form Schoenen en mode firma in EENS 'OPENLUCHT AQUARIUM SCHIEDAM Theo Moens 'entertainer' op InHaBé Winkeltje voor actie Bad-Zuid Alleen hoogbouw in Papendreeht en in ,Sliedrecht MODECENTRUM AAN BROERSVEST Bromfietser wijkt uit voor voetbal en valt Inbraak bij Penning en Zn. aan de Dam 53 nieuwe woningen voor Zwijndreclit Hersenschudding na botsing bromfiets Welkom, in ons nieuwe kantoorpand Openbare voordracht Muziekschool NMB de bank waar ook u zich thuis voelt SCHIEDAM (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het bestuur van de Stichting Zwem bad-Zuid, dat zo actief bezig is een eigen zwembad in Schle- dam-zuld te krijgen, ziet ecu oude wens in vervulling gaan. In een pand aan de Hoofdstraat 155 zal vanavond een eigen „winkel tje", geopend worden! Door de Stichting Bad-Zuid worden zó veel acties gevoerd en zó veel artikelen verkocht ten bate van het te bouwen zy/em- bad, dat er Behoefte is ontstaan aan een vast verkooppunt in de wyk. Nu kijkt u al jaren tegen dat apparaat aan. Het is net of de teevee de hele kamer beheerst, ook als je niet zit te kijken. Zeg gewoon tegen uzelfdie teevee hóórt daar niet. Waar dan wel? Raadpleeg de Stam. Een kleinigheid kan de kamer een totaal ander gezicht geven. De Stam heeft goeje ideeën genoeg. (Van een onzer verslaggevers) ALBLASSERWAABD, woensdag. Gedeputeerde Staten ir.eufn dat in principe alleen in Sliedrecht en Pa pendreeht in de Alblasserwaard hoog bouw (vijf o£ meer woonlagen) mag komen. Dit is het antwoord dat het college geeft in antwoord op schriftelijke vra gen van Statenleden naa«r aanleiding van het ontwerp-streekplan Alblas serwaard dat morgen in behandeling komt. GS vinden namelijk dat hoogbouw in andere plaatsen dan. Papendreeht en Sliedrecht het landschapskarakter zou aantasten. Mariniersweg 33-47 Rotterdam Parkweg 201-205, Schiedam. Noordeinde 138-140, Den Haag. 3 verdiepingen meubelen woningtextiel Vraag Het Grote Meubel boek van Tap-Form. Gratis; GRAUWE aarden dijken en drab bige waterplassen waar vorig jaar nog de landelijke Kleine Polder in Kethel was. waar gezelligheid begint (Van een onzer verslaggevers) ZWIJNT)RECHT, Met de botiw van. een complex van 17 ééngezins- en 36 etagerwoningen kan worden begon nen, omdat de uitvoering van het sa- - neringsplan Kerkstraat-Molenstraat 1linie is gevorderd. In deze woningen zullen o.m. de be woners van te amoveren woningen worden gehuisvest. Gezien de sociale status van een groot aantal van deze bewoners wil de N.V. Maatschappij tot Verbetering van. Volkshuisvesting de bouw van de 53 keuze woningen bevorderen. Ren en. ander ia overleg met ter plaatse werkzame woningbouwcorporaties. Do voorlopig gemiddelde „kale" huurprijs is becijferd op ten minste 115,35 en ten hoogte 143,80 per woning per maand. De woningen zullen worden ge bouwd door Bouwbedrijf Gebrs. A. en J. Breur N.V. alhier. B. en W. stellen de raad voor tot het aanvragen en aanvaarden uit 's- rijks Kas van zo hoog mogelijke le ningen, alsmede van een zo hoog moge lijke jaarlijkse bijdrage in het exploi tatietekort der woningen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De 50- jarige SA. van Schajik kwam gisteren op de Parkweg nabij de Rooms-Ka- tholieke Huishoudschool; met zijn bromfiets te vallen, omdat hij moest uitwijken voor een voetbal. Met'een schouderfractuur moest hij naar het Gemeentèziekenhuis worden overge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag^ Bij de handelmaatschappij Penning en Zn, aan de Dam is in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken. De inbre ker is aan de achterzijde van het pand over een schutting geklommen en door het verwijderen van een plaat hardboard, welke was aangebracht onmiddellijk nadathet pand vorig jaar getroffen werd door een hevig uitslaande brand, naar binnen geko men, Hij heeft kans gezien een geld-' kistje met een inhoud van 250 te ontvreemden. Enkele minuten later werd hij echter door de politie aange houden, nadat hij zich in de buurt van de Dam verdacht met het geldkistje had opgehouden. Het nieuwe modecentrum aan de Broersvest, dat aanstaande vrij dag gereed moet zijn voor de of- .fjciële opening. Personeel gevraagd De Polderweg is door