Overgang van ulo naar mavo 2 BUNDELING VAN VOORUITSTREVENDE KRACHTEN - MAAR DAN IN DE RAAD! Vorming van vijf gemeenten op Voorne en Putten 4* OUD EN NIEUW OVER ELKAAR OP PRACHTIGE KAART TSF-tennis teams I en 3 kampioen SCHIEDAM MEER BEGELEIDING Wedvlucht van De Vrijheid Vlucht Union SEEN KRANT 9NTVANQEN? Be! voor 19.30 uur telefoon 135430 GEBOUWEN MOETEN AANGEPAST slavenburg's Schoolkorfbal- toernooi Lu s Lr lurnvan delmars WSV Schiedam-Zuid D. A. Buschkens Voorlopig geen wijkgids voor Charlois Bergliaven te gevaarlijk voor zeilrace Bus sleurt man vijftien meter mee MET BROMFIETS Bromfietser frontaal TEGEN DE MUUR tegen personenauto BEDDEN uU'; „RIJNMOND" CAFÉ-RESTAURANT KELNER VERMOEIT dinsdag 20 mei 1969 - pagina 5 (ADVERTENTIE) Zii die veel prijs stallen op fuxe in het interieur komen morgen voor een spotprijsje de prach tigste damast uitkiezen. Eenmalige aanbieding Franse damast, een prachtige hoog- glanzende gordijnstof in klas siek dessin. Deze damast uit de serie van 4.95 verkopen wij nu voor nog géén rijksdaalder per meter. franse damast 120 cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Franse damast, een luxe gordijnstof in klassiek dessin, in vier ver schillende kleuren, 120 cm breed permeter voor CokmaardogmoTgon open óédn taf, afschrift, best SCHIEDAM, dinsdag. De Schie- damse duivenvereniging De Vrijheid nam met 520 duiven deel aan de wed vlucht vanuit Tergnier, afstand 264 km- Gelost werd om 31.20 uur; eerste duif binnen 15.13 uur, laatste prijs- duif 15.47 uit. Uitslag: 1, 105 M. Put ters, 2, 6, 21, 57, 71, 123 Jan Doejaa- ren; 3, 17, 30, 42, 61, 76, 85, 89, 97, 119, P.Veiiihde; 4, 15. 27 34 52 72 I. v. Tuyn; 5, 7, 10, 38, 50, 05, 99 J. W. Blom; 8, 36, 41, 66, 67 VI. Poort; 9, 40. 53, C. Lems; 10, 12, 28, 109, 120 J. v. d. Endt 13, 25 A. Krijgsman; 14, 81 P. Kouwenberg; 16, 32, 47, 54, 55, 60, 60, 73, 83, 87, 102, 106, 113 A. Boes; 18, 20 37, 48, 75, 78. 91 93 114 118 121 130 P. Pols; 22 Middendorp; 23 90 H. v. d. Steen; 24 ,44, 64, 65, 68 ,69, 110 Jack Doejaaren; 26, 56, 307 C. Koogjc; 29, 63 J. Duymel; 31, 33 W. v. d. Windt; 35, 45, 94, 101 C. Verhaeren; 39, 74, 100 C. Robert; 43, 59, 84 J. v. d. Windt; 46, 122 J. Westerholt; 49. 82, 93 C. de Tuinder; 51. 55, 58, 88 A. v. d- Berg; 62, 104, 111 M. de Potter; 70, 124,125 H. Put; 77 Joh. Christen; 79 2. Verwaal; 80 A. Pronk; 86 J. Kazen- broot 98 L. Zu dgeest; 108 A. Bode- gom, 128. 131 C. RLgters; 129 Joh. Bakker. SCHIEDAM, dinsdag De P.V. Union nam met 461 duiven eveneens deel aan de wedvlucht uit Tergmer. Gelost werd om 11.10 uur; eerste duif binnen 15.10.32 uur; laatste prijsduif 15.45.30 uur. Uitslag: 1, 2, 8 Kerkhof; 3, 5, 7, 13, 14, 21, 22 en 23 Heeren en Zn.; 4, 8, 12 sn 16 Zantboer en Co; 9 rrvw Lems; 10. Wijn- ties jr; 11 Bedeker; 15 Van Raay cn C.; 17, 20 en 24 Verlinde en Zn; 18 Van Diest en Zn; 19 Kasteren; 25 Van Eyk; 23 en 28 Van Ekris; 29 Gebr. van Leeuwen; 30 Bouman. SCHIEDAM Geboren; Diana T. dv P van Hees en R. M. veldhoven; Derkjan L zv H. T. Streunding en M. Sonneveld, Ar nold A. J. zv J. O. H. C. Etabet en B. E. Groen; Robert zv C. C. M. Clanjs en A, j. de Koster; Willem W. zv W. H L. Jurgens en M. E. P. W. Kloots; Beate A. dv C. C. van der Molen en T. G. Jvan Werkhoo- ven; Aanemieke A. dv T. Admlrral1 en W G. van Ba aten; Marieke dv 3. T M. ven Berkel en J. J. M, iLeenders; Angelina M. S. dv A. Busscher en M. S. Bekker. Overleden.' A. van Ettveide, 01 Jr, F- Roest, 59 Sr; D. Straatman, 70 jr. ccntg, J. C, Qiust. Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, Het feit, dat de beide openbare Ulo scholen Willem de Zwijger I cn II met de invoering vorig jaar van de Mammoetwet zijn gemaakt tot Mavo-scholen (de W. de Zw. I met een drie- èn een vierjarige cursus, de W. de Zw. II alleen met een vierjarige) blgft nog enige aanpassing vereisen, te meer daar de vorig jaar gestarte „brug-klassen" ten einde lopen en dit jaar het eigenlijk Mavo-on derwijs begint. B. en w. komen nu met een reeks voorstellen bij de raad hieromtrent. In dc brugklassen werden de leerlin gen „begeleid" (o-a- in de z,g. „studie lessen" en met een systeem van tes ten) door de afd. ontwikkelingspsy chologie van de Gemeentelijke Uni versiteit van Amsterdam o.l.v. prof. dr. R. Vuyk. Het is echter wenselyk deze begeleiding, ztf het op zeer be perkte mate (n.J. één studieles per week) ook tc doen uitstrekken tot het tweede leerjaar. Gezien de noodzaak tot verbetering van het „rendement" van het onder wijs, een beter studieresultaat dus, achten b. en w. deze uitbreiding van de begeleiding verantwoord- De kos ten worden ook lager, ondanks de uit breiding, maar dat komt omdat veel meer scholen gebruik-zijn gaan maken van het „systeem-Vuyk", Voor beide Mavo's wordt bet 1900. Vaklokalen Kostbaarder is echter, dat de schoolgebouwen, ontworpen voor Ulo, aan het Mavo aangepast .moeten wor den. De kosten worden vergoed door het ministerie, doch zullen eerst door de gemeente betaald moeten worden. Bij de Willem de Zwijger-Mavo I zal een lokaal geschikt gemaakt moe ten worden tot vaklokaal voor na tuur- en scheikunde. Daarvoor moeten nieuwe leidingen worden gelegd, wat tot merkwaardige consequentie heeft, dat in het lokaal daaronder het pla fond verlaagd moet worden. Kosten 32.800. In dezelfde schooi moeten twee lo kalen worden omgebouwd tot één gro te voor handvaardigheid, omda. dit een verplicht vak is bij het Mavo. Kosten 13.000. In het nieuwere gebouw van de Willem de Zwijger II is reeds pen vak lokaal van natuur- en scheikunde, doch dit moet wel voor Mavo-onder wijs aangepast worden. Kosten 19.000. Doch bij de bouw is geen re kening gehouden met een vaklokaal voor handvaardigheid. Dit is nu ont worpen in de kelder van de school. De kosten van aanpassing worden ge raamd op 15.000. Voor het onderwijs in muziek, ook al verplicht bij het Mavo, zijn geluk kig geen verbouwingen nodig, wel de aanschaf van leer- en hulpmiddelen. Voor beide Mavo's. Daar de W. de Zwijger I ook nog wat ander mate riaal nodig heeft, worden de kosten hier geraamd op ƒ7130. (ADVERTENTIE) bouw-én onderhoudsbedrijf n.v.. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het jaar lijkse school-korfballoernooi zal niet zoals aanvankelijk in de bedoeling lag op dinsdag 3 juni doch reeds op „pinkster-dinsdag" 27 mei worden ge houden op de sportterreinen van HBSS in Harga- Het toernooi begint om 9 uur en zal rond half vier beëindigd zijn, met de prijsuitriking direct daarna. De deel nemende ploegen, twaalf- of achttal len, zijn ingedeeld in poules: de Wil lem de Zwijger-Mavo's, de leao en de Huishoud/techn. school spelen een hele competitie in twee poules, de acht deelnemende lagere scholen in drie poules een halve competitie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, De wan- deL port vereniging „Schiedam-Zuid", 1 juli 1964 