COMPONIST EN DIERENVRIEND W. v. Beem: levensblij ondanks zijn isolement Rotterdam kan 3000 hectare grond in Hoekse Waard kopen SCHIEDAM ervaren lakspuiter aankomend lakspuiter magazijnbediende Verdacht van 30 inbreken, eis 2y2 en 2 jaar celstraf Luidruchtig slotconcert van Holland- Festival SCHIEDAM Baantjes Vahantievreugd in De Doele Première in Passage: „Wie 't laatst lacht" GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Bevolking van Schiedam weer gedaald VERLOREN EN GEVONDEN Liesveld-viaduct in gebruik gesteld AANBIEDINGEN KWAMEN NA PUBLIKATIE TLAN-20009 Winst bij Van der Giessen-de Noord viel niet mee Dreiging Uitvallers in Apeldoorn Van Loenen voor autolakken KOERiERSTERS donderdag ID juli 1969 - pagina 5 (Van een onzer verslaggevers) Jim KAAM is Willem Jan van Beem, geboren in Den Haag op 18 mei, 1902. Hij bewoont één van de twee kleine huisjes met een klokke-geveltje in de St. Anna Zusterstraat, dat deel uitmaakt van het blok woningen tussen het Groenweegje en. Noordvest, gedoemd om te verdwijnen. Met Willem van Beem bewonen nog twee gezin nen huizen van het genoemde blok; ook het Dierenasiel hoopt en wacht hier op betere tijden voor wat betreft de huisvesting. Slechts een toeval kan ierrumd in contact brengen met een man als deze Willem van Beem die er een blijde levensbeschouwing op na houdt. „Ik een filosoof?", zegt Willem die deze gedachte lachend wegwuift. Ongewild komt hij op zijn praatstoel, W<zt wü je, een man die al elf jaar alleen in zijn huisje woont, heeft behoefte aan een praatje. Ondanks zijn isolement is Willem ge lukkig in zijn kleine huisje, eigen don van de gemeente, dat hij zelf schoonhoudt en waarin hij zijn da gelijks potje kooktOver dat isole ment gesproken, Willem is wegens polio van kind af gedeeltelijk inva lide. Operatief ingrijpen maakte het hem destijds -mogelijk wat te lopen. Om zich buiten te verplaatsen ge bruikte hij de fiets. Deze staat nu al negen jaar ongebruikt in het kleine voorkamertje. „Ik kan niet meer in mijn schoen, weet je, dus is het afgelopen met het toeren door de stad". Binnen kan hij nog wei wat rondscharrelen en zijn bewegingsvrijheid strekt zich uit tot het trottoir. Een hoogst enkele keer gaat hij bij vrienden op bezoek en wordt dan met de auto gehaald. De grootste angst van Willem is eens zijn onaf hankelijkheid geheel te verliezen wat voor een gedeelte reeds zo is. T|E bakker en. de melkboer brengen J-* hun waren aan huis. Bevriende buren doen de overige boodschap pen. Twee keer in de week zomer groenten en in. de winter kan voor een week gelijk gefourageerd wor den. Zo redeneert Willem die nie mand tot last wil zijn maar, won derlijk genoeg, bereid is iedereen te helpen die een beroep op hem doet. Al kan hij moeilijk uit de voeten ko men, handig is hij wel. Dat zie je zo in zijn huisje, waarin hij alle repa raties als het even. kan nog zelf ver richt. Als Willem daar op nummer 3? niet woonde zouden de onbe woonde panden in zijn onmiddellij ke omgeving er minder gaaf uitzien. Hij is zo'n beetje de .waakhond' doordat hij -vaak in de deuropening staat. Zowaar nog een beetje ge bruind ook door de zonnige periode van de laatste dagen. „Het is geen. doen en het heeft bovendien geen zin om al mijn be- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. tn het kader van de vakantiebesteding voor de jeugd wonden er m het clubhuis De Doele aan het Doelepiem 1 op woens dag 16 juli vrolijke films gedraaid. De aanvangstijd is voor kinderen van 6 f/m 10 jaar 15 uur en voor kinderen tussen 11 en 13 