'Taktisch hebben we slim gespeeld9 m li; I Wat valt er weer veel te zien! Erasmus' 'Lof der zotheid' geïllustreerd ROTTERDAMS BAGB I De koopavond gaat door m Veel jong pianotalent in de Doelen Volgend jaar schepen van een miljoen ton Een provocatie ROTTERDAM RIJNMOND BOB JANSE OVER SUCCES VAN EXCELSIOR: Dick v. d. Polder Wijkophoirw Lombardijen verheugd over groeiende belangstelling T entoonslelling Mente bij AMVJ Verolme nieuws: Ernstig gewond na ongeluk met ponywagen Haarlem Guus de Ruiter Reliëfs Kortweg Vrachtauto's uit woonstaten RWV houdt wandeling 'Rotterdam bij liacht' Vijftig jaar getrouwd Tunneltje onder Gordelweg Voorlichting FOUTJE AVi |",-.pag. 4 - zaterdag 10 mei JJJXCELSIOR ieeft tiog een L klein duwtje nodig om terug te zijn op de plaats waar hel in 1962 door trainer Bob Janse werd achtergelaten: de eerste divisie. Morgen reeds kan de promotie naar die eerste divi sie een feit zijn, maar dan moet er wel aan een paar voor waarden worden voldaan. In de eerste plaats zullen de Kralingers dan zelf in het Hil- yersumse Sportpark van Gooi land moeten winnen en boven dien zal Roda JC, de enige ploeg die Excelsior nog van de derde plaats kan verdrijven, in Bnrns- sum van Limburgia moeten ver liezen. Bob Jansc altijd nogal aan de VMracMUje fcwl, iiet het «n noch Set ander OTbejren, „n, al bly SPi ï*3.we HiIVMimni een stuik- spel halen. En Ewia JC zie ik Jieos met van Limburgia verliezen. Roda h]t elöfle van het seizoen bUzondor sterk. Dat was al zo dat jk met Xcrxes uit do tweede divisie probeerde te komen". Bij alle voorbehoud dat hij hog maakt is Bob Janse realist genoeg om toe te geven dat Excelsior de tTuT°-w Iliet m&er kan ontgaan. Lukt het morgen niet dan gebeurt rift op Bemelvaarts- dag thuis tegen Heerenveen en daar- na zijn er nog mogelijkheden tegen Drente (uit), PEG (thuis) en NOAD ;M!AÜ,T-TJa^ (48) terugblikt kan hij moeüyk ontkennen dat het alle- maal wat gemakkelijker is gegaan 5 5an h?51® van de compe- „H- had y?fwachfc ,Jk was ervan uitgegaan dat we de thuiswedstrij den moesten winnen en de uitwed strijden gelijk moesten spelen om t?, «ju van promotie. Uit 34 wedstrijden moesten we dus 61 pun ten behalen. Op dit moment liggen Yl^r.p^"en °P schema ach ter, Uit hebben we drie punten meer behaald dan ik had gepland, maar mms hebben we zeven punten ver speeld. Hoe dat komt? In tactisch opzicht hebben we een sterk elftal. In de uitwedstrijden hebben we heel slim gespeeld. Een beetje uit de verdedi ging en dan met uitvallen, pats, pats, pats. In de thuiswedstrijden ging dat met op. De meeste ploegen trekken op Woudestcin een muur voor hun doel op en dan Is het moeilijk om er doorheen te komen. We hebben te weinig fysieke kracht en ook te wei nig kwaliteit. By het begin van het seizoen, toen -we dat handeltje van Xerxes overnamen, hebben de men sen gezegd: die Bob Jansej die krijgt het gemakkelijk met al dae eredivi siespelers, maar dat was niet eerlijk. Die jongens kwamen wel van eredi visieclubs, maar ze speelden vrijwel allemaal in. het B-elftal". BOBJANSE vier punten achter op schema... Een vaak gehoorde klacht ls dat Excelsior in een te laae tempo speelt en dat er te wei nig spirit in de ploeg zit. Bob Janse: „We hebben inderdaad een aantal spelers die te lakomek en te flegmatiek zijn. Maar overal waar we komen horen we: wat hebben jullie een knap elftal. Nogmaals in de uitwedstrijden hebben we veel meer gepresteerd dan thuis. Uit speelden we ongedwongen, thuis meestal een beetje krampachtig". Hebben alle aankopen aan de verwachtingen beant woord? Janse: „Nee. natuurlijk niet. Maar in dit geval moet je de nieuwe spe lers niet individueel gaan bekijken. We hebben destijds dat hele groepje van Xerxes in'de schoot geworpen gekregen, En ala we de koop dan in zijn