Prinses Margriet opende zeemanseentrum De Beer Sf" ROTTERDAMS DAGBOEK of volwassenen? De stunt van Dorus y :n< Is*?' üMkMÊiMÊMÊti Spor thal wordt vier dagen biljartspel ROTTERDAM RIJNMOND LUXE- CENTRUM VOORAL VOOR BUITEN LANDSE ZEELIEDEN Botsing tussen schepen met ontplofbare stoffen loopt goed af f 1 -ML Schilder valt van 8 meter door ruit Eindpunt bus 38 wordt verplaatst naar Paradijslaan Groot aantal bezwaarschriften tegen plan Shell Moerdijk Leden van Eerste Kamer bepleiten maatregelen voor openbaar vervoer GEBR.BLAD BELEVEN Cffl Zingende agenten PAK wil aan Rotterdammers inspraak geven Herdenkingsdienst van vrijzinnig hervormden pag. 4 - woensdag 7 mei 1969 ROTTERDAM, woensdag In Europoort, aan de Buropaweg langs het Hartclkanaal, is van daag het Internationaal Centrum voor Zeevarenden „De Beer" in gebruik genomen. Prinses Mar griet verrichtte de openings plechtigheid met het hysen van de vlag op het royale parkeer terrein voor het gebouw. Het centrum „De Beer", in hoofd zaak bestemd voor buitenlandse zee lieden tankerbemanningen), is ge bouwd in opdracht van de Stichting Zeemanswelvaren Rijnmond. De bouwkosten, in 1967 nog op 4,8 mil joen geraamd, bedroegen uiteindelijk 4,2 miljoen gulden (een opmerkelijke vermindering in een tijd waann bouw kosten automatisch plegen te stygen naarmate de tijd voortschrijdt). De gemeente Rotterdam draagt hierin by 2,16 miljoen, de rijksoverheid een half miljoen, de Stichting Zeemanswelzijn Nederland waarin overheid, reders en zeelieden voor een gelijk deel parti ciperen, droeg 310.000,bij; verder Internation Transport Workers Fede ration 220.000,British Navy Wel fare Board S 05.000,—, British Petro leum 20.000,Een half miljoen gulden komt uit een lening te finan cieren uit de opbrengst van de call- gelden van buitenlandse rederijen. Voor het resterende bedrag van f 405.000 werd een beroep gedaan op de Stichting Europoort/Botlek Belangen. De gemeente Rotterdam stelt zich voor dit bedrag garant, Exploitatietekort Verwacht wordt dat het exploitatie tekort jaarlijks 200.000zal bedra gen, hetwelk wordt gedragen door de Stichting Zeemanswelzijn en door een gemeentelijke subsidie bestaande uit een reductie van 40.000,op dc buur van de grond. De filosofie die aan de totstandko ming van dit centrum ten grondslag ligt is dat in Europoort aan wal ko mende zeelieden voor hun vertier geen lange reis naar Rotterdam over zuilen hebben (de lostijden worden steeds korter). Een onder schepelingen ge houden enquête en. de geringe belang stelling die bestond voor een busdienst van de Stichting naar Rotterdam we zen op de voorkeur voor een centrum in de buurt. Dit centrum is thans voltooid en in het buitenland waar vergelijkbare si tuaties zdjn wacht men belangstellend de resultaten af. „De Beer" is ten slot te een. novum. Het centrum doet zeer internatio naal aan. Er zijn: een hotel voor der- tfg gasten in éénpersoonskamers en familie-zdtslaap kamers met gescheiden slaapkamers voor kinderen (hier is gedacht aan zeemansvrouwen die hun man die maar één dag in Rotterdam is kunnen ontvangen); speelruimten; spreekkamers; lees- en schrijfruim ten; douches vcor passanten; bagage- opslagruimte; inlichtingencentrum; telefooncellen; telex; postkantoor; to ko; televisiezaaltje; biljarthoek; lees tafel; kapel. In het restaurant (dc keuken is goed voor 150 gasten) zul len hoofdzakelijk diepvricsmaaltijden worden geserveerd. Trots is men bij de stichting op de sportaccommodatie: twee voetbalvelden, één verhard trai ningsveld met verlichting tevens ge schikt voor basketball, verharde ba nen voor hardlopen, hoog en ver springen en kogelstoten. Voorts een uitgebreide klcedaccommodatie, Of opvarenden van binnenschepen ook van dit luxecentrum gebruik mo gen