kang eroesc en nog dit jaar in Rotterdam 2i 'GEMEENTE MOET DE MENSELIJKE ASPECTEN MEER LATEN WEGEN' .ÖTTERDAMS DAGBOEK M Tweede plaat Walckerorgel klinkt fraai Beheerst orgelspel Joh. Lemckert Gastparkeerders ROTTERDAM RIJNMOND Moederschip met 400-tons bakken die zelf verder ivorden gesleept Bouwrij pmaken Dijkpolder Onder-directeur KLM overleden Reddingsboot haalt zieke van schip „Interlas Services" in Rozenburg ARSY voelt zich beknot in recht van de vrije meningsuiting Van Ommeren laat tankers bouwen in Alphen a.d. Rijn ICleinbaan winkels op maandagmorgen dicht Concert in Goedé Herderkerk Havenloodsen willen nóg eerder met pensioen Over bont gesproken Huisbezoek slavenburg's Oéê-president-directeur Shell-Nederland N.V. in Den Haag overleden 4 :-^dinsdag 25 februari 1969 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Het eerste kangaroeschip, een nieuw scheepstype, dat in plaats van containers op zich zelf manoeuvreerbare bakken aan boord heeft, zal in de herfst voor het eerst in Rotter dam binnenlopen. Het schip zal ligplaats kiezen in de Waalhaven, die door het ge meentelijk havenbedrijf op het ogenblik gedeeltelijk wordt uitgeruimd voor dit type sche pen. „Nu de overslag van massagoed verdwijnt uit de Waalhaven, komt een flink wateroppervlak vrij voor de behandeling van kangaroe- sehepen", aldus het gemeen telijk Havenbedrijf van Rot terdam. De Amerikaanse naam van het scheepstype Is „LASH" (Lighter Aboard Ship) en zonder te moeten afmeren kan het schip binnen 5 uur 73 bakken overboord zetten, dlc op hun beurt weer de reis landinwaarts kunnen beginnen. De eerste ,Xaah"- carrier meet 43.000 ton cn is eigendom van de Central Gulf Lines uit de Verenigde Staten. Iedere bak kan 400 ton lading be vatten. In de praktijk kan dus een firma in Bazel, Frankfurt of Duis burg direct een bak beladen, naar Rotterdam verslepen, de bak aan boord van het „moederschip" Jaton hijsen'en de lading direct naar het binnenland van de Verenigde Stater, verschepen. Volgens Central Gulf doet een bak van Sint Louis in de VS er 19 dagen over om Sn Duisburg in Duitsland te arriveren. Dc bakken worden overboord gehesen door een beweegbare kraan van 510 ton. Cen tral Gulf Lines zal voorlopig 2 schepen van het Lashtype laten varen. In scheepvaartkringen in Rotterdam wordt verwacht dat binnenkort nog meer grote Amerikaanse werver, orders voor dit type schepen zullen krijgen. Tc meer omdat' de Ameri kaanse regering de bouw van „Lash"- sehepen, ook vanwege hun eventuele strategische belang, subsidieert. De dienst van Central Gulf begint in New Orleans cn gaat vla de Thamesmondfng naar Rotterdam. De agent ln Rotterdam van Central Gulf is de forma Ruys en Co. September De firma Ruys ea Co. bevestigde gistermiddag het Britse bericht, dat de Lash-scbepen per september Rotter dam rullen aandoen cn ligplaats rul len kiezen in de Waalhaven. De Nederlandse agent van Central Gulf Lines studeert echter nog op de praktische uitwering van het lash-sy- steem. Zo kan het best zijn, dat de bakken voorlopig in Rotterdam zullen blijven en de lading in de Maasstad zal worden overgeslagen. Een optimale werking van het sy steem vereist in de eerste plaats, dat het „moederschip" blijft varen, daarbj moeten de eventuele bewegingen van de bakken stroomopwaarts worden aangepast. Het zal duidelijk zijn, dat dit veel organisatie vooraf vereist. MAASSLUIS, dinsdag Teneinde de voortgang van de