neer o-ca m zee men FEIJENOORD LANDSKAMPIOEN Promotie voor SVV en Fortuna VI. Acht mannen in verband met smokkel 3 min. sigaretten aangehouden Half miljoen geroofd uit bank Heerlen Premier en minister huns vertrokken voor bezoek aan Amerika Wrakstukken in Kanaal zouden van Hercules zijn 9Soms overdreven looneisen omdat werksituatie onbevredigend is Geen nieuw proces voor James Earl Ray Hagenaar schiet bij ruzie in Rotterdams café man in been WEER BLIJFT ONSTABIEL Twee kinderen omgekomen bij brand in Vlaardingen Paus Paulus zou toelichting' willen geven hij encycliek geboorteregeling HET ROTTERDAMS PARGDL (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, dinsdag. De rijkspolitie in Volendatn heeft in sa menwerking met de douanerecherche in de nacht van vrijdag op zaterdag acht Vnlcndammers in leeftijden van twintig tot veertig jaar aangehouden, dfe ervan worden verdacht betrokken te ztfn geweest by de smokkel van een party van ruim drie miljoen siga retten. die vrijdagavond by een inval in een vcrendrogerij in Volendam in beslag werd genomen. De verdachten zonden hebben be kend de sigaretten -daar te hebben op geslagen. Na verhoor zijn ze vrijgela ten- De aangehouden Volendammers zouden echter hebben geweigerd te zeggen waar de gesmokkelde sigaret ten van Amerikaans merk vandaan komen. Een zegsman van de douanerecher che deelde mee er niet aan te twijfe len dat de smokkelwaar met kotters is aangevoerd in de haven van Volen dam, die al jarenlang, de belangstel ling geniet van de douanerecherche. „De moeilijkheid is evenwel dit te be wijzen," aldus de zegsman. Hij deelde voorts mee dat de siga rettensmokkel niet van vandaag of gisteren dateert. Evenmin uitgesloten wordt daf de ruim een week geleden bij Petten gestrande kotter „Rinske" verband houdt met de onderhavige zaak. In het wrak .van de „Rinske" werd toen een hoeveelheid van ruim een miljoen gesmokkelde Amerikaanse si garetten gevonden. (ADVERTENTIE) Hm«3S3fHllW-'BflBH3a308 IHllOlllHim-BMfflaHIWIM «wHaoa-wiinra imum (Van onze correspondent) HEERLEN, dinsdag1. Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde de kluis van de AMRO-hank in Heerlen geforceerd cn leeggeroofd. Hun buit bedroeg meer dan een half miljoen gulden. De kluisdeuren, zo ontdekte de poli- de,'waren „voorbewerkt": een aantal nokken was voor driekwart doorge zaagd; Bij 't onderzoek naar de bank roof zal dan ook de vraag worden be trokken of personeel van de NV Lips in Dordrecht, waar de deuren gebouwd zijn, wellicht tot de medeplichtigen behoort. SCHIPHOL, dinsdag (ANP). Mi nister-president P. de Jong en de mi nister van buitenlandse zaken, J, Luns, zijn gistermiddag van Schiphol Daar New York vertrokken voor een officieel vierdaags bezoek aan de Ver enigde Staten op uitnodiging van pre sident Nlxoii, Vandaag én morgen zullen de Ame rikaanse president en de Nederlandse bewindsliedenin Washington tijdens een drietal ontmoetingen o.m. van ge dachten wisselen over de mogelijkhe den van landin gerechten voor de KLM in Chicago en San Juart en over West-Irian. Donderdag gaan premier De Jong en minister Luns naar New York, waar ze tijdens een ludchbijeenkomst met secretaris-generaal van de Ver enigde Naties. Oe Thabt, zullen spre ken over de kwestie West-lrian. Vrij dag keren zij terug naar Nederland- HOÜSTON, dinsdag (Reuter, AP» UPI). De Ameri kaanse astronauten Stafford, Cernaii en Young zijn gister middag