opgericht, gaat het eerste lustrum vieren met een grote wandel- mars op zaterdag 11 oktober. De start plaats zal dan zijn het centrum Duk dalf aan de Maasdijk (tegenover Werf Gusto, waar volop parkeerruimte Is; en er zal worden gelopen op de af standen van 8,12 en 16 km. Voorzitter van de WSV Schiedam-Zuid is de heer H. Zwart, Van Hallstraat 21 en secretaris de heer A. S. van. Oorschot, Hoofdstraat 157, Het KVP-gemeenteraadslid W. J. C. Willemse heeft in een be schouwing in het „nieuwe stads blad" gij» persoonlijke -wiste ge geven op het bestuur in de ge meente Schiedam. Hij reageerde op een artikeltje in de NRC, ■waarin onder de veelzeggende kop „Schiedam dorp in de delta" stevig, maar wel erg een zijdig op Schiedam werd ge kankerd. De beschouwing van de heer Willemse is zeer interessant omdat eens te meer blijkt dat er iets mis is met de politieke partijenook in SchiedamHet raadslid Willemse heeft blijk baar een kranteartikel nodig om tot een oproep te komen: Wie bundelt de vooruitstreven de krachten in Schiedam?" Een andere meer voor de hand lig gende wegvia zijn eigen partij, heeft hij blijkbaar niet kunnen vinden. Dit raadslid geeft de eenzijdige kankeraar in de N.R.C, niet alleen gelijk, hij komt zelf ook met voor beelden van het „wanbeleid" in Schiedam aandragen: diep droevig dat wjj na al die jaren nog geen concrete plannen voor onze binnenstad hebbenen zonder plannen komt zelfs de sanering niet eens op gang." Dit raadslid geeft, uiteraard zon der bewijsvoering, enige leuke type ringen: Schiedammers zijn per traditie in meerderheid conservatief. Conservatief in die zin, dat de Schie dammers door de jaren heen alle nieuwe ontwerpen en ideeën goed van alle kanten willen bekijken" en „De Schiedammer weet dat zijn stad ver achter ligt met een aantal be langrijke zaken, hij spreekt er over, maar hij doet er bar weinig aan" en „Het lijkt wel of de Schiedamse be volking in meerderheid niet gelooft in haar toekomst, geen beslissingen durft te nemen. Grondig bestuderen van plannen is iets anders dan voortvarend handelen." 'lYFATUURLIJK mag de heer Wil- lemse, ook als raadslid, zijn kennelijk geprangd gemoed eens luchten met „gekanker'', waarom niet? Doch het wordt wèl iets an ders als een raadslid stelt: „Door wie worden vele goede initiatieven, die er in Schiedam volop bestaan, door wie worden deze plannen afgeremd zo niet doodgedrukt." En dan komt het. De heer Wil lemse: „Het is onjuist alleen de gemeenteraad de schud in de schoe nen te schuiven, al kan men. met recht zeggen dat de raad toch maar de beslissingen neemt of beter de beslissingen niet neemt." Dit is wel het kernpunt! Uiteraard heeft de gemeenteraad niet alléén de schuld, wanneer er geen beslissingen, wor den genomen, doch wel voor een. belangrijk deel. Gewoon, omdat de gemeenteraad het hoogste besturen de orgaan in de gemeente is en dus verantwoordelijk voor de gang van zaken in die gemeente. Het stellen van de schuldvraag in dc-zc is wat onwezenlijk, omdat de gemeenteraad een abstract collecti vum is. Als je met alle geweld „schuld" wilt zoeken, moet die ge vonden worden in de samenstellen de delen van de raad, bij de raads leden dus, zoals die verbonden zijn in de fracties. Die nemen de beslis singen. Of niet. Wanneer de heer Willemse „de Schiedammers" conservatisme ver wijt en „de Schiedamse bevolking" besluiteloosheid en gebrek aan daad kracht, dan slaat dat gewoon terug