Terneuzen 't meest geschikt voor vast oeververbinding ROTTERDAMS DAGBOEK P Maasstadspelersin boeiende presentatie Stuivelings Erasmus Marokkaan stak landgenoot dood: eis twaalf jaar üSMÜffiBUJBORP Herfkens 'Nederlandse koordagenin De Doelen yso.'ss: giSt'SïïiiiT mmsm tTrnW. Denk aan de dierenbescherming ROTTERDAM RIJNMOND MAAR MINISTER BAKKER VINDT HET TE DUUR Tweede veerboot in Zeeland beet Willem Alexan Ier Jeugdhonkbaltoernooi van Euro Stars INFORMELE OPENBARE RAAD OVER PLAN 2000 Jeugdig echtpaar wegens inbraken veroordeeld V eroordeling voor smokkel drank en sigaretten m j MBOÏ» Éfa TAPiJTEl CORöt WRAAKNEMING MET MES VOOR HOF Brieven aan h°t R'dams dagboek Humanitas Neem een wees in huis Vogelklas Noorlandertocht Hoofdverpleegster zuster de Kok onderscheiden GRATIS ËQNSUMEim- VOÜRUCHÏING OVER 42 WASAUTOMATEN pagina 4 - dinsdag 13 mei DEN HAAG, dinsdag Een vaste verbinding over de Wes terschelde zal bij Terneuzen moeten komen. De agglomera tiewerking in het Westerschel- debekken wordt door een een- trale verbinding gestimuleerd en zij sluit logisch aan op de reeds bestaande zuid-noord verbinding via de Zeeland- brug tussen Zeeland en de Randstad. Tot deze conclusie bomt de Stichting Vaste Oeververbinding Westerschelde in een vandaag verschenen rapport. Deze stich ting is een corporatie waarin naast vertegenwoordigers van het Zeeuwse bedrijfsleven en en de Zeeuwse overheid ook vertegenwoordigers van Belgi sche, Nederlandse, Zuid-Holland se en Rotterdamse overheids- en semi-overheidsinstcllingen zit ting hebben. Het rapport is opge steld door het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland. Het rapport-noemt geen voorbeur voor een brug of een tunnel. Volgens het rapport wordt het verkeer over een vaste verbinding met tolheffing geraamd op 4,8 mil joen auto's in 1975 en 6,4 miljoen auto's in 19BQ. Hierbij wordt uitge gaan van het feit dat alle veerdien sten worden opgeheven. In feite wordt het echter zeer waarschijnlijk feacht dat het veer Vlissingen-Bres- ens zal blijven bestaan. In dat laat ste geval zullen naar schatting in 1975 circa 4,1 miljoen auto's en in 1980 circa 5,5 miljoen auto's van een vaste verbinding met tolheffing over de Westerschelde gebruik maken. De kosten van een vaste verbin ding zijn berekend op basis van een afschrijving in 40 jaar van een in vestering van 600 miljoen gulden en een rentepercentage van 7. Bedrijfs economisch bezien verkrijgt de ex ploitant van de vaste verbinding zijn baten uit tolheffingen en uit ryksbij- dragen. De rapporteurs refereren aan de mededeling van de minister van Verkeer en "Waterstaat dat hij 60 per cent van de lasten van de veerdien sten door rijksbijdragen gedekt wil zien. Indien alle veerdiensten worden opgeheven zullen de baten tussen 1975 en 1080 de kosten gaan over treffen en dat wordt even. na 1980, indien het veer Vlissingen-Breskens gehandhaafd blijft. Noord-zuid Door een vaste verbinding over de Westerschelde wordt aansluiting ver kregen op een snelle noord-zutd-rou- tc. Aan de ene kant tot Rotterdam en Rotterdam ZIcrixioo Mlddelbur Antwerpen Vlissingen hTemauz«ft Zo stelt de Stichting Vaste Oeververbinding Westerschelde zich de toekomstige situatie voor. Een snelweg van Rotterdam naar Gent over de Zeeuwse eilanden. traties Brussel, Antwerpen en Gent aan de Zeeuwse stranden zal belang rijk toenemen. Verder is het Delta gebied voor west-België en noord west-Frankrijk het dichtstbijzijnde watersportgebied van formaat. via de Beneluxtunncl tot Den Haag en verder. In het zuiden sluit de vaste Verbinding hÜ Gent aan op de 3 weg. Tevens zou dan via dc Autoroute du Nord een snelle verbinding tussen de Randstad Holland en Parijs tot stand komen. Uit recentelijk gehouden proefritten zon gebleken zijn dat zelfs via het veer de rtt RotterdamParijs 26 kilometer