Ik heb werk altijd met veel liefde ge ja TTERDAMS DAGBOEK Gevaarlijke liften in Alexanderstad 7.s ROTTERDAM RIJNMOND JAAP BARENDREGT, TERREINCHEF VAN STADION FEIJENOORD, MET PENSIOEN Herf ke n s Fournet met Beethovend 8ste en 9de slavenburg 's Hoge prijzen voor drumband SVDB GRATIS CONSUMENTEN VOORLICHTING OVER 42 WASAUTOMATEN Hans Reismann .Ischias Onderscheiding Wens Meespelen van Hans Vultink in Maassluis onzeker WBMmmMm Consul Bas Goud lid sportcommissie KNWU Wim van Hanegem krijgt nieuwe voetbalschoenen Overmaas vrij in eerste ronde na competitie Zwitserse minisle, bezocht haven Havenvereniging gaat verhuizen Circus Heros uit Italië voor grote tournee naar Nederland Puzzeltjes Kwakzalverij in de Gele Gids Rijwielshow V aktentoonstelling voor etalage, winkel en magazijn in Alioy' pag. 4 - dinsdag 6 mei DOOR mijn vader ben ik bij Feijenoord terechtgekomen. Ik was toen een jaar of vijftien. Het was in het begin, wel vreemd, want ik had dit werk nog nooit gedaan. Mijn vader kon niet veel werken; door een bedrijfsonge val was hij voor negentig percent arbeidsongeschikt". Maar samen hebben we het goed opgevangen. Ik heb veel van hem geleerd. Ik vergeet nooit dat ik voor het eerst kalklijnen moest trekken. Daar kwam niet veel van terecht. Ik had de kalk veel te dun aan gemaakt. Maar ja, ik moest het tenslotte allemaal nog leren. "Van 1018 tot '36 heb ik aan de Kromme Zandweg gewerkt. Toen sol liciteerde ik bij de heer Hilkcma, de toenmalige directeur van het stadion. Ik was al achttien jaar bij Peijenoord in dienst, maar toch moest ik nog een maand proefwerken. Op een zaterdag morgen ik herinner me het nog goed moest ik bij meneer Hilkema komen en die zei me dat ik was aan genomen. Ik was er ontzettend blij mee. Ik had vaak van het Olympisch Stadion gehoord en het leek me gewel dig in een groot stadion te mogen werken. Sindsdien is er ontzettend veel ver anderd. vooral wat het materiaal be treft Vroeger maaiden we het gras met een handmachine en daar deden we anderhalve dag over. Nu is het in twee uurtjes gepiept. De mogelijkhe den zijn niet te vergelijken. Van kunst mest of graszaad was bij de clubs niets bekend. Nu worden er om de twee jaar monsters genomen en naar de Land bouw Hogeschool in "Wageningen op gestuurd. Om te onderzoeken welke kunstmest het beste gebruikt kan worden. Ja, misschien had ik wel later gebo ren willen worden. Als je de spulletjes van nu bekijktIk kan me nog her inneren dat ik bij strenge vorst twee f ADVERTENTIE) bouw-en onderhoudsbedrijf n.v. ROTTERDAM, dénsdag. - op een za terdag in Utrecht gehouden natio naal drumband concours heeft de drumband S.v.d.B. onderdeel van de harmonlovereróglng van Van tie Bergh en Jurgens Fabrieken N.V. te Rotterdam zes prijzen weten te bemachtigen en wel de eerste prijs in de hoogste afdeling met lof van de jury en de daaraan verbonden wisselprijs, de ereprijs van de ge meente Utrecht, de ereprijs van net Utrechts Studentencorps, de eerste prijs voor het hoogste aantal punen in alle categorieën, de eerste prijs majorettes en de daaraan verbon den wisselprijs en de tweede prijs tamboer-maStre. Dit concours, dat georganiseerd werd door het tamboer-, hoornblazers- en majoretteskorps Geuzenwijk in de Domstad, wend officieel geopend door de burgemeester van Utrecht. Er namen negentien korpsen aan deel, verdeeld over drie afdelingen. ADVERTENTIE Vraag map met belangrijk docu- mentatle-materlsal over wasautomaten met vergelijkende prijslijst. Zo kunt u pas goed oordelen en uw keuze bepalen, U ontvangt deze documentatie map GEHEEL