weer boerderij Rh De zorg voor het dier Kerkconcert bevredigde ten dele SCHIEDAMMERS GEDECOREERD m§m LAMPIONOPTOCHTEN Vuile lucht bij sterven ijs beertjes niet de oorzaak Duivensport SCHIEDAM SCHIEDAM Burgerlijke Stand GEEN KRANT ONTVANGEN? DWS-jubileum toernooien 40 geslaagden brid ge-cursus Filmkring toont f ilmliermnering oorlogstijd ■Kli- Burg. H. Roelfsema reikt Koninklijke onderscheidingen uit in aula Museum Toch nog eervol ontslag voor gemeentesecretaris P.V.D.A.-VLAARDINGEN DONDERDAG BIJEEN KOERIERSTERS woensdag 30 april 1969 - pagina 5 (Van een onzer1 verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Een nieüwe lente, een nieuw geluid Op de kinderboerderij-in het Prinses Beatrixpark is de lente aanwezig, voor iedereen waarneembaar. In het hertenkamp rekent men op een viervoudige blijde gebeurtenis die echter eerst in juni-verwacht kan worden. Voor een mekkerende schapenmoeder is de bevalling al vijf weken achter de rug. Met de resultaten hiervan, drie gitzwarte lam meren, leidt deze witte moeder op de boerderij een prinsheerlijk be- Qok het dwerggcitje zorgde zaterdag voor nageslacht. Het bleef ditmaal slechts bij één, doch welgeschapen bokje. Zijn grotere zusters verzorgen momenteel ook een aantal geitekinde ren. Aan gevederde levende have loopt er momentcel ook heel wat rond op het grote erf van de kleine boerderij. Als nieuwe- aanwinst twee zwarte zwanen alkomstig uit diergaarde Blij- dorp. Het is een paartje, jonge dieren, dat nog geen aanstalten heeft gemaakt tot broeden. Opvallen door hun pronkzucht doen de kalkoenen en de pauwen. De prachtige witte pauwhaan is èr de oorzaak van dat er blauwe pauwen rondlopen met enkele witte slagpennen hetgeen niet mag hinderen want rassendiscriminatie kent men niet in d eze dierengemeens chap. Kouwen De dttiücnfcolonie, die eens de dub- ■bele duiventil bewoonde is uitgestor ven. Onder gegaan aan decadentie als gevolg van inteelt! "Wat er ouer was is door de kouwen uit de til verdreven. De kotuü is een leuke en schrandere vogel die gemakkelijk handtam is te maken. hi kolonieverband zijn het bruta le rovers die zich tegoed doen aan de Eieren en zelfs aan de jongen van an dere vogels. Geen wondei- dus dat de verzorger van de boerderij, Piet van Mil. niet erg gelukkig as met zijn steeds aangroeiende kouwen-kolome. De rasduiven, zoals hoogvliegers en vinkduiven, zijn ondergebracht in een van de grote buitenvolières. Om de hoenderstand te veredelen schakelde Piet van Mil de broedmachine in. De eerste kuikens zijn er al. Voor het eerst Iaat hij de machine ook fazan teneieren uitbroeden on heeft voor dat'doel ook een broedse kip inge schakeld.. Als het allemaal wil lukken krijgt die boerderij er een stel mooie goud- en zd'kverfazanten bij. Grieven Al is Piet van Mil wel tevreden met de pang vaat- zaken op de aan zijn zor gen toevertrouwde kinderboerderij, hij heeft toch zijn grieven. Laten de mensen toch geen eten in plastic zak jes meebrengen. Als ze deze restjes achterlaten kan dit de dood van de dieren, tot gevolg hebben. Het plastic is onverteerbaar en veroorzaakt darmverstoppingen. Pijnlijk voor de dieren en daar is geen kruid voor ge wassen. Om wat ik nu ga -zeggen lachen misschien de daders mij uit, maar ze hebben twee witte hennetjes en een kuifbaardhaantje van ons gestolen, een minne streek. Ergerlijk is het ook dat jongens over het hek van de ko nijnenberg klimmen. Deze wordt als het wat milder weer is opnieuw be volkt. Momenteel leeft hier een aantal marmotten. Als iedereen de dieren met rust laat kan iedereen hiervan genieten". De klachten van Piet van Mil zijn gegrond. Het kan geen kwaad dat de ouderen onder de bezoekers mede een oogje in het zeil houden als ze met hun kinderen de boerderij bezoeken. Het is de moeite ruimschoots'woard! Nestje bovwen Over de heesters hangt ecu tere waas van groen