NRT dit seizoen op de planken 7 premières I 1 f rsi .k» ZOMERDIENST RET GAAT MAANDAG IN H R mmm Oude Binnenweg' si v&m 1 ROTTERDAM RIJNMOND TABLEAU DE LA TROUPE Instructie „Open" schouwburg mm Lagere frequentie op sommige lijnen «WW®» V olmatroosdiploma's uitgereikt op „de Nederlander" Wandelen Sirenelunch Wie mist een gouden armband? Geen cijfers maar tijgers Opera Cabaret En ik weer Muziek Kindervertier Brand-museum Rondvaart-, Vietnam-strip Gehoord Eettip Voor u ."pagina 4 - .vrijdag 2 tnei 1969 (ADVERTENTIE) 'Vader wil net zo goed in zijn vrije tijd wel eens wat anders dragen en dan 't liefrt natuur lijk zo'n soepele vlotte pull polo. Een Acryl pull-polo vait mn* prachtigs kwaliteit met fijne kontrastrandjes in de boorden en geheel geminderd .gebreid, verkopen wij op onze afdeling herenmode voor nog géén vijf tien guldon, Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze acryl he- renpul l-polo"* met leuke kon- 'trastrandjes In de boorden, nv^ 5 vete kleuren w.o. bleu, grijv W beige, marine, enz. en .In alle f courante maten Ookjnuaiagmorgan opatt <t- Gé&r ta£ of schrift. bast. '{Van onze kunstredactie) BOTTERDAM, vrijdag De artistieke leiding van het Nieuw Rotterdams Toneel heeft gistermiddag het over grote deel van de plannen voor het komend seizoen op tafel gelegd. Het gezelschap zal in 1969/'70 zeven stukken in de Rotterdamse Schouw burg in première brengen. John van der Rest en Jules Rooyaards regisseren er ieder twee, Rob de Vries, Karl Gutt- mann en Pim Dikkers ieder één. Vcor het Piccolotheater zijn vier zogenaamde kleine- zaalprodukties geprogram meerd. Algemeen directeur Robert de Vries omschreef de lijn die ge volgd zal worden o.a. met „con solidatie en uitbouw van de ver kregen positie in Rotterdam". „We hebben drie jaar van probe ren achter de rug en onze doel stelling Is nu te groeien naar een zo sterk mogelijk gezelschap, dat uit eenheid sterk repertoire gaat spelen. Daarbij zijn we uitgegaan van de taak die ons gesteld is: bij dragen tot de toneelvoorziening in Nederland en. in het bijzonder die van Rotterdam. Bij de samen stelling van het repertoire moe ten we rekening houden met Rot terdam, dus zo gevarieerd moge lijk," aldus De Vries, feet. NRT opent het seizoen, op 6 september met „Meneer fraat op jacht" („Monsieur Chasse") een blij spel van Félicien Feydean, in een vei - faling: van Hem co Camper t Jules ItooyaarÖB zal de regie gaan voeren. In de voornaamste rollen: Lies Fran ken, Wim van de Heuvel en Pleter laitz- Het blijspel beeft circa tien jaar Keieden al eens op het repertoire van de Nederlandse Comcdie gestaan. 1 Rarl Guttmann regisseert „De eenza me. weg" {„er einsame Weg") van Arthur Schnitzler, welk stuk op 12 september in première zal gaan. De mcdespelenden zullen o.a. zijn: Max Grew set, Pim Dikkers, Enny Meunier, Johan Schmitz en Carol van Herwij ten/ Op 31 oktober de eerste voorstelling van „De Duivels" („The Devils") van de in 19G3 overleden Engelse toneel- schrijver John Whiting. Een stuk over christelijke hypocrisie met als basis Huxley's 'roman „The devils of Lo- duin", gebeurtenissen in 1617 in het Franse stadje Loduin als onderwerp hebbende. Het wordt een bijzonder grote (enkelvoudige) productie, met veertig medespelenden en circa zestig (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, vrijdag De tableau de Ia troupe uan het Nieuw Rot terdams Toneel voor het seizoen 1969/1970 zal 12 actrices en 26 acteurs gaan tellen. De actrices zijn: Cocki Boonstra, Mar- tine Crefcoeur, Lies Franken. Rie Gilhuys, Coba Keiling, Nelieke Knegtmans, Enny Meunier, Rick Nicolet, Annct Nieuwenhuyzen, Elly van Stekelenburg, Liosbeth Struppert en Camille de Vries. De acteurs zijn: Peter Aryans, Bas ten Batenburg, Stcye van Branden burg, Huib Broos, Edmond Clas sen, Max Croiset (half jaar), Pim Dekkers, Paul van Gorcum, Ge rard Hartkamp, Carol van Her- wijnen (half jaar), Wim van den Heuvel, Wim Hoddes, Ad Hoey- mans. Jan Lemairo, Pieter Lutz, Sacco van der Made, Johan Ooms, Hans Polman, Jules Rooyaards, Adolf Kijkens, Johan Schmitz, Eric Schneider, Aart Staartjens, Henk van Uiscn (half jaar), Ro bert de Vries en Frans Zuidinga. Nieuwe namen voor het NRT zijn die van Liesbeth Struppert, Peter Aryans, Huib Broos, Max Croiset, Carol van> Henvijnen, Wim van d©n Heuvel en Henkvün Ulsen. Aan het eind van dit seizoen zullen Slmone ïtooskens, Petra Verbeek, Anny de Lange, Jan Kruyk, Pim Oskam, EÜ Blom (uitgeleend aan de Noorder Compagnie), Frans Kotalaxwi, Dries Smits, Luc Lutz en Robert Sobels het gezelschap verlaten. De artistieke leiding zal berusten bij Robert de Vries (als algemeen di recteur^), dramaturge Anty Wes terling, Jules Rooyaards en John van de-Rest korte scènes. Eric Schneider en Annet Nieuwenhuyzen spelen de hoofdrollen en John van de Rest is de regisseur. „De Duivels" is voor het eerst m 1961 door het Royal Shakespeare Theatre in Londen gespeeld. Een vrijwel onbekend stuk van de Italiaanse toneelschrijver Carlo Gol- doni .Betuna, of het fatsoenlijke meisje wordt de Nieuwjaarspremière van het NRT. Rick Nicolet zal de rol van Bettlna een volksmeisje dat belaagd wordt door diverse minnaars spelen. Vertaling en regie: Jules Rooyaards. „The Ruling class", een politieke comedie waarin een aanklacht is ver weven tegen behoudzuchtige conser vatiever,, van de Engelsman Peter Barnes op 13 februari. Regie: John van de Rest. Hoofdrol: Henk van Ul sen. Verder zal een keus worden ge maakt tussen „The secretary bird" van William Douglas Home en „Ifc'i all in the mind" van John Hale re gie Pim Dikkers en „König Jo- hann" van Friedrich Dürrenmatt of „De vliegen" van Jean-Paul Sartre, te regisseren door Robert de Vries. Van de vier kleinè-zaal-produkties in het Piceolotheater staat er momen teel pas één vast: „Kleine Anton en zijn strijd tegen het klootjesvolk" („Little Malcolm and his struggle against the eunuchs") van David Hal- UwelL Première on 1 oktober. Robert de Vries is de regisseur en de belang rijkste rol is voor Aart Staartjes. Hugo Claus is door het NRT uitge nodigd een vertaling/bewerking te inakeii van Seneca's „Oedipus", welk stuk waarschijnlijk voor het seizoen 1970/1971 op het repertoire zal wor den genomen. Verder zijn er opdrach ten tot schrijven van een toneelstuk verstrekt aan Otto Dijk en Cces Bud- dingh. toneel van de Rotterdamse Schouw burg worden uitgebouwd tot over de orkestbak, met mogelijkheden tot op gang aan de linker- en rechterzijde van het toneel, Ten tweede zijn er plannen om de entree van de schouwburg drastisch