Afscheid van dr. E. Robben VOLKSTUINDERS THURLEDE OPENEN HET SEIZOEN DHS SLAAT IN GEREKTE WEDSTRIJD NADO-V: 17-8, SCHIEDAM WINT MET 7-0 Ml SCHIEDAM radicaal en reëel, maar VOORAL DIENSTBAAR voor If/"' 'Instuif' bij Muziekschool RC Schiedam wint ploegen- klassement GEEN KRANT ONTVANGEN? Motorcross met weinig rijders Schiedam in Gouden Plak' competitie Zaal Irene5 verbouwd tot schouwburgje Dronken zeeman maakt plezierrit met truck ACCORDEON SOLISTEN CONCOURS IN SCHIEDAM Diefstal van caravan Tweede prijs voor St. Ambrosius Bromfietser ge wond DVO door winst in Ooltgensplaat kampioen TV ALARM CENTRALE KOERIERSTERS maandag 9 juni 1969 - pagina .5 Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Ouder zeer grote belangstelling heeft dr. E. Rob- hta pastoor van de St. Janskerk in Nieuwland-Oost, in de aula van de R.K. Technisch6 School afscheid genomen van de plaatselijke christen-gemeenschap, neze was ia zÜn seledingen vertegenwoordigd. Kerkelijke hoogwaardig heidsbekleders en bovendien burgemeester H. Roclfsema en zRn echtgenote als mede mr. V. Marfjnen, oud-voorzitter van de Rijnmondraad, thans burgemees ter van Den Haag waren bü dit afscheid aanwezig. Namens de katholieke geestelijkheid dankte deken J. J. Oudsftoom zijn confrater voor diens inbreng hij de in voering van de kerkelijke vernieu wing in zijn dekenaat. „Radicaal en reëel, maar ook. af- remmend" is volgens dis.- J. N. Nam- menema, voorzatter van. de Raad. van Kelken, de houding geweest van dr. Robben als vi ce-voorzi-tter van de reed. „Met een dienstbaarheid waarbij niet alleen de kerken maar de gehele burgerbevolking was betrokken, Dit wettigt uw uitverkiezing om zitting te nemen in het driemanschap van de orde der paters Dominicanen. Met planning en doordacht leiden maar vooral met solidariteit kan u op uw nieuwe post van grote waarde zijn, niet alleen voor d'e katholieke kerk maar tevens voor de gehele christen heid," aldus de. Nammensma, die dr. Robben dankte voor alles wait hij voor de Raad van Kerken as geweest en heeft gedaan. I ADVERTENTIE i Maak nog Voor U met vakantie gaat een leuk mouwloos jurkje, U heeft maar 1.15 meter nodig van deze zeer voordelige brede stof. Morgen houden wij een een daagse aanbiadirtg Syntric do- lan jersey van een prachtige kwaliteit, gemakkelijk zelf te wassen. Een 1e keusstofin vela dessins en kleuren, ook in effen, voor japonnen en pakjes voor nu en het komend seizoen, in 150 en 160 cm breed, nu per meter voor nog géén tientje. syntric dolan Jersey 150 en 1é0cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze eendaagse aanbieding mooie kwaliteit Syntric dolan jersey/ in vele dessins en kleuren, ook In ef fen, "150 er» 160 cm breed, per meter (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Het motto „Stuif eens in bij de Schie- damsc Muziekschool" vond zater dag volledig weerklank en bracht grote bedrijvigheid in het voor malige ,3lauwe huis" dat thans onderdak biedt 3an een instituut dat met zijn elfhonderd leerlin gen een belangrijke plaats in neemt in het plaatselijk muziek onderwijs. Onder zeer grote belangstelling van de zijde der ouders zetten de leerlingen hun beste beentje voor en tie docenten gaven alle gewenste inlichtingen over de methodiek van de school. In dit hui» vol muziek klonk af en toe „opname vijf seconden na nu" ten teken dat er proefopnamen wer den gemaakt door de NRU die la ter op de middag dc school bij een directe VARA-uitzending zou gaan betrekken. Wat de school nog mist is een eigen concertzaal. Het oude schoolgebouw achter de muziek school zou hiervoor kunnen, die nen maar.het staat op de no minatie te worden gesloopt. SCHIEDAM, maandag. Eeo ploeg van de Rennersclub Schiedam, be staande uit Jan Breur, Jan Brinkman (zoon van Manus), Ensing en Ruut Rols heeft in dc internat onale weg wedstrijd EIslüo (Nederland)—Diclsen (België) bet pioegcnkiasscment ge wonnen. De Schiedammers reden, een goede race, waarbij Jan Breur vijfde werd, Jan Brinkman 10e en Runt Pols 18e. Een mooae beloning ook voor de bege leiders, vader Henk Breur en vader Ensing. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Betere wereld Burgemeester Roelfsema gaf een stukje geschiedenis weg over het ont staan van de Dominicaner orde in een tijd van geestelijke onrust, identiek aan die van deze tijd. Hij zei er op te vertrouwen dat dr. Robhen zich in zijn nieuwe functie niet zou laten in kapselen door oude structuren doch mee zal helpen te verwezenlijken wat moderne harten wensen, n.l. het komen tot een hetere wereld. Namens het kerkbestuur, parochie raad en parochie dankte drs. L. Gom- mei'S de scheidende pastoor voor al zijn werk wal er toe heeft geleid hier in de parochie een leefbaar katholicis me te kunnen beoefenen. „V wenst zelf geen geschenk, maar voor het door u gekozen doel, de missionering in Pent, is tot dusver2200,- bijeen gebracht. Wij hebben heit vertrouwen, dat wij de 2500,- crond kunnen ma ken," zo besloot de heer Gmranexs. Zeer velen maakten hierna gebruik van de geboden gelegenheid persoon lijk afscheid te nemen van dr. Robben wiens ouders aanwezig waren evenals zijn opvolger, pastoor G. Goes uit Rot terdam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Het zon der meer afgelasten van de wedstrij den op tweede Pinksterdag was dc voornaamste oorzaak, dat de publieke belangstelling bjj dc zondag verreden crosses van de Motorcross-club „Schiedam"' ver beneden dc gebruik- teïijke maat bleef. Het motowuinded publiek maakt niet gaarne een tever- geefse reis naar het toch al afgelegen circuit, dat nu weer is uitgerust met een nieuwe jurywagen nadat de oude vorig jaar door onbekende vandalen in brand was gestoken. Het samenvallen met andere motor- evenementen had ook invloed op de numerieke sterkte van het renners- veld .Hierdoor werden de races in de 250 cc klasse en die voor motoren met zijspan meer dual-meets waarbij elke spanning ontbrak. Veel goed maakte het optreden van de 50 cc lichtge wichten dn een race over drie manches die gedecreteerd werd door de Pa-vo- rjel-vijder A ad de Rooy met in zijn kielzog zijn ploegmaat W, van Es. Dit duo eiste in alle drie de man ches de beste plaatsen voor zich op. De goed rijdende Jan Verkerk van het team JCS moest in de eerste manche het hoofd buigen voor de Zündap- rijder de Bie doch eindigde in de twee overige manehes als derde hetgeen hem in de eindklassering de derde plaats opleverde. Op zondag 29 jun-i daveren cpm.rw de motoren op het circuit in de 's Gxa- vclandse polder dat gelegen is tussen de Van Heekstraat en de Schie, ook te bereiken via de a-olbrug bij het Huis te Riviere aan. de Overschieseweg. (Van een onzer sportmedewerkers) SC1UËDA, maandag. Er is gisteren nog gevoetbald. De laatste competitie- dag bracht de restaiitoprulming in de afdeling Rotterdam, maar voor de Sclifedamse clubs stond geen enkel belang meer op het spel. Wel van be lang was de wedstrijd Saturnus—- Schiedam, een wedstrijd in dc kam pioenscompetitie, met als Inzet „De Gouden plak". "Ui-sus speelde de laatste wedstrijd uit tegen Roekan je en de eindstand werd 2—2. FCN speelde de laatste wedstrijd tegen WICO en hield de eer aan zichzelf, door ook deze wedstrijd te winnen 21. SATURNUS—SCHIEDAM 3—2. Saturnus ging tegen Schiedam goed van start en nam na een kwartier