Forward Hitters geen partij voor DHS, 4-12 3 es 'Den Haag laat me in de steek' Zon en vis op vloot van Goeree ^KOERIERSTERS 90 Schiedam laat opnieuw lang op zege wachten Geen illegale jachthaven in Oude Maas ïn welke opruiming kunnen ook kleine, slanke, girote, forse, lange en corpulente heren kiezen uit vele honderden pakken in hun maat? MUUR STEDELIJK MUSEUM BEKLAD SCHIEDAM SCHIEDAM Trevira 2000 Jersey Crêpe Maandoverzicht Spaarbank 1820 Diefstal handtasje Jongeman gewond bij aanrijding Auto over de kop GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19,30 uur telefoon 135430 DHS DRZ Inbraak in winkels aan Dr. Wibautpïein In Zuid-Holland méér arbeiders uit buitenland Musici Leger des Heils naar Finland Esperan lo-agendo lof In Richard Bmmmers opruiming. Vechtpartij voor café Appelmarkt Twee bromfietsers botsen Wethouder Reehorst uit Rotterdam: TV ALARM CENTRALE VRIJ ZWEMMEN n.v. Sportfondsenbad Schiedam maandag 14 juli 1969 - pag. 5 ADVERTENTIE De luxe van' Trevira 2000 Jer sey Crêpe,' de modestof bij uit nemendheid, brengen wij bin nen het bereik van ai die klan ten, die een fijne neus hebben voor iets bijzonders. De ideals stof voor modieuze jurkjes, pakjes, enz. (U voelt ze niet zo soepel) en waarvan U de voordelen wel kent: snel gewassen en zo droog. Deze Trevira 2000 Jersey Crê pe, een fijne stof voor de zo mer, liefst 140 cm breed, koopt U per meter voor nog géén twaalf gulden. 140 cm breed Op onze stoffen-afdeling, par terre, verkopen wij deze bij zonder fraaie Trevira 2000 Jer sey Crêpe, In vele kleuren w.o. cerise, wit, oker, aqua en bleu, 140 cm breed, per meter voor Ook maandagmorgen epen Géén tel. of schrift, best. ln de afgelopen maand werd by de Spaarbank anno 1820 te Schiedam 6.688.513,29 ingelegd en ƒ5.373.441,08 terugbetaald, tegen een inleg en terugbetaling van respectie velijk ƒ4.718.152,41 en ƒ3.858.953,37 in juni 1968. Met het anlegoverschot van Juru steeg het ml egoverschot 1969 tot ƒ3.894.389,08. Vorig jaar werd in de zelfde periode 3.211.246.52 meer in gelegd aan terugbetaald. Het aantal rekeningen bedroeg ulti mo juni 61.378 (30 juni 1968 60.092). Op 30 juni waren de aan dc spaar bank toevertrouwde gelden en de re serves voor ƒ42.702.575,31 belegd an effecten, voor ƒ8.939.125,80 in hypo theken en voor ƒ22.020.645,43 in on derhandse leningen, terwijl de onbe- legde en op korte termijn belegde gel den 8.310.400,91 bedroegen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag, Dc 27-ja- rige mejuffrouw P. J. S. doet bij de politie aangifte van diefstal van haar handtasje, dat zij achtergelaten op dc achterbank van haar niet afgesloten tvagen, staande op het Bart Verhalle- plein. In het handtasje bevonden zich haar rijbewijs en paspoort. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Met een rechter and erarin f rac t uu r en een her senschudding is do 17-jarige lasser B. M. uit Vlaardingen in het Holy-zie- kenhuis opgenomen, nadat hij op do kruising Vlaardingerd ijk-West Vest had verzuimd voorrang te verlenen aan een personenauto. (Van een onzer verslaggevers) SCHE0DAM, maandag. Een on bekend gebleven man is zondag met een personenauto aan de Lange Haven over de kop geslagen en daarbij een geparkeerdsfaan.de vrachtauto ge ramd. Na het ongeval is de man uitge stapt en verdwenen. De politie ver moedt dat de personenauto, die eigen dom is van de nog niet opgespoorde heer J. B. uit Rotterdam, is