedragen, wS&rvoor in het verleden twee of drie irfötx werden- in gezet". (Van een onzer verslaggever) ROTTERDAM, donderdag - Ongeveer 150 Nederlandse reis bureaus gaan samenwerken, met drie Westduitse .luchteharter- maatsehappijen als gevolg van een conflict tussen deze reis bureaus en de landelijke Alge mene Nederlandse Vereniging ten behoeve van. het Reizigers verkeer. De 150 reisbureaus weigeren zich aan te sluiten bfl deze vereniging en mogen daarom geen reizen verkopen van bij de ANVR aangesloten grote boekingskantoren. Zj| hebben nu de Federatie van Reisbureaus opgericht en gaan met de drie Duitse maat schappijen vanuit Diisseldorf vliegen. Deze drie maatschappijen zfju Euro- inüller, Txansair en „Halloreise". Contractueel zijn de Duitsers verplioht om duizend vliegaltplaatsen per weeft naar verschillende bestemmingen te leveren. Volgens insiders in de reisbureau- wereld betekent dit dat van de 400.000 vliegreizen die per jaar in Nederland worden verkocht, ongeveer 100,000 door Duitse maatschappijen zullen worden uitgevoerd. De Federatie van Reisbureaus houdt op 6 februari in hotel Noord-Brabant in Utrecht haar ledenvergadering, waarop deze zaken ter sprake zullen komen. De Federatie van Reisbureaus is opgericht om tegenwicht te geven aan het streven van de ANVR alleen met leden van de ANVR zaken te doen. Zij beschuldigt de ANVR ervan wel toe te staan dat grote warenhuizen ook reuen gaan verkopen, terwijl de kleinere teisbureauhouder (de weder verkoper dus in feite)- niet wordt toe gestaan naast reizen ook andere arti kelen te verkopen. Per 1 januari, aldus een reisbureauhouder, is de regel „alleen zaken doen met bij de ANVR aangesloten leden" strikt doorgevoerd en zijn hierdoor met name de kleinere wederverkopers in grote moeilijkhe den geraakt Voor grotere klanten, die per jaar vóór een boekingskantoor voor minstens 50.000 verkopen, kan nog wel dispensatie van de ANVR worden verkregen, maar de kleinere reisbureaus hebben het erg moeilijk om hun verkochte reizen ook inder daad „te plaatsen". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Con form de els van de officier van justitie heeft de rechtbank In Rotterdam van morgen de 36-jarige Henk V. op grond van de psychiatrische rapporten ontslagen van rechtsvervolging en on voorwaardelijk ter beschikking ge steld van de regering. In de nacht van 6 juli van het vori ge jaar sloeg V. de 55-jarige havenar beider Dirk Labrie op zijn kamer in de buurt Crooswijk met een hakmes de schedel in. Het slachtoffer werd. zwaar gewond en overleed elf dagen later in een ziekenhuis. Na een cafébezoek waren de man nen, beiden onder on vloed van alco hol, naar het huis van V. gegaan, waar een tragische vergissing de aan leiding tot het misdrijf was. V. had zijn spaargeld in de asla van zijn haard verstopt. Labrie zag dat en riep: „Bewaar jij je poen daar?" Henk V., die volgens zijn raadsman met een groot wantrouwen tegen iedereen leefde, verborg het geld daarna onge merkt in de zitting van een stoel en ging slapen. Toen hij wakker werd, was V. vergeten waar het geld was. In de asla was het niet Hij maakte La brie wakker, maar die ontkende er iets van te weten. Daarop sloeg V. hem met een hakmes de schedel in. V. ontkende aanvankelijk de dader te zijn, maar viel na enkele dagen door de mand. T7IJF van de komende tien avon- v den in de Rotterdamse Schouw burg zijn voor het NRT. Zondag 2 februari het blijspel „Plaza Suite", woensdag 5 en vrijdag 7 februari „De onbekende soldaat en zijn vrouw", donderdag 6 fe bruari „De Prijs" van Arthur Mil ler en zaterdag 8 februari Shaws .Caesar en Cleopatra". Maandag 3 fe bruari gaat de Rotterdamse pre mière van „De Humorist", ge schreven door John Osborne en te spelen door de Haagse