GRATIS ik ontvang gaarne gratis map documentatie wasautomaten. raam - sdros plaats Schrijf .op uw enveloppe Mi „MODERN" 5 antwoordnummer: 1938 a El Rotterdam. jtp Geen postzegel opplakken. J| ■IIHIBRiaMIMIIIIIHB TAAP BARENDREGT, terreln- J chef van het Stadion Feijen- oord, wordt op ZO mei 65 jaar. Dat betekent dat hij na een dienstverband van meer dan vijf tig; jaar eerst by de sportclub en later bü het stadion met pensioen gaat. Het brengt met zich mee dat Jaap Barendrcgt zijn woning in het stadion zal moeten verlaten; eind deze maand verhulst hil naar een nieuw on derkomen in het Brekclsveld. Een enorme overgang voor do in en ver buiten het stadion graag ge ziene en sympathieke terrein- knecht, die hierbij zijn gedachten laat gaan over verleden, heden cn toekomst. tonnetjes water bij de waterleiding ging halen, zodat de spelers zich toch konden wassen. Maar tegenover alle voordelen van nu staat, dat het er vroeger gemoedelijker aan toeging. Begrijp me goed, ik wil niets ten nadele van de spelers zeggen. Die zijn fantastisch. Ik hoor nooit een onverto gen woord. Toch was het vroeger gezelliger. Er werd 's avonds getraind en na afloop bleven de jongens nog een poosje zit ten kaarten. Nu is het, hup in de auto, en naar huis. Het betekende wel dat ik nooit voor twaalf of een uur in mijn bed lag. Ik stond altijd het eerste op en ik ging als laatste naar bed. Dat is trouwens nu nog zo. 's Mor gens om zes uur gooi ik de poort open en op zondagen haal ik maar net NTS-sport Een avondwedstrijd bete kent voor mij nachtwerk. Voordat alle mensen verdwenen zijn de lui jn de' kantines moeten eerst alles afrekenen is het wel een uur of een, twee. TAE laatste tijd moest Ik het van. de dokter wat rustiger aan gaan doen. Ik heb bijna een jaar met Ischias op bed gelegen. Daarna heb Ik weer moeten leren lopen als een klein kind. Simls die tüd mag ik me niet druk meer maken. Ik mag niet meer op de tractor zitten, tillen, trappen lopen enzovoort Het is wel eens moeilUk. want ik heb het werk altUd met veel liefde gedaan. Ik werd wel eens kor zelig als het veld kapot geschopt was, maar als FeUenoord dan gewonnen had, dacht ik: nou Ja, vooruit maar. Het mooiste van mijn beroep vond ik altijd, dat je zoveel verschillende mensen ontmoette. Vooral zondags. Ik vind het prettig om oude spelers weer te zien. Of ze nu internationaal zijn geweest of niet, dat doet niet terzake. Ik had altijd even graag contact met ze. In de loop der jaren heb ik natuur lijk vele trainers en spelers zien gaan en komen De trainers wisselden ge middeld wel zo om de twee jaar Ze zijn me allemaal even. lief geweest, hoewel je natuurlijk met de een beter kon opschieten dan mei de ander. Je moest de problemen met elkaar zien op te lossen De terrelnknecht denkt nu eenmaal altijd m do eerste plaats aan het veld Tegenwoordig zijn er geen moeilijkheden meer. Nu is er een tent. Eigenlijk had ik nooit gedacht dat ik hier zo lang zou blijven. Maar al, met al ben ik er toch al weer 33 jaar. Voor de spelers ben ik een eoort va der. Er zijn er bij die niet eens weten welke schoenen van hen zijn of welke ze aan moeten doen. Daar zorg ik al lemaal voor; ook dat ze steeds schoon gemaakt zijn. Ze hoeven niets te vra gen. Alles staat klaar. Op het mate riaal moet niets aangemerkt kunnen worden. Dat geldt ook voor de ballen. Bij een wedstrsjd heb ik wel twintig ballen bij me. Stel je voor dal er wat ge beurt. Dan moet je zo een bal kun nen pakken. Dat moet bij een club als Feijenoord perfect zijn. Anders ver klaren ze mij voor gek. leven was de onderscheiding (de bronzen medaille, behorend by de orde van Oranje Nassau), die ik kreeg toen ik 40 jaar in dienst was. Karei (Pietcrse) van Sparla kreeg hem vo rig jaar. Ik vond het een hele erva ring, daar op het stadhuis. Je zag al die mensen, die een lintje kregen van dichtbij. Andere hoogtepunten waren de wed strijden van Feijenoord tegen Benfica, Real Madrid en Arsenal En niet te vergeten de interlands tussen Hol land en Belgie. Daar was altijd zo'n aparte sfeer. Toch sta ik anders tegen over het voetballen dan de toeschou wers. Ik kijk wel en ik leef ook wel mee, maar met mijn gedachten ben ik toch voortdurend bij andere dingen. Er zijn natuurlijk ook minder goede tijden geweest. In het begin ia het heus wel eens voorgekomen dat ik een tijdje op mijn centjes moest wachten. En de oorlog natuurlijk. Toen was het sta dion doorlopend bezet door de Duit sers. We hebben hier toen alles gehad; uitdelen van voedsel, schoenenbon nen enz. Het hoofdveld is toen goed gebleven, maar twee bijvelden zijn omgeploegd voor aardappelen. Later hebben de Duitsers er Vracht auto's opgezet. Misschien was het wei goed dat de Duitsers hier waren. Het stadion is tenminste overeind geble ven en er is geen hout van de tribunes gesloopt Na de oorlog was er heel wat op te knappen. Er kwam een groot aantal NSB'ers, die in scholen waren onder gebracht. Die moesten het stadion schoonmaken. Nadat de Duitsers ver dwenen waren hebben we hier ook nog Canadezen gehad. Die gingen op hel hoofdveld honk- en voetballen. Nee, zelf heb ik niet gevoetbald. Ik zou dan prof zijn geweest, want ik werd betaald. Bovendien had ik er geen tijd voor. Toch kon Ik het wel aardig. Dat zat in de familie. Twee broers van mij hebben in Feijenoord gespeeld. De een nog samen met Ma- nus Vrauwdeunt in het eerste. TK heb nog één grote wens. Ik zou -1 dolgraag eena in Wembley een En gelse Cupflnal mee willen maken. Ik heb hier alles gehad: Interlands, Euro pa Cup-wedstrydcn, finales om de Europa Cup 2, noem maar op, Maar de sfeer daar In Engeland is toch weer anders. En ik heb het idee dat ze er meer van maken dan wy hier. Daarnaast hoop ik vurig dat Feijen oord kampioen wordt Dat zou het mooiste afscheidsgeschenk zijn, dat ik me kan wensen. Ik heb er steeds een hard hoofd in gehad, maar nu ziet het er toch wel gunstig uit. Het werk heeft me altijd veel vol doening gegeven. Ik zal er heus nog wel eens aan terugdenken. Gelukkig staat de zomer voor de deur. Dan kan je er wat gemakkelijker overheen stappen. Ik ga het rustig aandoen. Ik denk dat ik eerst een paar weekjes met vakantie ga, want dat is er nogal eens by ingeschoten. Ik kon hier moeilijk weg, hé. Vorig jaar was ik voor het eerst met de kerstdagen vrij. Misschien ga ik wel een poosje naar Amerika. Daar woont een broer van me en die roept al jaren wanneer ik nu eens kom. Daar krijg.ik nu mooi de tijd voor. Maar ik zal het hier alle maal wel missen. "Vooral zo'n uitzicht krijgen we nooit meer MAASSLUIS, d'nsdog (ANP). - Hel Is lang niet zeker dat de Neder- landse kampioen Hans Vultink zal kunnen meespelen In het Europese kampioenschap ankerkade 47/1, deze week In Maassluis. Vultink heeft een dezer dagen b;i een val zijn pols vrij ernstig geblesseerd. Morgen zal de be ha ndetend geneesheer beslissen of Vultink zal kunnen biljarten. Ind'en de kamp5oen ix'et mag uitkomen, zal hij worden vervangen door Joop Roodcnburg u.t Vooihout. Inmiddels staat reeds vast dal Tlni Wijnen wel in Maassluis zal spelen. Hij vervangt de Spanjaard Aquilera, die vandaag bericht van verhindering heeft gestuurd. Nog