Gebrek aan stootkracht In duel met Belgen, LICHTPUNTEN- IN SOMBERE SITUATIE Pali Mali Export EEEGE! Rusland toch wereldkampioen EDO boekte ruime zege op hoger geplaatst Roda JC, 4-0 Pall Mal! Export mét filter Kingsize pa[j Maj[ Exportzónder filter Pall Mall Export Menthol 25 Pall Mail Export 100 mét filtpr Pal! Mali Export 100 zónder filter Pall Mail Export Menthol 100 8 R 11 ss Joke van Beusekom onttroonde Agnes Geene Aan U, die aan het publiek verkoopt! 1 april is Pall Mali Export goedkoper U als winkelier kent het verhaal De beste Amerikaanse sigaret die er is, Pall Mail Export, wilde goedkoper worden: 25 King Size (dus 5 méér) voor dezelfde prijs Maar het mocht niet Niet in januari, wél in april. Nü is het zover! U weet dat wij alles doen om alle Pall Mall Export die U besteld hebt op tijd af te leveren. En we redden het! Vanaf dinsdag, 1 april kunnen al Uw klanten komen voor de nu zoveel voordeliger Pall Mall Export nieuw... voor f 1.75 Da 190 mm lange Pall Mali Export 20 voor f 1.75 (dus véél langer dan King Size) Belangrijk voor de 20 stuks roker nieuw... of Pall Man Vultink weer de sterkste GOUDEN KOLOM y x X X X X X X K maandag 31 maart 106^ - pagina 13 (Van een onzer verslaggevers) AMSTELVEEN, zondag. Als een liockeynatie met 45000 beoefenaren een interland speelt tegen een land met 8000 spelers, dan mag men verwachten dat de hockevna- tic wint. Als nummer vijf van het Olympisch toernooi van Mexico nummer negen ontmoet dan moet nummer vijf winnen. Maar Ne derland tegen België, op het redelijk bespeelbare veld van het slecht bezette Wagener Stadion werd 1—1. Twenals In Mexico was bet gelijke smI niet te wijten aan de Nederlandse' achterhoede en muWenlinie. De voorhoede had andermaal te fcinlK stootkracht om tra de beslissende momenten door te drukken. Zeker. Nederland was ster ker, al was het alleen maar om de acht stratcorners die Nederland van de cor rect, maar te strak leidende Britter. I-ske en Marshal! t„ nemen kreeï. Een van die slrafcomere ging er ook daadwerkelijk In. Dat gebeuide vier minuten na het begin van de tweede helft. John. Elf- hl zijn 50ste interland, pushte de bal aan, Tippy de Lanoy Meijer stopte foutloos met de hand en de nieuwe aanvoerder Hetko van Staveren knal de in. De bal vloog hoog over de ver twijfelde Belgische aanvoerder Jean- Marie Buiaset. Zeker geen onhoudbaar schot voor de Belgische doelman met 51 interlands. Kansloos Dit Nederlandse succes was hard nodig. Twee minuten eerder hadden de Belgen de score namelijk indirect met een straf corner geopend- De cor- her werd afgeslagen maar niet vol doende weggewerkt. Ineens stond rechtsbinnen Guy Mlserque in vrije positie. Op zijn schot was doelman Aart B rederode kansoos. Er valt over de eerste interland van dit seizoen weinig goeds te vertellen. Van de 60 wedstrijden tegen België had Nederland 39 keer gewonnen, België slechts 14 keer en de buren Drie Belgen (witte shirts op de foto) v.l.n.r. Ie Clercq, Bouvy en Dupont houden vijf Nederlanders tegen, v.l.n.r. Frans Spits, Kick Thole, Gerard Hylkema, André Bolhuis en Qtto ter Haar. (Van onze sportcorres ponden ten AMSTERDAM, zondag Het op merkelijkste feit in de -tweede klasse van het betaalde voetbal was de rui me overwinning (40) van EDO op het drie plaatsen hoger geklasseerde RODA JC. De Limburger» zagen daardoor de voorsprong van de drie koplopers worden vergroot, omdat deze alle wonnen. Leider De Graaf schap deed dat door PEC met 52 te verslaan. Fortuna Vlaardingen bleef Hermes DVS met 31 de baas en Ex celsior was te sterk voor AGOW, 4 —1. Opmerkelijk was nog de winst van VVV op Drente. Het werd 3—2. BU de negen wedstrijden kwamen in totaal 15.100 bezoekers. Dat bete kende een gemiddelde vad 1878 toe- schoawers per duel. Limburg—He eren veen 2—2 (rust 10). Scheidsrechter Berrevoets. 