heeft eigen van Haarengroep tlieek i Moord op El halverwege proces nog erg duistere affaire GEMEENTELIJKE ZORG VOOR HET ONDERWIJS Parkeerstrook in Harga Bekentenis in Kralingse moordzaak bleef uit SCHIEDAM SCHIEDAM Burgerlijke Stand GEEN KRANT ONTVANGEN? G.S. onthouden goedkeuring aan kredieten Bedrijven betalen voor parkeerplaats Wim Ammerlaan Aankoop pand voor aanleg van industrieweg' Slechts 66.000 bezoekers bij 'Binnenhuis' Politie vond zes ons hasjiesj dinsdag 18 februari 1969 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Ge heel geruisloos voor de buiten wacht nam de NPV-Groep Bur gemeester van Haaren aan liet begin van deze maand een nieu we bibliotheek in gebruik. Een belangrijke gebeurtenis waar de groep nu al jaren achtereen als 't ware «aar toe is gegroeid en waarvoor tien jaar geleden de basis is gelegd. Dat gebeurde in hel vroegere kwartier, gebouw Surswu Cord a als voorlaatste vaste tehuis van de groep. Het verlaten van dit kwartier en troephuis betekende de inlei ding van een langdurige zwerf pe riode dio zijn einde kreeg toen op 13 oktober 19G7 het zelf gebouw de troephuis aan dc Nieuwe Damlaan met veel feestgedruis officieel door burgemeester H. Roelfsema werd opengesteld. Bij het vertrek uit de Nieuwstraat verdween het reeds bestaande boe kenbezit in kisten. Nu de interne af bouw van dit eigen home is voltooid kreeg1 de 6taf de tijd om het plan voor «en goed geoutilleerde bibliotheek uit de üskast te halen. Kisten en inhoud droegen de sporen van een langdurige opslag die met veel geduld en inzicht allereerst dien de te worden uitgewist Men slaagde hierin na een volledige inzet van staf, verkenners, <sn leden van het stich tingsbestuur. Gelijktijdig opende de groep een ware boekenjacht. De Vredeskerk in Oud Mathenese schonk een partij boeken uit eigen biblio theek Ook verschillende ouders van welpen en verkenners droegen een steentje bij terwijl op elke verkoping of fancy-fair naarstig werd gespeurd naar koopjes op het gebied van jeugd lectuur, 625 boeken Het resultaat van al deze activitei ten staat nu keurig gerangschikt in drie hiervoor ingebouwde kasten in het stamkwartier van ,,'t Raadhuis", Kosfcn: zeshonderd gulden» uit eigen middelen betaald. Bibliothecaris is assstambaas C. Joch ems die als eerste taak een catalogus kreeg samen te stellen en hierbij tot de slotsom kwam dat de biibiotheek alleen al uit 625 jongensboeken bestaat afgestemd op ae leeftijdsgroepen van 610 en van 10—14 jaar. Nog niet gerubriceerd lijn de reeds voorhande zjjnde boeken die, zoals de staf het noemt, nog wat »e „piUig" zyn voor de welpen. Deze kunnen nu putten uit een reefoi boeken uit het avontuurlijke vlak maar ook staan boekwerkjes ter beschikking ter bevordering van de creativiteit, de padvinderstecbniek en voorlichting gevend over de model bouw en andere populairwetenschap- pelijke lectuur. De weekhuur bedraagt hen cent per boek. De opbrengst wordt benut voor het aankopen van nog meer boeken. Hierbij krijgen boe ken over muziek, kunst èn biografieën voorrang, Vooral op het gebied van de natuur hoopt de staf de bibliotheek met talrijke werkjes te kunnen verrij ken. Natuur De natuur, die in xo'n belangrijke mate venveven met de verkenners- methodiek en waarvoor de meeste jongens grote interesse hebben en dit wtk herhaaldelijk tonen. Sinds kort beschikt de groep over een „Natuur- SCHIEDAM Geboren: Jacobus T. M. z. v L, H. van Vliet en A. M. J- van Paassen: uobora A. G. d. v. A. F. Vermaas en C. van der Heiden; Etebby P. d. v. M. Sche pers en 3, Popma; Inga M. H. d. v. H. A. J. van Elsacker en A. Ouweus. Overleden: J. Zwaan. 