Comedie. In de hoofdrol len Paul Steen- FAUL bergen en Ida STEENBERGEN Wasserman. Ver- humorist der spelen mee: Ingeborg Elzevier, Manfred de Graaf en Gijsbert Tersteeg, Mu ziek: Jurriaan Andriessen. Decors: Hep van Delft. Morgenavond brengt de Neder landse Comedie haar nieuwjaars stuk, nl „De Spaanse Brabander Zaterdag 1 en dinsdag 4 februari hetzelfde gezelschap, maar dan met Alles voor de tuin' van Edward Albee. In het Piccolotheater nog steeds opvoeringen door het NRT van het Middeleeuws programma. Bal laden, gedichten en het abel spel „Lanceloet van Denemarken". Re gie: Eric Schneider. Op 29 en 30 januari, 2, 3, 4 en 8 februari. De toneelgroep Novem '62 speelt vrijdag 7 februari in het Piccolo theater „Het Bericht" van. Vaclav Havel. Medespelenden: Wim Leenitwaar, Piet Quaok, Ineke Krijgsman en Connie Ra wie. "Woensdag 5 en donderdag 6 fe bruari een stuk van Büchner in "i Venster: Teafer Terzijde met „Leonce en Lena", gert door Anne Marie Prins. TTET Nederlands Danstheater is zondagmiddag (14.00 uur) in de Rotterdamse Schouwburg met het ballet „Solo for voice 1", een. choreografie van Hans van Maa- nen. De muziek van John Cage wordt uitgevoerd door het Neder lands Bal] et orkest o.l.v. Bart van Beinum met de sopraan Jenny Veeninga als soliste. Verder staan op het programma: „Arena", „Three Pieces", „Sargasso" en pas de deux uit „Le diable a quatre". Franz Paul Decker zal dins dag 4, woensdag 5 en donderdag 6 februari als gastdirigent van het RPhO leiden. Op het program ma staan wei-ken van Haydn, Strauss („Vier letzte Lieder FRANZ soliste Jennifer FAUL DECKER Vyvyan (so- RPhO praan) en Beethoven. Zondag 9 fe bruari leidt Decker hefc RPhO in werken van Berlüoz, Tsjaikowski en Beethoven. Solist: Waleri Kli- mow (viool). Het Rotterdams Opera Koor is vrijdag 7 februari te beluisteren in de conccrtvorm van Verdi's „Er- nani". Piet Struyk heeft de alge hele leiding. Arie Keijzer concerteert zater dagmiddag 8 februari (15.00 uur) op het Doelenorgel. In de kleine zaal van De Doe len zondag 2 fe bruari (14.30 uur) het Ne derlands Kamer orkest o.l.v. Da- vicl Zmman en als solist Thomas Magyar (viool). Onder auspiciën van de Rotter damse Kunst kring op donder- 7 f ebi TA IE Schule der Frauen", opera J -yjjjQ, Liebërman, wordt op zaterdag 8 februari door nat opera- jezelschap Forum in de Groote Jchouwburg gebracht. Muzikale leiding: Gustav Fulleborn. Mede werkenden: Anton Eldering, Ge rard Groot, Frans Boek, Germai- ne Stordiau, Anton Trommelen en Maria van Nemessani. TN de grote zaal van De Doelen -1- zaterdag 1 februari het Concert gebouworkest o.l.v, Bernard Hai- tink met als solist de violist Her man Krebbers. Op het programma de Symfonie no 102 in bes van Haydn, „Ma mère l'ote" van Ravel en het Concert in d opus 77 voor viool en orkest van Brahms. Zondag 2 februari het vermaar de Don Kozakken Koor, o.l.v. Ser ge Jaroff, een programma van ii- tumdisohe gezangen, volksmelo dieën en Russische koorzang. Als intermezzo enkele KOzakk end a ri sen. De Koninklijke Orkestvereniging „Symphonta" geeft maandag een concert ten bate van een borst beeld van de oprichter van het RPhO, Jules Zagwijn. Solisten: Martin Zagwijn (cello) en Johan Huibregtsen (piano). Aanvang: 20.00 uur. ARIE KEIJZER Doelenorgel .ruari een solistenconcert, waaraan wordt medegewerkt door Dok Vermeijden (violoncel), Thom Bollen (piano), Carla Kemme (flu en Hakiem van Lohuizen (elft', eimbel-piano). TTET Tsjechisch staatsensemble •tl „Lttcnica" geeft zaterdagavond 8 september een voorstelling in de grote zaal van De Doelen. Met o.a. indrukwekkende mannendan- sen, bijzondere dansstijlen uit af gelegen streken en een roversdans. De zestig leden van het gezelschap hebben de beschikking over zeer veel