Commissaris Wim Lagendaal heeft zijn tijd gehad ROTTERDAMS DAGBOEK Meer dan honderd rijders aan de start Satire uit liefhebberij Leonhardt bespeelde de twee orgels in Laurenskerk ROTTERDAM RIJNMOND Voor de oorlog 'Ik dank mijn carrière niet aan 't voetbal' Uniformen Zeekadetkorpsen uit verschillende steden op koninginnedag naar Rotterdam Th. J. Rowaan 40 jaar bij Werkspoor Plaquette van Pieter Caland in Zierikzee Geldboetes voor openhouden van verkooppunten in metro GRATIS CONSUMENTEN- VOOBLICHI9NO OVER 42 WASAUTOMATEN Consul-generaal opent Britse tapijtshowroom Aclit jongens gepakt wegens diefstallen MOTORRACES IN ROCKANJE Boete voor handel in pornografie Kraamkamer I" Iris tóra'p KOSTBARE WINST VOOR ROTTERDAM Twenty-One-Up 2 promoveerde Ontslagdatum R.Ph.O.-musici nog niet bekend pagina 4 - dinsdag 29 april 1969 OP de dag voor hij afscheid neemt van het korps, zegt commissaris van politie Wim Lagendaal (60): „Ik heb bij de Roterdamse politie alle rangen doorlopen. Bereikt wat er voor mij te hereiken viel. Ik ben nu op een punt gekomen dat ik er wel graag mee wil stoppen." Stoppen, betekent voor commissa ris Lagendaal: pensioen of, zoals dat in ambtelijke kringen met een fraai woord heet, functioneel leeftijds ontslag, In kamer 10? aan het Haagseveer Is de commissaris daar nauwelijks van onder de indruk: „Ik heb mijn tijd gehad en nu moet ik gewoon opkrassen. Dat boort er nu eenmaal bij." Stoppen betekende vandaag ook een druk bezochte afscheidsreceptie in de politie-filmzaal. zonder lof- trompeter ende toespraken. Huim veertig jaar geleden, precie- ser: 1 oktober 1927, kwam Lagendaal in dienst van de Rotterdamse poli tie: agent met bestemming de in specteursrangen, Hij werd er in 1861 commissaris van de afdeling perso neelszaken, De commissaris vertelt: „Eigenlijk heb ik nooit de ambitie gehad om bij de politie te gaan. Ik wilde altijd naar Indlë om daar een zelfstandig bedrijf te gaan uitoefenen. Maar op het moment dat ik van de HBS kwam, zaten we middenin de crisis. Je kent het wel: vijftig sollicitanten voor één functie. Afgestudeerde in genieurs op de balkons van de tram kaartjes knippen. Nou ja, toen zag ik op een dag een paar politie-in- specteurs in van die prachtige uni formen en toen dacht ik: hee, dat is net iets voor mij. Als ik volop keus had gehad, zou ik wellicht voor een heel ander beroep hebben ge kozen, maar toch heb ik het al die jaren best naar mijn zin gehad. Dat kwam overigens wel langzamerhand, want in het begin was ik nou ook weer niet zo kapot van de politie. Ik was achttien toen ik erbij kwam en het zou tot mijn vijfentwintigste duren voordat ik inspecteur kon worden. Daardoor kreeg mijn en thousiasme wel een gevoelige opla zer," De inspecteur werd tenslotte com missaris: „Ze hebben wel een3 ge zegd, dat ik mijn carrière aan mijn voetballen te danken heb, maar dat is piet waar, want toen ik bij de politie kwam, liep ik nog onopval lend over de velden te voetballen." Wim Lagendaal, Hinds 1820 lid van de voetbalvereniging Xerxes, kwam zestien keer uit In het nationale voetbalelftal. In het begin van de jaren dertig. Hij stond bekend als de man, die vanaf de middenlijn doel punten kon scoren. Hij speelde ac tief tot zijn vijftigste. Commissaris La gendaal: „In het begin was ik niet zo kapot van de politie". Niet alleen de voetbalsport, maar ook tennis: „Het voordeel van tennis vergeleken bij voetbal vjnd ik, dat je over het algemeen mensen hebt, die bti elkaar passen. Weinig ruzies. Weinig blessures. Met voetbal moet je altijd oppassen. Het fijne van ten nis is ook, dat je het met je hele gezin kunt gaan doen." Maar, over de sport: „Het is bij tennis eigen lijk al weer net zo als bij voetbal: er moet veel geld aan te pas komen. De - sport devalueert daardoor. Ze zeggen wel eens tegen