Nerveus SVV mocht blij zijn met gelijkspel, 2-2 Ernst y.*afc Onbeslist Jan van Beveren enige hij DWS-Sparta is bereid tot overleg BASS AM SCHOOT EXCELSIOR LANGS LIMBURGIA (2-1) Hermes DVS in laatste minuut geveld OOSTENRIJKER TEKENDE EENJARIG CONTRACT N' Verrassende zege van Excelsior VAN DOMBURG Barcelona finalist bij bekerwinnaars Polen te sterk (8-1) voor Luxemburgers Geheel inklapb „Zenuwen, allemaal zenuwen", »W mocht in de tweede helft een strafschop nemen toen Van Straaten, der doelman iyarii FC Den Bosch, Aad Koud- sprak hij vergoelijkend. Het 'jzer °P2ette,'jk 'n de onderbuik schopte. Op de bovenste foto krimpt Koudijzer ineen van pijn en heft scheidsrechter bliikt dat de ioneens zich maa- Mulc,er2 vermanend zijn vinger op tegen de Bosschenaar. Op de onderste foto kraht Hans Hazebroek de gelijk- niet van de gedachte aar promo- maker 't~2) in de touwe:l- tie kunnen losmaken. Dat is jam mer. Tijdens de bespreking is het woord „ere-divisie" niet over mijn lippen gekomen, niet één keer. Dat doe ik met opzet niet. De jongens moeten zichzelf blij ven. Maar a proposis een ge lijkspel tegen de beste ploeg uit de eerste-divisie zo slecht?" Wanneer wc de legio blunders in de achterhoede cn de nog talrijker mis lukte passes van de middenveldspelers in aanmerking nemen, moei de con clusie luiden dot dit SW met het be haalde resultaat de handen dicht mag knijpen. SW speelde ijverig, maar ongeor ganiseerd. Vooral invaller Jan Fels was de kluts kwijt. Hij was slechts bij hoge uitzondering in slaat secuur te plaatsen en stond zijn tegenstanders veel te veel bewegingsvrijheid loc. In de bestuurka-mer van SVV vroeg mcji zich dan cok in de rust af of Gosens er niet beter aan zou doen om 'Fels te vervangen door Vat) I,eeuwen. Trainer Ririus Gosens oordeelde van niet. Hij handhaafde Fels omdat hij er met vast van overtuigd wns dat Van Leeuwen, die ook zaterdag in het B- elftalhad' gespeeld, het beter zou doen.- Bovendien wilde Gosens Leen Waxnaar, die wellicht op de halfplaats nog beter tot zijn recht zou komen, tot elke prijs in de achterste linie houden. - Ik heb maar één Warnaar". Ik ken zijn kwaliteiten, Vandaag moest hij de rust handhaven in de defensie. En dat heeft hij goed gedaan", aldus Gosens. In de eerste helft heeft het aan sen satie niet ontbroken. Snelheid was het wapen, waarmee F.C. Den Bosch de Schiedammers bestreed. SW moest het hebben van uitvallen via het duo Van Meeteren-Koudijzer. Zoals ge bruikelijk werden beide SWers ook nu weer zwaar op de huid gezeten. Deze keer respectievelijk door Daan Netten en de ver teruggetrokken Leen de Jager. Toch konden deze „zware" jongens niet voorkomen, dat de SYV- aanvalsspitsen reeds in de 17e minuut succes hadden. Aad Koudijzer nam een hoge voorzot onverwachts op zijn kop en zag het leder tegen de lat be landen. Als een duveltje uil een doos je schoot Wout van Meeteren loe en kopte de terugspringende bal achter ce verbouwereerde doelman Van Straaten, 1—0. Enkele minuten later was het al weer gelijk.) Spits Van der Steen pro fiteerde gretig van de vrijheid die v. fl- Korput hem liet, en kogelde uit een yoorzet van. Mulders de bal ineens in, x—1. SW had lange tijd nodig om aeze ..counter" te verwerken. Het ging pamekerig v.oetballen,.waarbij de ver dedigers om beurten blunderden. Dit werd de Schiedammers fataal. In de JQe minuut werkte Hazebroek slecht weg, waardoor Mulders er op links al- X311 door kon 'gaan. Vlak voor de doellijn trok hij de bal vlijmscherp voor en de meegekomen Van der 3 opnieuw vrijgelaten had de bal maar voor het inglijden, 12. Ernst Happel in de perskamer van het stadion in gesprek met enkele journalisten. Energie a de hervatting was het overwicht van F.C. Den Bosch niet zo spre kend meer. Hieruit, putte SVV, dat Sirens opnieuw verzuimde liet Bnaaenveld te pakken, nieuwe ener gie. ..