te veranderen. Hoe dit gaat gebeuren Is nog n'et bekend gemaakt John -van de Rest tenslotte, maakte bekend dat men zal trachten van de .schouwburg een „open gebouw" te maken, met ruimten die ook'overdag de voorbijganger zulten moeten gaan trekken. HU wilde zich verder nog niet uitlaten, maar beloofde dat de plannen bianenkert duidelijker uiteen zullen worden gezet Acteurs en actrices van het gezel schap zijn dit seizoen intensief bezig geweest om op scholen meer bekend heid aan de activiteiten van het NRT en het toneel in het algemeen te ge ven. De zgn. kunstuurtjes werden ge geven op 40 scholen, voor in totaal 2501 leerlingen. Uit de belanghebben de docenten is 'n werkgroep gevormd, waarmee nieuwe plannen en initiatie ven besproken worden. Eind augustus zal er in dit kader in het Piccolothea ter een instructief programma worden gebracht voor docenten en leerlingen. Bas ten Batenburg zal dit programma dat circa drie kwartier duurt re gisseren cn er zullen een viertal ac teurs aan meewerken. Na afloop zal er ruimschoots gelegenheid tot discussie zijn. Bij de samenstelling van liet pro gramma zullen de docenten inspraak hebben. De informatiemappen over NRT-produkties die dit seizoen voor het eerst op de middelbare scholen verspreid zijn, worden bijzonder ge waardeerd. Het komend seizoen zal met de distributie van deze mappen worden voortgegaan. Naast de leerlingen van middelbare scholen, gaat men ook trachten leer lingen van het nijverheids- en tech nisch onderwijs en leden van sociëtei ten en buurthuizen dichter bij het to neel te brengen. Voor de produkties van het komend seizoen die dat nodig hebben zal het f advertentie; elke vrijdagavond ...tot 9 uur open U kent ze wel die luxueuze venstervallen met macramé kant, die U kunt kopen voor 11,50, .maar die wij nu op onze eerste etage aanbieden met guldens voordeel. Luxe venrterval van een fraaie kwaliteit dubbeibrede Tarlsn- ka met een extra brede macra- mé kant eveneens van'Terlerv ka garens. Een earste kwaliteit vensterval, ong. 55 cm hoog, nu als spa- dale. aanbieding, per meter yooruiog géén zes gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze prachtige vensterval mat brede macramé kant, geheel van Terlenka, ong. 55 cm hoog, per meter Ookjraandnsmorsnn open Giirr tel of schrift best (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, vrijdag Zo als gebruikelijk in de tijd van het jaar zal de RET op maandag 5 mei de zomerdienstregeling in voeren, waarbij, waar mogelijk, op verschillende trajecten de fre quentie 'tijdelijk wat zal vermin deren. Dc RET doet dit, omdat het passa- giersaanbod in de zomermaanden aan zienlijk geringer is dan in de overige tijd van het Jaar. Voor zover mogelijk zal het ge meentelijk openbaar vervoerbedrijf de tramexploitatie tijdens de zomerdienst uitvoeren met het modernste mate rieel. Dat betekent dat de trams van het oudere type „AHan" (de dubbele wagens met de middenbalkons) gaan verdwijnen. Omdat nog niet alle rij tuigen van de nieuwste serie gelede tramwagens zijn afgeleverd zullen Voorlopig in de spitsuren op bepaalde hjnen nog Allan-treinstellen ingezet - moeten worden. Ook in de volgende wmterdienst '69-'70 zal de RET in de drukke spitsuren nog wel eens op deze oude trams terug moeten