gestolen. ^wwi^vx^vwvvviA^vvvyvw Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten, *>X/WVVnAr^/W\A/VU^AXVfvnA^VVVVVV\A'' (Van een medewerker) SCHIEDAM, maandag. Schiedam blijkt patent te hebben op overwinningen die pas na o£ net vóór bet verstrijken van de offi ciële speeltijd tot stand komen. Ook in de gisteren gespeelde wed strijd tegen Wassenaar zagen de Schiedammers pas in de negende innings kans een 32 overwinning te grijpen. DHS, nog immer koploper DHS, deed liet wat dat betreft beter. Het versloeg met de ruime ejjfers van 412 .zijn Tilburgse tegenstander Forward Hitters en liet hiermee nog eens duidelijk doorschemeren wat het preten deert: een kampioenschap. DRZ tenslotte kon, zoals overi gens in de lijn der verwachtingen lag, tegen koploper SCR niet tot winst komen. Het verloor na een eentonige wedstrijd met 13—2. Nico Kolmeijer, die gisteren voor dc tweede keer optrad als coach van Schiedam, zat zich bijzonder verheugd hebben over het feit, dat Aad van de Hamer op zo'n bijzonder fraaie ma nier gooide. Maar wat hem ongetwij feld ook zal zyn opgevallen was het uitstekende veldwerk van Vermeulen en het de slagvaardigheid vam Ebben, die een gemiddelde haalde van 0,600. In de tweede innings liet Schiedam zijn eerste punt aantekenen, Bouman. voorheen speler van RAP en in .tegen stelling tot de andere keren een gehe le wedstrijd ingezet, sloeg een honk- slag, werd vervolgens verder gebracht door Roosloot en kon. tenslotte op een tik van Pannekoek over de thuisplaat komen, 01. Dat Wassenaar in de gelijkmakende slagbeurt niet tot scoren in staat bleek, kwam hoofdzakelijk door het briljante werpen van. Van de Hamer. Ook in de volgende slagbeurt van Wassenaar kreeg Schiedam* pitcher Van de Hamer slechts drie man tegen over zich. De eerste werd xnet drie slag naar de dug-oufc verwezen, de tweede nadat hij op he? eerste hoijk was uitgegaan en de la?tstc door een vamgbal. Wat in de voorgaande Innings ge dreigd had, gebeurde in. de vijfde; Wassenaar kwam terug. Eeden, door een tweehonkslag op de kussens geko men, werd namelijk door Pot binnen- igeslaigen.» 11. Het bleek echter noi met voldoende. Vervolgens kwam Bijl door een honkslag op de honken, zag kans door te dringen tot het derde honk en sprintte tenslotte na een fou te aangooi van Leurs met succes van drie naar thuis, 21. Schiedam leek teneergeslagen, zij het voor kort. Twee innings later al zorgde Ostiani, die zowel het tweede als het derde honk stal, voor dege lijkmaker nadat hij door Wim Faien- tijn was binnen geslagen, 22. Zoals laatstelijk te doen gebruike lijk bracht de negende innings voor Schiedam de uitkomst Met Van de Hamer op het eerste, Ebben op het tweede en Lupteer op het derde honk seinde coach Kolmeijer dat slagman Vermeulen een opoffertngsstoot moest plaatsen. Dit mislukte echter. Evenals trouwens de opofferimgsstootslag van Failentijn. Een vier wijd betekende daarna een automatisch punt, 23. In de gelijkmakende slagbeurt stond Schiedam de zege met meer af. Wenpersresultaten (Schiedam) A v. d. Hamer 724, (Wassenaar) Ver meulen en Danz (1057). DHS heeft in Tilburg met Forward Hitters korte metten gemaakt 412. Toch zag dat er in de derde Innings niet naar uit. Immers, tot aan het ein de van die innings moest DHS aankij ken tegen een 10 achterstand. In de vierde annmgs echter zagen de Schiedammers kans naast de thuisclub te komen en de innings daarop zelfs een voorsprong te nemen. En toen dat eenmaal gebeurd was, brak het slag- geweld los. Werpersresultaten. DHS