korter is dan de gebrui kelijk e weg en voor personenauto's bijna een. uur minder tUd vergt. Daarbij wijst bet rapport ook nog op dc toekomstige Kanaaltunnel, die waarschijnlijk een grote hoeveelheid „noord-zuid" verkeer aan zal trekken. Het internationaal toeristisch ver keer, dat via de veren al omvangrijk is, znl zo concludeert het rapport door een vaste verbinding worden gestimuleerd. Het dag- en weekend- bezoek vanuit de stedelijke concen- Goedkoper MEER dan dertig jaar geleden schreef Garmt Stuiveling zijn „Erasmus, spel van het humanisme". In zes taferelen beschreef hij leven en werken van de humanist die dit jaar in verband met het feit dat hij vijfhonderd jaar geleden geboren, werd door de stad Rotterdam herdacht wordt. In het kader wan de herdenking werd Stuiwelinp's spet pisterovond in de Rotterdamse Schouwburg opnieuw opgevoerd. Niet door studenten, zoals in 1936, maar door het amateur-toneelgezelschap „De Maasstadspelers". Aan het eind van het spel wan neer Erasmus sterft vragen zijn vrienden zich af: „Hoe zullen da la- teren Erasmus ervaren?" En als ant woord op deze vraag geven zij: ,pUs een legende, zoals alle grote figuren uit de geschiedenis". De legende Erasmus, de legende van de verdraagzame humanist. "Voor velen van nu is net inderdaad niet an ders. Vooral in dit licht bezien is de voorstelling van de Maasstadspelers een bijzonder waardevolle geweest. „Erasmus" geeft ons namelijk aller eerst instructie, geeft ons een indruk van gedachten en stellingen van Erasmus en. van de moeilijkheden die hij in zijn latere leven ondervond, toen zowel roomsen als lutheranen hem beurtelings verguisden en naar zich toe trachten te trekken. Zeer duidelijk wordt Erasmus in het spel steeds het verwijt gemaakt geen keus te kunnen doen. dat hij een vage onafhankelijke blijft, die enkel en alleen onder de noemer „Eras- miaart" kan worden geplaatst. Stuive ling wil echter laten weten hoe ver der het spel vordert, hoe meer blijkt dat het Erasmus niet aan moed ont broken heeft. Integendeel, hij had de moed om niet te kiezen, om te blijven vechten voor een persoonlijke vrij heid, waarin hij in alle rust zijn visie op kerk en wereld kon formuleren. Het dramatische element is onderge schikt gemaakt aan het uitbeeldende, asn wat grof een gedeeltelijk authentieke biografie te noemen is. Opvallend was dat „Erasmus" tin rijmende verzen) geenszins aan zeg- ginsgracht bleek te hebben ingeboet. Van een veroudering was nauwelijks sprake, of het zou in de confrontatie van Erasmus met zijn tegenstanders moeten zijn. Van de vele tegenstan ders worden er vier duidelijk ge toond: drie streng-roomse monniken en Oecolampadius, de man door wiens toedoen Bazel de kant der hervormden koos. De monniken wor den voorgesteld als domme kortzich tige lieden, die tomeloos in opstand komen tegen alles wat in hun ogen ook maar enigszins naar ketterij zweemt. In de dialoog worden zij door Erasmus op bijna amusante ma nier onwaarschijnlijk gemakkelijk aan de kant gezet. Alleen zijn pro testante tegenspeler geeft hem aan vaardbaar pari'j. Onder gedegen regie van Johan Schmitz hebben de Maasstadspelers „Erasmus" zeer boeiend weten_ te presenteren. Vooral de (omvangrijke) titelrol van Bob van Duiken een rol die hij in '36 ook speelde verdient bijzondere waardering. Met uitzonde ring van het eerste tafereel waarin hij wij-voorbeeld met zijn claus uit De hot der Zotheid" niet helemaal kon overtuigen wist hij Erasmus in al zijn stemmingen zeer reëel te doen herleven. En, niet alleen in het pro gramma kon men lezen dat Erasmus in ieder tafereel een aantal jaren ouder was, Bob van Duiken liet het ook zien en horen, zonder dat dit tot verkrampt spel leidde. De overige (25!) medespelenden kregen door hem eigenlijk weinig kans om per soonlijk op te vallen, echter ook niet