jaar 19 uur, De duur van de (films is twee uur. De entree bedraagt ƒ0,25. SCHIEDAM, donderdag. In het Passagetheater wordt in de komende week vertoond „Wie 't laatst lacht..." (Le cerveau), Aangezien deze Franse super-productie van Gérard Oury ge lijktijdig de landelijke première be leeft in zowel Amsterdam als Rotter dam, verwijzen wij voor een bespre king naar de filmpagina. SCHIEDAM. Géboren: Robin A. z A. D. Wijngaarde en P. M. van Boven; Ertk J. z v. B. A. Treffers en J B. Hulsber gen: Jacqueline d-v. J, van der Kraan en E, Schneider: Remco A. z.v. Cf. P. Odyk «n W. G, Groen; Pfeter z.v. E. van den Bos en E. HoUemans; Annuska K. d.v. W. Aleman en J. den Hond; Use M. d.v F. M. H Vleij en G. M. J Koenders: Eva S. d v. J. Meilof en S. oonk; SasJoö I. E, d.v. R van den Heuvel en A. M. M. Goethals; leden: G. de Bruin, 70 jr; M. Dorsman, edhtg. P. F. van der Hammen, A. J. wed W- MuiJsron; C- F. W. van der Heijden, 54 jr. Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. *>VVA/WWVVWA/WWVta^A^/VAArfVVA/>^W" roepen en baantjes op te sommen die ik in mijn leven heb gehad", zegt Willem. Echt aan een arbeids proces deelnemen was ar met myf- handicap natuurlijk niet hij". En dan komt het. In Den Haag: orgelbouwer en huis knecht. Op 20-jarige leeftijd kwam Willem met 2ijn ouders naar Schie dam, woonde jaren achtereen in de Prinsensteeg. „Dat was de tijd van de jenever, met volop armoede en drankmisbruik", gooit Willem er even tussendoor. Hij verkocht bloe men op straat en werd sigarenma ker bij de oude Kapaan. Toen kwam de crisistijd waarin, zelfs de valide arbeiders op straat kwamen te staan. Ook Willem moest dus aan kloppen bij sociale zaken. „Ze zijn hier altijd goed voor me ge weest en ik kreeg toen zes gulden per week". Toen maakte Willem kennis met de mechanisatie. Dat was in 1935, hij weet het nog als de dag van gisteren. Er kwam een op roep van het Arbeidsbureau in de bus en Willem moest komen. De charitatieve Stichting „Aeti Vincifc Omnia," kortweg AVO, had een baantje voor hen. Hij kwam hiervoor op het Postkan toor terecht, toen nog in de Gerrit Verboonstraat en kreeg een pons machine te bedienen. Deze ponste de namen van de eigenaars in de rij- wielbelastingplaatjes en vooral de grote bedrijven maakten gebruik om a raison van een dubbeltje hun belastingplaatjes op deze manier te gen diefstal te beschermen. T\E actie duurde enkele weken en le- -L' verde Willem goed zeventig gulden op wat toen een sch'ep geld was. „Het kostte me wel 6 weken steunuitkering, dat wel." De fietsen bleven een rol spelen want in 1939 werd Willem oppasser bij de fiet senstalling van het Sportfondsen- bad. Het uitbreken van de oorlog deed ook deze baan tegen 3 cent per fiets voor hem verloren gaan. In 1942 betrok de familie Van Beem het huigje in de St. Anna Zuster straat. Hier overleed zijn moeder en later zijn vader. Toen bij 65 jaar werd kwam ook hij in aanmerking voor AOW. Toen het eerste geld binnenkwam schreef Willem een bankbriefje naar het Broersvdd. Prompt kwam een amb tenaar op bezoek die hem vroeg of er een aanleiding bestond voor het aanvragen van bijstand. Dat was niet nodig, want Willem leeft sober en wil nu eenmaal niemand tot last zijn. Tevreden Wat is het dat deze man tot een te" vreden en dankbaar mens maakt? Willem heeft zijn hobby'sHij houdt van muziekheeft jaren tang gezon gen in het zangkoor en in het dub bel mannenkwartet „Preekt sa", in middels ter ziele. Willem is ook aan het componeren geweest, missen en werkjes voor dubbel mannenkwar tet. Énkele van deze