mij, dat ik te vroeg ben geboren. Ik had met voet ballen veel geld kunnen verdienen. Vroeger was het zo: je ging met het Nederlands elftal op stap en dan waren alleen je hotel en je maaltij den betaald, maar als je 's avonds na de wedstrijd uiting, dan kostte dat tcch altijd geld. Tegenwoordig doen ze geen stap meer op een voet balveld of er moet geld op tafel ko men. Daarom ben ik ook blij, dat Xerxes terug is bij de amateurs. Je ziet weer fijn voetbal, waarbij het alleen om de sport gaat." gaat. Vroeger andeis dan nu? Ach, rellen waren er toen ook. In de cri sistijd werden er ook brandende pot kachels uit het raam naar de politie gesmeten. Dat hebben we in Rotter dam wel meegemaakt. We zitten hier overigens goed. Wij hebben de bevolking ook mee. Rellen zoals een paar jaar geleden in Amsterdam kennen we hier toch niet? We heb ben in Rotterdam geen fanatieke po litie en geen fanatieke bevolking. Daar heeft de politie een gelukie mee." Tenslotte: „Mijn leukste tijd by de politie was de periode voor de oorlog. Dat komt geloof ik ook, omdat lk een mens ben, die graag achterom kijkt. Met de dingen die na de oorlog zijn gebeurd ben ik eerlijk gezegd niet zo gelukkig ge weest. Ik ben opgevoed in een tijd, dat de financien schaars waren en. dat je blij was wanneer je iets kreeg. Tegenwoordig is dat allemaal heel anders, Natuurlijk ik weet wel, dat Terug naar de politie; de commis saris vertelt verder: „lk ben altijd een man geweest, die een uniform erg belangrijk vond. Voor de politie is een uniform waardevol, omdat er een preventieve werking van uit- we in andere tijden leven, maar je gaat toch vergelijken en dan ont kom je niet aan de indruk dat we toch niet helemaal op de goede weg zijn. Al die stroomversnelungen van na de oorlog heb ik nooit zo kunnen waarderen." Voor commissaris Lagendaal bre ken andere tijden aan; „Ik ga lek ker niks doen. Veel met vakantie, in alle seizoenen en de sport natuur lijk." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De Zeekadetkorpsen van Rotterdam en Scbiedam hebben ter gelegenheid van Koninginnedag hun korpsschepen „Hydrograaf" en „Jan van Gelder" af gemeerd in de Leuvehaven. Belde korpsen zullen op de verjaardag van de koningin bedragen aan het feest programma. 's Morgens zal een officiële vlaggen- parade worden gehouden. Ook zijn er dan roei- en zeilwedstrijden in de Leuvehaven. Voor de wedstrijden op 30 april zijn ook de Zeekadetkorpsen uit Den Haag, Maassluis, Goudan en Arnhem uitgenodigd. De inzet van de •wedstrijden is een wisselbeker, die het gemeentebestuur van Scbiedam vorig jaar beschikbaar heeft gesteld. Verder een beker van het Comité Nationale Belangen. De zeekadetkorpsen in Ne derland, ongeveer negenafdelingen, worden onderhouden door een geza menlijke stichting van de Nederlandse koopvaardij en de koninklijke Marine. Het doel is om jongelui in de leeftijd van 13 tot en met 18 jaar iedere za terdagmiddag samen te brengen aan boord van een eigen schip en de jon gens vertrouwd te maken met het le ven aan boord. Iedere jongen die zich voor het korps aanmeldt, moet in het bezit zijn van een zwemdiploma. De jongens worden door het Zeeka- detkorps in een uniform gestoken, dat vrijwel identiek is aan de tenues van de marine. De leiding wordt gevormd door in officiersuniformen gehulde j'eugdleiders. Bij een uitleg aan boord van de „Hydrograaf" zei commandant Zeeka- det-officier 1ste klasse H. C. Bras za terdagmiddag: „Er wordt de jongelui een zekere discipline bijgebracht, die te vergelijken is met de militaire dienst, hoewel daar natuurlijk nooit zo sterk de hand aan wordt gehouden. Het blijft tenslotte een ontspannings vereniging." Rotterdam, Schiedam en Maassluis hebben de grootste zeekadetkorpsen van Nederland. De Rotterdamse afde ling telt ruim zestig leden, die