Klagen over het eten, net als in de militaire dienst ROTTERDAMS DAGBOEK Een openingsstunt G.S. tegen aanleg Rijnpoort- haven 'GEEN BEHOEFTE AAN NOG EEN LUCHTHAVEN IN ZUID-WESTEN' DE ECONOMIE VAN DE BEJAARDENHUIZEN Statische Julius Ceasar wmsmmm 'kéÊÊm ROTTERDAM RIJNMOND Zonweringen van Biingham en Eland-Brandt fusioneren Economie Problemen Belangstelling Landelijke kringen BB hebben volgens minister te weinig echii il«e!"ffenheid WD-raadslid vraagt over fraude hij de badinrichtingen Raadsleden willen maatregelen tegen roet van schepen Marinierskapel op mars door Feijenoord Nieuw gebouw Rotterdam-Air open Minister buigt zich over vee tarieven Rozenburg-Maassluis Het vers Voorspellen Geluk bij ongeluk WAT. Feijenoord betreft, stelt een ding mij gerust: Er is nog geen grammofoonplaat uitgebracht Wat een verdriet BEN SMEDING WEG BIJ VVV pag. 4 - dinsdag 4 .maart (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag In de nieuwe Centrale Verpleeg inrichting, waarvoor de Stichting tot Huisvesting en Verzor ging van Bejaarden „Humanitas" twee weken geleden de eer ste paal liet slaan, komt een nieuw type diepvrieskeuken ter waarde van 800.000,-, die voor alle bejaardenhuizen van Hu- manitas de maaltijden centraal zal verzorgen. Deze diepvries keuken krijgt als eerste in. Nederland een capaciteit van 6000 warme maaltijden per dag. L. J. Dijkers (52) is sedert hy eind vorige week afscheid nam als directeur van de Rotterdamse afdeling van „Humanitas" nu vol ledig als directeur werkzaam van de „Stichting tot Huisvesting en Verzorging van Bejaarden Huma nitas" en met ingehouden trots vertelt hy van zijn nieuwste pro ject om de bejaardenverzorging in Nederland en in Rotterdam in het bijzonder economisch meer Ned. Operastichting "DAROKMUZIEK mag in het alge- w meen gesproken voor ons 20ste- ecuwera nog veel levenskracht en ac tualiteit bevatten, de opera uit de ba- roktijd i6 wel definitief achterhaald door Moeart en door hen die na herr. kwamen. Als muziekhistorisch docu ment, maar ook als puur muzikale er varing. is echter een herleving als van Handels Julius Caesar zeker nog de moeite waard, maar don cok in de au thentieke gedaante, die ons tenminste In contact brengt met de operage woonten van; 1720. De adaptatie en modernisatie van Hagen uit 1922 heeft veel karakteris tieks van het origineel uitgebannen, maar-ze kan, naar gisteren in de Eott. Schouwburg bleek, de actie toch niet minder statisch maken dan ze is. Niet temin heeft een vrij talrijk publiek veel' genoegen beleefd aan de melodi sche, charme van aria's en duetten waarbij ditmaal niet Barry McDajüel, zoals ia de door Lex van Delden be sproken prémière, maar Marco Bak ker. schitterde als een Julius Ceasar met allure en jeugdig élan en Pleter vd. Berg knap de rol van Ptolemaeus vervulde, in plaats van Victor God frey. Voor het overige waren de solis ten dezelfden, met Aafje Heynla als treurende Cornelia en Rachel Yakar als een briljante Cleopatra. Afgezien van enkele weinig verfijn de* klanken speelde het Utrechts Sym fonie Orkest onder Paul Hupperts zijn bewerkte partijen bevredigend, tc krachtig gesteund evenwel door een per microfoon versterkt clavecimbel, waarop kennelijk een quasi—contl- nuópartlj (uit een klavierufttreksel} werd gespeeld. De afwezigheid van enige verandering in het toneelbeeld zal ook het Rotterdamse publiek be treurd hebben, hoewel het zich voor olies dankbaar toonde. S. N. SCHIEDAM, dinsdag-, Met In gang van 1 maart ia er een fusie tot ntand gekomen tussen de afdelingen zonwering van Bingham en Co. N.V. te