Winkelvoorziening in Groenoord verbeterd De non- plechtige lange kostuumfilm ■anflfifijfll De voetbal- amateurs wachten op beter weer SCHIEDAM NOOD-SUPERMARKT ZIMMERMANPLEIN Burgemeester H. Roelfsema bij opening Flessen jonge jenever ontvreemd GEEN KRANT ONTVANGEN? VERLOREN EN GEVONDEN In Passage: EERSTE LES DIEREN-EHBO Vestiging van Joh. de Heer NV in Schiedam School loxieel van Spieriiigshoeklyceiini Aantal vreemde ingezetenen in Schiedam in 1968 gestegen OECUM. GESPREKS- SAMENKOMST OPENDEURD1ENST Dierenarts leert twaalf cursisten verantwoord improviseren INBRAKEN IN RIDDERKERK OPGEHELDERD Nieuw clubgebouiv gaat open Daders van inbraak zijn gegrepen Oplichting met inlegvel voor telefoongids Eerste paal voor stationsgebouw de grond in Barendrechtse politie lost inbraak op 'Broodjes' aluminium in beslag genomen C. A. M. C. v. Kasteel overleden Werkstukjes van Franse scholieren in hal W. de Zwijger-mavo I geëxposeerd Vier weken voor man. die na overtreding agent en controleur mishandelde Van Loenen voor autolakken donderdag 6 februari 1969 - pag. 3 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag „Groenoord mag bly zyn. met deze verbetering in de winkel voorziening. Daarmee kan een stukje ongeduld aan de kant wor den gezet." Zo heeft burgemees ter H. Roelfsema verklaard toen hg gisteravond de „nood-super markt" van de heer A. Byl open de, gevestigd in een tydelïjk hou ten gebouwtje op het Louis Zim- 'mermanplein in het noord-weste lijke deel van Groenoord. Het is voor een burgemeester van een grotere gemeente niet mogelijk om alle nieuwe en vergrote winkels te gaan openen, maar voor deze nood- Winkel kon een uitzondering worden gemaakt, vond burg, Roelfsema. Want het gemeentebestuur wil toegeven dat cr een gebrek aan winkels was in de nieuwe, groeiende wijk Groenoord en dat bet inderdaad wat sneller had moeten gaan met de winkelvoorzie ning. Doch de burgemeester was er ook van overtuigd dat binnen afzienbare tijd de tekorten zouden zijn opgehe ven. Namelijk wanneer het buurtwin kelcentrum aan de Borodinlaan ge reed zal zijn. „Men is niet achter op het schema, hot centrum komt in dc herfst van dit jaar klaar"). Maar bo vendien is men bezig met het uitwer ken van de plannen voor het grote wijkwinkelcentmm in Kethel, aan de Zwaluw! aan. „Dan zullen de nieuwe wijken goed voorzien zijn van win kels, misschien dat er zelfs te veel ko men." Men moet dc moeilijkheden niet on derschatten voor het stichten van winkels, verklaarde burg, Roelfsema. Om ie beginnen is het al moeilijk om dc omvang van dc winkel-apparatuur vast te stclicn, hoevéél winkels er moe ien komen. Zyn het er tè veel, dan ko men de winkeliers in de moeilijkhe den Cn faillissementen volgen. Zijn het er te weinig, dan is het ook al niet goc<l. In een vorig jaar verschenen rap port is vastgesteld dat er in Nederland te veel wmkeïs zón gebouwd. Wat vele winkeliers hebben ondervonden. Dan is er het probleem van de kapi- taals-verkrijging. Veruit de meeste winkeliers bezitten niet het kapitaal om zelf winkels te laten bouwen en zij moeten dus op dit punt geholpen worden. En als er al een winkelcen trum komt, dan rijst weer het pro bleem van de selectie. Voor het win kelcentrum aan de Borodinlaan bij voorbeeld hebben zich enkele honder den kandidaten gemeld. Er komen maar acht winkels en vier kiosken, die eventueel gebruikt kunnen worden voor speciaalzaken. De gemeente