ES Tuinieren zonder tuin ACCURATE JONGEMAN Zes kleine woningen voor personeel van St. Jacobs Gasthuis SCHIEDAM Minister acht zelfstandige gemeente Hoogvliet mogelijk 'Hellfighters' avonturen uit de studio Interessante wedstrijden op programma LASSER P0MPF0NTIJNE M.V. WIM DE HAAN WIL WERELDRECORD 'SPIJKERBED-LIGGEN'VERBETEREN Brief door Jan D. Swart Zweedse krant: Ove Kindvall komt terug GEEN KRANT ONTVANGEN? Eerste paal voor nieuw gebouw Eerste paal voor nieuwe school Hoestbui OME LUC KOMT 1 APRIL NIET NAAR BRIELLE Hulp bij invulleu belastingbiljet In Passage: ZEEMAN's IJZERHANDEL Burg. H. Roelfsema kreeg 'n „daalder" voor „eerste klap" Cultura sluit met cabaretavond JUBILEUM EN AFSCHEID VAN DS. A. HOFFMAN KOERIERSTERS donderdag 13 maart 1969 - pag. 5 'Wat zit er in m 'n 'sodejanus'?' Bob, m'n gabber, bier van de overkant, kwam 'li brood je tartaar balen en zag me liggen. Hij zei: „Ben je nou helemaal mesjogge gewor den, zit er soms een schroef- fie los". Ik zei„Ik ben he lemaal niet mesjogge. En er zit ook geen scbroeffie los. 't Is gewoon een psycholo gisch dingetje. Ik moet zo nodig een opkikkertje heb ben." Want er zit iets in m'n so- dejanus, begrijp-je? Ik weet alleen niet wat. Er zijn tijden dat ik bij mezelf denk, Wim, je raakt afgestompt. Ver domd, dat denk ik wel 'ns. Wat zou dat nou toch kunnen wezen, hè? Ze zeggen: Wim de Haan de eigenaar van „De Smulpaap", da's een jofele binkJa. mis schien van buiten. Van binnen hebben de zenuwen al dat jo fele kapot gevreten. Er zit iets te broeden, maar het komt er niet uit. Ik heb veel te veel narigheid meegemaakt in m'n privé-leven. Dat zal het 'm zijn. Als jij tne nou zo ziet, wat denk je dan? Daar zit een of andere robuus te kerel? Nou ik geef je de verzeke ring: hij is echt niet zo robuust, als ie er wel uitziet Nee, Wim de Haan, heeft een klein hartje al zegt ie het- zelf. Maar je wilt datzelfde hartje wel 'ns luchten. Of niet soms? Je hebt allemaal wel 'ns wat. Je zit allemaal wel 'ns met je handen in het haai*. Maar ik heb niemand om tegen aan te praten. Ik heb hier dikwijls in de zaak een vader en een zoon die heerlijk over alle taboes zitten te praten. Het zijn vaste klanten. Je gaat ze kennen. Je ziet hoe fijn ze problemen met elkaar bespreken. Maar ik? Aan wie kan ik m'n problemen kwijt? Ik heb nie mand. En dat maakt me wel 'ns op standig, zie-je? Onlangs heb ik de boksbond ver zocht of ik weer eens een amateur partij zou kunnen boksen. Ik kan zomaar niet in de ring stappen. Ik ben professional; ik heb een boks school. Maar niks hoor. Wim de Haan in de ring? Moet je geloven? Dat zat me niet lekker. Het leek net een confrontatie met die ver vloekte ouderdom. Geloof me, het deed pijn en goed ook. Ik mag dan wel volgens het stadhuis 39 zijn, maar 't is net hoe oud je je voelt. Wim de Haan; „Het is een kwestie van afreageren" Ik heb die brief van de boksbond driemaal gelezen, toen. ben ik de straat opgegaan. Ik kon mijn draai niét vinden. Doelloos ben ik kroeg- in kroeg-uit gegaan. In café-restaurant De Amstelbron dook ik. van ellende in de aanstoot gevende lectuur. Nou ja van ellende, normaal is dat óók het eerste waar naar ik uitkijk. Jy niet dan? Maar je zult het niet geloven, net had ik een aantal lieflijke boezems aanschouwd of ik stuitte op een re portage van een vent* vilt Engeland, ik ben z'n naam vergeten, die