Richard Br ummer houdt 10 opruimingen. SCHIEDAM leerfing- verpleegsters Vrouw bij gasexplosie vrij ernstig gewond vrij zwemmen in avonduren niet mogelijk' gemeente schiedam Miehelle Leclêrc in Maassluis ÏN EEN WONING AAN ROZENBURGERPLEIN Zeveiide wielerronde van Maassluis 1 augustus Richard Brammerï! Weer 700 Ridderkerkers willen telefoon ZANDLICHAAM VOOR KABELS Turk (30) in Bad Groenoord 'aan dood ontsnapt Jongetje loopt in vijver Julianapark Zomerconcerten beginnen morgenochtend B, en w. Ilellevoetsluis treffen maatregelen Leiding gemeentewerken verlaat Bleiswij k Broersveld 58 - Telefoon 15.86.51 Schiedam POLYETHER Vermiste jongen verdronken Na ongeval overleden BROERSVELD 58 GEMEENTE SCHIED AM Gemeente Schiedam KOERIERSTERS vrijdag 18 juli 1969 (ADVERTENTIE) MAASSLUIS, vrijdag, De be faamde Franse organiste Michelle Le- clerc zal dit jaar weer een -tournee door Nederland maken voor het .geven van enige orgelconcerten. Zij genoot haai' -opleiding bij de befaamde Franse organvsc Jean Langlais. Michelle Leclerc, die geboren Is i" Sens, waar zij momenteel organiste .- van de Grande Gr thedral, is tevens een voortreffelijk pi'iniste. Een verbluffende techniek en een uitzonderlijke begaafdheidzijn de voornaamste eigenschappen van dei- Franse organiste. die dit jaar voor de zesde keer naai- Holland komt. Behal ve iti Utrecht'en Amsterdam zal Mi chelle het orgel bespelen in de Imma- nuelkerk te Maassluis op vrijdag 25 juli a.s(~v-• Tijdens déze uitvoering, die om 8 uur n.m, begint zullen wetiken tón, ge hore gebracht worden van Clerem- bault, Bach, Franck, Marcel-Dupre en Messiaan.. - Niet alleen opruiming voor normale maten. Maar ook voor kleine, slanke, grote, forse, lange, corpulente, extra grote, extra lange en extra corpulente maten. Vele honderden pakken per maatgroep. Kortingen van 10 tot ƒ125. Bij 3 pakken tegelijk: tenminste 200 korting én zelf uitzoeken. Dus; beter 3 pakken in uw kast dan 10 in 't rek. Amsterdam, Kalverstraat (vlak bij de Munt). Rotterdam, Lijnbaan 79 8 De woning na de explosie. MAASSLUIS Doordat op zater dag 2 augustus de wielerronde van Schiedam verreden zal worden, heeft het bestuur van de wielerronde van Maassluis, die voor de zevende maal wordt venreden, het raadzaam, gevon den hun ronde een dag tevoren, dus op vrijdag 1 augustus, te laten rijden. Dit heeft tot gevolg dat er nu be kende renners als Fr, Ouwerkerk, Rudi en Wim Liebrechts, Wim Bra- venboér, B. Kronen en de winnaar van vorig jaar Tino Tabak aan de start zullen verschijnen. Het is echter ontzettend jammer, dat Fedor den Hertog op 1 augustus niet van de partij kan zijn, omdat laatstgenoemde op deze datum mee rijdt om het baankamploenschap van Nederland. Behalve de amateurs zul len ook de nieuwelingen en burgers hun rondjes rijden in Maassluis. Aan vang 3 uur. ADVERTENTIE) {ADVERTESTltl) Uw geld'is meer wéard jn de opruimingneem b.v. deze. polyaether matrassen, normaal zou U daar f,125.- -,f.132.5Q voor betalen, nu koopt U ze met meer dan 40 gulden voor deel. 2-Persaorts matrassen van een hoogwaardige kwaliteit poly aether, dat een prima ligging garandeert, bovendien stofvrij is en gemakkelijk te hanteren. Deze matrassen met doorge stikt bovenblad, overtrokken met fraaie damast en met ge borduurde borden nu voor zo'n speciale prijs. Op onze Gordijnen-afdeling liggen ze klaar; de möbiste vi trages die ooit voor Uw ven sters hingen.' Franse 'voile mystères, extra hoog, 210 en 240 cm, irt pas teltinten of ivoor, bedrukt met fraaiedessins. Een partij van deze voiles uit de series vati 8.75 10.50 nu door elkaar per meter voor nog géén vier gulden. (Van eon onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. - Bjj een gasexplosie gistermiddag in