woningbouw te verzekeren, vragen b, en w. nu al een krediet voor het bouwrijpmaken van de Dijkpolder. Hoewel het uitbrei dingsplan voor dit gebied (ten noord westen van de Rozenlaan tot aan dc gemeentegrens) nog niet in do ge meenteraad Is geweest is het toch al nodig om volmacht te hebben over deze kredieten te kunnen beschikken Informeel heeft de raad al kennis genomen van dit uitbreidingsplan zo dat men wel weet waarover mcr» praat. Het bedrag dat met het bouwrijp maken gemoeid is bedraagt in totaal ƒ9.626.800,Daarvan is, naar ra ming ƒ5.618.700,— bestemd voor het grondwerk; dc aanleg van de riolerin gen, de bestratingen, de werkzaamhe den in verband met de waterhuishou ding in genoemde polder, voor de straatnaamborden. Verder is er nodig 307.200,voor aanleg plantsoenen, 38.300,voor kinderspeelplaatsen ƒ150.000,voor tekenwerk en toe zicht, 28.800,— voor aanleg van brandkranen, 304.000.voor de aanleg van straatverlichting cn ten slotte ƒ3.179.800,— voor de gas- wa ter- en elektriciteitsvoorzieningen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. OP 59-Jarige leeftijd is de oud-kolonel vlieger en onder-directeur van de KLM, de heer V. 3. M. Nass overle den, die sedert 1 Beptember 1954 ln dienst van de KLM was. 262 m dubbele 510 tons mobiel kraan rijdt over volle scheeps lengte op rails ba1ticen,vier hoog opgestapeld kraanhuia schoorsteen 73 bakken kraan laadt en lost bakken hijs punten duwboot voor bakkehtransport BAK 18,6 m D E 2 A I 1 Het Lash-schip zoals dit in sep tember voor het eerst ligplaats zal kiezen in een daarvoor ge deeltelijk uitgeruimde Waalha ven. De gestandaardiseerde bak ken of lichter? worden in het schip geschoven als laadjes een ouderwetse linnenkast. ROTTERDAM dinsdag (ANP). De reddingsboot Koningin Juliana uit Hoek van Holland heeft maandag een ziek bemanningslid van dc Duitse ertscarrier Adolf Leonhardt gehaald. Het duitse schip lag voor Hoek van Holland voor anker en zou de Rotter damse haven binnenlopen. De kapitein van do Adolf Leonhardt riep de hulp van de reddingboot in, omdat hij meende dat de zieke de 34-jarige bootsman Heinrich Schulle, snel me dische hulp nodig had. Nadat de Ko ningin Juliana de bootsman bij Hoek van Holland aan wal gebracht had, werd de Duitser per ambulance naar de Maasstad gereden waarin hij in een ziekenhuis werd opgenomen, De man zou lijden aan ernstige geestelij ke stoornissen. ROZENBURG, dinsdag. Aan de Oranjelaan te Rozenburg wordt het woensdag 5 maart het service-cen trum voor Europoort- en Botlekge- bicd, van Interlas N.V. officieel in ge bruik genomen. Op ruim 2000 vierkante meter bouwde Interlas een grotehal voor opslag, reparatie en expeditie van Jas- machines, -accessoires en -materialen. Onder hetzelfde dak werden ook kan- tooren en ontvangstruimte gehuisvest. Te Rozenburg gaat men van start on der de naam „interlaa Services", als vestiging van het hoofdkantoor te Soesterberg, ADVERTENTIE Prachtige gebloemde cretonne, een luxe gordijnstof bij uit-' stek, is een van de vele mooie stoffen die wij op onze te etage verkopen. Drukstof In 'rijk dessfn, een soepele overgordijnstof in wel 4 verschillende kleurkombina- ties, verkopen wij per mater voor nog géén rijksdaalder. gebloemde cretonne ±120 cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze gebloem de cretonne, een prachtige gor dijnstof in mooi dessin en in 4 verschillende kleurkombinaties per meter [e* AtHk Ook