maken, is een vraag waarop de stichting het antwoord niet weet. Dagjesmensen in het Europoortge- bied zullen tot deze oase in ieder geval geen toegang hebben. Wel mogen ze gebruik maken van de bank en het postagentschap. „De Beer" is ontworpen door archi tect G, Drexhage. Bouwer is de aan nemer Spanjersberg uit Wateringen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De Rotterdamse haven is gisteravond aan een groot gevaar ontsnapt toen twee tankschepen, geladen met ontplofbare chemische stoffen op elkaar Invoeren. De met gasolie geladen Italiaanse tanker Conco D'Oro (12300 ton) bot ste na een navigatiefout bij de mond van de Botlek midscheeps tegen de Nederlandse chemlcahéntanker Jac queline Broere (499 ton), die orthpey- feen vervoerde, een licht ontvlambare giftige stof. 4> #1 De Nederlander hep een flinke scheur op, waardoor 108 ton orthocy- leen in de Nieuwe Waterweg stroom de, waar het nu geen gevaar meer op levert, het vlampunt van orthocyieen is ongeveer 35 graden Celsius, zodat een vonk een grote explosie had kun nen veroorzaken. De Jacqueline Broere kon op eigen kr,- {ht naar de Torontohaven terugke ren het Italiaanse schip kreeg slechts lichte schade. 'i Buitenlandse zeelieden hoeven geen lange rets meer te maken. De royale onlvangsthal van De Beer. Europees kampioenschap anker kader 47-1 (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, woensdag. Vier da gen, van 8 tot en met 11 mei, zal de Olymplahal herschapen z(jn in een biljartpalcls, omdat er dan de strijd gevoerd zal worden om het Europese kampioenschap anker kader 471. Het distriet Schiedam van de Kon. Ned. Biljartbond die het belangrijke toernooi organiseert, was zo gelukkig om bij het Maassluisc gemeentebe stuur de nodige medewerking te vin den. De nieuwe sporthal werd beschik baar gesteld, terwijl de Verenigde Touwfabrieken voor een prachtige stoffering zorgde. Ook anderen waren bereid van het biljartfestijn tot iets aparts te maken, zodat de acht spelers en het publiek er zich volkomen thuis zullen voelen. De deelnemers om tot goede prestaties te komen, de toe schouwers om van mooi spel en span nende duels te genieten. Maassluis oordeelde dit sportevene ment zo belangrijk, dat naast de sporthal ook een belangrijke ruimte in het Gemeentemuseum aan de Zuidelijk beschikbaar werd gesteld voor de in richting van een zeldzame expositie op bdjarbgebied. De Kon. Ned. Bil jartbond, maar ook de directie van de Wilhelminabiljartfabriek, brachten fraaie trofeeën waarom vele tientallen jaren geleden gestreden werd, bijeen. Daarbij is ook de gouden Verloopbe ker. Een rijke verscheidenheid van waardevolle bekers, cups, medailles en vooral fotc's vragen de aandacht. Beelden van bekende biljartzalen in Rotterdam, zoals In Pochorr, in Ca land, in 't Gouden Hoofd, De Harmo nie, In de vroegere Doelen en Een- dragt maakt magt roepen herinnerin gen op aan hot biljartleven vóór de tweede wereldoorlog. In het museum zal een week lang heel veel moois te zien zijn en alleen deze verzameling is een reis naar Maassluis waard. Aan de ■wedstrijd die voor de twaalfde keer plaatsvindt, zullen deelnemen Leo dorin (België), Jean Galmiche (Frankrijk), de Nederlandei's Bert van Nijnatten en Hans Vultink, de Duitser Muller, de Belg Tony Schrau- wer en de Spanjaard José Galvez. Tini Wijnen zal de Spanjaard Ramon Agnltera vervangen. Of Vultink, Nederlands kampioen van de partij zal kunnen zijn, staat nog niet vast, omdat hij een polsblessure opliep en de zekerheid niet bestast, dat hij zal kunnen spelen, Als zijn vervanger zal dan fungeren de Hagenaar Joop Roodenburg. Een veld dus, dat waar- bongen biedt, dat er hardi-skkLge ge vechten geleverd zullen worden, In dit kampioenschap wordt niet volgens het systeem Avé