KANS OP VERVOLGING EDWARD KENNEDY - JBÊgM Zwaarste strijd langs Suezkanaal sinds 1967 OAS bezorgd over schenden van bestand Honduras- E1 Salvador siüii Twee militairen omgekomen bij neerstorten van Piper Cub Na auto-ongeluk waarbij vrouwelijke passagier verdronk afïiü SSSiH ISRAËLISCH-EGYPTISCH LUCHTGEVECHT pag. 4 - maandag 21 juli ook op de Edwin Aldrin op het moment, dat hij als tv/eedc mens voet op de maan zet. Alan Bean die is aangewezen voor de volgende maanreis met de Apollo 12 volgt gespannen de maanlanding van zijn voorgangers. Een menigte van naar schatting tienduizend personen volgde gisteravond rn Newyorks Central Park op een reusachtig scherm de landing en applaudisseerde enthousiast bij Armstrongs eerste stap op de maan. In Londen had men op het befaamde Trafalgar Square een groot televisiescherm opgesteld. WASHINGTON, maandag (Reuter/NYT)De organisatie van Amerikaanse Staten is van ochtend in spoedzitting bijeen gekomen om de rapporten te be spreken over schendingen door El Salvador en Honduras van het wapenstilstandsakkoord, dat za terdagochtend na bemiddeling van de OAS tussen beide landen werd gesloten. Volgens "waarnemers van de OAS z!jn de Salvadoriaanse strijdkrachten, die vorige week maandag Honduras binnenvielen, bezig hun posittes naar voren te schuiven in plaats van de door de OAS gelaste en door belde partijen aanvaarde terugtrekking van de troepen te beginnen. Volgens militaire woordvoerders In 131 Salvador hebben Hondurese" vlieg tuigen zaterdagmiddag na het ingaan van het akkoord bombardementen uitgevoerd op Salvadoriaanse grens dorpen, waarbij ongeveer 75 mensen om het leven zou-den zijn. gekomen. De Salvadorianen meldden boven dien dat Hondurese troepen, gisteren het vuur hadden geopend op hun stel lingen in het noorden waar het staats hoofd van El Salvador, Fidel Sanchez Hernandez, de troepen inspecteerde. Hernandez bleef ongedeerd. Leden van de OAS verklaarden in Washington dat de zogenaamde „veer tien families" van Salvador, een klei ne groep landeigenaren die de macht in handen hebben, de regering van Hernandez dreigen met ontslag als hij zijn troepen van Kondurees gebied te rugtrekt. EI Salvador heeft herhaaldelijk ver klaard bevreesd te zijn voor represail les tegen de 300.000 Salvadorianen die in Honduras wonen na het bot stand komen van een permanente wapen stilstand. 1 De OAS zal nu een hulpprogram opatellen voor de Salvadorianen in Honduras. Men zal nieuwe woonplaat sen en meer werkgelegenheid voor deze mensen proberen te vinden, TECGE, maandag (ANP), Op het vliegveld Teuge Is gistermiddag een militaire riper Cnb neergestort, waar- bU twee militairen om het leven zfjn gekomen. De slachtoffers zHn de'eer ste luitenant J. F, T. Kreeft en H. J. Regtult van de vlierbasis Volkel. De Piper Cub sleepte een (burger) zweefvliegtuig op. Door nog niet op gehelderde oorzaak heeft het toestel op 80 meter hoogte snelheid verloren, waardoor het zich in de grond boorde. Na hot neerstorten vloog het toestel in brancL Hat zweefvliegtuig kon tijdig wor den losgekoppeld en is veilig aan de grond gezet. De inmiddels uit het water gehaal de auto van Eü'ward Kennedy bij de brug waar het ongeluk plaats vond. EDGARTOWN, maandag. (NY Times, Reuter, AP) Tegen de Amerikaanse Benator Edward Kennedy zal vermoedelijk een ge rechtelijke vervolging worden ingesteld na een auto-ongeluk dat hem in de nacht van vrijdag op zaterdag "op een van de eilanden voor de kust van de staat Massachusetts overkwam en dat aan een voormalige secretaresse van zijn broer Robert, de 29-jarige Mary Jo Kopechne, het leven kostte. De politieautoriteiten verwij ten Kennedy dat hij voortijdig de plaats van het ongeluk heeft ver laten en de politie niet snel ge noeg heeft gewaarschuwd. De ar rondissementsrechtbank van Ed- gartown zou zich vandaag bezig houden met het verzoek van de lokale politiecommissaris Arena tegen de senator een vervolging in te stellen. Kennedy heeft 24 uur de tijd te i vragen of hij door de rechtbank ge boord kan worden. Doet hij dit tóet dan zal waarschijnlijk een dagvaard!