Dapper verzet van Buyk tegen 'routinier' Van Slobbe Verplaatsing van energiehal kost 8% miljoen gulden Kapsalon ^LILIAN' "WALDO" Schiedam loopt op kerkelijk en sociaal gebied zeker niet vooraan Schiedamse Gymnasiasten Bond bestaat 65 jaar Rijnpoort- haven vindt m raad Rijnmond steeds meer weerstand SCHIEDAM FINALES SCHIEDAMSE TAFELTENNISKAMPIOEN!SCHAPPEN Schiedamse international prolongeert zijn titel GEEN KRANT 1 ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Bijbellezen in ons gezin Inlegoverschot bij Spaarbank 1820 in januari vrij groot KERKDIENSTEN DHS WC Smasher Lichtstoet vindt mei zaterdag plaats Mr. II. K. Beernink spreekt in kerk te Z wij ndr echt Sliedrecht wil grond verkopen voor bouw warenhuis TANKAUTO MET GASOLIE IN SLOOT NA AANRIJDING WAT ER OVER DE NIEUWE HAARLIJN GESCHREVEN WORDT zaterdag 22 februari 1969 - pag"'5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, za- terdag. De tac tiek, die Johnny Buyk gister avond in de finalepartij tegen de titelhouder Nico van Slobbe oepaste ert voorkoming van een door velen voorspelde eerloze afslachting bleek doeltreffend tc zijn. De tenger gebouwde Buyk, 20, bad begrepen, dat wilde hij tegen „routinier" Van Slobbe een rede lijk figuur slaan, hij tot elke prijs moest afwijken van zijn normaal gebruikelijke verdedigende spel- trant Hij moest direct na het be gin vrijuit spelen om zoals bij la- ter zelf verklaarde „niet af te gaan". De nederlaag die Johnny Buvk nu leed <21-14) (2117) was voor hem wel, maar voor Nico van Slobbe be slist niet aanvaardbaar. Want hoewel Van Slobbe door deze zege zijn titel zag geprolongeerd, zal het de toe schouwers in de Koopmansbeurs zijn opgevallen dat de bij „Hunter" spe lende Schiedammer zijn taak veel te licht, zo niet nonchalant opnam. „Ik was nu verplicht een heel ander speltype te spelen", vertelde een breed luchtende Buyk na afloop in de (wat provisorische) kleedkamer. „Indien ik verdedigend had gespeeld, zoals ik meestal gewend ben, had ik tegen een speler als Van Slobbe een modderfi guur geslagen." Johnny Buyk, die vijf jaar geleden finalist was in de poule van niet- NTTB-leden, vertelde volkomen te vreden te zijn met deze eervolle twee de plaats. Hij was overigens wel be reid toe te geven veel profijt te heb ben getrokken van de nederlaag die Bené Schewe kanshebber Hans Krei- scher in de kwart-finale had toege bracht (27—25) (10—21) en 22—20), Om de finale te bereiken had Buyk eerst Nol Braak en daarna Bené Sche we uitgeschakeld. Nico van Slobbe be reikte de finale veel eenvoudiger, hoe wel hij tegen Henk Eikmans, voorna melijk in de tweede game (2321) op fel verweer stuitte. In de eerste klasse werd de finale een TSF-aangelegenheid. Aad Broe- ren, die het op moest nemen tegen Hans Dries, zag kans zijn teamgenoot in twee games (beide 2119) te klop pen. Opmerkelijk is hierbij, dat Hans Dries de finale had bereikt door in de halve finale bij verrassing Peter v.d Broek terug te wijzen. (2117) (21 18). Leen de Ligt NOAD, een „out sider" bij de Schiedamse tafeltennis- kampiocnschappen, was winnaar in de finale voor tweede-klassers. Hij ver sloeg TSF'er Paul de Looze in twee games (21—19) (21—17). De overige uitslagen luiden: Derde klasse Van der Linden TSF wint fina le van C. Wijnties (NOAD) in drie games (7—21, 21—16 en 21—19). Vierde klasse Leo Hertog (TSF) wint finale van Piet Peek in drie game? (21—23, 21—10 en 21—19). Junioren: Hans v.d. Broek (TSF) wint finale van