een woning aan het Rozenburgplein in Schiedam liep de 60-jarige mevr. M. C. L. Buijck-Bynens ernstige brandwonden op aan haar gelaat, armen en benen. De vróuw, dié naar de Dr. Nolet- stichting moest worden overge bracht, verkeert niet in levensge vaar. De 29-jariige mevr. .G, Nbordyk uit de Nieuwe Maasstraat, die op het mo ment van de explosie met een kinder wagen, waarin haar negen maanden oude zoontje Mario zat, langs de wo ning liep, raakte eveneens gewond. Z& kreeg snij- en brandwonden en moest evenals trouwens de baby, wiens haantjes licht waren geschroeid in. de Dr. Noletstidhting worden behandeld- Daarna konden moeder en kind weer inaai- huis terugkeren. "Wat betreft de ooraaak van de ex plosie tast men. nog in het duister. Wel had één van de mensen van de Ge meente Technische Bedrijven, die op het trottoir voor de woning bezig was met het vernieuwen van, de huislei dingen, even tevoren de meter, snel zien draaien. Dit duidde op éen lek in de leiding, maar nog voordat de man maatregelen kon nemen vond de ex plosie plaats. De politie heeft de inwoonster, de eerder genoemde mevrouw M. B. B., die later, in de achterkamer in een stoel werd aangetroffen, nog niet kun nen horen. De bij de explosie ontstane brand was van geringe betekenis en kon door de brandweer met één nevel- straal worden geblust. De tussenmuur naar het trappenhuis werd bij de ex plosie, die in verschillende delen van Schiedam is gehoord, weggeblazen. De schade, die zich uitstrekt tot en kele aangrenzende panden vele ruiten gingen verloren loopt in de duizenden guldens, Dc politie en de arbeidsinspectie stellen op het ogen- blik een onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, .vrijdag. Naar eerst thans bij dc politie bekend is gewor den, is woensdag in Bad Groenoord de 30-jarige Turk M. Y, ternauwernood aan de dood ontsnapt. De man was in het water van het grote bad onwel ge worden, hadteveel water binnenge kregen en was naar de bodem gezakt, Dc 20-jarige hulpbadmeester H. van K. die 'onmiddellijk nadat twee kinde ren do man op de bodem hadden zien liggen, kt het water sprong, kon, de Turk. in bewusteloze toestand aan .de kant halen. -De chef-badmeester H. van H. koor later met succes mond- op-mond-beademing toepassen. .De in Rotterdam woonachtig zijnde Turk Is 'ter observatie in d«j Dr.Nolet- stichting opgei.omen. Kij verkeert niet Jn levensgyva-air. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De vierja rige Edwin Gv'as gisteren spelender wijs in de vijver van het Julianapark gelopen. De -twaalfjarige Inge Gellens die evenals.net ventje woonachtig is in dev. Abbenbroeksestraat, sprong vrijwel onmiddellijk daarna mest haar kleren* in het water. Zij zag kans het kind op het dróge te halen. Een onbe kend gebleven voorbijganger heeft de kinderen even later naar de Dr. No- letstichting overgebracht Zij bleken geen nadelige gevolgen van dit avon tuur te hebben overgehouden. Franse Voile éénmalige aanbieding RIDDERKERK, Er be staat weer een groot gebrek aan tele foonaansluitingen in Ridderkerk. De vrije nieuwe installatie, die nog pas een paar jaar geleden gereed kwam en sindsdien al weer een paar maal is uitgebreid, is volledig bezet. Op het ogenblik is men bezig, aan een uitbreiding van de capaciteit van de centrale met duizend nummers. Er, bestaat echtei al een wachtlijst met 700 aanvragen voor eën nieuwe aan sluiting.- Bovendien komen èr per maand zo'n- honderd nieuwe aanvragen voor telefoon binnen. Ruw geschat betekent dat, dat op het moment waarop de uitbreiding gereed is (in februari '70) en er duizend nieuwe abonnees kun nen worden aangesloten,' dat er op nieuw een wachtlijst bestaat met vijf honderd namen. 