veilig met hun capsule geland in de Stille Oceaan. Daarmee kwam een einde aan hun reis van 192 uur naar de maan. Tijdens de vlucht verkenden Ccrnan en Stafford met de maansloep het oppervlak van deze planeet. Door hun prestatie is de weg vrijge maakt voor de vlucht van de Apollo 11 waarbij voor het eerst een mens voet op de maan zal zetten. Deze vlucht zal waarschijnlijk au juli plaatsvinden. De drie astronauten maakten met hun capsule een perfecte landing op slechts enkele kilometers van het punt waar zij hadden moeten neerkomen. De plaats was ongeveer 643 kilometer ten oosten van de Samoa-eilanden, He landing vond plaats om 17.52 (WET). Op flat moment begon het daar dag te worden. In het doelgebied werden de drie ruimtevaarders opge pikt door het viiegkampschip Prince ton van dc VS. Uit een eerste medisch onderzoek bleek dat de drie mannen in uitstekende gezondheid verkeren. De Apollo-capsulc kwam neer aan drie grote parachutes. Onmiddellijk nadat de capsule in ze<> was gedaald, legden kikvorsmanncn een drijfgot'del rond het ruimtevaartuig en installeer den een telefoonverbinding. De astro nauten meldden zich daarop met de woorden „goed aangekomen". Negen dertig minuten later zetten zij voet aan boord van de Princeton; Correctie in de laatste uren van hun reis bracht de ApoUo-bemanriing nog een kleine koerscorrectie aan die huri cap sule onder een veilige invalshoek in de dampkring moest brengen. Een half uur voor de landing werd het voortstuwingsgedeelte van de cabine gescheiden en de cabine 180 graden gedraaid om het hitteschild te richten op de dampkring vp.n de aarde, die met een snelheid van 40.000 kfa per uur werd binnengegaan. In deze kritieke fase, waarin de temperatuur opliep tot 3000 graden celsius, was de radioverbinding drie minuten lang verbroken. Kort daarna konden miljoenen televisiekijkers ge tuige zijn van de geslaagde landing. In de loop van hun terugreis.van de maan naar de aarde hebben de astro nauten nog een televisieuitzending verzorgd. Ook op het laatste deel van hun tocht hebben -de astronauten veel last gehad van rondvliegende losge raakte glaswol, die overal jeuk ver oorzaakte. Reden waarom de beman ning de vluchtleiding verlof vroeg on middellijk na aankomst een douche te mogen nemen vóór het medische on derzoek. Nixon Na hun behouden, terugkeer hebben de drie astronauten een telefoonge-' sprek gevoerd met president Nixon, die hun geluk wenste met de geslaag de ruimtevjucht. Vandaag zijn de drie mannen naar Houston gevlogen, waar zij hun gezinnen rallen terugzien en met dc deskundigen van de NASA in bijzonderheden hu» vlucht naar do maan zullen hespreken. Met de vlucht van de Apollo 10 is de laatste fase voor de eigenlijke maanlanding afgesloten. De vlucht van de Apollo IJ is op 16 juli gepland -en de landing op de maan op 20 juli, maar de mogelijkheid bestaat dat. deze vlucht nog enige weken wordt uitge steld om de bemanning beter voor te bereiden. De definitieve beslissing zal pas over twee of drie weken worden genomen. ZIE OOK PAGINA 3 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) LONDEN, dinsdag (AP). In het Kanaal zijn zaterdag door een Britse kustvaarder en door twee Britse mari neschepen brokstukken opgevist, die vermoedelijk afkomstig zijn van het door de 23-jarige Amerikaanse ser geant Paul Adam Meijer gekaakte Hercules -transportvliegtuig. Ook zijn nummers op de wrakstukken gevon den aan de