^jkdat eerst Van Meeteren zeer aicht bij een gelijkmaker was geko- r\en> ,Y?erd in de 22e minuut een onbe hoorlijke overtreding van doelman Straaten F.C. Den Bosch noodlot- pg. Zonder dat daar enige aanleiding hm was' sc,k°Pte Van Straaten de al- 'Lp0.?slieve" Koudijzer tegen de wderbuik, Dit ontging scheidsrechter niet. Zeer gedecideerd kende SW een strafschop toe. Rechts achter Hans Hazebroek liet zlieh dit buitenkansje niet ontnemen, 22. B-ELFTALLEJV (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag De 3—0 zege van Excelsior op ADO en de'O1 nederlaag van SVV tegen Haarlem waren zaterdag de verrassingen in de competitie van de B-clftallen. Excelsior was tegen ADO voor de rust al zeker van de winst door twee doelpunten van Wim van Bergen en een van André Kosten, Bij SW Haarlem viel de beslissing tien minu ten voor het einde, toen Tonny van Leeuwen, die na zijn ziekte zelf de wens te kennen had gegeven in het B-elftal ,weer op krachten te komen, een strafschop veroorzaakte. Leider Feijepoord kon zijn over wicht op RCH pas in de tweede helft in de score tot uitdnikking brengen. Van1 Daele en Theuns zorgden voor een 20 zege. Een zwak spelend Sparta had veel moeite met Velox. Na een 01 ach terstand bleven de punten dankzij twee doelpunten van Pot toch op hel Kasteel. Hermes DVS kon het in Utrecht te gen DOS niet redden (02). De stand: Feijenoord 27 47 DOS 26 28 Hol!. Sport 27 40 Gooiland 26 26 SW 27 36 Elinkwijk 26 17 ADO 27 36 H.DVS 27 17 Sparta 27 30 Vclox 20 16 Telstar 2G 35 For tuna VI. 27 H Excelsior 26 33 HVC 27 14 DFC 26 33 RCH 26 12 Haarlem 27 31 EDO 27 J1 (ADVERTENTIE; voor al uw Daf-truck- reparaties en onderhoud. Molenwaterweg 23—35, Rotterdam-C. Telefoon 286779, h.g.g. 286275. DE wereld kraakt bijkans in al zijn voegen we worden tureluurs van alle kift de ganse mensheid raakt pardoes op drift, waar nieuwe rampen nieuwe zorgen droegen. Maar even vielen van ons cl die kwalen, we dachten aan de match en aan ee?i kaart, een ticket was ook thans weer heel veel waard, voorts rees de vraag: wie zal de titel kalen? HET werd een-een en 't is nog niet beslist; ïcijfc, da's bij voetbal altijd weer het mooie. }t kan vriezen, luidt't gezegde, en 't kan dooier.i; wie kampioen wordt? 'k Wou dat ïk het wist PHIDA V/OLFE (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, zondag „Er zat effect aan die bal, daardoor draaide hij weg", verzuchtte Kick van der Vall na afloop van de wed strijd DWSSparta. Van der Vall had het over de kahs, die hij vlak voor tijd miste, toen een vrije trap van Rensenbrirtk op de lat terecht kwam en de terugspringende bal door Van der Vall naast het lege doel werd gekopt. Dat was de kans voor DWS geweest-om Sparta te verslaan. Nu bleef het 0—0. De ontmoeting tussen DWS en Spavta was teleurstellend. Verdedi gend speelden beide ploegen wel aar dig, maar aanvallend faalden zij. DWS wos vooral na rust wel iets sterker dan de Rotterdamse ploeg, maar miste de traditionele afmaker. Dat lichte overwicht van de Amsterdammers stelde doelman Van Beveren in staal om te bewijzen dat hij een doelverde- diger is van zeer grote klasse. Met Van Beveren is meteen de enige man genoemd die in het Olympisch Stadion waar weer slechts 4.000 .toeschou wers aanwezig waren tot een top prestatie kwam. Voor de rest werd het een tamme ontmoeting en het enige moment dat er sfeer in het stadion kwam, werd dan ook veroorzaakt door de speaker, die meedeelde dat Ajax gelijk had gemaakt in de wedstrijd te gen Feijenoord. Voor de rust gebeurde er vrijwel niets. Alleen een omhaal van Venne- ker en solo van Rensenbrirtk, die strandde op Van Beveren waren nog