Twee jongens verongelukt in uit bocht gevlogen auto De jurk krijgt veel eer TOESTAND SCHIPHOL VRIJWEL NORMAAL LILES OP DE WEGEN BIJ TERUGKEER WEEKEND- REIZIGERS N.V. Telem wordt niet gesloten Krans legging in Groesbeek Commaiidowisseling bij KMA in Breda Prof. J. Kok gaf afscheidscollege Rijksweg Etten-Leur- Roosendaal vierbaans Kleuter verdronken 'Simplificaties in rapport van PvdA over defensiebeleid' Academische Raad acht imiversiteits- nota 'goede basis' Jonge Duitsers stalen dekens uit pension PSP-hcstiuir vraagt verkozen senator zetel af te staan aan H. Lankhorst Dominee van Oostwoud houdt dienst op dekschuit Bestuur Rohyp staat achter bod door Stad Rotterdam Axel v. Toorn begraven Vermiste opgedrecht pagina 4 - maandag 7 juli 1069 (Van onze. correspondenten) DIEPENVEEN, maandag In Diepenveen is zaterdagmiddag een personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. Beide inzittenden, de 20-jarige J. Oldenhof uit Etaalte en de 14-jari- ge E. Kolkman uit Diepenveen, overleden ter plaatse. NlEtTWDORP in Kieuwdorp (Z) is de 17-jari.ge scooterbedjder J. van 't Westeinde uil Groningen door een auto aangereden en ter plaatse overle den. De jongen, kreeg geen voorrang van een personenauto. STEENWIJK In Steenwijk is za terdagavond de zestien jarige Willen» Jonkers uit Nijeasleek verongelukt toen hij vanaf het erf van zijn ou derlijke wonkug met zijn bromfiets dc weg op reed en werd aangereden door een personenauto. BERGEN OP ZOOM By 's Heer Arendskerke is in de nacht van vrijdag op zaterdag de 27-jarige A. de Block uit Middelburg veronge lukt. Hy haalde raet ziin auto een voor hem rijdende auto met caravan in en vloog daarna uit de bocht. De auto vloog in brand en de. bestuur der kwam in de vlammen om, HARDERWIJK De 29-jarige G. Jansen uit Ermelo reed zaterdag juet zijn auto door onbekende oor zaak op de linker weghelft, kwam in botsing met een tegenligger en reed tegen een,boom. De heer Jan sen. overleed ter plaatse. Twee me de-inzittenden werden gewond, BERGXJMDe zeventienjarige bromfietser P. Kooistra uit Harke- ma-Opelnde. is zaterdagavond in zijn woonplaats na een botsing met een bestelauto met zijn hoofd tegett de trottoirband gevallen." Hij kreeg e^n schedelpa sistra et uur en over leed enkele uren later in het zieken huis te Groningen. M1DDENMEER. Ten gevoige van een brand in zijn auto ia In de nacht van zaterdag op zondag de 55-jarige heer L van Dis uit Slootdorp om het leven gekomen. De auto van het slachtoffer wer op een kruising ge grepen door een achteropkomende auto. Daarop vloog de wagen "in brand, pe heer van Dis kon het voertuigjniel op tijd verlaten. ZIERIKZEE. fln.ieen.' ziekenhuis In Zlerikzee ls zaterdag de 69-jarige Chr. Ooms overleden die by een botsing tussen twee personenauto's in Kerkwere ernstig werd gewond DAVOS, Bij Davos Is gisteren de 36-jarige Nederlandse W, de K .tilt Utrecht om het leven gekomen en zijn zeven andere gewond geraakt toen de minibus "waarin zii zaten in een bocht omsloeg. v VOORST. in Tenge ls gisternïlddag een personenauto met zeven inzit tenden tegen een boom gebotst. De 50-jarige mevr, N. Verstege-IJllng uit Almelo kwam hierby om1 het le ven. Haar man en drie kinderen, een zuster en een broer van het slachtoffer werden zeer ernstig ge wond. GROESBEEK, maandag (ANP). Bij een oorlogsherdenking op de Cana dese militaire begraafplaals In Groes beek heelt de Canadese ambassadeur in ons land, mr. Piek, zaterdag een krans gelegd bij het kruis op het kerkhof. Tegen het einde van de plechtigheid vlogen militaire vliegtui gen over de begraafplaats, als een groet aan de 2500 hier begraven mili tairen die in 1944 en 1945 in Europa zijn gesneuveld. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. Het afgelopen weekeinde heeft het binnenkomend en vertrek kend luchtverkeer op Schiphol nog wel vertragingen ondervon den, maar deze waren van be perkter aard dan in de vooraf gaande dagen, toen de verkeers leiders zich in het algemeen aan de letter van de voorschriften hielden. De vertragingen varieer den nu van tien minuten tot een half uur, raet een enkele uitschoe- ter van bijna een uur. Te verwachten is, dat deze situatie nog wel enige tijd zal voortduren, om dat zij een gevolg is van de maatregel die de dienstleiding van de Rijks luchtvaartdienst heeft genomen: In elk van de vijf luchtwegen boven Neder land wordt per tien minuten slechts één toestel afgehandeld. Alleen bij de uit New York komen de machines treden nog steeds aan- zieniyk grotere vertragingen op, die hun oorzaak vinden in de modelactie van verkeersleiders op J. F. Kennedy Airport, waar bovendien de chauf feurs van de tankwagens in een loon- confllet zijn gewikkeld. „Hei is dit weekeinde boven heet Europa bijzonder druk geweest In de lucht. Vooral naar het zuiden was-het verkeer met vakantiegangers zeer in tensief en dit dwingt de luchtver keersleiding boven heel Europa tot grotere waakzaamheid," zei vanmor gen de heer J. S. Smit, hoofd van da Operationele Dienst voor de Lucht verkeersbeveiliging. BREDA, maandag. Bij gelegen heid van de commandowisseling op de Koninklijke Militaire Academie In Breda is de vertrekkende gouverneur, luitenant-generaal A. V. van den Wall Bake, by bevordering benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. De bevorde ring werd bekend gemaakt door mi nister Den Toom van defensie. In een toespraak belichtte de minis ter dc militaire'loopbaan van de nu 58 jaar oude ex-gouverneur. Aanslui tend vond de commandooverdrachl plaats. Opvolger van luitenant-gene raal Van den Wall Bake Is generaal majoor J.'.N. Mulder. De wisseling vond op dezelfde dag plaats dat 64 af gestudeerden van de KMA hun bul kregen uitgereikt. AMSTERDAM, maandag (ANP). Zaterdagmiddag- heeft prof, dr. J. Kok onder de titel „nalatenschap van een farmaceut" zijn afscheidscollege gege ven als gewoon hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam in de ga- leniflche farmacie, recepteer kunde, biochemie en toxicologie, Hij zal met Ingang van 1 september met emeritaat gaan. (Van onze moderedactie) (Van onze correspondent) ROOSENDAAL, maandag. De «^rlebaans rijksweg 56 wordt ook Op ,Jfcfcv; laatste traject van Etten-Leur haar Roosendaal vierbaans gemaakt. ."Er" zal nog dit jaar' mee begonnen worden. (Van onze correspondent). LEEUWARDEN, maandag. De vierjarige Paul Cnristlaan, de jongste van do drie kinderen var. hotelhouder Goerres te Akkrum ia zaterdag in de Boorn verdronken. De jongen, die nog niet door zljr. ouders werd vermist, 'word gevonden door de opvarenden van een passerende plezierboot, die achter het hotel water wilden tanken. Minister Wden Toom: (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, "maandag „De schrijver van het „uitdagend ge- BChrift" heeft by zijn opzet, de Inhoud van de Paa*ty van de Arbeid over „doelmatig defensiebeleid" te popula riseren, dc zakelijke merites van dat rapport door te emotionele simplifica ties en kwalificaties geweld aange daan". Dit schrijft minister W." den Toom van defensie In antwoord op schriftelijke vragen van het Eersle- Kamerlld mr. dr.". K. de Vries' (chu) naar aanleiding van het begin deze maand geïntroduceerde „meendenker- tje" over het defensiebeleid, Mr. De Vries vroeg zich af of de minister met hem van oordeel was dat de PvdA in deze publikatie „aan vechtbare uitspraken" doet over mili taire folklore, de krijgstucht, de mili taire rechtspraak, de rechtspositie der •dienstplichtigen en de grondrechten van de militair als staatsburger. Minister Den Toom