odeljachten in 'Viking' ilen of racen in Pr. Beatrixpark Weinig voetbal en op heel matig peil SCHIEDAM START HONKBAL MET DUIDELIJKE ZEGE jubileum ds. Hoffman WALKANTEN VAN VIJVERS ZIJN AANGEPAST Frank Ruseier enige SZC'er met een prijs Spirit viert kampioens feest Brand in half afgebroken Liduinakerk SCHIEDAM Man raakt bekneld tussen treeplank tram en paal Jan Breur werd eerste in ronde van Ridderkerk Doelman Burger redt DHS-eer MET RECEPTIE IN IRENE Afscheid en Ook DHS haait cle winst weg in Maastricht NIET HELEMAAL ZEKER 61 zwemdiploma's voor Watervrienden Kinderen door auto's gegrepen Frank 'maandag28 april 1969 - ;pagina 5 (ADVERTENTIE) Morgen verkopen wij een kom- plete spuitset, niet alleen voor de bloementuin, maar ook bij zonder praktisch voor het was sen van de auto, de ramen en de pui. 15 Meter plastic tuinslang, kompleet .met waterdïefje, spuitstuk en slangklemmeri, nu voor nog géén vijf gulden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Ter opening van het seizoen was zondag de Model jachtclub „Viking" weer present in het Prinses Beatrixpark met een kampement en een grote collectie op schaal gebouwde zeil jachten van verschillende wedstrijdklassen. Daarnaast een kleine vloot van miniatuur-scheepjes uitgerust met elektro-of diesel motoren. Stuk voor stuk staaltjes van knutselzin doch meer nog van vakmanschap tijdens de wintermaanden, bewijzen van veel geduld en nauwkeurigheid. Ondanks liet grill ie c weer was cr weer veel publiek om dit drukke gedoe op de wal gade te slaan. Het optuigen van de jachten die, voortgestuwd door een taclU briesje, sierlijk over bet water van «1c grote vijver scheerden. Geruisloos en bytia spookachtig kliefden de door mini-elektromotoren aangedreven en h bestuurde ralniatuurschcepjcs tloor het water. Met brullende motoren (diesel of benzine) daarentegen raasden dc speedboten rond. Wat zelfs de brutale eenden en koeten een veilig heenko men, deed zoeken. Het meeste geweld veroorzaakte de vuurrode „Booby" van de heer R. van Beijnen uit Delft. Het piepkleine ben zinemotortje maakt 12.000 toeren per minuut op een cylinderinhoud van 5 cc snelheid tussen de 60 en 70 km per uur. Nog groter vermogen bezit de door de heer W. Lanting uit Rotter dam van een Duits casco gebouwde waterbestormer. Cylinderinlioud 10 cc met een toerental van, 13,000 per mi nuut. Dit snelheidsmonstertje maakte zijn proefvaart, waarin het niet de kans kreeg alles te geven. Loopt de besturing maar even uit de hand dan boorl de racer zich in de walkant en gaat a Lies aan diggelen. Als 'n juweeltje van bouwkunst gleed de schoener „Jumbo" met vt*l tui gage over het water. Als zeilscheepje, tevens uitgerust met twee eleetro-mo- toren, is dit Engelse „Wishbone"-type radiografisch bestuurbaar. Het is in zijn geheel gebouwd door de heren H. J. van Drunen en A. KrowinkeL Veel aandacht trok ook de miniatuur snel- boot R 14, door de heer Van. Drunen gebouwd volgens de bestaande Duitse snelboot Wolff". Instructieschip De gepensioneerde hoofdmachinist van de koopvaardij S. Bleker pronkte met zijn kopie van het taslructieschip „Prinses Marijke" waarmee hij zijn vloot tot vijf schepen uitbreidde. Dat heeft hem zo'n 800 werkuren gekost! Het was bepaald niet alleen de jeugd die ook nu weer grote interesse toonde voor al dat moois op het ge bied van de modelbouw en net spelen hiermee. Onder de volwassenen be vond zich ook de wethouder van cul tuur en recreatie mej. G. D. de Graaf, wiens aanwezigheid door het bestuur van „Viking" zeer op priis werd ge steld. Tot het houden van een zeilwed strijd voor de jeugd is men niet geko men; dit is tol een latere datum uitge steld. Wel doorgang vond het par- cour-varen voor radiografisch be stuurde scheepjes die door hun eige naars tussen uitgelegde boeien moes ten worden geloodst. De grootste