Zo wordt de Euromast i P: SCHIEDAM WALDO SCHIEDAM Étiiii SCHRIJFMACHINES verwerken vele, VELE LIEFDES ROMANNETJES Karei Appel GEEN KRANT ONTVANGEN? Incident B" het boetseren gebeurde gis teren een Incident met ramp zalige gevolgen: een compleet woonhuis werd met voorbedach ten rade ineen gedruktDe oorzaak was deze. Jongetje A had met jongetje B ruzie gekre gen over het gebruik van het restant stuk gele klei. De ruzie liep zó hevig op, dat jongetje B als door ingeving besloot een einde te maken aan buurmans kapitale villa. Optimist WD-ei's gekant tegen steigei's voor schepen aan Maasboulevard VAN BR1ENEN OORDBRUG IN STEIGERS o 0 SI' 'W Bezwaren in raad tegen hogere entreegelden voor Blijdorp URSUS DHS RUDI PIJPER Fietsex'g en hoge voei'tuigen xnogen niet dooi* tunnel Churchillplein raterdag 26 juli'1969 - pag. 5 fVö» een onzer verslaggevers) jeüGDFESTUN, zaterdag. Jeugdige typisten op Schiedams grootste, jeugdevenement in de Sporthal hebben met hartstocht geleden de liefde tot onderwerp gekozen. Ze mediteren over en provoceren met de erotiek. Ook Peter Muis, ld jaar, haar tot net niet op de schouders. Hy ver- trouwde het velletje papier in de schrijfmachine het vólgende toe: „Ik ben op vakantie naar Dene marken geweest. Ik heb daar veel gedanst, want er. waren, daar veel knappe meisjes. De kon vooral goed Engels met him spa-eken. Ik vroeg wanneer zij .trouwden, ze zeiden dat ze trouwden waaneer ze zestien wa ren, Eerst kregen ze een baby en dan trouwden ze pas." Peter Muis is een opgeruimde borat, HIJ antwoordt in een stijl die tegenwoordig eng modern is. Waar om draagt Peter lang haar? Hij: „Je moet met je tijd mee,kerel." Hoe vinden z'n ouders de haardracht: „Afschuwelijk, maar óök zij begrij pen dat ik niet onder kan. doen voor mijn bujurvniend." Dan was er twee gohrijsmachi nes verder - een briefje van een jongen, die todgaf tussen de,mazen van de controle te. zijn doorgekro pen, „Ik ben te oud om hier te mo gen meedoen, maan ik verveelde pnjjn eigen1." Ook deze jongen, van wie.alleen bekend is dat hij op die Parkweg woont, schijnt veel belang stelling te hebben voor hetgeen er zoal leeft en groeit Zijn briefje aan de grote onbekende luidde: ben met vakantie naar Oostvoorne ge weest en er waren daar veel knappe meisjes,.De duinen waren trouwens ook erg mooi." JJET kan aan ons liggen, het kan toeval zijn, maar schil deren gebeurt tegenwoordig in Wie.kan dit-anders zijn dan Pe ter Muis, liefdesromanschrijver nummer één. Het is spijtig dat we u de uitdrukking op het ge zicht niet helemaal kunnen laten zien, maar de ton? uit de mond dient als compensatie. geheel andere standen dan we vroeger gewend waren. Boven dien is niet alleen de kwast meer functioneel, ook de vingers en de palm van de hand kunnen soms verrassende effecten op het doek aanbrengen. In de sporthal, bij.de schilder- en bladder stand, heeft men. deze mo derne vorm van illustreren helemaal }n de vingers. René Troost ook. Hij w negen Jaar, vindt dat hij bijzon- eer goed'kan schilderen (hierin zult u. hem na de bestudering van het nierbij afgedrukte Troost-werkstuk gelijk geven) en stelt nadrukkelijk vast dat hij het van niemand .heeft'. werk van zijn vader heeft, zo zegt hij. niets met schilderen te ma ken, Itepé Troosis buurman, Cor van Winder, laat bij zijn oeuvres duide- uitkomen w.ie hi] bewondert: Karei Appel. Hij heeft eerst zichzelf van een dikke zwarte streep verf onder de neus voorzien en is daarna, zoals hij passend zegt, „maar wat gaan rotzooien." Hij iaat nu we er toch waren wilde hij het best voor- „P®nzijn tien in de verf gedoopte vingers met een triomfantelijke boog 2? Wanco vel neerdalen en f?Q2?t zichtbaar van zijn geleverde prestatie. Zo werkt Cor van Winder. Bel voor 19,30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze Plaatselijke agenten, Een van de vijftig aanwezige arbi ters in de Sporthal kon erger voor komen. Over arbiters gesproken, Arie van de Bremer is een, heel bijzondere. Hij is gekleed als een agrariër, en spreekt zoals we dat alleen van ie mand kunnen verwachten, die zijn tijd doorbrengt op de Academie van Beelden en Kunsten. Arie van de Bremer is het prototype van een jeugdleider anno 13Ö9: met lang haar. „Jeugdleiders met korte broe ken bestaan niet meer," vindt hij. Of hij de kinderen met raad en daad bijstaat? „Nee, als ze wat vragen houdt het verband met eten en weg gaan." tTET warme weer van de afgelopen x dagen heeft geen invloed op de stemming van jeugdambt-enaar Rena. Al is zijn hoop