Schiedam en Eland-Brandt zonwe ring te EIburg. Deze fusie heeft geleid tot de oprichting van een nieuwe ven nootschap, genaamd Blngbambrandt N.V., waarin belde maatschappijen voor elk 50 pet. van het aandelenka- taal participeren. Btresjhambrandt N.V. zal kantoor houden aan de Nieuwe Ilavcm tc Schiedam. De directie berust bij de heren M. Brandt en jhr .mr. J. G, Reuchlin. De overige activiteiten van Bingham en Co N.V- en Eland-Brandt N.V. zullen op volkomen zelfstandige basis worden voortgezet. Bingham en Co. N.V. opgericht in 1871, is een bedrijf voor verhuur en produktle van dekkleden voor auto's en schepen, allerlei typen zonnescher men, jaloezieën, buitenzonwering, rol luiken, vouwwanden en containers. Het bedrijf heeft vestigingen in Schie dam, Amsterdam, Rucphen en Gronin gen. Deze verschaffen bij elkaar werkgelegenheid aan 232 man- Eland-Brandt N.V. is ontstaan uit een indertijd aan de Amsterdamse Elandsgracht opgerichte smederij. Elandt-Brandt is nog steeds in Am sterdam gevestigd en is een fabriek van stalen en aluminium ramen en deuren. Het produktleprogrammo is inmiddels uitgebreid tot z.g. abri's (wachthuisjes voor tram- en bushal tes), staalconstructies, ztg. vliesgevels voor tram- en bushaltes, staelcon- trtructies. z.g. vliesgevels, kluizen etc. In EIburg staat sinds 1063 een nieu we fabriek van Elandt-Brandt, uit sluitend voor de fabricage van bin nen- en buitenzonwering van lichtme taal. Deze wordt thans ais produktie- bedrijf in Binghambrandt N.V. opge- aanvaardbare funderingen tc geven. In de afgelopen tien jaar zijn in Rotterdam drie bejaardentehuizen door Humanitas gebouwd. Twee we ken geleden werd de eerste paal ge slagen voor het nieuwe Centrale Ver pleeghuis, in oktober zal de eerste paal worden geslagen voor een nieuw bejaardenhuis in Ommoord terwijl in Hoek van Holland al grond is gereser veerd voor weer een bejaardenhuis. Totale Investeringen inclusief het lo pende boekjaar bedragen ƒ50 miljoen. De stichting heeft nu dus de moeder „de afdeling Rotterdam van de Ver eniging voor Maatschappelijk Werk Humanitas" duidelijk overvleugeld. Vandaar ook de formele scheiding tussen de twee functies. Vandaar ook, dat Dijkers zich als man van het eer ste uur nu volledig met de bejaarden huisvesting van Humanitas zal gaan bezighouden en een nieuwe directeur zich met het echte (oude) vereni gingswerk zal bezighouden. De economie van de bejaardenhul zen is ccn zaak die Dijkers zeer ter harte gaat. De helft van alle verzor- glngskoflten bestaat uit personeelslas ten en wanneer een groot aantal za ken centraal geregeld zouden worden, bespaart dat veel personeel. En dat betekent niet alleen een centrale keu ken, maar ook een centrale technische dienst en een centraal aanmeldingsre- glster. De nieuwe Centrale Verpleeg inrichting moet ook alle patiënten uit do bejaardenhulzen kunnen opvangen. Dijkers becijfert dat hij met zijn nieuwe keuken per maaltijd een be drag van 90 cent kan besparen. De 6000 porties kunnen per dag Iri de Centrale Keuken voor een periode van 10 dagen worden Ingevroren. „Het is in feite de produlttie scheiden van de consumptie. Dat betekent dat minder koks en keukenapparatuur in de di verse hulzen nodig zullen, zijn. Kort om een besparing van personeelslas ten van 250,000,— per jaar. Het systeem is afgekeken van dc Universiteitskliniek in Berlijn en wordt dus nu voor het eerst voor be jaardenverzorging in Nederland toe gepast. Sprekend over de bejaardenproble- matiek zoals hij die nu tien jaar In de hulzen van „Humanitas" meemaakt, heeft Dijkers