in negatieve zin. Er werd over bet algemeen beheerst gespeeld hetgeen resulteerde in hecht ensemblewerk. De decors van Chiel de Meij waren strak maar uitermate sfeervol, de kostume ring was zonder meer prachtig en ge tuigde van afwerking tot in de details. Het is met recht te hopen dat meer Rotterdammers (de zaal was uitver kocht) binnenkort nog de kans zullen krijgen om deze uitvoering van „Erasmus" te kunnen gaan zien. FRANS HAPPEL Op een persconferentie vanmorgen stelde de directeur van het econo misch technologisch instituut van Zee land drs. M. C. Verburg dal de stich ting vaste oververbinding Wester schelde blij is met de voorkeur van minister Bakker voor een verbinding niet bij Terneuzen zoals de stich ting wilde maar bij Kruinlngen- Perkpolder. Een vaste oeververbin ding bij Kruiningen-Perkpolder zal ongeveer 200.000.000 goedkoper zijn dan een verbinding bij Terneuzen. De stichting vaste oeververbinding Westerschelde zal zich bij de voorkeur van minister Bakker neerleggen. Vol gens deze bewindsman is een verbin ding bij Terneuzen technisch veel moeilijker. ROTTERDAM, dinsdag. De honkbalclub Euro Stars organiseert op Hemelvaartsdag zijn jaarlijkse toer nooi voor honkb&Uertjes van 13 tot 15 jaar om de Van Berkel wisselprijs. De deelnemende ploegen zijn Wassenaar (wirmaar) 1988. Bell Pioneers uit Ant werpen, Celeritas uit Den Haag, PSV uit Eindhoven, RCH uit Heemstede en Euro Stars zelf. De wedstrijden wor den gespeeld op het honkbaLveld aan de Abraham van Stolkweg en begin nen om tien uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De tweede dubbeldeksveerboot van de provin ciale sloombootdiensten in Zeeland zal „Prins Willem Alexander" he ten. Prinses Beatrix en prins Claus hebben het provinciaal bestuur toe stemming gegeven de naam van hun oudste kind aan het schip te geven. De nieuwe dubbeldekker zal op 5 juli IQ69 op de werf „N.V. De Merwede" 4e Hardinxveld-Giessendam, waar ook de eerste dubbeldekker „prinses Christina" is gebouwd te water worden gelaten. Het nieuwe schip zal in eerste instan tie worden ingezet op de lijn Krui ningen-Perkpolder over de Wester- echelde. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. In een informele maar wel openbare raads vergadering op 5 juni wordt het Plan 2000-f over de toekomstige ontwikke ling van de noordelijke rand van do delta besproken. Burgemeester en wethouders heb ben nog geen standpunt bepaald ten aanzien van dit plan, dat is opgesteld door de directeuren van het havenbe drijf, stadsorttWiikkeling en gemeente werken' Later wordit heit Plan 2000+ offi cieel in een vergadering van de ge meenteraad afin de orde gesteld aan de hand van een nota, waarin b. en w. hun mening zullen weergeven. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De Rot terdamse rechtbank heeft de twintig- Jarige elektricien Ronald Joh. p. en diens achttienjarige vrouw Cecilia nit Rotterdam vanochtend wegens een reeks Inbraken met diefstal en mede plichtigheid daaraan conform de eis veroordeeld tot gevangenisstraffen van respectievelijk 15 nrnd met aftrek en 5 nrnd met aftrek waarvan 3 voor waardelijk. Het paar pleegde de misdrijven om dat hot in financiële nood verkeerde. Hot brak ouder meer in bij juwelier Veringa aan de Meent waar het elf duizend gulden aan ringen stal. Voorts werd geld buit gemaakt bij verbre kingen van ruim vijftien automa ten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De rechtbank in Rotterdam heeft vanoch tend de zestigjarige Laurens N.V. en de 39-jarige koopman Cornells van W- veroordeeld tot gevangenisstraffen van respectievelijk 6 en 4 maanden omdat zij medeplichtig zijn geweest aan smokkel van enige miljoenen si garetten en van 3500 liter gedistil leerd. Van W. kreeg de goederen van twee voormalige douanebeambten die on langs al zijn veroordeeld. Hij