vaardigheid hierin toonde H. Hooger- werff Jr. die dan ook met 114 punten beslag op de beker legde. De tweede prijs was met 113 punten, voor J. EI- derson. Derde werd R. van Beijnen uit Delft. Verbeteringen De gemeentelijke diensten, hebben het nodige gedaan om de modelbou wers en tevens de bezoekers a3U het park terwllle te zyn. Om de zachte walkanten wat meer te verstevigen, is over een grote strook plastic aange bracht die reikt lot GO cm onder de waterspiegel. Dr ainerlngswerkzaanv heden zjjn op dc meest drassige delen van de speelweiden in volle gang. ben belangrijke verbetering nieuwe toegangsweg vanaf de oenie- damse weg. Dit alles neemt niet weg dat de mo delbouwers pas geheel content zullen zijn als ze over een eigen zenvijver kunnen beschikken, die voldoet aan de gestelde wedstrijdeisen. Het be stuur hoopt nog steeds op het komen de recreatiegebied in de woonwijk Wbudhoek waar ook waterpartijen ziin geprojecteerd. Bij het bepalen van het aanlegprofiel kan rekening gehouden worden met de zeilers me nu eenmaal een stuk water nodig heb ben dat gunstig „op de wind ligt Als dit e-r eenmaal is, komt de rest van zelf al zal dit bij stukjes en beetjes gerealiseerd moeten worden. Vijver ïn Vlaardïngen is al zo'n Vijver, die gedurende dc wintermaanden als ijs baan dient, vertelt voorzitter H. J. van Drunen. „Wij hebben al veel contact met buitenlandse verenigingen waar onder één uit Keulen. De leden hier van zouden dolgraag naar Schiedam komen met hun vloot. Denk cr vooral om dat die Duitsers het m de minla- tuurbouw ver geschopt hebben! Esperanto-agendo SCHIEDAM, maandag. Merkre- don, la 30an de aprilo klubvespero. Kio estas via opinio pri tio ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100 b. Cu vi havas ariioraü intereson pri Esperanto kaj via sekcia vivo? (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag, De 29-ja rige J. J. A. S, uit Rotterdam is gis teravond op dc Rotterdamse dijk be klemd geraakt tussen een treeplank van tramlijn 8 en een betonnen paal va» de bovenleiding. De man was op de Koemarkt op de treeplank van de reeds rijdende tram gesprongen. Omdat de deuren, van de tram reeds gesloten waren en nie mand van de reizigers zijn aanwezig heid opmerkte, kwam hij ongeveer honderd meter van de beginhalte met zijn heup in aanraking met een beton nen paal. Hy viel van de treeplank en kwam ongeveer twintig meter van de betonnen paal op de rails terecht. Omstanders die van het ongeval ge tuigen waren, hebben de politie ge waarschuwd. Met de G.G.& G.D. is de man naar de Dr, Nolet&Uchting over gebracht, alwaar hij met een gebroken heup moest worden opgenomen. Morgenvroeg om 9 uur begint in ons tuincentrum boven, de verkoop' - van deze spuitsets, 15 meter tuinslang, kompleet met waterdiefje, spuitstuk en slangklemmen Slanghaspel voor de tuinslang 1.75 Ook-nwantJagniorgen open Géén tel. afschrift best WIELRENNEN SCHIEDAM, maandag. ■ten Breur, de Schiedamse wielrenner ■dj de hieuv'eliugcu, heeft dc ronde van Ridderkerk gewonnen. Ia dc eindsprint van deze snel gereden ron de bleef hij alle tegenstanders de baas. Al na lü km probeerde hij uit de greep van het peloton te komen, doch oc tegenstand was nog ic groot en na enige kilometers Werd hij weer in het peloton opgenomen. Op 50 km deed hy weer een poging om weg te komen, doch de overgebleven renners kenden het gevaar Breur icrdege. zodat ze Jan geen metertje terrein gunden en op'iedere poging van Jan reageerden. .Zo moest het elan na 60 km op de eindsprint aankomen. Hierbij bewees de Jonge Schiedammer zijn goede vorm en eindigde als eerste. Ook bij de clubontmoeting in de Gravelandsepolder (met RC Rotter- dam, RRC Pedaalridders en de VRC De Coureur) werd Jan Breur eerste gy de nieuwelingen. Van de overige Schiedammers werd F. Dolstva 8e, H.' Easing 9e en R. Pols 10e. Bij