is dan ook nog steeds bezig met de se lectie, wat een onderzoek vereist om de keus zo eerlijk mogelijk te doen zijn. Maar de supermarkt aan de Boro dinlaan is al vast toegewezen aan de heer A, Bijl, die een winkel aan het Noordeinde lu Kethel heeft. „Dat legt dc heer Bijl een grote verantwoorde lijkheid op de schouders," vond dc burgemeester, want hij mag de Grocnoorders niet in de steek laten. De heer Bijl nu heeft zijn goede wil getoond, door in afwachting van het gereedkomen van het winkelcentrum, maar vast een nood-superm«rkt te be ginnen, Daarvoor heeft hij in Niewer- kerk twee houten gebouwen gekocht en deze samengevoegd tot een grote winkel. Met alle medewerking van de gemeente, zo verklaarde hij in een dankwoord bij de opening, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. Deze supermarkt mag dan in een nood-gebouw zijn ondergebracht, [naar zij is verder volledig. Niet alleen het gebruikelijke assortiment kruide nierswaren (en wat daar bij hoort) doch ook voorverpakt vlees en vlees- waren, groenten en fruit, brood en ge bak, rookartikelen en. een eosmetica- toonbank. Schiedam, Geboren: Jan W, z.v. F. Jagt en 3, M. Hamerslag; Babette C. E. J. u-V. T. B. Assink en A. E. M. G. Bekers; Johannes z.v. G. c. J, Ooms en K. C. A. de weerd; Sylvia A P. d.v J. den Hartog en S* Klepke; Johanna M. d.v. P.K.T. van Rijthoven en J. M. de Lange: Maria T. C. d.v. t. j. Herni en C. C. G. Verheijen; Anna C. E d.v. P. J. Kools en H. A. Bemds; Hans T. z.v. B. H. van den Bout en J. m. Verjaal, Overleden: J. Scholten. 47 jr; H. T. Cle- ment, 98 jr, wed. H. dc Haan; w. van Meel, J2 jr; 3. Post, 73 jr: F. J. Havermans, 09 jr; M. JVL A. Schaap, 64 jr. wed. A. J. C. van Oppen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Uit het pand van de distilleerderij Wed. A. van de Eeelaart aan de Boterstraat zijn gisteren negen flessen jonge jene ver gestolen. Men heeft kans gezien door het vernielen van een draadglas- ruit het pandbinnen te komen. De politie stelt momenteel een onderzoek m. Ook aangiftevan diefstal is gedaan bij de politie van een bandrecorder uit de spreekkamer van de St. Martini- school aan de lepenlaan. SCHIEDAM, donderdag. —Vijfen zeventig jeugdverkeersbrigadiers heb ben gistermiddag in de zaal van Musis Sacrum aan de Lange Haven een fihnmiddag aangeboden gekregen. De films, die beschikbaar waren gesteld door een garagebedrijf, werden ge draaid door het hoofd van de Oranje Nassauschool, de heer H. Siemons. De nood-supermarkt van de heer Bijl op het Louis Zimmer man plein, tussen de hoge be bouwing van Groenoord. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden fot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het wisselvallige weer van dc laatste weken heeft gemaakt dat het competi tieschema bij de voetbalamateurs wat in dc war is geraakt. In dc afd. Rot terdam is al een paar weken niet ge voetbald cn hei Is nu nog niet te zeg gen of dat in het komende weekend wéér het geval zal zijn. Gaat alles gewoon door, dan ont vangt onze enige tweede klasser DHS het Rotterdamse HOV, dat vier pun ten méér heeft. Trainer Joop Schot weet met of hij zondag over het nor male eerste elftal kan beschikken; lukt dat niet dan mag het binnenkort jubilerende DHS blij zijn met een puntenverdeling. Excelsior '20 gaat naar Kranenburg, dat nog kans heeft op de titeL Toch hoeven de Thurlede-spelers qua voet bal niet onder te doen