Jan Landsbergen (TSF) in twee games 2116, 2117. Junioren tweede klasse: Hans de Reus (NOAD) wint finale van Harry Krommenhoek (NOAD) in twee ga mes 21—19, 21—18. Junioren derde klasse: Fred Beu kers wint finale van Cees v.d. Horst in drie games 2117, 1721, 2112 Niet NTTB-ïeden: kampioen bij do senioren J. Kloppers en bij de junio ren Anton van Oers. De Parool-wisselbeker werd gewon nen door TSF met 57 punten. Ook de verenigingsprijs voor junioren ging naar TSF met 36 punten, Johnny Buyk (links) in zijn fina lepartij tegen internatinaal Nico van Slobbe (rechts). Geboren: Atu A. z.v. A. A. Schriel en S. M. Poot, Robert, z.v. R. Volllnga en P. J. Bree, Ferenc N. z.v. N. A Maagdenberg cn A JE. Meijer, Matthias A. z.v. C. van Cogh en C. M. L. Rcnsman. Ondertrouwd: H. Beekman 25 jr en A. M. L. Grashos, 17 jr; K. van den Berg, 22 jr. en M. E. van Boggelen, 20 jr: W- Boele, 22 jr. en F. Dijkhuizen, 22 jr; R. Pons, 22 jr. cn J. Schuits, 22 jr.; A. Groeneveld, 23 jr. cn M. van Meeuwen. 19 jr.; E. J. Hulshof, 19 jr, en E. M. J. Fannekoek, 18 jr.: T. D. van der Moer. 21 jr. cn O. van der Hoeven, 20 jr.; G. Mostert. 29 jr. cn E. A. Meeder. 24 jr.: A. C. Oosthoek, 25 jr. en C. H. Bak. 19 jr.; A. T. de Quant. 22 jr. cn E, A. de Ligt, 23 jr.; P. W. Setjkens, 25 jr. cn J. W. Woudenberg. 20 jr.; R, H .M. Smulders, 23 jr. en L. M. Hadermann, 21 jr.; L. Stok, 21 jr. en J. M. JE. Rietveld. 20 jr.; J. A van de Walle, GO jr en C. van Noortwijk. 58 jr.: M. J. Wiese, 25 jr. en G. G. Loch, 17 jr.; P. O. J .Witlemse, 21 jr. en M. A. van Beurden, 18 jr. Gehuwd: B. C. de Leeuw, 27 jr. en C. Web, 20 jr.; A. Schaap. 27 jr. en E. Noor- dijk, 23 jr.; J. van Hoogdalem. 24 jr. en J. C, Koogje, 21 jr.: E. L. Boender. 25 jr. en E. Sneb. 19 jr.; F. B. Verdoes, 22 jr. en S. G. A. JRuijsbroek, 20 jr.;' T J. P. Beljaars, 20 jr en J. M. L. Huihoven, 20 jr. Abonnees buiten Hotter- dam, Schiedam kunnen j zich wenden tot onze e plaatselijke agenten, (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. „In Schiedam groeit de oecumene langzaam, soms tegen de ver drukking in. Onze stad loopt op weinig gebied vooraan, zeker niet op kerkelijk en sociaal ter rein. We denken graag kleinste- delijk en krijgen trouwens de kans niet ons ruimtelijk te ont plooien, geklemd als we zitten tussen Rotterdam en Vlaardin- gen. Die laatste stad zijn we naar inwonertal nog net de baas, maar het zal niel lang meer duren of we worden op veel gebied over schaduwd door onze buren". Dr Robben, 38, pastoor vaa de IS'ieuwlalidkerk aan de Mgr Nolens- laan, heeft op verzoek van de Schie damse Gemeenschap dc kerkelijke si tuatie hier ter stede in een lijvig arti kel doorgelicht. Hij heeft zich niet alleen verdiept in parochiële herstructurering of in de oecumenische samenwerking, maar komt zelfs uitvoerig terug op de (voor velen onwaardige) uitverkoop van de inventaris van de Frankelandsekerk. „Veel gelovigen heeft deze methode van verkoop pijn gedaan", schrijft hij. „Is dat louter kwestie van sentiment? Als geestelijke denk je daar wel wat gemakkelijker over dan de mensen die geslachten lang gehecht zijn geraakt aan kerkelijke voorwerpen; die met veel offerzin duizenden guldens op tafel hebben gebracht voor nieuwe ramen. En dat is nog niet zo heel lang geleden. Nu kwam alles zakelijk onder de ha mer. "Wie biedt cn wie biedt nog meer En tenslotte gaat het naar de hoogste bieder, die niet altijd de trouwste offe raar hoeft geweest te zijn. De