oort ROTTERDAMS DAGBOEK' Humanitas en de m mwm Opzienbarend recital van Paul Sperry ROTTERDAM RIJNMOND Bloemen voor mevrouw Van Vollenhoven J. B. Smeding nam afscheid van VVV Raadslid verwijt rijkswaterstaat bulldozer- mentaliteit □©[SIllLDCa XXas zX Skol-ploeg in Olympiads toer RET huldigde vier jubilarissen knirps Spaarbank open met emmeractie pagina 4' - donderdag '8 mei 1069 Voordat zij het zeemanscentrum De Beer opende, kreeg prinses Margriet door. wethouder De Vos steeds mevrouw van Vollen hoven genoemd bloemen van Jacqueline Kuipers. (Van oen onzer verslaggevers) EUROPOORT, donderdag Een in een geel mini-mantelpakje geklede prinses Margriet heeft gistermiddag (het oranjezonnetje scheen!) diep in Europoort het internationale zeemanscentrum De Beer officieel in gebruik ge steld met het hijsen van dc vlag op het parkeerterrein vóór het gebouw. Leerlingen van de koop- vaardjjopleiding vormden een erehaag. Van Jacqueline Kuipers, dochtertje van de bedrijfsleider van De Beer kreeg Margriet bloe- Vóór de zonnige en korte plechtig heid had een omvangrijk, internatio naal gekleurd gezelschap genodigden geluisterd'naartoespraken van wet houder De Vos, minister Roolvink en de heer H. F. Spanton. Burgemeester Thomassen, die volgens het draaiboek van de Rijksvoorlichtingsdienst geacht werd het woord te voeren, sprak niet. "Wethouder G. Z. de Vos, niet spre kend als wethouder, maar als voorzit ter van de Stichting Zeemanswel varen Rijnmond releveerde de voor geschiedenis van het centrum, waar over tien jaar geleden al gesproken werd. De heer De Vos (die de prinses aansprak met „mevrouw Van Vollen- hoven", hetgeen eeD novum mag wor den genoemd) legde het hoe en waar om van dit centrum uit: voor de zeeman, die maar kort aan de wal is, is de afstand naar Rotterdam te groot. Minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) kwam met de verheugende mededeling, dat de over heid de Stichting Zeemanswelzijn Ne derland, die met exploitatietekorten wordt bedreigd, voor 1069 een extra bijdrage gaat geven en zonodig ook voor 1970 en 71. „Vanzelfsprekend in het vertrouwen, dat de bedrljfsgeno- ten ter koopvaardij dit goede voor beeld zullen volgen", aldus de minis ter. Te beer H. F. Spanton bracht dank namens de British Merchant Navy Welfare Board." Deze instelling heeft 10.000 bijgedragen aan het centrum, een bedrag dat echter moest worden gereduceerd door de devaluatie van het Engelse pondL (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag.' De lieer 3. B. Smeding, die per 1 mei zijn functie als adjunct-directeur b(J de VW te Rotterdam verwisselde voor eenzelfde functie bij de Amsterdamse VVV, heeft gisteren in het kantoor op het Stadhuisplein officieel afscheid genomen van de Rotterdamse vesti ging. Eerst - was er een besloten bijeen komst waar de heer Smeding veelvul dig werd toegesproken en een aantal cadeaus nj ontvangst kon nemen. Later kwamen vele relaties, vrienden erf be kenden hem de hand drukken. Het of ficiële afscheid werd besloten met een diner op de Euromast.' (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. - Het FSP-raadalId W. Kemeijer verwijt in schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders van Rotterdam rijks waterstaat een bulldozer-mentaliteit. Ter verklaring wijst hjj erop, dat ver schalende volkstuintjes aan de Stoop- weg in de prins Alexandcrpolder van de aardbodem zijn weggevaagd voor dc aanleg van een rijksweg. In februari van dit jaar zou aan volkstuinders nog zijn toegezegd, .dat