een beetje interessant. T(a de hervat ting was de kwaliteit van het spel iets beter,. Rensenbrink schoot in de 'twee de minuut in het zijnet na een goede combinatie met Van der Vall. Eyken- broek moest in uiterste nood een hoekschop weggeven, na een hoek schop van Seemann, die door Rensen brink werd ingekopt. Van Beveren mocht zUn grote talent tonen, na een vrije trap van Seemann, die door Dijkstra op hét hoofd werd genomeh. Tenslotte kreeg Van der Vall de kans van de dag. De kleine halfspeler van DWS miste echter. Scheidsrechter was de heer Boosten- BARCELONA, 2ondag (ANP) FC Barcelona heeft zich zaterdag avond op eigen terrein geplaatst voor de finale van het toernooi om de Eu ropese voetbalbeker voor bekerwin naars. De Spanjaarden versloegen in de tweede wedstrijd voor de halve fi nales het Duitse FC Köln (dat destijds ADO uitschakelde) met 4—1. Bij de rust was de stand nog 11. De eerste ontmoeting tussen beide clubs op 2 april in Keulen was in -2—2 geëindigd. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Jose Fuste na de hervatting drie doeloun- ten maken. (Van onze sportredactie ROTTERDAM^, zondag. Ernst Happel wil het.bij Feijenoord niet alleen vdor .het, zeggen hebben. Toen de Oostenrijker zaterdag in Rotterdamhet contract tekende, dat hem voorlopig voor een jaar aan Feijenoord verbindt,'hebben de bestuurders van Feijen- oord'het duidelijk gesteld: „Als je het helemaal alleen wil doen, 'hebben wij er'geen bezw-aar tegen", maar Ernst, Happel antwoord de, dat hij wel degelijk prijs'stelt op een klankbord, op overleg met manager Guus Brox. Daarna volgden er zeven jaren Den Haag. Wel is overeengekomen dat de stem van Ernst Happel doorslagge vend zal zijn indien er verschil van mening:, mocht bestaan over de sa menstelling van het elftal. In wezen verandert er, dus niets bij Feijenoord. Ook nu stdt trained Ben Peeters het elftal samen na overleg met Guus Brox en eventueel met Gerard Kerkum, dié als verbin dingsman optreedt tussen het be stuur en de dagelijkse leiding van. dé sectie betaald voetbal,.I.c. de trainer en de 'manager. Ook'nu is de'stem van de trainer doorslaggevend. - „Hoewel er nooit moeilijkheden zijn geweest over 'desamenstelling van het elftél,; is-het misschien wel. eens goed als we de mensen, even duidelijk vertellen hoe bij ons, de'* gang van zaken is'Vbetoogde.mana ger Brox. „Ik heb wel eens de in druk-dat daar misschien" misverstan den over' bestaan".- Op een geïmproviseerde perecon ferentie in het stadion zei Ernst Happei zondagmiddag voor de wed strijd FeijenoordAjax: „Het is in het moderne voetbal wenselijk om met een-manager samen te werken Dat,was bij ADO het geval en dat zal bij Feijenoord 'op' dezelfde wijze gaan,* Maar het laatste woord be houdt de trainer", Op de vraag, waarom hij nu wel, en acie jaar geleden niet met Feijen oord tot een akkoord, kon komen, antwoordde de' heer Happel: „De vo rige keer was het niet mogelijk om- dat 'mijn contract bij ADO op dat moment nog een jaar duurde, lk heb ADO toen. wel gevraagd om de ver bintenis. te, verbreken, maar, daar. ging het niet mee akkoord.". Ernst Happel J(44) is oud-speler van'Rapid Wten, voor welke vereni ging hij niet minder dan 22 jaar is uitgekomen. In die periode werd hij 51 maal gekozen in het nationaal Oostenrijkse elftal. Ernst Happel is zijn loopbaan als trainer ook bij de Weense kampioensploeg begonnen. OOK andere clubs hebben be langstelling getoond. Alleen de naam van Rapid Wien wil de lieer. Ka-ppel loslaten. „Ik heb een aanbod van Rapid gekregen. Ik hen'er niet op ingegaan omdat het in Oostenrijk moeilijk werkends: fk ben er eigen lijk te jong voor. Dat het Feij noord is gewórden is louter een financiële kwestie. En het was voor mij in zekere zin