m Huys ten Donck - een huis met een verleden ROTTERDAMS DAGBOEK ■S Sen mi SP T 'Hier is de Rano' klinkt nu uit eigen studio Fotoverwisseling kan filmrol opleveren ROTTERDAM RIJNMOND Onderdeel Buiten in Ridderkerk nog steeds bewoond (1) Italiaan die z'n vriendin mishandelde BEWONERS TOT 1795 MET ROTTERDAM VERBONDEN Geldboete voor Toezicht Voorstellingen van Centrum door ziekte uitgesteld Veertig jaar bij GEM Vaanwegautoweg Sweet Charity Klassieke muziek De Vrolijke weduwe Bewegingskunst Toneel f. -Julius Caesar Cabaret Jeugdfestival Kindervertier Tekeningen van Robert Met de auto Tevee uit Eettip K at end rechters onder elkaar 4- donderdag 27 februari 1969 JQE Rotterdammers Dominicus en Allardus van Eijck zullen beslist niet vermoed hebben, dat de schuldbekentenissen, die zij respectievelijk in 1745 en in 1752 tekenden ten gunste van Cornelis Groeninx en Catliarina van Zoelen, in 1968 ale bijzon der belangrijk en waardevol zouden worden behandeld. Beide stukken zijn een onder deel van het omvangrijke, 30 me ter lange archief van Het Huys ten. Donck, dat de conservator van het Rotterdamse gemeen tearchief, drs. B. Woelderlnk, heeft geïnventariseerd, Tot november 1984 bevond het ar chief zich in Het Huys ten Donck te Slikkerveer (gemeente Ridderkerk) ■waar het enkel voor privégcbruik feïnventariseerd, en met gevaar voor rand was opgeborgen. De geschiedenis van Het Huys ten Donck en zijn bewoners is nauw ver bonden met die van Rotterdam. De te genwoordige bewoners van Het Huys, familie Groeninx van Zoelen, heb ben het archief daarom in 19G4 aan het Rotterdams gemeente-archief in "bewaring aangeboden op voorwaarde, dat het zou worden geïnventariseerd. Om ook de mensen, die niet direct een gemeente-archief binnenlopen een indruk te geven van de geschiedenis van Het Huyaf ten Donck en vooral van de band die de bewoners hadden met Rotterdam, wordt een tentoon stelling voorbereid. Waarschijnlijk wordt deze gehouden in begin 1070 in het Historisch Museum te Rotterdam. Daar zullen diverse bezittingen van de familie te zien zijn, die zich niet in Ridderkerk bevinden- Belangstellen den zullen dan bovendien in de gele genheid worden, gesteld Het Huys te Ridderkerk te bezichtigen, dal dan ge heel zal zijn gerestaureerd. TTITERAARD zijn. de schuldbekente- nissen van de beide Rotterdam mers maar een klein onderdeel van het archief. Er zijn o.m. stukken uit de dertiende eeuw, waarin bijvoor beeld sprake is van gunsten, verleend door de aan alle Nederlanders welbe kende, In. 1296 vermoorde, Floris V. Behalve stukken die betrekking hebben op de familie-aangelegenhe den van de Groeninx van Zoelens, zoals huwelijk en ambten, bevat het een bijna volledig archief van de am bachtsheerlijkheid Ridderkerk. Het huidige Huys ten Donck is ge bouwd in 1746. Omstreeks die tijd is ook de naam Groeninx van Zoelen ge creëerd, De opdrachtgever voor de bouw van Het Huys, rar. Otto Groe ninx, heer van Ridderkerk en Kalen- drecht en burgemeester van Rotter dam, voegde de familienaam van zijn moeder, Catharine van Zoelen, aan de 2ijne toe. Zij was het, die Het Huys ten Donck en de ambachtsheerlijkheid Ridderkerk samen bracht door haar In 1702 gesloten huwelijk met mr, Cor nelis Groeninx. Het Huys ten Donck dat Otto Groe ninx had laten afbreken om het door een nieuw te vervangen, was ook al niet het oorspronkelijke. De regulieren Ten Donck of St Maertensdonck, die een klooster bewoonden op de Donck in de Alblasserwaard gaven het huis, toen waarschijnlijk niet meer dan een grote boerderij, zijn naam. In 1544 verkochten zij het san Arent Brouwer te Dordrecht. Jonk heer Frans van Duyn, getrouwd met een achterkleindochter van Brouwer, liet in 1616 het kasteel bouwen, dat later