mnrxUgmoryan op*n GHn uf. of schrift b»*t (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag De Alge mene Rotterdamse Studenten Vereni ging meent dat vter docenten aan dc Nederlandse Economische Hogeschool dc studenten het recht van vrije me ningsuiting ontzeggen. Dit staat, in een reactie van de ARSV op een artikel in het blad van de Rotterdamse academische gemeen schap „Quod Novum" van de hand van drs. J. C. Breman, prof. dr. J. H. Buiter, prof. dr. J. A. A. van Doorn en drs, A. peper. In het artikel wordt de door de ARSV opgezette docentenbeoordeling afgeschilderd als een mislukt -sociaal wetenschappelijk onderzoek. „Bremen, Buiter, Van Doorn en Pe per stellen in hun kritiek zodanig hoge eisen van objectiviteit aan een docenten-beoordeling dat zij daarmee in feite iedere beoordeling onmogelijk maken", aldus de ARSV. De studentenvereniging vindt dat dit inhoudt, dat „studenten lijdelijk moeten accepteren dat zich binnen het wetenschappelijk onderwijs docenten kunnen handhaven die wat doceer kwaliteit betreft ver beneden de maat blijven en dat zij niet gebruik mogen maken van hun recht van vrije me ningsuiting om deze situatie te veran deren". (Van een on2er verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. PHS van Ommeren heeft aan scheepswerven D. Boot N.V. te Alphen aan den Rijn op dracht gegeven voor de bouw van drie tankschepen, elk van 1500 ton. Een van de tankers wordt volledig Inge richt voor het vervoer van vloeibaar gae. De andere twee worden conven tionele gasolietankers. In de loop van het jaar zullen de schepen worden af geleverd. MAASSLUIS, dinsdag In de chaos van halvedagsluitingen van di verse winkelbranches in Maassluis be gint eindelijk een kentering te komen. Verschillende branches nebben hun halve vrije dag al verplaatst naar de maandagmorgen. Nu komt. voor- het eerst een groep winkeliers van vér- schillende branches met het verzoek bij het gemeentebestuur om de halve vrije dag vast te stellen op maandag morgen. Het zijn de winkeliers van het noodwinkelcentrum aan de West- landseweg. Volgens de huidige rege ling zouden twee winkels op maan dagmorgen, een op maandagmiddag en de rest op dinsdagmiddag gesloten moeten zijn. De voorkeur van, alle betrokken winkeliers gaat echter uit naar de maandagmorgen. De kamer van kóóp handel te Vlaardingen, die advies moet geven, heeft geen bezwaar tegen deze regeling. Ook de raadscommissie van strafverordening kon zich ermee verenigen. GEDERT de St. Laurenskerk naar transept- en koororgel herkreeg en nog meer sinds ook de Doelen oner een groot orgel beschikt is het "Walc kerorgel uit de (verdwijnende) Nieu we Zuiclerkerk aan de Westzeedijk weinig meer voor concerten gebruikt. Daarbij kwam, <3ut de tonende gezond heid van Piet v.d. Kerkhoff, de orga nist van de kerk, de laatste jaren een ernstige belemmering vormde, terwijl het orgel zelf dringend aan restauratie toe was en dus evenmin noodde tot het vragen van gastorganisten. Maar indien deze nevenredenen er niet waren geweest, dan nog zou het Walckerorgel vermoedelijk minder voor concertgebruik in aanmerking zijn gekomen, omdat het huidige ideaal van orgelbouw nu eenmaal een ander is dan het ideaal dat men een vijftig jaar geleden had. Dit alles neemt niet weg, dat op zeer grote, speciaal voor het romantische repertoire bijzonder geschikte instru ment heel veel imponerende concerten zijn gegeven, waaraan de Rotterdamse