Ruim f 103.000 voor één modern ziekenhuisbed misschien omhoog Meerdere 'snufjes' toegepast VIER GEBOUWEN DOELMATIG IN EEN COMPLEX HET NIEUWE GEMEENTE-ZIEKENHUIS KOMT OP 1 APRIL IN GEBRUIK Klachten over stank en lawaai sterk in aantal toegenomen Gem. ziekenhuis Sporthal-in aanbouw nu toch groter Nood-supermarkt in Groehoord GEEN KRANT ONTVANGEN? TSF-teams deden het weer best Zes Schiedammers gediplomeerd jeugd voetballeider College b. én w. Bergschenhoek zinspeelt op mogelijkheid Vrachtwagen rijdt zonder chauffeur: ravage bij Willemskade Keuken b ran dj e door buurman geblust 80-jarige gewond bij aanrijding Twee scholen in Holy-wijk meer Inbraak in bomvkeet KOERIERSTERS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag 1 april, de traditionele „narren- dag", zal dit jaar géén dag van grapjes en plagerijtjes worden voor het personeel van het ge meente-ziekenhuis. Integen deel. Dinsdag 1 april is nog steeds de richtdatum dat het nieuwe gebouw van het ge meente-ziekenhuis in gebruik komt als ziekenhuis mèt de polikliniek. De dag ook, waar op de patiënten overgebracht worden van het oude nar het nieuwe gebouw. Dc adjunct-directrice mevr. B, Essink blijft er laconiek by. „Dat is een kwestie van organiseren. Ik hoop om zes uur 's morgens te kunnen beginnen en dan zyn we tegen 12 uur toch zeker wel over. Dat kan makkelijk. Want niet al leen het gebouw is nieuw, maar ook de inrichting; dc ledikanten, de matrassen en alles wat er bij hoort. Alleen de patiënten zijn niet nieuw. Alles wordt van te voren nauwkeurig geregeld en clan kunnen de patiënten, afde ling na afdeling overgebracht worden. Dat is niet zó ingewik keld. Maar daarna wordt het wat moeilijker als we moeten wennen aan de nieuwe omgeving". Maar welk een omgeving! Een modern ziekenhuis met een beddenhuis is negen lagen met een totaal inhoud van 79.000 m3, ruim voldoende voor het onderbrengen van 330 ziekenhuis-bedden. Met een volledige polikliniek en een nieuw zustershuis met plaats voor 98 ver pleegsters. De totale bouwkosten be dragen, alles inbegrepen, ruim ƒ34 miljoen wat neer komt op ruim ƒ103,000 per bed. Het nieuwe gemeentc-2ïekenhuis in Schiedam is voorlopig het duurste, maar ook het modernst-ingerichte ziekenhuis in de omgeving. Iets duur der en. ook iets moderner dan bij voorbeeld het Holy-ziekerthuis in Vlaardingen. „En ais er na dit een ander nieuw ziekenhuis wordt ge bouwd, zal dat weer moderner zijn en de prijs per bed wéér hoger komen te liggen. Dat is nu eenmaal de ten dens in de ziekenhuisbouvv", zegt de wethouder M. Eykenaar van Volks-: gezondheid, tevens voorzitter van de Ziekenhuis-commissie en voorzit ter van de Bouwcommissie, tijdens een rondleiding van de pers door het nieuwe gebouw. Oud en hieuw naast eikaar. Het Gemeente-ziekenhuis anno 1918 met het houten noodge- bouwtje (sinds tientallen jaren) voor de polikliniek naast het Ge meente-ziekenhuis anno 1969. Welk een verschil! Waar de ge bouwen dichtbij komen, is (niet goed zichtbaar) een verbindings gang gelegd. Daar doorheen zul len op 1. april de patiënten ver huisd worden van oud naar nieuw. geloop voor de verpleegsters", zegt dokter Van den Berg. „Zij weten nu meteen wat de pa tiënt nodig heeft of vraagt en kun nen het dan direct brengen. Maar zo kan de central iste via de microfoons ook luisteren of alles rustig is in dc kamers. Dat maakt wél dat die cen tra liste een vertrouwenspositie heeft, omdat ze alles kan afluisteren. De pa tiënten worden uiteraard gewaar schuwd dat het systeem zo werkt". Dit waarschuwingssysteem staat dan los van het uitgebrede net van interne telefoons in het ziekenhuis. Voor artsen en een aantal verpleeg sters is er dan nog een draadloos in- tercom-systeem met een ontvang-ap- paraatje in de zak. Dat is overigen: nu reeds in gebruik. SCHIEDAM, dinsdag Het nieuwe Gemeente-ziekenhuis, dat op 1 april iu gebruik zal komen, bestaat eigenlijk uit vier gebou wen, die nauw met elkaar ver bonden zijn tot één reusachtig complex. Allereerst is daar het centrale bed denhuis, dat met negen etages hoog optoomt boven de omgeving. Tussen beddenhuis en de Burg. Knappertlaau vier lagen, met links daarvan de po likliniek (twee lagen) en geheel rechts het „economiegebouw" in één Uiepvries laag waarin de keuken, wasserij, enz. Daarachter nog het mortuarium. 