gewijde inboedel heeft bijna 40.000 opgebracht; een mooie som, daar niet van. Maar men kan zich af vragen of met minder inkomsten niet een andere methode dc voorkeur had verdiend. Zoals bijvoorbeeld in Vlaar- dingen waar het niet meer bruikbare interieur van de oude St Janskerk aan de Hoogstraat werd getaxeerd en via schriftelijke aanvrage werd verdeeld onder de liefhebbers. Afijn, het kerkbestuur heeft zo be slist en zegt in een aan alle kerkgan gers uitgereikt stencil, dat elke andere beslissing onverantwoord zou zijn ge weest. Het zij zo, maar voor mij blijft de vraag in hoever je rekening moet houden met de gevoeligheden van hot gelovige kerkvolk en wanneer je kunt spreken van sentimentele bijkomstig heden waar je niet te veel aandacht aan moet schenken. Waar ligt de grens? Soms is het noodzakelijk om veranderingen aan te brengen in ker kelijke structuren, al wordt daarmee een stuk historie afgesloten dat nooit meer terugkomt en al is het pijnlijk to ervaren dat iets vertrouwds definitief verdwijnt. Je kunt ook zeggen: een noodzake lijke aanpassing aan nieuwe eisen van deze tijd brengt nu eenmaal offers met zich mee. Zoals de sluiting van een kerkgebouw." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Op dins dag 25 februari zal de heer H. A. van Til tijdens de ledenvergadering van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Schiedam spreken over „Bij bellezen in ons gezin".- ROTTERDAM, Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad een krediet van 8,6 miljoen gulden voor de overplaat sing van de Energiehal naar de Abr. v. Stolkweg. Daarvan is 6 mil joen bestemd voor de afbraak en herbouw van de hal, de kleedac commodatie en de kunstzinnige verfraaiing van de hal en 2,6 miljoen voor de terreinvoorzieningen. De Energiehal zal met ingaug van 1 mei aan het beheer van de Stichting Ahoy tot exploitatie van tentoonstel lingsruimten worden onttrokken. De grond waarop de Energichal is geves tigd, moet uiterJjjk op 1 september ten behoeve van de medische faculteit ont ruimd en bouwrijp aan het rijk wor den opgeleverd. B. en w. achten de overplaatsing van de hal naar dc Blijdorpse polder een aanvaardbare oplossing, omdat de hal dan drie wijken Overschie, West en Blijdorp zal bedienen en de bouw van. drie wijksporthallen in die stadsdelen onnodig maakt. Boven dien biedt de grote hal meer mogelijk heden dan drie kleinere en is zij van uit een oogpunt van exploitatie voor deliger. De oprichting van een nieuwe hal zou ten minste 2 a 2V2 miljoen gulden duurder uitkomen. Dc Blijdorpse polder bestaat mo menteel uit sportvelden, volkstuinen en enkele bedrijfsterreinen, waaron der dat van gemeentewerken. Een plan tot herindeling van dit gebied is in een vergevorderd stadium van voorbereiding en zal de gemeenteraad binnenkort worden voorgelegd. Sportvelden Een nadeel van de gekozen plaats is, dat daarop drie sportvelden liggen, die zullen moeten verdwijnen, terwijl een vierde veld later plaats zal moe ten maken voor parkeerruimte. Er zullen echter behalve de Neplunus- veldcn en de hockeyvelden van Aeo lus nog zes velden in dit gebied be schikbaar blijven. B. cn w. hebben nog overwogen of niet dc camping aan de Kanaalweg voor de E-hal moet worden opgeof ferd. Zij menen deze vraag ontken nend te moeten beantwoorden. Er zou in de eerste plaats een nieu we camping moeten worden gesticht. De factor tijd zou hierbij een belang rijke rol spelen, maar ook het verlies van