totaliteit gaan bekijken dan 2eg ik; ja, het is een succes geweest". De publieke belangstelling? Janse: „Die is ons een beetje te gengevallen. Maar wat wil je in een stad waar de concurrentie zo groot is. Bij Sparta zijn er ook per wed strijd 6000 mensen, te weinig geko men. Ik verwacht volgend seizoen in de eerste divisie wat meer volk. Te genstanders als DOS SW CO, Blauw Wit, Cambuur, Den Bosch en Willem II zijn toch interessanter dan de ploegen die we nu gehad hebben. De tweede divisie is echt een beetje afgeroomd. Hier en daar loopt nog wel een aardige speler rond, maar echte talenten heb ik niet gezien". DOB JANSE is ervan over- tuigd dat Excelsior zich in de eerste divisie zal kunnen handhaven. „Maar om een rol van betekenis te kunnen spelen, zouden we er een paar krachten bij moeten hebben. Ik ben ech ter bang dat er geen geld voor zal zijn. Op dit moment zouden we er een man als Piet Hoogen- boom bij moeten hebben (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Do stichting wijkopbouw Lombardijen spreekt in bet jaarverslag haar vreug de uit over de toenemende vooruit gang en Integratie in de wJÜk. De op richting van een moederbrigade cn de pogingen om een sociaal opbouwwer ker In dienst te nemen, wijzen hierop. Verheugend, volgens de stichting, is de toenemende belangstelling voor de vergaderingen, terwijl de verschillen de eectnes steeds meer activiteiten ont plooien: bijvoorbeeld de oprichting van en dienstencentrum. Het jaarverslag zelf is een voor- beeld van deze activiteiten: niet meer zoals vroeger een enkel woord van se cretaris en voorzitter, maar nu ook een overzicht van de sectie-activitei ten. ROTTERDAM, zaterdag. Van avond wordt in het AMTVJ-gebouw aan de Mauritsweg de tentoonstelling „Mente 2", onder auspiciën van het Nederlands-Spaans-Amerikaans ge nootschap, geopend. Mvnfce is de af korting, in het Spaans, voor een re presentatie van nieuwe, esthetische tendenzen. De eerste Mente werd in 196B in Barcelona georganiseerd. Binnen de Mente-groep zijn een aantal kunste naars werkzaam, die overeenstemmen ta hun afwijzen van volgens hen ver ouderde romantiek. Zij zoeken het ex periment, de analyse, het globale. Zij be hekken daartoe zowel grafisch werk, beeldhouwkunst, architectuur, muziek als theater binnen hun activi teiten. De kunstenaars zijn: Ricardo Bofill, Juan Martinez. Jordi Pericot, Duarte, Sobrino, Sempere en Jose Mestres Quadreny. Dagelijks van 10.0017.00 is Mente 2 te bezichtigen, tot 23 mei. T~)ANKZIJ ,en wjjs besluit van di- rectie en pianodocenten van het Rotterdams Conservatorium heeft er gisteravond in de kleine Doeïenzaal geen wedkamp om de wisselbeker plaats gevonden, zoals aanvankelijk was gepland men ging terecht van het standpunt uit, dat zulk een con cours slechts eens Ln de drie A vier jaar dient te worden uitgeschreven maar werd de avond benut voor het optreden van niet minder dan negen pianoleerlingen, onder wie ook enkele bijzonder talentvolle tweede- en der de jaarssludenten, die zeker bij ccn strijd om de wisselbeker nog geen kans tot mededingen zouden hebben gekregen. Het verrassend hoge niveau van de gehele avond plus de omstan digheid, dat het afzonderlijk noemen van namen mogelijk onnodig enige ri valiteit in de hand zou kunnen wer ken onder leerlingen, die allen het zelfde hoofdvak hebben gekozen, brengt ons er ditmaal toe, niet in de tails te treden. Volstaan moge worden met de constatering, dal de jongeren (wat betreft hun studietijd) beslist niet de minderen waren van degenen, die al geruime tijd langer aan het Conservatorium studeren. Misschien zou het voor de mei-ingewijde toe hoorders, juist in dit verband, toch aanbeveling verdienen, in het vei volg het studiejaar van de executanten te vermelden. In het verleden is dat wel gebeurd en het kan het respect voor de rastalentcn, die zich reeds na korte tijd presenteren, slechts verhogen. ELLY SALOMÉ ROTTERDAM. Prijs bericht van vrijdag fl mei 19G9 der Coöperatieve tuinbouwvei ling der Zuid-Hollandse Eilanden CA. Andijvie la 00-81 per kg, bloemkool ïa 6 st. p. bak 145—172. 