't Nieuwste ..Bfj de opzet is er naar gestreefd om in- het nieuwe ziekenhuis ook de nieuwste en modernste medische ap paratuur te krijgen", zegt de genees heer-directeur dokter L. H. van de» Berg, „Toen we wisten ilat er een nieuw ziekenhuis zou komen, hehben we alle vernieuwingen, voor zover mogelijk, „opgespaard" voor later, zo dat we nu met veel nieuw zitten. Maar de kostbare röntgen-apparaten en ook een deel van de chirurgische apparatuur gaat over". Met enige voorzichtige terughou dendheid wil dokter Van den Berg wei iets vertellen over dc nieuwste nieuwtjes in zijn nieuwe ziekenhuis. Zo de „automatische bewaking" van de patiënt, waardoor gewaarschuwd wordt als er afwijkingen komen in de pols, de bloeddruk of de adem haling van de patiënt. „Daar moeten we weer niet tè optimistisch over worden", waarschuwt hij, want dte automatische bewaking sluit de zorg van de verpleegsters niet uit. Die moeten zelfs beter opgeleid worden, omdat ze nu niet alleen met de pa tient, maar ook met de apparatuur overweg moeten kunnen. Oproep-systeem Nieuw is ook de centrale oproep door en van de patiënt, die het be kende „belletje in bed" gaat vervan gen, Naast elk bed komt een beweeg bare „arm" met een schakelbordje; heeft de patiënt hulp nodig dan drukt hy op een knop, waarop bij een cen tralists in de portiersloge een licht je gaat branden. "Via dc microfoons kan de centraliste dan met de patiënt praten en naar de wensen informeren. Die worden dan weer doorgegeven naar de dichtstbijzijnde verpleeg ster. „Dat voorkomt een hoop onnodig Dan een novum in de voedselvoor ziening. Daarbij kan gewerkt wor den volgens het „dry heat"-systeem, dat in de Verenigde Staten reeds be staat. In de enorme keuken, waar overigens maar een minimum aau koks-personeel werkt, kunnen dieet- maaltijden (en 50 percent is dieet!) diepvries worden ingevroren, om daarna met droge hitte in een spe ciale meterslange oven weer voor ge bruik op temperatuur te worden ge bracht. Makkelijk. Bü de voorbereiding, het klaarma ken en de distributie van het voed sel is de uiterste efficiëntie betracht. Daartoe is het hele „economiehuis" ingericht. Met „perrons" voor de aan voer van voorraden naar afzonder lijke magazijnen, die weer op de keu ken uitkomen, met een „lopende band"-systeem voor het opscheppen van het eten; met grote verwarmde wagens waarmee het voedsel naar de verschillende afdelingen wordt ver voerd. Ach, er zijn eigenlijk zo veel snufjes te melden, van dit nieuwe ziekenhuis. „Als je altes wilt bekijken heb je ze ker twee-en-een-half uur nodig", zegt de architect, de heer C. Westerhout, van het Haagse bureau Westerhout, Smid en Cramer. Nuttige versiering Toch nog even dit. Het front wordt over de hele hoogte versierd met een open plastiek van metselstenen. Ar chitectonisch zéér belangrijk, omdat zo de anders wat saaie gevel wordt gebroken. Maar die versiering is ook zeer functioneel. Daar achter verscho len liggen nameiyk de dienstruimten op elke etage waar de bedden en het beddegoed gelucht worden. „Nu kun nen we tenminste dc dekens luchten, zonder dat men er weel van heeft", zegt tevreden de directrice. Wat óók nieuw wordt in het zie kenhuis, dat zijn de prijzen! Die zui len niet onaanzienlijk verhoogd moe ten worden om de hoge kosten