nog wel wat noten op zijn tang. HIJ zegt: „Het grote pro bleem ligt In het samenlevlngspatroon in de gebouwen zelf. Onbestendige onlustgevoelens, die zich vaak net als ln militaire dienst uiten in klachten over het eten." „Wij weten zo verdomd weinig van de psychologie van de bejaarden af. Zo zijn er in bejaardenhuizon hobby kamers gemaakt, die nooit worden ge bruikt, terwijl de biljartkamers altijd bezet zijn. Waarom? Een bejaarden huls heeft alle kenmerken van een be paalde groepsvorming met alle bezwa ren van dien. Misschien zou meer dif ferentiatie in leeftijd moeten worden aangebracht Er zou iemand moeten zijn, die gespecialiseerd is in maat schappelijk opbouwwerk. Het zou een vak moeten worden, maar wat wij doen is eigenlijk alleen maar experi menteren. Een jeugdleider, maar dan voor ouderen-" Over belangstelling heeft hij, in weerwil van deze wat pessimistische geluiden nog niet te klagen. Met een wachtlijst van 6000 personen, waar van 16 als urgent valt aan te merken Is er voorlopig nog werk aan de win kel. De verzorgingsprijs is met ƒ625,per persoon per maand de hoogste In Rotterdam. Vijfennegentig percent van alle ingezetcneu krijgt dan ook een aanvulling op bun AOW en pensioen ingevolge de Bijstands wet. „Dit systeem is alleen beroerd voor mensen, die net tussen de wal en het schip vallen. De mensen die 't net niet betalen kunnen van toch een behoor lijk pensioen en uit fatsoensgevoel niet bij de Bijstandswet durven aan te kloppen." Dijkers verwacht overigens, dat zijn prijs over een tiental jaren de goedkoopste in Rotterdam zal zijn. Hij heeft zijn huizen gebouwd in de pré mies jc tor en dat betekent dat hij geld tegen 6,25 percent heeft moeten lenen, terwijl bejaardenhuizen in de woning wetsector een rente van 4 percent moeten betalen. Wanneer met de af lossing van de leningen dat verschil zal zijn weggevallen denkt hij hel goedkoper te kunnen doen. Een andere wens van Dijkers: tus sen het bejaardenverzorgingshuis en de verpleeginrichting zou nog een fase moeten bestaan. Voor die bejaarden, die nog niet "aan een verpleeginrich ting toe zijn, maar in dê gemeenschap van een bejaardentehuis toch ook niet meer kunnen worden gehandhaafd. En vóór het bejaardentehuis: serviceflats voor boven 50-jarigen, waar toch een behoorlijk dienstenpak ket aanwezig is. Wanneer de diensten centrums in de wijken van de grond komen kan daar een belangrijke,-taak ten behoeve van de bejaardentehuizen worden verricht. In. nauw contact met de buurtbewoners immerszullen zij de bejaarden kunnen aanwijzen, die voor opname iri aanmerking komen en dat zou vele bejaarden een hopeloze tocht langsvéle instamties. wachtka mers en loketten kunne» besparen. L, J. Dijkers: „Wij weten zo verdomd weinig van de psychologie van bejaarden af". (Van een onzer verslaggevers» AMSTERDAM, dinsdag. In krin gen van do Bescherming Bevolking met een overwegend jandcIUk karak ter zal er in geval van nood nlot vol doende sehullgclcgenheid zijn letten radlo-aotleve neerslag. Dc 6Luatl(» geeft reden tot zorg zelfs Indien reke ning word gehouden mei dc mo«le lijkheid dal bij buren schuif gelegen heid kan worden gevonden. Dl' heeft minis er mr. II. K. B-.ernink van binnenlandse zaken meegedeeld aan dc Tweede Kamer. In een brief over een onderzoek naar schullruimte In woonhuizen en open bare gebouwen, dat vorig Jaar werd verricht in acht BB-kringen, zegt de minister dat bewoners van Utrecht en "Verilo en omgeving voldoende schuil- gelegenheden zullen kunnen vinden, maar dat de situatie rond Assen, Em- men en Harderwijk