fraaie kostu-um s. HET Rotterdamse cabaret ,M den twijfelaaris iedere zon dagavond m het Piccolotheater met het programma „Sneu (voor) velen". Louis Lemaire, Lous Vos, Herman Frank en Bertus Nïco- deem ztfn de medewerkenden. "DEHALVE op maandag, iedere D avond in het Luxortheater de Snip en Snap-reuue 2968/1969. Met o.a. "Willy "Walden, Piet Muyselaar, Aave Rasmussen, Lily Kok, Do nald Jones, André van Duin en Louis Dusée. Zondagmiddag mati- née. POPPENTHEATER „KADOR' speelt zondagmiddag 2 en februari (14.15 uur) het sprookje „Het maanlicht". Martin Jans en Herman Frank hanteren de poppen en Job van Breemen bespeelt de piano. Toegangsprijs: éón gulden (BTW en consumptie inbegrepen) Alle bovengenoemde voorstellin gen beginnen, tenzij anders ver meld. 's avonds om kwart over acht. Middellandstraat zijn de laatste weken veel Argentijnen te vinden. Schelt serveert namelijk diverse soorten vlees, die naar Argentijns recept zijn klaargemaakt. Op houts kool geroosterd rund-, lams- en schapevlees, overgoten met een speciale saus, De (all-dn) prli2en van dit Zuldamerikaanse eten riëren van vijf tot tien gulden. HAARLEM, donderdag. Tijdens de behandeling van de zaak, waarin de 37-jarige Poolse arbeider -S. W. wegens mishandeling van een politie man terecht Btond, heeft de Pool zijn tolk een klap in het gezicht gegeven. Dit geschiedde, terwijl de officier van justitie de dagvaarding voorlas. MOSKOU, donderdag (AFP). Speculaties over hel lot van de Russi sche premier Kosygin, die zich sinds 20 december niet meer in het open baar heeft vertoond, namen gisteren toe in Moskou na een vergissing van het offlcfèle persbureau Tass. Aanvankelijk deelde dit mee, dat Kosygin aanwezig was geweest bij een lunch ter ere van de president van Zuid-Jemen. Later werd dit herroe pen. Eerder is officieel in Moskou mee- gedeeld, dat de premier met vakantie is. Volgens sommige, niet-offlciële be richten, zou hij lijden aan een lever ziekte. Sommige woorden ademen een sfeer die ray inneemt tegen wat met deze woorden wordt aange- dpid. Vooroordelen natuurlek, woorden z(jn tenslotte maar woorden. Zeker, maar dat alles neemt niet weg, dat sommige woorden iets onsympathieks heb ben. Welnu, dat woord dat mij niet ligt luidt: „Vakbondspromenadeconrert". Ik tref het aan m een bericht van de NW-bestuurdersbond Rotterdam,, luidt: „De steeds nauwere contacten tussen de drie grote vakeenixalen heb ben er mede toe geleid, dat in het ver volg de Vakbondspromenadeconcerten in Rotterdam niet meer uitsluitend door de NVV-bestuurderebond Rotter dam worden georganiseerd. In het vervolg zullen deze concerten onder auspiciën van de plaatselijke afdelin gen van NW, CNV en NKV geschie den. Deze passage stelt mij teleur. Niet vanwege die samenwerking tussen de drie grote vakbonden. Dat niet, maar vanwege het verschijnsel. Ik had gehoopt en gedacht, dat het na zoveel jaren educatief werk van de vakbeweging niet meer nodig zou zijn de arbeiders bij de hand te nemen om ze de barrière van de concertzaal over te brengen. Is er dan nog steeds drempelvrees? Kennelijk wel! Gaan arbeiders alleen naar de Doe len als ze daar met bondsleden onder elkaar zyn? Als dat zo is, is dat erg triest En.men kan zich de vraag stel len of de vakbeweging hieraan zelf schuldig Is. Als de vakbonden er door middel van hun bladen en voorlich tingsapparaten er nog steeds niet in geslaagd zijn hun leden duidelük te maken dat a. concerten er ook voor hen zijn, b. er geen enkele reden is voor drempelvrees en c. er mogelijk heden zün voor goedkoop concertbe zoek in de vorm van het personeels- abonn-ement van de Rotterdamse Kunststichting vraag ik mij af wat de zin is van Vakbondspromenadeconcer ten. Het gaat er immers om de vak bondsleden