voor de Rotter dammers, als het goede veldspel maar met doelpunten wordt uitgedrukt. De voorhoede kwam afgelopen zondag in de tweede helft mooi op schol, als het nu weer lukt, kan er een overwinning inzitten. Bij SVDPW heeft de omzetting van de spelers tot succes geleid tegen DJS. Een goede partij voetbal. Nu speelt SVDPW uit tegen Steeds Volharden, dat geen kampioensaspiraties meer heeft, doch nog geducht meetelt. Het zal niet meevallen, een gelijkspel is mooi. Aftlelin; In de afdeling moet SFC, wil het uit de gevai'en-zone komen, winnen in de uitwedstrijd tegen DBGC. Demos ont vangt NRC, dat zeker niet de zwakste is in de afd. A. Ursus heeft nog kan sen op het kampioenschap in 1B, maar dan moet wel de uitwedstrijd van Eu rosport worden gewonnen. „Schie dam", leider in 1B, ontvangt Swift Boys; als die tegenstander niet wordt onderschat, zit er een zege in. De jonge ploeg van Martinit krijgt het bij Animo in Hoogvliet niet mak kelijk. WF zat in de lift en heeft kun nen profiteren van de gedwongen rust; op eigen veld wordt gespeeld te gen het onberekenbare Germinal. Tweede klas: VND—Schiedamse Boys en DRZSCO. Derde klas: RadioFC Nieuwland. Zaterdnj In het zaterdagvoetbal heeft BBSS geen kansen meer op het kampioen schap; in Pernis kan rustig gespeeld en gewonnen worden van DOTO, dat in de middengroep zit. PPSC liet zich afgelopen week verrassen en moet zich nu waar maken, thuis tegen Spij- kenisse. In de afdeling gaat GTB naar Rockanje en GSS naar Herkingen. SCHIEDAM. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dage lijks van 9—17 uur, behalve op zaterdag er zondag: grijze herenhandschoen. (L): ken tekenplaat; fcindersehoentje <L): ring met 4 sleutels; zakje met 6 tabletten; geruit klndertasie mot inhoud; damesprtemonnee met inhoud. Te bevragen bij de vinders: portemonnee met inhoud mevr. Korpel. W. Pijperstraat 41; geruite tas met inh. Peters, Polderweg 230; pakje inh. zakjes tabak 4- pijp, portier van de Dr. Noletstichting; etui met 5 sleu tels, G. Koneman, Dr. Wibautplein SI: ring met 7 sleutels v. Dijk, Brede Marktsteeg 2; etut met 5 sleutels, Feelders, Anth. Mulja- straat 28b; vulpen Slavenburg, Troelstra- laan 175; 5 paar sokken mevr. v.d. Heide, Damioan 220 [tel.251233); 3 paar nylons, J. Hoogvliet, Vlnardingerdljk 289b; handdoek, sportbroek en zwembroek, Apoth. Nieuw land, Dr. Wibautplein; voetbal. Vester, WcstCrankelandsestraat S8a; kinderfietsje, Schrauwers, Anth. Muijsstraat 40: muntbil jet, B. Kamp J. v. LennCpstraat 18a; bedc- larmbandje, mevr. v. Katwijk Alb.v. Raal- teplein 103; ring, mevr. Swart, v. Heuven Goedhartstraat 33; muntbiljet, v. Baard wijk. Loeffstraat 83; kinderwant, Postkan- toor. Lange Nieuwstraat; dameshand- schoen. mevr. Alijk, J. v. Avennesstraat 25. Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat- langharige bouvier. ROTTERDAM, donderdag. De af deling kunstzaken heeft in de hal van het stadhuis een expositie ingericht met de titel: „Kunststof". De tentoon stelling is met ingang van vandaag te bezichtigen. Zij is. als alle exposities in het stad huis. vrij toegankelijk. Op alle werkdagen en op vrijdag tijdens de koopavonduren. .Kunststof" blijft twee weken. TAANKZIJ de Franse censuur is do film „Dc non" (La rcligicusc) van Jacques Rivettc berucht-beroemd ge worden. Eigenlijk merkwaardig, want op dc keper beschouwd is het een vrij vervelende zaak geworden. Er zitten wel goede dingen