aanleiding geeft tot zorg. In Assen en omgeving is schullgele- genheid voor ruim 41 procent van de bijna 106,000 inwoners, In Emmen voor ruim 46 procent van de ruim 137.006, in Hoogeveen voor bijna 74 procent van de bijna 111.000. in Har derwijk voor bijna 47 procent van de (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, d'nsdag. De rechtszaak over dc fraude bij de ge meen •ebadluilzcn heeft het VVD- raadslid mevr. Ir. M, O. Endcrt-Baylé geïnspireerd tot het stellen van vra gen aan burgemeester en wethouders, z(j haakt in op een uitlating van de officier van justitie. Dczo zou hebben "gezegd, dat de gemeente hei de sup poosten wel erg gemakkelijk heeft ge maakt om te frauderen, doordat d< controle beneden peil was geweest. Mevr. Endert wil nu von B. en W. weten op welke wijze de controle op de bodinrichUngcn werd uitgeoefend tot het moment dat de fraude werd ontdekt. Ook. vraagt zij door welke oorzaken de controle heeft gefaald en welke maatregelen worden genomen om fraudes in de toekomst te voorko men, zowel bij de gemeentebadinrieh- tingen als bij andere gemeentelijke in stellingen. bijna 221.000, in Apeldoorn voor bijna 83 procent van de ruim 157-000, In Breukelen voor ruim 86 procent van de ruim 93.000, In Utrecht is een te vee] aan schuilgelegenheid (bijna 123 procent) evenals in Venlo en omge ving (bijna IÖ6 procent). De twee laatstgenoemde kringen tellen bijna 321.000 en 212.000 inwoners. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Ge deputeerde Staten van Zuid-Hol land zijn niet bereid mee te wer ken aan een wijziging van het streekplan Westiand ten behoeve van de aanleg van een Rotter damse Hijnpoorühaven voor con tainer-en passagiersvervoer tus sen Maassluis en Hoek van Hol land aan de noordelijke oever van de Nieuwe Waterweg. GS laten dit vandaag weten aan Provinciale Staten van Zuid-Holland. Bet college meldt, dat de noodzaak van een containerhaven op de voorge stelde plaats, althans vóór het jaar 1980 niet alleen niet is aangetoond, maar zelfs niet wenselijk lijkt. In een rapport dat GS bij hun stuk aan Provinciale Staten hebben ge- voesrd, wordt als een nadeel van een snelle aanleg van de Rijnpoorthaven genoemd de lage of zelfs neratiev* rentabiliteit van de gemeentelijke ha ven exploits tie van Rotterdam en van de overslagbedrijven door de kans dat schoksgewijze overcapaciteit optreedt, GS noemen de aanleg va'n een con tainerhaven uit ruimtelijk oogpunt ui termate bedenkelijk door de dreiging d e wordt teweeg gebracht voor bet Westiand. Mogelijkheid Als provinciale staten conclusie van GS onderschrijven en medewerking aan ivijziglng van het Blrcekplan W'esUand weigeren, blijft er een kans dat de Rijnpoorthaven er toch komt. Minister dra. J. A. Bakker van ver keer en waterstaat, die zich onlangs ccn voorstander toonde van Rïjnpoort, heeft de mogelijkheid om het provin cial bestuur op te dragen het streek plan te wijzigen. React'e van burgemeester P. W. Hord'jk van Naaldwijk: „Ik ben bij zonder gelukkig met het standpunt van GS. Dat zult u begrijpen na onze nota „Westiand contra havencómplex Rijnpoort". En over de mogelijkheid, dat de mi nister ingrijpt: „Dan blijft ons stand punt afwijzend, al vinden wij het een winstpunt, dat dan een afweging van belangen plaats heeft op nationaal ni veau. V/ij verwachten, dot de minister peer oog heeft voor de ruimtelijke as- 7ooten van de zaak dan Rotte 4am". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Twee raadsleden, mevr. ir. M- C. Endert- Beyle (vvd) en G. Spruijt (pv.da), dringen in. schriftelijke vragen bij burgemeester en wethouders aan op maatregelen tegen „rokende èn roe tende schoorstenen van schepen". De raadsleden herinneren eraati, dat volgens de verslagen van de centrale meld- en regelkamer voor luclitver- ontrolniging vele klachten hierover zijn binnengekomen van burgers. Op woensdag 5 maart zal door de marinierskapel een mars worden ge maakt door de wijk Feijenoord. De route is als volgt: Maaskade, Sleephellingstraat, Prins Hendrikkade, Stieitjesple'm, Rosestraat, Roentgen- straat. Oranjeboomstraat. Rosepoort- straat, Persoonshaven, Persoonsdam, Nijverheidstraat, Nassauhavqn, Stam- pioenstraat. De mars zal om kwart voor tien beginnen. Door dit voertuig te starten opende gistermiddag de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rotterdam, mr. W. H. Fockema Andreae het nieuwe kantoorgebouw van Rotterdam-Air N.V. op de Rot terdamse luchthaven Zestien hoven. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag „Deze luchthaven heeft een goede toe komst, maar dan moet er hard.aan worden getrokken. De tweede grote luchthaven in het westen van het land is er al, maar ze moet nog meer op de toekomst worden gericht. Het bedrijfsleven heeft er geen behoefte aan, na de enorme investeringen op Schiphol .en hier gedaan te hebben, nu alweer te moeten rekenen met nog een grote luchthaven op korte termijn in het zuidwesten des lands, waar minister Bakker van Verkeer en Waterstaat de tweede na tionale luchthaven zo graag gesitueerd wil zien." DEN HAAG. dinsdag (ANP). De minister van verkeer en waterstaat, drs. J. A. Bakker, zal met Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland overleg gen of de tarieven voor bei veer Ro- zehburg-Maassluis met minder dan zestig* procent,, zoals onlangs is ge beurd, kunnen worden verhoogd, .of dat bewoners van Rozenburg ccn kor ting ban worden verleend. Het tarief, een kwartje per overtocht, is Jaag, zo zegt de minister voorts in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid mejuffrouw N. G, Barendregt (PvdA), Vorig jaar maakten ruim anderhalf miljoen voetgangers, ruim 570.000 fietsers en bromfietsers, ruim 800.000 bestuurders van personenauto's en bijna 70,000 vrachtauto- en buschauf feurs van het vepr gebruik. Het ex ploitatieverlies bedroeg bijna een mil joen gulden, en zal ook dit jaar, on danks de tariefsverhoging, nog aan zienlijk zijn. De derde veerboot is niet in het bij zonder in de vaart genomen ten be hoeve van vervoer van en naar de ha- ven- en industi'iegebieden ten zuiden van de Nieuwe Waterweg, aldus de minister, en het zou niet juist zyn de lasten van dit derde veer op bet be drijfsleven af te wentelen gesteld dat dit praktisch mogelijk zou zijn. Het vraagstuk van de oeververbin dingen in het westelijk Waterweg-ge- bied zal spoedig ln nadere beschou wing worden genomen. Er is een werkgroep Ingesteld die o.a. de volg orde van uitvoering van de in het westelijk deel van het Rijnmondge bied ontworpen oeververbindingen bestudeert. WIE een zaak opent moet pro beren de aandacht op zich te vestigen. Hoe doo je dat? Door een stunt uit te halen. Assuran tiekantoor Kreukniet en de Rui ter opent 6 maart aan de Wol- phaertsbocht 419 een nieuw kan toor. Niet door de eerste de beste, maar door Ove Kindvall, eens topscorer van Europa, thans top- opener van zaken en winkels. Natuurlijk gaat Ove niet zo maar openen. Er komt een bal en een schot aan te pas. Bedoeling Is, dat Ove een strafschop neemt, waarvan het resul taat moet zij" dat een ruit aan digge len gaat. De uitnodiging voor dit gebeuren .is gericht aan onze