de Lange 6—2—8; Forward Hitters Reö'en 5—99. DRZ trad tegen SCR zonder zijn werpers Jan van Grootveld en Rene Vogel aan en miste voorts ook achter vanger Henny Zagwijn. Uit noodzaak moest nu Jurry Blomsteel met het werpen worden belast, hetgeen hem niet helemaal vlekkeloos afging. Zijn cij fers toonden dit aan397 In de eerste innings reeds kon SCR door Websteijn, Van Putten en Braun duidelijk afstand nemen van het laag geklasseerde DRZ. In de derde innangs reeds keken de Schiedammers tegen een 8Q achterstand aan. En nog voordat de vierde innings was ver streken was deze reeds opgeiopen tot 101. De einduulslag was tenslotte 213. Werpersresultaten: DRZ Jurry Blomsteel 3—9—7 en SCR Bentiings- hof 12—0—3. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. In een drietal winkelbedrijven aan het Dr. Wibautpïein is het afgelopen weekein de ingebroken. Uit het pand van de Coöperatieve Nieuwe Waterweg wordt uit een geldlade in het magazijn een bedrag van f 300,- aan wisselgeld ver mist, terwijl de textielhandel A. A, T. aangifte doet van diefstal van een be drag van 75 uit een kassa, De poging tot inbraak bij de Kaashal is mislukt. (ADVERTENTIE) Zijn ze niet om zo in weg te stappen..... deze schattige in- stappantoffeltjes met aparte dekoratie? Damespantoffels in prettig in stapmodel, keurig afgewerkt, er is keus uit diverse leuke kleurerf," per paar voor nog géén vier gulden. Op onze parterre verkopen wij deze datnespantoffels, leuk "ge* dekoreerd, in de kleuren rood, bleu, geel en lila en de maten 37 t/m 41 per paar Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. In 1968 hebben in de provincie Zuid-Holland zich 3.000 buitenlandse werknemers meer gevestigd, da:i er uit de provin cie zijn vertrokken. In '67 werd een vertrekoverscliot van 3200 buitenlandse werknemers geboekt in verband met de neergang van dc conjunctuur. Het wegvloeien van buitenlanders in 1967 is een tijde lijk verschijnsel geweest. Het beeld van de jaren '62-'66 toen er sprake was van een vestigingsoverschot van buitenlanders in Zuid-Holland is te ruggekeerd. Deze cijfers vermeldt het jaarver slag van het Economisch Technolo gisch Instituut voor Zuid-Holland. Het aantal inwoners van Zuid-Holland steeg in de loop van 1968 met ruim 21.000 tot ca, 2.940.000 personen. Er was een geboorte-overschot van 26.000 (v.j. 27.000) en een vertrek- overschot van 4.700 (v.j. 7.600). Aangezien 3,000 buitenlanders zich vestigden, blijkt hieruit dat het ver- trekoverschot van Zuid-Holland naar de rest van het land in 1968 7.700 (v. j. 4.400) bedroeg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag Een groep van 56 musicerende jonge sol daten van het Leger des Hclls uit Ne derland en België vertrekt volgende week voor een drieweekse tournee naar Finland. In de Rotterdamse congreszaal van het Leger William Boothlaan 8 geeft deze groep op zondag 20 juli om 15.30 uur een gratis toegankelijke af- scbeidsuitvoering. Zaterdagmiddag 18 juli doet de groep zich van. half vier tot half vijf horen op de trappen van het beursgebouw aan de Coolsingel. MERKREDON, la 16an de julio klubvespero. Ni konversacios ce kado H, Letsch sr Lekstraat 100 b. Propa- gandu nian kar an. lingvon. STELLENDAM, maandag. - De Goereese vloot beeft zich za terdag op uitmuntende wijze ge presenteerd. is een. groot suc ces geworden; niet alleen omdat dit jaar het zomer weer meewerk te, maar meer omdat alle instan ties, die iets met visserij te ma ken