de ama teurs was Henk Hoek de enige Schie dammer die zich plaatste, als 5e. Bij de A-adsniranten hielden W. Nooten- ooom (6e) en W. Heeze (10e) de Schiedamse eer hcog. De Rennersclub Schiedam heeft voor enkele komende wedstrijder in Nederland per ploeg ingeschreven. Zo gaan Bob BaLs, Fodder Dolstra, Ruut Pols en Cees Vrolijk op 7 juni naar dc Wegwedstrijd Middelburg Goes en een dag later nemen Jan Breur, Jan Brinkman, Ruut Pols, Cees Vrolijk. Henk Easing en Hans Rietkerken, deel aan de Ronde van de Maasvallei in Limburg, De prachtig uitgevoerde model- boten van de 'Viking'-leden, heb ben de grote aandacht van de parkbezoekers. En niet afleert van de jeugd! (Van onze zwemmedewerker) SCHIEDAM, maandag - Ruseier Is het enige lid van SZC wecst dat een medaille naar huls bracht va» dc derde zwemontmoeting in het kader va» de Zwemkring Rot terdam en Omstreken zaterdagavond hij flinke belangstelling gehouden in Sportfondsenbad te Dordrecht, Waar bij dc zwemvereniging Nautilus de or ganisatie goed Ih handen had. Frank won de medaille, omdat bij tweede werd in. het nummer 100 meter vrije slag jongens onder 12 jaar, in dc tijd van 1.31.2. Er werden in dit 25-meterbad geen bijzondere tijden gemaakt, de uitzon deringen daargelaten, Aan de techniek van het /.wemmen, zoals op de keer punten, de juiste toepassing van dc zwemslag, enz. moet vaak nog veel worden verbeterd. Hoewel de limietiijden om aan de wedstrijden te mogen deelnemen nog steeds aan de ruime kant zijn, is er toch een zekere voorselectie, met als .gevolg dat de ontmoeting binnen eert redelijke tijd kon worden afgewerkt. Wat de niet daverende SJ2C-presta- ties betreft, de volgende resultaten: 100 m, rugslag meisjes onder 12 jaar: 7, H. Wasman in 1.38.2. 100 ni. rugslag jongens onder 12 jaar: 2. F. Ruseier in 1.32.2 en 6. J. v.d. Anker, in 1.37.8. 100 m. schoolslag dames 16 jaar en ouder: 4. T. v. Gooi in 1.33.9. Idem heren: B. R. Kramer Frfeher in 1.23.5 en 12. M. Spcyer in 1.25.7. 100 in. vrije slag meisjes onder 14 jaar: 12. L. v.d. Most in 1.20.5; :13. M- Simons in 1.20.5; 18. M. Geuze in 1.23.1; 36. J. Horn in 1.34.2 en 38. M. Ruseier in 1.37.5. Idem jongens: 4. R. v.d. Kuil in 1.09.5; 5. R. Pijper in 1.10.2; 14. B. Kramer Freher in 1.18.9 en 25. A. Wies in 1.25.— 100 m. rug slag jongens onder 16 jaar: 4. P. Lo wes in 1.14.7 en 10- O. Slok in 1.25.9. 5 x 50 m. vrijeslag estafette meisjes onder 12 jaar: SCZ 4e in 3.51.6. Idem jongens: SZC 3e in 3.28.4. 200 m. schoolslag meisjes onder 16 jaar: 8. M. Olieslager in 3.27.1. Idem jongens: L. Boekhout in 3.11.— en 6. O. Slok in 3.13.6. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag, De resultaten die door de Schiedamse clubs dit weekend zijn gehoekt, waren echt wiet om over waar huis te schrijven. Excelsior '20 kwam tegen Flamingo's niet ver der dan een 11 gelijkspel en DHS moest in Rotterdam tegen Spartaan '20 genoegen nemen met een nederlaag van 1—0. Voor SVDFW was het een goede dag, ondanks dat hetzelf niet speelde, Hekelingen verloor van Steeds Volharden en zal het volgende seizoen dan in de afdeling wit moeten komen. Spartaan '20DHS l0 DHS is tegen Spartaan zeker niet de mindere geweest, maar het goede veldspel van de Schiedammers kon door de voorhoede niet omgezet wor den in doelpunten. Ook de thuisclub toonde zich niet drieet een team waarbij elke kans ge bruikt werd, maar toch trokken de Rotterdammers aan hel langste eind door een doelpunt van invaller Tabak, die doelman Burger na een half uur spelen kansloos liet. De DHS-voor- waartsen hebben het de Rotterdamse doelman Sleenvoorde beslist nici moeilijk gemaakt, want als er nog eens een kans kwam, dan werd over geschoten. Doelman Burger daarente gen kon heel dikwijls zijn niet geringe talenten tonen en deed dat zo be kwaam, dat hij de achterstand van zijn club kon