laatste beleef den een uitvoering. In totaal maakte hij zeventig werkjes- De meeste zijn her en der verspreid, wat over is bewaart Willem zuinig. Op het gebied van de instrumentale muziek prevaleert bij deze compo nist het orgel. Zelf heeft hij een klein tafel-tong-orgeltje waarvan de blaasbalg elektrisch wordt aan gedreven. Hij bouwde er zelf een kast omheen en nu staat het als een harmonium in zyn huiskamertje. Verder heeft Willem grote belang stelling voor alles wat er in de na tuur leeft. Hij beschikt over een kleine bibliotheek en vult zijn ken nis aan met het lezen van tijdschrif ten. Een hond bezitten is altijd de wens geweest van deze typische man. Nooit vervuld, want een hond moet zich buiten kunnen uitleven. Dat is ook de reden dat er in zijn huis nooit een zangvogel zal komen. „Géén gekooide dieren," deze uit spraak past bij de onafhankelijke Wiüem van Beem, wiens levensblij heid aanstekelijk werkt. Wat hij dolgraag zou willen is het or gel beluisteren in de Rotterdamse Doelen, Dat kan en het is al gere geld ook. Het wachten is op het nieuwe seizoen, ere op een program- ma waarin het orgel is betrokken. Dare gaat Willem naar Rotterdam, wat hem mogelijk de inspiratie zal bezorgen nogmaals met componeren te beginnen. Het moeten wel melo dieën worden die de levenslust uit stralen icaannee deze eenzame Wil lem- anderen weet aan te steken want dat doet hy, misschien wel on bewust. Willem van Beem voor zijn oude huisje aan de Sint Anna Zuster straat (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag:. De be volking van Schiedam is, volgens 3c bevolkingsstatistiek van de gemeente, in fle maand mei flink achteruit gelo pen. Namelijk met 82 personen, of één promille van de bevolking. Op 31 mei waren er 83.001 inwoners, op 31 de cember 1968 waren er nog 83.172 in woners. In mei zijn m totaal 398 inwoners (79 gezmnen en 128 alleenstaanden) uit Schiedam vertrokken, waar tegen over 260 naeuwe vestigingen (49 ge zinnen en 12l alleenstaanden). Het negatieve vestigingsoverschot van - 138 kon niet opgevangen worden door het geboorte-overschot van 56 (113 geboorten tegen 57 sterfgevallen). Van Se geboorten waren 48 eerstgeborenen en 5 Z-g. onwettig. Drie kinderen wor den doodgeboren. .In mei werden &3 huwelijken geslo ten, waarvan 48 tussen Schiedammers onderling, in 16 gevallen woonde de man in Schiedam en in 29 gevallen do wouw. In liefst 51 gevallen, konden de jonggehuwden een eigen woning be trekken, een onbekend hoog percenta ge. Zoven huwelijken werden door echtscheiding ontbonden. SCHIEDAM. Te bevragen aan bet hoofdbureau van politie te Schiedam, dage lijks van 0—17 uur. behalve op zaterdag en zondag: 2 sleutels: ring met 5 sleutels; êtut met 8 sleutels; brtt; ring met 3 sleutels: ring met 6 sleutels; ring met 3 sleutels; terrasstoel; schaartje; kind'enasje; Jdnder- truitje; I paar kinderschoenen) sierdulf: dniif. Te bevragen bij de vinders; jongensfiets, mevr. Smit. Kogebanweg 57 a; bromfiets- slot. Schatting, Mgr. Nolenslaan 566: oude herenfiets, M Boomsluiter. Heenvtietóe stra at 50: wieldop, Suijker, Warande 99; re genjas. J, van Cuóheusden, Moriastraat 83 a; rogenmantel, Bosman, Fabrlstraat 90 b; kralenketting, José Hengst. St lidulna- straat 30 b: kinderfietsje, Portier Wilton Fijenoord: huissleutel, mevr Sprong, Park weg 203 (tel 282157); rozenkrans. Panton, Mackaijstraat 56; 3 sleutels. Schol, Nieuwe Damïaan 7ol (tel. 260034); aanstoker. L. v. Waart, Westvest 27 c: ring met sleutels, Frederlks, Singel 167; sleutel, Boomsluiter, Heenvlietsestnaat 