Sportvisser krijgt op het water steeds meer recht I. Bedr i j f sanal is ten door Amerikaans concern ondanks contract ontslagen ROTTERDAMS DAGBOEK 1 Feijenoords laatste woord van Dorus VOOR DE BEGINNELING weer open IS ER ENORME KEUZE 95 Binnenkort beslissing over werf Veroime in Zd-Afrika MÊiMEWMmt', Hengelseizoen vannacht EXPOSITIES Noorder winkeliers hebben ideeënbus C0UZY GEVANGENIS GEËIST VOOR DIEFSTAL VAN SIGARETTEN ROTTERDAM RIJNMOND 35? Medebeslissing Honderdduizenden Nevenbezigheid Hengelen wordt meer en meer een weten schap Nachtvissers Jongen omgekomen bij botsing met tegemoetkomende personenauto SCHADEVERGOEDING GEËIST iI5Sffg DE NIEUWSTE WAS-AUT0MATEN pag. i - vrijdag 30 mei 1969 (Van een onzer verslaggevers) Als eenmaal de wijziging op artikel 33 van de Visserijwet van 1963 erdoor is de Tweede Ka mer is al akkoord gegaan dan breekt voor de sportvisser een nieuw tijdperk aan. Het tijdperk namelijk van het „eigen beheer", althans de mogelijkheid daartoe. Het betekent ook het einde van de alleenheerschappij van de be roepsvisser. Tot dusver was het zo (of eigenlek is het nóg zo; het wetsvoorstel is Im mers nog geen wet geworden), dat de eigenaar van een viswater het vis recht verpachtte aan een beroepsvisser. Het contract had een. geldigheidsduur van zes jaar. Als nu een bepaalde tijd vóór het aflopen van. dat contract de beroeps visser naar de Kamer voor de Bin nenvisserij stapte en daar de wens te kennen gaf zijn contract verlengd te willen zien, dan gebeurde dat en de eigenaar van het viswater had zich daarbij neer te leggen. En wat gaat er nu gebeuren? Dit: als een sportvisser (meestal natuur lijk een hengelaarsvereniging) de eigenaar van het viswater toestemming vraagt om het visrecht te splitsen, in een ..echubvisrecht" voor de sport visser en een „aalrecht" voor de be roepsvisser en de eigenaar heeft geen bezwaar, dan wordt dat recht inder daad gesplitst Het heeft wat morgen betreft, als in de vroege ochtend één dag eerder dan normaal het hengelseizoen weer opengaat, nog geen directe con sequenties. Het heeft dat ook niet, meteen op het moment dat het wets voorstel wet is geworden. Want niet alle zesjarige contracten van beroeps vissers lopen op dezelfde dag af, maar langzamerhand krijgen de Bportvissera (en hoeveel er dat wei niet zün, daar komen we straks even op terug) een heel stuk „medebeslissingsrecht". In eon land waar wellicht geen enkele vorm van vrijetijdsbesteding ^o'n furore maakt als juist de hengel- dat een uiterst belangrijk De sportvissers zijn blij met de gre- M^re mogelijkheden. Dat het zover kwam, is het werk van de heer J. A. van Hurck, hoofd van de spontvisse- rij en beroepsbinnenvisserij van het departement van landbouw en Vösse- De heer Van_ Hurck, zelf een ver- Woed amaiourvösser, zei op 1 januari i960 als hoofdinspecteur van politie 't korps in Botterdam vaarwel en ging teidtog geven aan deze nieuwe land bouw- en visserij-afdeling. Hij bad. zich al jaren bemoeid met belangen, van de sportvissers. Zo hij lange tijd voorzitter van de ïipngelaarsvereni'ging Groot-Rotter- dam en die veremigmg had als eerste in Nederland, al een groot aantal be roepsvissers „uitgekocht". Van Hurck nam het idee mee naar Den,- Haag een dat betekent dat zijn .afdeling nu veelal dergelijke „uitko pen" subsidieert. Groot-Rotterdam fi nancierde dat destijds allemaal zelf. De afdeling sportvisscrij en be roepsbinnenvisserij vindt haar werk zaamheden voor het belangrijkste 'deel op bet gebied wan de voorlichting en zo zullen de adviezen over beheer van viswater (uitzetting van vis o.a.) een steeds belangrijker plaats gaan inne men. Hoeveel sportvissers gaan. daarvan nu profiteren? Er zijn in Nederland zo'n 650.000 officieel geregistreerde