zij Kun tuintje nog minstens een jaar zouden kunnen behouden. Korte tijd later liet .een ambtenaar van rijks waterstaat'weten, dat de tuinen bin nen twee weken ontruimd moesten zijn: Velen hebben geen tijd gehad om hun goederen te verwijderen. Er zijn door rijkswaterstaat verschillende huisjes in brand gestoken en de rest is met de bulldozer weggevaagd. Aldus het raadslid Remeijer in zijn schrifte lijke vragen. Hij wil dat de gemeente als bemid delaar optreedt bij het verkrijgen van een schadeloosstelling voor de volks tuinders. Ook vraagt hij of het colle ge vervangende tuinen kan aanbieden. TN de onaanzienlijke gehoorzaal van de Doelen, voor hlei meer dan een vijftiental toehoorders, heeft gister avond de Amerikaanse lyrische tenor Paul Sperry een. opziondbarend Rot terdams debuut gemaakt, dat de her innering aan zijn recital de aanwezi gen voor altijd in de herinnering zal zij gegrift. Paul Sperry bezit alles, wat een zanger zich wensen kan: een prachtige, aan het timbre van Peter Peai's (en soms ook aan dat van de Nederlandse tenor Frans Vroons) ver wante stem, een voortreffelijk ont wikkelde vocale techniek, een diep gewortelde muzikaliteit, een benij denswaardige intelligentie en. een schier onbegrensde taalgevoeligheid, welke laatste het hem toestond, in perfect Engels, Duits, Frans, Russisch en Portugees te zingen. Het onalle daags programma, waarmee hij zijn kunde in ons land introduceert, beter kende een boeiend element temeer op deze verrassende avond. Liederen van Purcell en Dowland, in verrukkelijke bewerkingen van Berman en Britten gebracht kenschetsten Sperry onmid dellijk als een fijnzinnig musicus met goot bedrip voor de sfeer van de oud-Engelse vocale werken. Een groep Schumann bewees echter, dat hij zich even gemakkelijk verplaatst in de Duitse romantiek en met Tsjaikows- ky werd deze lijn moeiteloos omgebo gen naar de verzengende gloed van hei Russische pathos. Maar ook het lichtvoetige, verha lende van Chabriers geestige liedkunst bleek voor Sperry een open boek, ter wijl het gematigd moderne idioom van de Dudttsor Peter Jona Korn, van wie de zanger Vier Occasional Songs (in een Brittenachtlge stijl gecompo neerd) ten doop hield, voor ham eveneens een vanzelfsprekende ui tingsvorm leek. Paul Sperry is kortom een voorbeeld van veelzijdigheid en het Is dan ook allerminst speculatief, te stellen, dat hij in lied, oratorium en opera gelijkelijk kan schitteren. Het is een groot geluk dat Nederland thans met deze jonge kunstenaar kan ken nismaken. Directies ..van orkesten en koren zijn geraden, zijn naam zorgvul dig te noten-en! Een woord van bijzondere lof voor Sperry's begeleider Martin Katz .mag beslist niet ontbreken. Het magnifie ke, geïnspireerde 'pianospel van deze begaafde instrumentalist, die de sfeer van elk lied subliem aanvoelde, heeft zeer veel tot het hoge artistieke genot van de avond bijgedragen. 1 ELLY SALOMé Raadslid pleit voor geblokte liclrtzuilen bij oversteekpaatsen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag, - Het 'PSP-raadslid J. H. Daim 'pleit in schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders voor een proef op een aantal oversteekplaatsen voor voet gangers met lichtzuilen in de vorm van wi't-zwart geblokte palen, zoals men ook o.a. in Dordrecht heeft ge plaatst, Volgens het raadslid Daim vindt er op de voetgangersoversteekplaatsen in Rotterdam een toenemend aantal on gevallen plaats. (.ADVERTENTIE} telef. 