verkocht ze door aan V. (ADVERTENTIE) Nlauwo Binnenweg 46B Hotter dim ROTTERDAM, dinsdag. Op 6 en 7 juni zullen in Rotterdam In De Doe len en de Rivierahal door de konink lijke bond van zang- en oratorium- verenigingen de „Nederlandse koorda gen" georganiseerd worden. Deze koordagen, die voor het eerst in ons land worden gehouden, moeten worden tot een schouw van wat Ne derlandse koren presteren. Voorname lijk nimmer of zelden in Nederland gehoorde werken zullen uitgevoerd worden. Op het programma staan: de opera „Mephistofele" van Boito, kerkmuziek van o.m. Obrecht, Bach en Huf- schmidt hedendaagse muziek van o.m. Badings, Adriessen en Kódjaly en ora torische werken van Mozart en Pou- lenc. Tot de uitvoerenden behoren het opera koor „De Maasstad", het Zwols madrigaalkoor, het Schiedams vrou wenkoor en de solisten Marijke van der Lugt, Peter Melis en Annetta de la Bije, (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, dinsdag. De procureur-generaal bij bet Haagse ge rechtshof, mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst heeft vandaag een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek van het voorarrest geëist tegen de 34-jarige Marokkaan Haf si Bouchaib Een M'hamed wegens moord op zijn 10 jaar jongere landgenoot Mohammed Ben Ahmed. De Rotterdamse rechtbank had verdachte op 27 december van het vorig jaar veroordeeld tot 15 jaar met aftrek. „Deze straf is bepaald te zwaar", meende de procureur-ge neraal, „want we moeten er reke ning mee houden dat verdachte in de gevangenis niet of nauwe lijks contact zal hebben met me degevangenen. Hij spreekt onze taal niet." ..Anderzijds", zo zei mr. baron Van Voorst tot Voorst, „Mag naar mijn mening bepaald ook geen lagere straf worden opgelegd. Wij moeten de Ma rokkaanse regering tonen dat een Ma rokkaans mensenleven! in. Nederland even zwaar weegt." Evenals voor de rechtbank ontkende Hnfsi Bouchaib Mohammed Ben Ah med op 5 juli van het vorig jaar in een woning in de Rotterdamse Vlet- straat met Uien messteken, die hart, longen en lever doorboorden, om het leven te hebben gebracht. „Gun me de tijd om de ware schuldige te zoeken", smeekte hij de president van het ge rechtshof mr. J. Slootenmaker. Volgens de procureur-generaal lag het motief voor de moord duidelijk voor de hand. Hafsi Bouchaib zou wraak hebben genomen op zijn land genoot omdat deze hem bij de politie had aangegeven wegens het plegen van ontucht met een 14-jarlge jongen. Dolkmes Onder het lijk in de Vletsttaat werd een dolkmes gevonden, dat de ver- ADVERTENTIE) RAPPORT Ratwn: 13 P»i Igffi 5 Zwarte zwanen en 3 moeflons (rots)» 1 Pxaewalski-paard MIaki", vader «ïwari'). Raamt "Gobi 1 (SeoHior-ïaltato, (tomtarie). Van Taronga Zoo"» Sydney# 1 Galago (nachtdtorantaiB). BUZONBERHEDEN Bloembollen, bomen en hoeatars staan in bloei# Eieren van Edward 3IX. Sibben naar "Bobimon CniBoS"-eiland. "Csto" en "Keee" (bantens») hebban diarrae-boodere van dokter gebed, 1 FimMOgrsnnn» interrupt!» afgevoerd (dood). jVT£T dit stukje willen mij vertellen AV*- hoe de dierenbescherming ons uitkomst bracht. Begin februari hadden wtf een ern stig ziek kind. Zy kon heel goed leren. Ze was zich niet bewust hoe erg ziek ze was. Zodoende kreeg zij thuis nog les. De docenten van haar school be dachten haar toch met het geven van een rapport. De andere dag kwam de dokter, waaraan zij haar rapport liet zien. Dokter zet: „Toen ik nog jong was en ik had ook zo een mooi rapport kreeg ik altijd wat voor mijn spaarpot". Zij antwoorde toen: „Wat heb ik nu nan geld nu ik zo ziek ben? Ik vraag een hondje". Mama die in zeer grote angst leefde hoorde toen de waag: „Mama krijg ik een hondje". Ze wilde het maar gelijk hebben. Mama die toen iemand thuis had, was radeloos. Teneinde raad belde ze toen de dierenbescherming. De juf frouw van de