Inhabe IR. B. WILTON BIJ OPENING: VRIENDIN VAN BEDLEGERIGE tante ANNIE Doelman Van Heest houdt HBSS nog op halve winst Rodeo-4 S show B. v. Haarengroep Excelsior '29 faalt weer in de aanval mnus vis gaat in de eerste klas amateurs luiten Dronken vrouw met auto tegen lantaarnpaal Schiedammers boeken succes in scholieren tafel tennistoernooi Bezwaarschrift niet, bezwaren wel gegrond ZONDAGVOETBAL TSF-junioren in finale Necl. |j kampioenschap Auto gestolen KOERIERSTERS Duivenvlucht P.V. Union Plastieken K. Gomes in Galerie De Gra aff twee exposities in STED. MUSEUM GEEN KRANT ONTVANGEN? ITAFEUTENNIS maandag 14 april 1969 - pag."5 (Van een onzer sportverslagge vers) SCHIEDAM, maandag. De Schiedamse scheidsrechtersver- enlging is in bet grote COVS-ver- band maar een kleine afdeling. Toch heeft die kleine groep drie scheidsrechters in het betaalde voetbal gehad. Het vertrek naar Vlaardingen van Coen Brouwer bracht dat aantal op twee, maar Henk van der Veer en vooral Lau van Ravens behoren tot de top van de Nederlandse scheidsrech ters. Het bleef echter niet bij die twee in de top, want ook bij het amateurvoetbal krijgt Schiedam drie leden van de SSV in de top. Verleden jaar drongen Andries AandeWiel en Jan Landsbergen reeds door tot de eerste klasse van het amateurvoetbal en zon dag a.s. is het de kleine Rinus Vis die rijn eerste wedstrijd in de eerste klasse gaat leiden. Die eerste klasse is het hoogste wat Rinus kan halen. „Voor het aetaalde voetbal ben ik met mijn 39 jaar nu te oud. Als ik wat eer der in de eerste klasse was geko men, had die mogelijkheid er wellicht ingezeten. Nu ben ik te >ud." Tussen 'de eerste wedstrijd in de eerste klasse, RKCSparta 25 ;n de start van de heer Vis bij iet scheidsrechteren, liggen tien jaar, Tien jaar waarin hij alle af delingen doorliep. Zyn eerste wedstrijd was op het in Schiedam io bekende en verguisde Pieter manterrein en. dat gebeurde heus liet in'het keurige tenu waarin lij nu arbitreert. Een overall en klompen daarin werden de eerste schreden gezet op het zo moeilij ke pad van de scheidsrechter. Jeugd De heer Vis, leraar op de be- drUfsschool van Swarttouw is be- eield van de jeugd. Hij vindt het ïewoon fijn om met jeugd om te gaan en om mee te helpen van de leugd kerels in de maatschappij te maken. „Daarom vind ik het zo Fijn jeugdwedstrijden te lelden en iet is jammer, dat er geen „be- aalde" jeugd meer is. Ik vond act fijn die wedstrijd te mogen ciden." Rinus Vis is zelf een verdien stelijk voetballer geweest bij .Schiedam" en nog steeds lid van lie vereniging, „Ik was in het veld veel te netjes. Ik was geen aarde voetballer". Is het mis schien daarom dat Rinus Vis wei nig moeilijkheden heeft in de wedstrijden die hij leidt? Hij aoudt van correct voetbal en de J2 jongens die onder zijn leiding pelen, krijgen gewoon niet de jelegenheid ruw en gemeen te spelen. Daar zorgt Rinus Vis wel /oor. die zijn eerste wedstrijd in le eerste klasse net eender vindt ils alle andere die hij in do tien aar van zijn loopbaan heeft gc- eid. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Ir. B, Wilton, voorzitter van de Ka mer van Koophandel voor de Be neden-Maas, heeft zaterdagmor gen in zyn toespraak bij de offi ciële opening van de vijfde con sumentenbeurs InHaBe '69 nog eens nadrukkelijk gewezen op het nut van dergelijke manifesta ties in de sector van het bedrijfs leven. ;--A Hij was van mening dat de Schie- damse Handels en Bedrüfsraad, <J*C deze In HaBé dit jaar in nauwe sa- menwerking met de Stichting Sport- hal heeft georganiseerd, er In de naas-. te toekomst naar moet gaan streven dat deze consumentenbeurs een cen trale beurs wordt voor Schiedam