ook een ideaal om hier te komen werken. Feijenoord is een topploeg eh er zijn veel meer mogelijkheden dan bij voorbeeld bij ADO. De mogelijkhe den waren daar beperkt Gezien de financiële middelen heb ik er. bereikt wat ik kon bereiken. We zaten aan het plafond:." V;\ Over zijn toekomstplannen bij: Feijenoord wilde Ernst Happel, die vorige week woensdag van een drie weken durende vakantie in Wenen is teruggekeerd, zich nog'niet uitlaten- „Ik heb Feijenoord dit seizoen maar een paar keer zien spelen. Ik kan er dus nog met veel van zeggen. Het is nog te vroeg om over de transferplanhen te praten. Over een paar weekjes gaan de manager èn ik om de tafel zitten' en dan gaan we ons hierover beraden." (ADVERTENTIE) GARAGE v, d. LELV HONDA-CAR-DEALER Wat er loos tra» t 137145, Botterdam. Tel. 010t1352J5—I1M24. (Van/onzc sportredactie) RRAKAD, zondag In een eenzij dige wedstrijd heeft het Poolse voet balteam vandaag in Krakau een grote overwinning (81) op Luxemburg behaald. Het was een duel voor groep 8 van de voorronden om het \VK- voetbal. De grote uitblinker bU de Po len was Lubanskl, die vijf maal scoor de. Voor rust maakte bjj drie doelpun ten. Met 30 brak ook de rust aan. Ook na de pauze behield Polen het initiatief. De grote veldmeerderheid werd in nog eens vijf doelpunten uitgedrukt. Het vierde en vijfde kwamen op naam van Dejna.die ze in een minuut scoor de. De voor linksbuiten Brychcy inge vallen Millm zorgde voor 6—0 eer Leonard de Luxemburgse eer redde. Uit een strafschop scoorde Lub.anski negen minuten voör tijd 71. Twee minuten later had hij voor de laatste maal succes. De opstelling van het Poolse team was: Gomola; Anczok, Sfadkowski, Winkler en Latocha; Wilcek en Dejna; Blaut, Szollysik, Lubanski en Brychcy (Milim). Er waren 40.000 toeschouwers. De stand in groep 8 Is nu: 1. Nederland 3 2 0 1 4 6—2 z. Polen i j o o 2 s—i 3. Bulgarije 1 l o 0 2 2-0 4. Luxemburg 3 0 0 3 0 1—14 (Van onze correspondent) BREDA, zondag.'In de allerlaat ste minuut van eeu nu en dau wel spannende, maar toch bijzonder te leurstellende wedstrijd, is het beter spelende Hentics DVS tegen Baronie ten onder gegaan. Kees van lerssel drong: het Schiedamse strafschopge bied binnen en-met een enorm hard schot gaf hU doelman Spermon het nakijken (2-1). Diep teleurgesteld verliet Hermes DVS het strijdperk. Het had meer verdiend. Aanvankelijk leek het er op. dat dc Bredanaars vrij gemakkelijk zouden gaan winnen. Die mening was geba seerd op het indringende aanvalspel, dat de thuisclub toen ontplooide, Hel feit,- dat reeds in de negende' minuut Ferry Parard, evenn adat deze keihard, tegen de lat had geschoten, doelman Spermon met èen fraaie kopbal had gepasseerd, versterkte die indruk (1-0). Maar vanaf 'dat moment- waren de bezoekers met technisch beter- spel hun gastheren de baas. De uitstekende Schiedamse aanvallers Teuling, Bak kes en Van Kooien vonden echter steeds de stevig ingrijpende Baronie verdedigers vooral doelman Joop Korebrits op hun weg, Meer en .meer kwam Baronie in de verdruk king en in de 27ste minuut had, Kees van Kooten succes. Het doelpunt'werd evenwel wegens buitenspel door scheidsrechter Heurens afgekeurd. Acht minuten, later, kreeg .Hermes DVS een'nieuwe teleurstelling te ver werken toen 'n treffer van Piet Teu ling ongeldig werd verklaard. Hermes DVS gaf de moed echter niet op, maar het zag toch geen kans de achterstand voor de rust weg te werken. Feller nog dan-in de eerste helft be gonnen de Schiedammers aan de tweede periode. Nadat Van Kooten in de vijfde minuut bijna had gescoord ook' nu stond Korebrits op de goede plaats kwam Hermes in de negende minuut dan toch naast Baronie. De mee opgerukte Wim. Klein loste een hard schot en via de grond sprong de