een camping op een plaats, die zich mag verheugen in een goede re putatie bij vele vreemdelingen zou moeten worden betreurd. Bovendien zouden dan ook enige clubs, spelend op de bij de camping liggende terrei nen, worden gedupeerd. Ook de raad voor de lichamelijke opvoeding acht de herbouw van de E-hal in de Blijdorpse polder aan vaardbaar. Van de commissie voor sport en recreatie gaven drie van de zeven leden de voorkeur aan de bouw van een nieuwe hal. Zij wijzen er op, dat men voor hetzelfde bedrag ook drie wijksporthallen kan bouwen. Aan de suggestie van de meerder heid der commissie voor stadsontwik keling en verkeer om de hal te her bouwen op volks tuingrond aan de Ka naalweg is in de eerste plaats het na deel verbonden van de hogere kosten wegens de dan noodzakelijke verbre ding van de Kanaalweg. Voorts is te verwachten, dat in de toekomst op het volkstuinareaal toch al een ernstige aanslag zal worden gepleegd, terwille van de realisering van het in de Blij dorpsepolder gedachte stadspark. Ten slotte delen b. en w. mee, dat de exploitatie van de verplaatste hal, die wekelijks door circa 5000 mensen gebruikt zal worden, een nadelig saldo van ongeveer 800.000 gulden per jaar zal opleveren I11 het rnadstuk wordt met geen woord gerept over de mededeling, die de voorzitter van de raad voor dc li chamelijke opvoeding, dr. H. J. van Zuylcn, vorige week op een bijeen komst van de RVB heeft gedaan. Dr. Van Zuylen vertelde toen, dat de „schade" voor de aan de Abraham Van Stolkweg gevestigde voetbalver enigingen beperkt zon blijven, omdat de hockeyclub Aeolus zich bereid verklaard drie velden te ontruimen en omdat dc voetbalvereniging Dlndua in dc Zeslienhovensepolder twee velden in eigen beheer zou krijgen. In het maandelijkse orgaan van de RVDLO, dat tegelijk met het raads stuk is verschenen, schrijft de heer Van Zuylen wel, dat er op de Abr. van Stolkweg ten minste twee vereni gingen zijn, die het bijzonder op prijs zouden stellen, wanneer zij velden in alleenbeheer ter beschikking zouden kunnen krijgen om daar een meer ei gen sfeer te scheppen dan op de Abr. van Stolkweg mogelijk is. Dat betekent dat de overige vereni gingen aan de Abt. van Stolkweg door de overplaatsing van de Energiehal geen of nauwelijks schade lijden", al dus de heer Van Zuylen. Bij de hockey vereniging Aeolus heeft de verklaring van de heer Van Zuylen veel verbazing gewekt. „We begrijpen niet dat de heer Van Zuylen dit heeft kunnen verklaren", aldus se cretaris E. ten Berg. „We hebben in derdaad met hem over deze zaak ge sproken, maar mochten we enthou siast geweest zijn dan gold dit toch uitsluitend voor de voorzitter cn se cretaris van de vereniging. We hebben de heer Van Zuylen gezegd dat we zijn voorstel aan de leden zouden voorleggen en dat we daarna contact met hem zouden opnemen. Dat contact is er tot op heden door allerlei om standigheden nog niet geweest". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. ïn de af gelopen maand werd bij de Spaarbank anno 1820 een inlegoverschot geboekt van 658.087,91. Er werd 10.416,074,27 ingelegd en 9.757.986,36 terugbetaald, tegen een inleg en terugbetaling van respectie velijk ƒ4.931.713,99 en ƒ4.220.888,07 in januari 1968. In de stormachtige ontwikkeling van de omzet weerspie gelt zich de inschakeling op grote schaal van deze spaarbank bij de gi rale salarisbetalingen. Het tegoed van inleggers was op 31 januari 1969 ƒ74.259.112,56, verdeeld over 