het wereldrecord „spijkerbed-liggen" met veertien minuten had verbeterd. De langste tijd is thans drie uur. Dat is 't, dacht ik bij mezelf. Eer lijk ik vrolijkte helemaal op. Mijn besluit stond vast; óók ik zou een poging wagen. Onderweg naar huis heb ik een voorraadje zesduims spij kers op de kop getikt en thuis heb ik deze door een oude deur geslagen. Ik moest en ik zou dat record verbete ren. Dat is geen bluf, heus niet, ik ben van huis uit geen snoever. Het is maar een, ja, noem het een sur rogaat-manier van afreageren". Wim de Haan, rijkelijk dik bebak- kebaard, komt, nu hij zijn hart aan een onbekende heeft kunnen luchten, ter zake. „Ik ben", zegt hij met zicht baar genoegen, „zo overmoedig ge weest om Willem O'Duys van mijn Foto; Ton den Haan denken. Het was net of ik een onge- neerde harde stoot voor m'n bolus kreeg. Maar het is met mij zo: als ik a zeg zal b volgen. Sowieso, al moet ik krimpen van de pijn. plannen op de hoogte te stellen. Maar ik heb er geen spijt van. Integen deel. Ik zou het juist prettig vinden wanneer ik tijdens zijn TV-program- ma hot record kan verbeteren. Of ik al antwoord gehad heb? Hoe kan dat nou, ik heb eergisteren pas ge schreven. En kom ik niet op de TV dan doe ik het toch. Desnoods hier op de toonbank. Iedereen mag het zien. Zo waar ik Wim de Haan heet". De Schiedamse recordhouder in spe wiens enige na de bokssport in leven gebleven voortand zich in alle glorie aan de buitenwereld vertoont, weet wat hem te wachten, staat „Pijn", zegt hy laconiek. „Ik heb je al verteld, die spijkers zijn er in een hurry scbotsseheef in geslagen. Het bed van mijn voorgan ger was geëgaliseerd. In feite moet dat ook. Maar ik doe het niet. Ik maak het mezelf gewoon nóg moei lijker." Heeft De Haan al eens eerder op zo'n spijkerbed gelegen? „Ja, eer gisteren heb ik het gebracht tot dik twee uui\ En dan voor de eerste keer. Je moet er echt niet te licht over- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag. Ove Kindvall heeft tegenover het Zweedse dagblad Dagcns Nyhetcr bevestigd wat hij in november reeds tegenover ons verklaarde: „Aan het einde van dit seizoen ga ik terug naar Zweden." De verklaring van Feijenoords top scorer heeft zowel in Zweden als by de stadionclub enige vei'bazing gewekt, omdat Kindvall drie weken geleden tijdens een kort bezoek aan Nörrkoping tegenover andere Zweedse kranten had verklaard dat hy zijn contract met Feijenoord wel wilde verlengen. Manager Brox van Feijenoord. zei vanmorgen: „Het is mij niet bekend dat Kindvall weg wil. Dit soort be richten komen in deze periode van het jaar altijd los." Commentaar van Kindvall: „Ik mag niets zeggen. Bel maar met Feijen oord. De heer Brox weet er alles van." Dq Zweed wilde wel bevestigen dat hij zondagavond met een verslaggever van Dagens Nyheter heeft gesproken, maar volgens Kindvall was alleen de westrijd Ajax—-Feijenoord onderwerp van gesprek geweest. Inmiddels heeft de mogelijke opvol ger van Ove Kindvall zich al voor zichtig gemeld. Tegenover V.I. heef Jean Devrindt van Anderleeht ver klaard dat hij het volgend siezoen graag voor Feijenoord zal spelen. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. 