beperken tot 10. Flamingo's-Excelsior 11 ïn een wedstrijd waarbij niets op liet spel stond i$ weer eens duidelijk de tekortkomingen in de voorhoede van Excelsior geëtaleerd. In een sfeer als was het zomeravondvoelbal, hebben bcido partijen de punten gedeeld. Het was de thuisclub die het eerst tot een doelpunt kwam door een kop bal van De Ploeg. Na de rust was Ex celsior '20 steeds in de aanval, maar verder dan de gelijkmaker door Jan sen kwam het niet. Lisser BoysHBSS 06 Het zaterdagvoetbal werd gedu peerd door de regenval ca zo speelde PPCS niet. HBSS speelde bij de vier de klasser Lisser Boys in dc eerste ronde voor de beker. HBSS heeft niet veel moeite met de thuisclub gehad. De eerste helft werd afgesloten met een voorsprong van 20 door twee doelpunten van Van Driel. Na de thee voegde Blankestein er daar nog twee aan tóe en of dat nog niet voldoende was bracht de thuisclub door een doelpunt in eigen doel de stand op 05. Van Driel zorg de er voor, dat het half dozijn vol word gemaakt. (Vau een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Her vormd Schiedam heeft zaterdag Us. A, Hoffman in gebouw Irene afscheid geno men van ds. A. Hoffman die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ambt neerlegt. Een afscheid doch tevens ccn jubileumviering waar mee ds. Hoffman zijn emeritaat heeft ingeluid nu hij een kwart eeuw in Schiedam als predikant en grote voorman werkzaam is geweest. Het echtpaar Hoffman, blijft voorlo pig in Schiedam wonen. Dit stelt ds. Hoffman in staat zich met dc zielzorg van dc bewoners van het rusthuis van de Hervormde Gemeente aan dc Tuin- laan te blijven belasten. Tal van sprekers schetst an dc gro-te verdiensten van ds. Hoffman en uitten hun waardering hierover. Names de gehde gemeente overhandigde de heer A. v.d. Peppel als afscheidsgeschenken een radiogrammtooncombinatie en een armfauteuil. Van de overige predikan ten, met als woordvoerder ds. H. J. Groeneivegen, kreeg ds. Hoffman een boekenbon. De Provinciale Kerkver gadering was vertegenwoordigd door ds. Beens, de Classis door ds. Keizer. Deken J. J. Oudshoorn sprak na mens het katholieke kerkgenootschap terwijl ds. J. C, van Veen, aanwezig met scriba P. J. Baris, namens de Gere formeerde kerk woorden van geluk wensen en afscheid tot de scheidende predikant richtte. Dit deden ook afge vaardigden van alle bij de Hervormde Gemeente betrokken vereoigingen en instanties die tevens mevr. Hoffman in hun hulde betrokken. Tot slot sprak ds. Hoffman en al gemeen dankwoord, waarna hij er. zijn echtgenote persoonlijk afscheid namen van de velen die hiervoor naar gebouw Irene waren gekomen. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag. Dc Schiedamse honkballers hebben een goede start gehad. Schiedam won op eigen terrein van bet Soester SEC met liefst 100 en DHS won in het verre Limburg met 83 van Tomsons. Hoewel deze overwinningen nog niets zeggen van dc kraehtverhoudin- gen, zyn ze toch veelbelovend. Schiedam heeft geluk gehad, dat Aad van de Hamer van zijn. militaire bazen vrij kreeg en zo stond liy, op de heuvel in. het ..Schiedam" honbalsta- dion. Hij deed het uitstekend en bracht het tot 15x3 slag, een maal vier wijd en kreeg maar twee honk slagen tegen. De eerste innings begon met SEC aan slag, maar lang duurde het niet, want de eerste slagman ging al op drie maal drie slag uit. Schiedam deed het beter, want met vier wijd kwam Ton Ebben op de honken en toen de catcher van SEC de bal liet glippen, was dat voor de attente Ebben vol doende om over de thuisplaat te ko men, 1'0. Vermeulen kwam aan slag en door vier wijd op het eerste honk. Een slag van Falentijn bracht hem. op het derae honk en weer liet de cat cher de ba] glippen. Voor "Vermeulen was dat voldoende om als tweede over de thuisplaat te komen. 