79 jr. M. M. E. de HesseUe, 73 jr. edhtg. F. A. Hermig J. Kans, 92 jr. M Brcljer. 59 jr. wed. J. Meer kerk, C. C. Kalmeljer, 62 jr. V/i v fi - Ot/s-fi' '""'Vv V - Verkenners en welpen van de Burg, van Haarengroep verdiept fn de lectuur uit de eigen biblio theek. Op de achtergrond (rechts) groepsleider oubaas J. M. N. Adri aans© en „bibliothecaris" C» Jochems. verkenner". Het is vaandrig P. Adriaanse die hiervoor een cursus heeft gevolgd hetgeen hem in het be zit stelde van het Natuurinsigne. Mochten er stadgenoten zijn die van genoemde metiers enkele exemplaren willen afstaan, dan behoeven ze ai- leen maar even groepsleider J. M. N. Adriaanse te bellen (151426). Ze wor den binnen de kortst mogelijke tijd af gehaald. Wat er leeft in deze Burgemeester van Haarengroep is steeds te lezen in het goed verzorgde maandblad „De Keten", verzorgd door een staf van acht medewerkers. Vooral de „Kultu- xele hoek" is leerzaam voor jong en oud. Het blad is rjjk geïllustreerd, vaak met kleurenplaatjes wat het aanzien niet weinig verhoogt. Het grote probleem voor de groep is, dat de behuizing reeds te klein is. Een nieuw plan voor een noodzakelij ke uitbreiding ligt gereed. Het gaat nu nog wel, maar voor de z.g. ochtend- horde is een top ontstaan, zodat een wachtlijst onvermijdelijk is. Anjerfonds ,AWWV\nxv/wUA/\/'\/V\nWWUVV'VVV^ Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Op 12 april treedt de groep weer eens naar buiten. Dan is er de grote feestavond waarvan het programma door de jongens zelf wordt verzorgd onder de verzameltitel „Rodeo 4 S Groep". Het showelement is er met dansgroepen cn modern ballet. De helft van de netto opbrengst van deze avond is bestemd voor het „An jerfonds". „Dit fonds heeft ons ge steund bij de bouw van ons groeps- huis'', zegt groepleider Adriaanse. „Wij willen nu iets terug doen. Aan straatcolleetes mogen verkenners en welpen met deelnemen dus gaan wij het toneel op om onze dankbaarheid te tonen." Binnenkort krijgt oubaas Adriaanse een assistent. „Wij moeten aan de toe komst denken en als mens zijn we al len vergankelijk. Daarom wordt de 2e voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer M. van Raalte, plaatsvervan gend groepsleider". Deze werkelijkheidszin is een ga rantie dat de groep kerngezond is er. vastbesloten ae uitbreidingsplannen door te voeren, hoewel nog heel wat problemen om een oplossing vragen vóór het zover is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Wederom' heeft het college van gedeputeerde staten van Ziii-HoHand dc goedkeu ring onthouden aan een aanial beslui ten van de Schiedamse gemeenteraad, waarin kredieten zijn verleend voor het uitvoeren van diverse werken. Vo rige maand januari waren het er acht tien, nu weer vijf. Dit betekent dat tal van voor de gemeente noodzakelijk geaclite zaken voorlopig moeten blij ven liggen, bij gebrek aan geld. Ditmaal gaat hel om 180.000 voor de uitbreiding van de vuilnisstort plaats; ƒ69.500 voor een brandalarm- installatie voor de brandweerkazerne; 3.190.550 voor de bouw van een LOM-school in Kethel; f 375 100 voor het bouwrijp maken van het terrein voor die LOM-school en f 125.000 voor dc aanschaffing van geisers. Stuurman breekt bij werkzaamheden been (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Dc 24-ja- rige leerling-stuurman Stcfanus Tehatzopoulus heeft m het afgelopen weekeinde bij werkzaamheden aan boord van de Griekse tanker Penteli (56000 ton) welke voor een schoon maakbeurt bij de NV-Tankcleaning verblijft zijn rechterbovenbeen gebro ken. Het ongeluk gebeurde toen de man bezig was een tros aan de bolders te bevestigen. Op een gegeven mo ment raakte de tros los, doordat deze over een winch liep en kwam met kracht tegen het been van de man aan. De leerlingstuurman, moest met de GG en GD naar de Dr. Noletslich- ting worden overgebracht. SCHIEDAM, dinsdag Voor di verse voorzieningen bij het openbaar onderwijs vragen B en W kredieten aan bij dc gemeenteraad. Zo is 14,500 nodig voor het aanschaffen van nieuwe leer- en hulpmiddelen voor het verplicht te geven vak „ver keer" op de openbare lagere scholen. Door dc wijziging in de verkccrswet- geving is nieuw materiaal nodig ge worden. In vijf gymnastieklokalen by dc scholen aan het Edisonplein, het Frans Halsplein, het Oude Kerkhof, de Dwaisstraat en de Thorbeckesingel is nieuw materiaal nodig voor het ver plichte leervak „lichamelijke oefe ning". Het gaat hier om twaalf spnng- maiten, één lange mat met wagen en één brug met ongelijke leggers, te za- men voor 6.000. Vervanging was al in 1966 nodig, doch de gemeente had toen geen geld. In de E-rste Openbare Praktijk school aan het Oude Kerkhof 13. waar de leerlingen worden opgeleid voor kantoor en winkel, wordt gewerkt met elektrische kantoormachines en vitri ne- en etalage verlichting. Door over belasting van de elektrische installa tie kampt men daar met storingen, 1.350 wordt aangevraagd voor het opheffen van de euvelen. Meer leerlingen By de Burg. Verveelschool in Kethel is het aantal leerlingen gedurende de lopende cursus sterk gestegen; Van 141 tot 221. Nieuw leermateriaal en hulpmiddelen z\jn nodig, voor 1.650. Bij de Thorbeekeschuoi in Niemvland moet, op grond van het gemiddeld aantal leerlingen, per 1 januari j.l. een zevende leerkracht aanwezig z\jn, waarby de eerste klas gesplitst wordt in twee. Daarbij is 250 nodig voor wat materiaal. Ook wegens dc samenvoeging van de Klaas de Vriessehool A mot de (ADVERTENTIE) nu... beduidend goedkoper Dobby-face voor gordijnen, die het In elk interieur goed zullen doen, in maar liefst 20 kleu ren, verkopen wij op onze Ie etage. Dobby-face overgordijnstof, geweven met satinrug. Een .luxe stof, die wij verkopen per meter voor nog géén drie gul den. dpbpyface met salln rug^i 20 mode kleuren 120 cm breeq Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze luxe dobby-face gordijnstof, keus uit 20 kleuren, 120 cm breecf, per meter Willem Brouwerschool is 400 nodig voor aanvullende leermiddelen.. Het hoofd van de openbare Prof. R. Casimirschool voor BLO aan de Burg. Honnerlage Gretelaan heeft materiaal nodig voor het inrichten van een win keltje en enige huishoudelijk appara tuur; bij de afdeüng van deze schooi aan het Oude Kerkhof wil hij een af deling eenvoudige huishoudkunde in richten. Dat komt de gemeente te za- men op 3.100. Speelplaats Ook de Ver. tot bevordering van Christelijk Onderwijs heeft enkele wensen, De Prinses Irencschool voor MAVO aan de Lange Nieuwstraat heeft het jarenlang moeten doen zon der een behoorlijke speelplaats en zonder rijwielstalling. Nu binnenkort daar enkele huisjes en. ook het oude schoolgebouw zal worden gesloopt, wordt