'V\-^A»Vv»Vva/WVVVAn»'VWWVV^|W'Vwb (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. donderdag. Minister Beernink van binnenlandse zaken sluit dc mogelijkheid niet uit dat Hoogvliet een zelfstandige gemeente kan worden. Hij zegt dit in zijn ant woord op vragen van de heer Laban (PvdA) betreffende de gemeentelijke herindeling van Hoogvliet. De minister ziet in beginsel twee mogelijkheden voor verwezenlijking in aanmerking komen: toevoeging van het Poortugaalse deel van Hoogvliet aan Rotterdam en de vorming van een zelfstandige gemeente Hoogvliet. Gdeputeerde Staten en minister Beernink zeggen ervan doordrongen te zijn dat met het oog op de gemeen telijke herindeling zo spoedig moge lijk een wettelijke voorziening moet worden getroffen. Daarbij tekent de minister aan dat de grenswijziging niet meer dit jaar in het parlement aan de orde zal komen. ïn zijn vragen dringt de heer Laban aan op een snelle voortzetting van de procedure. Hij vraagt zich af wat de minister belet een wetsvoorstel in te dienen dat voorziet in de toevoeging van het Poortugaalse deel van Hoog vliet aan Rotterdam. In I960 hebben Gedeputeerde Staten en de gemeente raden van Poortugaal en Rotterdam daarover al een gelijkduidend advies uitgebracht. De wijken Meeuwenplaat en Zalm plaat van de door Rotterdam ontwor pen, verzorgde en gef inancierde satel lietstad Hoogvliet behoren nog ten dele tot het grondgebied van Poortu gaal. Formeel zijn 10.000 inwoners van deze wijken Poortugalers. Als voor die tijd geen grenscorrectie zou plaatsvinden zouden zij in 1070 moe ten deelnemen aan de verkiezing van de gemeenteraad van Poortugaal dat 5200 inwoners telt. Het dorp Poortu gaal en Hoogvliet vormen echter geen geografische eenheid. In 1970 zou de gemeenteraad van KRIMPEN AAN DE LEK. A.s. maandag om negen uur wordt in Krimpen aan de Lek de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van de firma van Alphen (verhuis- en vei', pakkingsbedrijf) aan de Constantijn Huygensstraat door de oud-eigenaar de heer C. van Alphen (67). De nieuwe garage heeft een opper vlakte van 1100 m2 en een inhoud van 7000 m3. De firma van Alphen bestaat reeds 62 jaar- GEERVLIET. Woensdagmorgen. 19 maart om half tien wordt de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school te Geervliet, Het gebouw is verdeeld in zes klas sen en ruimte voor lessen ïn handen arbeid en handwerken. De nieuwe school komt te slaan aan de Boomgaardwegde "Wlttlaan. Alle leerlingen van de huidige openbare school in Geervliet zullen net slaan van de eerste paal bij wonen SCHIEDAM. Geboren; Constantine S z.V. S. Xenakis en M. Dries; Marco z.v. W van Wijck en E. I. Sneep; Overleden: G. H. Bergkotte. 46 jr; T. H vnn Rijswijk, 73 jr. Poortugaal geheel uit Hoogvlieters kunnen gaan bestaan, maar zal geen enkele invloed kunnen hebben op de gang van zaken, in Hoogvliet, omdat daarover de beslissjgen vallen in de Rotterdamse gemeenteraad. De echte Poortugalers zijn dan uitgesloten bij het bestuur van hun woongemcente, terwijl de Hoogvlieters geen enkele inspraak hebben op de besluiten van Rotterdam over hun woongebied. Minister Beernink van binnenlandse zaken zegt dat wanneer het Poortu gaalse deel van Hoogvliet aan Rotter dam toevalt de voorgeschreven proce dure nog één jaar zou vergen. Het in stellen van. een nieuwe gemeente Hoogvliet zou twee jaar duren. Eergisteren heb ik het dik twee uur volgehouden. Onder getuigen. Op het laatst ben ik gaan zingen om de pijn te vergelen, M'n gabbers, die rondom het bed