en ook in- de bonzen begizit de bladvorming al aardig op gang ie komen. In de vogelwereld heerst grote activiteit uit de nestperio de voor de deur staat. Wachten de boom- of heggebroeders nog wat op een. betere bladerendekking alvorens ■hun nestje te bouwen, de hnismnssen stfii hiervan niet afhankelijk. - Menig paai* van deze-sterk aan de mens gebonden vogels zitten al mid den in de broedtijd en. kiezen hiervoor de meest vreemde plaatsen.. Stations overkapping zijn ideaal voor hen daar deze beschutting bicden aan de jonge vogels als deze op het punt staan het nest te ontvlieden. Uitspa ringen onder dakgoten, overkappingen van markiezen, in de muur ver- SCHIEDAMi Geboren: Jan F. $v J. Apon en J. Stam; Marjolein, dv T. P. C. van de Grijp en O. M. van Tiel; Belinda dv J. Breed veld en H. Hasselt; Johanna P. B. dy b. l. van Soerland en E. Y, van de Kamp; Jeroen zv H. Coster cn W. E. van Heiten; Patricia A. dv M. A. Nuwenhuts ert A. Sehwarz; Edwin E. C. G. M. Collignon en C. Slotboom. Overleden; J. M. Marcus, 12 jr: L. Bur ger 73 Jr; C. Vermaas 69 jr; Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Botter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. zonken luchtroosters van gebouwen, kortom elke wind- en vochtvrije ruimt wordt door dit nijvere mussen- volkje eneveens benut om te nestelen. Eerste pijltjes Onder de watervogels hebben de wil de eenden niet de gewoonte naar de thermometer te kijken als voor hun gevoel de nesttijd is aangebroken. Ze bouwen hun grondvesten net zo ge makkelijk in de omgeving van de woonhuizen als in het vrije veld al weten ze die altijd goed te verbergen. De eerste cendenpijltjes zijn vorige weck al waargenomen in sloten langs de spoorbaan. Als kleine bolletjes dons werden ze een speelbal van de vrij harde en koude wind maar ze zijn er cn elke dag komen er meer te voor schijn, bewaakt door de zorgzame een denmoeder. Hoeveel er van de honderden die binnen en buiten.de stad uit het ei kruipen de volwassenheid bereiken is niet te schatten. Vast staat echter dat velen hiervan ten offer zullen vallen aan hun natuurlijke vijanden. Zo de roofvogels maar ook de waterratten en zelfs de wilde katten, waar an er nog al wat rondzwerven buitcr, de be bouwde kom van de stad. Toonkunstkoor "DACHS Cantate Wachet auf en Mo- •L' zarts Krönungsmesse prijkten op het programma van het Toonkunst koor Schiedam, dat gisteravond voor zijn concert in de Grote of St. Jans- kerfc een zeer groot publiek als guhooi kreeg. De jonge, ambitieuze dirigent And van der Hoeven die metroegeve con certen' beloftevolle verwachtingen wekte kon die gisteren ten dele inlos sen; de mis van Mozart kreeg wal het kooraandeel betrof een gave, tamelijk homogene verklanking, waarin echter de expressie op sommige plaatsen minder fel was dan vereist. Niettemin ontstond, mede dank zij het toegewij de spel van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, een vertolking die de geest van het fraaie werk toch ta melijk dicht benaderde, ai bleven er desiderata op diverse punten in bet instrumentale en vocale vlak. waaron der dus ook het soiistenfcwartet, be staande uit Willy Smits-van den Ho ven, sopraan, Hannelore Pennink, alt. Marius van Altcna, tenor en Rob Hol], bas. Bachs 140ste cantate was helaas een minder gelukkig lot beschoren. Ook hier toonde- zich het instrumentale en semble (het was deze avond in een betere conditie dan wij het in zijn korte bestaan ooit meemaakten!) be kwaam genoeg om zulke verheven muziek tot klinken te brengen. Ver volgens bleek van de drie solisten dc tenor Marius van. Alten a zich de beste Bachvertolker (hij zong zijn recitatief met opmerkelijk veel souplesse). Veel neutraler klonken de partijen van de sopraan en bas. In het duet Wann koramst du. meïn Heil kreeg men per ongeluk een vertekend- klankbeeld der solostemmen, doordat men verzuimd