hebben, aanwezig waren bij de derde vlootschouw, die werd afgenomen door de heer N. van der Brugge, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. De vissersbond werd vertegenwoor digd door haar voorzitter, de heer Hoekstra; de Tweede Kamer werd vertegenwoordigd door de heer Van Bennekom te Middelburg en het mi nisterie van Landbouw en Visserij door de heer Turmer. Er waien afgevaardigden van zus terverenigingen; van de Visserij-in-, spectie etc. Vanzelfsprekend waren de vissers van Ouddorp, Goedereede en Stellendam maar wat blij met deze belangstelling, maar zo mogelijk waren dc heren H. J, Smith, burge meester en D. Roukema, directeur van de Gemeentelijke Visafslag te Stellen dam nog meer verheugd. Burgemeester Smith maakte van de gelegenheid gebruik de provinciale en landelijke overheid er op te wijzen, dat de vloot-Zuid in ontwikkeling is en dat het van groot belang is, dat de overheid aandacht voor deze vloot heeft, omdat straks wederom een nieuwe vismijn gebouwd zal moeten worden; dat men een eigen markt aan het opbouwen is, waaraan de vissers hun medewerking voor een groot deel willen verlenen, maar waarbij het noodzaak is, dat ook de overheid hier voor aandacht heeft. De schepen inoe fen steeds weer vernieuwd en verbe terd worden; de garnalenvangst ligt de verenigingen zwaar op dc maag en tenslotte zal er een beroep op de over heid moeten woiden gedaan voor wat betreft het bevaarbaar houden van de havens, die door de uitvoering van de Deltawerken dreigen te verzanden. „De schepen krijgen groter diep gang, waardoor de havens dieper ge maakt moeten worden," gaf burge meester Smith de heren van de lande lijke en provinciale overheid mee, waarbij* hij graag de plaatselijke over- heidsbestuurders betrok. Dc heer Van der Brugge sprak zün ver- en bewondering uit voor de steeds groeiende vloot in haar aantal en grootte. H(j prees het initiatief van de plaatselijke overheid de visserU- 5chool te Ouddorp te stichten en haar daarna de handen boven het hoofd te houden, waardoor de school de groot ste in den lande is geworden, voor wat betreft het aantal leerlingen. „Men kan geen aanspraak maken van de plaatselijke overheid, wanneer men zijn vloot met aanpast aan de te genwoordig gestelde eisen. Uw omzet is in drie jaar verzesdubbeld. De re sultaten hiervan zyn zichtbaar. Uw burgemeester is een belangrijke scha kel geweest en wij hebben voor zijn optreden de meeste bewondering en lof. Hij behartigt uw belangen op een wijze, die niet voor verbetering vat baar is," aldus de heer Van der Brug ge. De heer Van Bennekom, die inder tijd het eiland Goeree-Overflakkee bij Zeeland wilde trekken, gaf hiervoor nu een verklaring. „Wij hebben des tijds één van onze beste mensen aan Flakkee, aan Goedereede, afgestaan, vergeet dat niet!" (hiermede doelde hü op de burgemeester Smith, wiens vorige standplaats Sint Annaland was), U bent hardwerkende mensen en. u hebt kans gezien het parlement hier te krijgen. Het is duidelijk dat u op deze wijze contacten wil leggen. Ik moet zeggen, het is een prestatie. De kost gaat voor de baat uit! Wij kun nen u niet beloven, dat alle wensen van de burgemeester gehonoreerd zul len worden. (Van een onzer verslaggevers) BAHENDRECHT. in de Carmsse Grienden in de Oude Maas nabij Ba- rendrecht is geen illegale jachthaven. Dit zegt het bestuur van het Recrea tieschap Oude Maas m een verklaring. Ze doel dit naar aanleiding van pübh- katies in verschillende dagbladen