plaats moest maken voor het te genwoordige bouwwerk. Een van zijn nakomelingen ver kocht Het Hüys in 1676 aan de Rot terdamse schepen Harman Cock. Nu werd Het Huys een bezit van een reeks Rotterdamse bestuurders. Na Cocks dood erfde zijn zuster het. Zij was getrouwd met burgemeester Her man. van. Zoelen- De volgende eige naar, Otto van Zoelen was schepen van. Rotterdam. Catharina, die met mr. Cornelis Groeninx huwde, was z(jn dochter IXET .geslacht Groeninx is afkomstig uit Reimerswaal (Zeeland). In 1558 verliet de zouthandelaar Marinua Het Huys ton Donck, zoals het er kort voor ds verbouwing in 1746 uitzag. Matheusz Groeninx deze plaats, nadat zijn bezittingen door brand waien verwoest en vestigde zich in Dor drecht, later in Rotterdam. Het ging de familie goed in Rotterdam. Zoon Gillis, ^de eerste die de geslaehtsnanm regelmatig ging gebruiken, werd in 1615 schepen van Rotterdam. Hij werd begraven in de Sint Laurena- kftrk, waar eveneens zijn ouders en vrouw hun laatste rustplaats kregen. Zijn kleinzonen Aegidius en Marinus werden respectievelijk in 188S en 1GÖ2 de eerste burgemeesters van Rotter dam uit het geslacht. Veel van het bezit van de familie werd verkregen door het vervullen van overheidsambten. Een geslaagde huwelijkspolitiek droeg hier eveneens toe bij. De ambachtsheerlijkheid Ridder kerk werd gekocht in 1721 door Cor nelis Groeninx voor ƒ78.000, In 1719 was hij al dijkgraaf van de polders Oud- en Nieuw Reyerwaard gewor den. Zijn zoon Otto en kleinzoon Cor nelis werden weer burgemeester van Rotterdam. Burgemeester Cornelis was een be- Afey: I «.alhraak irt> i resp, gezkh rtón /b-.-ytt* kend schilderijenverzamelaar, Hij stond eveneens bekend als een goed gastheer, getuige het in het archief aanwezige gastenboek, waarin tal van prominente namen zijn geschreven o.a. De Money en Van Zuylen van Nijeveldt. De familie was Oranjegezind en dit had tot gevolg, dat Otto Paülus in 1795 na de omwenteling zijn baan als Beeretaris van de stad Rotterdam en de directe bestuursmacht m Ridder kerk kwijt raakte. De familie leidde tijdens de republiek een tei uggelrok- ken leven en vertoefde veel in het buitenland- Als beloning voo r zijn trouw werd Otto Paulus Groeninx van Zoelen in 1815 in de adelstand verhe ven. In 1832 ontving hij de titel baron. Hij was van 1817 tot 1823 lid van de Tweede Kamer. De banden met Rotterdam, in 1795 verbroken, werden niet meer hersteld. De winterresldentie van de familie werd van Rotterdam naar Den Haag verplaatst. In 1Ö24 verkocht de derde baron de Ridderkerkse bezittingen aan zijn neef jonkheer W. G. Groeninx van Zoelen. Tegenwoordige eigenaren zijn douarière M. A. Groeninx van Zoelen-van Weideren barones Rengers en haar zoon jonkheer Frédéric Wil lem Edzard Groeninx van Zoelen, heer van Ridderkerk. "JVIET alleen het archief heeft grote -L^ waarde, maar Het Huys eveneens. Het is een van de weinig oude bui tens, die in deze omgeving nog be staan en bewoond wórden. Oude schilderijen tonen dat het steeds op ■dezelfde plaats, onder aan de dijk langs de Nieuwe Maas is herbouwd. Het Huys wordt onder toezicht van de iijksdier.st voor monumentenzorg gerestaureerd. De totale kosten hier van zijn in 1967 begroot op ƒ307.905,Het rijk en de gemeente hebben hiervoor een subsidie van elk ƒ92.385,toegezegd. De provincie geeft 10% subsidie. Aan de andere kant van de dijk, langs de Nieuwe Maas is men bezig met het aanleggen van een goede on dergrond voor een tweede bos- Het oude buitendijkse deel van het Donck- se bos werd vorig jaar gekapt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. We gens mishandeling van ztfn dertigjari ge vroegere vriendin Nellie C, van Saus heeft de Rotterdamse politie rechter mr. A. R. Jolles