in „De non", maar de film duurt erg lang en het goede is vaak te plechtig verbeeld. Dat laatste zou nog niet zo erg zijn als Rivette's bedoelingen ook goed waren overgeko men naar deze tijd, maar juist op dat punt schiet deze film als belevenis te kort. De 18e ceuwse Franse schrijver Di derot schreef het gefingeerde dagboek van Suzanne Simonin om zijn nobele verontwaardiging te luchten over de misstanden in de kloosters. Uit dit boek heeft Rivette een scenario ge licht om tc tonen dat Diderot het óók moet hebben bedoeld als bijdrage aan de strijd voor de vrijheid van het in dividu. Dat is best, doch er zijn min der vervelende aanleidingen te beden ken. Hoe je het ook draait of wendt, het blijft gaan over een onecht kind dat door haar slechte hypocriete moeder in het klooster wordt gestopt, het daar niet kan uithouden omdat zij geen roeping heeft, dan mishandeld en ver nederd wordt, vervolgens wordt over geplaatst naar een vrijer klooster waar ze door een lesbische moeder overste wordt belaagd. Zij vlucht met een nobele priester die ook aan ge loofstwijfels leidt, kan het bonte leven niet aan en tenslotte springt zij uit het raam. Lekker melodrama, maar Ri vette heeft er wel veel preken, bijbel teksten en kloosterorde doorheen ge roerd. In de vrouwelijke rollen wordt sterk en bezield gespeeld. Door Anna Karma als Suzanne, door Liselotte Pulver als de lesbische moeder-over ste en ook door Francine Berger. Ob jectief bekeken is het dan ook een zeer verzorgde en mooie kostuumfilm, zolang hij zich bmnen de kloostermu ren afspeelt, met als aardigste deel Suzanne's aankomst in het wufte klooster. Het peil daalt aanzienlijk, als Anna-Suzanne de wereld invlucht met Francisco Rabal, die de twijfelende biechtvader wel erg ouderwets ver tolkt. Dit alles in hel Passage theater, voor 18 jaar en ouder. Voor de kindermati nees om 2 uur op zondag en woens dagmiddag Laurel en Hardy in „Hou ten koppen". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het au- tobedryf Joh. de Heer N.V. te Rotter dam gaat de nieuwe vestiging in Schiedam aan de Nieuw Mathenesser- straat 1113 officieel in gebruik ne men met een tentoonstelling van Peu- geot-wagens op 13, 14 en 15 februari. Daaronder ook de nieuwe Peugeot 504. In het nieuwe bedrijf heeft men de beschikking over 900 m2 oppervlakte plus een gedeeltelijke verdieping voor onderdelenmagazijn en ontvangst ruimten. Beneden heeft men een! moderne service-station, een fijnme- ehanïekafdelmg en een reparatieafde- ling met zes hefbruggen. Het gebouw is onder ai'chitectuur van architect S. Goslinga binnen een jaar gerealiseerd door Aannemingsbedrijf v/h Zonne veld en Co N.V. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het schooltoneel Spierhigshoeklyceum geeft de jaarlijkse opvoeringen dit maal in de Stadsgehoorzaal te Vlaar- dingen en wel op woensdag 12, don derdag 13 en vrijdag 14 februari. Op gevoerd wordt het blijspel „Kleine kin deren worden groot" (Little Lambs oat Ivy) van Noel Langley. hA, SCHIEDAM, donderdag- Uit het jaarverslag van de afdeling Vreemde lingendienst blijkt dat het aantal vreemde ingezetenen in onze stad in 1968 met 113 ls gestegen. Waren er per 1 januari van bet vorige jaar 1313 vreemdelingen hetzij in het bevol- kings- hetzij in het verblijfsregister ingeschreven, per 1 januari 1968 be droeg dit aantal 1425. De meeste vreemdelingen zijn de zogenoemde „gastarbeiders". In