gespeeld, doch wordt de Japanse methode van indeling toege past en dat betekent, dat van alle ze ven ronden, dus tot en met zondag middag, de partijen worden vastge ateld. Donderdagmiddag om halt zeven vindt dc officiële opening plaats en dan zullen enkele autoriteiten het woord voeren. ROTTERDAM, woensdag, Tij dens het inzetten van ruiten op het dak van de fa. Breeman aan de Batte rijstraat, is de 64-jarige schilder J. Clarijs van de Boekweitstraat door een ruit gevallen en op de ca. 8 meter lager gelegen tegelvloer terecht geko men. Met een gebroken been en ern stig hoofdletsel is de man naar het academisch ziekenhuis Dijkzigt ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Het eindpunt van aulobuslijn 38 van de R.E.T. zal worden verplaatst van de Rushoflaan naar de Paradijslaan. Dit gebeurt zo spoedig mogelijk na don derdag, wanneer de gemeenteraad een voorstel behandelt om voor deze ver plaatsing 7.000 gulden beschikbaar te stellen, B-ELFTALLEN Excelsior won van DOS, 3-2 ROTTERDAM, woensdag. In de competitie van de b-"lftallen won Ex celsior gisteravond in Utrecht met 3 2 van DOS. De Krahngera verbeter den daardoor hun kans op een plaats bij de eerste zes. Excelsior had bij de rust reeds een 20 voorsprong door doelpunten van Murine en Aad Butter. In de tweede helft werd het eerst nog 03 door V.d, Stoep voordat DOS iets terug kon. doen. ZEVENBERGEN, woensdag (ANP). Op het bestemmingsplan „indu strieterrein Moerdijk" zijn bijna 500 bezwaarschriften binnengekomen. De meeste indieners behoren tot het „ac tiecomité Shell-Moerdijk". Zij richten hun bezwaren vooral op het gevaar voor lucht- en milieuverontreiniging. Do werkgelegenheid voor de directe omgeving noemen zij van. weinig bete kenis, terwijl zij ook vinden dal er te weinig waarborgen zijn voor de re creatieve en sociaal-culturele ontwik kelingen in de naburige gemeenten. Tot slot vindt deze groep, voorname lijk bestaande uit intellectuelen, dat het gehele plan in strijd is met de tweede nota over de ruimtelijke orde ning. Bij de indieners van de bezwaar schriften zijn ook nog al wat landbou wers die het «/iet eens zyn mat de grootte van het plan. Zij voelen zich door de voorschrifen ervan bedreigd m hun bedrijfsvoering De overige in dieners van bezwaarschriften zijn te vinden onder de mensen, die schade lyden en enkele grotere instanties, zoals staatsbosbeheer, de contactcom missie voor natuiu- en landschapsbe scherming, de gemeente Dordrecht en het technisch- bureau voor brandpre ventie. DEN HAAG, woensdag (ANP). Het Eerste Kamerlid J. L. P. M. Tejjs. sen (kvp) heeft gistermiddag, by de behandeling van de begroting van verkeer en waterstaat, aangedrongen op regeringsmaatregelen ter bevorde ring van het openbaar vervoer. Hij constateerde dat het vervoer per trein, tram en bus steeds afneemt, terwijl het particuliere vervoer zich uitbreidt. De structurele moeilijkheden op ver voersgebied in ons land vragen zijns inziens om een. rationele vervoersor ganisatie waaruit eèn verhoogd aan bod voortvloeit. Jhr. rnr. L. E. de Geer van Oudegein (ehu) zei dat het vraagstuk van het openbaar vervoer nie4 alleen in rijks verband aan de orde kan worden ge steld, maar ook m gemeentelijk en provinciaal verband. De gedachte dat de exploitatie van openbaar vervoer sluitend zal moeten zyn kan naar de mening van jhr. De Geer met woerden gehandhaafd, Het stichten van een openbaar vervoersfonds vond deze af gevaardigde het overwegen waard. Met de heer Teijssen bepleitte de heer P. C. Elffemch (arp) oen natio naal havenbeleid. Zijn fractiegenoot A. A. van. Eeten vond dat de Rijn- poorthaven er moet komen, als daar behoefte aan bestaat. Ook meende hij dat in de Hoekse "Waard industrie moet komen als men deze daar wil Het