gistermiddag de 32-jarige Leonardo A. uit Vlaar- dingen veroordeeld tot een geldboete van tweehonderd gulden en een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand. A., een Italiaan die Nellie van Saus al zes jaar kende en de vader was van twee van haar kinderen, haalde haar op 23 januari van haar werk om te praten over hun enkele weken daar voor verbroken verhouding. Hij was van plan om over de kinderen te pra ten maar kreeg»er de kans niet voor doordat zij onmiddellijk geld van hem eiste, A., zuinig van aard, werd hier zo boos over dat hij haar in het gezicht sloeg. Het mes dat hij vervolgens pak te, sloeg zij hem uit de hand. Tenslot te greep hu haar met één hand bij de keel maar zij wist zich aan zijn greep te ontworstelen. Op de zitting kwam het verkeerson geluk dat A. korte tijd later op rijks weg 20 veroorzaakte niet ter sprake. Bij dit ongeluk werd zijn auto zwaar beschadigd. De politie heeft in eerste instantie aangenomen dat A. met opzet tegen de vangrail langs de weg is gereden en heeft hem daarna op verdenking van doodslag op Nellie van Saus laten anesteren (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag De voorstelling die de toneelgroep Cen trum vanavond In de Rotterdamse Schouwburg zou geven van het stuk „Hadrianus Vil", gaat niet door. Hoofdrolspeler Allard van der Scheer is overwerkt en moet op ad vies van zijn dokter zeker drie weken rust houden. Ook het nog steeds bij centrum op het repertoire staande stuk „Een dag uit dc dood van ver domde Lowietje" zal voorlopig niet kunnen worden gespeeld, door de ziekte van Van der Scheer. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De heer P. C. Kamsteeg, die veertig jaar in dienst is van de Graan Elevator Maatschappij is gistermiddag onder scheiden met de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De heer Kamsteeg is baas op één van de drijvende elevatoren van de GEM. Mejuffrouw S. van Wijngaarden houdt zaterdagavond 1 maart in het gemeente-archief voor bet Rotterdams Esperanto Comité een lezing met dia's over Israel. ■0$ Catharina van Zoelen, die het Huys ten Donck in de familie Groeninx bracht. DE nieuwe studio van de Stich- ting Rano.Rotterdam. ecu ttt -i van de vtff Rotterdamse zieken W QBV iemand, omroepen, in het Academisch Ziekenhuis Djjkzigt is klaar. Mr- AVPT* flp 1 00 J. Klaascsz, commissaris van de koningin in Zuid-Holland gaat hem openen, op zaterdag 20 maart. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Rano heeft dc Rotter damse burgerij in 1967 ongeveer 3200 bijeengebracht. Dit geld en een deel van de opbrengst van een door de Stichting Zonnefonds Ziekenom- roepwerk gevoerde actie voor de Rot terdamse ziekenomroepen is terug te vinden m de schitterende geluidsstu dio. Na 29 maart a.s, zullen vanuit deze studio de programma's van de Rano rechtstreeks worden verzorgd vooi de patiënten in het DUkzigt-ziekenhuis en het Oogziekenhuis. Daarvoor is door de PTT een speciale lijnverbin- ding gelegd tussen het Oogziekenhuis JjGH frBÊll6 PGlHllHg en de Ranostudio. Zondag 30 maart stelt de Rano le- i? O CA dereen in de gelegenheid de nieuwe VOOI* SlGCHXS 1 ^j,öU studio te bezoeken. Op die dag zal hij in vol gebruik zijn, want tussen 20.00 en 22.00 uur zal er een bijzonder feestprogramma te beluisteren zijn, waarin ook ongeveer dertig ziekenom roepen uit het land te horen zijn. mer die de hondera heeft over schreden. Het Is de heer Mathias Zim merman, die op 5 maart de leeftijd van 101 hoopt te bereiken. Dé heer Zimmerman is in 1868 te Erpel a/d Rijn. in Duitsland geboren. In 1911 trouwde hij in Rotterdam met Maria Theresia Lassoolj. Zijn vrouw stierf in 1928, De heer Zimmerman die het beroep van schipper heeft uitgeoefend, ves