concertminded te maken. Doet men dit door het organiseren van concerten in de intimiteit van de vakbondssfeer? Het lijkt mij, dat hier mee de drempelvrees alleen maar in stand wordt gehouden. Een beetje paternalistisch is het ook. Is een vakbandslid met muzikale V\J eTHOUDER drs, J. G. van der Ploeg (onderwijs, jeugdzaken en vormingswerk) gaat zaterdagmiddag aanstaande naar Overschie om daar om half drie in de Adventkerk aan de Abtsweg een tegeltableau te onthul len. Dit tableau is gemaakt door cur sisten van de kadercursus pottenbak ken van de C.J.V. Overschie, die wordt geleid door Chr. van der Hoe ven. Het werkstuk wordt aangeboden aan de Hervormde Gemeente Over schie. Er zullen deze middag enige de monstraties warden gegeven in hand vormen met klei. emailleren en potten draaien op de schijf. Er zullen ook produkten kunnen worden gekocht. De baten van deze verkoop zijn be stemd voor de aanschaf van een draaischijf. belangstelling dan zelf niet mans ge noeg een kaartje voor een concert te kopen? (of een seizoenabonnement te nemen?) Als hij dat dan inderdaad niet is, Iaat de vakbeweging zich dan beper ken tot een bemiddelende taak. Maar Vakbondspromenadeconcerten? een naar woord! 70LANG de verbouwing in de Klaverstraat nog niet klaar is gaat het dienstencentrum Charlois voorlopig haar intrek nemen in' het Carnissehuis. Met ingang van 3 fe bruari gaat mejuffrouw H. M, A. Scheerder, de leidster van het dien stencentrum, daar iedere morgen spreekuren houden van 9.00 tot 10,30 uur. De dienstverlening heeft diverse mogelijkheden, 0,0. het geven van voorlichting en advies, het daadwer kelijk verlenen van diverse soorten hulp, het organiseren van allerlei soorten vrijetijdsbesteding, het ver strekken van warme maaltijden, het stimuleren en organiseren van activi teiten, de gezondheidszorg betreffen de, o.a. bewegingsoefeningen, voetver zorging. Voor al dit soort zaken kunnen de bejaarden bij mejuffrouw Scheerder terecht. Wie mej. Scheerder bij deze taak wil helpen wordt verzocht e met mej. Scheerder te gaan praten. Het dienstencentrum Charlois is tele fonisch te bereiken onder nummer 273333 bij geen gehoor 277073. ROTTERDAM, donderdag. De directeur van Beurscenlrum, do heer W. van Krimpen Is niet tevreden met de ruimte die beschikbaar komt In het nieuwe tentoonstellingsgebouw in Zuid, te weten 12.000 vierkante meter.. Dit bleek gisteren tijdens een pers conferentie In „Erasmus" op het Stad huisplein waar bijzonderheden werden meegedeeld over de derde beurs voor woninginrichting „Binnenhuis". De belangrijkste grief van de heer Van Krimpen is, dat de kosten die hij moet maken om er te zijner tijd een beurs te organiseren met honderd procent stijgen. Overigens drong hij er op aan, dat de ruimte van 12.000 vierkante meter spoedig wordt uitge breid tot 16.000 vierkante meter. De heer Van Krimpen verwacht „binnen, enkele jaren zo ver te zijn dat hij die 16.000 vierkante meter kan vullen". Met nadruk stelde de heer Van Krim pen dat op de derde „Binnenhuis" uit sluitend exposanten uit de bonafide handel komen. „Het woord korting is er niet bü", voorspelde de heer Van Krimpen. Meegedeeld werd dat de Ahoy'-hal „tot de nok toe vol" zal zijn. Er ko men honderd exposanten uit 17 lan den. De organisator van de beurs re kent op een bezoekersaantal van 300.000. In 1967 waren er 87.000 en verleden jaar 93.000 bezoekers. Op „Binnenhuis 3" zijn „droomka- mers 2000" te vinden, een „drive-in- woning" van Eurowoningen die wordt ingericht door de binnenhuisarchitect H. van Putten uit Boskoop, voorts an tieke en klassieke meubelen en voor beelden van woon-, eet- en slaapka mers, keukens, bad-, kinder- en tie nerkamers en uiteraard meubelen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1