dierenbescherming zei: „U komt maar een hondje uitzoeken". Ze vertelde toen de grote moeilijkheid, dat ze allen met de zieke thuis was en daarom niet weg kon gaan. Toen advi seerde de juffrouw; „Belt u maar naar mevrouw Spaan." Mevrouw Spaan, veel liefde voor dieren, maar ook, zoals nu bleek voor mensen, zei dat ze gelijk een hondje zou uitzoeken en haar man vragen om het ten spoedig ste naar ons toe te brengen. Een paar uur later zat mijnheer Spaan bij een zeer ernstig ziek kind. Maar die was nu overgelukkig. Helaas heeft ze er maar drie we ken van kunnen genieten. Toen is ze op 14-jarige leeftijd overleden. Me vrouw Spaan, die ons kwam condole ren, had mooie bloemen bij haar. Daarom hulde voor de dierenbescher ming en een grote hulde voor me vrouw en mijnheer Spaan. Onze hond is nu ons aller troost en een zeer lieve hond die wij nu voor geen goud zouden willen missen. FAMILIE BUSSE, ROTTERDAM TAAT de acüe in Rotterdam met zo- veel misverstanden gepaard ging is betreurenswaardig. Dat de afdeling Rotterdam van Humanitas tracht nog iets goed te maken is te prijzen, al geef ik toe, dat de tekst van het be richt dat aan de pers ter plaatsing werd aangeboden, niet erg gelukkig werd gekozen. Erger vind ik echter het commentaar en vooral de in het oog vallende kop, zoals die in het dag boek van 8 dezer werd opgenomen. Ik vrees dat hierdoor aan een zo prij zenswaardig doel, veel schade is be rokkend, hoogachtend. /"^ELEZEN in „Contact" maandblad van de evangelisch lutherse ge meente in Rotterdam: „Velert onder u zullen ongetwijfeld het burger weeshuis kennen of weten te liggen en misschien hebt u zich in ge dachten weleens bezig gehouden met de kinderen, die daar verblijven. Mo gelijk heeft u zich zelfs weleens afge vraagd of u Iets voor deze kinderen zou kunnen doen. Deze vraag kunnen wij bevestigend beantwoorden. Het is w.l. voor een aantal van onze kinderen zo belangrijk eens een zondag gewoon in een gezin te zijn, want de besloten heid en de intimiteit, die het gezin bieden kan, missen zij. Er is reeds een aantal gezinnen, dat regelmatig een van onze jongens of meisjes ontvangt en dit blijkt bijzon der prettig te verlopen. Er zijn nog enkele jongens en meisjes tussen de 8 en 14 jaar voor wie wij nog niet over zulk een relatie beschikken. Voelt u er iets voor? Schrijft u dan even een briefkaart aan de directeur: het adres is: Mozart- laan 150, telefoon 180J15 of zoekt u telefonisch contact met de maatschap pelijk werkster van het burgerwees huis mevrouw G. J. Berman-v.d Wer/f, telefoon 180315- Gaarne zullen toü u komen bezoeken om wat meer over dit werk te vertellen". He jaarverslag van de afdeling Ro'f .rdam van de Nederlandsohe ver- eeniging tot bescherming van dieren meldt verheugd, dat ondanks de in voering van de mammoetwet de vo gelklas kon worden gehandhaafd. Vo rig jaar werden in deze klas 1733 die ren verzorgd, onder meer; 1 Jan van Gent, 5 knobbelzwanen, 1 kenoet- strandloper, 139 kapmeeuwen, 3 drie- teenmeeuwen, 168 houtduiven, 61 Turkse tortelduiven, 1 kramsvogel, 1 ringmus, 3 groenvinken, 2 zevensla pers, 1 dwergvleermuïs, 1 valparkiet, 312 postduiven, 6 zebra vinken, 2 zwartkopnonnen en 1 pot wandelende takken. Of we ook een rijk dierenleven heb ben in Rotterdam. VIJ die het wandelen niet kunnen laten, kunnen zaterdag 24 mei het hart ophalen, want dan wordt de Wil lem Noorlandertocht (5, 10, 15 en 20 km) gehoudea Het is de tweede keer dat de speeltuinvereniging Pas cal/Maeterlinck deze tocht organi seert. De start is vanaf het clubge bouw op de speeltuin aan de Pascal- weg om 14.00 uur. De wandelaars die hun afstand uitlopen krijgen een me daille. Inschrijfgelden van 1,10 tot 1,35 al naar gelang de afstand. Wie meer wil weten, belt even de secreta ris, de heer M. C. J. Haak, Bben Haezerstraat 4b, tel. 273050, dachte