aan de ge meente medewerking gevraagd d< aanleg van de speelplaats mogelijk te maken. B en W stellen de raad voor die medewerking te verlenen. Voor de christelijke Jhr mr A. F. de Savormn Lohmanschool aan de Gahleistraat wordt medewerking ge vraagd voor een verbetering van de verlichting in de leslokalen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Het afbou- wen van dc binnenkort beschikbaar komende wielerbaan in het sportpark Harga heeft een merkwaardig pro bleem geschapen; parkeerruimte. Het voor de wielerbaan beschikbaar gestel de terrein werd n.I. als parkeerruimte gebruikt door de sportverenigingen HBSS, Marünit, Schiedamse Boys, SVDPW en \VF, doch dat kan niet langer. Om nu m de behoefte aan parkeer gelegenheid in de omgeving van de sportvelden van deze verenigingen te voorzien, willen b. en w, een nieuwe pavkcerstrook aanleggen. Hiervoor zal worden gebruikt het gazon in de groenstrook, ten noorden van de sportvelden van SVDPW. Het is de bedoeling om de verhar ding van deze parkeerstrook uit te voeren in z.g. „graskeien". Deze geven een goede ondergrond voor het parke- xen. maar laten bovendien de groen- aanblik intact door de grasgroei In de open gedeelten, De kosten voor deze parkeerstrook, geschikt voor 70 auto's, worden geraamd op 31.000. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Drie be drijven in het industriegebied ten westen van dc Sehïc, nl. N.V. Glasin dustrie Pieterman, de N.V. Eerste Ne derlandse Fabriek van Manometers en de N.V. Offsetdrukkerij Vita Nova licbhen dringend behoefte aan par- kccriuimle. Aangezien men toch bezig ts met het bestraten van dc NJeuw- poortveeg, hebben b. en w. gelijktijdig een parkeerstrook laten aanleggen. Daarmee is dan tevens het hinderlijke parkeren op dc openbare straat bc perkt kunnen blijven. De drie genoemde bedrijven, die respectievelijk 40, 35 en 25 parkeer plaatsen in het terrem krijgen, zullen een bijdrage van ƒ35,000 leveren in de aanlcgkosten van totaal 55.000. Verder zullen ze een jaarlijkse ver goeding van 10 per plaats betalen en het onderhoud voor eigen rekening nemen. Voor rekening van de gemeente blijft zo ƒ20.000, wat, zo schrijven b- en w., overeenkomt met de kosten die de gemeente anders zou moeten ma ken om daar een gazon aan te leggen. XJET proces rond de meervou- dige moordenaar Hans van Z. liecft in het Utrechtse Pa leis van Justitie zijn eerste akte beleefd. Aan het begin van de tweede week in deze langdurige strafzaak geeft een tussentijdse balans vier beken tenissen; drie moorden en een poging tot doodslag. De raad selachtige moord op Elly Ha gers is ondoorzichtig gebleven. Bij de behandeling van de Kralingse moordzaak heeft de rechtbank de 26-jarige van Z. en de bijna twintig getuigen urenlang verhoord. Over de lip pen van Hans van Z. kwam geen bekentenis. Al dan niet bezield door bo vennatuurlijke krachten heeft van Z. begin januari van het vo rig jaar de Utrechtse recherche nauwkeurig beschreven hoe Eleonora Hagers-Segov in de nacht van 22 op 23 juli 1964 op haar Rotterdamse huurkamer werd vermoord. Na zijn arrestatie In december '67 bekende van Z. binnen korte tijd de moorden op Coby van der Voort, Jan Donse en Reijer de Bruijn. Ook de mislukte aanslag op het leven van de bejaarde weduwe Woortmeijer gaf hij toe. AI bij de eerste verhoren kreeg de Utrechtse politie de indruk dat Hans van Z. in andere misdrijven een aandeel kon hebben gehad. De re chercheurs