iedere zaterdag samenkomen op het korps schip „Hydrograaf", dat gewoonlijk in de Waalhaven ligt afgemeerd. Het schip is in 1910 op de Werf van Wil ton-Hij enoond in Schiedam gebouwd. Tot 1963 heeft het dienst gedaan bij de Koninklijke Marine, Het Schiedamse korpsschip „Jan van Gelder" is gebouwd in de dertiger jaren op de werf Gusto, waar het .schip normaal in Schiedam een lig plaats heeft. De afdeling Maassluis heeft sinds korte tijd niet meer de beschikking over een eigen korpsschip. B(j repara ties aan het schip van de Zeekadetten (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De 56 jarige Th. J, Rowaan Is veertig Jaar in dienst van Werkspoor-Utrecht N.V., thans Wcscon N.V. (Werkspoor Servi ces and Constructions), Ter gelegen heid van dit jubileum is de heer Ro waan om 15.30 uur door de directie van Wcscon gehuldigd in café restau rant ,,'t Schuttershof", waa rtevens de receptie plaatsvond. Eerder op de dag deelde de burge meester van Rhoon, waar de jubilaris woont, mee dat de heer Rowaan be noemd is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 's Morgens werd hem op het stadhuis van Rhoon de ereme daille in Houd omgehangen. In 1929 trad de heer Rowaan als bankwerker in dienst van Werk spoor-Utrecht N.V. Van 1942 tot 1948 is hij werkzaam geweest op tal van bouwplaatsen in Nederland, waar hij zich bezig hield met herstel- en nieuwbomvwerkzaamheden aan en van in de oorlog beschadigde ver- kcers- en. spoorbruggen. In 1948 maakte de Shell Nederland raffinaderij N.V. te Pernis een aan vang met de bouw van de huidige raf finaderij. Om zijn kwaliteiten en er varing op het gebied van het hijsen van zware lasten is de heer Rowaan toen belast met de dagelijkse leiding van de bouwplaats. Vanaf die tijd geeft de heer Rowaan op de bouw plaats leiding aan hoofduitvoerders, arbeidsvoorbereiders, uitvoerders en specialisten op hijsgebled, constructie- werkzaamheden en installatiebouw. De heer Rowaan is tevens contact man op techniseh-commercieel gebied tussen Wescon en Shell Nederland raffinaderij alsmede Shell chemie. ROTTERDAM, dinsdag, x\an het geboortehuis van ir. Pieter Galand, in Zierikzee. zal op 18 mei een plaquette Worden onthuld. Het initiatief hiertoe is genomen door de vereniging Stad en Lande van Schouwen en Disiveland, die de plan nen realiseert in samenwerking met het historisch genootschap „Roteroda- mum". uit Maassluis deden zich dusdanige complicaties voor, dat het schip voor verder gebruik moest worden afge keurd en bij de sloper terecht «wam. Vanaf heden tot en met 1 mei kunnen belangstellenden op de korpsschepen „Jan van Gelder" en „Hydrograaf" een kijkje nemen. Op 82-jarige leeftijd is in Leid- schendam de heer D. J. Cupedo over leden. De heer Cupedo was de oudste firmant van de firma J. G. N. Cupedo en Zn., machinefabriek aan de Ael- brechtskolk. PR was gisteravond zo weinig be- langstelling voor de orgelbespe ling van Gustav Leonhardt in de St Laurenskerk, dat er bepaald met van een volksverhuizing gesproken zou kunnen worden indien het voltallige publiek zich halverwege zou hebben verplaatst. Dat was eigenlijk nodig geweest namelijk, want de befaamde Amsterdamse musicus (als clavecinist geniet hij een internationale repu tatie) bespeelde eerst het kleinste der twee Marcussen-orgels. Daarna, met als entr'acte een vioolsolo van zijn echtgenote Marie Leonhardt, zette hy zijn recital voort op het transeptorgel. Het blijkt steeds weer dat veel men sen (ze zaten vrijwel alle in het tran sept) er zich geen rekenschap van geven hoe vertroebeld hier de orgel klanken hen bereiken wanneer ze van verre komen. Temeer geldt dit bij be spelingen van het koororgeltje, welks intieme geluld vaak afschuwelijk ver stoord wordt door het lawaai van treinen. Gustav Leonhardt staat te recht bekend als een