totaal verbleven er per 1 januari '69 vijfen dertig verschillende nationaliteiten in Schiedam. De Spanjaarden voerden met een aantal van 305 duidelijk de bovento.on, doch het aantal Turken (290), Duitsers (121), staatlozen (79), Britten (76) en Belgen (35) dient ook niet onderschat tc worden. De politie, in casu de afd. Vreemde lingendienst, meldt verder, dat er in het afgelopen jaar in totaal 89 vreem delingen zijn aangehouden. Dertien inzake het stelen van fietsen en brom fietsen. Deze vreemdelingen waren echter geen ingezetenen van Schie dam, maar verbleven aan boord van schepen. Zestien vreemdelingen moesten worden aangehouden voor andere diefstallen, onder hen waren er 2even die moesten worden voorgeleid voor de officier van justitie. Twee andere vreemdelingen kregen een proces-ver baal voor heling. Tien zeelieden van een vreemde nationaliteit moesten worden aangehouden voor het plegen van vernielingen, terwijl er twaalf hun zogenaamde „roes" op het hoofd bureau mochten uitslapen. Vijf vreemdelingen werden door de politie aangetroffen, die na het ver trek van hun schip dakloos waren achtergebleven. Eén vreemdeling werd aangehouden vanwege het bezit van verboden vuurwapens, terwijl in totaal dertig vreemdelingen, wier ver blijf in Nederland niet langer kon worden toegestaan, moesten worden uitgewezen. Negentien in Schiedam woonachtig zijnde vreemdelingen zagen hun ver zoek tot naturalisatie m 1968 ingewil ligd. Tenslotte vermeldt het door de brigadier Chr. Habermehl en hoofd agent M. den Uijl uitgewerkte rap port, dat er in 1968 in Schiedam 31 kinderen met een vreemde nationali teit weiden geboren. SCHIEDAM, donderdag. De Raad van Kerken organiseert op zon dag 9 februari een gesprekssamen- komst in de zaal onder de Opstan- dingskerk, mgang Dr. Kuyperlaan, Aanvang 19 uur. Het onderwerp voor deze gespreks- samenbomst is gekozen naar aanlei ding van de ontwikkelingen en ont dekkingen rond de Bijbel in de afgelo pen jaren: „Nieuwe visie op de Bijbel, met: woord van God, maar: woord over God", De inleiding zal worden gehouden door pastoor dr. E- J. M. Robben O.P., terwijl de gesprekken zullen worden geleid door pastoor drs. F. Smit (oud-katholieke kerk) Er zal ruim ge legenheid zijn vragen te stellen en to discussieren. SCHIEDAM, donderdag. De commissie voor het Open-Deurwerk van de Hervormde Gemeente orgam- seert zbndag 9 februari een Open- Deurdienat in de Grote Kerk, aanvang 10 uur. In deze dienst zal voorgaan ds J. G. Jansen, onderwerp: „Het is 'toch geen verplichting". Medewerking aan deze dienst zullen verlenen de heer J. G. Bekkers, orgel en het I.J.E.-koor uit Overschie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Twaalf cursisten hebben gisteravond ten hui ze vun de Schiedamse dierenarts «I» J. dc Kaper de eerste les „E.II.B.O. voor dieren" gevolgd. Deze cursus, die voor het tweede jaar wordt gehouden, staat onder auspiciën van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereni ging tol Bescherming van Dieren. De voorzitter va-n deze onderafde ling. de heer H. Willems van Beveren, leidde de cursus gisteravond bij de Schiedamse dierenvrienden in. Hij sprak de wens uit, dat de cursisten '69 even succesvol hun „roeping" zouden volbrengen als de cursisten van het afgelopen jaar. Immers, in 1968 heb ben twaalf cursisten een examen aan gevraagd en z(jn er ook twaalf ge slaagd. Dokter De Kaper vertelde in zijn inleiding dat 'tijdens de twaalf volgen de lessen het accent zal worden gelegd op de anatomie, de fysiologie, de eer ste hulp en de bescherming van de helper/helpster, (denk in dit verband aan hot krabben en bijten van resp. kat cn hond) zelf. De praktische lessen zullen niet door dokter De Kaper worden gege ven, maar door de heer C, Spermon, inspecteur van de afd. Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren. Het examen zal worden afgenomen door Prof Thcunissen en Dr. "Werkman. RIDDERKERK, donderdag. De in braak in het kledingmagazijn van de N.V. Put aan het Raadhuisplein be gin december, is door de Ridderkerk- se politie in samenwerking met het Dordtse en Rotterdamse korps en de rijkspolitie in Breda opgehelderd. De twee mannen die de inbraak hebben gepleegd 2ijn aangehouden en inmid dels voorgeleid voor de officier van justitie in Breda. Het zijn de 34-jarige koopman L, D. W. A, K. uit Breda en de 29-jangc Rotterdamse chauffeur S. Reeds een dag na de inbraak ver kochten de mannen hun buit, een gro te partij kleding, aan twee helers m Rotterdam, die de partij op hun beurt verhandelen. Dc kleding kwam tenslo- tc terecht bij een koopman in zuid. Ook de twee helers zijn voorgeleid. Tijdens het onderzoek bleek dat de mannen zich aan nog meer gevallen van inbraak en heling hadden schul dig gemaakt. Onder meer in Zeven bergen en Breda, Bij het verhoor be kende een van de daders dat er „op deze zaak" geen zegen had gerust. Bij het transport van de gestolen kleding was nameliik een van de mannen van de grote winkeltrap gevallen. Men zag dat toen als een slecht voor teken. MAASSLUIS, donderdag Het nieuwe clubgebouw van Excelsior na dert zijn voltooiing. Wethouder J Smit zal op vrijdag 14 februari a.s. het gebouw officieel openen. Zaterdag 15 februari zal men in de gelegenheid zijn om het nieuwe complex te bezich tigen. Het ziet er naar uit dat het eer ste elftal van Excelsior kampioen zal worden van de 2e klas a van het za terdagvoetbal. Dat zou een mooie be kroning zijn van het gouden jubi- leumsetzoen want aan het begin van deze competitie herdacht Excelsior het feit dat 50 jaar geleden dc vereniging werd opgericht. Als nu ook nog in dit feestseizoen het eerste elftal kampioen zou worden zou dat een waardige be kroning zijn van het gouden jaar. Dokier J. J. de Kaper en zijn cursisten tijdens de bespreking van de anatomie. RIDDERKERK, donderdag Twee Duitsers die elders in Nederland in verband met een misdrijf werden aan gehouden, zijn ontmaskerd als de da ders van een inbraak in een Ridder- kerkse cafetaria aan de Geeriaan. De mannen, H. N. (28) uit Ebenburg en F. J. S. (29) uit Bad Kveidsnaeht sta len daar bijna twee jaar geleden geld en eetwaren. Ze waren echter zo slor dig om vingerafdrukken achter te la ten waar de politic aanvankelijk ech ter mets mee beginnen kon. Vergelij king met het „sporenalbum" na de ar restatie bracht uitkomst, dit ondanks het feit dat men in de buurt meende met dieven uit de omgeving te doen te hebben. ROTTERDAM, donderdag. De po litie in Hoek van Holland herbergt sindg dinsdag de 49-jarige col porteur H.I. de B. uit Amsterdam, die wegens oplichtingen werd gezocht. De man js door de rijkspolitie in 's-Gra- venzande gearresteerd. De B. heeft in verschillende plaatsen zakenlieden op gelicht door advertenties op te nemen voor een inlegvel van de telefoongid sen. Zijn klanten moesten vooruit be