zaten, zongen mee. Maar ik moest opgeven vanwege een hoestbui. Ik had een beetje te schie lijk gedronken. Ja, jc moet op z'n tijd je natje hebben. Je krijgt er een verschrikkelijke droge keel van. Gek eigenlijk. Oh, ja en ze moeten wel tegen me praten. Oh, Godgeve, dat ik tijdens die uitzending van Duys, als hij er tenminste interesse voor heeft, een mannetje naast me krijg. De gevolgen van mijn eerste poging? Oh, die vielen zo mee. Vier spijkers waren er door, twee tot aan het bot. En verder alleen putten. Maar je gooit er een flesje jodium over en het is gepiept. Bang? Nou nee, al leen ik durf niet naar een tand arts." DEN BKIEL, donderdag. Luc Hoogstraten (53) komt met de 1 aprilfeesten niet naar Briel- le. De bedoeling van de 53-jarige eigenaar van een eethuis in Am sterdams warme buurt was om met een of meer bussen gevuld met Oud-Briellenareu uit de hoofdstad en omgeving naar de dan belegerde veste van burge meester Henk van Es te komen. Het blijkt echter dat ondanks talrijke pogingen van de beer Hoogstraten om een cu ander te organiseren dit niet scheen tc ge lukken. „Wel gaven zich enkelen op om mee te gaan, maar In een zestiende ecuws kledij wilde men dan weer niet", aldus Ome Lue. „Het was ook niet mogelijk om kinderen van de buurtvereniging die in een mee te nemen drum band zitten, vrij van schooi tc kunnen krijgen". VLAARDINGEN. Voor de leden van de bij het NW aangesloten bon den verleent de bestuurdersbond van deze vakcentrale ook dit jaar weer hulp bij de verzorging van de aangifte I nko mstenbelasting. De leden kunnen daartoe, voorzien van hun bewijs van lidmaatschap, loonopgave en andere van belang zijnde papieren, terecht in zaal 5 van het Volksgebouw op de vrijdagavon den 14, 21 en 23 maart a.s., vanaf 7 uur 's avonds. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De SeJneda-mse afdeling van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde (in 1873 opgericht, met ca 30.000 leden in 125 afdelin gen over het hele land) gaat dit voorjaar een actie voeren om de „leefbaarheid" te verhogen in Schiedam en meer in het bijzon der in de nieuwbouwwijken. De nadruk valt op de balkonbakken; „geef zuw gevel een corsage" is het. motto. Dc mogelijkheid om bij het eigen huis een stukje grond te verzorgen wordt in ons overbevolkte land, ook in Schiedam, steeds kleiner. Maar door het plaatsen van bloembakken, urnen, enz. op de balkons is het ook voor flatbewoners mogelijk gebleken van een uitbundige bloemenweelde te genieten. Zo schrijft het bestuur. Vrijwel alle ramen en balkons lenen zich voor het plaatsen van bloembak ken, die, mits goed beplant en ver zorgd, de woning een ander aanzien geven. Een flatgebouw of een hele straat kan een fleurig aanzien krij gen, wanneer een aantal enthousiaste liefhebbers de bloembakken bulten plaatst. Voor velen is de verzorging bovendien een aangename vrijetijds besteding. De KNMTP-Sehiedam ox*ganiseert daarom op dinsdag 25 maart in ge bouw De Rank aan de Sehiedamseweg een voorlichtingsavond, waarbij tuin architect K. de Wit uit Rotterdam aan de hand van dia's de mogelijk heden van kleine stadstuinen maar vooral ook van balkonbeplantingen zal aantonen. Aanvang 20 uur, ook niet-leden zijn welkom. Meer plannen. Volgend voorjaar (dit jaar was de tijd van voorberei ding te kort) zal de RNMTP een spe ciale „geraniummarkt" organiseren