orgelliefhebbers dierbare herinnerin gen bewaren- Het moet voor hen van grote betekenis zJJA, de illusie van" deze orgelbespelingen zo vaak men wil in eigen huis te kunnen oproepen dank zij het Initiatief van het gram- mofoonplatencentrum Canto dl Van- gelo, dat op de valreep een zestal pla ten in de Zuiderkerk heeft opgeno men. Vorige week berichtten wij, dat de tweede plaat van dit zestal is ver schenen. Vier leerlingen van Piet v. d, Kerkhoff vertolken daarop op de voor leder typerende wijze werken die de kwaliteiten van het Walckerorgel wel op hun voordeligst doen uitkomen. Francks tion", gesp mede door de voorname cantabiliteit van dit stuk zelf het is gebouwd op de voor ons gevóél schoonste melodie, die Franck ooit is ingevallen wel de mooiste bijdrage aan deze plaat. Verrassend virtuoos klinkt'het spel van Addie de Jong in een allegro (zes de symfonie) van Widor, een al even originele keuze als die van Aad v.d. Hoeven (eerste sonate van Mendels sohn), al is er by organisten een dui delijke tendens waarneembaar ten gunste van deze veelal veronacht zaamde stukken, Van der Hoevens stoere interpreta tie dekt de inhoud van het werk vol komen. Koos Bons tenslotte wijdde zijn kundigheden aan het minst dank bare maar daarom nog- niet rpinder boeiende stuk van de plaat; „Jesu mei- ne Freude'" van Karg-Elert. Alle regi straties zijn met de grootstè zorg ge kozen. ELLY SALOME (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM. In de Goede Herderkerk te Schiebroek wordt donderdag 27 februari het vier de concert van het seizoen gegeven. Voor de pauze treden op: Wim v. d. Wel (fluit), Leen Racké (hobo) en Addie de Jong (orgel). Zij zullen werv ken spelen van Torelli, Marcello, Böhm, Handel en Loeillet. Na de pau ze de Hillegersbergse" orkestvereniging „Euphonia", o.l.v. Addie de Jong, m.m.v, Aad van der Hoeven (orgel). Aanvang: 20,00 uur. Francks „prelude, fugue et varia- n", gespeeld door Jet Dubbeldam, is (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. In een adres aan de Rotterdamse ge-, meenteraad heeft de vereniging van Rotterdamse havenloodsen aan gedrongen op een zoals voor hun collega's rijksloodsen geldt functioneel leeftijdsontslag op 55-jarige leeftijd. B. en w. van Rotter dam hebben al eerder kenbaar gemaakt hiervoor niet veel te voelen. Zij hebben zich nu bereid verklaard de pensioengerechtigde leeftijd te verlagen tot 60 jaar. De havenloodsen willen echter verder gaan tot 55 jaar. Waarom? Een havenloods wil dat bijzonder graag toelichten, maar „geen naam in de krant, want dat ligt ambtelijk nog moeilijk ln de gemeente", Htj zegt: ,AVy hebben de indruk dat burge meester én wethouders van Rotterdam de flnancleel-economische overwegin gen (de extra-kosten van vervroegde pensionering dus) zwaarder laten we gen dan de algemeen menselijke as pecten". De vereniging is eerder in beroep gegaan bij het ministerie vap binnen landse zaken. Dit ministerie heeft op haar beurt inlichtingen ingewonnen bij het Rotterdamse college en zo we ten de havenloodsen dus wat de over wegingen van het Rotterdamse ge meentebestuur zijn geweest om hun aanvraag niet in te willigen. Volgebs b, en w. moeten rijksloodsen op volle zee overstappen en moeten zij boven dien de zeeschepen In nauwe sluizen of kanalen „prikken". Hier maken de havenloodsen be zwaar tegen. „De zeejoodsen kunnen vaak aan de lijzijde (uit de wind) van het schip aan boord klimmen