25.12.34 SCHIETBAANSTRAAT 7 heeft ze.,* veel voordeliger WIELRENNEN (Van onze sportredactie) - ROTTER- DAM, donder dag-. -Gisteravond ls de ploeg van „Skol-international", die zal deelne men aan Olympia's toer door Neder land, voor een laalste Inspectie in Rotterdam bijeen geweest. Er wofdt door de sponsor van de ploeg niets aan het toeval overgelaten om de renners tot de beste prestaties te laten komen. Enkele dagen voor de start, die op 16 mei in Amsterdam plaatsvindt, worden de renners door dokter P. Lap nog aan een medische keuring onderworpen. Tijdens de ron de zullen de renners In de diverse etappe-plaatsen in hotels worden on dergebracht, waarmee Skol in nauwe relatie staat, zodat de beste, zorgen aan hen 2Ullen worden besteed. De ploeg is als volgt geformeerd: J. van Drie! uit Werkendam. H. van Zambeek uit Vugt, A, Bakker uit Soest en de Rotterdammers, H. Hans- wijk, H. Nak en B Stolle. Ploegleider is J. Hanswijk, verzorger C. Nederveen en mecanicien J. van Vliet.; (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag RET- directeur drs. C. G- van Leeuwen heeft gisteren vier personeelsleden ge huldigd die veertig of 25 jaar in over heidsdienst waren. Twee van de drie „veertigers", de heren B. C. de Jong, referendaris van de financiële en bedrijfs-economische afdeling en A. Hagenaars, eerste op zichter bij de afdeling weg en werken, kregen een koninklijke onderschei ding, respectievelijk de gouden en de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Op eigen verzoek kreeg de heer J. C. Klaassen, opzichter A bij de afdeling automale- rieel een dergelijke onderscheiding niet. Alle drie ontvingen evehals de vier de jubilaris de heer G. E. Nagglas, eerste portier bij de afdeling algemene en personeelszaken (25 jaar) de zilve ren of bronzen draagpenning van de maatschappij voor nijverheid en han del en het boek „Rotterdam, stad in beweging". Leger des Heils opende reclasseringsbureau (Van eeu onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Tij dens een bijeenkomst in café-restau rant Statenhof is hot nieuwe reclasse ringsbureau van het Leger des Hells aan de Mathenesserlaan 214 officieel In gebruik genomen.- Deze aanmerkelijk verbeterde ac commodatie voor de Leger des Heils- reclasseringsafdeling komt in de plaats van hét oude bureau aan de Provenierssingeldat een andere be stemming heeft gekregen. Tijdens de bijeenkomst inStatenhof spraken commandant Kaare "Westergaard, ter ritoriaal' leader van het Leger in Ne derland 'eh mevrouw dr. F. T. Die- me r-Ltndeboom. vertegenwoordigster van het Leger in de nationale Reclas- seringsraad over de betekenis en enige aspecten va n. het reclasseringswerk. - r In het gerei. jeugdgebouw te Pernis wordt vrijdagavond om acht uur de algemene ledenvergadering ge houden van de voetbalverniging Ex celsior. Aftredend en niet herkiesbaar is de voorzitter, de heer C van Vie- gen. De volgende aftredende bestuurs leden zijn herkiesbaar: J. J. v. d. Kuil, J. Meijboom. A "Vogelaar, L. L. Zwa- menburg en J. Molendijk. (ADVERTENTIE) opvouwbare paraplu's Dit U de I ETUI-KNIRPS ook In mint. De grooteto eorterlng - ook voor heren-vindt U bl) SPIEKERMAN Hoogatraol 168 Tel. 1370 03 ROTTERDAM Ook overtroWwn mn rvpsrervu. Overdracht 'Piefer Burik' ROTTERDAM, woensdag. Hot bestuur van de Rotterdamse reddings brigade 2al op 15 mei aan haar leden in Hoek van Heiland een nieuwe mo torboot de „Pieter Burik" over dragen. De overdracht vindt plaats om 13.00 op het strand van Hoek van Holland, voor de nieuwe post van de reddings brigade. Wij