had een naar de bas toegewende mi crofoon bijtijds uit te schakelen. Het vlakke, plichtmatig aandoende zingen van het koor beantwoordde belaas geenszins aan de geladen zeggings kracht van Bacbs muziek. Wat hoogst bevreemdde waren de door Addie de Jong steeds te vroeg gespeelde akkoor den op het klavecimbel: een euvel dat toch ook tijdens repetities wel naar voren zal zijn gekomen en door de di rigent opgemerkt kon worden. Gezien de weidse kerkruimte en het beschikbare kleine eenmanuaais-in- strument, was de keuze van het Con cert voor klavecimbel en strijkorkest, in A van Ditters von Dittersdorf vol komen misplaatst. Bovendien stoorde veel lawaai van buiten (auto's en zelfs een optocht) waardoor het toch al mi nimale cembalogeluid danig in de ver drukking kwam. Voorzover op te van gen klonk het solospel van Addie de Jong accuraat en stylistisch zuiver op de twee cadensen na, die hij op dat moment leek te improviseren. Het concert werd door Aad v. d. Hoeven geopend met Bachs Prelude in D op het orgel. S. NlEBOER Nieuwe hoofden van scholen henoemd (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Tot hoofd van de openbare lagere Prof. dr. Gunningschool aan de Burg. van Haarenlaan is benoemd -de heer J. Bijloo, thans hoofd van Comenius- school B. Tot hoofd van de nieuw te bouwen openbare lagere school aan het Bach- plein is benoemd de heer J. Rensink, thans onderwijzer aan de Prof. dr. Gunningschool. De lente is nog pril, maar de jeugd trekt weer naar de kinder boerderij. Ziekenomroep op Koninginnedag (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM, woensdag. De Ziekenomroep Schiedam is 'van daag ook actief geweest om Ko ninginnedag te verslaanvoor de gedwongen, tlmisblyum. I« een kelder aan de Dr. Kuyperlaan was provisorisch een studio inge richt, waar bekende Schiedam mers een intervieüw is afgeno men, Ook burgemeester H. Roelfsemadie sim gebruikelijke rondgang langs de festiviteiten maakte. Maar eveneens de vijf jarige Petra Tettclaar, het muzi kale „wonderkind" van de Inhale. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Dc handhal vereniging DWS gaat ter vie ring van het SO-jarig- bestaan (eigen lijk In juli, doch dal Is de ongunstige va kan tic tQd) in mei een aantal toer nooien organiseren. Op Hemelvaartsdag 4 mei komen de heren-veteranen in net veld (met de hoop dat dit een jaarlijks evene ment wordt) en de dames- en heren- junioren. Deelnemende verenigingen zij-n Dynamo, Hoogvliet cn Meeuwen uit Rotterdam, Hercules Rijswijk KHC Hilversum en Operatie '55 Den Hang. Met Pinksteren is op zaterdag een toernooi voor jeugdtteams; op zondag de eerste dames- en herenteams en de dames-junioren en op maandag een toernooi voor lagere teams dames en heren. Daarnaast op zaterdag 17 mei een filmmicldag in gebouw Irene voor pu pillen cn aspiranten, lor wijl de grote feestavond op zaterdag 31 mei in ge bouw Irene plaats heelt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Ais sluit stuk van dc Bridge-cursus, die tien lesavonden in beslag heeft genomen, hield dc Bridgeclub *53 twee HowcII- wedstrijden. Dit als een soort examen voor dc cursisten die een gemiddelde van 45% moesten halen om in aan merking te komen voor een getuig schrift Hiervoor slaagden veertig per sonen, een gunstig resultaat. Zelf is cle bridgeclub weigevaren bij hel genomen initiatief: de secretaris kreeg vijfentwintig nieuwe leden in le schrijven. De leiders'van de cursus en hun assistenten kregen een klein hul deblijk: mevr. Steffens en de heven A. Sleffens, B. Trompper, A. Vermeulen, H. van Haltum en I, van Geldcren. In het nieuwe seizoen zal de bridgeclub weer een cursus organiseren. Bij de komende bridge-drives van de Schie- damse Gemeenschap zal de wedstrijd leiding in handen komen van het be stuur van de Bridgeclub '59 hetgeen o.m. eon wijziging in het schema geeft