- gtnig tegen hem wonden betekend. De senator stortte omstreeks mid dernacht op het eiland Chappaquid- diok met zijn auto vanaf een smalle brug in een vijver. Hij zelf kon uit het voertuig komen. De vrouw, d!e door Kennedy na afloop van een feestje bij een vriend van'de senator naar het veer gebracht zou worden dat het eiland met de stad Ed'gartown verbindt, verdronk. Volgens een verslag dat Edward Kennedy later zelf van het ongeluk deed was hij van de goede weg afge raakt en vervolgens bij een houten brug terechtgekomen. Hier raakte zijn auto, op nog onduidelijke wijze, te water. De auto zakte met het dak om laag .naar de bodem. De fienator herin nerde zich niet hoe hij zelf uit de auto is gekomen. Later had hij naar zijn zeggen verschuilende malen vergeefs gedoken om te trachten de vrouw te redden.. In een toestand van shock en uit putting was hij teruggewandeld, aldus Kennedy naar de plaats van het feest waar nog enkele vriendonvan hem b.jeen waren. „Er stond ean auto voor het huis geparkeerd en ik ging op de achterbank zitten. Toen vroeg lk ie mand om me naar Edgartown te bren gen." Politie Daar zou Kennedy enige tijd heb ben rond gelopen la een staat van verdwazing en vervolgens maar zijn hotelkamer zijn- gegaan. Volgens zijn zeggen had hij zich enige tijd later pas gerealiseerd wat er precies ge beurd was en had zich toen onmiddel lijk gemeld bij de politie. Toen waren echter reeds verschillende uren verlo pen na het ongeluk. De politie was hiervan inmiddels reeds door andere mensen op de hoogte gebracht en had Het lijk van de jonge vrouw uit de auto gehaaid. De reconstructie door de politie van de met het ongeluk samenhangende feiten ondermeer - het tijdstip wijkt op enkele punten af van de door Kennedy gegeven lezing. De fractieleider van de Democraten in de Senaat Mike Mansfield sprak gisteren als zijn mening uit dat het incident Kennedy's politieke carrière niet zou schaden. Het was de tweede maal dat de 37- jarfge Kemedy aan de dood ontsnap te. Vijf jaar geleden was de senator door velen beschouwd als een. poten tiële kandidaat voor de presidentsver kiezingen van 1972 betrokken bij een vliegtuigongeluk. Hij Dep toen ernsti ge beschadigingen op aan aijn rug. CAIRO/TEL AVIV, maandag (AFP, Reuter, NY Times) Is raëlische en Egyptische strijd krachten hebben gisteren ter land, op het water en In de lucht gevechten geleverd, die meer dan op enig ander tijdstip sinds 'de zesdaagse oorlog in 1967 het ka rakter van een complete oorlog aannamen. Israëlische en Egyptische vliegtui gen bombardeerden eikaars stellingen langs het Suezkanaal. In een serie luchtgevechten zouden volgens Cairo 19 Israëlische toestellen *Un neerge haald. Volgens Tel Aviv gingen slechts twee vliegtuigen verloren cn zouden vijf Egyptische vliegtuigen z«n neergeschoten. Cairo geeft het verlies van een toestel toe. Tijden de bombardementen woedde ook een hevig artiUerieduel langs het kanaal dat tot gisteravond zes uur duurde. De gevechten begonnen toen de Is-, raëli's gistermorgen hun' reeds verr wachte vergeldingsaanval lanceerden tegen de Egyptische stellingen op een eilandje bij Suez, aan het zutdelnde van het kanaal. Da aanval was het antwoord op een aanval door een compagnie Egyptische commando^ begin vorige wedt op. Israëlische stel lingen bij Port Taufik. Israël heeft bekendgemaakt dat bij de aanval van gisteren aan Egyptische kant tientallen doden en gewonden zijn gevallen, terwijl de eigen verlie zen zes doden en negen gewonden be droegen, Geschutsstellingen en radar posten op het eiland zouden zijn ver nietigd. Egypte daarentegen meldde, dat de Isrëlische eenheid na een gevecht van man tegen man was verdreven en dat ongeveer dertig, Israëli's zijn gedood. Aan Egyptische zijde zouden zes man zijn gewond of gedood. Verder verlo ren de Israëli's volgens Cairo drie van de tien landingsvaartuigen en een Mi- rage-straal jager dde twee helikopters begeleidde die drenkelingen trachtten op te pikken,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1