120x190 cm 130x190 cm TUSSEN het Beatrixpark en de Rijksweg 20 is men sinds enkele dagen bezig met het aanbrengen van eeri zandllchaam, waarop volgende maand kabels voor de Stroomvoorziening in de Botlek zullen korren ie rusten.. De dienst van Gemeentewerken spreekt de bewering dat er op dezelfde, plaats een oprijweg zal worden aangelegd te^en. Men acht het' echter niet uitgesloten dat in de verre toekomst de Parkweg met de in Bijdorp gelegen Schiedam- seweg zal worden verbonden, maar hieromrent heeft men nog geen vast omlijnde plannen. VLAARDINGEN, vrijdag. Mor gen van 11.00 12.00 uur wordt het eerste van een reeks zomerconcerten. op het Orande-CariHon in de toren van de Grote Kerik op de Markt gege ven. In tegenstelling tot voorgaande jaren, worden deze concerten dus niet meer op vrijdagavond gegeven. De se rie zal zaterdag aanstaande worden geopend door de Amerikaanse beiaar dier Milford Myhre, die in de periode van 19 tot en met 26 juli een tournee langs een aantal Nederlandse beiaards maakt. Het programma van. de heer Myhre luidt: prelude voor carillon Matthias van den Gheyn, volksliedjes uit vele landen: Bt-öw away the morning dew, Engeland, daar was een'sneeuw it vo geltje, Nederland-, auprès de ma blon de, Frankrijk, every night when the sun goes in, Verenigde Staten, muss i denn, Duitsland, andante (alt sonate voor 47 klokken), percival price. Hedendaagse Amerikaanse carillon muziek: three short pieces, Jean Mil ler (bestaande uit:) a. Air, b. Lullaby, c. Ghanty Lament, Milford Myhre; Sarabande, Ronald 'Barnes; etude Gary White, mode (uit melisraas voor carillon), Frank T-ir.ro, in dulci jubilo (from, carillon boek), Roy Hemlin Johnson, sonate 2 voor carillon, Sjef van Balkom: andante, allegretto, ada gio, allegro-andante. (Van een onzer verslaggevers) HELLEVOETSLUIS, vrijdag. Burgemeester en wethouders van Hel- levoetsluis zullen maatregelen treffen wanneer de beheerder van het ge meentelijk badhuis van Nieuwenhoorn weer met vakantie is. Het raadslid W. Kievit (Groep Kie vit) had daar in schriftelijke vragen om gevraagd toen. hemdezer dagen was opgevallen dat het badhuis was gesloten, omdat de beheerder met va kantie was. Vrijdagavond om 6 uur begint de opruimingsverkoop van de-' ze prachtige Franse voile mys- tère, in pasteltinten en ivoor, bedrukt met fraaie dessins, 21 Oen240cm hoog, per meter Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze 2-per- soons polyaether matrassen van een prima kwaliteit, met doorgestikt bovenblad, gêbor-. .duurde borden, het damast in blauw of goud. Elko vrijdagavond tot 9 uur open Duur van cfo opruiming - 77 Juli .tot 7 augustus. Ciift tol of schrift, best (Van een onzer verslaggevers) BLEISWIJK, vrijdag. De heren R. J. van dér Meulen, hoofd van ge meentewerken en W. P. j. de Ruiter, plaatsvervangend hoofd van gemeen tewerken, gaan het dienstverband met de gemeente Bleiswijk beëindigen. De heer "Van der Meulen gaat naar Den Haag, hij treedt per 1 oktober a.s, in dienst bij het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening, waar hij bij de provncale drecte komt. De heer De Ruter gaat naar Capel- le aan. den IJssel, hij wordt daar per 1 november a.s. technisch hoofdambte naar. Elke vrijdagavond tot 9 uur opari Duur van da opruiming - 17juli tot 7 augustus. Cfén tel. of schrift, bast Directeur Bad Groenoord ROTTERDAM, De. 23-jarige me vrouw E. Visschraper~2mnémers uit de Retiefstraat werd gisteren in de Pretorialaan; getroffen door een raam, dat van de 4e etage'viel. in de kwaliteit van schuimrubber, en schuimplastic in iedere maat en elke dikte voor boot, caravan etc. SpCCia,e 90 x 190 x 2 cm6,95 aanbieding polyether platen 90 x 190 x 4 cm 13,50 (Van een onzer verslaegevers) SCHIEDAM, vrfjdag. De direc