twee weken en dan zal Jaap Barendregt niet meer bij het Sta dion Feijenoord in dienst zijn. „ik zal dit allemaal wel missen", zet hij met enige spijt in zijn stem. (foto: Kees Weeda) —Op 69-jarige leeftijd is overleden de heer J. H. Brussaard. De heer Brussaard was oud-directeur van Brussaards Handelmaatschappij NV te Ro-tterdam. (ADVERTENTIE) X«". v: - Nltuw* Binnenweg 463 - Rotterdam BOTTERDAM, dinsdag (ANP). De heer B. N, Goud uit Dordrecht is benoemd to tlid van de sportcommis sie van de KNWU. Het nieuwe lid van de sportcommissie is thans consul van het district Zuid-IIoUand-Zuid, welke furwtie hij voorlopig blijft waarne men. Bas Goud volgt in de sportcom missie Cor Blekcmole nop, die per 1 januari van dit jaar was teruggetre den. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag. Feljen- oords „spielmacher" "Wij van Hane gem, die raoriren meespeelt met het Nederlands elftal tegen Polen, beeft op koninginnedag in Neurenberg een bezoek gebracht aan Adl Dassier, di recteur van het bekende bedrijf voor sportschoenen (Adidas). Wim van Hanegem, die last heeft van afwijkende voeten en die boven dien sinds enkele weken tobt met een teenblessure lp zijn linkervoet, heeft van de heer Dassier enkele waarde volle adviezen gekregen teneinde zijn looptechniek te verbeteren. Bovendien worden er voor de Feijenoorder spe ciale, goedpassende voetbalschoenen gemaakt, die van Hanegem nog deze week hoopt te ontvangen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag De v«f clubs, die In de eerste klasse b by de amateurs met een gelijk aantal punten up de voorlaatste plaats zUn geëin- dfgd, beginnen komende zondag met de U3competitie, die zal moeten uit maken welke vereniging naar de tweede klasse dient terug te keren. Elk van de vijf clubs (Overmaas, EB OH, Gouda, Ünitas en Olympia) speelt twee uit- en twee thuiswed strijden. Alle duels, die worden geleld door een scheidsrechter en twee neu trale grensrechters, beginnen om half drie. Overmaas is de eerste ronde vrij. Het programma ziet er als volgt uit; 11 mei: Gouda—Unitas en EBOH Olympia, 18 mei: Urn tas—Overmaas en Olympia—Gouda, 26 mei .(tweede pinksterdag): OvermaasOlympia en GoudaEBOH, 1 juni: EBOH—Over maas en OlympiaUnitas, 8 juni: OvermaasGouda en Urutas—EBOH. Zoals bekend zal, indien twee of meer clubs gelijk eindigen, het doel- gomiddeWe van de competitie de doorslag geven. Dat van Overmaas is het best, dat van EBOH het slechtst. ROTTERDAM, dinsdag. De Zwitserse minister van transport, de heer M. Bonvm, heeft gisteren een be zoek gebracht aan de Rotterdamse ha ven. De heer Bon vin werd vergezeld door de directeur van het Zwitserse vervoersdepartemertt, de heer Martin. Het gezelschap, waartoe tevens de Zwitserse ambassadeur, de heer C. Caillat, staatssecretaris M. Keyzer van het ministerie van verkeer- en water staat en burgemeester Thomassen be hoorden, maakte na een lunch aan boord van de „stad Rotterdam" een tocht naar Eur-o-rama. ROTTERDAM, dinsdag De ha- venvereniging Rotterdam gaat haar huidige kantoorruimte, sinds 15 de cember 1967 gevestigd in het Leuve- sluishuisje bij Plein 1940 achter het beeld van Zadkine, verlaten. In het kader van de opruiming van de Leu- vesluis zal op 21 juni a.s, met de af braak van dit pandje begonnen wor den. De administratie van de vereni ging zal gehuisvest worden tn het Bruggewochtershu'sje van de Stokvis- brug bij St. Jacobsplaats. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. Het Ita liaanse Circus Heros, dat tn 1066 een succesrykc tournéc door Neder land maakte, komt deze zomer te rug. Maastricht krygt, In een gala voorstelling op 6 juni aanslaande, de primeur. In Amsterdam zal He ros de olffes, zesmast-chapiteautent opslaan vaï> II tot en met 30 juli. Verder treedt Circus Heros gedu rende nog nader te bepalen perio den tussen juni en half oktober, op in Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven. Breda, Den Bosch, Nijmegen, Arnhem Alkmaar, Lei den, Zwolle, Leeuwarden, Gronin gen, Enschede en Heerenveen. De leiding van de toer nee door de Be- nelux-landen berust bij de heer Jos Mullens. Heros is met zijn 6.000 zitplaatsen een van de grootste circussen ter we reld. Het kondigt trots aan, ook het circus te zijn met de hoogste kosten: 15,000 per dag. De dne directeu ren, de gebroeders Bruno, Willi en Enis Togni (allen beneden de veer tig jaar) behoren tot een oude Ita liaanse circusdynastie. Bruno heeft zijn olifantennummer, dat dire jaar geleden een van de hoog tepunten van het programma was, uitgebreid tot twintig van deze ko lossale dieren. Destijds trad hij ook op als dompteur: in Rotterdam werd hij tijdens een voorstelling gewond, toen vijf leeuwinnen hem in de pis te aanvielen. Sindsdien heeft hij voorzover ons bekend niet meer met deze groep gewerkt. Directeur Willi Togni presenteert in het programma waarmee Heros naar Nederland komt een vrijheids dressuur van tachtig paarden. Be halve de Spaanse muzikale clowns het RueLi Llata trio, het Franse draadnummer Armando Eileano en vele andere echte circusattracties, rijden vier Togni's (Adriana, Sylva- na, Bruno en Willy) in het komende programma een hogeschoolnummer. yGroto gevaren bedrei gen de bewoners van de Alcxanderpolder. Wie niet uit kijkt loopt de kans in een lift schacht te verdwijnen. Dat kan in elf flatgebouwen van de maat schappij voor volkswoningen. Men leest erover in het wijkblad „Prins Alexander", waarin op verzoek van genoemde maatschappij een brief wordt afgedrukt .waaraan ik het vol gende ontleen: „Reeds enkele malen is het voorge komen, dat één van de liftdeuren openstand zonder dat de liftkooi voor de betreffende étage stond. Dat dit le vensgevaarlijk is behoeft peen betoog. De keren, dat dit voorgekomen is, werd direct een onderzoek onzerzijds iitgesteld naar de mogelijke oorzaak. Resultaten leverden deze onderzoeken echter niet op. Wel werd eenmaal melding gedaan, dat enkele jongelui zich toegang tot de lift hadden ver schaft en op de liftkooi waren ge klommen. De daders konden tot op he den niet< worden opgespoordDe poli tie werd hiervan direct in kennis ge steld, maar heeft tot op heden ook nog geen bericht wan positieve resultaten kunnen gevenRet Is o.l. niet uitge sloten, dat er een model van de lift- sleittel is gemaakt, dat gebruikt wordt voor het openen van liftdeurenMo gelijk door baldadige jeugd bij wijze van tijdpassering?)". „Wij richten deze brief tot u met het verzoek er bij de bewoners van de polder Prins Alexander met nadruk op te wijzen, dat het aanbeveling verdient dat men er zich eerst goed van over tuigt of de liftkooi voor de verdieping waar men naar binnen wil stappen aanwezig is, alvorens men een liftdeur opendoet (door de ruit van de lift schacht kan men het licht van de lift kooi zien branden). Kinderen tot 13 jaar moeten beslist onder geleide van ouderen van de liften gebruik maken". Het is nu maar te hopen, dat de huurders van flatwoningen van de maatschappij voor volkswoningen het wijkblad aandachtig en nauwgezet le zen. Niet iedereen leest wijkbladen. Doze mensen lopen een extra risico in een liftschacht te belanden. De wijze waarop de maatschappij