waardoor het evenement in waarde zal stijgen. Lau van Ravens eh Henk ij. (I. Veer over scheidsrechteren (Van eert onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag In de kantine van Hermes DVS in sportpark Har ga zullen op vrijdagavond 2 mei cm; 20 uur de Schiednmse top-scheicls- veehters Lau van Ravens en Henk van der Veer een praatje houden over hun ervaringen in binnen- cn buitenland. Aan de hand waarvan kunnen (ook kritische) vragen gesteld worden. Ie dereen is welkom, met uitzondering van dc voetbal-pupillen voor wie het te Iaat zal worden, de C-tjcp alleen onder geleide. (Van ecti onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdagl Dc Die renbescherming in Schiedam houdt op dinsdag 6 mei de jaarvergadering 'in gebouw Irene, aanvang 20 uur. Na de vergadering houdt de dierenfotograaf A. F. MoIIinger een lezing met dia's. Volgens het jaarverslag 1968 is het aantal leden vrij sterk met 90 geste gen tot 840. Het Dierentehuis is uitge breid kunnen worden met een vogel afdeling. In de polikliniek werden door die renarts J. Voogt in totaal 301 dieren behandeld en wel 225 honden, 61 kat ten, 7 marmotten, 3 kanaries, 2 mui zen, I papegaai, I parkiet en l le guaan In het Dierentehuis zijn opgenomen 414 honden, waarvan 132 zwervers ;40 werden door eigenaars teruggehaald. Daarnaast zijn 774 katten, opgenomen, waarvan 390 zwervers; slechts 4 wer den teruggehaald. Verder zijn 73 an dere dieren verzorgd: 19 postduiven, 14 meeuwen, 9 eenden en 3 pijltjes, 5 tortelduiven. 1 fazant, 2 muizen. 3 zwanen, 1 kanarie, 4 spreeuwen, I roodborstje, 2 merels, I waterhoentje, 1 marmot, 4 mussen, 2 kauwtjes en 1 jonge zeerob (die aan diergaarde Blij- dorp is afgegeven), In pension zijn geweest 87 katten gedurende 1247 dagen (geheel volge- boekt in de zomer) en als bijzondere' gevallen 33 honden gedurende 224 da gen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De Schiedamsc Filmkring geeft in liet ka der van dc herdenking der gevallenen een extra-filmvoorstelling op vrijdag avond .2 mei In de aula van de Rijks scholengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat, die voor alle belangstel lenden boven 14 jaar toegankelijk is a S t,~. Vertoond zal worden de film „Tot driemaal toe" van de Joegoslavische regisseur Alcksander Petrovic. De film is uit clrie episoden opgebouwd. Eerst de dagen van dc Duitse invasie in Joegoslavië, waarbij een fotograaf door de angstige menigte wordt ge dood, Dan hel verzet, waarbij de hoofdpersoon vlucht en achtervolgd wordt. Tenslotte dc dag van de afre kening, waarbij velen zijn geëxecu teerd. Een film die cle menselijke Lugiek in oorlogstijd in beeld brengt Jèugdbiljarters krijgen beschikking over zalen centrum in Maassluis (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De jeugd afdeling van de KNBB, district Schiedam, die tot aan 1962 haar speel- ï'uime had in de foyer van het ge bouw Musis-Sacrum en sindsdien haar activiteiten heeft moeten staken, zal vrijwel zeker de beschikking krij gen over een zalencentrum in de wijk Maassluis-West. Jongeren, die belangstelling hebben voor de biljartsport kunnen zich opge ven bij de heer J. van der Have, Bach straat 16 in Vlaa relingen, telefoon 010—348249. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In de aula van liet Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat ïiecft burgemeester Roelfsema gisteren aan tweeëntwintig inwoners van Schiedam een Koninklijke onderscheiding uitgereikt. Veler van hen werden gedecoreerd vamvcge een dienstverband van veertig jaar of langer, anderen vanwege hun verdiensten, jaren achtereen belangeloos voor de gemeenschap verricht. Burgemeester H.Roelfsema noemde in zijn korte toespraak deze samen komst van mensen uit alle lagen van de bevolking per traditie een zeer bij zondere samenkomst. „Wanneer op de dag voorafgaande aan de