tigde zich in 1910 te Rotterdam. Daar is hij met een onderbreking van 1912 tot 1920 steeds gevestigd ge weest. Sedert 1949 woont hij aan de Larikslaan 232 bij zijn zoon, die even eens Mathias heet. MORGEN wordt de Vaanweg „Autoweg" dat houdt in, dat men er niet meer mag stoppen, ook niet parkeren! T IEFHEBBERS van fraaie pennin- ■*~J gen kunnen voor het luttele be drag van ƒ2,50 eigenaar worden van een bronzen penning, die werd gesla gen ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van de evangelisch-lutherse gemeente. Deze penningen werden in 1954 geslagen. Het restant van de par tij wordt thans uitverkocht. De pen ningen zijn verkrijgbaar aan de koste rij aan de Heer Vranckenstraat. Op de ene kant van de penning is in relief afgebeeld het grootzegel, voor stellende de vrouw met de maan on der haar voeten; op de andere kant staat een duif met de olijftak. Rien Kroon (regisseur) DE oplettende lezer zal begrepen hebben dat er in het Rotterdams Dagboek van gisteren iets mis is ge gaan. U zag een vriendelijke dame van middelbare leeftijd met een hond je op schoot, die volgens het bijschrift ene Rlcn Kroon moest zijn, regisseur van de filmploeg Theater, die bezig is met het maken -van een Rotterdamse western. Een onoplosbaar raadsel voor de le zers van het Rotterdams Parool. Voor de lezers van De Schiedammer moet de verbijstering nog groter zijn ge weest, want zij vonden ook nog een foto van een besnorde meneer met in het bijschrift: „Mewrouu? M. Pluij mers-Jansen: Ik ben zelf maar paan venten". Maar de lezers van De Schie dammer konden er na enig puzzel- werk achterkomen, dat de foto's van mevrouw Pluijmers en Rien Kroon mevr. M. Pluijmers-Jansen (dierenbescherming) MILLY SGOTT Sweet Oharlty. T7IRTTJOOS gevarieerde tafere- len, blitse moderne dans, slap stick-komedie en rozenrode roman tiek morgenavond in het Luxor- theater, waar de Rotterdamse pre mière gaat van „Sweet Charity". In de titelrol: Jasperina de Jong. Verder werken o.m. Jacco van Re- nesse, Miily Scott, "Wim Hoddes, Ronny Bierman, Chris Scheffer en Wim Zomer mede. Seth Gaaikema zorgde voor de vertaling, Guus Oster vy»r de dia- loog-regie en- Co van der Heide Wij ma nam de muzikale afdeling voor zun rekening. De voorstellingen (tot en met 10 april) beginnen om acht uur. Zon dags matinee. Geen voorstellingen op maandag. r\NS eigen Rotterdams PhRhar- v momsch Orkest concerteert drie achtereenvolgende avonden (4 tot en met 6 maart) m de grote zaal van De Doelen o.l.v, Jean Fournet. Solist: de pianist Daniel Wayenberg. Op het pro gramma staat het tweede pia noconcert van Prokofjew, „Passacaglia" van Webern- en Beethovens „Pastorale". Zondagmid dag 9 maart DANIËL (14.30) weder- WAYENBEBG om het RPhO ,.RPhO,o.l.v. Jean Fournet met de alt Oralia Domin- guez als soliste. "We verhuizen naar de kleine zaal en vinden daar op zondag 2 maart de fluitiste Alexandra Haw- ley die, begeleid door Rudolf Jan sen (piano) een recital zal geven. Zondagmiddag en dinsdag 4 maart uitvoeringen van het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Gold berg, m.m.v. de tenor Peter Pears. De RKS organiseert donderdag 3 maart een soils ten con cert met Fré déric Meinders (piano), les Monas (piano) en de sopraan Anne Hae- nen. De zaterdagmiddagconcerten op het Doelenorgel hebben tot nu toe bijzonder veel publiek getrokken. Zaterdagmiddag (15.06) neemt Bernard Bartelink plaats achter de speeltafel van het orgel voor een populair concert. pRANZ LÉHARS overbekende 1 operette „Die Lustige WItwe" wordt zaterdag 8 maart (20.00) uit gevoerd door het operagezelschap „Forum" in de Grote Schouwburg aan het Zuidpleïn. Dirigent: Hel- muth Wünnenberg. Antoon Huis man, Mia Kroes, Anton Tromme len en Anneke