op de raadsleden zelf. En wanneer de heer Willemse oproept tot een bundeling van „vooruitstrevende krachten", dan moet hij toch echt bij zijn eigen, fractie en bjj de andere fracties zijn. Waarom laat hij niet eens gezellig" zijn eigen KVP „ont ploffen"? Zoals 0 '66 bijvoorbeeld propageert. Wanneer de daadkracht gedemon streerd moet worden en snel beslis singen genomen, dan is het op bestuurlijk gebied alleen zinvol wanneer dat via de gemeenteraad loopt. TfTANNEER er niets gebeurt, dan is het de taak van de raadsleden om te zorgen dat er wèl wat gedaan ivordt- Als het college van B en W (wethouders zijn overigens óók raadsleden, zij het in een ander hoekje) in gebreke blijft, dan moet het door de raad op de vingers ge tikt worden. Als het beleid „vooruit strevend" moet zijn, dan dienen de raadsleden dit gezamenlijk te be palen. Dit kan en mag men niet op de burgerij afschuiven. De heer Willemse vindt het „diep droevig" dat er na al die jaren nog geen concreet plan is voor het stads centrum. Dat is het ook! Maar het is de taak van de raadsleden om te zorgen dat er snel wat gebeurt. Toen precies een jaar geleden het immens belangrijke Structuurplan eindelijk op tafel kwam, had de raad nota bene aan een paar uurtjes van detail- besprekingen voldoende om vrijblij vend het plan af te handelen. Meer voorbeelden? Er wordt allerwege in Schiedam geklaagd over het gebrek aan culturele be langstelling. Toen eindelijk dan de Cultuurnota verscheen (inderdaad een sterk ambtelijk getint, weinig inspirerend geschrift; maar het was dan ook bedoeld voor de raadsleden!) is er oen paar uur gepraat over details en over wensen, doch geen raadslid heeft eens flink op de tafel geslagen van: niet praten, maar doen! Bij de laatste begrotingsbehande ling barstte, héél onverwacht en slecht voorbereid, de kritiek los over het woningbouwbeleid in Schiedam. Maar na het ferme antwoord van de (wel deskundige) wethouder, kroop men weer netjes in de schulp. Het was niet zo ernstig bedoeld. Resul taat zal het zoveelste rapportje zijn en als er iets verandert, gaat het van B en W uit en niét van de raadsleden. Over daadkracht ge sproken! T)AN dit. De Schiedamse raad •^functioneert (uiteraard, het moet!) wel als staatsrechtelijk orgaan, dat de gemeentelijke zaken bespreekt, onderzoekt en tenslotte goedkeurt. Doch de raad faalt jammerlijk in dc andere functie: het zijn van een ver gadering van vertegenwoordigers van de burgerijl De pohtieke par tijen behoren de groeperingen en stromingen ia de burgerij te ver tegenwoordigen. en de raadsleden partijleden hoeven geen technische bestuurders te zijn doch vooral ge- interesseerde volksvertegenwoordi gers. Maar welke burger kent dc man die hem in de gemeenteraad vertegenwoordigt? Wat is er over gebleven van dit instituut van de „volksvertegenwoordiger"? De roep om „inspraak", om „mede zeggenschap" klinkt op, ook in ge meentelijke aangelegenheden. Nu is er, strikt formeel gezien, wel degelijk inspraak en medezeggenschap. Na melijk via de gekozen vertegenwoor digers in de gemeenteraad. Doch dit is een communicatiekanaal waaruit maar weinig blijkt door te stromen. Dat het gemeentebestuur „contact avonden" belegt met de burgerij is in de huidige situatie lofwaardig, doch dit had niet nodig hoeven te zijn. Dat de wijkverenigingen als paddestoelen opschieten, met de neiging op te treden als pressiegroep, is een ander teken, van