8 st, p. bak 117—160. 10 st. p. bak 104—412, 12 st. p. bak 94—112; idem Ila 6 st. p, bak 103—121. 8 st. p. bak 89104, 10 bt. p. bak 74—87, alles per stuk; komkommers 70/91 61—54. 81/78 49—51, 11 /Bi 47—49, 41/51 40—44, alles per stuk; kroten 47—58 per bos. peterselie 15—21 per' bos; prei 14—2ö per kg; radijs wp. 22—29 per bos; rabarber 17—20 per kg, selderij 0—9 per bos; sla Ia 12—20 per stuk, spinazie 13—31 per kg; witlof Ha 148—173 per kg; Idem lib 112—132 per kg. Aardbeien 116— 140 per doosje. Tomalen Ia 940—960. Ib Ic 900—910, lec 800, alles per bak. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Met de combinatie van bet nieu we reparatiedok en nieuwe bel ling kan scheepsbouwer Verolme volgend jaar al schepen houwen met een grootte van bijna één miljoen ton. Dit schrijft: dc heer C. Verolme in een artikel in het vandaag ver schenen Verolme Nieuws. Van daag gaat op de werl van Verol me in Rozenburg de eerste mam- moettanker Esso Cambria (255,000 ton) te water. Het groot ste sehip dat ooit in Nederland van stapel is gelopen. De heer Verolme schrijft in Verolme Nieuws, dat vandaag zijn voorspelling is bewaarheid, dat op Rozenburg een werf zal komen waar de grootste schepen ter wereld gebouwd en gere pareerd kunnen worden. De nieuwe grote helling (80 meter breed en 350 meter lang) heeft er voor moeien zor gen. dat de Esso Cambria vandaag op tijd te water kan gaan. Het nieuwe grote reparatiedok (waarvoor de rege ring aan Verolme een kredietgarantie heeft toegekend) hoopt hij volgend jaar in gebruik te nemen. In begin 1971 hoopt hlf in dit dok de kiel te leggen voor de eerste grote tanker. Dan heeft de werf van Verolme op Rozenburg zijn laatste grote capaei- teitsver girotin g ondergaan. De ver nieuwde tanker-cleaninginstaRatie, waarbij de schepen in 48 uur schoon en gasvrij kunnen worden gemaakt, zal reeds voor die tijd gereed zijn, al dus de heer Verolme. Met de combinatie helling en dok zullen schepen tot een miljoen ton ge bouwd kunnen worden. „Ik hodp ech ter," aldus de heer Verolme, „dat we ze niet gToter dan 2S0.000400.000 ton d.w. behoeven te bouwen. Dat is beter voor de werf in de werkbezettlng." Met de NDSM-werf in Amsterdam zullen we gezamenlijk in staat 2ljn in 1971 reeds 6 schepen van de grootste afmetingen per jaar te kunnen bou wen. met in totaal 15.000 werknemers. Volgens de heer Verolme heeft zijn concem ln de afgelopen jaren tot nu toe er voor gezorgd een export te leveren voor een waarde van ƒ3 miljard. Op het ogenblik zijn in aan bouw en ln opdracht 36 schepen met een totale tonnage van 2,5 miljoen ton. „Door al deze factoren op onze werf aan de Botlek met onze werf in Amsterdam, mogen wij dankbaar zijn, dat de mogelijkheid ls gebleven nu een blijvende rod te spelen ln de inter nationale sclie epsbouwindustriewaar men rekening mee te houden heeft," aldus de heer Verolme in zijn perso neelsorgaan. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. De 38 jarige C, Kootkar is gisteren op de Domkade ernstig gewond, geraakt bij een val van zijn ponywagen. Het on geluk gebeurde op het moment dal een vrachtauto de ponywagen wilde passeren. Uit de tegenovergestelde richting naderde een personenauto, waardoor de vrachtwagen terug moest. Daarbij raakte de auto de po- mywagen, De pony schrok en Sloeg op hob waarbij de berijder van de wagen werd geslingerd. Met hoofdwonden en een schedelbasisfractuur is hij in het Bergwegziekenhuis opgenomen. Het kan niet op in het Schiedams