omdat het schip» buitengaats zo gunstig mo gelijk op de wind kan gaan liggen. Binnengaats gaat dat niet meer en bo vendien hebben wij vaak last van het intensieve binnenvaartverkeer op de Nieuwe Waterweg.en Nieuwe Maas en komen wij ook vaak doornat aan boord". Wegens ziekte van de aangekondig de orgapist Cor Kee kon het publiek maandagavond in de Laurenskerk on verwacht kennis maken met de capa citeiten van de 28-jarige Johan Th. Lemckert, organist van de Oude Kerk te Rijswijk maar in de toekomst twee de organist van de St. Laurenskerk te Rotterdam, welke functie hij 1 méi a.s. aanvaardt. Lemckert heeft gedurende zijn har monisch sarpengestelde programma steeds blijk kunnen geven van gerijp te muzikaliteit en volwaardige tech niek. Hij wist uit de barokdispositie van het transeptorgel met smaak de geschlkste timbrecombinaties te kie zen, die uiteraard goed correspondeer den met stukken als een Toccata en fuga van Buxtehude, een Koraalpapti- ta (Ach was eoll ich Sünder machen) van Bach, een Concerto van Walther en Mozarts Andante in F. Enige con cessies moest hij natuurlijk doen ten aanzien van de bedoelde klankkleu ren, bij de Pastorale van Franck én het Choral varié sur Ie thème du Veni Creator van Maurice Duruflé. De zachte tongwerken in het middendeel van Franck verving hij terecht door eep passende combinatie die niet te opdringerig.'klonk en zo waren er meer aanpassingen. Wat zijn recital echter bovenal boeiend maakte was de innerlijke rust dié van Lemckerts voordracht uitging. Hij was er geen moment op uit zijn knappe techniek té etaleren, maar richtte zich geheel op de expressieve waarden van deze composities. Hij nam de tijd voor een verantwoord rubato, waar nodig, en voor muzikale ademhalingen, die de muziek geheel voor zichzelf deden spreken. Met ingang van 1 februari 1070 zal prof. dr. ir. W. J. Beek, thans hoogleraar in de fysische technologie aan de Technische Hogeschool te Delft, toetreden tot de directie van de Unilever Research Laboratoria te Vlaardingen en Duiven. TAE bewoners van de Vredenoord- ■L' laan in Krallngen hebben last van gastparkeerders. Automobilisten, die niet in de Vredenoordlaan wenen, maar er wel hun wagens parkeren, vinden soms een briefje achter de rui tenwisser, dat luidt: „De aangrenzende bewoners van de Vredenoordlaan hebben samen meer auto's dan parkeerkommen voor hen beschikbaar zijn. Door uw auto kier, in een dezer parkeerkommen te par keren, ontneemt u, ondanks het tekort daaraan alsnogeen van deze door u gebruikte parkeerkommen aan hen. Vermoedelijk heeft u voor uw éigen deur geeen plaats. Dat is zer spijtig voor u. Wij begrijpen in dat geval uw moeilijkheden volkomen. Toch ver zoeken wij u, ook in dat geval voor uw auto een zodanige parkeerplaats te zoeken, waar u eert ander niet ver dringt". Een lezer van deze rubriek vond zo'n briefje op zijn voorruit. Hij maakt zich daar nogal boos over en zegt „Waar haalt men de brutaliteit vandaan om te denken, dat de par keerkommen bij de huizen ook privé-eigendom zijn.Ik betaal ook we genbelasting, Hierbij stuur ik u een copie van het briefje en hoop, dat u er wat in ziet voor het dagboek Inderdaad, we betalen allemaal we genbelasting en iedereen mag z'n. auto neerzetten waar hij wil, als er althans geen wachtverbod geldt, maar lk dacht, dat het om deze feiten niet ging. Iedere automobilist heeft graag zijn auto voor z'n huis, althans zo dicht mogelijk bij