probeerden verband te leggen met andere nog niet opge loste moorden. Voor de zaak Usclubdwarsstraat (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. B. en yr. stellen de raad voor het pand Lange Nieuwstraat 57 aan te kopen, nu de gelegenheid zich voordoet. De eigen dom is van belang voor de gemeente, omdat het pand ligt in het gedachte tracé voor de toekomstige „zuidelijke industrieweg". Deze bestemming is al vastgelegd in de Bebouwingsvoorschrïften voor de Bebouwde Kom, zoals die op 5 fe bruari 1945 zijn vastgelegd. Maar ook in het Structuurplan Schiedam is sprake van een zuidelijke randweg die zal lopen van de Westfrankelandse- dijk, via de Westerkade over de Nieu we Haven en dc Buitenhaven naar de Van Deventerstraat. Dit pand zal dus moeten verdwij nen, doch dat kan nog geruime tijd duren. In afwachting daarvan kan het pand worden gebruikt voor het onder brengen van de „randdiensten" voor het onderwijs, waarvoor dan enkele voorzieningen getroffen moeten wor den aan het pand. ROTTERDAM, maandag. De beurs voor woninginrichting „Binnen huis", die gisteren in de Ahoy-hai zijn laatste dag beleefde, heeft slechts 66.000 bezoekers getrokken circa 25.000 minder dan vorig jaar. Volgens de directeur van „Beurs- centrum", de instantie die „Binnen huis" organiseert, is de teruggang te wijten aan de slechte weersomstan digheden. Ook de voetbalwedstrijd Ajax-Benfica heeft een nadelige in vloed uitgeoefend en volgens directeur W. van Krimpen zou ook de invoering van de BT!W een zekere terughou dendheid bij het publiek h'ebben be werkstelligd. Vanzelfsprekend is ook de handel teruggelopen. „Eigenlijk werd „Bin nenhuis", na de Invoering van de BTW op 1 januari, te vroeg gehouden. Auto met aanhanger sloeg over de kop (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK, dinsdag. Zo'n tachtig meter tolde de 22-jarige met selaar P. van Vught uit Heerjausdam met zijn personenauto met aanhang- wagentje over de RUksweg 15 voor de combinatie aan de kant van de weg over de kop sloeg. Dat gebeurde na een mislukte in haalmanoeuvre van de Heerjansdam- mer. Zijn auto met aanhang begon bij het passeren van een vrachtwagen te slingeren, waarschijnlijk als gevolg van de grote snelheid. Met slechts en kele smjwondjes aan het voorhoofd i klauterde de metselaar uit zijn zwaar I beschadigde voertuig. werd een aanknopingspunt gevon den: Hans van Z. had eens drie te keningen gemaakt, die hij Brigitte, Michelle en Eleonora noemde. De eerste namen kon de politie onmid dellijk thuisbrengen; vroegere vrien dinnen van Hans van Z. Een politieman vroeg hem toen hoe de achternaam van Eleonora zou kunnen luiden. „Een soort Poolse naam", antwoordde van Z. Daarna beschreef hij een type vrouw, dat treffend overeenkwam met Elly Ha gers. Bijzonderheden Zonder dat hij er ooit geweest zou zyn, kon Hans van Z. tot in bijzon derheden omschrijven welk huis Elly Hagers had bewoond: lichtgrijze sierstenen in de hoeken boven de voordeur van een oud pand met openslaande balkondeuren. Van de Rotterdamse collega's had de Utrechtse politie een set foto's van huizen gekregen, die Hans van Z, werd voorgelegd. Zonder te aarzelen wees hij op het pand, waarin Elly Hagers was vermoord. Ook van het Interieur wist hij nooit bekend geworden details ie vertel len. Naast een schuimplastic plan tenbak moest een geglazuurde bloembak hebben gestaan, op een laag tafeltje bad zich een transistor- radio