Stedelijk museum. Nauwelijks is de ene tentoonstelling begonnen» of de volgende wordt alweer ge opend. Naast de tapijten van Abakanowicz (heeft u de kinderen nog meegenomen?) zijn het nu de schilde rijen van de Japanner Minora Agata, die uw bezoek ten volle waard zijn, terwijl u dan tevens de nauwe lijks geopende tentoonstelling van Willem Oepts kunt meenemen, Over Oepts volgende week meer. Nu Agata, Voor trouwe bezoekers van het museum aan de Hoogstraat is Agata geen vreemde. Zijn werk werd in '63 al eens getoond en enkele schilderijen waren daarna ook nog regelmatig te zien, omdat ze tot de vaste collectie van het museum behoorden. Met dit werk nog voor ogen. zal deze nieuwe expo sitie een herkenning betekenen. Niet, dat Agata in ai die"jaren niet veranderd is, maar duidelijk is wel, dat hij zichzelf is trouw gebleven. Nog steeds dezelfde in laag over laag geschilderde warme, donker-gloeiende kleuren, nog steeds ook die opbouw in losse gestapel de blokken. Veranderd is wel zijn thema: vroeger een enkele figuur, nu. sinds hij getrouwd is, twee figuren! Ook is zijn werk Japanser geworden. Hij werkt nu, meer dan vroeger, met Japanse schrifttekens, met het goudkleurige van de kamerschermen, elementen van Japanse architectuur vallen te herkennen, Agata blijkt met vele wortels in zijn land vastge groeid te zijn, kan waarschijnlijk niet zonder de cul turele achtergrond van dit land. Misschien daarom weigerde Agata een langduriger verblijf in Europa met voorbijzien van prachtige mogelijkheden, waar onder zelfs deelname aan Sao Paulo. In de Nederlandse grafiek neemt Haarlem een ei gen en belangrijke plaats in. Zonder overdrijving kan men spreken vam een Haarlemse school, welke dan begonnen zou zijn met Anton Heyboer, die vervol gens belangrijke opvolgers vond in Hannes Fostma en Kees Okx. en, een. generatie jonger, in Zwaans- wijk, Clous en Overbeeke. Galerie Maas, Oudedijk, toomt hu het werk van Overbeeke, die niet alleen een knap graficus is, maar ook een schilder van aparte klasse blijkt, zoals zijn vooral door de kleur imponerende temperaschilderij en aantonen. Zowel zijn. grafiek, een combinatie van kleurets en litho's, als zijn schilderijen kunnen de kijker lang bezig houden. Het enige probleem is misschien, dat je niet goed weet waar te beginnen met de sprookjes die Overbeeke zo overvloedig te vertellen heeft, sprookjes met een vleugje vriendelijke Cobra. Juweeltjes zijn Overbeekes kleine ikoontjes. Op paneeltjes, vaak niet groter dan een hand, schildert hij, meestal op een gouden onder- of achtergrond een gebeuren waaraan dier en mens gelijkelijk deel heb ben. Uw deel eraan zult u moeten kopen, maar dat lijkt me een daad, die met plezier gedaan wordt. Een schilder pur-sang, een speler met kleur, een vakman die dromen kan, zo zou je Guus de'Ruiter kunnen noemen. Zijn expositie in de Doelen laat het werk zien van een man, die maar weinig nodig heeft (een tafel, flesjes, bekers) om. aanleiding te vinden tot een poëtisch, verdroomd en toch zo beheerst spe len met kleur, met verf. Kijk maar eens, hoe een simpele beschuitbus het herkenbare centrum is van een zo goed al autonoom kleurenspel. Je vraagt je af, wat voor de ruiter het belangrijkste was: de bus of de kleur en het spel met die kleur. Je kunt je trouwens nog meer afvragen, vooral bij het zien van zijn aquarellen. Wat was er het eerst: de kleur of de lijn? Ik kies voor de kleur, waarna later, bijna als korte notities in schrift, de lijn werd toege voegd om de herinnering aan het geziene vast te hou den. De aquarellen van De Ruiter zijn dan ook geen plaatjes, geen kiekjes meer, van een stukje werke lijkheid, maar dingen op zich. En verrekt mooie din gen, Dat zeker. Kunstzaal Zuid, zo eenvoudig met de metro te be reiken, biedt u