de bewoners van. de Kleine Polder omgedoopt in „de weg van de twee heuvelen'" Dat verwijst naar de twee grote bulten in de weg, ontstaan door de twee buizen, die de aangrenzende delen van de Oost- en West-Abtspolder vol spuiten met zand en bagger. DeSaMedanxmer ('Het Rotter dams -Parool) vraagt vaste BB- ZORGBRS/STER5. Aanmelden Hoogstraat 78, Schiedam, tel. 2S727S, *s avonKte na 7 uur tel. 153360. .S0C8 Ook ingebroken is bij de suikerwa- renfabriek Dovo aan de Westerkade. Vermoedelijk is men hier door over een muur te klimmen het pand bin nengekomen. Er wordt uit een geld kistje, dat afgesloten was geweest, een bedrag van 2'.),— vermist. Gisteren moest de 17-jarige scholier J. C. M. "uit Sp'ijkenisse aangifte doen bij de politie van diefstal van een koffertje schoolboeken en een jack. Hij had deze voorwerpen voor een ogenblikje bij de bushalte achter gelaten. Fietsen en bromfietsen RIJWIELEN EN ONDERDE LEN, binnen- en buitenbanden. Waar dat wLd draalt. Hoog straat 67-89, tel. 010—268436. Waar cle wandelaars eens koeien en ander vee zagen, grazen, liggen nu de grauwe persdijfejes het uitzicht te be lemmeren. Géén grazige weide meer, doch zand en nog eens zandeen groe zelige troosteloze vlakte. De industrie rukt op e» de Kleine Polder mordt het industriegebied 's-Graveland. Vroeger noemden de hengelsport liefhebbers deze Kleine Polder het „openlucht zoetwater-aquarium"thans is cr nog maar een stuk drabbig water tussen de dijken van over. Door de vervuiling is er alle luister aan ontno men. Zowel uit de Schie als uit de Polder vaart trokken in de paaitijd de kar pers, zeelten en brasems hierheen om bruiloft te vieren en voor het afzetten van de eitjes. Het water was hiervoor wegens do rijke vegetatie uitermate geschikt. Vooral in de maand juni was de Kleine Polder hierdoor een gezocht oord voor de plaatselijke hengelaars. Helder ivater Staande op een van de vele brugge tjes zagen de op jachtbuit beluste vis sers de kanjers onder zich door zwem- men; zó helder was destijds het water. Nu valt er geen leven meer te bespeu ren en in net opspuitgebied wordt de stilte alleen verstoord door het naar geestig gekrijs van de meeuwen, die hun voedsel zoeken en vinden in wat de grote buizen uitbraken. Gaande in de richting van de Pol dervaart wordt het landschap een beetje vriendelijker, wat echter van korte duur zal zijn. Kleine Polder exit, een harde waarheid voor de liefheb ber van landelijkheid en natuur. Jam mer, maar een realiteit, niet altijd makkelijk te accepteren. PAPENDRECHT De frqctie van de Partij van de Arbeid heeft b. en w. schriftelijk gevraagd vast te stellen dat op Goede Vrijdag en Tweede Kerstdag geen koopavond wordt ge hóuden. Het college stelt de raad voor dit als aanvulling op te nemen bij het. besluit tot het instellen van een koopavond. Foto, film en projectie (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De SHB en de Stichting Sporthal, de organisatoren van de vijfde con sumentenbeurs InHaBé, die in de week van 12 tot en met 19 april in de Sporthal zal worden gehou den, hebben de 75-jarige Rotter dammer Theo Moens geëngageerd als entertainer. HU zal gedurende die week beiast worden met de aankondiging van de dagelijks te houden modeshows, het organiseren van" wedstrijden voor het publiek, de verzorging van het Caba ret der Onbekenden en een speciale bejaardenmiddag en tenslotte treedt hU op als promotor van een te houden talentenjacht. Op oen gistermiddag gehouden persconferentie deelde de heer C. Bol- mers, impresario van deze meer en meer Rijnmondse InHaBé mede, dat de heer Moens bu zijn werkzaamhe den zal worden geassisteerd door het Trio Willy de Vries. Voorts maakte hij bekend dat in te genstelling tot andere jaren de InHaBé deze keer óók op zondag zal zijn geopend, namelijk van 1 tot 6 uur. Door de week normaal van 1 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 11 uur. De eintreeprijs verschilt eveneens met die van voorgaande jaren. Be droeg deze namelijk in 1968 1,25, thans 1,Bovendien heeft men voor dit bedrag recht op een kop kof fie. De commissie-InBaBc heeft ook voor een attractie voor de kinderen gezorgd. Aan alle lagere scholen zul len nog vóór de