2500 toeschouwers. Limburgia, dat al voor rust door Coolen een voorsprong had genomen vergrootte die na de hervat ting door dezelfde speler zelfs tot 2- 0. Toen kwam He er en veen terug en via Zoetendal en Zwart werd het 2 2. De Graafschap—PEG 5-2 (3—2) Keizer, 3500. PEC was in de beginfase zeker niet de mindere van De Graaf schap. De Zwolse ploeg nam zelfs een voorsprong door Kok. Door twee tref fers van Hiddink werd het 2—1 voor De Graafschap, waarna Kok weer ge lijk maakt Nog voor rust werd het 3—2 door Bartelink. Na rust drukte De Graafschap door en via twee doel punten van Beekman werd het 5—2. Heimcs DVS—Fortuna VI. 1—3 (11). Dorpmans. 2500. Hermes DVS nam de leiding door Bakkes, maar Verweel, Baksteen en Hordijk zorgden dat de overwinning bij Fortuna te recht kwam. Baronie—ZFC 1—2 (1—1). Wee- rink. 500. Aanvankelijk was Baronie duidelijk sterker dan ZFC, De Bre- danaars drukten dat uit in een doelpunt van Reijhoer, Nog geen minuut later was het door Ruitenbeek al weer ge lijk en Beelen zorgde voor de zege van ZFC. Zwolse Boys—NO AD 2—0 (1—0). Wellinga. 1500. Een slechte, in laag tempo gespeelde, wedstrijd waarin de doelpunten op naam kwamen van Veen en Schutten. AGOW—Excelsior 1—4 (0—3) Regtop. 1500. De verdediging van AGOW was zeer zwak. Mede daar door kon Excelsior door Liebregts, Kwakkernaat en Bassant al voor rust op een voorsprohg van 3—0 komen. Pas nadat Kleingeld voor 4—0 had. gezorgd kon AGOW tegenscoren- Meijers was de maker van de Apel- doornse treffer. wv—Drente 3—2 (0—1). Vlug. 1500. Een slappe ontmoeting, waarin de Veniose ploeg een achterstand van 0—2, door Jonge en Roosken, weg werkte en via Van Eist, Vercoulen en Derix de winst nog binnenhaalde. EDO—RODA JC 4—0 (2—0), Cor- ver. 800. EDO nam een voorsprong door NIjssen. Engelen vergrootte die door in eigen doel te schieten en daar na was Drente zo van slag af dat het via Koek en Bosdijk nog 40 kon worden. VeloxGooiland 12 (02), Mul ders. 800. Gooiland nam voor rust een voorsprong door Stanisic en West broek. Na de hervatting werd het 1—2 door Cabo. De 3-aafschap Cl) 25 16 6 3 33 I Fortuna (Vt) (2) 25 13 10 2 35 3 Excelsior (3) 25 13 7 5 33 4 Roda JC (4) ymburgla (5) Zwo'se Boys (6) EDO ZFC (10) Beerenveen (3) Gooiland (12) Velox (9) £>rente (U) NOAD (13) VVV (8) Hermes DVS (f4) Baronie <JS) AGOW (17) PEC (18) 25 10 25 10 25 10 15 16 VoetbalEen Nederlands jeugd- elftal bestaande uit spelers van 14 en 15 jaar heeft zaterdag te Nordhorn met 1—4 verloren van de Westduitse schooljeugd. Er waren 15.000 toe' schouwers (ANP) speelde 7 keer gelijk. De statistiek was duidelijk op de hand van Oranje- Natuurlijk was de nieuwe coach Roe pie Kruize, bij voorbaat gehandicapt door het vertrek van keien als Jan Piet Fokker, Theo Terhngen. Theo van Vroonhoven, Joost Boks en Arie de Keyzer, maar daar stond tegenover dat de reet van het elftal geheel uit Mexico-gangers bestond