zijn huls. Ik ervaar bijna dagelijks hoe vervelend het'Is als dat niet kan. Mijn buurman (als ik even uit eigen ervaring mag putten) is een aardige man, maar een ding... hij moet altijd zijn auto bij mij voor het huis zetten. "Waarom hij zijn auto niet voor z'n eigen huls zet? Omdat daar de auto van zijn vrouw staat. Vraag aan mijn buurman: Waarom zet je je auto nou niet aan de overkant van de straat? Antwoord: Ik houd niet van steken. In de Vredenoordlaan zijn de pro- blemen veel groter. Daar gaat het om parkeerders uit andere Btraten. Waar om zet Iemand zijn auto in de Vreden oordlaan? Omdat Iemand zijn ln eigen straat niet terecht kan, daar staat dan weer iemand die in in zijn eigen straat niet kan parkeren en dat gaat zo door. Een oplossing is er niet. Ook brief jes onder ruitenwissers zullen niet helpen. Er zijn in bepaalde wijken nu eenmaal meer auto's dan er parkeer plaatsen zijn. TIE bU de Nederlandse Huishoud- XJ raad binnenkomende klachten over bont maken een belangrijk deel uit van het totale aantal klachten. Vooral in de wintermaanden worden veel bontklachten Ingediend. De klachten betreffen over het algemeen het uitvallen van bontharen, het ont staan van kale plekken, het scheuren van het bont en het verkleuren. Deze klachten kunnen ontstaan door slordig gebruik van de consument, maar ze zijn meBstal bet gevolg van ondeskun digheid bij do aankoop van het bont. Het is gebleken dat consumenten bitter weinig weten bij het kopen van bont Men is volledig aangewezen op de voorlichting van de verkoper. Be heerst deze zijn vak dan bestaat er geen gevaar voor miskoop of onjuiste voorlichting, maar helaas zijn er vele verkopers of bonthandelaren, die over onvoldoende vakkennis beschikken. Dc oorzaak hiervan Is, dat zij geen opleiding in de bontwerkerlj hebben gekregen en alleen verkoper zijn. Speciale (laag geprijsde aanbiedin gen) komen bij bont zeer zelden voor. Waakzaamheid ie op dit punt dan ook geboden. Veel van dit speciaal aange boden bont komt uit het buitenland en is reeds gedragen of van inferieure kwaliteit gemaakt. Vaak worden op ondeskundige wijze deze geïmporteer de bontjassen uit elkaar gehaald, overgeverfd en weer ln elkaar gezet. Pas ook op voor de opheffingsuit verkopen van bontzaken. Er zijn lie- K» pBLEZEN in het Rotterdams Vrijzin- nig-Hervormd Kerkblad: „Zeventig jaar geleden kwam. de do minee op huisbezoek met een hoge hoed, veertig Jaar geleden op de fiets, twintig jaar geleden op de motor, tien jaar geleden met de auto. En nu komt hij helemaal niet meer. Niet alleen in het huidige uerJceer, maar ook in het kerkelijk leven dient men rekening te houden met wegojnleggingen en ket tingbotsingen". Het echtpaar F. C. Hamelink— Dekker, wonende Bijlwerfstraat 42 c, viert morgen het gouden huwelijksfeest. In café-restaurant „Statenhof" aan het Bentinck- plein is er receptie van 17.30— 19.00 uur. Zowel de heer als me vrouw Hamelink, respectievelijk 75. en 70 jaar oud, verheugen zich in een goede gezondheid. Het echtpaar heeft een dochter en twee kleinkinderen. den die zich speciaal toeleggen op deze uitverkopen en don vooral schermen met het bordje: „De Kamer van Koophandel heeft toestemming gege ven". Deze toestemming houdt echter geen enkele garantie in voor de kwa liteit van het bont. Teneinde de consument meer zeker heid te geven is enkele jaren geleden de Stichting Bontwaarborg in het le ven geroepen. Deskundigen van