het falen van de vertikale communicatie, die door de politieke partijen verzorgd be hoorde te worden. Deze partijen kunnen, aanvoeren dat de belangstelling bij de kiezers burgers voor bestuurlijke aangele genheden gering is. Dat klopt. Doch het is in de eerste plaats de taak van de politieke partijen en niet zozeer van het gemeentebestuur, om de belangstelling „op te warmen". Dat wordt nog veel te weinig ge daan. TIET blijft overigens zeer de vraag -LJ- of de huidige politieke partijen in hurt uitdetijdse verdeling ooit nog in staat zullen zijn op te treden als vertegenwoordigers van de burgers. Er zal dan wel eerst het een en ander moeten gaan veranderen, ook in Schiedam. Maar intussen, blijft de afstand tussen burgerij en overheid bestaan en groeit steeds meer uit tot een tegenstelling. Dan krijg je dat de burger (zoals de heer willemse) de overheid verwijt „niets te doen", terwijl een lid van een overheids- college (de heer Willemse) de bur gerij conservatisme verwijt en gebrek aan daadkracht. Er zijn echter Schiedammers (zoals de heer Wil lemse) die hier verandering in willen brengen, en dan komen, tot een oproep tot „bundeling van vooruitstrevende krachten". - Dit is, in principe, sympathiek. Doch die „bundeling" moet dan wel in de eerste plaats in de gemeente raad en onder de fracties plaats hebben, ander richt het in de prak tijk nog niets uit. En liefst nog vóór de raadsverkiezingen van volgend jaar. Dan kunnen de kiezers zich tenminste ook nog uitspreken over het wenselijke van die „vooruit strevende krachten". ROTTERDAM, dinsdag, Charlois zal het voorlopig zonder wijkgfös moeten doen, Dit werd maandagavond bekend gemaakt tijdens de vergade ring van de wijkraad. Een commissie was tot de conclusie gekomen, dat bij een uitgifte van 20.000 exemplaren, ondanks een gemeentelijke subsidie van ƒ6.250, uit eigen middelen onge veer ƒ4.000 betaald moet worden, welk bedrag voor de wijkraad hoog is. De commissie zal andere mogelijk heden, om alsnog te komen tot uitgift© van een gids, nader onderzoeken. Ter sprake kwamen vervolgens de RET plannen voor een eventueel om te loggen route van tramlijn 2. De wijkraad, die het met deze plannen niet eens kan zajn omdat een deel van de wijk dan verstoken is van tram- of busverbinding, speelt met de gedachte een hearing te houden om de mening van het publiek over deze kwestie te peilen. Voor de actie „Rotterdam Schoon schip", die een actiecomité in de wijk wil doen houden, voelen vele wijk raadsleden. maar weinig, gezien de slechte resultaten bij een vorige actie. HOEK VAN HOLLAND, dinsdag. De traditionele zeilrace Hoek van HollandHarwich start dit jaar niet meer in Hoek van Holland. Volgens deskundigen van rijkswa terstaat is de Berghaven te gevaarlijk en te druk en daardoor ongeschikt. De mogelijkheid bestaat dat Bres- kens wordt gekozen als in- en uitvals- haven voor een dergelijk sportief ge beuren. (Van een onzer verslaggevrs) ROTTERDAM, Op de Schiedamseweg heeft zondagavond een autobus de 56-jange M. J. Hau- weïs aangereden en vijftien meter meegesleurd. De man geraakte buiten bewustzijn. Hij is met hoofdletsel overgebracht naar het Dijkzigtzieken- huis. Volgens' de politie stak de man onvoorzichtig de weg over. EEN paar vragen aan kenners van oud-Rot terdam. Lag de Kipstraat voor mei 1940 op dezelfde plaats als nu? Wat was er vroe ger op de plek waar nu de Doelen staat? Waar waren voor de oorlog de Open Rijstuin en de MosseLtrap, de Broodgang en de Een- dengang? Wie de antwoorden niet onmiddellijk weet kan het binnenkort alle maal haarfijn uitpluizen op een prachtige nieuwe plattegrond. Het histo risch genootschap ,,Ko- tcrodamnm" geeft hem gratis aan al zijn (bijna 3000) leden, en andere belangstellenden kunnen hem voor 5.