ontvingen de volgende W brief: „Wij verzoeken u het bijgaan de bericht deze week enkele muien iti uw krant op te nemen. Het is voor het welslagen van da aktie van groot be lang dat de Rotterdammers weten dat zij hun gijten via de collectanten van Humanitas op de bestemde plaats kunnen krijgen. Het ophalen met em mers door bekende personen of het brengen van geld naar banken etc. kan wel spectaculair zijn maar het aantal mensen dat hier geen gebruik van maakt is bijzonder groot. Zij wU- len wel, maar zij zijn een beetje lui. Zij moeten daarom weten dat Huma nitas hen achterna loopt. Hoogach- tend, namens het bestuur ven de Ne derlandse vereniging voor maatschap pelijk werk Humanitas. Afdeling Rot terdam. A. P. G err etsen, direkteur. Het „bijgaand bericht", waarvan sprake is, maakt melding van het feit, dat Humanitas zowel vrijdagavond als zaterdag de gehele dag haar organisa tie ten dienste stelt van de aktie ten bate van het bisschop Bekkersfonds en dat „meer dan 1000 collectanten via en huis-aan-huis-collecte" de vrijgevigheid ven de Rotterdammers op de proef zullen stellen." Do toon van de brief en „bijgaand bericht" doet. mij niet prettig aan. Men collecteert niet om de vrijgevig heid van mensen (die wel willen maar een beetje lui zijn) op de proef te stellen. Men collecteert omdat men een bepaalde „goede zaak" wil steu nen. Een dergelijk geschrijf is kenne lijk niet bedoeld om de actie van het bisschop Bekkersfonds te propageren, maar om reclame te maken voor Hu manitas. Het verzoek om het bericht „enkele malen" in een krant te plaatsen is ab surd en de veronderstelling, dat de Rotterdammers moeten weten, dat Humanitas hen achterna loopt, geeft blijk van zelfoverschatting en onder schatting van die „een beetje luie" Rotterdammers. Nog één zinnetje uit het persbe richt; Humanitas is van me ning dat zij els algemene vereniging bij een dergelijke landelijke aktie ter leniging van een bepaalde nood voor op moet gaan In hetzelfde bericht releveert Hu manitas, dat zij aanvankelijk huiverig was om deze aktie te gaan steunen, maar dat zij zich na de televisieuit- zendhig van zaterdag positief heeft opgesteld. Je eerst kritisch opstellen, daarna je mening herzien on tenslotte nog voor op willen lopen ook en of de kranten daar maar enkele malen melding van willen maken. Sommige mensen zijn ook niet gauw tevreden. TjtTTJ ontvingen de volgende brief: ¥V Geachte redactie, rond de jaarlijkse collecte is het gebruikelijk, dat wij als afdeling Rotterdam van het Nederlaudsche Roode Kruis, onze toe vlucht nemen tot de plaatselijke pers. Ik schrijf hier met opzet toevlucht omdat het aanwerven van collectanten voor de straatcollecte ons ieder jaar weer hoofdbrekens kost. Zou u mij willen helpen door bijgaand artikeltje een goede en zo mogelijk opvallende plaats te geven in uw blad met de meeste hoogachting, afdeling Rotter dam van het Nederlandsche Roode 'Kruis, hoofd afdeling voorlichting eh fondsenwerving... In bijgaand artikeltje staat o.a. „ei genlijk zou'het Rode Kruis niet moe ten vragen, maar het is voor een groot deel aangewezen 'op het resultaat van de jaarlijkse collecte. Het Rode Kruis heeft dringend behoefte aan collectan ten. Iedere stadgenoot (mits 15 jaar) is van harte welkom. Uw hulp in deze is onontbeerlijk. Denkt u er eens aan, dat steeds meer een beroep wordt ge daan op uw Rode Krois en dit terwijl de kosten stijgen. Het Rode Kruis helpt de medemens. Helpt u op uw. beurt het Rode Kruis helpen döor u zonder uitstel