de leiding. Schiedam sloeg echter terug en kwam steeds beter in het spel. Een. doelpunt van Eef Krabbendam en een van Nico van Huet zorgden er voor dat de ruststand 12 werd. Na de thee ging Saturnus fel van start. Het mocht echter voorlopig niet baten. Toen Schiedam Krabbendam en Vermeer moest missen omdat zij geblesseerd raakten, kon Saturnus toeslaan, al had men de hulp van doelman Van der Tas daarbij wel no dig. Tien minuten voor tijd nam de mid denvoor van de thuisctub de bal han dig met de hand mee, zonder dat de scheidsrechter dat kon zien en scoorde zo het winnende doelpunt voor zijn club. Tot laat in de avond is het zaterdag feest geweest op het Volkstuinencom plex „Thurlede" waar het nieuwe sei zoen met het gehruikelijke ceremo nieel werd ingeluid. Dit bestond uit het hijsen van de vlaggen. Bij het clubgebouw ging ds nationale drie kleur omhoog een taak waarmee de heer Beun, voorzitter van de zuster vereniging „Vijfsluizen", zich belast te. (Zie kleine foto). Bij de nieuwe „Tuinbouwwinkei" ging naast het rood-wit-blauw ook de Verbondsvlag omhoog (zie grote foto) en kort hier op wapperde ook de vlag bij de toe- gangsbrug tot het oostelijk deel van het complex. Dit drievoudige ritueel had plaats onder pittige muziek, geproduceerd door de jeugd van 0BK met hippe show van het peleton majorettes. On der grote publieke belangstelling gaf hierna de jeugd van het complex zich over aan de voor deze gelegenheid georganiseerde kinderspelen. Voorai het onderdeel „doelschieten" voor de jongens was bijzonder in trek. Na af loop reikte voorzitter M. Brouwer de prijzen uit. De milde temperatuur deed ook het avondfeest volledig gen. Dit bestond uit een concert ge geven door de Harmonie DBK met sis besluit een fakkel- en lampïonaptocht 'over het gehele complex waarvan veel tuintjes feeëriek waren verlicht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag, Het Is zo goed als zeker, dat de voorstellingen van de S-G. Toneelwedstrijd 1969-1910 gegeven worden In de grote zaal van gebouw Irene. Het bestuur van de sectie Toneel en die van deelnemende verenigingen kwamen begin vorige week* de zaal en het toneel hiervoor bekyken. Doorslaggevend is geweest de ophande zijnde verandering van de toneelaccommodatie die op korte ter mijn gerealiseerd zal worden. De eigenlijke speelruimte van het toneel krijgt meer diepte terwijl de niet te bespelen ruimte wordt doorge trokken tot aan de zijmuren Van de zaal. Dit geeft de spelers meer loo- pruimle tussen de coulisses. Om. zulks mogelijk te maken is het nodigde toe gang naar het toneel" en de keironder gelegen kleedkamers naar de tuin van het gebouw te verplaatsen waarvoor een overkapping moet wor den aangebouwd. Ook -de zoldering van het toneel gaat 1.50 meter om hoog. Dit geeft toneelmeester Henk van Santen de gelegenheid vlotter te werken bij het aanbrengen van chan gementen in het decor. Het toneel krijgt bovendien een nieuwe geluidsinstallatie. Ook de to neelbelichting ondergaat met het aan brengen van een nieuwe weerstand in stallatie een belangrijke verbetering, Een achtpunts weerstand waarmee het mogelijk is 100O watt gelijk te dim men. De exploitant, de Vereniging ter Bhartlging van de Belangen der Her vormde kerk in Schiedam, is voorne mens ook de zaal zo comfortabel mo gelijk te maken. Er komt een nieuwe verlichting en ook aan de stoelen zal iets worden gedaan. Op deze wijze zal „Irene" aan een kleine maar intieme schouwburg kunnen worden die plaats biedt aan 350 bezoekers. Gerant Rob Lutz draagt zijn steentje bij door het buffet te gaan vernieuwen. Verdere wijzigingen wat betreft het en-tree van de grote zaal zijn