- kopen. Het bijzondere van de kaart is dat de tegen woordige binnenstad er op is afgedrukt over het centrum van begin 1940 heen. Wat verdween is beige, wat er voor in de plaats kwam grijs, en die twee kleuren zijn zo mooi afgewogen dat met enige inspanning elk plekje van de oude en de nieuwe stad is terug te vinden, met straat naam en al. Havens, pleinen, plantsoenen, binnen plaatsen; het is allemaal met uiterste zorg ingete kend door de afdeling Kartografie van Ge meentewerken, die de plattegrond vervaardig de, De chef van de te kenkamer daar, de heer I. Hage, was de verant woordelijke man voor dit geslaagde precisie werk; de heer C. A. A. de Graaf, kenner bij uitstek van de oude stad, gaf belangrijke ad viezen. Hot is niet de eerste maal dat Gemeentewer ken. en Roterodamum oud en nieuw over el kaar afdrukken, In J955 werd ook al eens zo'n plattegrond gemaakt. Die was al jaren uitver kocht, maar er bleef vraag naar. De opzet van de nieu we kaart is wat anders dan die van de vorige. Destijds waren grote delen van de nieuwe binnenstad alleen nog maar geprojecteerd; nu staat alles op de kaart wat klaar is. Bovendien zijn op de nieuwe uitga ve de muren en poorten van het 17e eeuwse Rot terdam ingetekend. Dat laatste, hoe inte ressant ook, is naar mijn smaak toch net iets te veel van het goede ge worden. De ondergrond wordt er op sommige punten minder duidelijk leesbaar door. De 17e eeuwse lijnen hadden beter op een apart blad kunnen worden weerge geven; dan was ook ver melding van een aantal namen van poorten e.d. mogelijk geweest. Roterodamum gaat er, zo bleek dezer dagen op een persconferentie, van uit dat de geïnteresseer den zelf de kaart wel zullen bestuderen en in terpreteren, zodat toe lichting overbodig is. Ik betwijfel dat laatste. Als een plattegrond in dui zenden exemplaren wordt verspreid mag men niet aannemen dat iedereen zo'n kaart zon der meer kan „lezen". Enige toelichting op de gebruikte kleuren was m.i, geen luxe geweest Dat doet overigens aan mijn totale tvaarde- ritig voor deze bijzonde re uitgaive weinig af. Ik kan me voorstellen dat cr mensen zijn die uren met deze premieplaat bezig zullen zijn en daarbij steeds weer ont dekkingen doen. De kaart is te koop (en Roterodamum-leden kunnen hem daar gratis afhalen) bij hij Histo risch Museum, de Ge meentebibliotheek en het Gemeentearchief. N. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Na een slip over de spoorrails is zaterdag de 17-jarige scholier S. P. O. van Rand wijk op de Stad ion weg met zijn bromfiets tegen een muur gereden. Met een bekkenfractuur en gekneusde ribben is de jongen in het St. Clara- ziekehhuis opgenomen. (Van een. onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Een 17-jarige scholier uit Rhoon is zater dagavond op de Groenezoom met zijn bromfiets frontaal tegen een perso nenauto gereden. De jongeman is met hoofdwonden in het academische zie kenhuis Dijiaigt opgenomen. (Van onze redactie) DE HAAG, dinsdag. Gedeputeerde Staten heeft een ontwerp regeling voor de nieuwe gemeentelijke indeling van