aan te melden als col lectant. Aarzelt u niet en stelt u voor al niet uit hetgeen u onmiddellijk kunt doen: één telefoontje naar het Rode Kruis, telefoon 116410 toestel 75 of schriftelijk, Koningin Emma plein 12, Rotterdam. Mogen wij op u reke nen?" "W/IJ ontvingen de volgende brief: 'y „Beleeft verzoeken wij u on derstaand persbericht in het eerstvol gend nummer van uw blad fe tuillen publiceren.' Bij voorbaat hartelijk dank. Hoogachtend Stichting Emma- bloemTuber culosefonds:" Waarom tuberculosebestrijding ook nu? Omdat tuberculose een be smettelijke ziekte ls. Een onopge merkte patiënt ban tientallen mensen in zijn omgeving besmetten. Ondanks alle voorzorgen kómt bes metting nog steeds voor, naar schat ting komen per jaar tien- tot twintig duizend Nederlanders «oor de eerste maal met tuberkelbacteriën in aanr- king. Elk jaar worden in Nederland circa 3.000 nieuwe gevallen gevonden. In Rotterdam wordt gemiddeld nog elke week een geval van besmettelij ke tuberculose ontdekt. Daarom blijft waakzaamheid gebo den en dient- de strijd te worden voort- gezet. - t Daarom ook wagen wij u juist u dfe dit leest een deel van uw vrije - tijd voor dit goede doel te geven en mee te doen aan de Emmabloem-col- lecte, te houden op vrijdag, 16 mei 't PiE spaarbank te Rotterdam gaat -L* morgenavond de emmeractie van Mies op de voet volgen, In de grote hal van het hoofdkantoor worden te levisietoestellen Opgesteld. Passanten kunnen hier tussen 8.30 en 22.00 um* hun'bijdragen kwtft en tevens via de beeldbuis het gebeuren volgen, 47" spaarbanken zullen morgenavond geopend zijn, waarvan 37 kantoren in Rotterdam en 10 in diverse randge meenten. Honderd spaarbankfunctionarissen maken overuren "om de gelden in te zamelen en de. „stai ad" bij te houden.' avonds van half zeven tot half .tien en zaterdag, j.7 mei. Bel ofschrijf direct morgen even aan ons adres: Sticliting Emmabloem Ttiberculosejcmds, Westersingel 52, Rotterdam-3, tel. 122098 giro 756600. Doet it het? Graag en bij voorbaat dank". K ben nog niet aan het 'eind van mijn lijst verzoeken om steun aan „goede doelen". Het'comité voor auto- en boottochtjes voor lichamelijk ge- brekkigen (secretariaat GoudsesLngel 172,'tel. 120203) meldt: „Bij een jubi leum behoort ook een verlanglijst! Hierop .staat: 1. bijdragen om het C.A.B., dat geen subsidie heeft en al leen bestaat van giften, in. leven te houden. Het gironummer ls: 59136 ten name van de penningmeester van het C.A.B. 2. Nieuwe automobilisten met liefst grote auto's zijn zeer welkom! Men ziet: er zijn nog heel wat no den te lenigen en er zijn diverse nic- thaden om er aandacht voor te vragen, Mogelijkheden lot vertier bui tenshuis van 9 tol en'met 18 mei. De voorstellingen en uitvoeringen dié hieronder genoemd staan be ginnen, tenzij anflers vermeld, '3 avonds om kwart over acht. Muziek Dot de vakan tiemaanden aantocht rijn, doet j zich al een beetje I gevoelen in het J programma van Dc DoelenHet aantal evenemen ten is minder tal- - r(/fc dan we gewend zijn. Feike Asma geeft zaterdagmiddag 10 mei: (15.00) een populair orgelconcert' in de grote saai. Op het program ma staan toerken t?nn Hendrik An- driessen en Louis Vierne. „Der Freischulz" (in concert- vorm) wordt zondag 18 mei ge presenteerd door het „Gemengd koor Rotterdam". Solisten: Erna Spooi'enberg, Henri Dieleman, Ni co Boer, Herman Schey, Henk Smit, John Vierkenfc en Rob Holl. Medewerking verlenen verder het Gewestelijk Orkest Zuid-Holland en twee mannenkoren. Een dag eerder is er