heng-el aars, hengelaars dus die een ak te of een bUdragebcwijs hebben. Hengelaars met één vaste hengel hebben geen «akte nodig, zdj betalen slechts een bijdrage van ƒ2,75. Hen gelaars, die willen vissen mot één speciale hengel (b.v, een snoekhen- •gej) hebben een kleine akrte nodig, die twee gulden kost en betalen voorts een}bijdrage van vijf gulden; henge laars die een. grote akte bezitten en dié'daarom, vrijwel heel het hengelas- sordment dn hun arsenaal mogen mee voeren, hebben daarvoor tien gulden befcasaldplus een bijdrage van elf gul den. De bijdragen -gaan naar de Organi satie ter Verbetering van de Binnen- visserij, die nauw oontaat onderhoudt jmet^partvdsserij en beroepsbimnen- Met die 650,000 hengelaars zijn. we erTechter nog lang niet. Kinderen be- jnetjen de 15 jaar, tenminste als ze t niet met speciale hengels vissen, heb- [ben geen akte of bijdragebewij3 no- jdig en staan dus niet geregistreerd. Alleen als ze in particulier water vls- sen, b.v. in water van de gemeente, dan hebben ze een vergunning nodig. 'Hier volgt een ruwe schatting van het j aantal benedenvijftienjarigen: 150.000. En vervolgens de zeevissers, de ca- (tegorie van enthousiastelingen, die jmet een gehuurde boot b.v, de Gre- Jvelingen opgaan, ,een bezigheid die de: jlaatete jaren aan belangstelling dui delijk heeft gewonnen, t Zijn dat alleen bin-nenvissers, of zijn [dat mensen die ook wel eens op zee [hun'geluk beproeven? We mogen ze ■in elk geval bij-de sportvissers reke- men en het zullen er evenmin weinig jzijn. Hier is een schatting wat moei lijker. l Ta de beroepsvissers tenslotte? Dat zlju er naar schatting duizend, maar islechts een gedeelte slaagt erin in dit 'beroep-voldoende brood op de plank ■te krijgen. Er zUn er nogal wat, die jde beroepsvisserÜ als nevenbezigheid 'plegen. """De" voorgestelde wetswijziging is de ..was (Van een onzer verslaggevers) Kunstvliegen» knijplood en snoeklcpels zijn met ingang van vannacht, als het Iiengclseizoen wordt geopend, zo ongeveer het hoogste wat de zoetwatervisser zich kan wensen, mits hij dan al beschikt over een spinmolen en brasemdobbers, om over voorn dobbers maar te zwijgen. Hengelen is met dat al een we tenschappelijk bedreven sport ge worden. Ronald Fenger, de 31-ja- rige eigenaar van een drukbe- klante Rotterdamse ïiengelzaak, treeft dit graag toe. „Vissers" zegt bij, „leun je globaal verdelen in 4wee groepen: de zondags- hengelaars die bij mooi weer passief op de vis zitten te wachten en de sportgroep, die bil voorkeur op roof vissen aast en bereid is daarvoor hat jachtterrein van de vis op te zoeken". Voor beide groepen en uiteraard ook voor de hengelsport ter zee, die steeds populairder begint te worden, bestaat er speciaal materiaal. De keu ze is enorm en vooral voor de leek, de beginneling die verlangend uitziet naar zijn eerste visje, is er zonder kennis van. zaken geen doorkomen aan. De bootjes liggen gereed. Vannacht om 4,27 uur mogen ze weer, de hengelaars. brood met werpwedstrijden, twee jaar mocht hij zich m deze, bij ons onbe kende, sport wereldkampioen noemen. Gevorderden m de hengelsport be dienen zich al snel van een werphen gel: een simpele uitrusting kost vijftig tot honderd gulden, de specialist be schikt soms over een uitrusting mot een waarde van enige duizenden gul dens. Zij vissen niet meer vanaf het stoeltje, zoals Fenger dat noemt, maar trekken uren door de polder in hun VflSfp hpUfpl ^ver om de roofvis (snoek, baars, snoekbaars) op eigen terrein te van gen. Fenger: „Voor deze mensen heb ik Fenger; „Je moet starten met een vaste hengel. Dat wil zeggen een hen gel zonder molentje. Je kunt ze krij gen van 12,tot 100,Daar ko men dan nog de verschillende tuigjes bU en voor de optimist een leefnet. Ik