Voorne, Putten en Rozenburg toegestuurd aan de betreffende gemeenten. Bij het ont werp is een kaart gevoegd die dte nieuwe gemeentegrenzen aangeeft. Meest opvallende kenmerken van het ontwerp: bet toevallen van de ge hele Maasvlakte plus uitbreiding aan Rotterdam en de opheffing van de Rockanje, vlerpolders, Zuldland en Zwartewaal. Met ingang van de datum van herin deling worden de volgende nieuwe ge meente gevormd: Voorne (waarvan deel uitmaken de gebieden van de op te heffen ge meenten oost-Voome, behoudens ge deelten die naar de gemeente Brieüe en Rotterdam overgaan, en Jtockanje, behoudens een deel dat Hellevoetsluis toevalt en gedeelten van Rotterdam). De tweede nieuw te vormen ge meente is Bernisse (met delen van Abbenbroek, Geervliet, Heenvliet), plus Brielle (vergroot) Hellevoetsluis (vergroot) en Spijkenlsse (vergroot). In een toelichting zeggen Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland van mening te zijn dat het haven-en indu striegebied van Europoort, dat nu voor een groot deel gelegen is in de ge meente Rozenburg, in een hand dient te komen, „opdat de verdere ontslui ting en ontwikkeling, mede in samen hang met de werken op de Maasvlak te, van een punt uit kunnen worden geleid en de exploitatie van havens en industrieterreinen op publiekrechtelij ke grondslag door een instelling kan geschieden. Beheer Gedeputeerde Staten zeggen dat „voorshands de gemeente Rotterdam de eerst aangewezen is om hier het beheer uit te voeren. Aan. Rotterdam zal daarom een deel van Rozenburg dienen te worden toegevoegd, met dien verstande dat Rotterdam voor taan zal bestaat uit het in het streek plan Voorue-Putten-Rozenburg als „stad-en dorpsgebied" aangegeven ge deelte, met uitzondering van de land tong" tussen. Nieuwe Waterweg en Calandkanaal. De zuidelijke grens van het aan de gemeente Rotterdam toe te voegen ge bied zal lopen langs de zuidelijke oe ver van het geprojecteerde Hartelka- naai tot aan de dam m de Brielse Maas, vervolgens langs de grens van de ten westen van die dam geprojec teerde. .Verkeersdriehoek" en daarna langs de demarcatielijn tussen het haven en industriegebied enerzijds en het re creatiegebied anderzijds. Om geen on zekerheid te laten bestaan omtrent de bevoegdheden van de organen van de gemeente Rotterdam is het nu ver-, stuurde ontwerp een omschrijving op genomen van de grens van Rotterdam aan zeezijde. De wijziging van de grens tussen Rotterdam en Rozenburg heeft tot ge volg dat een strook met een recreatie ve bestemming tussen de zuidelijke oever van het Hartelkanaal en de noordelijke oever van de Brielse Maas zal worden afgescheiden. Voor deze strook heeft de gemeente Rozenburg al „daadwerkelijke belangstelling" ge toond, aldus G.S. Vijf gemeenten Op grond van vorenstaande wordt voorgesteld Voorne en Putten in te de len in v(jf gemeenten: a. Een nieuwe gemeente Bernisse, te vormen door samenvoeging van de gemeenten Abbenbroek en Zuidland en delen van de gemeente Geertvliet en Heenvliet. b. Een nieuwe gemeente Voorne, door samenvoeging van Oostvoorne en Roekan je, behoudens de tot Oostvoor ne behorende buurtschap Tinte, en door toevoeging van een deel van de gemeente Rozenburg. c. De gemeente Brielle, te vergroten door toevoeging van het gebied van de gemeenten Vierpolders en Zwarte waal, een deel van Heenvliet, de on der b. genoemde buurtschap Tinte, en delen van de gemeente Hellevoetsluis en Rozenburg. d. De gemeente Hellevoetsluis, te vergroten door toevoeging van het ge bied van de gemeente Oudenhoorn, e. De gemeente Spijkenlsse, te ver groten door toevoeging van een deel van Geertvliet. Gedeputeerden Staten zeggen in hun toelichting aan de gemeenten op Voorne en Putten, dat is gezocht naar namen „waarin enerzijds tot uitdruk king wordt gebracht dat het om een nieuwe gemeente gaat, terwijl ander zijds aansluiting is gezocht bij histori sche namen". (ADVERTENTIE) TAPIJTEN COP.