nog tot 16 mei Adriaan Cornells, Zelfs zou je kunnen zeggen, biedt u twee Adrïanen Corne lls. Die ene maakt dan inktsehilderingen en de ander 'aluminiumreliëfs. Om met die inktsehilderingen te beginnen: op een voor schilders ongebruikelijk mate riaal, katoen namelijk, laat hij de inkt zijn eigen we gen zoeken zodat een figuratie ontstaat waaraan Cor nells dan het zijne toevoegd. Wanneer hij meer tekent dan schildert met inkt, ontstaan fijne tekeningen als „invasie" of „Noord- Afrika". Kennelijk nieuw is voor hem het werken met alu minium, in welk materiaal hij reliëfs perst. De serie die getoond wordt laat zien, dat Cornells nog niet alle mogelijkheden van het materiaal verkend en uitge buit heeft. Geslaagd is hij zeker in een reliëf als „no, 244", waarin hij met uiterst eenvoudige middelen (num merplaatsjes, spijkers), veel bereikt. Heeft u het boek „Genesis" van Raveel al? „3500 gulden". Maar clan heeft u ook 33 litho's van hem „plus gedichten van Hugo Claus". Komt u volgende week mog iri Eindhoven? Dan even naar de Zuid-Ne derlandse Biennale in het van Abbemuseum; weet u hoeveel biënnales en triënnales er zijn? „Exact?" Tony „Cape" Burgering ligt in bed" In Dijksigt wel te verstaan. Een ongelukje bij het voetballen bezorg de hem een hersenschudding Het beste Tonyt „Leiden krijgt er weer een galerie bij. Schiedam ook; en Rotterdam? .Denkt u al aan de kersttentoonstel lingen?" CEES VAN DER GEER ROTTERDAM, zaterdag. Er komen enkele wijzigingen in de plaat selijke politieverordening die het hoofld moeten bieden aan parkeerex- cessen. De wijzigingen die b. en w. aan de raad voorstellen komen erop neer, dat 1. vrachtauto's niet meer in wootistraten mogen worden gepar keerd; 2. parkeren in plantsoenen, groenstroken, berm en Btrafbaar wordt 3. garagebedryven e.d. openbare par keerruimte niet meer als „werkplaats" mogen gebruiken, tenzij voor repara ties die'niet meer dan een half uur vergen, 4. autohandelaren en ver huurders binnen een afstand van 25 meter niet meer dan. drie auto's mogen parkeren; 5. caravans niet lan ger dan drie dagen op de openbare weg staan. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag. De Rot terdamse Waudelsportvereniging or ganiseert in de nacht van 16 op 17 mei een nachtwandeling over 60 kilometer. Deze afstand dient binnen twaalf uur te worden afgelegd. De deelname aan deze wandeling („Rotterdam bij nacht") is opengesteld voor personen van 16 jaar en ouder. De start is itt de ERASMUS kantine van de Havenvakschool aan de Waalhaven (zuidzijde no. 18) en vindt plaats tussen 23,00 en 23,30 uur, Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,50 per persoon; administratiekosten zijn ƒ2,50 p.p, Inschrijving kan geschieden door storting of overschrijving op gi rorekening 190898 tn.v. penning- meesteresse RWV te Rotterdam onder vermelding van „CO km". DE remonstrants-gereformeerde ge meente Rotterdam gaat de ver nieuwing niet uit de weg. Deze kerk (uitvinder van de „sirene-lunchcs", waarover u in deze hoek nogal eens ieest) gaat op zondag 18 mei een kerkdienst wijden aan abortus provo cates. Ilct motto luidt: „Provocatie van ons geweien?" Dr. F, J. J. van Assen, vrouwenarts, wetenshehappelijk hoofdambtenaar bij de Medische Faculteit te Rotter dam houdt een inleiding. Voorgang ster is mej. ds. G. S. Westerouen van Meeteren. De dienst begint om 10.30 uur en is, zoals bij iedere remon strantse kerkdienst voor iedereen toe gankelijk. In een toelichting zegt de kerke- raad: „Wij vinden dit onderwerp in deze tijd van zodanige betekenis dat wij het gemotiveerd achten daaraan een speciale kerkdienst te wijden. OP 21 mei zijn de heer en me vrouw A. W. C, Linssen-Sc- geren, Herman Robbersstraat 52, vijftig jaar getrouwd. Dit feest zal op zaterdag 17 mei in het Kraiings