vallen. Maar naar mate de nieuwe dubbelgelede tramstellen worden afgeleverd, zullen de oude treinstellen verdwijnen. Op dc route van lijn 8 gaat de RET met ingang van maandag 5 mei voor het eerst met de nieuwe dubbelgelede tromstcllen rijden. Het gebruik van de nieuwe trams Is mogelijk geworden, nadat op de Koemarkt ln Schiedam, het eindpunt van lijn 8 en lijn 1, do noodzakelijke veranderingen aan het emplacement waren aangebracht. De RET heeft tot nog toe met de oude Allan-treinstellen op de lijn moeten rijden, omdat er op de Koe markt langs de rails van fijn 8 voor een dubbelgelede tram geen instapmo- gelijkheid was. Een ingrijpende ver bouwing, waarbij de rails zijn verlegd en een nieuw trottoir is aangelegd, heeft er voor gezorgd, dat nu ook de dubbelgelede tramstellen op lijn 8 kunnen dienst doen. De tramstellen, waarmee lijn 8 gaat rijden, zijn afkomstig van lijn 4, die met ingang van maandag wordt geëx ploiteerd met het nieuwste enkelgele- de materiaal. Het zijn dezelfde tram wagens als welke al enkele maanden dienst doen op lijn 5. Van dit type rij tuig zijn er nu zoveel afgeleverd, dat de RETT ze ook op lijn 4 kan inzetten. Omdat de tramwagens kleiner zijn dan de dubbelgelede trams zal het aantal dienstwagens met Ingang van 5 mei worden uitgebreid. Dit heeft tot gevolg dat er meer eenheden op lijn 4 zullen rijden, waardoor een hogere frequentie zal worden bereikt, waarbij de capaciteit van de lijn minstens ge lijk blijft aan die van vorige zomer diensten. De reizigers zullen evenwel vaker een tram aan de halte zien ver schijnen. De passagiers zullen, evenals de rei zigers van lijn. 5 dat moesten, wel even moeten wennen aan de instap- deuren van de -nieuwe trams, die au tomatisch sluiten wanneer niemand gedurende drie seconden de treeplank heeft aangeraakt De conducteur kan daaraan niets veranderen. Ook al ziet hij een late passagier komen aanren nen, de deuren sluiten zich automa tisch. De wagens zijn met deze deuren uitgerust met het oog op de toekom stige ontwaardingsapparatuur in de Rotterdamse trams, waarbij de trams zonder conducteur zullen rijden en een kaart-controlesysteem als bij de metro zal worden toegepast. Omdat de komst van de ontwaardingsapparaten nog even op zich laat wachten, is ach ter m de nieuwe tram eon,tijdelijke zitplaats voor een conducteur geïm proviseerd, waarbij hij niet de moge lijkheid heeft de geluidsinstallatie te bedienen of het openen en sluiten van de deuren te regelen. Deze taken zijn nu, met het oog op de toekomst, toe bedeeld aan de trambestuurder. De ervaringen met lijn 5 hebben de RET geleerd dar het publiek aan die nieu we situatie wel even moet wennen. (ADVERTENTIE) De prachtigste kleuren en de&> slns vindt U, In onze sortering fiimdruk gordijnstoffen, wat dan ook de meest verkochte overgordijnen zijn. Als speciale aanbieding verko pen wij nu fiimdruk weefstof in maar liefst vier verschillende kleurstellingen, 120 cm breed, per meter voor nog géén vier •n aan halve gulden. FIBmdruK weefstof 120 cm breed Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deza prachtige fiimdruk weefstof, in vier bij zonder moaia kleurstellingen, 120 cm breed, per nieter Ock. maanöagm Drgen cptn CHn ut of schrift bêft BOTTERDAM, vrijdag De zeehandelsvaart