over een illegale jachthaven aan de Oude Maas. De vorige eigenaar, aldus het schrij ven, had met N.V. Kraayeveld, die ei genaar van de jachthaven zou zijn. een pachtovereenkomst lopen voor Griendlanden. Het Recreatieschap heeft deze pachtovereenkomst mei Kraayeveld voortgezet. Op zyn ver zoek is hem toegestaan m het aan grenzende water, dat hij met m pachi had, enkele bootjes provisorisch ter plaatse te laten liggen, onder uitdruk kelijk voorbehoud, dat zodra het Re creatieschap over het terrein wil be schikken deze bootjes moeten ver dwijnen. (ADVERTENTIE) (Met kortingen van 10 tot/125 per pak. Bij 3 pakken tegelijk: tenminste 200 korting én zelf uitzoeken.) Amsterdam, Kalveistraat(vlak bij de Munt). Rotterdam, Lijnbaan 79. HOEK VAN HOLLAND. In het kader van een uitgebreid oefenpro gramma speelde Hoekse Boys zater dagmiddag, op het terrein van de maatschappij Zeeland, een vriend schappelijke wedstrijd tegen de zater- dagploeg van Naaldwijk, Hoewel der de klasser Naaldwijk slechts met enkele Invallers moest aantreden, konden zij het tegen de Boys (4e klas) toch niet redden. De nederlaag van zeven tegen twee die de Naald- wijkers moesten incasseren was welis waar wat geflatteerd, maar de Boys verdienden zeker een overwinning. Vooral de zwakte in de defensie van de bezoekers werd goed uitgebuit. De grote ontdekking voor Hoekse Boys was ongetwijfeld de 18-jarige Dick Storm, vroeger junior by de Boys. la ter overgegaan naar Fortuna Vlaar dingen en nu weer terug op het oude nest. Hij scoorde maar liefst vier van de zeven Hoekse treffers. Een tot heden onbekend geble ven persoon heeft m de nacht van zaterdag op zondag de muur van het Stedelijk museum aan de Hoogstraat beklad met de tekst „SOS soep" en heeft verder over de twee aan weerszijden van de hoofdingang aanwezige borden een bus gele verf leeggegooid. Twee surveillerende politieagen ten ontdekten dit zondagmorgen. De brandweer zag kans binnen een kort tijdsbestek de verf van de muur en de borden te verwij deren. De politie tast wat betreft de dader in het duister. Het is ook met met zekerheid te zeggen, wat de persoon met de tekst SOS soep bedoeld heeft. Vermoedelijk heeft deze betrekking op de Sl i ch t j n-g Opbouw Schi ed a m. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Voor de deur van een cafe aan de Appelmarkt ontstond in de nacht van zondag op maandag een vechtpartij, nadat twee zeelieden een andere bezoeker in het café hadden lastig gevallen. Beide zeelieden liepen bij de vechtpartij verwondingen op en moesten worden behandeld m de Dr. Nolet-stichting. Later konden zij weer naar hun schip, de „Cayber" liggende bij de werf Wil ton Feyenoord, terugkeren. De bezoe ker heeft zijn beklag bij de politie ge daan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de Parkweg, ter hoogte van het Excel sior-veld, zijn zondagavond twee bromfietsers met elkaar in botsing ge- komen, waarbij mevrouw A. v. d. W.-V. verwondingen aan beide benen opliep en in de dr. Noletstichting moest worden behandeld. De oorzaak was deze. De jongeman was by hei inhalen van een langzaam rijdende personenauto met zijn bromfiets te veel naar links uitgeweken en had geen kans meer gezien de andere bromfiets te ontwijken BOTTERDAM, ,In één woord verbijsterend" noemt wethouder drs. J. Reehorst van Financiën de jongste circulaire van de ministers Witteveen en Beernink aan de gemeenten. In deze circulaire wordt aan de ge meenten meegedeeld hoe