verjaardag van Hare Majesteit, de Koningin een groepje mensen, die elkaar niét of nauwelijks kent, zo bijeen komt dan geeft me dat altijd weer het prettige gevoel Nederlander te zijn.' Overigens vertelde dc burgemeester dat de ervaring had geleerd dat het tijdens zo'n samenkomst altijd wat onwennig toegaat. „We zijn nu eenmaal geen volk dat direct uitzinnig van vreugde is, wanneer het om het in ontvangst nemen van een Koninklijke onderscheiding gaat. We doen het met In'totaal 22 verdienstelijke Schie dammers werden in de aula van het Museum door burgemeester H. Roelfsema (op de foto met ambtsketen) gehuldigd. een plichUiatigheid, terwijl juist een tikje vreugde glans zou geven aan de trouw en dc standvastigheid van dc gehuldigde. .Nadat burgemeester Roelfsema zijn gelukwensen, vergezeld van een toe passelijk praatje, aan de verschillende verdienstelijke Schiedammers had aangeboden en de decoraties had op gespeld, was het de tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau benoemde heer W.C. de Vries, oud-hoofd van de openbare lagere prof. dr. 3.A. Gunning school, die een kort dankwoord nprak. Hierin maakte hij duidelijk dat er naast de mensen die smalend spreken over de lintjesregen ook nog mensen zijn die wel vreugde brieven aan het feit éénmaal in hun leven gedecoreerd te worden. De viering van koninginnedag is in Schiedam gisteravond al begonnen met lampion-optochten in vijf stadswijken. Dank zij het redelijk goede en vooral droge weer was de belangstelling zeer groot, vooral, naar onze globale indruk, bij" de startplaatsen Vondel taan en Wibautplein.' De drumbands en jeugd-muziekkorpsen die de onontbeerlijke medewerking verleenden hebben gezorgd dat de stemming er in'zat, terwijl de gym nastiekverenigingen met hun vlaggengroepen de optochten feestelijk 'aangekleed' hebben. In de Rembrandlaan trof onze fotograaf dit aardig verklede groepje met uitzonderlijk gevormde lampionnetjes aan. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, „Wij Rebben inderdaad in de nieuwe diergaarde enige malen ijsberenjongen gehad, die kort na de geboorte stierven. Hetzelfde is echter herhaaldelijk in de oude diergaarde, dus vóór 1940, en in vele andere dierentuinen ge beurd. Er is dus reden, om hierbij niet in de eerste plaats aan lucht verontreiniging te denken". Dit schrijft de directeur van dier gaarde Biijdorp, ror. M, C. Bloemcrs in een brief aan het gemeenteraadslid G, Spruyt (PvdA), die mar aanlei ding van een artikel in De Groene Amsterdammer (auteur «Ie heer V. Franssen) over gevolgen van lucht vervuiling in diergaarde Biijdorp, schriftelijke vragen aan het Rotter damse college van b. en w. had ge steld. In het artikel staat onder meer le lezen: „Hoe groot cle luchtvervuiling in Rotterdam op dit moment al. is ge worden, is nog makkelijk waarneem baar dankzij een natuurlijke indicator in het hartje van dc stad: het dieren park Biijdorp. Pasgeboren dieren heb ben hier een uiterst bekwame verzor ging nodig om het tijdens de eerste le vensdagen te kunnen volhouden in deze atmosfeer. En voor sommige die ren zoals ijsberen en pinguïns is het zelfs onmogelijk om de eerste dagen na do geboorte in Rotterdam in leven te blijven. Zij hebben een extra toe diening van zuurstof nodig om niet voortijdig aan ademnood te sterven", aldus de heer Franssen. De heer Bloemers schrijft aan de heer Spruyt; „Zonder de mogelijkheid uit te sluiten, dat de omvang en de aard van dc luchtvervuiling op be paalde dieren een ongunstige invloed zou hebben, moet ik zeggen, dat wij nooit specifieke verschijnselen hebben waargenomen, die wij aan die invloed moeten toeschrijven- Een vergelijking met andere tuinen is moeilijk, immers successen of te genslagen met bepaalde diersoorten kunnen zoveel oorzaken hebben, dat meestal niet uit te maken valt welke de doorslag heeft gegeven". Over de pinguins