50; étui mot 6 sleutels, Verspen, Grcenelaan 45 a; autosleuteltje, Zwanoveld, Ampèrestraat 1; pocketboek, Vast Holten, Pautus Potterstraat 45 a; ze gelringetje, E v Dam. joh. de Wittangel 171; ring met steen. C. Krop, v. Maatheu st raat 59; ring, Rcnsman, A nth. MUijsstraat 58. a bankbiljetten. J Lucas, Paulus Pot terstraat 53 b; dipiomatentas, Tb- G v. Hal, D. Daenestraat 3 Rotterdam; damesportc- monnee met inh Rietstap Schoenenwinkel. Broerevest 12: portemonnee met inh. mevr. Maan. Nieuwe Maasstraat 20 a; boodschap pentas, B&a Homer, Nteuwstraat 12; porte monnee met inhH Vermeulen, Plein Eendragt 9 b; kïndertasje, J. J. v. öuijn, V. Oldenbarneveltstraat 69 Dierentehuis sint Anna Zusterstraat tekkel, teef; bastaard hond, teef; zwerf- hondje, bruin-wit, reu; bastaard keeshond, reu. Verder; geringde duif, vd. Ktcijden. Fahrenheitstraat 9 b. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. Burgemeester mr. 3. Heusdcns heeft vanmorgen het Liesveld-viaduct offi cieel geopend. Dit viaduct verbindt liet oostelijk deel van de stad met het westen en is gebouwd boven het Koop winkelcen trum (Liesveld) en een trump] ein (Veerplein). Het viaduct dat bijna tien miljoen gulden kost is 432,5 me ter lang, 16 meter breed; hierop is een rijbaan van tien meter en aan beide kanten een voetpad van 3 meter uit- I gezet. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag' Een aantal grondeigenaren en landbouwers in de Hoekse Waard heeft de gemeente Rotterdam grond te koop aangeboden naar aanleiding van de publikatie van „het plan 20004-" over de ontwikkeling van de noordelijke rand van de Delta", Het betreft hier ruim 3.000 hec tare grond. Dat is eenderde deel van de grond die in „het plan 20Q04-" is bestemd voor havens en industrieterrein. Het betrokken gebied ligt in het zuidwestelijk deel van de Hoekse Waard. Het omvat het eiland Tiengemeten en de woonkernen Zuidland, Goudswaard, Piershil, Niêuweiidijk en Zuid-Beijerland, de vooravond staat van een stedelijke en industriële ontwikkeling. „Dil gebied met zijn 50.000 inwo ners, telt veertien gemeenten. Deze oude bestuurlijke structuur is snel aan het afbrokkelen", zegt hij. Eigenbelang (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Omdat zij zo'n dertig inbraken hebben gepleegd, eiste de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank mr. J. G. P. A. T' gistermiddag een gevangenisstraf van twee en een half jaar met af trek plus een voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de re gering tegen de 25-jarige los- werkman Hubrecht J. van der I». en een straf van twee jaar met aftrek tegen de 26-jarige liftmon- teui* André H. K., beiden uit Rot terdam. Zij pleegden de inbraken in niaart en april in Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen, met name bij filialen van Jamin en De Gruyter. Hoeveel de buit precies heeft bedragen, is niet be kend gemaakt Meegedeeld werd al leen dat Van der L-, die ook mede plichtig is aan een inbraak bij juwe lier Ver inga in Rotterdam (buit 11.000) zo'n achttienduizend gulden aan de inbraken heeft overgehouden. Van dep L., een professionele inbre ker en K., een. vakman zonder werk, pleegden de dertig inbraken in nog feen twee maanden, soms meer dan ér. per nacht. „Ze zijn in een roes, in sen mallemolen terechtgekomen", zo kenschetste raadsman mr. H. W. L. van Niftrik hun optreden. De twee Rotterdammers werden soms geholpen door de negentienjari ge Maria W, H. de M., echtgenote van een vriend en moeder van twee kin deren. Zij trad niet alleen een paar