talen. Daarna liet de colporteur niets meer van zich horen. VLAARDINGEN, donderdag - Zonder officieel vertoon is woensdag de eerste paal geslagen voor het sta tionsgebouw, dat in Vlaardingen-West zal komen. Het is de bedoeling, dat dit gebouw in ieder geval gereed is als de nieuwe dienstregeling van de Neder landse Spoorwegen (1 juni a.s.) van kracht is. Ook is een begin gemaakt met de verbouwing van het station Vlaardin- gen-Centraal. Daar moet nu een hal komen met drie loketten, terwijl ook een ruimte komt voor het verkopen van plaatskaarten en het onderbren gen van de goederenadministratie. Daarnaast wordt een lokaal gebouwd waar snell- en expressegoed, alsmede bagage kan worden aangeboden. BARENDRECHT, donderdag De inbraak in een houten kantoorgebouw van de tunnelbouwmaatschappy Nes- tem II in Barendrecht waar rond de 10.000,— gestolen werd is door de Barendrechtse politie in samenwer king met die van Enschede opgelost. De dader, de 22-jarige lasser T. J. B. uit Enschede werd door de politie in zijn woonplaats aangehouden in verband met in die contreien gepleeg de inbraken. De lasser kwam als da der van de inbraak bij Nestem uit de bus toen de man voor het vele geld dat hij hij zich droeg geen aanneme lijke verklaring wist te geven en ten slotte bekende, 5000,had de man nog van het gestolen bedrag over. Van het resterende geld had hij on dermeer een auto gekocht. RIDDERKERK, donderdag. Niet minder dan 23 „broodjes" aluminium kon de Hïdderkerkse politie in beslag nemen, toen die bij toeval gevonden werden in de beam van de Hogeweg, niet ver van de grens met Rotterdam. De staven alumimum bleken afkom stig van diefstal in Rotterdam, Men is de daders nog niet op het spoor. De staven vertegenwoordigen een aanzienlijke waarde. De Ridderkerkse recherche rekende ook twee jongens in die ontvlucht wa ren uit de Rekkense inrichtingen en o.a. in Barendrecht diefstallen pleeg den om aan eten te komen. Drie jon gens van 12 en 13 jaar werden door de kinderpolitie aangehouden toen zij heel inventief met een soort ringetje snoepautomaten aan het lichten wa ren. ROTTERDAM. Op 84-jarige leeftijd is in Rotterdam overleden de heer C. A, M. C. van Kasteel, oud-mede oprichter en oud firmant van de firma Kasteel en Kruyne, De bijzetting in het familie graf op begraafplaats "Westerveld na aankomst van de trein 12.58 uur te Driehuis-Wester veld. SCHIEDAM, donderdag De vertegenwoordigers van de vijf Europese steden Ess- lingen (Duitsland), Heath (Engeland), Vienne (Frank rijk), TJdine (Italië) en Norr- köping (Zweden), die enkele dagen te gast zijn in Schie- >- dam en onder andere bespre kingen voeren voor de ko mende jeugduitwisseling met de Schiedamse Gemeenschap hebben vandaag alweer een vleugje Europese integra tie" gehad, in de vorm van een expositie van tekeningen en collages in de hal van de Willem, de Zwijger mavo I aan de St. Liduinastraat. De gasten hebben het resultaat ge zien van het „heerlijk creatief bezig geweest zijn" van leerlingen van een lyceum in de Franse stad Vienne. De kinderen, die in leeftijd variëren van 10 t/m 17 jaar, hebben zich vooral toegelegd op de thema's: dieren, ritme en de stad. Het meest in het oog lo pende bij deze werkstukjes is de kleurgevoeligheid van de Franse scho lieren. Volgens de heer W, Meïnen, leraar van de Willem de Zwijger MAVO I, ligt het in de bedoeling te streven naar een continuïteit van de