feestgebouw aan de Frits Ruysstraat worden gecierd. Onder de kruising Schieweg— Gordelweg is een verkeerstunnel gereedgekomen die automobilis ten van een lastige kronkel heeft bevrijd. WETHOUDER dars. J. C. van der Ploeg heeft deze week op een hearing over „sexuele opvoeding op Je lagere schooi" gezegd: „Gehuwde onderwijzers kunnen de zaak geënga- geerd benaderen, oneetrouyden ob jectief." Wie wil de wethouder eens voor lichten? Zoek het foutje in de volgende pas sage uit het voorstel van b. en w. be treffende aanleg van twee korfbalvel- den aan de Bosdreef: "De twee korfbalvelden zullen wor den gebruikt door een vereniging met vijf senior- en vijf junior elftallen en tevens door de leerlingen van de tuin bouwschool". TER gelegenheid van het op 26 april onder auspiciën van het genootschap Boterodamum ge houden Erasmuscongres zijn in de gemeentebibliotheek twee speciale Erasmusexposities inge richt. Een ervan is gewijd aan de geïllustreerde uitgaven, die in de afgelopen vier en een halve eeuw zijn verschenen van Erasmus* be roemdste werk, De lof der zot heid (1511). Dc oudst bekende proeve van illu stratie, een houtsnede die de zotheid op het spreekgestoelte voorstelt, komt voor in een Zuidnederlandse uitgave van 1512. Grote faam verwierven de tekeningen dfe Holbein, toen nog slechts 18 jaar oud, maakte in een exemplaar van een uitgave van 1515, thans een der kostbaarheden van het kunstmuseum in Bazel en op de ten toonstelling in waarlijk volmaakte facsimiles te zien. Afgezien van de rijk met houtsne den verluchte eerste Franse vertaling van 1520 bleven in de 16de en 17de eeuw de talrijke herdrukken van het boek ongeïllustreerd. Tot in 1676 Hol bein's tekeningen voor het eerst wer den nagegraveerd. Van dat ogenblik af vangt de zegetocht van Holbein's geestige schetsjes aan, die in verschil lende procédés tot heden toe in talloze uitgaven gereproduceerd werden. Zelfs achter het IJzeren Gordijn werkt de Holbeintraditie onverzwakt door zoals de uitgestalde recente Russische, Pool se, Hongaarse en Estnische uitgaven laten zien. Toch heeft het ook aan „eigentijdse" Illustraties niet ontbro ken. In de galante stijl van de 18e eeuw maakten Hollandse en Franse graveurs prenten bij Erasmus' tekst en alleraardigst zijn de minutieuze prentjes van de Fools-Duitse kunste naar Chodowiecki, Vele originele proeven van verluch ting leverde tenslotte de 20ste eeuw op. Frans Masereel illustreerde met zijn karakteristieke houtsneden een uitgave van de Engelse vertaling, maar het zijn vooral Franse kunste naars die met de vele dwaasheden van de hedendaagse samenleving voor ogen op vaak boeiende wijze de Lof der zotheid hebben, uitgebeeld. Bijzon dere aandacht verdient nog een mo derne Tsjechische vertaling met ver rassende illustraties die in 1966 het licht zag.'Het bezwaar van een boe kententoonstelling, dat de werken maar op één bladzijde opengelegd, geëxposeerd kunnen worden, is op deze tentoonstelling ondervangen doordat op ruime schaal gebruik is ge maakt van aanvullende fotoreproduc ties. De tweede speciale tentoonstelling laat een keuze zien uit de nieuwe aan winsten, waarmee de Erasmusverza- meling tussen 1959 en 1969 verrijkt is. Naast enige tientallen, hoofdzakelijk 16de eeuwse, veelal fraaie drukken, waaronder -een viertal eerste edities van Erasmus' werken, die m de reeds zo rijke collectie van 4Q bibliotheek nog ontbraken, is ook de eigenhandig door Erasmus geschreven brie! aan de graaf van Neuenahr van 1528 geëxpo seerd, die in 1961 met financiële steun van de gemeente, dc stichting vrien den van de gemeentebibliotheek en de Erasmus-stichting aangekocht kon worden. Beide interessante exposities zün nog te bezichtigen tot en met 17 mei.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1