voor volkswoningen zijn huurders at tent maakt op de gevaren van liften is onvoldoende. Het wijzen op dergelijke grote gevaren doet men niet door mid del van een publikatie in een wijkblad (met alle waardering overigens voor wijkbladen). Dit had moeten gebeuren met een rondschrijven aan alle huur ders van de elf flatgebouwen. Dit be gint te lijken op het afschuiven van verantwoordelijkheden. Wat zou er gebeurd zijn als het wijkblad de publikatie had geweigerd, was er dan in het geheel geen mede- "TtE prijs van de Nederlandse Staats- almanak (editie 1969) bedraagt 19,80. Wie, zoals de redactie van de ze krant, dit werkje bij de staatsuit geverij bestelt, krijgt een rekening ten bedrage van 21,36, Dit hogere be drag houdt uiteraard verband met verzendkosten en BTW. Niettemin is de rekening van de staatsuitgeverij een puzzeltje, dat ik de puzzelaars onder de lezers gaarne voorleg. bedrag totaal 1 ex. staatsalmanak 19,8( verzendkosten 19,04 1,50 20,54 0,82 4 procent BTW 2^36 Snelle hoofdrekenaars zullen, heb ben vastgesteld, dat onze staatsdruk kerij de BTW ook berekent over de kosten van de Rostzegel van 1,50. Daar staat tegenover, dat de prijs van de Staatsalmanak zonder enige verde re verklaring met 76 cent is verlaagd. Wie lost dit raadsel op) deling gedaan van de gevaren raet de liften? Of had de maatschappij voor volkswoningen er dan misschien wel een paar gulden voor over gehad om de huurders per stencil te waarschu wen. Het gebod, dat kinderen tot 13 jaar beslist onder geleide van ouderen van de liften gebruik moeten maken, is zonder meer belachelijk. Alsof kinde ren boven de 13 geen ongelukken met een lift zouden kunnen krijgen. Maar afgezien daarvan, liften moeten zo zijn, dat iedereen er zonder risico ge bruik van kan maken. Gel ozon in het maandblad van de vereniging tegen de kwakzalverij: „De Gele Gids voor Rotterdam, uit gave 1969, heeft op bladzijde 215 een advertentie van Jt Kruidenhuis Hol land, Dat is wel niet in Rotterdam ge vestigd, maar de advertentie, een prij zig exemplaar van flinke afmetingen, staat wel bij de rubriek met het woord kruiden erin. En de Rotterdammer die lust mocht hebben even naar de heer Van de Moosdijk te rijden krijgt pre cies instructie waar de bungalow won de veelbesproken kruidenhanüelaar te «inden is. Bij Hoogeloon, ptm. 3 km vanaf de provincialeweg Eindhoven Hapert. Jk hoop u van dienst te zijn", annonceert Van de Moosdijk. Het ware te wensen wanneer de uitgeners van de Gele Gids, die er zich op beroemen een beroepengids van ni veau uit te geven en die met PTT een contract hebben afgesloten zich er eens over beraden om dergelijke ad vertenties met een kritisch oog te be schouwen. Kwakzalversannonces be horen niet in zulk een gids te worden geplaatst." T"\E politie van het bureau Marconl- plein heeft gedurende de laatste weken een groot aantal onbeheerd staande fietsen en bromfietsen van de straat gebaald. Wie zUn flets mist wordt aangeraden donderdag 8 mei tussen 14.00 en 18.00 uur eens een kijkje aan dit bureau te gaan nemen. Bevrijdingsconcert TE AN FOURNET heeft gebroken met het bekende „elk-wa 1-wils-pro- gramma" dat het Comité voor Natio nal Belangen altijd het meest ge- sch'kt heeft gevonden voor het Rot terdamse Bevrijdingsconcert op 6 mei. Thans geen selectie van min of meer populaire oratorium fragmenten en or kestwerken ter voorbereiding van Beethovens Negende symfonie, en ook geen extravaganties la Maderoa, die vorig jaar dit concert leidde en toen Beethovens koorsymfonie (met welks weergave hij zich wel een brevet van