uitwisse ling van dergelijke tekeningen en col lages. Hij vertelde verder: „Thans zijn er prettige contacten met Vienne, ho pelijk zullen de andere plaatsen zich hierbij aansluiten. En wellicht kan deze band tussen de scholen van deze vijf gemeenten nog leiden tot geheel andere ideeën. Maar voorlopig vind ik deze expositie al een daadwerkelijk aspect. Vanaf volgende week zullen er naast de werken van scholieren van het Vienna's lyceum ook speciale handwerken, schilderstukjes en teke ningen geëxposeerd worden van de leerlingen van de Willem de Zwijger MAVO 1 zelf. Deze tentoonstelling is in feite de afsluiting van de voor de tweede maal georganiseerde „creativt- teit-tusdstrijd". Verleden jaar toees de •uit de heren Theo Wiegman, Joost Minningh en Jan Wolffers bestaande jury de leerlingen Koos Blom, Carl van Meerendonk, Marl van 't Hof en Annettes Ouwehand als eerste prijs winnaars/winnaressen aan,. Ook dit jaar zijn er alweer vele fraaie, soms wat grillige, en met een artistieke aanleg gemaakte werkstuk ken bij de heer Meinen ingeleverd. Zoals bijvoorbeeld de van gips ge maakt „Drakula", de uit schuim-plas- tic gesneden totempaal, het van saté stokjes gemaakte vrouwfiguur en de vele andere expressionistische inzen dingen. Volgende week woensdag zal de jury, bestaande uit Museum-direc teur J. Paalman, en de kunstenaars De Geer en Theo Wiegman, de prijs winnaars bekend maken. Na do expositie zullen de Neder landse werkstukjes tezamen met die uit Vienne naar Frankrijk worden overgestuurd, alwaar deze dan in voornoemd lyceum zullen worden ten toongesteld. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Na een cis van zes weken heeft de Rot terdamse politierechter mr. G. J. E. Poerink vanochtend de 21-jarige taxi chauffeur Cornells L. R. uit Rotter dam veroordeeld tot een gevangenis straf van vier weken. R. mishandelde op 30 augustus vo rig jaar op de Nieuwe Binnenweg de parkeercontroleur G. Luyten en. de hoofdagent J. Oostdijk. Eerstgenoemde werd vrij ernstig aan het hoofd gewond, R, gaf toe dat hij een parkeerovertreding had ge maakt, die hij destijds, waarschijnlijk onder invloed van drank, niet wilde erkennen. Voordat de politierechter uitspraak deed, laakte raadsman mr. H. W. R. Beerling het optreden van de politie die de taxichauffeur volgens getuigen met minstens zes man inrekende. „Ik dacht dat politie-agenten geen Haagse bleekneusjes zijn. Het is ta melijk onvoorstelbaar dat een aantal van zes a zeven agenten nodig zijn om hem op te pakken en dan ook nog ge bruik moeten maken van de wapen stok", aldus mr. Beerling. De 64-jarige mevrouw C. Hek- man-Vroomann is gisteren op een oversteekplaats van de Straatweg aangereden door een personenauto. De vrouw is met een hoofdwond en een hersenschudding naar het Berg wegziekenhuis gebracht. Bij het spelen met een pijl en boog in de Bospolderstraat heeft gis teren de 5-jarige Ronald Nieuwenhui- zen een pijl in zijn oog gekregen. De jongen is naar het oogziekenhuis ge bracht. Spuitbusjes in 500 autokleuren. Dam 4145, Schiedam. Telefoon 266192. Foto, film cn projectie Personeel gevraagd Dc Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- zorgers(sters) Aanm. Hoog straat 6, Schiedam. Tel, 267279, '6 avonds na 7 uur teL J559S0. Pasfoto's klaar terwijl u wacht FOTO Van Vuuren, Hoogstraat UW, tel, 266720. Let op juiste adres. S180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2