autoriteit op het gebied der oude uitvoeringspraktijken, en aangezien hij voor 2ijn recital lou ter werken uit de barok koos ver wonderde het niet dat hy vooral frap peerde in zijn stijlvolle toepassing der ornamentiek. Zijn zeer persoonlijke opvatting omtrent rubati is bij zijn orgelspel weieens discutabel gebleken, maar thans leek Leonhardt minder radicaal in de realisering van zijn visie, hetgeen bij orgelspel het resul taat ten goede komt Bovendien koos hij registercombinaties die op zichzelf reeds ver tegemoetkomen aan een klankbeeld dat men als authentiek er vaart: het polyfone lijnenspel behield voortdurend transparantie. Mistastin gen (en het even raken van naburige toetsen) bleven gelukkig* incidenteel en beperkten zich tot zijn Spel op het koororgel (koraalpreludes van Krebs, twee der vier duetten van Bach, en een nogal naïeve verhalende „Bijbelse sonate" van Kuhnau. Op het andere orgel speelde Leonhardt met smaak o.a. stukken van Bach, en zeer delicaat begeleidde hij voorts Marie Leonhardt m Vivaldi's sonate in a. De violiste stelt ons wat teleur door onzuivere intonaties (minder m Bi- bers Passacaglia voor vioolsolo) en rafelig spel in snelle figuraties. Haar vrijwel vibratoloos spel (historisch wellicht verdedigbaar) deed in deze ruimte nogal vlak en weinig expres sief aan. S. NIEBOER (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag, De Rot terdamse economische politierechter mr. H. Oort heeft de N.V. Gastronoom gistermiddag veroordeeld tot een geldboete van in totaal zestig gulden omdat zi) vorig jaar sinaasappelsap heeft verkocht in een tollet in de me tro en omdat zij dne verkooppunten in de metro op zondag heeft openge- had. Over de overtreding van de winkel sluitingswet zei de officier van justitie mr, P, A, H. Bos dat de plaatselijke overheid grotere bevoegheden moet krijgen deze wet aan de situatie aan te passen. „Iedereen Is het er over eens dat er iets in de metro moet kun- nen gebeuren," aldus mr. Bos. De uitgeverij Bruna werd veroor deeld tot een geldboete van in totaal honderd gulden omdat zij vorig jaar onmiddellijk na de ingebruikneming van de metro drie ondergrondse ver kooppunten op zondag heeft gehad. (ADVERTENTIE) Vraag map met belangrijk docu- mentatlH-matarlaal over wasautomaten met vergelijkende prijslijst. Zo kunt u pas goed oordelen en uw keuze bepalen. U ontvangt deze documentatie- map GEHEEL GRATIS DIBIBMflHBHHIBBBBBIBBH lk ontvang gaarne gratis map documentatie wasautomaten. naam adres O Schrijf op uw enveloppe „MODERN" antwoordnummer: 1938 tu 0 Rotterdam. rp h Geen postzegel opplakken. BBBHBBBBBBBBBBBDBHflBD (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag De Britse consul-generaal miss Fre da M, Young O.B.E. heeft gister middag in het Flevogebouw de eerste tapijtshowroom van het Britse concern „Lancaster Tapij ten" geopend, De showroom is ook bedoeld voor de consument. De showgelegenheid m het Flevogebouw is tevens opgezet om ar chitecten een indruk van de „Lancas ter collectie" te geven. Volgens de di rectie van dit bedrijf groeit de belang stelling in Nederland voor kamer breed tapijt uit Engeland. Een van de redenen waarom de showroom in Rot terdam werd ingericht. Naast de showroom heeft „Lancaster" nog een centraal magazijn in Krimpen aan den Lek. RIDDERKERK. Niet minder dan acht jongens, allen uit Bolnes, hebben alleen in Bolnes tal van inbraken ge pleegd. De jongens zijn sinds februari bezig geweest. Zij maakten betrekke lijk weinig buit. Wed richtten zij tel kens veel schade aan. Het waren de 21-jarige H. M. M.t de 17-jarige P. B., de 22-jarige C. M. M., de 16-jarige A. de B., de 17-jarige L. v. D., de 16-jarige C. V., de lG-jarige D. B. en de 16-jarlge N. B. De mees ten van hen gaan nog op school. Een aantal is voor de officier van justitie in