60.731 rekeningen fop 31 januari 1968 hadden 59.117 inleggers een te goed van 68.255.444,85). Ultimo januari 1969 waven de door inleggers toevertrouwde gelden en de reserves voor 40.507.894,78 belegd in effecten, voor ƒ9.024.918,85 in hypo theken en voor ƒ20.937,383,61 in on derhandse leningen aan gemeenten e.d., terwijl de onbelegde en op korte termijn belegde glden ƒ6.524,550,37 bedroegen. SCHIEDAM, zaterdag. Predikbeurten voor dc Hervormde Gemeente te Schie dam: zondag 23 februari. Grote Kerk: 10.00 uur ds. W J. Schouten (Vlaardingen): 17.00 uur ds. A. Gooljer (Delft) en 19.00 uur ds. A le Coq. Bethelkerk: 10.00 uur ds. A. P. Nauta (Vlaardingen). Opslandingekerk 10 00 uur ds. J. G. Jansen cn 19,00 uur ds. D. J. Spaling Vredeskerk: 10.00 uur ds. D. J Spaling. Hervormde Gemeente te Ke- tliet: Dorpskerk 10 00 uur ds. W. Vons (H. Avondmaal) en 18.00 uur ds. W. Vons (Jeugddienst) St. Martinuskcrk 930 uur ds E. Verwaal. Predikbeurten voor de Ned. Hervormde Evangelisatie voor zondag 22 februari: Ge bouw Irene ÏO.OO uur ds. A. Kastellen (Strijen). Grote Kerk 19.00 uur ds. A Go oyer (Dalft). (Van onze sportmedewerker) TN Schiedam hebben we totnutoe al vele staaltjes van clubliefdc gezien. We denken in dit verband aan het bouwen van clubhuizen, het met suc ces doen verlopen van allerlei acties, etc. etc. Enkele leden van de tafelten nisvereniging Noad leverden verleden week ook weer zo'n staaltje van club liefde, deze keer vermengd met een portie verantwoordelijkheidsgevoel. Tussen,de sneeuwjachten door hebben deze leden namelijk heel wat kilo's oude kranten bijeen weten te „bellen". Dit alles ter verdikking van de buidel voor de viering van het vierde lus trum. Overigens heeft een feestcom missie voor vrijdag 28 maart al het nodige „klaar gestoomd". Van 19.00 tot 20.00 uur recipieert het bestuur namelijk in het Rijnmondhotel aan de Burgemeester Van Haarenlaan. Daar na is er een feestelijke bijeenkomst voor leden en genodigden. Het feest programma wordt echter voor die avond nog geheim gehouden. T>IJ DHS zit men met een probleem. Een alom bekend probleem overi gens: te weinig ieiders om verschillen de elftallen tc vergezellen. Wie zich voor deze taak geroepen voelt, kan zich aanmelden bij' het bestuur van DHS. Een wat onsympathieke annon ce, maar nood breekt wet. XJET heren juniorteam van IJVG is handbalkampioen geworden er» treedt reeds zondag in dc Sporthal aan voor het kampioensduel tegen het Haagse Hermes. De return zal zater dag 1 maart in Poeldijk worden ge speeld, Het bestuur hoopt dat vele supporters dit juniorteam vooral in deze uit-wedstrijd moreel zullen steu nen. Er zal zaterdag 1 maart ook een bus naar Poeldijk rijden. De kosten p.p. bedragen 2. De bus zal om 19.00 uur van de huishoudschool aan de Parkweg vertrekken. TN DE Smasher, het clubblad van 1 TSF, releveert de redactie dat de prestaties van TSF in de zestienjarige geschiedenis nog nooit zo goed zijn geweest als nu. In de eerste helft van de promotiecompetitie heeft TSF met zoveel succes gespeeld, dat een pro motie naar de ere-klasse tot de moge lijkheden gaat behoren. Er wachten TSP echter nog drie zware wedstrij den in de Koopmansbeurs. Hans Degreef, redacteur van het clubblad en tevens voorzitter, roept alle TSF'ers van de verschillende af delingen (badminton, Iawntennis) op om de tafeltennissers nu bij het laat ste gedeelte van de competitie met uw aanwezigheid te steunen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag- liet