&liNI'N Ntanr* hfruanwog 468 - Rotterdam SCHIEDAM, dinsdag Van TSF- lawrtennis hebben nu het eerste en bet derde team het kampioenschap behaald. TSF 1 haalde de vüfde over winning in successie, ditmaal in Den Haag tegen Oranje TC S met 7—1. Hopelijk zullen de komende promo tie weds try den voor terugkeer in de 2e klas succesvoller verlopen dan vorig jaar. TSF 3 klopte ROVS in Vlaar- dingen met 62 en zal na trachten via promotiewedstrijden in de derde klas te komen. Het kampioenschap werd door TSF 1 overigens niet zo makkelijk behaald als de uitslag doet vermoeden. Er waren vier 3-setters nodig en Harry Meyer moest in z'n single zelfs de eerste nederlaag slikken. Wim de Rui ter en de dames Marjoos Zoetmulder en Margrid de Ronde wonnen hun singles. TSF 2 steide het derdeklasserschap veilig door met 71 van Never Out 2 te winnen.; er is zelfs een kans op het kampioenschap. Alleen. Gré Olt- hof moest in haar single een punt afstaan. Het derde team liep tegen ROVS vlot naar het kampioenschap. Na de vier gewonnen singles van Henny Vlek, Hans Brouwer, Mirjam Koerts en Ank Brouwer, was er feestvreugde, waarop het herendubbel Vlek-Brou- wer en dc mixed van het echtpaar Brouwer prompt verloren gingen. TSF 4 verloor met duidelijke 6--2- cüfers van kampioen Oostvoorne, ter wijl het vijfde tegen kampioen Vic toria 5 nog tot een punten deling kwam. Het zesde tenslotte slikte een 71- nederlaag tegen TIOS 2. In de districts-competitie werd door de regen nauwelijks gespeeld. Het eer ste zaterdag-team, dat op Hemel vaartsdag de twee inhaalwedstrijden won, met 4—1 tegen Rotterdam-Zuid en met 3—2 tegen het zwaar ver sterkte Rhoon, had zaterdag jL kam pioen kunnen zijn bij winst tegen Rot terdam-Zuid. Er zal nu een week ge wacht moeten, worden. Het tweede team, dat met 32 van ROVS won, eindigt met Oostvoorne op de eerste plaats, doch zal de titel door set nadeel toch ontgaan. Bij de jeugd staat het eerste team ongeslagen bovenaan, maar het twee de is voor de titel uitgeschakeld. HOTEL-CAFÉ-KESTAUR&NT Nieuwlandplein 12, Schiedam, tel. 264786, vraagt Sollicitaties bij de directie, na tel. afspraak. Textidververij suèdc-reinlging Oostsingel 2 hoek Singel Tel. 268924 Het adres vpor verven, en suëde-reiniging Onroerende goederen en woonruimte aangeboden WOONBUiMirE aangeboden 2 keuken, fcofiet. toergrufcwta, Mefst voor ahecost. vrouw. Br. onder »r S 2037, De Schiedam mer, Hoogstraat 70, Schiedam. Foto, Eilm en projectie PASPOTO'g klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogst r. 106. Schiedam, tel. 266720. Let op bet juiste adres. A180 Personeel gevraagd Diversen De Schiedammer (Het Hotter- dams Parool) vraagt VASTE BEZORGST) EItS voop Schie dam en omgevpig. Aarwn. te 267279 "s avonds na 7 uur tel 1539Ö0. S028 Grote aorterlne tuinartikelen bij „Waar dat Wiel Draalt". Boogstr. 6769. Schiedam. Tel. 010266436, SG60

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2