enigszins te kunnen dekken. Dit ove rigens in overleg met de Commissie voor Overleg in Ziekenhuiszaken. „De meeste patiënten zullen het niet merken", zegt de. heer Jansen, het hoofd van de administratie" van het ziekenhuis, „want die zitten toch in het fonds of hebben een ziekenhuis verzekering, waarmee alles geregeld is. Alleen wanneer men verzekerd is voor een vast bedrag per dag, dan moot men de premie wel verhogen". In het vooruitspringende „behandel- gebóuw" komt de hoofdingang met op de begane grond-de ontvangsthal met bezoekerswachtruimte, de por tiersloge, de vertrekken voor de ad ministratie, maar ook een winkel met buffet, waar men bloemen, vruchten enz. kan verkrijgen. Daarboven komt dan de directieafdeling, met de biblio theek, het cursuslokaal, enz. Op de derde etage is de röntgenafdeling en een donkere kamer en wat er allemaal bij hoort, terwijl op de bovenste etage de drie grote operatiekamers komen, met alle daarbij behorende vertrek ken. Polikliniek In het polikliniekgebouw komt op de begane grond de centrale wacht kamer, waar om heen dc behandel kamers voor dc specialisten zijn ge groepeerd. Hier komt ook de EHBO- afdeling met een eigen ingang en met een behandelkamer. Op de eerste ver dieping dan de drie laboratoriums, maar ouk de afdeling fysische therapie met o.a. een vlinderbad en een goed uitgerust zaaltje voor de bewegings therapie. Waar deze drie gebouwen samenko men vindt men de „verticale, verbin dingen", nl. het trappenhuis en de twee personen- en twee ziekenliften. Het makkelijke is echter dal de rönt gen- en operatiekamers in het behan del huis direct aansluiten bp respectie velijk de interne- en chirurgische af delingen in het beddenhuis. In het beddenhuis komt op de be gane grond de kinderafdeling. Dit is daarom gedaan, opdat de kinderen makkelijk met bed en al verplaatst kunnen worden naar het terras achter het gebouw dat uitkomt op een ruime tuin. Deze komt dan op de plaats van het oude ziekenhuis, dat volledig zal verdwijnen. In het beddenhuis komt op de 2e en 3e etage de interne afdeling, op de 4e en 5e etage de chirurgische afde ling, op de 6e de gynccologische en kraamafdeling, op de 7e de afdelingen voor de kleine specialismen, op de 8e dc neurologie en orthopedie, terwijl op de 9e en bovenste etage de klasse- afdelingen komen. Daar bovenop ten slotte nog een woning voor de direc trice. Kamers Met het ouderwetse systeem vaa zalen is gebroken. Er komen maxi maal zes bedden (in de 3o klasse) in één. vertrek en daarnaast kamers met één, twee, of drfe bedden. Ook In de derde klasse. In de klasse-afdeling alleen vertrekken met een tot drie bedden. Overigens maar drie kamers eerste klas. Alle patiëntenkamers liggen op de zuidzijde van het gebouw, aan de overkant van de centrale gang zijn de dienstvertrekken. Op elke etage ook een recreatiezaal en een eetzaal, Het is onzin dat lopende patiënten weer op bed moeten liggen om te kunnen eten; dat kan voortaan dus in de spe ciale vertrekken gebeuren. Voor het personeel is er op de be gane grond naast een koffiekamer, nog een grote eetzaal aan de straatkant, die ook als aula dienst zal kunnen doen. Het ziekenhuis komt overigens niet direct aan de Burg. Knappertlaan te liggen. Er wordt een weg tussen ge legd, wat het aan- en afrijden zal ver gemakkelijken, Aan de Anna van Bu- renstraat, op de plaats waar nu de polikliniek ligt, komt een bescheiden parkeerterrein. Met de omgevende straten meegerekend zal er parkeer ruimte zijn voor 200 auto's. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Burge meester H. Roelfscma zal op woens dagavond 5 februari om 19.30 uur dc officiële opening verrichten van de nood-supermarkt, die door de heer A. Bijl is opgezet aan het Louis Zimmcr- manplein in Groenoord, Zoals bekend is aan de heer Bijl, die thans een zelfbedicningszaak aan het Noordeinde in Kethel heeft, de ruimte toegewezen voor de grote supermarkt die zal komen aan het nog te bouwen winkelcentrum aan de Borodinlaan, dat volgens verwachting eind van dit jaar in gebruik zal komen. De heer Bijl heeft, gezien het grote gebrek aan winkels in Groenoord, niet zo lang willen wachten en heeft een houten noodwinkel kunnen bemachtigen die nu als ruime nood-behuizing in ge bruik komt. SCHIEDAM Geboren: Lucas It. J. z.v P. M. F. van Beurder, en C. C. M. Sonde.-- meyer. Hendrik z.v. H. Poot en A. van Tricht. Overleden: A. A. Nuyten, 55 jr. echtg. L. Verberk. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselyke agenten. (Van een onzer verslaggevers) TAFELTENNIS SCHIEDAM, dinsdag De tafeltennis- teams van TSF hebben in de afgelo pen tveck weer behoorlijke resultaten behaald. De senioren hebben in 14 wedstrijden 22 punten behaald of 79 percent, terwijl de junioren het nau welijks minder hebben gedaan: in 7 wedstrijden 10 puntem In de afdeling Rotterdam le klas heeft TSF 3 met 7-3 gewonnen van 21 Up 3 en staat zo met Eendracht 3 op de begeerde tweede plaats van de promotie-competitie. Deze week valt cle beslissing in de wedstrijd tegen deze concurrent. In de 2e klas won TSF 4 royaal met 8-2 van Eendracht 5 en is zo naar de tweede plaats in de promottecompeti- tie opgerukt. Ooit TSF 5 won met 8-2 van Noad 4 en zit zo in de degradatie- competitie boven de gevaarlijke streep. Het zesde TSF-team won met 0-4 van Milksteamers 2 en zit nu in de kopgroep, zij het op de derde plaats, voor dc promotie. Derde klas: Hoogvliet 3-TSF 7 4-6, Ovcrschie 3-TSF 8 5-5 en TSF 9-Feij- enoord 2 2-8. Vierde klas: TSF 10- Nassaukade 3 5-5, TSF Il-Fiardïnga 1 8-2, Justitia 1-TSF 12 5-5 en Intiem G-TSF 13 3-7. Vijfdcklas: TSF 14-Ro- teb 9 5-5. Junioren: TSF 1-Belcrum 7-3. TSF 2-Xerxes 2 7-3, Intiem 2-TSF 3 4-6, TSF 4-Centrum 5 10-0, Intiem 6-TSF 5 0-10, TSF 6-TE '68 5 2-8 cn 21 Up 6-TSF 7 8-2. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Zes leden van Sehiedamsc voetbalverenigingen hebben liet basis-diploma jeugdvoet- balleider van de KNVB gehaald. Dit zijn van DRZ de heren \V. F. van Heiten en M. van Door; van HBSS de heer G. K. A. de Geus; van PPSC de lieren J. P, Neuman en J. de Jager en van Ursus de heer K. M. de Jong. De diploma-uitreiking zal plaats hebben op donderdag 13 februari in gebouw Atrium in Rotterdam om 19.45 uur. Tevoren zal de NSF-film „Overtredingen en wangedrag" wor den vertoond. Esperanto-agendo SCHIEDAM, dinsdag Merkredon, la 5an de februaro klubvespero. Ni konversacios ce kado H. Letseh sr, Lekstraat 100 b. Vi estas bonvenaj do venu ciujn. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Het aantal klachten, in het Rijnmondge bied over stank of lawaai is het vierde kwartaal van 1968 sterk toege nomen. In vergelijking met het vierde kwartaal van 1967 steeg het aantal klachten van 234 tot 1218, Dit wordt meegedeeld door het openbaar lichaam Rijnmond waaronder de centrale meld- en regelka- mer ressorteert. De klachten over roet-, rook- en stof verspreiding stegen met drie pro cent (tot 12,7), over kadaverlucht (ge- kro) met ruim tien procent (tot 13,6), over olielucht met 2,5 procent (tot 10,8). Eveneens in vergelijking met het vierde kwartaal van Ï9G7 steeg het aantal klachten over lawaai van nul tot 15,9 proeent (213 klachten). Naarmate het bijzondere telefoon- numer (262626) meer bekendheid kreeg, steeg het aantal telefonische klachten snel. De lawaaiklachten be troffen meestal de luchthaven Rotter dam. De tweede bron van lawaaimel- ding zou moeten liggen tegenover Maassluis in het Europoörigebied Vermoedelijk waren de machines, baggermolen en zandzuigers in het Calaiïdkanaal oorzaak van een zwaar brommemd geluid. Frappant