Rotterdam geleid. De jongeheden braken vijf maal in bij de kantine van de voetbalvereni ging Bolnes, tweemaal pleegden zij joyriding met brommers en verder braken zy m bij de openbare school De Riederwaard, een kistenfabriek en een huizenhandel. De buit bestond meestal voor het merendeel uit snoep en etenswaren. Ook verdween er wel geld. Men maakte echter geen grobe bedragen buit. ROCKANJE, dinsdag Na de TT~ races in Assen en die op het circuit van Tubbergen, hebben de races in de duinen van Roekan je zich een plaats veroverd bft de rij van Nederlandse snelheidswedstrijden voor molorren- ners. Aanstaande zaterdag (3 mei) zullen de motorsportllefhcbbcrs weer naar het bekende parkoers kunnen gaan, want dan zullen ver over de honderd coureurs in een zevental wed strijden hun kansen verdedigen op het twee kilometer lange parkoers, dat door de zeer lastige bochten, niet al leen de nodige eisen stelt aan de ma chines, doch ook aan de stuurmans kunst van de renners. Voor de elfde keer worden deze wedstrijden gehou den sn er is nog geen jaar voorbij ge gaan of de bereikte snelheden werden hoger, terwijl aan bet circuit niets was veranderd. Ook dit jaar zullen ze weer hoger zijn, want de motoren worden steeds bctlryfszekerdcr en sneller. Met het oog op de veiligheid staat de Kon. Ned. Motomjdersbond (KNMV) alleen toe, dat er in twee klassen wordt gereden. Op de 71 cc en 125 cc motoren, zowel in de natio nale als internationale categorie. Voor de lichtste klasse is de belangstelling zeer groot. Er werden 60 rijders in geschreven, die na de tramingsdagen van de KNMV m Zandvoort, een start bewijs ontvingen. Zij zullen in dne series van tien ronden starten, waarna de zes snelsten van iedere serie in een finale van 12 ronden uitkomen. Wie van dit uitgebreide veld de beste kan sen heeft is nog niet te zeggen, omdat de meesten nog maar weinig of m 't geheel met aan de start verschenen. By de internationals in de lichtste klasse heeft men wat meer houvast. We noemen daar byv. als fa voriet Schurgers uit Haarlem met Warners uit Zuid-Beveland en de ge broeders Fockema uit Den Haag als de naaste concurrenten. In de klasse 125 cc internationaal kan de Rotterdammer Jan Kostwin- der, geen onbekende op het circuit van Rockanje en die j.l. zondag in de races by Hilvarenbeek zo'n enorm succes had, een belangryke rol spe len. Het is jammer dat zyn stadgenoot Cees Van Dongen met meedoet. Ook het starten van de Hagenaar Jan Hu berts is aan twyfel onderhevig. De Hartog uit Abbekerk en de jonge Lons van Rijswijk zullen nu trachten de voorste plaatsen te bezetten. In net gezelschap mankeren zater dag twee ryders, die m Rockanje al meermalen goede resultaten boekten. Dat zijn Lodewyks en Mijwaart uit Nederhorst den Berg, Eerstgenoemde won verleden jaar zelfs de 50 cc klasse in Assen. Dit duo is op 't ogenblik zoek Ze zouden zondag in de races bij Tilburg starten, maar verschenen met. Hun manager wist met waar ze waren en wat ze uitvoerden. Ook voor Roc kanje meldden ze zich met Zal zater dag de oplossing van het probleem brengen? De wedstrijden beginnen 's middags om twee uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De 28- jange winkelbediende Bernard de G. uit Rotterdam is vanochtend door de Rotterdamse rechtbank wegens handel in pornografische lectuur veroordeeld tot een geldboete van 150 gulden. De officier van justitie had veertien da gen geleden 250 gulden geëist, De G. heeft vorig jaar een partij „harde" pornografie gekocht van Scandinavische zeelleden. De ongeveer 250 tijdschriften probeerde hij voor tien gulden per stuk door te verkopen. yOOR mij ligt de eerste afleve ring van „De pocket krant", een lang en. smal gestencild blaadje, dat blijkens de voorpagina wil zijn een „ongeregeld satieries weekblad". Het blad wordt uitge geven