20. Door velderskeus kwam Falentijn op het eerste honk. Hij stal het tweede en derde honk en een fout van de rechls- velder van SEC stetde Falentijn in staat zijn team op 3—0 te brengen. Geen kans Ook in de tweede innings gaf Aad van de Hamer de slagmensen van (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Dc Schie damse hockey-vereniging Spirit is gis teren feest gaan vieren! Tegen Te Wcrve werd met 11 gelijk gespeeld, zü het op 't nippertje en dat was vol doende voor hei kampioenschap van de afdeling. Hopenlyk is dal niet l« voorbarig geweest. Het was een rommelige wedstrijd waarin de zenuwen een behoorlijk woordje meespraken. Sensatie nog in de laatste seconde van de wedstrijd. Tot één. minuut voör tijd was de stand nog O-0, maar toen sloeg Te Werve tot onsteltenis van de honderden sup porters van Spirit toe. 01. Niemand geloofde toen nog in- een draw, maar die kwam toch, toen Wassenberg een fout van de Haagse doelman af kon straffen. Hoewel Spirit na de wedstrijd fcesi Is gaan vieren, is het toch nog niet ge heel zeker van hel kampioenschap. MRHC heeft namelijk vandaag ook gewonnen en als hel volgende week ook van Cartouche wint heeft het nog een kans gelijk te komen met Spirit. Dat hang namelijk af van een protest dat Ever Swift heeft ingediend om trent een waarnemingsfout van een der arbiters tijdens de wedstrijd tegen MRHC, Men neemt echter aan, dat het protest afgewezen zal worden en dan is Spirit kampioen. Ondanks die onzekerheden heeit Spirit de bloe- mentjes buiten gezet als waven zij reeds kampioen. SCHIEDAM, maandag. Twee maanden na het vorige afzwemfeest van de Schiedamse zwemvereniging De Water vrienden, toen 83 kandidaten in het bezit van een zwemdiploma kwamen, legden zaterdag weer 61 le den van deze vereniging met goed ge volg hun „zwem-examen" af in het Sportfondsenbad te Schiedam. Er behoefde geen enkele kandidaat (waarvan de jongste 7 en de oudste 51 jaar telt) te worden afgewezen. On danks de korte termijn van twee maanden, waarin deze leden wei-den klaargestoomd voor het diploma A of B. werd e rover het algemeen heel netjes gezwomm .en Het hockey-team van- Spirit dat gisteren (volgens verwachting) kampioen werd. SEC ge ca schijn vau kans. Zij gingen voor 0 aan de kant en Schiedam kwam weer aam slag. Lubker kwam on tie honken, stal het tweede honk en kon door Adrie Vermeulen binnen ge slagen worden, 4—0. De derde innings was voor SEC eon herhaling van de voorgaande. Weer gingen de slagmensen voor O aan de kant. Schiedam kwam weer aan slag en dat bracht Pannekoek op het eerste honk. Hij zag kans or.i het tweede honk te stelen en. werd daarna door Aad van de Hamer binnengeloodst. 5—0. Ook in cle vierde innings hadden de bezoekers geen succes en de gelijkma kende slagbeurt bracht Ton Ebben door vier maal wijd op het eerste honk. Hij kwam ongedwongen op het tweede honk en het was Aad Vermeu len die Ebben over de thuisplaat sloeg 6—0. Vermeulen op zijn beurt werd weer door Roos loot binnen geslagen, wat Schiedam op 70 bracht. Lou ven dc Hamer presteerde het om vanaf het eerste honk de volgende honken te stelen cn zo de stand op 8—0 te bren gen. De vijfde en zesde innings gingen voorbij zonder dat er gescoord kon worden, maar in dc zevende inning kwam Schiedam aan het tiende punt zonder dat er tegen gescoord werd. Ebben en Falentijn zorgden voor die twee punten en dat betekende het einde van de wedstrijd. Werpersresultaten, Schiedam: Aad van de Hamer 1512, SEC: Kool en Waterreus 7—8—10. Schiedam heeft 0 fouten gemaakt en kwam tot een ploegslaggcmiddelde van 0,292. TomsonsDHS 38 DHS heeft weinig last ondervonden van dc verre reis na Maastricht en de wedstrijd tegen Tomsons met 8—3 ge wonnen. DIIS maakte tien veldfoutcn tegenover Tomsons zeven. Na een puntloze eerste innings lukte het DHS in de tweede innings drie keer over de plaat te komen. De