sportredactie. Dat moet op een misverstand berusten, want sportredacties houden zich bezig met sport of met wat voor sport moet doorgaan, maar niet met het intrap pen van ruiten. Hoe dan ook Kreukniet en De Rui ter zijn er toch maar in geslaagd dit bericht in de krant te krijgen en dat was de bedoeling. Overigens biedt het doen openen van zaken door voetballers tal vari perspectieven. Het hoeft ook niet al tijd Ove Kindvall te zijn die dergelij ke werkjes opknapt. Een massage-instituut zou Rinus Is- raëL kunnen uitnodigen voor het uit voeren van een rugmassage op de hem_ zo bekende wijze en een zaak in die renbenodigdheden zou misschien aan Theo Laseroms kunnen vragen of hij ter opening van de zaak een. tekkel wil uitvoeren. Laten we het allemaal maar gauw vergeten en ons concentreren op woensdag als Ajax (alweer Ajax, ik kan het ook niet helpende voetbal- zieken „gloeiend aanaensmeedt" (Vondel, Amsterdam), Niemand, weet wat het gaat wordenwant de ba£ is rond enz, Het voet'salminnend deel van onze redactie heeft de volgende kyk op de wedstrijd AjaxBenfica. Dick van den Polder, ex-Fxcelsior- speler (1—2), Jan Ottens, supporter van WVV (2-—1), Peter Riemersma, Twen te-aanhanger (2—3), Frans Happel, Sparta-supporter" bij het ver velende af (1—3), Wim Ainmerlaan, ex-Go Ahead-supporter (1—0), Hans Reismann, supporter van schaakver eniging Europoort (22), Hans Rood- enburg, supporter van karopeerclub Feijenoord (31), Bert van. Polen, ex-Go Ahead-supporter (3—1), Kees Weeda, fotograaf (21), mej, Klaaske Dijkstra, geen voorkeur (2-I), mej. Barbel Eigner, supporter van FC Stiermarken (22), uw dagboek schrijver, Feijenoord-supporter tegen beter weten in (1—2), Hans Katsma, de enige Ajax-supporter in ons mid den (32), Jan D. Swart, Neptunus- aanhanger (10). T ATEN wij overgaan tot iets cuitu- JJ reels. Herinnert u zich het vers van zaterdag nog? Het vers, waar een couplet aan ontbrak. Wie kent het vervolg, zo vroeg ik u voor een lezer in Gelderland. Lezers van de rubriek blijken over een ijzeren geheugen te beschikken. Men stuurde en telefo neerde mij het volgende. Maar eerst nog even het begin van hel gedicht. „Vriend ik ben tevreden, 't ga mij zo het wil. fn mijn kleine woning, leef ik blij en stil. Menig mens heeft alles wat hij wenst op aard. Maar ik kan 't ontberen, dat is schatten waard". En nu het vervolg: „Geen schitterend gele lampen, bij mijn avondmaal prijken geen guirlandes niet in mijn lokaal. Maar God bleef mij bewaren voor gebrek en nood zoetst smaakt den arbeid een lekker sneetje brood". Iemand anders kende nog dit cou- plet: „Zo u mag geloven na een droef enis dat er voor de wezen nog een vader is. Dat hij in het verborgen voor een weduw, waakt en des Heren wegen de arbeid vruchtbaar maakt". Er was ook nog'deze versie: „Is geen schone woning voor mij ingericht. Toch schijnt in jtt'n hoekje 't lieve zonnelicht. Vreugde kiest men altyd, rijkdom en gemak. Eer ts zij te vinden onder 't rieten dak". JJET is -droevig gesteld met het Rot terdamse topvoetbal. Feijenoord heeft eer» meerderwaardigheidscom- plex, Sparta een minderwaardigheids complex. Dan'Ajax Jawel, maar daar hebben-2e een psycholoog in dienst. Is die man niet te koop? Overigens is het de vraag of Sparta of Feijenoord daar veel aan zouden heb ben. Een psychiater of een neuroloog is harder nodig. Ik ontving ook nog een variant op de eerste: Schitteren gene lampen in een grote zaal fonkelen gene wijnen bij mijn avondmaal, toch ben ik gelukkig toch leef ik met lust en na mijn arbeid slaap tk da» gerust. Dit couplet werd