van der Graaf be horen tot de medewerkenden. TXET eerste en voorlopig enige J-J- optreden van „Bewth" Is mor genavond in het Piccolotheater. Bij de, nog vnj jonge, groep staat de beweging voorop. De. bewegings- ontwerpen krijgen voor een goed deel hun impulsen uit het gebied van de mime. Daarnaast is de beel dende vormgeving van groot be lang. De leiding van „Bewth" is in handen van Frits Vogels en Arnold Hamelberg. TOHN OSBORNE's' stuk „Time JPresent" („Nu") zó terdag j.l. in première gegaan wórdt door het NRT in de Rotterdamse Schouwburg gespeeld op l en 7 maart. Met Annet Nieuwenhuizen in een prachtige creatie van de zich tegen de maatschappij afzet tende actrice Pamela. Verder spelen mee: Lies Franken, Rie Gilhuys, Nelle- ke Knegtmans, Rick Nicolet, Steye van Brandenberg, Eli Blom en Willem Nybolt. Het NRT speelt ook op 5 8TEYE VAN maart („De on- BRANDENBERG bekende soldaat ...Nu... en zijn vrouw") en 8 en 9 maart („Caesar en Cleopatra"). De Nederlandse Comedie brengt dinsdag 4 maart een reprise van Brederode's „Spaanse Brabander" en donderdag 0 maart vermoordt de toneelgroep .„Centrum" weer een pianiste. Dc kostelijke meespeel-thriller van Portnerechter met Piet Bonter in plaats van Ton van Duinhoven, die sich op het ogen blik bezighoudt tnet „Er zit een haar in mijn soep". De kldne-zaal-produkties van het NRT blijken dit seizoen- een lang leven te zijn beschoren. Na „Een opgemaakt bed" blijkt ook „Lanceloet van Denemerken" het goed te doen. Zaterdag 8 ma art in het Piccolotheater. In de Lantaren zaterdag 1 maart het "Utrechtse Studentento- neel met „Oidipoet". Vrijdag 7 en zaterdag 8 maart de toneelgroep „Studio", Opgevoerd wordt „Cas- cando" en „Woorden en Muziek" (Becket), „Solid State" (Leendert Janzee en Lodewijk Boer) en „Ballen" (Paul Foster). T")E Nederlandse Operastichting -V* presenteert maandag 3 maart (20.00 uur) in de Rotterdamse Schouwburg de opera Julius Cae sar" van George Friedrich Handel. In de hoofdrollen: Aafje Heynis, Rochel Yakar, Marco Bakker, Pie- ter van de Berg, Bert Bijnen, Klaus Lange. Gerard van Loon en Hubert Waber m.m.v. 't Utrechts Symfonie Orkest o.l.v, Paul Hupperts, het Nederlands opera koor o.l.v. Cor Olthuis en solisten van het Nationale Ballet. Regie: Rudolf Hartmann. CNEU (voor) Velen", het pro- üï'G gramma van het Rotterdam se cabaret „In den Twijfelaar" is de komende zondagen weer in het Piccolotheater. Met Louis Lemsire, Loes Vos, Herman Frank en Bertus Nicodeem, In de kleine zaal van> De Doelen vrijdag 7 maart een optreden van Herman van Veen m.m.v. zangeres Africa Yarpo, pianist Laurens van Rooyen en een HERMAN VAN combo O.I.V. VEEN Gerard Stel- .Harlekijn.laart. Alle bovengenoemde voorstellin gen beginnen, tenzij anders ver meld, 's avonds om kwart over acht. 7 ATERDAG a.s. wordt in De Doelen het jeugdfestival 3969 geopend. Naast enkele officiële woorden, 's morgens het gebabbel van kunstenaars die als standwer kers hun kunst „aan de man zullen brengen". In de middaguren een rondleiding langs expositiezalen en 's avonds m de kleine zaal van De Doelen een concert door het ka merorkest Rotterdam o.l.v. Edo de Waart. WO OR vaders die zondag dan edn- delijk weer naar het voetbal len kunnen, is er een mogelijkheid om hun kinderen ook een middag prettig onder dak te brengen. In het piccolotheater speelt het pop pentheater „Kador" vanaf 14.15 uur het sprookje „Het Maanlicht". Entree: 1.