be stuur van de Stichting tot viering en herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen heeft besloten de twaalfde Lichtstoet dit jaar te houden op zaterdag 3 mei. De deelnemers kunnen zich reeds nu opgeven bij de heer A. M. Schoof, Lange Haven 79 (telefoon 266489). (Van een onzer verslaggevers) ZWIJNDRECHT. zaterdag. Mr. H, K. Beernink, minister van binnen landse zaken, spreekt maandag u maart a.s. in een openbare vergade ring van de Chr. Historische kiesver eniging „De Savornin Lobman". Hij houdt zijn redevoering in de grote bij zaal van de Johanneskerk aan de Melkwegsingel. Aanvang acht uur. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Ter gele genheid van de viering van het der tiende lustrum van de Schiedamse Gymnasiasten Bond „Non Semper Ar- cum Tendit Apollo" zal er op vrijdag 28 februari in de gymnastiekzalen van dc Rijksscholengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat een volleybal toernooi plaats vinden. Tevens zullen er hockeywedstrijden worden gespeeld op dc velden van de vereniging ,As- vion" aan de Parkweg. De volleybalwedstrijden beginnen om half tien, de hockeywedstrijden 's middags omstreeks half drie. Aan deze beide toernooien zullen verschillende scholen deelnemen. In de avonduren kan er in gebouw Irene aan de Nieu we Haven gedanst worden. Op zaterdag 29 februari zullen reünisten en gasten om 15.00 uur door het bestuur worden ontvangen en rondgeleid in het nieuwe schoolge bouw aan de Hugo de Grootstraat. Dr. G. W. Labordus, rector van de Rijks scholengemeenschap, zal een lezing houden over „Het gymnasium onder de Mammoetwet". Het Bestuur van de Schiedamse Gymnasiasten Bond zal omstreeks half vijf recipiëren. In de grote zaal van Musis-Sacrum zal tenslotte des avonds een grote Lu strumavond worden gehouden met medewerking van het amusementsor kest „Amor". SLIEDRECHT, zaterdag. De raad van Sliedrecht heeft voor zijn februa ri-vergadering, die a.s. maandagavond wordt gehouden, een uitgebreide agenda voorgeschoteld gekregen. Voor het realiseren van een groot warenhuis in de kerkbuurt Ie Slie drecht gaat de raad bouwgrond ver kopen aan N.V. Nationaal Grondbezit te Amsterdam. Deze grond moet nog bouwrijp worden gemaakt, hetgeen o.a. gepaard gaat met het slopen van een aantal krotwoningen. Er moet het nodige zand worden aangevoerd. De totale kosten worden geraamd 475.000. De raad is voorgesteld dit krediet te verlenen. Om de interne verbouwing van het Sliedreehtse raadhuis te voltooien is de raad een laatste krediet gevraagd van 200.000. De raadzaal zal o.a. worden vergroot en opnieuw worden ingericht. Ook de trouwzaal, al gerui me tijd in gebruik voor kantoorruim te, wordt in zijn oude glorie hersteld De burgemeester krijgt een nieuwe kamer in het raadhuis. Er komt ook een nieuwe vergaderzaal voor b en w. Een bedrag van 400.000 is nodig om het Middeldiep te dempen en de Oosterbrug tc verwijderen. Het hier door verkregen terrein zal grotendeels worden bestemd voor parkeerterrein len behoeve van het winkelcentrum kerkbuurt. Het rapport winkelplanning waarin o.m. verschillende maatregelen met betrekking tot de kerkbuurt worden aanbevolen, is de Taad ter discussie voorgelegd. De raad gaat ook nog eni ge rechtspositieregelingen voor het gemeentepersoneel vaststellen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. De tus sen Maassluis en Hoek van Holland aan dc noordelijke oever van de Nieu we