heeft uit voerig in vele kranten ge staan: Tom (Dorus) Man ders is aan het stunten gesla gen. De entree prijs voor zyn cabaret is van 4,50 tot een riks terugge bracht en in zijn café is het tijdens de dag- uren mogelijk geworden om te borrelen en broodjes te eten tegen in koopsprijs. En dat allemaal omdat Manders vindt dat minister De Block een bijzonder slechte boekhouder is, die door zijn prijzen- beleid en BTW het'horeca- en amu sementsbedrijf volslagen naar de bliksem zou helpen, Manders ruit nu zijn ongenoegen door een soort eenmans-demonstra- tle, die op het eerste gezicht sympa thiek aandoet. In feite maakt hij handig gebruik van het algemene onbehagen over de prijsverhogingen, door middels speciale aanbiedingen zoveel mogelijk mensen naar zjjn ca baret te trekken. Publieke belang stelling die hij, gezien zijn resultaten van de laatste maanden, zeer zeker nodig heeft om in Rotterdam vaste grond onder de voeten te houden. In hoeverre de BTW schuldig is geweest aan de slapte bij Manders is me niet bekend. Dat zijn slechte za ken volledig aan de nieuwe bela*- tingvorm te wijten zijn, geloof vu niet. Andere factoren, die met Man ders en zijn cabaret zélf te maken hebben, hebben ongetwijfeld een rol gespeeld. Dat de BTW hier en daar klappen heeft uitgedeeld (en uitdeelt) staat vast. Vooral in de nachtbedrijven, waar de prijzen over het algemeen toch al niet mis waren. Zeker In het eerste kwartaal van dit jaar werd er beduidend minder geld besteed aan uitgaan, mede omdat men moest wennen aan de fros verhoogde prij zen. De-gewenning is er nu enigs zins, het afwachten is voorbij. Men weet waar men ongeveer aan toe is, waarmee rekening moet worden ge houden. Het uitgaan leeft weer wat op. Theaterexploitanten) tonen zelfs een gematigd optimisme. De stunts van Tom Manders zijn echter ook weer een mooie aanlei ding geweest om de aloude kreet „De Rotterdammer gaat niet uit" weer eens van zolder te halen. Dat is kletskoek. De bijna spreekwoordelij ke nuchterheid van de Rotterdam mers manifesteert zich volgens mij ook in zijn beslissing om al dan niet uit te gaan. De Rotterdammer (de Rijnmond bewoners, zo u wilt) nuanceert stringent. „Leuk" of „niet leuk", „goed" of „niet goed", geen tussen wegen. Waar hij heen wil, daar zal hij heen, al zijn de prijzen gepeperd. Voorbeelden te over. Het bezoek bij optredens van een aantal buiten landse musici en vocalisten in De Doelen (entreeprijzen soms tot /25,de goede resultaten van „Sweet Charity" in Luxor, de lang durige prolongaties van een aantal films in Rotterdam, de publieke be langstelling voor ,,'t Winkeltje", het sterk stijgende aantal gegadigden voor abonnementen voor toneel en muziek. Bij het laatste voorbeeld moet dan nog worden aangetekend, dat de duurste series veelal het eerste zijn uitverkocht. Maar, zo gauw de Rotterdammer ook maar enigszins twijfelt aan het welslagen van een avondje uit, dan blijft hij thuis en wacht op beter. Tot die stringente nuancering draagt ook bij, dat hij zich een doel voor ogen heeft gesteld als hij uilt wil. Hij gaat naar De Doelen, de schouw burg, een bioscoop, een gezellig res taurant, omdat hÜ zijn zinnen heeft gezet op een voorstelling of een lek ker etentje. Indien mogelyk zal hij van tevoren reserveren. Een avond naar het centrum gaan en dan maar kijken waar hy terecht komt is er meestal niet by. Dat is met verwonderlijk Rotterdam heeft, zeker 's avonds, geen centrum dat noodt tot flaneren, met een drankje hier en een kijkje daar. Een wandeling over bijvoorbeeld het Amsterdamse Leldseplein kan plotseling het verlangen tot vertier sterk oproepen. Een wandeling over de Coolslngel of Lijnbaan kan dat zeker niet. De binnenEtad heeft nu eenmaal, naast een aantal nogal „cleane" horecagelegenheden, onvol doende kroegjes en kleine eethuisjes. Dat de opening van het Schouw burgplein (23 mei) in dit beeld veel verandering gaat brengen, lijkt me onwaarschijnlijk, zeker op korte ter mijn. Het plein Is te groot en mist voldoende afbakening. Alleen bij mooi weer zal het met wat er ook op zal komen een trekpleister van for maat kunnen zijn. En dan nog al leen, wanneer er voldoende steun punten omheen komen. Gebeurt dat, dan zal de Rotter dammer 's avonds meer in het cen trum vertoeven dan tot nu toe het geval was. Maar nogmaals, uitgaan doet hij nu ook, al is het bewust en op een misschien wat starre manier. Hij wikt, weegt en kiest. Vermaak dat de toets van zijn kritiek niet kan door staan, krijgt het moeilijk, wordt het slachtoffer van zijn selectie De BTW heeft de laatste vier maanden deze selectie nog verscherpt. Dat is iets waarmee vermaak-aan bieders, óók Tom Manders, op het ogenblik terdege lekening mee moe ten houden. ENIGE tyd geleden schreef ik in deze rubriek 'n tame lijk pessimistisch stukje over het in aanbouw zijnde praathuis op het Schouwburg plein en daaraan vast koppelde ik enige regels over de geweldige flop die de enige jaren geleden geopende sprekershoek (op het zelfde Schouwburgplein) is ge worden. Op d't alles reageert de heer W. L. K. van Oosten te Badhoevedorp (oprichter van de eerste Nederlandse sprekershoek, Zotst, 1958) als volgt: „Het mislukken van bijna alle „sprekershoeken" in Nederland komt, omdat men deze opdraagt aan de jeugd. Een sprekershoek is niet iets voor de jeugd. Gaat u maar in Londen kijken, dóór spreken meer oude men sen, dan jonge. Men kan zoiets niet aan de jeugd overlaten. Hebt u wel eens op een zeepkist je gestaan en de massa toegesproken Zo voor de vuist weg...,„7 Dat kunnen jonge mensen niet, met enkele uitzonderin gen natuurlijk". „Schrijft u toch «ooit negatief in uw blad over een sprekershoek, want zoiets is in elke plaats broodnodig. Men moet zich kunnen uitspreken; er moet een ontmoetingsplaats zijn, óók waar de volksvertegenwoordigers met het volk kunnen spreken, maar helaas ook die staan dikwijls te trillen op IflUT I AAN I REP (ADVERTENTIE) VOOR AUT0RIJLES IN AANKOOP VAN [REPARATIE AAN AUTORIJSCHOOL 22,74.15 - Schlebroek (Voetlushof 22) 25.17.09- West (v. Citterstraat 68b) 29.26.11 -Zuid (Wolphaertst)0cM87b) 01858-2156-H.l. Ambacht (Brederodehof 12) AUTOMOBIELBEDRIJF 18.86.61 -Schlebroek (Voetlushof22) 29.10.23- Zuid (Pompstraat 45) 13.36.26- Oost (Wolleïoppenstr.77) 1 hun benen, als zij het woord moeten voeren", „Met enige wrevel en spot moet ik denken aan al die d/uizenden die een cursus „spreken in het openbaar" hebben gevolgd by het rhetorica-in- stituut uit Dordrecht, dat in heel Ne derland cursussen organiseert. Kosten plus examen ƒ200,- wat kunnen ze ervan? Op een sprekershoek durven ze zioh met te laten zien, of ze staan daar de kat uit de boom te kijken. Ik hoop, dat u «og eens goed in uw blad wilt zetten, dat een „sprekershoek" alleen kan slagen, als er zich een co mité van volwassen mensen achter stelt die het geheel organiseert." Dat wil ik met, om de simpele re den, dat ik daar nieta van geloof. Het aardige van een sprekershoek is dat er in het geheel geen organisatie aan te pas komt. Het instituut sprekers hoek is juist ontstaan mede uit een gevoel van wrevel tegen een over- georganiseerde samenleving. Dat de Rotterdamse sprekershoek, waaraan volgens sommige groeperin gen, zo'n grote behoefte was. een mis lukking is* geworden, is een andere zaak. Dat de geijkte fulminerende groepen er geen gebruik van maken zit hem m twee dingen: 1. de spre kershoek ligt in een dooie hoek van het centrum. 