-. A/TEER dan dertig tekeningen, tentoongesteld in het museum Boymans van Beuningen, geven een góed overzicht var. het werk van een der belangrijkste verte genwoordigers van de Amerikaanse moderne kunst, Robert Rauschen- berg. Werkend met realistische beelden Uit zijn eigen tijd toont Rauschen- berg ons dat voor hem alles bruik baar is als beeldmateriaal. Voor de ene bezoeker een bijzondere, voor de andere bezoeker een merkwaar dige confrontatie. Tot en met 9 maart "Pi AT de provincie Zuid-Holland en de Rijnmond in het bijzon der, echt nog meer te bieden heeft dan havens, raffinaderijen en luchtvervuiling, toont onze redac teur Jan Ottens aan. Iedere woens dag stippelt hij een route uit naar rustiek je plekjes, vaak op niet meer dan vijftig kilometer afstand van Rotterdam. Op pagina extra. TN de komende tien dagen is cr -1 vast wel eens een slecht pro gramma op de televisie. Draalt u dan de knop eens om (na de Fa beltjeskrant) en pak een boek. Want tenslotte is het van 1 tot en met 8 maart boekenweek. Bij aankoop van 7,50 bij de bockhandel het boekenweekcadeau: Dit jaar „De goden moeten hun ge tal hebbeh" van Hubert Lampo. Bovendien voor 1,90 de speciale uitgave „404-een serie uit te zenden radioportretten over in 1929 geboren schrijvers in boekvorm. 9 Rotterdam heeft wéér een nieuw café-restaurant. Waar vroeger een handel in rijwielen was op de Meent 81a, is nu „Moby Dick" gevestigd. Een „scheepsrestaurant" met vooral specialiteiten op het gebied van vis. Het is niet zo goedkoop in „Moby Dick", maar de kwaliteit van het eten en de aankleding van de zaak zorgen voor tegen wicht, Bovendien was een der exploitanten, Ab van der ZÜ- 'den, vroeger barkeeper bij de Holland Amerika Lijn, waar hij leerde aan bijna iedere wens op het gebied van eten en drinken tegemoet te komen. waren verwisseld, een opmaaktechnl- sche misgreep, die wij ten zeerste be treuren. De lezers van Het Rotterdams Pa rool weten echter nog steeds niet wie mevrouw Pluijmers-Jansen is. Welnu, mevrouw Pluijmers kwam in het meruws doordat zij de m de versukke ling geraakte „reddmgboei-aetie'j voor o.h. een nieuw dierenasiel in Schiedam nieuw leven wil Inblazen. De verwisseling der foto's ia inmiddels niet geheel zonder gevolgen gebleven. Regisseur Rien Kroon kwam bij het lezen van het Rotterdams Dagboek op een idee. Hij heeft in zijn film nog een rol vakant voor een dame van middel bare leeftijd en hij gaat aan mevrouw Pluijmers-Jansen vragen of zij. daar misschien zin in heeft. Mocht dat niet zo zijn, mevrouw Pluijmers krijgt in ieder geval een uitnodiging voor de première van de western. Katendrechters en Oud-Katen- drechters komen In reunle bijeen op dinsdag 11 majrt in het Katcndraehts volkshuis. Deze bijeenkomst houdt vèrband met de tentoonstelling over Katendrecht vroeger en nu die van 12 tot en met 20 maart In het Katcn draehts volkshuls wordt gehouden. Voor dere tentoonstelling heeft de Katendrechtse vereniging voor sociaal cultureel vormingswerk (want die or ganiseert dit alles) de hulp noaig van mensen die materiaal hebben over Oud-Katendrecht, Een ieder die beschikt over foto's, folders, prenten, affiches en ander materiaal wordt uitgenodigd dit ter beschikking te stellen van genoemde vereniging (Tolhuisstraat 27, tel. 277259). -Als dit materiaal betrek king heeft op het verenigingsleven, zoals voetbalvereniging, reisvereni- ging, enz. dan is dit ook van harte welkom. De organisatoren zouden dok graag zien. dat het bedrijfsleven de tentoonstelling zou willen meewerken door materiaal beschikbaar te stellen. De tentoonstelling zal geopend zijn op werkdagen van 10,09 tot 12,00. van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdags van 10.00 tot 12.00 en van 14,00 tot 17,00 uur. Wie de expositie gaat openen is nog niet bekend. Als gastheer zal optreden de heer W. de RLdder sr., voorzitter van de Katendrechtse vereniging voor sociaal cultureel vormingswerk. De reunle begint om 19.00 uur en duurt tot circa 10.30 uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1