zegt in zijn ant woord het met de vraagsteller eens te zijn en wijst nog eens op de omstan digheden dat het aanbrengen van in grijpende veranderingen in de'militai re samenleving een langdurig proces is, De bewindsman besluit met een opgave van pünten, ter; illustratie van het feit dat dit proces reeds geruime tijd geleden aangevangen en nog in volle voortgang Is, DEN HAAG, maandag, (ANP) De Academische Raad heeft zaterdag be raadslaagd over de inhoud van de nota „bestuui-shervormlng universitei ten en hogescholen" van de ministers van onderwijs en wetenschappen ,cn van landbouw en visserij. De raad is tot de conclusie gekomen, dat de in deze nota in grote ïynen gekenschetste bestuursstructuur een goede basis is voor de vervulling van de taak van de. universiteiten en hogescholen. De meningen 'en uitspraken van de raad ten aanzien van onderdelen van deze nota zullen ter kennis van de be trokken ministers worden gebracht. LEEUWARDEN, maandag. 'Vier Duitse jongelui hebben vorige week in een pension in Midsland op Terschel ling dekens ontvreemd. BIJ hun terug keer naar de vaste wal werden twee vanhen gistermiddagaangehouden Het waren een jongen en een meisje, de 19-jarige R. W. en de 18-jarige B K. L. S., beiden uit Lippstadt. Z(j heb ben bekend. Het meisje werd door dp Harlingse poli tie, opgesloten, terwijl de Jongeman gisteravond weer op de-boot naar Terschelling werd gezet en daar ls opgesloten. Deze week zullen ze aan de officier van justitie worden voor geleid. ('Van een onzer verslaggevers) DRIEBERGEN, maandag Het is tot gisteravond laat druk: ge weest op dé wegen, In tegenstel ling tot andere zondagen, waarop de verkeerspiek tegen het eind van de middag en het begin van de avond een hoogtepunt bereikt, begon het pas om zeven uur druk te worden op de gróte routes. En het.-is, aldus de rijkspolitie in Driebergen, druk gebleven tot elf uur. De hoofdverbinding oost-west kreeg in die tyd de bekende stroom thuiske- renöen te verwerken," Daarbij deden zich op. het traject Utrecht-Den Haag negen botsingen voor. Niet ernstig weliswaar, maar wel stremming in de hand werkend. Tweemaal ontstond er een file van ongeveer drie kilometer. Die werkten door tot op het verkeersplein Ouden- rijn dat .overigens, naar de ervaringen van de politie, op zichzelf geen'pro blemen heeft opgeleverd. Andere routes, die intensief verkeer moesten verwerken, waren die van Middelburg naar Bengen op Zoom („eigenlijk één file, maar geen, abnor male vertragingen", aldus de politie) en de Zêelond-route. Bij de Baren- drechtse brug, in deze laatste route, liep de file uit tot meer dan drie kilo meter. De rijkspolitie houdt er rekening mee, dat het in het'komende weekend nog aanzienlijk drukkerkan worden, als, na veertien dagen, een stroom van vakantiegangers terügkeert en een nieuwe stroom het land uitgaat. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag.Bet partijbestuur van de PSP heeft zater dag een verklaring aangenomen, waarin een dringend beroep wordt ge daan op hét pas verkozen PSP-Eerste Kamerlid D, A. Noordeivier uit De venter om z(ln zetel ter beschikking te stellen ten behoeve van de lieer H. J. Lankhorst, oud-fractievoorzitter van de PSP ln de Tweede Kamer. De, heer Lankhorst was na een refe rendum onder de leden van de partij als eerste op .de kandidatenlijst voor de Eerste Kamen geplaatst, maar de FSP-fractie ln de provinciale staten van Noord-Holland gaf bij de stem ming de voorkeur aan de heer Noor dewier. Het PSP-bestuur acht dit Dptreden van de Noordhollandse "statenfractie „onjuist". De heerNoordewier was vanmorgen niet bereikbaar voor com mentaar. BOXTEL, maandag (ANP) Zondag morgen is in Boxtel de 78-jarige J. der Loo verdronken in een ven van het gemeentelijke wandel- De