geloof dat je eerst hiermee een seizoen, moet spelen, voordat je eventueel op de werphengel overgaat. De behoefte daaraan ontstaat, als je een mooie karper ziet waar Je niet b(J kunt ko men". De beer Fenger is expert op de werphengel: vier jaar verdiende hij In het buitenland als professional zijn misschien een tip. Morgen gaan de Brie]se Maas, het Hajrtelkanaal en het Dmtelkanaal al open voor het vissen met de speciale hengel. Wellicht kun nen ze dan de forel uit Denemarken pakken die enige tijd geleden in de Brïelse Maas is uitgezet. Ze hebben dat ook gedaan m het Veerse Meer en daar is het een enorm succes gewor den". Het is in de loop der jaren echter niet bij zoetwatervis gebleven. Naast de polder, heeft de zee beslag op een grote groep hengelaars. Voor deel van de zeevishengelarij is het feit, dat er tot nu toe geen beperkende bepalingen voor zijn. Fenger: „Ik geloof echter niet dat dit nog lang kan duren. Als je bij voorbeeld de nachtvissers hebt, die met sterke lampen op een strekdam zitten, dan. ontvang Je protesten van de scheep vaart. Dat is ai voorgeko men". Een van,de moeilijkheden die dan nog overblijft is een tocht met een speciale boot de Noordzee op. Deze vaarten strekken zich uit tot de kus-' ten van Engeland of Helgoland, waar voor de ware sportieve vissers het ge vecht met haaien wacht. Maar voor het zover is, eerst een seizoen met een veste hengel. En vooral: eerst even de literatuur over het hengelen doornemen. Aanbevolen titels: seme zeeheogeletlassen, algeme ne vistechniek, rovers, dienders en kannibalen of zilver en goud uit plas en polder. dan ook niet alleen bedoeld om de sportvisser te plezieien; men wil er ook een zekere sanering in de brood- visserij mee bewerkstelligen. Hoever die sanering moet gaan, is onduidelijk, want over de „economie" van deze beroepstak zijn vrijwel geen cijfers bekend. De beroepsbinnenvisser ver koopt rechtstreeks aan de detailhan del en vaak ook aan particulieren. De wetswijziging beoogt een brug te slaan, tussen de sport- en de beroepsvisserij. Veel te lang hebben de amateur en de prof tegenover elkaar gestaan. Maar aangezien voor de (gesaneerde) beroepsvisser er vrijwel alleen te verdienen valt met paling, kunnen, hij en de hengelliefheb- ber, die alleen in de „schubvis'" geïnteresseerd is, elkaar op het water best vinden. (ADVERTENT/») Een vest is toch een reuze praktische dracht, vooral tij dens de zomer als 't wat kil is en U kunt even een vest over een zomerjurk aanschieten. Een schattig vest in hackallook braisel van 100% acrylic ga rem, koopt U nu voor een prijs dia niemand voor mogelijk zal houden in deze dure tijd, voor noggéÉn acht gulden. 100% acryllo Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze fijne acrylic vestjes in mooi hackel- look breïsel, in de kleuren wit, marine, aqua, geel en bleu ma'ten 36 t/m46 voor Ook mesndagmaann open Géén tel af xhrift beft. EMMELOORD. Btf Espel in de Noordoostpolder is donderdagavond de 10-iartgc Piet van Dun op de fiets door een tegemoetkomende perso nenauto aangereden en. op slag ge dood. Het ongeluk gebeurde tegen over dc ouderlijke woning. Dc jon gen bad geen licht op zijn fiets en is vermoedelijk te ver naar de ver keerde weghelft gezwenkt. DOORNSPIJK. De 43-jarige K. Re,dners uit Zwolle, onderdirecteur van tón oliefabriek, ts vannacht om het leven gekomen nadat de door hem bestuude auto op de rijksweg 28 ter hoogte van Doornspijk van de rijbaan in de middenberm terecht kwam. De auto sloeg over de kop. Het slachtoffer overleed vanmorgen vroeg in het ziekenhuis te Zwolle. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag, Be sprekingen tussen de Neder landse scheepsbouwer C. Veroi me en de Zuidafrikaanse rege ring over een nieuwe Verolrae- reparatiewerf voor mammoet- tankers nabij de plaats Saldanha in West-Zuid-Afrika zijn in een beslissend stadium gekomen Volgens berichten heeft Veroi me aan de Zuidafrikaanse minis ter van economische zaken Jan Haak voorstellen gedaan om in deze plaats een reparatiewerf voor mammoettainkers van ruim 250.000 ton te houwen. Dit vood- stel houdt verhand met de nieu we route van mammoettankers rond Kaap de Goede Hoop, uy het Sucz-kanaal voor olievervoer nog geruime tijd gesloten zal blij. Deze voorstellen van Veroime worden op het ogenblik door de Zuidafrikaan se minister van economische zaken in het kabinet gebracht, dat de uiteinde lijke beslissing zal moeten nemen. Als achtergrond van de actie van Veroime speelt ook mee, dat in Zuid- Afrlka ontevredenheid bestaat over een reeds bestaande reparatiewerf in Durban. Deze werf zou nauwelijks renderen. Veroime zou in de verwe zenlijking van zijn plannen gesteund worden door „de westkust streekont- wikkeling vereenlgiug", een soort ont- wikkeiingsschap voor de westkust van Zuld-Afrika. Veroime is niet de enige belangstel lende voor een mammoetreparatie- werf. Met name onxge Engelse con cerns zouden belangstelling tonen. Commentaar van de persdienst van Veroime gisteravond: „Wij kunnen deze berichten niet ontkennen, maar moeten ons verder van commentaar onthouden." (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Het werk van acht naïeve Joegoslavische kunstenaars is van 31 mei tot 31 juli te bezichtigen in galerie Maas aan do Ondedijk 159. De expositie wordt morgen om 17.00 uur geopend door de acteur Luc Lutz. De culturele commissie uit de wijk raad voor Pandrecht organiseert in het buurthuis aan de Schuddebeurs- straat een expositie, getiteld „Kunste naars zuid exposeren in Pendrecht". Duur; van 4 tot en met 14 juni. Un de exqositiezaal van De Doelen hangt tot en met zondag 22 juni werk van vijf Rotterdamse kunstenaars. ROTTERDAM, vrijdag (ANP). „Deze gang van zaken ademt een oud-Amerikaanse sfeer, waarin sociale rechten en plich ten nog niet erkend werden. Een sfeer die nu nog uitlopers heeft in Amerikaanse sociaal-economi sche opvattingen, maar die nu met de Nederlandse rechtssfeer in scherpe tegenspraak is." Zo ka rakteriseerde donderdag de Haagse advocaat rar. A. J. M. van Dal de gang van zaken rond drie Nederlandse bedrijf sanalis- ten, die naar zijn mening van deze oud-Amerikaanse sfeer' de dupe zijn geworden en nu zonder werk zitten. De drie bedrijfsamlisteii tussen de 40 ©n 50 jaar oud hadden voor de president van de rechtbank in Rot terdam een kort geding: aangespannen tegen de N.V. Systems and Research in Rotterdam, een dochteronderne ming van het grote Amerlknanse com- puterconcem „Leasco". Begin dit jaar zegde het drietal met nog negen ande re computerdeskundigen hun goedbe taalde banen (salarissen tussen j* 30.000 tot ƒ50.000) op om in dienst te treden by „Systems and Research" in Rotterdam .Daar zouden hen nog grotere inkomsten te wachten staan. Enkele weken na de ondertekening van de arbeidsovereenkomst met S. and R, de analisten hadden toen al enkele malen beta als ta ten ingediend maar daar nooit een reactie op ont vangen kregen zy van het bedrijf via een jurist te horen dat S. and R. nimmer een rechtsgeldige overeen komst had aangegaan, omdat de man die namens het bedrijf het contract ondertekende, daartoe niet bevoegd was, Zonder ooit een cent uit de eerst aanlokkelijk uitziende baan te hebben ontvangen stonden de twaalf Neder landers op straat. Enkele kregen een „gouden handdruk" mee. Een andere groep, die al over grote opdrachten voor S. and R. beschikte, trad onmid dellijk in dienst van een groot Duits adviesbureau voor bedrijfsorganisatie en inde voor de ingebrachte opdrach ten een groot bedrag als commissie premie. Drie van de twaalf waren echter minder gelukkig en bleven zonder werk. Om uit de impasse te raken spanden zij een kort geding aan tegen Systems and Research met de eis dat het bedrijf hen wekelijks een schade vergoeding van 500 betaalt, Mr. Van Dal stelde dat er geen sprake kan zijn van een ongeldigheid van de arbeidsovereenkomsten. Hij zei onder meer dat S. and R. nooit heeft gereageerd op de inzending door de nieuwe analisten van hun accoordver .