Paasvakantie prenten worden uitgereikt, die moeten worden gekleurd. De beste inzendingen zullen tijdens de InHaBé-weelc worden be loond. De commissie overweegt voort een maal per dag (op een vast tijdstip) een RET-bus vanuit de verschillende wijken naar de sporthal te laten rij den. Wie de officiële opening van de InHaBé zal verrichten is thans nog niet bekend. Burgemeester Roelfsema, die zich voorheen van deze taak kweet, heeft op zaterdag 12 april reeds een andere afspraak. De Rijn mondband heeft in ieder geval wel zijn medewerking voor de feestelijke opening toegezegd. SCHIEDAM, woensdag. Met een hersenschudding en een neusfractuur moest de G3-jarige heer A. Nielsen gisteren in het Gemeenteziekenhuis worden opgenomen, nadat hij op de Rotterdamse Dijk zonder aandacht aan het verkeer te schenken de rij baan was overgestoken en door een bromiets werd gegrepen. PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuurtrn, Hoogstraat 106. Schiedam, tel. 286720. Let Op het juiste adres. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Burge meester H. Roelfsema en diens echt genote zullen aanstaande vrydag 28 maart, 's morgens om half elf, aan de Broersvest het aldaar nieuw ge bouwde hypermoderne modecentrum, waarin gevestigd zijn Van Dalen schoenen NV cn modehuis Slót, officieel openen. Op een gistermiddag gehouden pers conferentie deelde de beer Van Dalen, directeur van voornoemde NV, mede dat het aanvankelijk in de bedoeling had gelegen het pand alléén te be trekken. Hem werd echter later bij het maken van de plannen geadvi seerd samen te werken met een andere firma in modeartikelen, omdat een dergelijke „concentratie" in het belang zou zijn van het koperspubliek. „Het is evenwel niet zo", aldus de heer Van Dalen, „dat we nu de inten tie hebben ook in andere plaatsen in het westen van ons land dergelijke modecentra te creëren." Het pand is verdeeld in een sou terrain, de begane grond en drie tussenverdiepingen. De totale ruimte voor Van Dalen schoenen NV bedraagt circa 800 vierkante meter, voor mode huis Slot de helft. Boven de winkel ruimten zijn twee driekamer-, elf vierkamer- en twee vijfkamerflats gebouwd, alle eigendom van de firma C," van Dalen en Zn. Op de eerste woonverdieping heeft men een grote ruimte beschikbaar gehouden voor een kinderspeelplaats. Deze zal alleen gebruikt mogen worden, door kinde ren van de bewoners. Het filiaal aan de Broersvest komt in de plaats van Van Dalens schoenenwinkel(tje) aan de Hoog straat, waarin de NV circa tien jaar gevestigd is geweest. Dit filiaal is in middels reeds opgeheven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Door leerlingen van de Schiedamse Muziek school wordt op vrijdag 28 maart in de aula van het Stedelijk Museum een openbare voordrachtsavond gehouden, aanvang 20 uur. De toegang is vrij. Het is overigens de tweede uit de se rie van totaal drie openbare voor drachtoefeningen die door de leerlin gen dit jaar wordt gegeven. Op 27 maart a.s. openen wij ons nieuwe kantoorpand te Schiedam. In dit modem ingerichte bankkantoor kunnen wij u alle service verlenen die u van een grote bank mag verwachten. Stap eens bij ons binnen, wij zullen u graag alle inlichtingen verstrekken over onze persoonlijke (salaris-) rekeningen met gezinskrediet en persoonlijke leningen, onze kredietmogelijk heden en onze diverse spaarvormen (rente 4-6% onze assurantie- en effectenbemiddelingcn en 101 andere diensten welke wij voor u kunnen verrichten. NEDERLANDSCHE MID DENSTANDS BANK NIEUWE HAVEN 115-TËU G1O-269260 Kas uren: maandag t/m vrijdag van 9.00 -15.00 uur, donderdagnamiddag van 17.00 -19.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De Schiedamse Aquariumvereniging Na tuurgenot in Huis houdt op dinsdag 1 maart in gebouw Arcade een filma vond, met een grote verscheidenheid van films, aangeboden door de Shell. De leden van. N.I.H. zijn akkoord gegaan, met een eventuele fusie met andere aquarïumverenigingen, die in moeilijkheden zijn geraakt. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 s Abonnees buiten Rotter- p dam, Schiedam kunnen 5 zich wenden tot onze plaatselijke agenteu. e

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2