krijgt er binnen kort weer 12 matrozen bij. Aan boord van het opleidingsschip de „Nederlander" werd aan twaalf leerlingen het volmatroosdiploma uitgereikt. De beste twee leerlingen ontvingen Vit handen van de heer E, Deddes de prijs die is aangeboden door de stich ting E, Deddes-Fonds. De 15-jarige Anton Oostenbrugge won de tweede prijs, een reisvvekker. De IS-jarige Rob Pieters behaalde het beste resultaat; hfj ontving een horloge. Commandeur Kalkman van de „Ne derlander", die de jongens geduren de één jaar onder zijn leiding heeft gehad, deelde de rapporten uit Daar op stond tevens vermeld bij welke rederij de jonge matrozen zullen gaan welken. y-^INKEUERS en bewo ners van de oude Bin nenweg èn dc vele suppor ters van dit oude straatje hebben reden om zachtjes „hoera" te roe pen. Het ziet er namelijk naar uit, dat de Oude Binnenweg niet en- der de slopershamer zal vallen. De actie „Houdt Oude Binnenweg uit slopershanden" (genoemd naar een publikatie in deze ru briek) heeft succes gehad. Dat wil zeggen: b. en w. van Rotter dam hebben positief gereageerd op vragen van het VVD-raadslid W. Baggerman. Het antivoord van b. en w- komt erop neer, dat zij mogelijkheden zien het versleten stukje centrum te behouden. Een van de leden van het actieco mité, de architect H. Rotmeijer, heeft gelijk gekregen met zijn uitspraak, dat er bij de stedelijke overheid een dui delijke tendens viel waar te nemen de slopershamer niet te snel te hanteren. B, en w. hebben éên voorbehoud gemaakt: de Oude Binnenweg zoals die nu is, zal moeten kunnen worden ingepast in de nieuwe omgeving. Vandaar dat b. en w, schrijven, dat met „grote omzichtigheid" te werk moet worden gegaan. Die omzichtigheid houdt verband met de nieuwe schouwburg, die dicht bij de Binnenweg zal verrijzen. De oude en de nieuwe omgeving zullen met elkaar moeten harmoniëren. Dat hier stedebouwkundige moeilijkheden liggen is duidelijk. Die moeilijkheden moeten kunnen worden opgelost Het zal niet de eerste keer zijn, dat stede bouwers rekening moeten hóuden met een bestaande situatie. Er moeten, ar chitecten te vinden zijn, die er een sport in zien „met grote omzichtig heid" oud en nieuw op verantwoorde wijze te combineren. (f~)OK dit jaar houdt de natunrbe- schermingswacht „Rotterdam en omstreken" weer voorjaarswandelin- gen. Doel van- deze tochten is zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid to stellen natuurwandelingen te maken onder leiding van een gids. Iedereen kan eraan deelnemen. De volgende wandelingen worden georganiseerd: zondag 4 mei: wande ling door het Kralingse Bos. Aanvang 7 uur 's morgens bij de Paradijsbrug aan de Boezemlaan. Zaterdag 10 mei: wandeling door het Kralingse Bos. Aanvang 9,30 uur bij de ingang van het bos naast de manége aan. de Kra- Hngseweg. Zondag 11 mei: een speciale wande ling gewijd aan de Vogelenzang. Aan vang 7 uur 's morgens by de ingang van het Kralingse Bos naast de mané ge. Zaterdag 17 mei: wandeling door Tuindorp Vreewijk. Dc wandeling be gint om 9.30 uur bij het Zuiderzieken huis. Het secretariaat van de natuurbe- schermingswacht Is gevestigd Bergse- laan 91A, tel. 243892. T)E eerstkomende Sirenelunch (ver- J-' maarde bijeenkomsten op iedere eerste maandag van de maand in de remonstrantse