en omstreken, Het moest volgens ir. B, Wilton mo gelijk zijn dat de InHaBé voor plaat sen als Schiedam, Vlaardingen en- Maassluis op den duur evenveel waar de krijgt als de Fenoina voor Rotter- dam. - Ir, B. Wilton, die de lachers op zijn - hand bad door te zeggen dat bij in - zijn leven nog nooit iets geopend had een taak die volgens hem alleen is weggelegd voor de heren burgemees ter, had voorts bijzonder, veel .waar dering voor het werk van sporthal-di recteur Bolmers. „Uit ervaring weet ik", aldus ir. Wilton, dat de midden standers zeer moeilijk te benaderen zijn. Als je iets suggereert zal altijd de helft het met je eens zijn, de andere helft is tegen". En grapte hij: „En dan heeft de Kamer van Koophandel toch de zware taak om te adviseren". Nadat ir. B. Wilton de InHaBé offi- cieel voor geopend had verklaard, wa3 het de heer J. Vredebregt, die in de hoedanigheid van voorzitter vam de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad, een kort woord van dank uitsprak aan het college van b. en ,w. alsmede, de hoofden van dienst, die hun mede werking hebben verteend bij de voor bereidingen. De genodigden hebben na zün woorden een rondgang gemaakt over de InHaBé. De Rijnmondband zette dit officiële gebeuren luister bij. Het is, in dit verband, nog belang rijk tc vermelden dat het Schiedamse publiek dat voornemens is deze week" een bezoek te brengen aan de InHabe gebruik kan maken van een speciale RET-bus. Deze zal elke dag ora half twee van hetWilhelminaplein in - Schiedam-Zuid vertrekken en via de; Groenelaan, Stadhouderslaan, School straat, Oranjestraat, Broersvest, Burg. Knappertloan, Aleidastraat, Troelstra - laan, Mgr. Nolenslaan, Nwe Damlaan- naar de sporthal rijden. Het gebruifc van deze bus is gratis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag In de nacht van vrijdag op zaterdag is- de 23-jarige mej. L. P. van A- uit Den Haag met haar wagen op de Buiten- havenweg tegen een lantaarnpaal ge reden. De vrouw bleek onder invloed van sterke drank te 2ijn. Haar rijbe wijs is door de politie ingevorderd. De wagen kan als total loss worden be schouwd. Na zijn opening van de inhabe '69 beproefde ir. B. Wilton zijn krachten aan het antieke spinne wiel in de stand van handweef ster Mies van Rossum. Tóch wat anders dan een scheepsmotor! Tante Annie Weber met haar vriendin „Oetje". SCHIEDAM, maandag De Schie damse afvaardiging naar de Nationale Scholierenkampioenschappen tafelten nis, de vorige week in Heemskerk verspeeld, heeft twee opmerkelijke successen geboekt. In de teamwed strijden bereikten, de gebroeders Pete en Hans v.Ü. Broek (Sted. Gymna- sïum/T,S.F.) een eervolle tweede plaats in dit nationaal kampioenschap. Slechts in de finale moesten zij, door verlies van het dubbelspel, in de St. Paulus Mavo uit Delft hun meer dere erkennen. In de individuele wed strijden werd "Wim v.d. Poort (T.S.F.) derde, hetgee nin dit zeer sterk bezet te scholierenkampioenschap een uit stekende prestatie mag worden ge noemd. Deze Schiedamse successen spreken destemeer daar verder geen van de bij do afd, Rotterdam aange sloten steden zich in de prijzen wist te spelen. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Van het zaterdagvoetbal is weinig terecht ge komen. Alleen HBSS kwam m het veld en moest tegen het bezoekende Zuidvogels met een 1—1 gelijkspel ge noegen nemen. HBSS veroverde wel een licht veld- overwicht, maar doelman Schipper bleek voorlopig onpasseerbaar, ai naö hij dikwijls vrouwe Foriuna op zijn hand, toen bijvoorbeeld Blankeosteijn en Rademakers naast schoten. De har de wind was daar ook wel schuldig aan. Na een half uur spelen werd het heiligdom van doelman Van Heest be laagd, maar hij gaf, bijgestaan door Leeuwangh, Jonkman en Mulder geen krimp. Toch nam Zuid vogels.tien mi nuten voor de rust de leiding. Een hard schot van Molenaar kwami door slecht wegwerken van de verdediging voor de voet van internationaal Elf- frink en tegen zijn hard schot had doelman Van Heest geen verweer, Blankensteijn kreeg voor de rust nog een goede kans, maar alleen, voor doelman Schipper gekomen, knalde hij naast. De tweede helft was 24 mi nuten oud, toen bij een algemene aan val van HBSS de bal in de doelmona kwam. Zwaar door twee verdedigers gehinderd zag Driessche toch nog kans het leer over de lijn te werken en dat betekende 11. Een overtreding in het strafschop gebied kwam HBSS op een strafschop te staan. Van Gaelen nam de elfme- tertrap en tot groot genoegen van HBSS stompte doelman Van Heest het leer het veld weer in. Daarmee zorgde hij er voor, dat HBSS tenminste nog één punt uit het vuur sleepte. (ADVERTENTIE?) A!s U naar de stad gaat om inkopen te doen, denk dan niet alleen aan het huishonden, maar ook eens aan Uïelf. Koop zo'n prachtig "Tnieful" vetsreorsat, .voor nog géén tientje- Een corset, dat een steun en toeverlaat vóór U wordt, met dubbel voorpand met" extra versteviging, afgewerkt met ba leintjes en elastische tussen- zetsels voor'meer .bewegings vrijheid, met extra stevige ve tersluiting achter en haken- en ogenband aan de voorzijde. [ADVERTENTIE) RIDDERKERK, maandag. „Dit bezwaarschrift is ongegrond ver klaard, maar de bezwaren zijn ge grond", aldus B. v.d. Graaf (sgp) vrij dagavond in de Ridderkerkse raad. Het raadslid en vele anderen kwa men terug op het bezwaarschrift van p. J. Advokaat uit Bolnes tegen het optrekken van logiesgebouwen dooi de N.V. Boele, de Bolnesser scheeps werf. Wethouder Van den Berg, die te vens als voorzitter optrad, zei voorts dat de scheepswerf zonder vergunning was gaan bouwen, wat ook al door de raadsleden was aangestipt. „De direc tie heeft dat ernstig betreurd, maar ondertussen stonden zij daar toch maar." Met een beetje goede wil wa ren de logiesgebouwen zo neergezet, dat dc omwonenenden er minder last van zouden hebben gehad. Omdat wij toch van plan waren als college van b. en w. vergunning te verlenen, hebben we de logiesgebou wen niet weer laten afbreken, zei de voorzitter: „Wij wilden dit niet op het scherp van de snede spelen." Dat neemt niet weg dat de omwo nenden inderdaad last hebben van de bewoners van de logiesgebouwen. Het politietoezicht zal echter worden ver scherpt (er zijn nu wijkagenten) en de directie van Boele heeft toegezegd zoveel mogelijk tegemoet te zullen ko men aan de klachten van de buurt. Dat het bezwaarschrift ongegrond is verklaard, zei de wethouder voorts, komt alleen maar omdat het op stede- bouwkundige aspecten is gebaseerd. En die zijn hier niet in het geding. Zoekt U moderne, klassieke of romantische mystères of ven- stervallenhoud dan deze serie aanbiedingen in de gaten, want elke keer verkopen wij een pracht vitrage voor een heel aantrekkelijke prijs. Partij-verkoop ragfijne Terlen- ka marquisette met entredeux waaraan een ruim geplooide volant. Deze mooie marquisette met ruche, 95 -cm breed, uit de prïjsserie van 2.98, verkopen wij nu met een gulden voor deel, per meter voor nog géén twee gulden. yrommin» SCHIEDAM, [£JBdiLTK.lkiE3 maandag. Het eerste TSF-jmiiorenteam heeft zich door een 9-1 zege op OJC in Rosma len geplaatst voor de finale om het Nederlands tenniskampioenschap voor junioren. De TSF-juniorcn kwamen onbedreigd tot 0.80, pas in de slotpar- tij kon OJC de Rosmalense eer red den. Hans v. d. Broek en Wim v. d. Poort bleven ongeslagen; Peter v. d. Hoeven won