bevonden. In het hele huls had een muffe rlooHuchfc gehangen. Hans van Z. kende zelfs het merk auto» die Elly Hagers had bezeten. Bovendien wist hij te zeggen, dat ze in de sociale sector werkzaam moest zijn geweest: „Nee, geen verpleeg ster. Onderwijzeres en dan niet op een lagere school, maar een huis houdschool en beslist niet in koken." Zowel tegenover de politie als ter terechtzitting verklaarde Hans van Z., dat hij nooit bij Elly Hagers was geweest of haar ooit had ontmoet. Alle bijzonderheden waren via droombeelden tot hem gekomen Visioenen Het verhaal over de visioenen ging er bij de politie niet zo goed in. Van Z. werd scherp en uitputtend verhoord. Om maar van alles af te- zijn, zou hij toen een draai aan zijn relaas hebben gegeven en het tot een bekentenis hebben omgebogen. Hij had er maar wat bij gefantaseerd. Zo verklaarde hij, dat hij na EHy Hagers van het leven te hebben be roofd, een aantal voorwerpen uit de huurkamer had meegenomen. Ter terechtzitting kwam hij daarop terug en vertelde, dat allemaal te hebben verzonnen. Bij die zogenaamde gestolen goe deren had zich ook een groene map bevonden, een soort boekomslag, be drukt met een wapen. De politie had die vermissing met geconstateerd en deed navraag bij de echtgenote van de vermoorde vrouw. Hagers ver klaarde, dat zijn vrouw inderdaad een groene map, zoals "Van, Z. had beschreven, in haar bezit had gehad. De politie hoorde dat voor de tweede keer, Hans van Z. was de eerste, die over een groene map had gesproken. Veel details had Van Z. uit de kranten kunnen weten, zonder dat daarvoor droombeelden of zijn aan wezigheid op de plaats van het mis drijf vereist waren, maar over de plantenbak, de bloempot, de radio en andere bijzonderheden is nooit een letter in de krant gekomen. Sterker: Hans van Z. heeft nauwkeurig aan gegeven, dat FUy Hagers op het noodlottige moment van achteren bij de keel is gegrepen en dat de moor denaar na het misdrijf haar nog sek sueel had benaderd. Hij wist precies te vertellen, dat de dader daarbij haar ondergoed had stukgescheurd. Stille getuigen Over de twee stille getuigen, het kettinkje en de manchetknoop, is onzekerheid gebleven. Een twijfel achtige getuige» die samen met Van Z. In een benzinestation had ge werkt, gaf uiteenlopende verklarin gen over het kettinkje, dat hij nu wel dan weer niet om de hals van Van. Z. had gezien. Meer belastend was de verklaring van een achter nichtje, dat met grote stelligheid be weerde, dat de manchetknoop, die onder het lijk van Elly Hagers W3S gevonden, aan Van Z. had toebe hoord. Hans van Z. zelf ontkende hard nekkig m die tijd een kettinkje om zijn. hals te hebben gedraven. Over de manchetknoop was hij minder ze ker. Het was wel mogelijk geweest, dat hu ooit dergelijke manchetkno pen had gedragen. Acht maanden van het voorarrest heeft Hans van Z- doorgebracht in de psychiatrische observatiekliniek van het gevangeniswezen. In het lij vige rapport van prof. dr. J, Kloek is mogelijke paranormale begaafdheid van Hans van Z. nauwelijks genoemd. In gesprek met journalisten heeft professor dr. W. H. C. Tenhaeff, bui tengewoon hoogleraar aan de Utrechtse universiteit, vorige week gezegd, dat visioenen, zoals Hans van Z. die over de moord op EHy Hagers zou hebben gehad, niet on mogelijk zijn. Hij wilde de verkla ringen van Van Z. niet zo maar overnemen: „Ik zou hem uitvoerig moeten testen." Prof. Tenhaeff heeft zich bereid getoond Van. Z, te onder zoeken, wanneer de rechtbank hem dat zou vragen. Het woord van pro fessor Kloek legt bij de rechtbank veel gewicht in de schaal. Het is vrijwel uitgesloten, dat de rechtbank van de diensten van professor Ten haeff alsnog getmk xar'juatEfriT.