■mtëS&m ROTIERDAMS DAGBOEK Dienstverlening blijkt een beroep apart sr *193 Veel verbeterd in nieuwe RTM dienstregeling ROTTERDAM RIJNMOND opruiming opruiming FEIJENOORD START TRAINING IN BRANDENDE ZON Jongens vissen uit Nieuwe Maas zestig kleine inktvissen op In Hoeksche Waard vermoedelijk - weer poliogeval Een Vlaardinger Lij vierdaagse uitgevallen Jongetje vermist uitH. I. Ambacht SLOOP BARENDRECHTSE BRUG BEGINT DINSDAG AL 13.500 SEIZOEN KAARTEN VERKOCHT Nieuw! Goed! pag. 4 - woensdag 16 juli 1969 (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) Een single voor nog géén zes tig cent is altijd bespottelijk goedkoop....» maar het zijn toch de beroemde namen en de uitstekende (Philips) kwali teit die deze platenaanbieding zo spektakulair maken! Splinternieuwe Philips singles, waaronder de volgende zo be kende namen: Engelbert Hum- perdinck, Esther en Abraham Ofarim, Tha Rolling Stones, Ria Valk, Edmundo Ross,Bing Crosby, The Moody Blues, Af ter Tea, The Rhody's, John Mayall, The Motions en Man fred Mann. Deze singles met de vastge stelde verkoopprijs van f.4,50, verkopen wij op de eerste op- ruimingsdag (zorg dat U er vlug b'tj bent, dan is de keus immers 't grootst) per stuk voor nog géén zes dubbeltjes. Wie tot de opruiming heeft gewacht met het aanschaffen van nieuwe vitrages, verdient nu liefst meer dan een gulden op een meter van dezè prach tige vensterval Terlcnka flockprint vensterval, een prachtige val die niet te- onderscheiden is van de duur ste broderie vensterval, 55 cm hoog, kant en klaar met zoom en hoofdje, nu per meter voor nog géén drie gulden.. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. —Nu de brug onder de Oude Maas tussen Ba~ rendrecht en Heinenoord dinsdag 22 juli a.s. opengaat voor het verkeer heeft de RTM nogal wat vernieuwin gen in haar 2ojuist verschenen dien stregeling aangebracht. Over het algemeen genomen zijn de verbindingen van Rotterdam naar Schouwen-Duiveland, Goeree-Over- flakkee en Hoeksche Waard aanmer kelijk sneller geworden. Voor de sneldiensten zijn geen tus- senbalten tussen De Tunnel cn Rot- terdam-ZuidpIein (metro). De stopdiensten tussen do tunnel en Rotterdam-Zuidplein (metro) rijden via Barendrecht en het nieuwe NS- station Lombardijen. Er is een Nieuwe Trans Delta Ex pres (NTDE) autobusdienst tussen Dordrecht en Schouwen-Duiveland ingelegd, In de Hoeksche Waard is het aantal diensten verhoogd tussen .Dordrecht en het oostelijk deel van de Hoeksche "Waard. Bovendien is er op de werkdagen een half-uurdienst tussen Numans- dorp, Klaaswaal en Oud-Beijerland met Rotterdam en is de frequentie van de diensten op zondagen. Voor Goeree-Overflakkee is er een verho ging van de frequentie van de dien sten tussen Herkingen, Dirksland en Middelharnis en zijn er belangrijke uitbreidingen van de diensten op zon dagen. Voor Schouwen-Duiveland is er een nieuwe late verbinding naar Rotter dam en terug en meer verbindingen met Dreisehor en Kerkwerve en een belangrijke uitbreiding van de zon dagsdienst. door DICK VAN DE POLDER Engelbert Humperdincfc Esther en Abraham Ofarim The Rolling Stones Ria Valk After Tea John Mayail The Motions Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze flockprint terienka vensterval, met zoom en hoofdje, 55 cm j*j\ voor Duur van de opruiming t7 Juli tot 7 augustus. G ètn taf. of schrift best Morgenvroeg om 9 uur begint deze speciale verkoop singles, meric Philips, van vele bekende artiesten en groepen, nu per stuk ROTTERDAM, woensdag (ANP). Uit het water van de Nieuwe Maas hebben Rotterdamse jongelui dinsdag kleine inktvissen (zeekatten ge naamd) opgehaald. Het waren er in totaal ongeveer 60» waarvan een aan tal nog leefden. Nadat de jongens hune vangst op het politiebureau Linker Veerdam hadden laten zien werd een dier naar de Rotterdamse GGD ge bracht, waar dr. Biersteker de voor Nederland hoogst merkwaardige vangst bestudeerde, ,,Hefc is me een raadsel waar de beesten vandaan zijn gekomen. Voorlopig houd ik het maar op een natuurverschijnsel." Onmiddel lijk nadat de vreemde vangst bekend wend nam het Roterdamse drimkwa- terleldingbedrijf watermonsters. De proeven leidden tot de conclusie dat er niets ernstigs met het rivierwater aan de hand was. (Van een onzer verslaggevers) GOUDSWAARD, woensdag. Een tienjarig meisje uit Goudswaard is gisteren op vermoeden van polio over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis Dijkzigt in Rotterdam. Het kind was op jongere leeftijd niet Ingeënt, maar had wel meegedaan aan de vorige week gehouden klontjes- actie, die in de Hoeksche Waard is gehouden ter bestrijding van polio. In de Hoeksche Waard zijn tot nu toe vier poliogevallen geconstateerd. voor (Van een onzer verslaggevers) NIJMEGEN, woensdag. Nog geen kilometer verwijderd van de start van de Nijmeegse vierdaagse moest reeds de Vlaardinger Bert Krijgers uitval len, Bert was al om half vijf gestart en kort daarna viel hij over een vluchtheuvel die hij in zUn enthou siasme niet zag. Hij verzwikte zijn enkel .en zijn bril lag in gruzelementen naast hem. Wel probeerde hij nog verder te gaan, door een natte handdoek om zijn en kel te binden, maar toen hij de Waal brug was gepasseerd en de dijk naar Heurnen op liep werd het hem te machtig: hij gaf op. Vroegtijdig kwam voor Bert dus het einde van deze 53ste Nijmeegse vierdaagse. De trai ning van maar liefst zeshonderd kilo meter was voor niets geweest. De andere wandelaars uit Rotter dam en de omgeving van de Maasstad zijn gelukkiger geweest. Zij kwamen de eerste, maar bijzonder warme eer ste dag, zonder kleerscheuren door. Onder de2e moedige wandelaars be hoorden niet alleen de negentien man nen van de Rotterdamse brandweer, onder leiding van de heer Klouwen, die zoals ieder jaar samen met hun collega's uit Nijmegen lopen, maar ook de elf leden van de Rotterdamse Wandel Vereniging, met aan het hoofd d e heer H. Seijkens, die al voor de ze vende keer in Nijmegen is, doen het uitstekend. Nico Min I<= de benjamin in de groep: Nico loopt voor de eerste keer een vierdaagse. Wim Timmer daarentegen is de „kei": hij loopt ai voor de zeventiende keer mee. Het ging allemaal goed. Ze kwamen met uitzondering van Bert Krijgers allemaal over de eindstreep: ver moeid, maar ook gebruind want de zon heeft de Rotterdammers op de Betuwe-route geen moment In de steek gelaten. Duur ven do opruiming 17Juli for 7 augustus. Gten tel. afschrift, best Bent U morgen op onze huis- houd-afdeling voor zo'rt voor deliga broodtrommel, denk 'dan gelijk eens aan de cam ping, daar heeft U 'm evengoed broodnodig. Broodtrommel van slagvast plastic, enorm praktisch, licht in gewicht en gemakkelijk te reinigen. De trommel is uitgevoerd rn. twee kleuren met handgreep in deksel, nu als opruimingsaah- bïeding voor nog géén vier gul* den. DORDRECHT, woensdag (ANP). Sinds dinsdagmiddag wordt in Hen drik Ido Ambacht het zesjarige jonge tje Henny Beertema vermist. Het kind was met zijn moeder, broertjes en zusjes naar een" aap de Nood gelegen park gegaan. Toen de familie -naar huis wilde, blëek hij te zijn verdwe nen. Aan verdrinking wordt niet ge dacht aangezien het kind watervrees had. Op de dag waarop de lang verbeide verkeerstunnel onder de Oude Maas wordt opengesteld (dinsdag 22 juli) zal tevens een begin worden ge maakt met het slopen van de Barendrechtse brug. Dit is door Rijks waterstaat bekend gemaakt. De scheepvaart is door middel van een uitvoerige bekendmaking op de hoogte gesteld. Voor het verwijderen van de verschillende overspanningen is het vol gende schema opgesteld: 1. de tweede overspanning (gerekend vanaf de linker oever), 2. de eerste overspanning, 3. het hefgedeelte van de vierde overspanning, 4. het. hefportaal, 5. de derde overspanning (de voormalige draaibrug) en 6. de vijfde overspanning. Als de sloopwerk zaamheden beginnen zal de hefbrug worden geheven tot 45 meter boven NAP, waarbij de op- en afvaart op de gebruikelijke wijze met rode en groene lichten zal worden geregeld. Op bijgaand kaartje is met cijfers aangegeven in welke volgorde de diverse delen van de Barendrechtse brug worden gesloopt. DEN HAAG, dinsdag (ANP). Koningin Juliana is hedenmiddag, In gezelschap van prinses Irene en'prins Carel Hugo, va nde vliegbasis Soes- terberg vertrokken voor de jaarlijkse zomervakantie im Porie Ercole. Het ligt in de bedoeling, dat prins Bern- hard de volgende week naar Italië vertrekt. Prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven, die de reis naar Ita lië per auto maken, sluiten zich daar bij hun familie aan. Zoals gemeld brengen prinses Bea trix en prins Claus en hun beide kin deren dit jaar hun vakantie door iö eigen land. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze brood trommels van siagvast plastic, met prima sluitend deksel, in de kleuren S\SÏ oranje en WTb (ADVERTENTIE) bij macaroni, hramm...? i Ook lekkerbij vlees, I soep enz."omtos"is i] 0) trouwens ook heer- ff r lp: kü bami, nasi en ma ...zo uit bet vuistje. (Van ome sportredactie) De belangstelling voor seizoen kaarten is dit Jaar b(J Feljenoord groter dan ooit. „Ik schat dat er al 13.500 zjjn verkocht," iel sta- dionadtnlnlstratcur Jansen. „De eerste ring Js praktisch uitver kocht en er zijn ook al geen sei zoenkaarten meer voor de eretri bune tweede ring. De belangstel ling Js nog groter dan in het Jaar dat Fcüenoord voor de Europa Cup tegen Real Madrid moest spelen." In het stadion wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de ac commodatie. De overkapping bo ven de eretribune tweede ring wordt gedeeltelijk vernieuwd cn in vak C is men bezig de banken te vervangen door stoeltjes. In een gedeelte van vak A Is dit al eerder gebeurd. Fefjenoords voorzitter Guus Couwenberg vertelde dat het de bedoeling is om op den duur alle banken door stoeltjes te vervan gen. Ook aan het speelveld wordt gewerkt. Op de noordelijke spccl- heift heeft men een lichte ver zakking gecorrigeerd. it fCök* Am m o L y voor Duur van do opruiming 17 juli tot 7 augustus. Géin tel of schrift best GEBAKKEN UITJES (ADVERTENTIE) H Er zijn. vele zaken die ons ergeren in het dagelijks leven. Het gebrek aan dienstbetoon bijvoor beeld. Nu hoeft dit niet te ontaarden in kruipe rige slavernij, daarvoor zijn we al te lang so ciaal bewogen bezig. Aan de andere kant leeft een grote groep in ons maatschappelijk be stel van de servicever lening, de rest moet daar dan ook staat op kunnen maken, Dit principe werd duide lijk geschonden in het ver haal dut em van onze le- zere vertelde. Een bedaard man die zoals hij zei „tracht zich met al te vaak te ergeren, omdat Ik begrip voor relativiteit probeer aan te kweken". Hier volgt zijn verhaal, in eigen bewoordingen: „Gisteren spoedde ik mij naar de spaarbank te Rot terdam om. een luttel geld bedrag af te halen, dat ik nodig had omdat Ik.-mijn financiën deze maand ver keerd had georganiseerd. Ik bewoog mij eerst naar een loket, waarvan Ik dacht dat het 't juiste loket was. het kookpunt, dan toch wel in beweging brengt Zelf heb ik er altijd de post in als ik op een druk ke dag per trein uit Rotter dam moet afreizen. In de schitterende glazen hal zijn welgeteld veertien loketten uitgespaard in de glaswand aan de achterzijde. Wat denkt u? Juist, als je geluk hebt zijn er drie loketten open. Of de RET. U moet weten dut ik mij per openbaar vervoermiddel door deze sta d beweeg. Ik pleeg een week coupon, af te halen in het ronde RET-huisje op het Stationsplein. Eens was ik in ochtendlijke haast mijn schrijfgerei vergeten overigens een kardinale fouit voor een journalist en ik vroeg beleefd aan de man achter de balie of ik even een potlood of balpen mocht lenen, om deze cou pon tn te vullen. Hij had niets, zei hij en zeker zes man düo achter zijn rug in een gezellige kring zaten te praten, hadden ook niets. In de borstzakjes van som migen 2ag.Sk echter duide lijk de clip van een balpen vastzitten. Ik drong aan en eindelijk kwam een oudere chauffeur mij te hulp. Als blikken hadden kun nen doden, was ik als een verschroeid brokje vlees ter redactie aangekomen. Ik werd verwezen naar in lichtingen. Daar stond ik om- tien. voor half een ach ter een andere klant, die weliswaar laugraam doch terdege werd afgeholpen door een juffrouw. Juist was ik aan de beurt, of ze pakte haar tasje en ver dween. Ik bleef staan. Ach ter het loket spoedden zich wazige figuren in stofjassen heen en weer: driftige hy pochonders (noot vertaler: zwaarmoedigen) die elkaar bevredigden door stelsel matig briefjes uiit te wisse len. Ik bleef wachten. Ach ter me stonden nu zes men sen. Ik ergerde me en zei tegen een figuur die zo dicht langs het loket kwam dat hij mij wel moest ho ren: „Meneer, is er mis schien een kleine mogelijk heid dat wij even worden geholpen". .Het 1b lunchpauze", zei Mann poeders, de beroemde pijnstillers nu óók in Nederland te krijgen. Werkt snel, afdoende en zéker. Bij kiespijn, hoofdpijn, periodieke pijn, iheumatisehe pijnen. Mann poeders - ook als tabletten en cachets. Manm het groene doosje bij apotheek en drogist. Theo van Duivenbode kreeg het te kwaad met de warmte- en moest opge frist worden door René van Eek.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1