deze stichting houden onder meer gratis le zingen voor verenigingen e.d. Aanvra gen daarvoor kunnen worden gericht aan de Nederlandse Huishoudraad, Anna Faulownaplein 7, te Deh Haag. f ADVERTENTIE) bouw- cn 'onderhoudsbedrijf n.v.. Protest „Vorige week ncf"t »ldW onze zegs man, „hfbbqn de havenloodsen gepro testeerd omdat een collega vla een oude touwladder 17 meter moest klimmen (so treden) om s»n boot-a van een whip te komen. Met name de steeds grotere schepen eisen meer van de havenloodsen. Het maobipevermo- gen ia enorm toegenomen en dat vergt zowel lichamelijk als geeateljjk veel meer inspanning. Wat het „Inpakken" in sluizen en kanalen betreft, Iets wat alleen de rlJhsJóodsèn zouden doen, zegt hü: „Ongeveer 90 procent van de grotere schepen „prikken" we achter- tilt de verschillende havens ln. Er zijn 125 havenloodsen in Rotter dam. Daarvan zijn H havenloodsen 50 jaar en ouder. Vooral de laatste jaren is het corps aardig uitgebreid. In 1954 waren er ongeveer 70 havenloodsen. Er zijn overigens liefhebbers genoeg voor de functie van havenloods. Er is een grote wachtlijst. Als minimum-eis geldt een diploma Js stuurman (grote vaart) met gezagvoerdepsbevoégdheid. Tot dusver waren er in de leeftijdsop bouw van de havenloodsen relatief weinig mensen boven de 50 jaar. Bo vendien vloeiden zij vaak af naar de functie van onderhavenmeester of als employé op de kapiteinskamer van de Rotterdamse havendienst. Om econo mische redenen ook, aldus onze zegs man, worden er th8n6 minder onder havenmeesters aangesteld, tïiaar dat betekent, dat meer oudere loodsen moeten blijven werken. Advies B. én w. hadden advlés kunnen vra- gèn aan de scheepvaartinspectie, aldus, de havenloods, die niet geheel óver-; tulgd Js van een juist' oordeel vaii „landrotten"1 in deze materie. De rijksgeneeskundige dienst heeft voor de zeeloodsen een pensiongerechtigde leeftijd van 55 jaar geadvïserd. Vol gens de havenloods heeft de Rotter damse geneeskundige dienst een pen sionering op 57-jarigee leftijd geadvi seerd. Overigens zijn de havenloodsen zich ervan bewust, dat zij'bij de ge meente Rotterdam nog niet zo'n slech te werkkring hebben, vergeleken met hun collega's in rijksdienst, die als oud-koopvaardijmensen onder hevel van marine-officieren moéten dienen. De havenloodsen zijn vooral tevre den over het feit, dat de nieuwe ha venmeester ni^t uit marinekringen maar uit eigen vertrouwde koopvaar dijkring afkomstig is. ROTTERDAM, dinsdag Óp woensdag 19 februari is te Den Haag overleden ir. J. C. G. Boot, oud-presi dent-directeur van Shell Nederland N.V. De begrafenis heeft in stilte reeds plaatsgevonden, Ir. J. C. G. Boot werd in 1906 gebo ren. Hij studeerde aan de Technische Hogeschool te Delft en trad in 1931 in dienst van dc Bataafse Petroleum Maatschappij N,V. Van 1938 tot 1940 was de heer Boot werkzaam in Frank rijk. Tijdens de oorlog verbleef hij in Londen en van 1946 tot 1951 werkte hij op het centrale kantoor te Den Haag op het gebied van „Research and Development". Van mei 1961 tot zijn pensionering in september 1965 wag hy president- directeur van Shell Nederland N.V. Na zijn pensionéring vervulde de heer Boot een aantal functies, waaronder die van voorzitter van het departe ment 's-Gravenhage van de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De heer Boot was ridder in de orde van de Nederlandsche leeuw.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1