bal.hoog in de hoek, 11. De Schiedammers roken de over winning. Ze bléven het Bredase doel bekogelen, o.a. achterspeler De Valk. Zeils diens kanonskogel maakte Kore brits onklaar. Kort daarop ,werd aan voerder Jan Rijke door Visser vervan gen. Dit betekende wei een verzwak king, maar het zag er niet naar-uit dat dat voor Hermes DVS ernstige gevol gen zou hebben. Eén minuut voor bet einde konden de 1000 Bredase aan hangers echter toch nog de winnende treffer bejubelen. (Van onze correspondent BRUNSSUM, zondag. Doelman Bram Geilman en linksbuiten Hans Bassant hebben in belangrijke mate bijgedragen tot de fraaie overwinning (2-—1) - die Excelsior in Brunssum op Limburgia behaal de. Bram Geilman heeft, diverse uitstekende reddingen verricht, ter wijl Bassant met-snelle en'handige rushes de Limburgse verdediging vele malen uit positie speelde. De kleine linksbuiten smaakte boven dien het genoegen om zijn club een klein kwartier voor het einde naar de winst te schieten. Excelsior was vooral in de tweede helft, die de. Rotterdammers met een 0—1 achterstand waren ingegaan, goed op dreef. Na de gelijkmaker var. Rob Jacobs raakte Limburgia van slag en bet pleit voor de wilskracht van de Rotterdammers, dat zij kans zageU hiervan zo goed te profiteren. MOVEHTENTIEJ Limburgia, dat nog terdege meetel de in de strijd om een van de drie promotieplaatsen, is de laatste weken wat uit vorm en dat bleek ook tegen Excelsior. Toch veroverden de Lim burgers in de eerste helft een veld meerderheid en ip de 24e minuut na men zij zelfs de leiding. Uit een voor zet van Isenborghs schoot'Hermans de bal lang es doelman Bram Geilman-. 1—0. Excelsior had in deze periode heel wat moeite met de Limburgse ploeg, Maar door uitstekend verdedigen ook door Beb van der Heijden bleef de schade tot een doelpunt be perkt Kwakkernaat kreeg nog een goede scoringskans. Doelman Crutzen wist zijn schot echter te stoppen. De tweede helft leverde een geheel ander beeld op. Aanvankelijk domi neerde Limburgia, maar dat was slechts, van korte duur. Nadat Geilman een schot van Dormans goed had ge keerd, werdExcelsior gevaarlijker, Weer was het Bassant, die de achter hoede van Limburgia telkens in moei lijkheden bracht. In de 65ste minuut kwam de gelijk maker. Thijs Libregts nam een vrije trap, van waaruit hij keurig voor de voeten van Rob Jacobs plaatste. Zon der veel moeite kon deze de bal in het net schieten (1—1). Deze tegenslag is Limburgia niet meer te boven gekomen. Het spel van de thuisclub werd onzeker en boven dien stapelde de verdediging de ene fout op de andere. Herhaaldelijk dreigde er groot gevaar voor het Lim- burgia-doel. Excelsior vocht verbeten voor de overwinning en in de 77ste minuut werd het aandringen bejoónd. Bassant werd gelanceérd door Kwakkernaat. Handig paeseerde de linksbuiten en kele verdedigers en vervolgens schoot hij koelbloedig raak, 12. In het resterende'gedeelte speelde Limburgia alles of niets. Succes bleef uit, want de Excelsior-verdédiging hield de toegang tot het doel goed ge sloten Scheidsrechter was de heer Keizer en er waren 3000 toeschou wers. Zorg dat er ook op de camping of op de boot een eigen tedi- kantje voor de kleine is..... dat thuis bovendien enorm praktisch is als er een logeetje komt. Kïnderkampaerledikant van stevige buïsframe met solide effen blauwe katoenen bekle ding, in een Wip opgezet. U koopt 'Ant'm iRii,,'#n. acht an tw vntirsudrtren. Morgenvroeg om 9 uur begint op de Camping-afdeling, 2o etage de verkoop van deze kinderkampeeriedikantjes van buisframe met katoenen bekle ding, inklapbaar,^ in blauw, 55x110 cm Ock mssndegmoratn open GUrt tel. af schrift beft maandag 21 april 1969 - pagina 7

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 4