in de grote zaal een leerlingenconcert van het Rotterdamse Conservatorium in sa menwerking met het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Gespeeld wordt: Ibert - Fluitconcert; Martin - „Petite" Symphonie Concertante"; Ravel - „Shéhérazade"; Gershwin - „Rhap- sodie in blue". VERWACHT: Doelen - 21 mei: orgelconcert door Padre Jesus Ga briel Segade uit Buenos Aires. Speenhoff - Honderd jaar geleden werd de onvergetelijke zoals Alex de Haas zou zeggen) troubadour Koos Speenhoff in Rotterdam geboren. In de kleine zaal van De Doelen wordt hij op donderdag 15 mei (20.30) herdacht met zijn .beste liedjes en een opvoering van de eenakter „De Voet". De medewer kenden zfjn: Daphne van Nieuwen- huyzen. Peter van Es, Rink Groen veld en Rob Roeleveld. Ballet Zondagmiddag 11 mei (14.00) danst „Scapino" balletgroep voor de jeugd in de Rotterdamse Schouwburg. Op nJF het programma staan ;,De nieuwe, kleren van de keizer", „Surprise", „Rad van avontuur" en „Moeke, er staat een vrijer aan de deur". Voor' de begeleiding zorgt de Amsterdam se Politiekapel o.l.v. kapelmeester. Karei Kokelaar. De Rotterdamse Balletschool houdt zaterdag 17 mei (20.00) oen leerlingenuitvoering in de Groote. Schouwburg. Ingestudeerd zijn nieuwe balletten van Christine van Westering en Ton Lutgerink. VERWACHT: Rotterdamse Schouwburg - 19 mei: Het Natio nale Ballet met o.a. „Les Syïphi- des". Toneel Vier maal het Nieuw Rotterdams Toneel in de Rot terdamse Schouw- I burg.de komende tien dagen. Zater- I dag 10 mei' en I donderdag 15 mei.S (Hemelvaartsdag) voorstellingen van Osbomes „Nu"; vrijdag 16 mei-het door. Rob- de Vries knap geregisseerde Griekse drama „Hippolytus"; zaterdag 17 mei het blijspel „Plaza Suite". Het Zuidelijk Toneel Globe" speelt' dinsdag 13 mei „Het spel der vergissingen" van William Shakespeare. Regie: Ton Lutz en Krijn ter Braak. Medewerkenden o.a. Jenny Arean, Femke Boersma. Jeroen Krabbé en Huib Rooymans. Dé toneelgroep „Centrum" ver moordt woensdag 14 mei weer eens op komische wijze een pianiste én zondag 18 mei: staat het pretentie loze blijspel „Er zit een haar in mijn soep" op het'programma van de Rotterdamse Schouwburg, met in de hoofdrollen "Trudy Labij en Ton van Duinhoven. „De dag dat de hoeren kwamen tennissen" en „Striptease", een akters van respectievelijk Arthur L. Koplt en Slawomir Mrozek, door het NRT gepresenteerd In het Pic- colotheater, trekken (terecht) veel publiek. Er zijn voorstellingen op 14 eh 16 imei. Over naar De Lataven waar mor? gen (21.00) twee Delftse studenten. (Bram Vermeulen en Freek de Jonge) te aanschouwen zijn mét hun „Dutch music and comedy show". De Italiaanse beeldende kunste naar Michelangelo Pistolëtto heeft zich ook op toneel geworpen, met het stuk „Promenade" als resui— - taat. De wereldpremière wordt op" dinsdag 13 mei (21,00) in De -Lab- taren gegeven. De volgende avond treedt het Antwerps „Fakkelthéa- ter" op met „Bezoek uit het Wes ten van Jochem" Ziem. Vrijdag 16 mei (21.00) en zater dag 17 mei. een reprise van de to neelgroep „Studio": „De tuin der lusten' van. Fernando Arrabal. VERWACHT: Rotterdamse Schouwburg 20 mei: De Haagse Comedie met „Rlarya" van Isaak Babel. Erasmus Het volgende hoort ook onder het kopje „Toneel" te staan, maar we wilden het een apart plaatsje ge ven. Rotterdamse Schouwburg 12 mei: het ama teurtoneelgezelschap „De Maas stadspelers" met „Erasmus, spel der humanisme" van Garmt Stui veling. JENNY AREAN speelt En de Rot terdamse Schouwburg een spel der vergissingen. Het