(Ps*. je* boulevard hebben jullie geen zin om een ideëenbus te beginnen? daar had Noorderboulevard wel zin in een gezegd moet worden, dat succes niet is uitgebleven. Er zijn al heel wat brie ven in de bus gevonden. Die bevatten niet uitsluitend constructieve ideeën, er waren ook veel klachten over TAE winkeliersvereniging Noordcr Boulevard (Zwart Janstraat, Noord-Molenstraat) heeft op de hoek vau de Zwart Janstraat—Jacob Cats- straat een ideëenbus geplaatst. Man achter de schermen is K. Meiier, strij der voor goedkope voetbalplaatsen voor bejaarden en initiatiefnemer voor dc gemeentelijke ideeënbus, die is ge plaatst in het voorlichtingscentrum voor de burgery „Open boek" aan het Kruisplein. De heer Meiier heeft zich nogal boos gemaakt over de belache lijke plaats van deze bus. Het Open boek ligt namelijk in een uithoek. Nou is de heer Mciler allerminst een man die dan het hoofd in de schoot legt. Meiier is gaan praten met Noorder- plaatselijke toestanden bij en veel brieven met verhalen over de geschie denis van het oude noorden (daar had de winkeliersvereniging ter publikatie in haar orgaan .Noorderboulevard' om gevraagd.) Bedoeling is dat de bus er constant staat, alleen 's nachts wordt hij bin nengehaald. Ideeën die voor de ge meentelijke overheid van belang kun nen zijn worden aan de desbetreffen de commissie doorgegeven. Daar zal de2e commissie vast geen bezwaar te gen hebben: uit welk bus een goed. idee komt is tenslotte niet belangrijk. 'Zo zien we dan dat particulieren een gemeentelijk instituut overnemen en trachten te verbeteren. Overigens: voor iemand uit Rotterdam-Zuid is een reis naar de gemeentelijke ideeënbus aan het Kruisplein korter dan die naar de Zwart Janstraat, Wie meent een goed idee te hebben moet zich overigens helemaal niet la ten afschrikken door de reis die hij moet maken naar een bus, waarin hij zijn idee kan deponeren. Natuurlijk niet, u kunt toch ook een brief sturen naar de gemeente; als er op de enve loppe zoiets staat als .ideeënbus-com missie-komt die heus wel terecht Het is waar, dat de plaats van de ideeënbus in het ,Open boek' allerzotst is, maar mensen met goede Ideeën we ten altijd de weg naar de overheid la vmden. f ADVERTENTIE) OE KEUS IS GROOT - LAAT U DESKUNDIG VOORLICHTEN BIJ -ieMIDDEUANDSTRTC TEL 010-235327 TOM (DORUS) MANDERS heeft het Feijenoordlegiocn een nieuwe meezinger bezorgd: „Wie heeft er weer het laatste woord"! Dorus lanceerde de ode aan de stadionclub in zijn laatste zaterdagavond-televisieshow en de volgende middag was het in De Kuip meteen raak: „Wie heeft er weer het laatste woord FeijenoordFeijenoord! Wie heeft er weer 'n goal gescoord Feijenoord! Afgelopen week zijn de eerste gram mofoonplaten van de pers gekomen. Manders leende Feijenoord de „werkkopie", zodat nog voor de plaat op de markt kwam het lied in net stadion de kans kreeg om tot een yell uit te groeien. Aan het begin van de eerste week, na de wedstrijd tegen Telstar, zei Man ders: „Ik word de hele dag opgebeld door mensen, die vragen of de grammofoonplaat al uit is". Zonder aarzeling geeft hij toe: „Allicht ts het commercieel. Het is zaak, dat je de actualiteit benut. Maar ondanks dat ben ik gek op dat liedje. Weet je, Feijenoord is de eni ge