keer als uitkijk op maar klom ook een keer het filiaal van De Gruyter aan de Nieuwe Binnenweg binnen en hielp de anderen bij het losbranden van de brandkast waarin vijfduizend gulden zat. De officier eiste tegen hen gevange nisstraffen. van respectievelijk viej maanden, waarvan drie voorwaarde lijk en van twaalf maanden met af trek waarvan drie voorwaardelijk. De officier zei nog in Van der L- de initiatiefnemer te zien, bij wie recidi ve 2eer aanwezig is, mede omdat Van der L. verminderd toerekeningsvat baar is, wilde hij dat deze voorwaar delijk ter beschikking van de regering wordt gesteld. De rechtbank doet op 18 juli uit spraak. ROTTERDAM, donderdag (ANP). „Van der Giessen-de Noord N.V. (scheepsbouw) zal de wind wat mee moeten hebben om hetzelfde bedrijfs resultaat als in 1968 te behalen," zo zei president-commissaris jhr. P. R. Feith gisteren op de aandeelhouders vergadering, „De gang van zaken in de eerste vyf maanden van 1969 is niet meege vallen- Willen de resultaten gelijk zijn als die in. 1968 (een wmstsaldo van ƒ310.000), dan zal het tweede halfjaar beter moeten zijn dan het eerste," zo hoorden de aandeelhouders. Een posi tief punt is wel dat de werven goed van werk voorzien, zijn. De directie is al met al niet ontevreden over de or derportefeuille. De sterke stijging van de staalprij- zen heeft voor de werf Van der Gies- sen-de Noord geen nadelig effect ge had, omdat de werf voor alle orders was ingedekt. Wel kan er door de moeilijkheden op de staalmarkt een vertraging in de levering optreden en daardoor een verstoring bij de pro- duktie. ïn het plan is begrepen de aanleg van een kanaal tussen de Oude Maas en het Haringvliet, geschikt voor schepen tot 60.000 ton- Het aanbod van grond is opmerke lijk, omdat het in februari van dit jaar gepubliceerde plan nog door de betrokken overheidsinstanties moet worden goedgekeurd. Behalve de ge meenteraad van Botterdam, moeten ook het provinciaal bestuur van Zuid-Holland en de regering over dit door de Rotterdamse diensten van stadsontwikkeling en gemeentewerken en het havenbedrijf der gemeente Rotterdam opgestelde plan hun oor deel uitspreken. Als reden voor de aanbieding van grond door landbouwers wordt ge noemd het gebrek aan vertrouwen in een agrarische toekomst in het kader van de EEG- Zolang de overheidsinstanties geen beslissing hebben genomen kan men in Rotterdam alleen maar de namen noteren van de grondaanbleders. Tot onderhandelen kan het niet komen, want daarvoor ontbreekt de feitelijke basis. Symptomatisch Ds. J. C. Stevense, inspirator van een werkgroep, die in november 1968 al een (amateuristisch opgezet) plan 2000 publiceerde, inclusief een om streden kanaal tussen Oude Maas en Haringvliet, vindt de grondaanbiedin- gen symptomatisch. Ztf duiden er eens te meer op dat de Hoekse Waard aan „Het wordt nu duidelijk," aldus ds. Stevense, „dat er groepen in de Hoek se Waard zijn, die positief staan te genover de Rotterdamse plannen. Ui teraard speelt het eigenbelang bij de grondeigenaren ook mee". Ds. Stevense meent, dat in de Hoek se Waard de plaatselijke overheid te genstander is van de structuurveran dering die industrialisatie met zich, mee zal brengen. De plaatselijke be stuurders zien hun positie bedreigd. Maatschappelijke instellingen en verenigingen staan positief tegenover veranderingen. Zij zeggen, dat tenslot te alleen de gemeente Rotterdam tot nu toe met een wetenschappelijk on derheid plan is gekomen. Provincie en rijk hebben tot nu toe geen alternatie ve oplossingen