was dal er geen klachten binnenkwamen toen de zuigers en molens vlak voor oud en-nieuw stil lagen. Klachten over „scherp prikkelende lucht" kwamen voornamelijk uit Maassluis, Rozenburg cn Vlaardingen. Schepen bleken voorts veel roet te verspreiden. Soms was er sprake van een roetgordijn dat op de Nieuwe Wa terweg werd gelegd. Uit Rotterdam kwamen 392 meldin gen (41 in het vierde kwartaal van 19G7) uit Vlaardingen 449 (140), uit Schiedam 85 (15), uit Maassluis 87 (6), uit Rozenburg 69 (11), uit Spijke- nisse 5 (1), uit Hoogvliet 62 (9) en uit Pernis 14 (4). (Van een onzer verslaggevers) BERGSCHENHOEK, dinsdag. Het college van burgemeester en wethouders van Bergschenhoek zinspeelt op de verhoging van de plaatselijke belastingen. Ze doet dit in een toelichting bij de begroting 1969 die een overschot vertoont van ca. 14.000,-. De raad moet van avond over deze begroting haar goedkeuring uitspreken. In de toelichting wijst het college er wel op dat de plaöitselijke belastingen pas zuilen stijgen, indien er geen an dere middelen tot financiering van bepaalde plannen meer te vinden zijn. De verhogingen zullen etappegewijs geschieden. Het college verwijst voor het bo venstaande naar de groei van de ge meente en de plannen die ze in dit jaar denkt uit te voeren of in behan deling te nemen. Deze plannen behelzen onder meer een begiu te maken, met de bauw. van een zwembad. Ook staat voor dit jaar de aanleg van tennisvelden bij het nieuwe sportpark op hel programma. Het college van b. en w. wijst in haar toelichting op de saneringr van het oude dorp. 'Bovendien brengt het winkelbouwproject met zich niee dat de Dorpstraat moet worden gerecon strueerd, de,rioleringen vernieuwd.. Nabij de Smitshoek moeten nieuwe wegen komen. Déze zijn noodzakelijk voor de bevoorrading van de nieuwe winkels. Nog dit jaar, zo is de bedoeling, be gint de aanleg van de Noordelijke Randweg en een gedeelte van de ont- sluitingsweg nabij de zogenaamde Vlaggemanskade, De bebouwing al daar moet daardoor verdwijnen. Hier door komt ruimte vrij voor. de bouw van de nieuwe hervormde kerk. Hoewel het rijk bijdraagt in de kos ten moet toch een belangrijk finan cieel tekort op de sanering worden verwacht. Dit jaar reeds zal dit al te bemerken zijn. Het college van b. en w. is van oor deel dat dit jaar de plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis 'in <een verder stadium moeten komen. Ze wijst er op dat het nieuwe gebouw een „Huis der gemeente in de ruimste zin. des woords" moet worden. En schrijft dan; dat er opnieuw èen be roep op de begroting moet worden'ge daan. Dit zal niet gering zijn, ondanks het feit dat er reserves zijn gevormd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Aan de Willemskade, ter hoogte van de nieu we brug, is een aldaar geparkeerde vrachtwagen van de 26-jarige W. M. H. uit Voorthuizen gistermiddag door onbekende oorzaak plotseling gaan rijden, waardoor twee andere vracht wagens en een personenwagen zwaar werden beschadigd. Het betrof hier de vrachtwagen van de 37-jarige H. v. d. B. uit Nijkerk, de 37-jarige L. J, uit Nootdorp en de personenwagen van de 52-jarige transporteur T. B. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In de wo ning van de familie F. M. Perdaens aan de Van Limburg Stirumstraat heeft gisteren een keukenbrandje ge woed, doordat de vitrage door tocht tegen een brandend elektrisch kachel tje was gewaaid. De vitrage is volle dig verbrand en het plafond en hout werk in de keuken geblakerd. Een buurman heeft kans gezien de bitand te bLussen, zodat do brandweer, die later arriveerde, geen dienst behoefde te doen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, Op de kruising Mgr. Nolenslaan-Loeffcstraat rijn gistermiddag twee personenwa gens met elkaar in botsing