momenteel in studie. Alle nu reeds geplande werkzaamhe den zijn vóór september uitgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De 19-ja- rige Duitse zeeman P. D. heeft gister avond onder invloed van sterke drank met een truck-met-oplegger een ple- zierritje gemaakt op het terrein van de Guif aan de Admii'aal de Ruyter- stvaat. Hij ramde hierbij een evenens op het terrein geparkeerd staande personenauto. Beide voertuigen liepen vrij veel schade op. De man, van wie nog geen nadere gegevens zijn. bekend is overgebracht naar het hoofdbureau van politie. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, maandag. Het weekeinde is voor de Sehicdauise honkbal niet ongunstig geweest. Schiedam won met 70 van Water graafsmeer en DHS deed daar niet voor onder; het ktvain hij Na-do V. tot een overwinning van 178. Alleen DKZ kon het tegen koploper Gouda niet bolwerken cn verloor daar met 152. door Krommenhoek, die twee spelers voor O aan de kaart zette en toen ging het weer beter lopen. In de tweede in nings was het weer De Lange die wierp en nu lukte het wel. Door Droog werd de achterstand tot 53 verkleind. De derde innings was van DHS voortreffelijk, want het scoorde daar in niet minder dan zes punten. Ëen homerun van Krommenhoek, niet twee honken bezet betekende drie punten. Kooimans, Zwaan en De Lan ge voegdeu er hier elk een punt bij, waardoor het 59 werd. De rollen waren omgedraaid en DHS ging door. Van de Harg zorgde voor 510, In de vijfde innings kon de thuis club nog wel een keer tegen scoren, maar in dc zesde innings waren het Van der Giesen, De Lange en Zwaan, die het Sehiedamse totaal op 13 brachten. Nadat Nado in de zesde in nings nog twee maal had geseoord, waren het Bons cn Krommenhoek, die DHS op 8—15 konden brengen. In de achtste innings lukte het Van der Gie sen en Kooimans -nog een keer waar door de eindstand op 817kwam. Gouda—DRZ 15-2 "Watergr.—Schiedam 0-7 Met uitstekend honkbal heeft Schie dam Watergraafsmeer op eigen terrein totaal verrast. Het -werd een snelle wedstrend cn van Watergraafsmeer waren al snel drie spelers door drie slag naar de dug-out verwezen. Schiedam kon in de eerste innings de leiding nemen door Joop Lupkei- die door Vermeulen werd binnen ge slagen. De vierde innings leverde weer een punt op voor Schiedam. Os- tiano stond op de honken en het was Leurs die hem over de •thuisplaat bracht 02. De slagploeg van de thuisclub kon niet veel inbrengen tegen een uitste kend op dreef zijnde werper Aad van der Hamer, die de spelers van Water graafsmeer herhaalde malen met drie slag terugwees. De vijfde innings le verde weer punten op voor Schiedam. Lupker brach tde stand op 03 en toen door goed werk van Ostiano Fa- lentijn en Vermeulen, over de thuis plaat konden komen,' betekende dat een voorsprong van 5. Het waren Adrie Vermeulen en Ton Ebben, die hot eindtotaal van Schiedam op 07 brachten. Nado V-DHS 8-17 Dit werd een honkbttlwedstryd die niet minder dan drie cn een half uur duurde. Het werd op het laatst eer» kwelling voor de spijers. Tc Jakoiiiek optreden van de scheidsrechter was hieraan mede schuldig, hoewei de ver zorging van twee geblesseerde spelers van DHS, Jan Kooimans en Gcrry Droog, ook veel tijd vergde. DHS ging in. de eerste innings al goed van start en nam door Bons en Krommenhoek een voorsprong van 2—0. Nado V, zag kans om in de ge lijkmakende slagbeurt, mecto door fa len van werper De Lange, uit te lopen tot 52. De Lange liet zich vervangen DRZ heeft moeten ondervinden dat Gouda niet voor niets bovenaa nslaat. De linodc Zoimcrs hebben met wer per Vogel als invaller, een fikse »»e' derlaag geleden. Tat aan