aangedragen. Ds. Stevense, Ie!der van het her vormd. shcekcentriim „De Beukenhof" te Mljnsherenland, heeft de tegenkan ting van de plaatselijke overheden on dervonden- „Wij zijn ontzettend aangeval len. toen we ons plan 2000 publi ceerden. Er is zelfs gedreigd met het intrekken van de gemeente lijke subsidies voor het buurt werk, dat wij verrichten". (Van een onzer verslaggevers) APELDOORN, donderdag. De eerste uitvallers ztin er in de Apcl- doornse vierdaagse. Van de vier die de tweede dag niet meer kwamen op dagen zijn er twee uit Rotterdam af komstig. Twee leden van de wandel- sportvereniging „Liberty" hebben het laten, afweten. De dames Llth, pas te rug uit Zuid-Afrlka, en Van Kloos <er-Van Oort konden de moed niet meer opbrengen om aan de tiveede dag te beginnen. Een hele tegenslag voor de Liber- ty-groep, die zo hoopvol aan deze vierdaagse begon. Maar al worden de twee datnes wel erg gemist, de andere Liberty-wandelaars 2etten de wandel- strijd met nog meer doorzettingsver mogen als gewoonlijk, door. Gisteren was het vooral voor de heer Sehim- mer een belangrijke dag. Hij was niet alleen jarig maar hij begon voor de eerete keer aan een vierdaagse. Daar voor was hij wel twee keer in Apel doorn geweest, maar altijd op de brommer als verzorger van de groep. Nu begon hjj, getooid met de traditio nele anjer die elke jarige van het co mité krijgt, aan zijn eerste echte vier daagse. Liberty heeft een keurig groepje naar Apeldoorn gestuurd. Voorzitter C. Wevers is de leider. Hij wordt ver gezeld door zijn vrouw, mevrouw Schimmer-Beerman, die al acht keer in Apeldoorn liep, haar zuster Clasien, met drie vierdaagsen en Cor van Broekhoven, en Paul Lith, voor wie deze vierdaagse de vuurdoop betekent. Tivee van hen komen uit Vlaardingen, acht zijn rasechte Rotterdammers. Tot de jongste deelnemers mag ze ker wel gerekend worden Bep Klei burg. veertien jaar, die met de heer Kramer, met wie zij ook in Zeeland de driedaagse uitliep, voor het eerst naar Apeldoorn is gekomen. De Am- Tl/TET de programmering van het ■LTJ- concert, dat het Holland Festival gisteravond in de grote Doelenzaal feestelijk besloot, had het RPhO zich a priori veilig gesteld voor aanmer kingen uft het kamp van de modieuze kritikasters. die de drieweekse Neder landse kunstmanifestade gedemocrati seerd en gepopulariseerd zouden wil len zien. Het Rotterdamse orkest voorkwam hun wensen door een Semi- klassiek, Amerikaans programma uit te voeren met niemand minder dan de jazzpianist Poter Nero als solist in twee composities; Nero's eigen, in 1968 vervaardigde „Fantasy and Im provisations" voor piano, jazzbas, drums en symfonie-orkest (Blue fan tasy) en Gershwins „Rhapsody in blue". Het werk van Peter Nero te verge lijken met het oratorium van Dave Brubeck, dat nog maar een goede maand geleden in dezelfde zaal werd uitgevoerd, is bijzonder verleidelijk. Hoe verschillend van aard ook, beid© stukken pretenderen de integratie van jazz in symfonische muziek, in beide werken geven de fragmenten voor jazzcombo gelegenheid tot geleide im- sterdamse wandetvereniging VIOS heeft haar moederlijk in de verzorging genomen. Mevrouw Mekking-Evers waakt over haar als haar eigen kind. Het gaat goed met Bep, evenals met alle andere Rotterdammers die nog in de vierdaagse strijd liggen. provi5atie, maar helaas; in beide wer ken wordt voor de zoveelste maal be wezen Liebermann gaf er jaren ge leden en Zimmermann nog recentelijk een voorbeeld van dat het niet tot een werkelijke symbiose van deze, met elkaar strijdige muzieksoorten komen