onvermogen gaf) liet voorafgaan door muziekwerkjes van o.a. middeleeuwse origine en van Milhaud. Wat Fournet deed is ongetwijfeld qua program makeuze het meest zinvol en het meest artistiek verantwoord: hij pro grammeerde Beethovense Achtste en Negende symfonie. Eerst dus een werk tintelend van esprit en vreugde, van betrekkelijk kleine afmeting, dan de symfonie waarmee Beethoven als het ware de worsteling van de mensheid om een harmonieuzer maatschappij te bereiken verklankte. Een grote menigte vulde gisteravond de grote Doelenzaal, en heeft beide werken op de overtuigendste wijze kunnen horen. Wat de 8ste symfonie betreft verwonderde dat natuurlijk niet, daar hot werk dit seizoen door het Rotterdams Philharmomsch Orkest op vele concerten gespeeld is. De 9e hoorden we nog niet eerder van Four net. Hij bouwde de orkestrale delen prachtig op, en in de finale bereikte hij met het enorme vocale apparaat (ruim 250 mensen), gevormd uit het Philharmomsch Koor „Toonkunst" en het Rotterdams Conservatorium koor en dat door Kees Stolwijk per fect op zijn lastige taken was voor bereid en de solisten Kina Cornelis- sens, sopraan (iets te scherp van timbre), Aafje Heynis, alt, de Ameri kaanse tenors Loren Driscoll en de Canadese zanger Donald .Bell (een volumineuze bas), een meesterlijke synthese van Beethovens hier zeer uit eenlopende ingrediënten. Zoals inter nationaal wel meer gebruikelijk (en art'stick aanvaardbaar bij dit ietwat compact geschreven werk) had Four- net de bezetting der houtblazers waar nodig verdubbeld, zodat de thema's van 'luit, hobo, klarinet en fagot niet in d<' verdrukking kwamen. De avond werd geopend met het Wilhelmus, door het massale publick meegezongen. S. NIEBOER (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Vandaag is zonder enig officieel vertoon de eerste „Etawüna 69", vaktentoon- stelling voor etalage, winkel en maga zijn in de Rotterdamse Ahoy-hal ge opend. Deze vaktentoonstelling duurt tot en met zaterdag io mei. De tentoongestelde produkten zijn door ongeveer 206 bedrijven uit elf landen bijeogébracht, Een aantal stands toont complete winkelinterieurs, terwijl ook aandacht wordt besteed aan. bouw en installatie van supermarkten. Ook tentoongesteld zijn koeltechnische installaties, koel- meubiiaar en vitrines. Verder omvat de tentoonstelling an dere technische en bouwkundige voor zieningen zoals zeJfopenende deuren, hangende plafonds, decoratiewanden terwijl ook stands zijn ingericht met artikelen op het gebied van verpak king, belettering, etikettering. Ten slotte zijn er opbergsystemen, maga zijn! nriclvtitigen, visuele en bewegende reclamemiddelen en kantoormachines, kasregisters en administratieve syste men. De tentoonstelling is dagelijks van 10.00 tot 18.00 en vam 19.30 tot 22.00 (zaterdag 10 mei tot 18 mei) geopend. (ADVERTENTIE) U laat dfe zomerschoentjes van verleden jaar toch niet meer re pareren als U voor een spot-, prijsje een paar moderne lede ren meisjesschoenen op onza schoenen-afdeling kunt kopen. Moderne meisjesschoenen van 1e kwaliteit leder met klein blokhakje, wreefbandje, sier- perforatie, moderne vierkante neus en open hiel. Een leuk schoentje in een goe-, de en moderne leest nu per paar voor nog géén echt gul den. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze moderne lederen maisjesschoenen met open, hiel, blokhak en wreef bandje, in de kleuren marine blauw met rood afgezet en beige met bruin afgezet, maten 28 t/m 36 Ook maandagmorgen open Géén tal. af schrift, beft

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1