club, die een echt lijflied heeft; „Hand in hand kameraden", voor treffelijk. Ik geloof, dat het publiek so'n yell ook nodig heeft om de club op te peppen. Met mijn liedje lukt dat ook wel dacht ik, In ieder geval schaadt het „Hand in hand" niet. Ajax mist eigenlijk zo'n eigen yell. De Zilvervloot" is niet typisch. Ajax en „Op een slof en een oude voetbalschoen" is het ook niet." Manders bekent eerlijk geen regelma tige tribuneklant van Feijenoord te zijn „maar dat wil natuurlijk niet zeggen, dat ik geen aanhanger ben. We werken nu eenmaal allebei op zondagmiddag. Onze matinees vallen samen." Waren „De twee kleintjes pils" dan vorig jaar wat voorbarig met „Niks meer an te doen, Feijenoord kam pioen", deze keer had de dub uit Zuid dan toch het laatste woord! klaringen met het contract. „Hierdoor mocht worden aangenomen dat het bedrijf deze verklaringen had aan vaard," aldus mr. Van Dal. De raadsman merkte verder op: „Noch van Amerikaanse noch van En gelse zijde noch van de kant van het Nederlandse bedrijf is ooit enig motief gegeven waarom een einde is gemaakt aan een plan. waarvoor 12 mensen stuk voor stuk uit goede betrekkingen, waren losgemaakt." De president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reuder, slaag de er tenslotte in belde partijen te be wegen een oplossing voor het conflict te zoeken in de vorm van een schade loosstelling. Partijen hopen binnenkort tot overeenstemming te komen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Tegen drie verdachten die in de nacht van 30 op 31 januari bij een groothandel aan de Bentliuizerstraat 4G0.DD0 siga retten met een waarde van dertigdui zend gulden stalen, heeft de officier van justitie bij dc Rotterdamse recht bank mr. H. R. G. Feber gisteren ge vangenisstraffen varieërend van acht tien maanden tot twaalf maanden met aftrek waarvan twee voorwaardelijk gecist. De drie Rotterdammers, die 25-jari- ge Deendert B, de 42-jarige koopman Fred. A. de J, en de 29-jange matroos Johan, B. J. maakten deel uit van een groep van negen mannen die elkaar in een café hadden leren kennen en van daaruit een serie inbraken beraamden, De inbraken werden onder meer ge pleegd bij Carp en Co. aan de Park straat (buit 3400), bij de machinefa briek v,h. Van Tol aan de Fa mierden - s tra at en bij de groothandel A. Goosen aan de Benthuizerstraat (buit ƒ2700 plus 460.000 sigaretten). De buit had groter kunnen 2ijn als de inbrekers meeir geluk hadden ge had. Bij Carp en Co. hadden zijn ge rekend op een bedrag van 50.000 aan loon en bij Van Tol lukte het niet de brandkast na drie uur hameren open te krijgen. De eisen waren: tien maanden met aftrek waarvan, twee voorwaardelijk tegen de 35-jarige schilder Nicolaas K., de 20-jarige sjouwer Hendrik B. de 28-jarige isoleerder Komelis van den B. en de 42-jarige schilder Alber- tus van de K. zeventien maanden met aftrek tegen de 42-jarige koop man Marinus S., zeven maanden met aftrek waarvan drie voorwaardelijk tegen, de 27-jarige chauffeur Hans van Z. De rechtbank doet op 12 juni uit spraak. (ADVERTENTIE) Gaat Uw meubelbekleding slij tage vertonen, maar zijn Uw meubelen verder nog helemaal goeddan -is 't jammer om nieuw te kopen en ook hele maal niet nodlgi VVij houden nu een extra ver koop poolgeweven meubelstof fen: corduroy in 3 modekleu ren en streepvelours in 4 uit voeringen. Deze stoffen die normaal ver kocht worden voor f.19.75 bie den wij nu aan voor nog géén tientje per meter. meubelstof 130 cm breed streepvelours Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van corduroy en streepvelours meubelstoffen, 130 cm breed, door elkaar ^3 per meter voor jp uny a. Ook maandagmorgen open Géén taf. of schrift bof t

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1