de vijlde slagbeurt konden de Schiedammers het nog wel aan, maar toen brak het slaggeweld van de thuisclub toch los en in de vijfde in nings scoorde Gouda niet minder dan 10 punten. Dat betekende voor DRZ een achterstand van 12—0, want reeds in de tweede innings had de thuisclub twee keer kunnen scoren. I-n de zesde en laatste innings kon DRZ door Harreman en Blomstcel de eer nog redden, maar in de gelijkma kende slagbeurt bepaalde Gouda de eindstand op 152. (Van ecu onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Voor het eerst in zijn geschiedenis hield fle Ne derlandse Accordeonisten Associatie het jaarlykse solïstenconcours voor het district Zuid-Hol land in Schiedam. Dit maakte zaterdag de grote zaai van gebouw Irene tot het „zwcethokje" van de ruim vijftig deelnemers, voor het merendeel meisjes afkomstig uit de grote steden, maar meer nog van het „platteland'". Juist hier is cie accordeon als huis- instrument üog bijzonder popula' AHe deelnemers (sters) kregen een verplicht en een vrij nummer te spe len. te beluisteren door een deskundi ge jury en een groot aantal supporters dat hiervoor de reis naar Schiedam had meegemaakt. Onder de solisten bevonden zich zeven meisjes afkom stig uit Schiedam. Allen leerlingen van Jan Steenbergen, dirigent van het Accordeonorkest „Fantasie", tew-ns concern rs-organisa tor. Er werd in zes afdelingen gemusi ceerd. met toepassing van een promo- tieregeling. Zij, die het maximum aantal punten verwierven, nemen bo vendien in oktober deel aan de in Zeist te houden nationale kampioen schappen. Gezien haar geleverde pres taties in de afd. Jeugd behoort Maria Verhulst nu tot de geselecteerden. Su sanna Ronteltap en Henrica de Veld promoveerd en naar de 4e afdeling amateurs. De gouden, zilveren en bronzen me dailles werden na afloop uitgereikt door de N.A.A.-voorzitter, de heer A. Th. Pino uit Den Haag, die bovendien vijftien nieuwe leden mocht Inschrij ven. (ADVERTENTIE) Ook dit seizoen is badstof weer de vrtjetijdsstof hij uit stek, niat alleen omdat 't zo heerlijk soepel en luchtig draagt, maar ook omdat 't bij zonder leuk staat. Nu verkopen wij een vlotte ja pon van prachtig badstof in meerkleurig -fleurig bloemmo tief, met moderne lange rits en afgebiesd langs hals en arms gaten, voor nog géén vijftien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze moderne» badstof japonnen, met lange ritssluiting, in meerkleurig bloemdessin, hoofdkleuren blauw, rood en groen en de maten 3Bt/m46 ook-maaadtgmorgM optn Géén UI. of schrift, tout, (Van eer. onzer verslaggevers) SCHIEDAM*, maandag. De 65-ja rige lasser J. W. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een caravan van 3.000, twee laswagens, een betonmolen, en gereedschappen ter waarde van f 500, welke zijn ge stolen uit zijn pakhuis aart do Hoofd straat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De Schie- damse muziekvereniging St. Ambro sius heeft het afgelopen weekeinde deelgenomen aan het federatieve bondseoncours in Naaldwijk. De ver eniging behaalde de tweede prijs in afdeling uitmuntendheid met 259% punt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de Parkweg, ter hoogte van de tunnel onder Rijksweg 20, is gistermiddag de 55-jarige klinker H. S. door onbeken de oorzaak met 2ijn bromfiets tegen een stilstaande vrachtwagen gereden. De man liep hierbij een rechter been- fractuur op en is naar de dr, Nolet- stichting overgebracht. SCHIEDAM, maandag. Merkre- don, la Han de junio, klubvespero, Ni pritraktos ian gramatikajon ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 100 B* Propagandu la intemacia lingvon, Espero