op een na, want linksbinnen André Bolhuis van Kampong maakte zijn debuut. Er mocht dus iets worden verwacht want ook België had sinds Mexico enige be langrijke spelers zien gaaiu André Muse h werd na 130 Interlands de nieuwe coach van België, broer Mi- chele en de gebroeders Yves en Mare Bernard, waren met het hockeyen ge stopt. Uitstekend Op een door gebrek aan gras en een overvloed aan 2and meer geel dan groen veld gaf Nederland toch wel de toon aan. Vooral rechtsbuiten Frans Spits gaf enkele uitstekende voorzet ten, die door birrnen Otto ter Haar en middenvoor Kick Thole niet naar be horen werden afgerond. Speciaal Otto ter Haar moet zorgen dat er enige overtollige kilo's afgaan. Ook debutant André Bolhuis had nog niet helemaal de goede vorm, maar dat mag voor een debutant Slecht was hij zeker niet. "Wat Gerard Hylkema op de linksbuitenplaats deed was al van meet af aan onduidelijk. Ia de tweede helft liet coach Roepie "Kruize Thole en Hylkema van plaats wisselen. De schotkracht van de Belgen stond eveneens op een laag pitje. Bovendien waren linkshalf John Elffere, en rechtsachter Sebo Ebbens ruimschoots m staat om het Belgische gevaar op een veilige afstand te houden. Een hockeygtadion met een capaci teit van 6000 toeschouwera en een be zetting van ongeveer 1500 man beleef de maar weinig plezier. Veel straf cor ners en geen doelpunten, een laag speel tempo en 200 keer fluitende Brit se fluitisten. Geheel volgens het boek je. Dat is modern hockey. Alleen de pers kon In het Wagener Stadion lachen. Voor het eerst werd in de stromende regen een keurig afge schermde perstribune in gebruik ge nomen, Dank aan groundsman Jan Barlag die het geheel in drie dagen voor elkaar timmerde. Bij tamme in terlands a la Nederland-België is ook nog een kachel nodig. IJSHOCKEY STOCKHOLM, zondag (ANP/AP) Rusland is vandaag in Zweden voor de zevende achtereen volgende maal wereldkampioen ijs hockey geworden. De Russen verover den tevens de Europese titel. De Russen hebben hun titel vooral te danken aan de Zweedse ploeg, die vanmiddag voor een sensatie zorgde door Tsjechoslowakije, dat vrijdag nog met 4—3 van Rusland won, met 10 te kloppen. De Tsjechen hadden aan een gelijkspel genoeg gehad om de wereldtitel te grijpen. Het lukte ech ter niet, want de Tsjechen kwamen na de treffer van Olsson, in de achttiende minuut van de eerste periode, niet ver der dan twee afgekeurde doelpunten. Rusland profiteerde dankbaar van de Tsjechische misstap.- 'In - de laatste wedstrijd van het toernooi namen de Canadezen nog wel een voorsprong op Rusland, maar daarna liepen de Rus sen weg tot 41. Het werd tenslotte 42. Door deze resultaten en door de triomf die Zweden zaterdag op de Verenigde Staten behaalde (10—4) eindigden drie ploegen (Rusland, Zweden en Tsjechoslowakije) met 16 punten uit 10 wedstrijden gelijk. Het aoelgemiddelde was beslissende Rus land werd eerste (59—23)1 Zweden eindigde als tweede (4519) en Tsje choslowakije moest genoegen nemen met de derde plaats (4020). De Vre- nigde staten eindigde op de laatste plaats en degradeerde daardoor naar de B-groep. Deze plaats zal worden Ingenomen door de winnaar van de B-groep Oost-Duitsland. De eindstand is: Rusland Zweden Tsjechoslowakije Canada Finland Ver. Staten 10 8 10 8 io e 0 2 30-23 0 2 45-19 0 2 40-20 0 10 23-74 BADMINTON HEERLEN, zondag (ANP) De