in een of meer nieuwbouwwijken. In an dere plaatsen zijn die al met succes gehouden. Het doel is het gebruik van bloemen en planten in bakken te sti muleren en. alles wat men. daarvoor nodig heeft, ook planten, zal verkrijg baar zijn. Het ligt in de bedoeling om dan, in samenwerking met enkele wijk- verenigingen, een balkon-bakken-keu- ring te houden, met prijzen. Belangstellenden kunnen, behalve op gemelde voorlichtingsavond, ook inlichtingen verkrijgen bij de secre taris van de afdeling, de heer G. J. de Kooter, Populierenlaan 24. De film „Gevecht in de hel" (The Hellfighters) dateert van vorig jaar en is geregisseerd door Andrew McLaglen („McLintock", „The Way West", „Bandolero", „The Devil's Bri gade"). Dc hellfighters in kwestie zijn specialisten, wier hulp ingeroepen, wordt als ergens ter wereld een olie bron in brand staat. Het is een zeer exclusief en gevaarlijk beroep, slechts weinigen zijn in staat een dergelijke job tot een goed einde te brengen. Het levensverhaal van Chance Buokmati (John Wayne) is dan ook geïnspireerd op het ware levensver haal van „Red" Adair, de mar., die ongetwijfeld naar Nederland geroepen zal worden, wanneer er ooit iets mis mocht gaan met de bel van Slochte- ren. Het zijn. vooral vrouwen die de man in de uitoefening van zijn taak belem meren en het blussen van de diverse (spectaculaire) oliebranden wordt dan ook afgewisseld met de huiselijke moeilijkheden, die Chance en zijn schoonzoon Greg (Jim Hutton) heb ben met hun respectievelijke echtge notes (Vera Miles en Katharine Ross). McLaglen reconstrueert zorgvuldig een aantal oliebranden, zet ze (zeer overtuigend) in scène, maar het is duidelijk dat niemand van de hoofd rolspelers bij het echte blussen be trokken is, daarvoor is teveel te dui delijk in de studio gemaakt, d.w.z. een avonturenfilm zonder „avontuur", een film zich afspelend binnen de thema tiek, een film die het midden houdt tussen „McLintock" en „The Greer. Bei-ets". Een film vanuit het nie mandsland! In. het Passagetheater voor de kin dermatinees op zondag- en woensdag middag 2 uur het tweede deel van „De donderru iters" en. „De vernieti ging van de Murania", voor alle leef tijden, (ADVERTENTJEJ Wij hebben plaats voor een Leeftijd 1517 jaar, om opgeleid te worden als ver koper. Heeft u interesse Kom langs of maak een afspraak met BROERSVEST 52 - TEL. 267594 - SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Burge meester H. Roelfsema heeft gistermid dag de „eerste paal" geslagen voor de komende uitbreiding van het St. Jacobs Gasthuis, het algemeen bejaar dentehuis. Het betreft een nieuw „pa viljoen" voor het huisvesten van het personeel, gelegen in dc achtertuin van het Gasthuis, maar uitkomende od de Francois Haverschmldtlaan. Het Architectenbureau Spruyt en Den Butter heeft hiervoor een aan trekkelijk maar vooral ook handig ontwerp gemaakt. Het complex omvat in wezen zes kleine woningen in twee lagen, die door gangen en trappen met elkaar verbonden zijn, doch die ook een grote mate van vrijheid aan de bewoners bieden. Hel zijn vier flats voor één persoon (met rit/slaapkamer, kleine maar goed uitgeruste keuken, doche-en toiletruimte, hal, berging en terras of balkon.) en twee woningen voor twee personen, die verder gelijk zijn doch een afzonderlijke zitkamer en slaapkamer hebben. Aangenomen wordt dat het Aanne