een uur voor de steekpartij zou hebben gekocht bij een ijzerwinkel in de buurt. Evenals voor de rechtbank kwam winkelier A. van der Kolk ge tuigen dat hij Hafsi Bouchaif her kende. Voorts was in de kamer een jack gevonden dat eigendom, van de verdachte zou zijn. De technische dienst van de Rotter damse politie had vastgesteld dat een afdruk van de rechter ringvinger die op de handgreep van een deur was gevonden op 13 punten overeenkomst vertoonde met die van Hafsi Bou chaib. Het bloed op dlc afdruk bleek van dezelfde bloedgroep als van ver dachte. Hafsi Bouchaib kwam op 28 juni, negen dagen na zijn arrestatie wegens het zedendelict op vrjje voeten. Op 1 juli werd hij het land uitgezet. Het staat vast dat hij op 4 juli illegaal de Nederlandse grens weer overkwam. Hafsi verklaarde dat hij terugkwam omdat hij nog 70 tegoed had van zijn vroegere werkgever. Hij hield gisteren vast aan zijn ver klaring dat hij op 5 juli tussen één uur en half twee een lift heeft gekre gen van een Duitser, die hem naar Düsseldorf heeft gebracht. Getuigen Vijf getuigen, waaronder winkelier Van der Kolk, verklaarden echter dat zij hem in de avond van 5 juli en op 6 juli nog hadden gezien/Volgens een buurvrouw in de Vletstraat zou zij rond 7 uur de verdachte hebben zien aanbellen bij het slachtoffer. Volgens de verklaringen van twee getuigen, die vandaag werden voorgelezen, is Hafsi Bouchaib de volgende dag in Eindhoven gesignaleerd. Een taxi chauffeur die hem naar Neerpelt in België zou hebben gebracht, verklaar de dat Hafsi Bouchaib hem betaalde met een met bloed besmeurd briefje van 25. Hafsi Bouchaib is in het verleden reeds verscheidene malen wegens ge welddadig optreden met de politie in Marokko in aanraking geweest. Hij is al eerder Nederland uitgezet wegens poging tot zware mishandeling in Utrecht. Ook zou hij mishandelingen in Duitsland en België hebben ge pleegd. Ter zitting bleek dat de verdachte bij zijn arrestatie wegens het zedende lict gezegd zou hebben: „Dat heeft die Berber me geflikt," Daarmee werd het slachtoffer bed( eld. De verdediger, mr. 5. Ivens uit Rot terdam, zei dat hij zich geheel zou re fereren aan het oordeel van het Hof. „Mijn cliënt heeft alle medewerking geweigerd", aldus mr. Ivens. De ver dediger vroeg het Hof rekening te houden met de volstrekte geïsoleerd heid die Hafsi Bouchaib in de gevan genis ten deel zou vallen. „Deze man is volgens mij geestes ziek", aldus mr. Ivens, „Er is weinig bekend over zijn persoonlijke omstan digheden. Een broer van hem is enke le maanden geleden over geweest uit Marokko. Deze zei toe eeen rapport uit zijn woonplaats te zullentoestu ren, waaruit 20U 'blijken dat Hafsi krankzinnig is. Dit raport heeft me echter nooit bereikt," Het gerechtshof zal vrijdag 23 mei arrest wijzen. BOTTERDAM, dinsdag. De in het Dam-ziekehtus werkzame hoofd verpleegster zr. R. de Kok heeft gis teren uit handen van directeur-ge neesheer dr. J.J Okker ter gelegen heid van de „dag van de verpleging" de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ont vangen. Zuster de Kok was in januari. 40 jaar werkzaam in het nu voormalige diaconessenhuis. De heer Okker prees haar mei name om haar vermogen de patient zijn vertrouwen en vooral zijn individualiteit te doen bewaren, het geen in deze tijd van teamwork effi ciency en techniek niet aitijd even ge makkelijk is. (ADVERTENTIE] Vraag mBp met belangrijk docu- mentatlB-materïaa! over wasautomaten met vergelijkende prijslijst. Zo kunt u pas goed oordelen en uw keuze bepalen. U ontvangt deze documentatle- map GEHEEL GR ATI S Ik ontvang gaarne gratis map documentatie wasautomaten. naam - edrea plaats Schrijf op uw enveloppe „MODERN" a antwoordnummer: 1935 h Rotterdam. rp Geen postzegel opplakken. IIHIIHMIMIIIIKIII

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1