gekomen, waarbij een passagiere, de tachtigjari ge J. J. ten Edel, zodanig gewond raakte dat zij met de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis moest worden overgebracht. Zij is aldaar ter obser vatie opgenomen. De passagiere was inzittende van de wagen van de 66-ja- rige mevrouw A. H. T., die op voor noemde kruising geen voorrang ver leende aan de andere personenwagen, die werd bestuurd door de 18-jarige J. v. d. H. Beide wagens werden flink beschadigd. VLAARDINGEN, dinsdag Tenein de over voldoende schoolruimte in de Vlaardingse Holy wijk te kunnen be schikken, zal b. en w. de raad woens dag voorstellen om op korte itermijn en dat vooruitlopend op de overige scholen een Booms-katholieke school voor L.O. te realiseren en een openbare kleuterschool aan de Kraan vogellaan. B, en w. hebben besloten om de bei- do scholen (iiit te voeren volgens het Simplex systeem. De kosten van de bouw van de scholen voor L.O. wordt geraamd op 481.460. Voor inrichting meubilair 35.000 en voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen ƒ27.000, de kosten van de bouw van de open bare kleuterschool worden geraamd op 276.440. Wanneer de plannen voor de bouw van de overige scholen gereed zijn, zal b. en w. aan de raaid een nader voor stel doen met betrekking toi de finan ciën. BARENDRECHT, dinsdag. De Bar end rech tse sporth al-in -aanbouw zal worden vergroot. De raad had er maandagavond niet de minste moeite mee om die beslissing te nemen; oók al was er dan een krediet van 80.000.mee gemoeid. Wethouder Rietdijk: „De gebruiksmogelijkheden zijn duidelijk vergroot." Met het raadslid M. L. Mafcihijsse (wd) hoopte hij dat het opleverings- tijdstip (omstreeks juni/juli) door dc vergroting van de sportzaal met twee zalen van bij 14 meter aan weerszij den van de hoofdingang, niet zou wor den vertraagd. De twee zalen zullen dienst doen als foyer en instructielo kaal. De heer Matthijsse zei voorts dat met de uitbreiding een wens van.de sportraad in vervulling isgegaan. De sportraad had een bescheidener uit breiding geadviseerd maar m overleg mét de bouwer besloot men. tot een forsere uitbreiding zoals die ook ia een andere gemeente al eens was ge realiseerd. De raad besloot ook om een vracht-, auto voor gemeentewerken aan te schaffen en een bodemonttuchtings- machine voor dc sportvelden. SCHIEDAM, dinsdag. In de bouwkeet van de N.V. J. M, de Vïoedt aan de Van Heeckstraat is gisteren in gebroken. De eigenaar heeft bij de po litie aangifte moeten doen van ver missing van een elektrische boortol en een aantal steekbeitels. GEMEENTE SCHIEDAM De burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis, dat ingaande 6 februari 1969 gedurende een maand ter gemeente secretarie (afdeling openbare werken) voor een ieder ter inzage ligt het bij besluit van de gemeenteraad van 27 januari 1869 vastgestelde bestemmingsplan Industriegebied 's-Graveland, voor het gebied begrensd door: de spoorbaan Schiedam—Delft, tic gemeentegrens tussen Schiedam en Rotterdam en een lijn In zuidwestelijke richting vanaf de gemeentegrens tot aan de spoorbaan Schiedamöclft. Gedurende deze termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwa ren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren tegen het bestemmingsplan indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland te 's-Gravenhage. Schiedam. 4 februari 1969. De burgemeester voornoemd, H. Roelfsema Pcrsouee! gevraagd Foto, film cd porjectie De Schiedammer (Het-Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGEHS(STERS). Atom, tel. 267279 's avonds na 7 uur tel. 155960. S023 PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuurcn. Hoogstr. 106, Schiedam. Tèlef- 266720. Let op het juiste adres. SISO

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2