mersbedrijf D. Baron het complex nog vóór Kerstmis zal afleveren. De bouwsom is 225.000. ROTTERDAM, woensdag, Door het niet verlenen van voorrang bot sten gisteren op de kruising Westzee dijk-Kievitlaan een personenauto en een tramwagen van de RET, lijn C te gen elkaar. De auto moest zwaar beschadigd worden weggetakeld. De bestuurster, de 34-jarige directrice H. F. Sigron uit de Allard Piersonstraat, is met een hoofdwond naar het Dijkzigtzieken- huis gebracht. Symbolisch Het slaan van de eerste paal deed burg. Roelfsema hoofdzakelijk symbo lisch en dan nog met enige vertraging. Want de houten heipalen zouden met een moderne „ontploffende" heima chine de grond in gedreven worden Daar is al niet veel aan te „slaan", maar op het kritieke moment weigerde de machine ook nog. Doch de „eerste klap" had de bur gemeester toch wel gegeven en daar voor ontving hy van directrice zuster J. Middelhof dan ook „een daalder" Aan de in de recreatiezaal geduldig wachtende bejaarde bewoners is om standig het hoe en waarom uiteenge zet. Verbetering Het uit 1933 daterende St. Jacobs Gasthuis is een van de oudste tehuizen in Schiedam. „Maar wy streven er naar om het tehuis zo veel mogelijk bü de t(jd te houden", verklaarde burg. Roelfsema als voorzitter van hel bestuur (officieel: College van Regen ten!). De laatste t|id z(ja er belangrij ke verbeteringen aangebracht: de zie kenafdeling, de keuken, de hal en do gangen zyn vernieuwd, de brandvei ligheid en de riolering verbeterd. Dat is nog niet het eind, want vorige week is besloten om ook de toiletgroepen to laten verbeteren. „Maar dat kost allemaal geld", ver telde burg. Roelfsema. Het bestuur voert 'n zuinig beheer, maar een ver hoging van de pensionprijzen kan niet uitblijven. Ook zonder het nieuwe complex had het gemoeten. Doch met een tarief van S 360 voor een alleen staande en ƒ700 voor een echtpaar is het St. Jacobs Gasthuis nog aan de goedkope kant, vergeleken bi) de an dere bejaardentehuizen. Architect Den Butter heeft met dia's in de „toverlantaarn" uiteengezet, hoe het nieuwe pcrsoneelscomplex zal worden. Simpel van vorm, doch goed aangepast aan het grote tehuis èn aan de omgeving. Afzonderlijk De bouw van bet personeelscompJex te vergelijken met een „zustershuis") kon niet uitblijven vertelde burg. Roelfsema kon niet uitblijven. Het is moeïlyk om personeel te krijgen, te meer wanneer dit, zoals nu, in kleine kamertje op zolder wordt onderge bracht. Daarin moet voorzien worden. Een. bezwaar was echter om by een 35 jaar oud tehuis een nieuwe perso- neels-afdeling te bouwer». Op voorstel van het ministerie is men zo op het ontworpen complex gekomen. Deze kleine woningen zullen ook verhuurd kunnen worden, los van het bejaar dentehuis. Bijvoorbeeld wanneer het personeel onvoldoende belangstelling heeft voor de bewoning. Ook zou het complex gehandhaafd kunnen blijven, wanneer er in de toekomst eventueel een verandering komt voor het St. Ja cobs Gasthuis. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Voor de voetbal-amateurs staan zondag enkele interessante wedstrijden op het pro gramma. DHS dat dinsdag oefende te gen Sparta, ontvangt HOV. Deze Rot terdamse ploeg is versterkt met enke le oud-semiprofs en kan er dns lekker hard tegenaan gaan. Trainer Schot zal zijn jongens wel weer uit de verdedi ging laten opereren, met verrassende aanvallen. In da vierde klas speelt Excelsioi '20 uit tegen Kranenburg. Voor trai ner Heijster het probleem ter oplos sing om in deze bepaald niet slecht spelende ploeg ook een man te vinden, die de aanvallen kan afronden met een doelpunt. Een oud probleem. SVDPW trekt naar Steeds Volhar den, dat niet veel hoop meer kan heb ben op het kampioenschap; mogelijk daarom dat SVDPW een of meer winstpunten kan veroveren. In de afdeling eerste klas drie thuiswedstrijden: Demos—GLZ, 3FC DZB en Schiedam—SVDP. SFC heeft in de derby Demos kunnen be dwingen; mogelijk lukt het ook tegen DZB. Ursus moet wit van Swift Boys kunnen winnen, maar WF krijgt het bij St. Hoog er veel moeilijker. Verder: Schiedamse Boys—OHW; Nado V— DRZ en FCNPechvogels. In het zaterdagvoetbal trekt HBSS naar Doto; gezien de vasultaten van de laatste wedstrijden mogen de oranje- hemden wel goed oppassen. FPSC kan in de return tegen Spijkenisse meteen revanche nemen voor de zaterdag j.2. geleden nederlaag; o£ het zal lukken is een tweede. Verder DOS—GTB en LSV—GSS. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Ter af sluiting van het seizoen 1968 biedt de algemene Schlcdatnsc kunst kring Cultura, in samenwerking met ile sportvereniging TSF, Schiedam een cabaretavond aan op zaterdag 10 mei in Musis Sacrum. Dan brengen Adèle Bloemendaal, Gerard Cox, Frans Hal- sema en Boudewyn Leeuwenberg hst programma „Met blijdschap geven wij kennis Daarna zorgt TSF voor het bal-na tot 3 uur. Het is geen besloten, voor stelling, zodat ook niet-leden (voor zover kaarten aanwezig) kunnen ko men, (Van ecu onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Ds. A. Hoffman zal op 1 mei by bet bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid ne men van de Hervormde Gemeente Schiedam. Dit valt bovendien samen met z'uu 25-jarig jubileum als predi kant in Schiedam. De gemeenteleden van zijn Wijk IV willen nu dominee en mevrouw Hoff man bij dit jubileum èn afscheid een geschenk aanbieden als blijk van waardering voor hetgeen zij al die ja ren voor de gemeente hebben gedaan. Op de gemeenteleden wordt een be-' roep gedaan een bijdrage te leveren. Op de kruising Vondelingenweg- Reeweg zijn gisteren twee personen auto's en een volkswagenbusje tegen elkaar gebotst door een misverstand tussen de bestuurders. Een der perso nenauto's werd totaal vernield, de .VW.-bus werd aan de voorzijde zwaai* beschadigd, de andere perso nenauto werd licht beschadigd. De bestuurster van de totaal ver nielde auto, de 29-jarige mevrouw C. de Vries-de Waard uit de Kouter- straat is met inwendig letsel naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Wij kunnen een goede lasser plaatsen.. Nbordvest 85, Schiedam Tel. (010)-266255 of 268796. „sS<g&, gemeente Schiedam gjgy In het nieuwe gemeenteziekenhuis f*TAN| kan worden geplaatst een C-3» administratief medewerkster eventueel voor halve dagen. Mulo-diploma vereist. gemeenteziekenhuis Sollicitaties graag binnen 10 dagen aan de administrateur, Nassaulaan ?5. Personeel gevraagd Foto, film en projectie De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- zoj-g(st)ers Aanm. Hoogstraat 6, Schiedam Tel. 267279. 's avonds na 7 uur tel. 15596D. Pasfoto's klaar terwijl u wacht, FOTO Van Vuuren, Hoogstraat 106, tel. 266720. Let op jukte adres. 3180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2