- Aschter de paragnstische gave van Van Z. staat nog a groent vraagte ken, dat het psyiatrLsch_rapnort niet heeft kunnen ci wiüs» Geen oordeel Sche_. 'rnertiOfistarui- Bij de behandeling van het rap port is bij herhaling de psychiatri sche term „schemertoestand" ge bruikt. Van Z. zou Elly Hagers ge dood kunnen hebben in een situatie waarbij een verlaging van het be wust zijn zou zijn opgetreden. „Be- wustzljnsomnevellng", zoals profes sor Kloek dat noemde. De hoogleraar verklaarde, dat hij Hans van Z. meer dan eens in zo'n schemertoestand had aangetroffen. Ondertussen is er niemand ge weest, die kon vertellen of Hans van Z. behalve een meedogenloos moor denaar ook nog een enorme fantast en een simulant is. De psychiatrie heeft op die vraag geen duidelijk antwoord gegeven. De zaak IJsclubdwarsstraat is er voor de rechtbank niet eenvoudiger door geworden, De veronderstelling dringt zich op, dat de rechtbank op het punt van die para-normale begaafdheid vol komen in het duister tast. Aanklager mr. A. Somerwil aan het einde van de eerste zit tingsdag: „Ik geloof niet, dat de wetenschap al ver genoeg is om daar een oordeel over uit te spreken. Als de rechtbank er geen inzicht in krijgt, ja, wat dan". „Dan is er waarschijnlijk gebrek aan bewijs", constateer de raadsman mr. F. P. van Ra- venswaaij niet zonder voldoe ning. (ADVERTENTIE) in "de Doelen" te Rotterdam, zaal 7. 2e étage, entree Karei DÓorman§traat 31 (luifel) van 15 februari t/m 23 februari. 'Geopend daejèlijks van 10-20 üur; qp zondag 11-17'uur., inlichtingen over/ de vele reismogelijkheden Iedere zaterdag er» zondag om 15.00 uur en donderdag om 15.00 uur en donderdag om 20.00 nor voorden interessante toeris. tiBcne films ©ver Roemenie vertoond. „Maar het leunt aan tegen de vraag van het bewijs," merkte presi dent mr. D. van Zeben bij de behan deling van het rapport ter zitting op. Professor Kloek heeft er in het rap port niet op willen ingaan. Het is geen geheim, dat er in me dische kringen weinig vertrouwen wordt gesteld in de para-psycholo- gie. Ter zitting zei professor Kloek: „De prychiatrie heeft nauwelijks aanrakingsvlakken met de para psychologie. De meeste psychiaters staan er afwijzend tegenover. Per soonlijk heb ik tegenover 90 procent van de paranormaliteit altijd zeer sceptisch gestaan." ROTTERDAM, maandag. De po litie heeft de 40-jarige koopman Th. A. en de 39-jarige koopman J, G. gearresteerd omdat zij in het bezit waren van 350 gram hasjiesj. Bij huiszoeking vond de politie nog een partij van ongeveer zes ons. ROTTERDAM, - Bij ju welier Veringa aan De Meent is het afgelopen weekend voor 50.000 gulden aan gouden sieraden gestolen. De da ders sloegen een etalageruit in. Bij een inbraak bij de antiquiteiten- handel Stoclel en. Goudsmit aan de Nieuwe Binnenweg is in het weekend voor ongeveer 50Ö0 gulden aan antiek gestolen. Personeel gevraagd De (Ket Rotter dams Parool) vraagt VASTE BBZOïLGEHSCSTERS) A«mm. tel. 287379 's svanés r.a 1 uur lel. 155960. SQ2B Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, RoogStr. 106. Schiedam. Telef. 266720. Let or> hst juiste adres

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2