grote verrassing tijdens de na tionale titelstrijd badminton, dit weekeinde te Heerlen gehouden, was de onttroning van Agnes Geeue door de zestienjarige Joke van Beusekom. In de finale versloeg Joke van Beuse kom, haar zes Jaar oudore tegenstand ster met 118 en 1311. (Van onze zwemmedew erker) ZWEMMEN DEN HAAG, zondag Voor het eerst sinds de Olym pische Spelen in Mexico in oktober van het vorig jaar, waarbij de Nederlandse zwemafvaardiging, op enkele uitzonde ringen na, over een breed front teleurstelde, is een groot deel van onze momenteel beste zwemsters en zwemmers gedurende dit week einde in het 25-meterbad Morgenstond in actie gekomen. De KNZB liet hier voor de eerste keer zwemsters en zwemmers aantreden voor de individuele nationale winterkampioenschappen. Hoewel verscheidene "bekende namen ontbraken, maal te deze eerste grote zwemtest aan het einde van het ./interseizoen toch wel duidelijk, dat er in. de tame lijk sombere situatie, waarin de Nederlandse zwemsport verzeild was geraakt, enkele lichtpunten zijn aan te wijzen. Bij de dameasprint ontpopte zich de veertienjarige Beverwijkse Fransquita Smite als een zwemster met een onaf strijdbaar talent, die samen met de één jaar oudere Haagse Llesbeth Klumper zaterdag al tot tijden van 1.03.5 en 1.03.3 kwam, waarmee bei den het nationaal jeugdrecord met en kele tienden van een sekonde omlaag brachten. In er series was toen de achttienjarige Cora van der Veer met 1.03.1 ciog de sterkste, maar In de eindstrijd op zondag, was Fransquita Smits met 1,03 3 na felle strijd 0.1 se konde sneller dan Cora van der Veer. Llesbeth Klumper derde viel met 1.04,1 terug tot de derde plaats. De Haagse herstelde zich later weer enigszins door In 2.18,1 de 200 meter vrije slag in een nieuwe jeugd-record- stijl te zwemmen. Hoopvol was ook het rugslagzwemmen van de veertien jarige Anne-Marte Groen van Naar- den, die als eerste op 2.34.4 op de 200 meter uitkwam en ook daarmee een nieuw adspirantenrecord op haar naam bracht. De vorige zomer al stevige en na ruim een half jaar weer verder uitge groeide Roger van Hamburg (15). die de basis voor zijn zwemmen in Au stralië legde en die bij de nationale kampioenschappen 1988 in Utrecht bijna ontelbare jeugdtltels, vaak in nieuwe recordtijden veroverde, bleek in uitnemende conditie uit Engeland te zijn overgekomen, waar zijn vader een functie Bij de Shell bekleedt. Van deze nu al zeer sterke scholier kan vrijwel zeker worden aangenomen, dat hij op enkele nummers wij denken dan in het bijzonder aan de 400 en 1500 meter vrije slag in elk geval tot hoog Europees niveau kan doorstoten. Op de sprint stelde hij in Den Haag tot tweemaal toe het Jeugd record scherper de laatste keer tot 56.8 waarmee hij in de finale viei de werd achter de vooral opmerkelijk goed voor de dag komende Heemste- ADVERTENTIE) Rothmans Wt denaar Ale van der Veen met 54.8 Elt Drenth en Jef Schillemans, Maar dit bleek paa Van Hamburgs aanloop te zijn naar nog opmerkelijker prestaties op de 400 en 1500 meter. Op de lange afstand keek de doof examen-problemen niet deelnemende Dick Langerhorst met bewondering naar de wijze waarop Roger van Hamburg de geroutineerde Johan Schans tenslotte op een volle baan achterstand zette en met 17,18.9 een nieuw record op 25 meter banen ves tigde. Zondagmiddag zwom hij op nieuw een sterke 400 meter