ver zij mogen gaan bij het opstellen van de uitgavenkant van de ontwerp begroting 1970. Hoever dat is, blijkt uit deze reactie van wet houder Reehorst: „De gemeente besturen zitten in de tang". Dc Rotterdamse wethouder van Fi nanciën voorspelt, dat het tekort op de gemeentebegroting: volgend jaar weer aanzienlijk hoger zal zijn, dan de 68 miljoen gulden in dit jaar. „Ik ben enkele jaren gleden als wethouder be gonnen met de vaste wil om de finan ciën van dc gemeente gezond te ma ken. Ik wilde van dat akelige tekort af. Maar ik kon die sanering natuur lijk niet alleen bewerkstelligen. Het rtfk zou moeten helpen. De nu afge kondigde maatregelen, geven me liet gevoel dat ik door „Den Haag" in de steek wordt gelaten. Bij zo'n beleid is een sanering van de gemeentcfinan- cien niet meer dan een illusie." De ministers Witteveen en Beernink hebben uitdrukkelijk meegedeeld, dat de uitkeringen uit het gemeentefonds voor 1970 m vergelykyig met die van dit jaar met worden verhoogd. Alleen de algemene loon- en salarismaatrege len zullen worden verdisconteerd, maar daarmee schieten de gemeenten mets op. Weliswaar wordt bij de uitkeringen van het rijk aan de gemeenten ook re- kening gehouden met een algemene prijsstijging van 3 procent, evenals vorig jaar, maar die prijsstijging be draagt thans al 7 pet. Voor rekening van de gemeenten blijft, als dit cyfer met veranc.ert, een prijsstijging van 4 pet. Drs. Reehorst meent, dait het finan ciële keurslijf waarin de gemeenten, zitten, te meer klemt nu steeds meer bevolkingsgroepen op zichzelf ge rechtvaardigde wensen op tafel van het gemeentebestuur leggen. Denk aan de verlaging van het klassegemiddelde 1 cièle keurslijf waarin de gemeenten op de scholen, aan maatregelen tegen lucht- en waterverontreiniging aan re creatieve voorzieningen Drs. Reehorst; „Als wy in deze tüd van hoogconjunctuur niets kunnen doen aan het inhalen van de achter stand in. do sociaal-culturele sector, wanneer dan wel?" Anders gezegd: de Rotterdam se wethouder van Financiën is niet van plan in de geest van de circulaire van de ministers Wit teveen en Beernink te bezuinigen op allerlei zaken die de gemeente onder handen heeft. Dan maar liever het begrotingstekort weer naar de honderd miljoen laten lo- - pen, redeneert hij, al is het met pijn in het hart. repareert uw tv. VLUG EN VOORDELIG. En tevens het adres voor het repareren en vernieuwen van uw tv-an- tenne. u belt wij komen. Tel. (010) 3-15011. Personeel gevraagd Bijverdienste. DE SCHIEDAM MER zoekt vakantiebezorgers Aanmelden tel. 267279, 'sa- vonds na zeven uur: tel. 155860 of 265104. S028 De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt voor Schiedam en omstreken vaste bezorgers(sters). Aanm. Hoog straat 75, Schiedam, tel. 257279, 's avonds na 7 uur tel. 155960 Foto, film en porjectie PASFOTO'S klaar, terwijl u wacht. Foto Van Vuurcn, Hoogslr. 10, Schi ed am. Tel, 2C6720. Let op het juiste adres Diversen Rijwielen en onderdelen, bin nen- en buitenbanden. Waar dat wiel draait, Hoogstraat 67- 69. Tel. 010—263436. S250 TIJDENS DE SCHOOLVAKANTIE Maandag 7—13,13.30—17.30 Dinsdag 7—13,13.30—17.30,10.4Q—20.50 Woensdag 7—13,13.30—17.30 Donderdag 7—13,15—17,19.40—20.50 Vrijdag 7—13,13.30—17.30,19.40—20.50 Zaterdag 7—8.15,13—15.30 Opleiding voor alle diploma's tijdens boven staande uren. Bij mooi weer geopend dak. Schiedam, Burg. Knapperttaan 245-C.TeL: O1O.26U0J»,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2