tweemaal. De eindzege brengt het TSF-team bij de vier sterkste juniorenteams van Nederland. Mede-kandidaten voor het Nederlands kampioenschap zijn JCV uit Vught, Phoenix uit Delft en Nedlloyd uul Amsterdam. De halve competitie waarin de beslissing valt zal waar schijnlijk reeds aanstaande zaterdag beginnen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandagDe zeven- jarige Irene Bouw uit Leidsendam JS,. zaterdagmiddag omstreeks 2 uur op de Ed. van Beinumlaan door een perso- ncnauto geschept toen ze plotseling de rijbaan overstak. Het meisje moest met een hersenschudding naar het Ge meenteziekenhuis worden overge bracht, alwaar zij is opgenomen. terlenka marquisette met ruche (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag.' Uit de garage van de Vtctoriafabrieken is'een splinternieuwe Mercedes (gekente kend 27—21 HT), die dezer dagen aan de eerste eigenaar zou worden overge dragen, gestolen- Men heeft van deze diefstal aangifte gedaan bij de politie. Morgenvroeg om 9 uur begint op onze corsetterie-afdeling de verkoop van deze vetercorset- ten voor meer steun, in zalm- kleur en in de taillematen 74 t/m 1Ü0 cm jê/l 'ADVERTENTIE) telef, 25.12.34 SCHIETBAANSTRAAT 7 Voor Personeel gevraagd veel voordeliger! Cak.maaodasmorgon open Géén tsL of schrift test TSF 3 is de promotiecompetitie om een plaats in de landelijke overgangs klasse uitstekend begonnen: het be zoekende St. Aloysius 2 Uit Graauvv moest een 64 nederlaag accepteren. In deze uitslag komt niet het grote overwicht tot uitdrukking, dat TSF demonstreerde; toen bij de stand 62 de beslissing was gevallen hechtten Hans Dries en Aad Broeren aan de resterende partijen kennelijk zo wei nig waarde, dat ze onnodig verloren gingen. Peter v. d. Broek bleef onge slagen. De tegenstanders van TSF 3 in deze (hele) promotiecompetitie zijn St Aloysius 2, Aviolanda 2 en Salaman ders 3. Twee van de vier teams pro moveren naar de overgangsklasse. Op zaterdagmiddag 26 april speelt, het team zijn tweede wedstrijd thuis, nu tegen Aviolanda 2. Dc Schiedammer (Het Rotter dams Parool! vraagt vaste BE ZORGERS (STERS). Aanra- Hoogstraat te, Schiedam. Tel. 287219, 's avonds na 7 uur. Tel. 105980. S02S (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. - In Gale rie Dc Graaff, Oude Kerkhof 20, wordt tot 8 mei een tentoonstelling gehouden van plastieken van Karei Gomes. De galerie Is geopend dage- liiksv an 10 tot 18 uur cn op vrijdag avond van 19 tot 21 uur, maar 1S op maandagen gesloten. Êsperwito-agendo SCHIEDAM, maandag. Merkre- don, la 16an de aprilo klubvespero. La kunveno kado H. Letsch Lekstraat 100b NE povas okazi. Bonvolu atenti tiun sciigon. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze marqui sette met entredeux waaraan geplooide volant, 95 cm breed; é&Jrl fg per meter BË Foto, film en projectie SCHIEDAM, maandag. De P.V. „Union" nam met 454 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Roosendaal, een afstand van 47 km. Gelost werd om 8 uur; de eerste duif binnen om 8.45.25 uur; laatste prijsduif 8.37.35 uur. De uitslag is: 1.3.28 Rokers; 2.27.30 Kerkhoff; 3. van de Hoeven; 5.12.13.17.20.23 H. V. Triel; 6.7.9.11.14 Wenteler; 8.15 Verlinde en Zn.; 10 Barzilay; 16 Bouman; 18 Breur; 19/21 Mevr. Lems, 22 Ekris, 24 Broekhuizen; 25.29 Heeren en Zoon; 26 Van Meeu wen. PASFOTO'S klaar terwijl u. wacht. Foto Van Vuuren. Hoogstraat. 106. Schiedam. TeL 206720. Let op het juiste acUea. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. voor Diversen Ookmaandagmorgcn open Géén tel. of schrift best. Rijwielen en onderdelen Binnen- en buitenbanden Waar dat wiel draalt,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2