hand waarvan zij geïden tificeerd kunnen worden. Gevreesd wordt dat Meij er i s omgekomen. .De sergeant kaapte het vliegtuig ii de nacht van donderdag op vrijdag van de basis Mildenhall in Oost-Engc- land. Enkele uren tevoren was hij in dronken toestand naar de basis ge bracht door de Britse politie. Tijdens zijn vlucht meldde hij boven het Ka naal moeilijkheden met de automati sche piloot. Drs. W. Top (IWV) AMERSFOORT, (ANP). „De arbeiders stellen %vel eens overdreven looneisen omdat zy in hun werksituatie geen bevrediging vinden en niet in. staat zjin het verlangen naar medezeggenschap !»i een percen tage uit tc drukken". Aldus drs. W. Top van het weten schappelijk bureau van het NVV in. een toesjjraak tijdens de bondsverga dering van de Algemene Bond voor de Bouwnijvei'heid (A.N.B.) De heer Top meent dat de vakbe weging haar visie zal moeten verrui men om aan andere taken dan uitslui tend de materiële belangenbehartiging toe te komen. Het gaat naar zijn oor deel tegenwoordig niet alleen om welv aart voor de werknemer maar vooral ook om zij n welz ij n. Een van de bestuurders van de A.N.B., de heer J. Trooster, gaf te kennen dat de inhoud van het loon zakje voor de werknemer het belang rijkste blijft zolang er nog te weinig in zit. Hij pleitte voor meer discussie met andere maatschappelijke groepe ringen. MEMPHIS, dinsdag (Reuter, AP). Een rechter in Tennessee heeft, het verzoek van James Earl Ray om een nieuw proces afgewezen. Ray ïs tot 99 jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens moord op de negerleider dr. Martin Luther King. De rechter wees erop dat Ray op 10 maart In de recht zaal schuld had bekend. Ray ver- Heel de-Rijnmond vierde gisteravond feest. Rotterdam-Zuid was in alle staten van opwinding omdat Feijenoord lands kampioen was geworden, - Schiedam beju belde de promotie van SVV naar de eredi visie en in Vlaai-dingen werd het glas gelie ven op de promotic van Fortuna naar de eerste divisie Vooral voor Feijenoords trainer Ben Peeters, die van 1 juli af de jeugd van de stadionclub gaat trainen, was het een on vergetelijke dag. Dit ene doelpunt, gemaakt door goal getter Kindvall in- de wedstrijd tegen Twente, bezorgde Feijenoord het'kampioenschap van Nederland. Ben SVV was de ontdekking van dit seizoen, de Vm. 91 lange Aad Koudijzer, de topscorer van de eerste divisie, opnieuw de grote man. Met twee doelpunten had'hij een belangrijk aandeel in de 3—1 zege op Blauw Wit Hier ïs Koudijzer op;weg naar de kleedkamer. klaarde later zijn bekentenis onder i afgelegd. druk te hebben a Vooral voor Feijenoords trainer Ben Peeters was het gisteren een on vergetelijke dag. Na de 1—0 zege op FC Twente werd hij omhelsd door de Rotterdamse wethouder R. Langerak. In Vlaardingen, waar Fortuna door een overwinning van 3—0 op SC Drente over de drempel van de eerste divisie stapte, ging trainer Jan Brouwer op de schouders van de spelers. (Van ccn onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Avisdag. Na een Ausda woordenwisseling JMfceen snackbar op Kaiendreeht heeft d? 22-jarige Aswin F. uit Den Haag zaterdagavond de 25-jarige Leonard Look met een pi stool in het rcchter-bovenbcen ge schoten. Het slachtoffer werd ter be handeling naar liet Zuldcrziekenhuis gebracht. Kort na zijn daad probeerde F. het pistool aan de 30-jarige mejuffrouw C. M. uit Den Haag te go-:pp; die er mee in een taxi wilde stappen. Op dat moment werden