door drs, L. Baur, Claes de Vrieselaan 20 b, tel. 223303 Waarom? Drs. Baur meent, zo vertelde hij mij, dat wykbladen niet erg plezierig zijn om te lezen. Hij wil het daarom eens op een andere manier proberen. En wel door middel van oen satirisch blad. Dat is één. Twee is dit blad moet bij de bewoners van de Middel- land-buurt belangstelling kweken voor het oprichten van een wijkraad of wljkopbouworgaan. DRS. L. BAUR (34), hoofdredac teur van het satirische wijkblad „De pocket krant". „Ik wil", zegt de heer Baur, „de wykorgaan-gedachte op luchtige wyze propageren'. De wyze waarop de heer Baur dit doet is op z'n zachtst gezegd opmerke lijk. Ik citeer uit De pocket krant: „Om nu te voorkomen, dat uw kleinkinderen nog eens de lust be kruipt het gemeentelijk inanbesttrnr, want zo kun je het wel noemenin bloed te smoren, hebben b. en to. be sloten in de wijk Middelland een wijk raad te „entameren", (wat dat pre cies is weten alleen intellektuwele leder die dan nog toat op zijn lever heeft, kan mi zo'n geval eerst even zijn aggressie op de wijkraadsleden afreageren, zodat ie ten slotte zich volledig uitgeput de trappen van het stadhuis moet opslepen. Waar hij door de eerste de beste referendaris met kippeborst en chroniese ademnood k.o. wordt geslagen. Die klacht ts dan weer behandeld. Maar gesteld dat de een of andere wet zijn laatste adem weet door te dringen tot de groene ta bel dat is een hele deftige tafel) en erin slaagt zijn elementaire behoefte er bovenop te deponeren, is er grote kans, vooral wanneer hij er nog eens krachtig met de uitgemergelde vuist in slnot zodat de spetters ver in het rond vliegen, dan is er grote kans dat er tenminste een kommies a wordt ge held om de zaak even gauw i» het rei- te brengen (het is helaas weinig bekend dat burgemeesters en wethou ders van nature zeer reine personen zijn)". Baur gaat verder: „Om dit allemaal te bereiken, wordt er door een „initia- tlefcomité Middelland" gevormd door enkele opvliegende wijkbewoners, on der het kalmerende oog van een echte adviseur, jaja, van de raad voor maat schappelijk welzijn, regelmatig „ini tiatieven" genomen (die strikt geheim zijn). Daarnaast komt het comité niet minder regelmatig heel luidruchtig bij een, net zolang tot er minstens 1 ren tenier, 1 gewone middellander, 1 mid denstaander, 1 arrebeider, 1 boer (melk of groente) en, hoera, 1 intel- lekiuweel op het afgrijselijke lawaai afkomen om te zien wat er aan wiens knikker zit. Deze argeloze gluurders worden dan op staande voet tot vette klei gestompt, waarna een kunstenaar uit de wijk dit ruwe materiaal zal ge bruiken om er geschikte „kandidaten" uit te boetseren Dit gooi- en-smijt proza, dat door moet gaan voor satire wordt allemaal aan het papier toevertrouwd door doc torandus L. J. Baur. Maar waarom? Zijn antwoordt luidt: „Omdat ik dat leuk vind. Ik wil op luchtige wijze en op een leuke manier verpakt de wyk orgaan-gedachte propageren". Drs. Baur (34) is speolalist „Ara bische wereld", hij werkt sinds 1967 aan zijn proefschrift „The Arab jour ney towards world citizenship". De vraag blijft zich opdringen wat bezielt deze man?„Ik doe het uit liefhebberij", klinkt hei nuchtere ant woord. „Het is ontspanning voor me. Aan mijn kelderraam heb ik een bak- De gemeente is een zwanenecht- paaf aan de Pascalweg te hulp gekomen. Moeder zwaan was zo maar in het plantsoen zonder gemeentelijke vergunning gaan broeden. Zonder dat er een wijk raad aan te pas kwam heeft de gemeente (en dat zal wel weer de nijvere plantsoenendienst zijn ge weest) een scherm om de broed plaats aangebracht. je bevestigd, daar kunnen de mensen voor een dubbeltje een exemplaar van de pocketkrant uithalen. Het is de be doeling, dat het krantje uitgroeit tot een wijkblad, verder heb ik er geen bedoelingen mee", Gelukkig