kerk aan dc Westersin gel) is gewijd aan „bestudering van normen en waarden in de geïndustria liseerde maatschappij". Spreker is dr. H. M. Lange, directeur van een insti tuut met dezelfde naam als zijn voor dracht Maandag 5 i»ai, aanvang 13.30 uur. "DIJ de recherche van het bureau Oostervantstraat ligt een gouden armband met tien gouden munten, on der meer een gouden tientje en vijfje, die op vrijdag 18 april in de middag- ren in de omgeving Claes de Yriese- laan is gevonden en waarvan geen ei genaar bekend is. De verliezer kan zich melden bij het bureau Ooster vantstraat, tel 143144, toestel 5184 TTEROLMES perschef Gert van der Hoest beschikt over een immense verbeeldingskracht. Dat blijkt niet al leen uit zijn pennevruchten in het Verólme Nieuws, ook in prozaïsche perscommuniqués stroomt Gerts /an- tasie rijkelijk. Over de zaterdag 10 mei te water te laten Esso Cambria (de grootste ocit in Nederland gebouwde tanker alweer! zegt Gert, dat cijfers niets zeggen van de afmetingen van dit monsterschip. Daarom heeft hij allerlei aardige ver gelijkingen bedacht: dit schip is hoger dan een flat van twaalf verdiepingen, de diepgang Is gelijk aan de hoogte van het Groothandelsgebouw, op het hoofddek zouden 2400 auto's kunnen staan, als het schip met benzine ge vuld zou zijn, zouden alle Nederlandse auto's daar een maand op kunnen rij den, ook kunnen we de Inhoud van de tanks gelijkstellen met 250 maal het binnenlands bïorverbruik. Gert van der Hoest heeft zich zelfs afgevraagd hoeveel tijgers er in de tanken van dit Esso-schip kunnen. Hetf zijn er 250.000, waarmee we toch weer bij cijfers zijn aangeland. Mogelijkheden tot vertier bui tenshuis van 2 tot en met 11 mei. De voorstellingen en uitvoeringen, die hieronder staan vermeld, be ginnen, tenzij anders vermeld, 's avonds om kwart over acht Toneel Driemaal Haagse Comedie in de Rotterdamse Schouwburg. Vanavond met het sterke „Veertig Karaat" van Bari- tet en Grédy, za terdag 3 mei met Shakespeares „Veel leven om mets", en maandag 5 mei met „Een vlo in 't oor". Een serie blijspelen, die alle een bezoek waard zijn. De Nederlandse Comedie geeft dinsdag 6 mei een reprise van „Al les voor de tuin" van Edward Al- bee. In de hoofdrollen Ank van der Moer, Elisabeth Andersen, Guus Oster en Maxim Hamel. De tien toneeldagen in de schouwburg eindigen met vier voorstellingen van het NRT. Woensdag 7 mei het blijspel „Plaza Suite" 'met Enny Meunier en Pim Dikkers), donderdag 8 en vrijdag 9 mei Euripides' drama „Hippolytus" (met Anny de Lange, Lies Fran ken, Caro van Eyck en Eric Schneider) en zaterdag 10 mei „Nu" van Osborne, waarin Annet Nieuwenhuyzen een zeer sterke rol speelt. Tot en met morgen treedt in De Lantaren het theater Scarabee op. Gespeeld wordt „Poppetgom", ont worpen en geschreven door Adri Boom, Raf Thunlssen en Jan van As, Vrijdag 9 mei (21.00) in hetzelf de theater twee Delftse studenten - Bram Vermeulen, en Freek da Jonge met hun „Dutch Music en Comedy Show". Ook zaterdag 10 mei geven zij een voorstelling. ,Dc dag, dat de heeren kwamen tennissen" en „Striptease", eenak ters van respeotievehjk Arthur L. Kop it en Slawomir Mrozak, vor men de nieuwe kleine-zaaïproduk- tie van het NRT. Er spelen alléén mannen mee. Voorstellingen in het Piccolotheater