Waterweg geprojecteerde Rijn- poorthaven die speciaal ingericht zal worden voor containerschepen wekt nu ook in kringen van het open haar lichaam Rijnmond steeds meer weerstand op. Tijdens dc begrotiugs- vergadcring van Rijnmond deelde PvdA-fractievoorzitter J. dc Jong al mee, dat een groeiend aantal leden van zijn fractie tegen aanleg van de Rijnpoorthaven in de onmiddellijke nabijheid van de tuinbouwgebieden van het Westland is. Gecommitteerde drs. H. P. M. van der Drift onthulde dat er in bet dage lijks bestuur genuanceerd wordt ge dacht over deze zaak. Naar verluidt heeft zijn collega C. M. L. Roozemond zich opgeworpen als aanvoerder van de groeiende anti Rijnpoorters. Voor de aanleg van de Rijnpoortha- ven is het noodzakelijk dat het streek plan Westland wordt gewijzigd. Dit plan bestrijkt een gebied, dan ten dele valt onder de planologische verant woording van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland en ten dele onder die van het openbaar lichaam Rijn mond. V-» De wijziging van het streekplan worden volgende maand behandeld in de vergadering van Provinciale Sta ten. Met het oog daarop heeft het ge meentebestuur van Naaldwij*k een nota geproduceerd met de titel „West land contra havencomplex Kijnpoort". De procedure tot wijziging van het plan door Rijnmond is ook reeds op gang. Vermoedelijk zal de Rijnmon- draad. in de vergadering van juni yan dit jaar een beslissing nemen. Gecom mitteerde Roozemond zou van mening zijn, dat de Rijnpoorthaven er. wel moet komen, maar niet aan de noor delijke oever van de Waterweg, maar aan de zuidelijke oever. Het gemeentebestuur van Rotter dam en ook minister Bakker van Ver keer en Waterstaat (zoals tijdens de recente kamerdebatten over de zeeha- venontwikkeling bleek) staan op het standpunt dat het Rijnpoorteomplex geen enkel gevaar opleverd voor Ye*~ zitting van de tuinbouwgrond.cn in het Westland, zoals door de tuinders wordt gevreesd. Technisch is het mogelijk onder meer door de bodem van de haven te verharden het binnendringen van zout water in de Westlandse wateren te voorkomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Bij een slippartij op de Charloise Lagedijk zijn gisteren een personenauto en een tankwagen geladen met 11.000 liter gasolie tegen elkaar gereden. De tank wagen kwam in de sloot langs de weg terecht. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. SIERLIJKVROUWELIJKSPORTIEF, AANGEPAST AAN DEZE TIJD. ER STAAT VEEL OVER IN DE KRANT EN TIJDSCHRIFTEN. TOCH HEBT U EEN VAKMAN NODIG OM DIE ELEGAN TE HAARLIJN OOK IN UW HAAR AAN TE BRENGEN. ONS PERSONEEL IS GRONDIG ONDERRICHT OVER DE NIEUWE LIJN. WIJ ZULLEN U GRAAG PERSOONLIJK ADVIES GEVEN. VA C. HOLLAND BROERSVELD 72 - SCHIEDAM - TELEFOON 261031 SALON „LILIAN" GARANDEERT U EEN KAPSTER MET HART VOOR UW HAAR CITROEN AUTOM OB IE LB*Ê DRIJF Werkplaats: Bokelweg 88-90; Quick-service: Singel 41-45, Schiedam KapeaOon HéJënc. De salon vOor d.e betere permanent. Al onze permanenten fïO.- excl. B.T.W. Gratis halen en bren^ gen per luxe auto voor perma nenten. Kapsalon Hélne, Rem- brandtlaan 22, Schiedam. Tel. 010-267170. S250 DB SCHIEDAMMER (Het Rot terdams Parool) vraagt vaste oenorgoralstets). Aanmelden: Hoogstraat 7e. Schiedam, tel. 267279 's Avonds na 7 uur tel. 155960. S028 PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vimien, Hoogstr. 106, SCHIEDAM Tel. 206720. Let op juiste adres S1W

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2