zegt de lieer Bloe mers:„In vele dierentuinen worden zij gehouden in volkomen geïsoleerde ruimten, met zorgvuldig gezuiverde lucht, dit misschien enigszins vanwege industriële of stedelijke luchtvervui ling, maar vooral om de schimmelspo ren te weren, die in ons klimaat alom tegenwoordig zijn. Biijdorp heeft sinds jaren twee humboklt-pinguins, die. vcv van de pool thuishorend, veel minder gevoelig zijn. Jongen hebben wij nooit gehad", aldus de directeur van diergaarde Biijdorp, mr. Bloe mers. (Van een onzer verslaggevers) GEERVTET De gemeente-ont vanger van Geervliet, N. J. de Regt, is toch nog eervol ontslagen. De raad had er in haar jongste ver gadering wel moeite mee dit eervol te verlenen. Door de werkzaamheden van de ge meentesecretaris is er op bet secreta rie van Geervliet een grote achter stand ontstaan. Dit heeft zelfs tot sa menvoeging van de secretarieën Heenvliet en Geervliet geleid. Burgemeester A. J. M. Derksen stel de in dezelfde bijeenkomst voor enke le nieuwe functies voor de heer De Regt te scheppen, om de achteruitgang in zijn salaris te compenseren. De raad van Geervliet voelde niets voor het voorstel. De Vrijheid SCHIEDAM, dinsdag De Schie- damse P.V. De Vrijheid nam met 510 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 114 km. Gelast werd om 8 uur; eerste duif. binnen Ö.13 uur: laatste prijsduif 9.20 uur. Uitslag; 1. 16,'20, 29, 80, 109 C. Leras; 2, 21. J. Duymel; 3. 4. 28, 66, 101, 103 A. Boes; 5, 13 M, de Roo; 6, 18, 95 M. Putters; 7, 17, 37, 78, 102,. 108, 119, *128 Jan Doejaaren; 8, 10, 36,39, 45, 61. 72, 7? P, Pols; 9, 41, 112 I. v.d. Tuyn; 11 F. Scholte; 12, 22, S3, 65 J. v.d. Windt; 14, 31 A. Pronk; 15, 27, 110 C. Verhaeren; 19, 121 H. v, d. Steen; 23 M. Rink; 24, 42, 47,. 111, 120 J. "W. Blom; 25 L. Zuidgeest; 20, 92 C. Mid dendorp; 30, 46, 54, 91 C. de Tuinder; 32, 34, 38, 49, 60 H. Put; 33 W. Hooft; 40 C. Robart; 43, 51, 58, 71, 79, 89, 99 Jack Doejaaren; 44, 52, 74, 81, 93, 107 P. Verlinde; 48, 56, 104 A, v. d. Berg; 50, 55, 67, 73 W, v.d. Wind; 57 J. Wes- terholt; 59, 96 P, Kouwenberg; 62 M. de Potter; 63, 70, 76, 117 J. Kazenbroofe 64 C. Rigters; 75 W. Poort; 84 J. Bo- degom; 85, 87, 88, 97 J. C. Rost; 86. A. Verhaal; 113 H. Hagen; 126 E. Hol leman. PV Union Ook de P.V. Union vloog met 505 duiven vanuit Vilvoorde. Eerste duif binnen 9.11.58 uur; laatste prijsduif 9.20.10 uur. Uitslag: 1, 6, 20 Kerkhof; 2, 9 Zantboer en Co.; 3, 26 Barzilay; 4, 23 v. d. Hoeven; 5, 11, 14, 21 Wen- teler; 7 Van Kasteren; 10 mevr. Lems; 12, 13, 17, 18, 19 Heeren en Zn.; 15, 24, 29 Ekris; 16, 27 H. Triel; 22, 25 Van Diest en Zn.; 26 Gebr. Van Leeu wen; 30 Vrauwdeunt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaardingse federatie van de Partij van de Arbeid houdt donderdag 1 mei a.s. een bijeenkomst in De Hoogkamer. Aan vang tien uur. Tijdens de bijeenkomst die twee uur duurt zal wethouder T. de Bruijn het woord voeren. Belangstellenden zijn welkom. Auto's en autobenodigdhedeu Tc koop VW 1300, wegens emi gratie, praktisch nieuw. Te Oevr. na 6.00 uur, Marchant- laan 30, Schiedam. S222 Foto, film en porjectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 100. Schiedam, Tel. 266720. Let op luiste adres. S180 Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste Bc- lorgers(sters), Aanmelden: Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 267279. 's avonds na 7 uur. Tel. 155960. S028 Diversen RIJWIELEN EN ONDERDE LEN, Wonen- ert buitenhanden. Waar dat wiel draalt. Hoog straat 67-69, tel. 010—268436. Huwelijk Gepensioneerde weduwnaar, 65 Jaar, z.s.k.m. WEDUWE zonder kinderen! ct£ alleenstaande vrouw, ook 65 jaar. Brieven! onder Cf, S-2033 bureau van dit blad. Onroerende goederen en woonruimte gevraagd KUÜMJÏE. Bi} voorkeur gestof feerd. Brieven onder nr. S-2034 bur. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2