maarl. (ADVERTENTIE) Nieuwe Binnenweg 466 - Rotterdam (Van onze zwemmedewerker) ROTTERDAM, dinsdag. Rotter dam heeft zich dit weekeinde twee kostbare punten veroverd op het Goudse GZC. Gezien het goede spel moeten de Rotterdammers in staat zijn hun positie op de ranglijst te ver beteren vooral omdat het verschil tus sen nummer drie en de voorlaatste op de ranglijst slechts zes punten be draagt. SVH, weer met Joop Hooft, heeft het m de wedstrijd tegen LZC uit Lei den na een goede eerste periode, waarin een 41 voorsprong werd ge nomen, nog zeer moeilijk gehad. Door een slechte afwerking van de aanval len bij SVH wisten de Leidenaren te rug te komen tot 5—4, waarmee de laatste periode mgmg. In deze periode wist Joop Hooft, die alle doelpunten voor zijn rekening nam, de stand op 7—4 te brengen. LZC stelde hier nog slechts één. treffer tegenover, zodat de eindstand 7—5 werd. Kotterdam heeft in een tot de vier de periode zeer spannende wedstrijd een 94 overwinning behaald op het Goudse GZC. In deze overwinning hadden Ab Vrolijk, die het Goudse kanon Cees van der Tooren goed ver nagelde en doelman Jaap van der Land. die onder meer een strafworp van Cees v. d. Taoren wist te keren, een groot aandeel. GZC startte goed door een 10 vooi sprong te nemen via Cees v. d. Tooren. Hans v. Veen schoot een „mo derne" strafworp in (11), waarna Dick v, Kralingen na goed inzwem men voor 21 zorgde. In de tweede periode oefenden de Rotterdammers 1 grote druk uit op het Goudse doel, maar een aanval van GZC werd on juist afgestopt en de toegekende straf worp bracht de stand op 22. In de derde periode namen de Rot terdammers een beslissende 53 voorsprong door Hans v. Veen (2x) en Dick van Kralingen. In de laatste periode probeerde GZC door te drukken, maar juist hier door kregen de Rotterdammers gele genheid om toe te slaan, hetgeen ook prompt werd gedaan door Dick van Kralingen, Jan Woutersen, Hans de Jong en Hans van Veen, die de stand op 9—3 brachten. Toen pas kwam Kees v.d. Tooren tot scoren, waar door de eindstand 94 werd. (Van onze tafeltennismedewerker) TAFELTENNIS ROTTER DAM, dinsdag. Door een 91 overwinning: op US 2 is 21 Up 2 gepromoveerd naar de overgangsklasse. US2 liet nog eens duidelijk merken dat het geen belang stelling voor deze promotie-kompetitie heeft, door met twee invallers te ver schijnen. De sterke 21 Up-Bpeler Arie Jams- sen boekte ook nu weer drie overwin ningen, maar in dit treffen deed Fred Koogje met voor hem onder. Koogje tekende voor dezelfde score. Henk Hak verloor alleen van Stomps. Deze promotie is de bekroning van een zeer geslaagd seizoen van 21 Up 2. Slechts een wedstrijd ging in de com petitie verloren. In deze promotie kompetitie werd nog geen wedstrijd verloren. Het gevolg is dat 21 Up 2 zich na drie wedstrijden reeds over- gangsklasser mag noemen. De uitslagen:. Promotle/hoofdklusae B: St. Aloysius Maasvogels 28, De Treffers 2—St Aloy sius 9—1 Promotie/overgangsklasse E T5F 3—Avlolanda 2 10—0 Promotie/overgangs- klasst; B: De Volewljckcre—Dlveko 73, Dveko—impul 55 Promotie/overgangs klasse G: US 2—Wilskracht 3 64, Wils kracht 3—De Salamanders 64, 21 Up 2 US 2 9—1 (21 Up 2 promoveert). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De ont slagdatum voor leden.,van het Rotter dams Philharmonisch Orkest die om artistieke of medische redenen met meer geschikt worden geacht voor hun functie is nog met bepaald- Dit zeggen b. en w. in hun ant woord op vragen van het raadslid me vrouw H. de Vos-Krul, die had geïn formeerd of het juist is dat deze musi ci was meegedeeld dat hun ontslag In gaat per 1 september 1969. Deze datum is slechts als mogelijk heid genoemd aldus b, en w. indien de betrokken leden de wachtgeldregeling zouden aanvaarden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1