derde innings verliep weer zondter scoren, maar in de vierde liep de thuisclub 'n punt In. Eerst in de zesde innings kon DHS weer toeslaan, deed dat tweemaal en bouwde daarmee een kostbare ver sprong op 15. In de volgende innings kwam Tomsons nog wel terug 25 maar in de achtste innings werd het toch 3—7. In de laatste innings nam DHS het zeker voor het onzekere en zag kans Tomsons van een punt af te houden én daar hot zelf een speler over de thuisplaat kon brengen betekende dat de wedstrijd met 8—3 gewonnen was. Werpersresultaten. Tomsons, Gulik 125—9 DHS: Hans de Lange 1304. SCHIEDAM, maandag. De 4-ja rige Astrid Vos is zaterdagmiddag op do Boerhavenlaan spelenderwijs tegen een personenauto aangelopen. Het meisje was zonder aandacht aan het verkeer te schenken plotseling tussen geparkeerde auto's de rijbaan overge stoken. Ofschoon de 55-jarige chauf feur van de wagen, de heer C.J.B. nog trachtte te remmen kon hij niet voor komen dat het meisje tegen de wagen aanliep. De 5-jarige Arie van Rossum, die ook op de Boerhavenlaan liep wil de eens een kijkje bij het ongeval gaan nemen, liep ook tussen de gepar keerde auto's de rijbaan over en werd oveneens door een personenauto ge grepen. Beide kinderen moesten met een hersenschudding naar het zieken huis worden overgebracht. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Van morgen omstreeks half negen is or in de reeds half afgebroken to ren van de St Liduina kerk aan de Nieuwehaven brand uitgebro ken. Men vermoedt dat er by het verbranden van naar beneden ge komen houtrestcn een werk zaamheid waarmee het slopersbe drijf Van Eek uit Den Haag van (laag is begonnen vonken zijn overgeslagen naar de toren. De brandweer, onder leiding van commandant D. de Jager, zag echter geen aanleiding om met blussings- werkzaamheden te beginnen. Er wer den alleen voorzorgsmaatregelen ge nomen voor het geval er opnieuw vonken zouden overspringen naar aangrenzende panden. De politie zag zich genoodzaakt het drukbereden eveneens door een personenauto ge- voor het verkeer af te zetlen, omdat er gevaar dreigde voor het naar bene den vallen van loodstukken. Ruim een week geleden is men be gonnen met de sloopwerkzaamheden aan de St. Liduinakerk. Eerst is een achterstuk van de kerk door staien kogels er. kabels uit zijn voegen ge rukt, vrijdagmiddag volgde de hoge spitse toren. Het uitbreken van deze brand is voor het slopersbedrijf In ze kere zin een meevallertje. Zoals hel zich vanmorgen liet aanzien, zal de loren in zijn geheel uitbranden. Hoeveel meer plezier heeft U niet van Uw werk, wanneer U zo'n prachtige stof gebruikt als trevïra-texturé. Luxe 1b keus geweven trevïra- texturè met 15% wolmenging. Eer» przchtige, zeer flatteuze stof, waar U normaal 18.95 per meter voor betaalt, nu maar liefst met een voordeel van 6 gulden. En U kent de prettige eigen schappen van deze modestof toch wel: zelf te wassen, zó droog, niet strijken eri gemak kelijk te pHsseren..... nu per meter voor nog géén dertien gulden. geweven fpevira-fextupé 140 cm breed in vele kleuren VLAARDÏNGEN. maandag De postduivenhoudersvereniglng De Luchtbode hield een concoursvlucht vanuit Duffel (92 km). Vertrek 7 uur, aankomst eerste duif 8.19.56, Laatste prijsduif (112e) te 9.10,42. Uilslag: M. Broek lt 25, 29, 46, 92, P. v.d. Made 2, 99 löl, 104, L. Polder vaart 3, 4, 15, 28, 32, 37, 56, 64. 66. 70, 76, 109, 110, lil J. Heinsius 5 S 20 36, 40, 63, 70, 102; G. Schaar 6. 22, 31, 34, 44, 57; A. Struijs 7, 38, 54; W. Tie- leman 8 60. C. v. Gelderen, 9, 58, 69, 82, 100. 103; J. de Ligt 10, 19, 41, 74. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van een mooie kwaliteit geweven trevira-tex- turé met 15% wol menging, in de kleuren wit, groen, bleu, marine, enz. 140 cm breed, 4 per meter Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2