stuk werd voor het eerst op 30 oktober 1936 gespeeld door de Rotterdamse -Studenten Toneelver eniging in het kader van de herden king-van de vierhonderdste sterf dag van Erasmus. De hoofdrol speler van toen, Bob van Duiken, speelt nu weer mee. Regisseur is Johan Schmitz. Stuiveling schreef zes min of sneer losstaande taferelen., die evenzovele perioden uit het leven van de wijsgeer uitbeelden. Rythm and blues In dc R B-socïëleit „B-15" (gebouw De Heuvel - Laurcns- plaats) zaterdag 10 mei (20.00) de „Remmy Martin Band". Pure soul-istbn op weg naar een plaatsje tussen de ,topgi-oepen. Dat staat'tenminste op de aankondiging. Een week later kan men uitkijken naar de groep „Oüt-look". Verder memoreren we nog even dat de jazzkelder van „B-15" is verbouwd tot jazzpub. Wat het verschil is we ten we niet maar de leden van „B- 15" zijn tenminste weer op de hoogte. Autokinderen Gaat u het weekeinde toeren met uw voertuig, en gaan de kinde ren mee? Met het oog op de ver- •velende en tijd- rovende opstopr WrATATw - pingen die zich tijdens de terugtocht kunnen voor doen, laten wij u zich hier (mis schien ten. overvloede) bedenken iets mee te nemen waar'uw kroost zich irt zo'n file, mee kaïi amuseren. Een kijkboek, of een spel, ach u weet het zelf wel. De kinderen" jengelen niet en dat stuurt veel rustiger! Rond het biljart Een opmerkelijke tentoonstel ling is tot en met 14 mei te vinden in het gemeentemuseum van Maas sluis. Voorwerpen, geschriftenen wat dies meer zij geven ons. inzicht in. historie en heden van het biljart-, spel. Het museum is op werkdagen geopend van 10.0017.00 en zater dags en zondags van 14.00—17.00; bovendien op dinsdagavond van 19.0021:00. Bpr de Wolf deelde ons mede, .dat z(jn praathuls ook op vrijdagavond geopend zal zjjn. Hij is vóór een koopavond.(4 Blazen op st-raat Dé Marinierska- pel speelde giste ren tijdens het lunchuur op het Stadhuisplein, Me de doordat de zon fijn scheen was 't opeens bijzonder gezellig bijna feestelijk op het -plein. Dat moet meer gebeuren, zo'n open- luchtconcért Fanfareverenigingen en korpsen, attentie a.u.b.! Wf i Eettip Deze keer geen exotisch of bijzon der eethuis, maar 'n restaurant vol gens het boekje: hotel-restaurant „Rijnmond" aan het Nieuwland- plein te Schiedam. Het ls er niet zo goedkoop, maar men wordt er keurig ontvangen en bediend en het eten ls even sma kelijk als verzorgd. Bij. chef-kok H. Vlek nóteeerden we dé volgende specialiteiten: KaLfssteak „Rijnmond", opgediend met een uit rode pimentos, cham pignons en kersen bestaande en met .Drambuie afgemaakte roomsaus 16,—); Tong „Pïcasso", een in boter gebakken tong met ananas, gember én banaan -(16,—r); pa prika-schnitzel ll,—r).Bij, al deze gerechten-groenten-en aard appelen naar keuze, Tijdens het lunchuur. zijn speciale (voordelige) schotels verkrijgbaar,, geserveerd volgens het plate-ser- vjee systeem; bijv. een macaroni schotel 3,75) of gefriteerdé tong- filet met sla en pommes-frites 5,—-). De keuken van „Rijn mond" is tot 's avonds, twaalf uur open. Snackbar-tip: Vierambachtstraat 32. Geopend van 16.00-06.00 (be halve dinsdags) en Nachtelijke brood jes-eters adviseren wij een gang naar „de Bostelïa", de prijzen zijn, in tegenstelling tot vele andere nachtzaken in dit genre, redelijk. En, wat belangrijk is, wat er over de toonbank komt is uitstekend van kwaliteit. Prijs voordelen: broodje' tartaar 1, een grote Hamburger 2,— en saté met stokbrood 2,SO.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1