teur van het Bad Groenoord, de heer B. 3. Hrfrana, Is niet van plan in te gaan op öe suggestie van verscheidene inwoners van de ivyken Groenoord en Kethel om het bad in de avonduren open te stellen voor die, mensen, die vanwege hun werk overdag niet in staat zijn te zwemmen. •De heer Helsma is namelijk van mening dat een ieder, die in deze zo merperiode gebruik wil maken van het bad, daarvoor tussen 's morgens Half zeven en *s avonds zeven uur best een gelegenheid kan vinden. Afgeaien hiervan nog lfjkt het de directeur van Bad Groenoord onrede lijk tegenover de verschillende vereni gingen, die altijd al to de avor.tf.uren gebruik hébben gemaakt van het bad, om deze vrij-zwemmers nu toe te laten. (Van een onzer verslaggevers) HENDRIK IDO AMBACHT, vrijdag. Vanmorgen om half negen is in de Noord het lijkje gevonden van de sinds dinsdag vermiste zesjarige jon gen Hennie Beer tenia uit Hoofd wijk Z te Hendrik Ido Ambacht. Een schipper vau een bok die in de Noord lag, zag het l'\jkjc drijven. Hij waarschuwde de rijkspolitie die even later het lijkje opdregde. Het staat wel vast, dat de jongen door verdrinking om het leven is ge komen. Op het lichaampje zijn geen sporen van een misdrijf gevonden. De officier vian justitie heeft vanmorgen het lijkje vrij gegeven. Hennie Be externa-, die uit een gezin van twaalf kinderen kwam, werd ge vonden op ongeveer honderd meter afstand van het strandje aan de Noord in hot Noordpark, waar bij dinsdag middag had gespeeld- Toen het gezin Beertema -tegen het. eind. van de mid dag naar huis wilde gaan, was de jon gen -spoorloos, Een woensdag en don derdag gehouden speurtocht door de Rijkspolitie van Ambacht, de gemeen tepolitie van Zwijndrecht en Am- bachtse ambtenaren, had geen resul taat. De rijkspolitie van Hendrik Ido Ambacht neemt aan, dat Hennie Beer- tema dinsdag al verdronken is.- ROTTERDAM, donderdag. De 26-jarige classificeerder A. A. Warner van de Rotterdamsestraat, die zondag morgen j.l. op de kruising Maashaven W.Z. Bananenstraat met zijn auto tegen een verkeerspaal hotste en door de klap uit zijn wagen werd geslin gerd, is in het Dijteagtziekenhuis aan zijn- verwondingen overleden. Polyether matrassen bekleed met mooie damast Tol. 158651269583 Schiedam (ADVERTENTIE) Spreekuur van de contact-ambtenaar Medegedeeld wordt, dat het spreekuur van de contact-ambtenaar volgende week zal worden ge houden. voor de bewoners van "WEST en CEN TRUM; op maandag 21 juli, des avond van 7—8 uur in het. Stadhuis (hoofdingang),. Grote Markt Schiedam, 17 juli 1969. De burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij hun besluit van 18 juni 1369, G.s. nr. 873/1, hebben. vastgesteld het landelijk deel van. de gemeente Schiedam, ingevolge artikel 1, lid. 3, van de Verordening bescherming landschap Zuid-Holland en artikel 1, lid 4. van de Woonschepenverordening Zuid-Holland. Dc desbetreffende kaart ligt voor een ieder ter gemeente-secre tarie (afdeling Openbare Werken) ter inzage. Schiedam, 18 juli 1869 De burgemeester v.n. - - M. J, M, van Kinderen, l.B. De Schiedammer (Het Hotter- dams Parool) vraagt vaste BE- ZORGEftS(STEHS) voor Schie dam en omstreken. Aarnn. Hoogstraat 6, Schiedam. Tel, 267279, 's avonds na 7 uur tel. Personeel gevraagd Pasfoto's klaar terwijl u wacht. FOTO VAN VUUREN. Hoog- straat 106. tel. 266720. Let op julgte adres. SQ28 Rijmelen en onderdelen. Bin nen- en buitenbanden. „WAAR DAT WIEL DRAAIT", Hoog straat 67—69, Schiedam. Tel. QLO-283436. S250 Erkend ziekenfonds- leverancier Diversen Hoogstraat 91 Bil verdienste. DB SCHIEDAM MER zoekt vakantie-bezorgers. Aanmelden: tel. 267279; 's avonds na zeven uur; tel. 155960 of 2S510L SÜ2Ö

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2