raion. VLAARDINGEN, maandag. DVO heeft in Ooltgensplaat op de valreep de kampioenstitel kunnen pakken. OFB stond zes minuten voor tijd nog met 2—1 voor, toen Jan van Geest een vrije trap keurig in de hoek plaatste. Met de gelijkmaker werd ook de hou ding van het Ooltgensplaatse publiek1 onvriendelijker. Toen de OFB-voorzit- ter na afloop een bloemenhulde bracht aan DVO, bracht dat een: dui delijk te verstaan boe-geroep met zich mee. Enkele niet misverstane kreten gingen echter in de massa verloren. DVO nam in het begin van het be slissende duel, dat door ruim vijfhon derd toeschouwers van „De Plaat" werd bijgewoond, een afwachtende houding aan. De thuisclub wilde er wel van profiteren, maar kreeg overi gens weinig kans tegen de solide-de- fensie van ae Vlaarcüngers. Wel moest Piet van der 2wan een keer de bal van de doellijn weghalen, nadat doel man Van der Bos, die overigens een betrouwbare indruk maakte, was ge passeerd. DVO stelde er na een minuut of twintig wel wat tegenover, maar het bleef voorlopig nog bij een kogel van Kollenberg tegen de paal. Na ruim een half uur was het echter wel waar. De actieve Kollenberg reageerde toen subliem op een misslag in de Goltgens- plaatse defensie en scoorde onberispe lijk: 01, Maar het slotoffensief voor de rust was echter te krachtig. Er kwamen vele hoekschoppen en uit een er van scoorde OFB de gelijkmaker: 1—1. In de tweede helft gaven beide teams elkaar niet veel toe. OFB begon via zijn schietgrage middenvoor met een kogel op de kruising, maar daar bleef het ook bij. Onverwachts nam de thuisclub wel voorsprong toen een fraai afstands schot in de uiterste hoek terecht kwam. Ar ie Brouwer moest daarna met een enkelblessure het veld verla ten en werd vervangen door Post. Een OFB'er werd. nog uit het veld gezon den wegens natrappen. Zes minuten voor tijd kreeg DVO een vrije trap te nemen en Van Geest kogelde toen hard in: 22. Het publiek ging zich toen stevig roeren en liet dit duidelijk merken tij dens de korte hulde na afloop op het middenveld. Voorzitter Jo de Ridder overhandigde OFB's aanvoerder ook nog bloemen. Tot in de kleine uurtjes heeft DVO het kampioensfeest ge vierd. Er waren felicitaties van Fortu- ija (voorzitter Joop Houdijk en F, Vermeulen) en van Vlaardingen door secretaris Hofman. repareert uw 't.v. VjLXIG EN" VOCWUDEUtG. En levens hst adres voor het separeren en vernieuwen van uw tv an- ter.Tne.TJ belt wij komen. Tel. (OIO) 345011. Vergadering van de stemge rechtigde Kontrakt&nten van de N.V. Levensverzekering-Mij HAV Bank te Schiedam op woensdag 25 juni 1969 te 11.00 uur ten kantore der maat schappij ter benoeming van een commissaris uit verzeker den. Zij die de vergadering wensen bij (e wonen moeten uiterlijk vrijdag 20 juni a.s, hun polis tegen ontvangstbewijs ten kan tore der maatschappij depone ren. Omtrent kandidaatstelling, welke voor 17 juni a.s. ten kantore der maatschappij kan geschieden, wordt verwezen naar art. 1 van het reglement. Schiedam, 9 juni 1969. De Directie. Personeel gevraagd Bijverdienste. DE SCHIEDAM MER zoekt vakantlebezorgers- Aanmelden tel. 557279, 's avonds na zeven uur: tel. 1559SO of 265104. S028 De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt voor Schiedam en. omstroken. vaste bezorgers (sters). Aanm. Hoog straat 76, Schiedam. Tel. 267279, 's avonds na 7 uur. Tel. 155960. S028 Foto, film en projectie Diversen PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren Haogstr- 106, Schiedam. Tel 2*56725. Let op het juiste adres Rijwielen en onderdelen. Binnen- en buitenbanden. „Waar Dat Wiel Draait". Hoogstraat 67-69»

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2