op 3, 5 en 6 mei, VERWACHT: Rotterdamse Schouwburg, 12 mei: ATG Do Maasstadspeters met „Erasmus, spel van het humanisme", door Garmt Stuiveling. „La Forza del destino" is een opera van maestro Guiseppe Verdi. Vrijdag 9 mei staat zijn geesteskind op het programma van het opera gezelschap „Forum", dat speelt in de Groote Schouwburg. Muzikale' leiding: Gustav Ftilleborn. Mede werkenden: Antcon Huysman, An neke van der Graaf, Bert Bfjnen, Jacob Roden, Ma^io von Nemessa- ni, Gerard Groot, Gerard Rückert, Joke Knaap, Max Weegberg, Johan van Haagen en Qtfco van der Leest. Aanvang 20 uur. Na zijn succesvol le voors tellingen in gebouw „Pala ce" komt Fons Jansen vanavond En morgenavond terug in de Groote ^Schouwburg met wUTir w zijn programma „3x andermaal". Pianist Frans Oudhoff begeleidt dit lachfestijn. De Amsterdammer Jos Brink komt vanavond met zijn solo-caba ret „Wobbewaf" naar het theater Allerlei. Heemraad singel 1919. Het programma bevat o.a. enkele num- 1 mers, waarmee Brink de derde prijs won op het ICC-cabaretcon- cours. ,jOnherroepelijk de laatste voor stellingen- in Rotterdam van Annie M. G. Schmidt's blijspel. „En ik dan", staat er te lezen pp het pers bericht, betreffende voorstellingen de kleine Doelenzaal op zaterdag 3 mei en maandag 5 mei, Dat is dus duidelijk. Wh Mary Dresscl- huys an Joan Rer..melts nog ln de ze verfijnde klucht wil aanschou wen. heeft nog twee kansen. Dirigent Jean Fouraet voert van avond zijn disci pelen van het RPHO aan in „Symphonie in d" van Leduc, Schu mann's Pianocon cert. de suite „Pelléas en Mélissande" van Fauré en Ravel's „La Valse". Solist is Wilhelm Kempff (piano). Maandag 5 mei geeft het RPhO een bevrijdingsconcert (toegangs prijs ƒ3.-), wederom onder lei ding van Jean Foumet, Op het programma de Achtste en Negende Symphonie van Beethoven. Rina Cornelissens, Aafje Heynïs, Loren Driscoll en Donald Bell zijn de zangsolisten en verder wordt me dewerking" verleend door het Phil- harmonisch Koor „Toonkunst". In de gehoorzaal van De Doelen verzorgt de tenor Paul Spetry een liederenavond op woensdag 7 mei. Hij wordt gegeleid door de pianist Martin Katz. De Griekse pianist Nicolas Con- stantinidis geeft in dezelfde ruimte een recital op donderdag 8 mei. Een dag later is de kleine zaal van De Doelen voor het Rotter dams Conservatorium. Leerlingen geven er pïanovoordrachten. Feike Asma speelt zaterdag 10 mei op het Doelenorgel (15.00) wer ken van Andriessen en Vierna. De Marinierskapel en The Shep herds werken op 5 mei mede aan een Bevrijdingszanguur in de Sint Laurenskerk. Verbindende tekst: ds. H. Hating. Algehele leiding: Aad van der Hoeven. VERWACHT: donderdag 22 mei, grote Doelenzaal: de bekende Franse chansonnlère Barbara met een avondvallend programma. Zy zal worden begeleid door eigen musici. BARBARA: op 22 mei in De Doelen, Het loopt nog steeds storm by het poppentheater „Kador", dat op zondagmiddagen in het Piccolo theater te vinden is. Op 4 mei (14.15) is er weer een voorstelling. Scapino, balletgroep voor de jeugd, treedt zondag 11 mei (14.00) op in dc Rotterdamse Schouwburg. Onze stedelijke spuitgasten hou den zich niet al leen bezig met vuurhaarden, maar in de tijd die ze over heb ben, koesteren zij in de kazerne aan het Kleinpolder een