2. ook in een sprekers hoek ziet men een stukje overheidsor ganisatie en dat is bij bepaalde geëxalteerde ultra's al verdacht. Wie spreekt op een door de overheid aan gewezen plaats pleegt politiek ver raad- Het is stakkerig ,maar zo voelen zij het nu eenmaal, Dat de Rotterdamse sprekershoek aan de jeugd is opgedragen is onjuist. Deze „hoek" ls aan memand opgedra gen. Hetzelfde geldt voor de binnen kort te openen overdekte „praathoek". Waarom de heer Van Oosten met wrevel en spot moet denken aan men sen die een spreekcursus hebben ge volgd is volstrekt onduidelijk. Er is geen enkel causaal verband met spre kershoeken, Mensen die behoefte heb ben aan spreken op sprekershoeken zijn over het algemeen lieden die Iets willen propageren of iets willen af wijzen. Mensen die cursussen volgen doen dat doorgaans omdat ze uit hoof de van hun beroep m het openbaar moeten spreken en deze kunst niet machtig zyn. Teleurstellend in het schrijven van de heer Van Oosten ig de tegenstelling die hij maakt tussen de jeugd en de volwassenen. Waarom nou weer? Maar het is een geruststellende ge dachte, dot er tenminste iemand is die weet wat de jeugd niet kan en wat niet aan de jeugd kan worden overge laten. DIT is de Haarlemse sprekers hoek. Zal Rotterdam ooit'tot zo iets komen? IN het kader van het 50-jarig be staan van de poUtlenuuinenzangrver- eniging Hermandad, dat in september wordt gevierd wordt a.s. zaterdag» 10 mei In „De Doelen" een populair con cert gegeven. Hieraan werken mede het Rotterdams dameskoor, liet RET mannenkoor, het Rotterdams Opera- en symphonieorkest. Als solisten treden op: Antoinette Tiemessen en Gert Langeler resp. ais sopraan en bas. Arie Keizer bespeelt het Doelenorgel. Als extra show zal het politiemannenkoor Russische lie deren zingen in Kozakken kostuums. Het concert staat onder leiding van dirigent P. Struyk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Op openbare bijeenkomsten die aan het eind van deze maand en vermoedelijk in augustus worden gehouden willen de delegaties van PvdA, PPR en PSP die be sprekingen voeren over de vor ming van een progressieve con centratie in Rotterdam, de Rot terdamse inwoners in de gelegen heid stellen hun ideeën over te voeren gemeentepolitiek naar voren te brengen. Omdat de drie partijen van mening zijn, dat een ontwerpakkoord in zo groot mogelyke openheid en met een zo groot mogelijke inspraak van alle geïnteresseerde, kiezers tot stand dient te komen, willen zy met volstaan met heit formele Pak-gesprek van de drie delegaties. De Rotterdamse afdeling van D '66 heeft onlangs besloten aan dit Pak-ge sprek niet deel te nemen. De delega ties van PvdA, FPR en PSP gaan thans na, in hoeverre zij elkaar kun nen vinden op een aantal gemeen schappelijke programmapunten voor de gemeenteraadsverkiezing van vol gend jaar. Te zijner tijd zal een eventueel ak koord ter goedkeuring worden voor gelegd aan de besturen en de leden vergaderingen van de deelnemende partijen. Inmiddels hebben de drie partners aan het FAK-gesprek in Rotterdam besloten ook een permanente moge lijkheid tot inspraak aan de burgerij te bieden. Daartoe is onder nummer 1973 een postbus geopend. Via deze postbus kan men zich rechtstreeks tot het PAK in Rotterdam richten. Rotterdam,woensdag. Ter gele genheid van het 60-Jarig bestaan van de vereniging van vrüzinnig hervorm den te Rotterdam zal op zondag 18 mei om half drie in de grote of St, Laurenskerk een herdenkingsdienst worden gehouden. De voorganger van de vereniging, dr, J. Buitkamp, zal de dienst voor gaan. De dienst, die voor iedereen toe gankelijk is, zal worden opgeluisterd door zang van Nel van Loon en Her man Enxmink. De opbrengst van de in de week van 21 tot 26 april gehouden inzame len bate van de astmabestryding bijna 28.500.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1