oude man kwam daar vaak bij bet voeren van r geraakt. ZIGEUNER-'LOOK' Blauw met witte voile yoor een „bedeljurk" in zigeunerstïjl, ZOVERS-LUCHTIG net als de bedeldekens uit verschillende dessins samen gesteld (Dior, Parijs). Zwart-wlt bedrukte voile voor een. lieflijke luchtige japon. Ideaal voor in de stad-zonder-jas. (Brusadelli - Italië). Ondanks de niet-aflatende invloed van het broekpak voor alle uren van de dag en de avond, is de jurk en vooral die met lange wy- der wordende mouwen, zeer in de opmars. Wijder wordende rokken ook ctx smallere tailles, een tendens, die zich ik voorspel het u in de winter zal voortzetten. (Van onze correspondent) ENSCHEDE, maandag.De Enschedese;—dekenfabriek N.V. Tetem zal niet gesloten behoeven te worden, dank zij de bemidde ling van de curatoren en de raadsman van deze op het punt van faillissement staande N.V., is men erin geslaagd de heer G. W. Hukker te Hengelo, directeur van een. textielbedrijf met vesti- gingen in Enschede en Slagha ren, bereid te vinden het bedrijf over te nemen. De heer G. W. Hukker wordt, zoals dat heet, 'eigenaar van de gebouwen, terreinen, machines, voorraden, in ventaris en handelsmerk van de N.V. Tetem. De heer. Hukker treedt mede namens anderen op van wie de naam niet bekend gemaakt ls. Van de 225 personeelsleden die door de sluiting van de textielfabriek zon der werk dreigden te komen en die al een week niet meer werkten zullen op korte termijn 125 man opnieuw in En schede kunnen worden aangenomen. De huidige directeuren van de Tetera, de heren E. P. Krudop en H. Janssen, blijven de directie voeren. De N.V.' Tetem, een uiterst moderne dekenfabriek, zal wat het artikelen- pakket betreft enige wijziging onder gaan. Het is de bedoeling naast het hoofdprodukt dekens en spreien ook andere artikelen in produktie te nemen. Als het bedrijf normaal functioneert zal al het oude personeel weer te werk worden gesteld. ROTTERDAM, (ANP). Het bestuur van N.V. Bouwkas Rohyp acht het van groot belang zich ruime re mogelijkheden te scheppen om maatregelen te nemen tegen de in de hypotheekportefeullle aanwezige risi co's, speci bal met betrekking tol de aanwezige industriële onderpanaeh.eri kleine bedrijfsruimten. ':v A Aldus een gisteren verstrekt bericht aan de houders van aandelt-n B in de Bouwkas Rohyn, betreffende het reeds vermelde omwisselingsaanbod, waar bij f 1.000 aandeel B, Rohyp recht geeft op ƒ200 certificaten Stad Rot terdam. De aanmelding dient te ge- schleder. tot uiterlijk 22 juli. Uiterlijk 25 juli zal worden bekend gemaakt of het aanbod gestand wordt gedaan. Ds; A. de Beaufort yan het West-Fries© Oost- woud, Midwoud en Hau- wert heeft zondag op eer» kruispunt -yèn ;db:, waterwegen van ziin ge meenten vanaf een dek schuit een: kerkdienst ge leid. De kerkgangers verzamelden zich in boot jes om hem heen. De Shepherds zorgden voor de muzikale begeleiding. Jaarlijks, houdt de her vormde kerk van de drie plaatsjes een zomer feest en dat bracht ds. De Beaufort op het idee de dienst op het water te houden. ■ARNHEM, maandag (ANP). Op de bij het kasteel Rozendaal gelegen bijzondere begraafplaats heeft zater dagmiddag de begrafenis plaatsgehad van Axel van Toorn, de twaalfjarige zoon van eer» Rozendaalse hoteleige naar, die door nog steeds onbekende oorzaak dinsdagmorgen dood werd aangetroffen, hangende in een speel- boom achter het hotel. Het politle-on- derzoek wordt nog voortgezet. AMSTERDAM, maandag (ANP). Uit het Nieuwe Meer in' Amsterdam is zondagochtend het stoffelijk overschot opgedregd van de sinds woensdag vermiste 40-jarige heer C. Zitvast uit Amstelveen. Een dag na.de vermissing vond men aan de oever van het meer die kleding,en de fiets van de man.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1