zeer aanschou welijke expositie. De brandweer, vroeger en nu, wordt middels ma terieel, geschriften en voorwerpen uitvoerig belicht. Het museum is op werkdagen geopend van 10.00 —16.00 en op zaterdag van 10.00 —12,00. Toegang vrij, uitsluitend na afspraak. Spido-boten varen dagelijks (10.30 en 13.30) af voor een uitge breide rondvaart. Via Schiedam, Vlaardingen. en Pernis naar de Botlek. Een boeiende tocht voor degenen die Interesse tonen voor Rotterdam als havenstad. Op 10 mei biedt de tocht nog een bijkomende attractie, wanneer men van de boot af de tewaterlating van de „Esso Cambria" (255.000 ton!) van de werf van Verolme op Rozenburg kan gadeslaan. Volwas senen betalen voor deze uitgebrei de rondvaart ƒ6,kinderen tot en met 14 jaar 3, Li-Chen is weelderige juffrouw uit Vlet- |WW! naan cue in maand mei in de CJ, nachtclub „El- F A Amra" aan de Hartmanstraat el- M vlAJ/1 ke avond datgene Uittrekt wat bij de wet is toege staan, Volgens insiders is zij een formidabele stripteaseuse, met veel iantasie en sex. De nachtclub biedt verder het Medeier Ballet, de Chi nese goochelaar Ufong Guo, de le nige danseur Ruby Love en een Italiaans orkest. Ter oriëntatie: de „short drinks" in „El-Amra" kos ten 3,50. Een van Rotterdams horeca-ko- ningen, Klaas van Duin, gaat bin nen afzienbare t|jd aan dc Leeu wenstraat (achter y v )een sherry-bar openen. Zulks in navol ging van een dergelijke gelegen heid in Amsterdam die het, op z|jn zachtst gezegd, erg goed doet. En: Er zit „een man aan de bar naast hem-zijn dochtertje (com pleet met feestmuuts), die we voor het gemak Sherazade noemen. She- razaae: „Pappie, mag ik een pakje kauwgom?" Pappie: „Vraag het maar aan de ober". Ze krijgt het pakje. Pappie: „Wat zeg je dan? Sherazade: „Dank u wel, meneer". Pappie: „Zo, dan hoeft pappie ten minste met to betalen!". Vorige week werd aan de Nieuwe Binnen weg 427 het res taurant „Het lage erf" geopend. Specialiteit fon dues. We hebben er eens flink met de speciale vonken geprikt en. zijn tot de slotsom geko^ en dat 'culi nair Rotterdam er een aanwinst bij heeft Een kaasfondue (basis: Gruyere) voor twee personen kost zes gul den; een' vleesfondue (met osse- haas) is natuurlijk duurder, nmL ƒ9,50 per persoon. Als „accessoi res" kerriesaus, knoflooksaus en een normale fondue-saus. Voor een fles rosé-wijn wordt ƒ6 op de re kening bijgeschreven. „Het lage erf' (onderdeel van restaurant „Mignon") is open van 17.00-- 24,00 Wilt u alleen maar een hapje en een drankje bij voorbeeld na een voorstelling in De Doelen of schouwburg dan tippen wij wij de Bistro aan de Mauntsweg 28. Het is wel even zoeken, maar het loont de moeite. De patron schenkt zijn eigen, wijn voor 0,90 per glas 3,50 per karaf of ƒ6,50 per hele liter. Een glas sherry uit het vat kost 1,20. Wat de hapjes betreft: vele soor ten Franse en Zwitserse kazen (ƒ2,25 voor een zes-soorten-por tie), paté's, garnalen, mosselen en paling. De bistro-deur is alle dagen tussen 19,00 en 01.00 van de knip. Deze rubriek pretendeert een ruggesteuntje voor uw uitgaan te zijn. Wij willen zo volledig moge lijk zijn. HEEFT U SUGGESTIES, VRAGEN, OP- OF AANMERKIN GEN, BELT U (135430, toestel 61) Df schrijft u dan gerust. |É£V

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1