race, die hij met 4.18.2 niet alleen overtuigend als eerste afsloot, maar welke tijd ook alweer een nieuw nationaal record In hield. Een van onze werkelijk schaarse prominente zemmers, de Amsterdam mer Bob Schoutseri veroorzaakte op de 200 meter rugslag nogal consterna tie, door met grote voorsprong na 150 meter te stoppen, omdat hij veronder stelde al de finish te 1. hben bereikt- Pas toen zijn concurrenten hem van 2ijn misverstand hadden overtuigd, kwam hij opnieuw in actie, maar zdn achterstand was te groot geworden. Van Beek werd nu eerste in 2.17.2 en Schoutsen, wie het tellen van het aan tal banen ditmaal Wat moeilijk viel, eindigde in 2.19.3 als vierde, De kampioenen rijn: (HFC) 54.8 sec. 20o m, vrije slag: Drenth (Zwemluat) 2 min. Ot.B sec. 400 m, vrije •lat: Van Hamhurg (72) 4.18.2, (nieuw Ke rn, •choolstag; Nijhuis (ZCE) 2 3c... rugslag: Schouten (de Dolfijn) ï.01,1. 200 m, rugslag: Vsn Beek ('t IJ) 2.17.2, 100 m. vlinderslag: Drenth (Zwom lust) 101.1. ZOO m, vlinderslag: Bassen (HPC) 2.20,0. I50O m. vrije slag: Van Homburg (VZC) 1748.8 (nieuw Ned. senioren- en adap, record). 400 ia, wisselslag: Drenth (Zwemiuat) 0.00,1. Datnes, 100 m. vrije slag: Fresquita Smits 100 m. rtigslag: Coby Buter (Zwemlust) 1 lp.7. ZOO m. rug- •lag; Annemarle Groen (Haarden) 234.4 (nieuw Ned. asp. record), 100 m. vlinder slag: Marle-José Janzen (Moea) 1.10,1. ZOO m. vlinderslag: Corrie Mulder (VZC) 2 41,0 4(10 m, vrije slag: Mia Plantlnga (ZAR) 4 59,0 400 m, wisselslag; Geide Laesooy (KDZ) 5.32,6. BILJARTEN GOIRLE, zondag (ANP). De nieuwe kampioen ban da to ten. Hans Vultink uit Groenlo, Is ongetwijfeld de succesvolste Nederlandse biljdrter van dit seizoen. De 31-Jarlge groothande laar in horeca-artikel en veroverde in een periode van vijf welen achter el kaar de eerste plaats in de nationale selectiestrijd vyfkimp, het Europees kampioenschap neo-kader 47/2, de Nederlandse titel 47/1 en voegde daar vandaag dus de Nederlandse titel bandstoten aan toe. Vultijik werd kampioen met veruit het hoogste algemeen gemiddeled (6.23) en een nieuw nationaal record parüjmoyenne van 13.33, waarmee hij zaterdag tegen Roodenburg zijn op mars naar de titel had in ge2et. De eindstand is (punten, hoogste serie, algemeen gemiddelde): 1 cn kampioen Hans Vultink (G~oenlD) 2 J Llgthart (Alkmaar) 3 J Roodenburg (Voerhout) 4 H. de Kleine (Mierlohout) 5 H. Teegelaar (Rotterdam) 6 L van Leur (Oss) 7 H. Sumiqueat (Schiedam) 8 T. Mol (Amsterdam) 6.23 4.61 5.43 5.15 5.41 4.71 4.00 Boksen De Japanner Ebihara Veroverde zaterdag te Sapporo de we reldtitel vlieggewicht door een zege op punten op de Braziliaan Severino (ANP). 33 29on30-3-'69 1 2 3 Telstar-Spa rta t FvQtn.-Ge Ah «ad 2 M.V.V.-G.V.A.V. 3 D.W.8.-A.D.O. 4 P.S.V.-/LZ. '67 5 H-Icn. 8 p.-''.-Wil 6 k.ambuur-R.C.H. 7 H.V.C-Den Baicfi 8 Veendam-DJ\C VoiawiJck-S.V.V. 9 10 Ellnkwijk-Haartem 11 E.D.O.-Roda J.C. 12 FC V.V.V.-DwnU 13 De cijfers van de sporttoto van het afgelopen weekeinde, nr. 33 zijd: Aantal deelnemers: 812.225; Totale inleg; 1,767,970 gulden; Beschikbaar voor prijzen: 795.586 gulden; De eerste en de derde prijs be dragen 238.676 gulden. De tweede en de extra prijs zijn elk groot 159.117 gulden. Bij het kantoor van de sporttoto hadden zich zondagavond ai zeven deelnemers aangemeld met een foutloze kolom.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 6