kan. Welk atuk men ook hoort, dat zulk een poging onderneemt, altijd blijven de twee wezensvreemde ele menten los van elkaar staan en in de meeste gevallen (vooral die, waarin de componist wit de wereld van. de jazz stamt) zijn de jazz-episoden. in hun soort van betere kwaliteit dan de symfonische gedeelten. De Fantasy van Nero ontaardt, zodra de combo er het zwijgen toe doet, in een regelrech te Rachmaninoff- en Tsjaikowsky- imitatle, waarvan de programmatoe lichting heel vriendelijk vermeldt, dat Nero haar aanwendt opdat de liefheb ber van klassieke muziek zich „thuis" zal voelen maar die ons, wat minder vriendelijk, doet vermoeden, dat Ne ro's gebrek aan oorspronkelijkheid van klassieke inventie er de oorzaak van isHet stuk, dat door het gebruik van versterkers nog harder klonk dan het toch al is, bracht niettemin de handen langdurig op elkaar. De com bo improviseerde als dank een toegift. Nero's werk werd ingeleid door „The Royal Beatleworks Musicke" van Joshua Rifkm, een niet onknappe barokstijlimitatie, waarbij Beatie- songs het thematische materiaal ver schaften. Rifkins werkwijze is verge lijkbaar met de tegenwoordige indu strie, die zich toelegt op het vervaar digen van namaakantieke meubelen of andere voorwerpen, Soms zijn ze bijna niet van echt antiek te onderscheiden (eu als zodanig dus kunstig gecon- trueerd). maar de keraier ziet het ver schil en de waarde is nihil. Na de pauze weerklonk allereerst Gershwins „An American in Paris" onder leiding van Edo de "Waant zo luidruchtig gespeeld, dat men de ver sterkers ervan ging verdenken in func tie te zun gebleven. Daarna de Rhap sody tn blue, uiteraard in een model- uitvoering, want Peter Nero kan pia nospelen en de sfeer van het atuk kan niemand beter aanvoelen dan hij. Het slot moest worden gebisseerd. ELLY SALOMÉ CINCINNATI - NEDERLAND N.V. fabriek van gereedschapswerktuigen VLAARDINGEN vraagt op korte termijn een voor de laatste bewerkingen van complete gereedschapswerktuigen alsmede een Sollicitaties met volledige gegevens kunt 0 richten aan de Afdeling Personeelszaken, postbus 98 te Vlaardingen. U kunt ook telefonisch een afspraak met ons maken. One telefoonnummer is 010-347944, toestel 340. Bijverdienste 0e Schiedammer zkt. VAKAmXEBEZORGERS. Awun tel. 267279 's av. na 7 tel. 155960 o265104. SlCZ De Schiedammer (het Rotter dams Parool) vraagt, vaste BE- ZORGERSCSTERS) Aanrn. Koogstr. 8, Schiedam. Tel. 267279 's avonds na 7 uur. Tel 155960. Sftja SpuituUbjc in 550 outokleurcii- Dani 41—45, Schiedam. Telefoon 266192. Personeel gevraagd Foto, film en projectiu Vakantie Vakan-tie in Limburg Nog vrij vanaf 19 juli, keuken, woo.ik., en 2 3laapk. ƒ150,- p.w, Prfns Hendriklaan 64. Brunssum. Tel. 04449—53153, S15Q Diversen Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Grote sortering tuin artikelen FOTO VAK VUURE.W Hoogstr. bh ..WAAR DAT WJFT, 106 Tel 266270. Let op juiste DRAAIT", HoOgStr. €7—69. adresSI80 Schiedam. Tel. OiO~265436. S250 CINCINNATI - NEDERLAND N.V. fabriek van gereedschapswerktuigen VLAARDINGEN vraagt voor spoedige indiensttreding een voor de uitgifte van materialen en onderdelen ten behoeve van de diverse productielijnen in de afdeling Montage. Ervaring in een dergelijke functie strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met volledige gegevens kimt richten aan de Afdeling Personeelszaken, postbus 98 te Vlaardingen. U kunt ook telefonisch een afspraak met ons maken. Ons telefoonnummer is 010-347944, toestel 340.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2