F. en de vrouw door de politie gearresteerd. Dc man is op verdenking van mishandeling ingeslo ten. De vrouw is later losgelaten. (Van onze weerkundige medewerker) In de avond eu nacht passeert opnieuw een storing uit Frankrijk met enkele verspreide buien. Morgen zijn er weer opklariugen en de lemperatuur zal vrij wel normaal zyn voor eind mei. Er komen wel perioden van gunstig weer voor, maar het blijft wisselvallig. Het pinksterwccr gaf ten aanzien van de tempera tuur een dalende lijn tc zien. Zaterdag in Zuid-Limburg nog 27 graden, giste ren in een deel van ons land niet meer dan 15 a 15 graden. In de meeste pro vincies bleef het droog, alleen in het oosten en zuiden van het kind werd giste ren nog 1 tot 3 millimeter regen opgevangen. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, dinsdag. Op eerste pinksterdag zijn tijdens een brand in een woning aan de Voor straat in Vlaardingen twee kinderen door verstikking op hot loven geko men. Dc brand woedde op de zolder van het huis, waar de kinderen ver moedelijk met lucifers hebben ge speeld. De slachtoffertjes zijn de 6-ja rige Karin van der Hurk en baar 3- jarig buurjongetje Michel van Bode- gom. Buren waarschuwden de ouders van het meisje, dat er rookwolken uit de zolderverdieping kwamen. De brand weer, die door een passerende surveil lance-wagen van de politie gewaar' sehuwd werd, had de vlammen snel onder bedwang. De twee kinderen bleken onder een bed te zijn gekro pen. Pogingen van de GGD om het be hulp van zuurstofapparaten de levens geesten van de beide kinderen op te wekken hadden geen resultaat. KNMI De Bilt verwacht: I veranderlijke bewolking cn plaat- I selijk enkele buien. Zwakke tot matige zuidoostelijke wind. Ouge- veer dezelfde temperaturen als I vandaag of iets lagere. I Maan op 17.06; onder 2.38 J Zon op 4.30; onder 30.46 1 Opgemaakt tp maandag 18 uur. Aantal uren zon: 1 tot 9. f Min. temp. en max. temp.; ora- 1 streeks normaal. I I Kans op een droge periode van 1 minstens 13 uur; 70 procent. 1 Kans op een geheel droog etmaal: g 140 procent. Normalen voor 26 tot 30 mei Miu.temp. Max.lemp. f Den Helder 10 Eelde 8 De Bilt 9 VUsslngen 11 Vlv. Zd.-Limburg 9 Foïgens Konieirtse krant V AT1KAAN STAD, dinsdag (AP). Het Romeinse blad 11 fllessagero heeft gisteren bericht, dat „paus Pan- Jus besloten zou hebben om een nieu we paragraaf, of liever enige herzie ningen" toe tc voegen aan zijn ency cliek over de geboortenregeling. In het artikel, dat niet getekend was, werd gezegd dat dit nog niet be vestigd is, maar dat „er in katholieke kringen mét steeds groter aandrang over wordt ga*,proken". 11 Messagero zei, dat de paus in verband met de kritiek, waarmee zijn encycliek werd ontvangen, enige pun- ten nader wilde toelichten. Maar, zo voegde het blad eraan toe, hefc moét' uitgesloten worden geacht, dat het nieuwe document een verandering zal betekenen in de grondprincipes van. „Humanea VHac." DE SCHIEDAMMER .Hoogs!raai 76, Schiedam. Telefoon. Redactie I'JIO) 2665 05. Administratie (010) 06 72 70, na 17.30 uur (010) 13 54 30- Abonnement 95 ct per week. 13.45 per kwartaal. Losse nummers 25 cl. Postgironummer 398644 Banki Amsterdam- Rotterdam Bank te Botterdam.. 29e JAARGANG No. 122 ONAFHANKELIJK DAGBLAD UITGAVE N.V. HET PAROOL HOOFDREDACTEUR: Jlr.H. W. SANDBERG DIRECTIE: Drs. VI. VAN HORDEN, B. DE VRIES. DINSDAG 27 MEI 1969

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1