uit het hoofd geci teerd door een 70-jarige abonnee. Tk hoop, dat mijn Gelderse lezer aan de band van. deze bijdragen de ontbre kende coupletten kan reconstrueren. Dit zei gistermiddag de voorzitter van dc Rotterdamse Kamer van Koophandel en Fabrieken, mr W. H. Fockema Andreae, vlak voordat hij het nieuwe gebouw vaa Rotterdam- Air op de Rotterdamse luchthaven Zestlenhovcn officieel opende. Het was een speech waarin hij aankondig de dat het nieuwe stationsgebouw van dc luchthaven medio 1970 „wan neer Rotterdam middenin de Com municatie *70" ia" in gebruik geno men kauworden. De heer Fockema Andreae zei voorts: „Onze luchthaven is nog klein. - Niet voor niets wordt onze luchthaven in Engeland met „the friendly air- port" betiteld. Het kleinzijn beeft echter, juist voor de service aan de reiziger en aan het maatschappelijk leven in dit gehele, gebied, ook nade len, omdat dit vliegveld met één in dt toekomst te korte baan in dat opzicht te klein is voor een agglome ratie als die in zuid-west-Nederland. De ontwikkeling van vraag en aanbod en van de techniek in de luchtvaart vereisen een langere baan dan de hui dige, maar zeer waarschijnlijk slechts één baan en niet veel banen in ver schillende richtingen. Bij het overwe gen van de meest ideale plaats van een geheel nieuwe grote luchthaven ergens in ons land is het goed na te gaan wat met relatief bescheiden mid delen met deze luchthaven kan wor- Verder: „Voorlopig kunnen Schiphol cn deze luchthaven het vervoer nog lange tijd aan. terwijl door het aan leggen van een tweedebaan, nu van 3500 meter ten noorden van de Doen- kadc, dc Randstad waar Immers driekwart van het luchtvaartpoten- Ueel zit Jarenlang vooruit kan, vooral wanneer er tussen beide lucht havens een nauw overleg en misschien zelfs een taakverdeling komt". Voor de heer Fockema Andreae sprak de president-commissaris van Rotterdam-Air NV, dr G, H, Bast Hij memoreerde het 12%-jarig bestaan van de NV en wees op „de'samenwer king tussen de ondernemingen, waar op van overheidswege zo dikwijls wordt aangedrongen". Hij noemde de afgelopen periode „tamelijk succesvol, al zouden we het beter hebben kun nen doen/En dat laatste moet ons.in de toekomst voor ogen staan". Het nieuwe kantoor van Rotter dam-Air NV is een moet gebouw. Het is een schepping van prof. W. G. Qulst, die eerder eer inlegde met bet bouwwerk van liet waterwinbedrijf op de Berenplaat. Het gebouw beslaat een oppervlakte van 700 vierkante meter. De ondergrond er van is zo ste vig, dat er eventueel een moge lijkheid^ is tot het bouwen van ten minste één verdieping op het huidige gebouw. Rotterdam-Air NV werd in 1956 door vijf Rotterdamse bedrijver», alle direct of indirect betrokken bij de scheepvaart, opgericht. In de loop der jaren is het personeelsbestand ge groeid van twaalf tot 125 personen. Rotterdam-Air NV houdt zich bezig met dé chartering van vliegtuigen voor de meest uiteenlopende doelein den, het verrichten v?,n gronddiensten voor de lijndiensten van de KLM, Swissair, British UnitedAirways en British Air Ferries, plus het onregel- matige luchtverkeer dat de luchtha ven Rotterdam aan doet' Voorts is de Nv hoofdagent voor BUA, BAF, BUIA, BKS, Dan-Air, MAS, SLA en SA, ((Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De ad junct-directeur van de WV-Rotter- danjp dc heer J. B. Mens Fiers Sme ding (41) is ln dezelfde functie ge noemd bU de VW-Amsterdam. De heer Ben Smeding is elf jaar in Rotterdam werkzaam geweest, de ver trekdatum moet nog bepaald worden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1