dat Jeugdfestljn '60 een recordjaar zou worden, in rook opgegaan, hij -blijft zich als DE grote optimist gedragen. Hij zegt nu: „Het is natuurlijk fi nancieel erg a art ge naam om de Sporthal afgeladen met kinderen te hebben. Maar dan loopt de helft schaloos rond. Bovendien is het dan niet mogelijk dat de kinderen hun werkstukken tot in de perfectie af werken. Dan moet alles vlug vlug." Dat er per dag toch nog gemiddeld 700 kinderen naar de Sporthal ko men (verleden jaar met minder fraai weer waren het er ongeveer 850) is volgens jeugdambtenaar Rens te wijten aan het feit, dat Jeugdfestijn drie weken later 15 begonnen dan voorgaande jaren. „De kinderen hebben nu al drie wéken op straat gespeeld. Ze zijn het zat. Ook Bad Groenoord kennen ze nu van btonen en van buiten. Vorig jaar startte Jeugdfestijn bijna gelijk met de gro te schoolvakantie. Dan. gaan-ze een keuze maken. Nu niet." Clown rPENSLOTTE dit.. Al experiraente- rend was het gisteren een naar schatting twaalfjarige clown, die wat betreft zijn omvang veel weg heeft van de legendarische Dik Trom, ge lukt?, zei hij: „Jé moet zielig kijken zoveel krentéboüen te versieren darj een ander. Antwoordend op de vraag van zijn vriend hoe hem dit was ge lukt, zei hij: „Je moet zeilig kijken en knipogen." DE SPORTHAL in Schiedam is onderverdeeld in, zoals op de foto blijkt, verschillende vakken, In elk vak kunnen zo ruw-geno- men twintig kinderen zich ver. maken met een bepaald speel- onderdeel. Op de voorgrond Is dat het werken met plasticant, in het vak daarachter wordt geboet seerd. DIT is René Troost. Hij is negen de beoordeling van zijn oeuvre, jaar en vindt dat hij „bijzonder graag aan u over. goed schilderen kan". We laten (Van eeu onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. VVD- fraotievoorzltter mr. K. Staab heeft ln eendrachtige samenwerking met VVD-wethouder mr. H. C. G. D. Polak van Stadsontwikkeling gedaan gekre gen, dat een voorstel van burgemees ter en wethouders'om 264.000 gulden beschikbaar te stollen voor de bouw van vier steigers voor binnenschepen aan de Maasboulevard donderdag van de agenda van de gemeenteraad is af gevoerd. De leidster bij het pannekoeken bakken is Hetty Buddingh, pas geslaagd voor het einddiploma lyceum. Op de foto staat zij in het midden met wit schort. In noodgevallen kan Hetty gebruik maken van het vlak in haar buurt aanwezige brandblusapparaat ROTTERDAM, zaterdag Op de kruis tog Spangse KadeToussatnt- stoaat is gisteren de 16-jarige brom fietser Ronald Rond van de Schie- damseweg door een vrachtauto aange reden. De jongen kreeg een slagader lijke bloeding aan het rechter boven been en een breuk in het rechter on derbeen! STE1GERC0NSTRUCTIES op Rijksweg 16 kondigen grote ver tragingen voor het verkeer aan. Na de bouwvakvakantie worden de rijroosters in de zuidelijke af rit van de Van Brienenoordbrug vernieuwd. Het verkeer zal er voor moeten worden omgeleid. Dat geschiedt met behulp van rijstrookslgnaleri ng (kruispljlver- lichting). Grote portaalconstruc ties worden nu reeds aange bracht. De herstelwerkzaamheden zullen zo mogelijk buiten de spitsuren worden uitgevoerd. ROTTERDAM, vrijdag. De 50> Jarige rasvriraw F, A, Boers Is gister avond om het leven gekomen b() een verkeersongeval op de kruising van de Boszoom en het Langelaaidsopad. De vróuw werd met haar bro-mfletg geschept door een personenauto, en kwam via de motorkap en de voorruit op het wegdek terecht. Het slachtoffer werd zwaar gewond naar het Berg- wegzte'ke-nlmfs gebracht, waar-zij bij aankomt al bleek te zijn overleden. Zo gaat de Euromast er uit zien.. De hoogte van de parknaald verandert van ruim honderd in ruim 170 meter. Als het zover is kunnen de bezoekers van Euro mast 1 na betaling van een tweede toegangsprijs mast num mer 2 'beklimmen'. Dat gebeurt door middel van een om de paal draaiende liftkooi, die uit twee etages bestaat. De tocht naar boven duurt circa zes minuten. Het verblijf in de top duurt niet iang. Ter stabili satie van mast nummer twee wordt onderaan een groot vat met olie aangebracht. Dit-voorkomt dat de mast te veel heen en weer zwaait. Euromast nümmer twee kost ruim twee miljoen gulden. Deskundigen van Van Eesteren, die tien jaar geleden de Euromast bouwden, hebben berekend dat tegen verhoging van de eerste mast geen. techni sche bezwaren bestaan. De tweede mast is van Zwitsersè makelij. Er staan reeds van der gelijke masten in Zweden en de V.S. Het is de bedoeling dat de niéu we Euromast een belangrijke rol gaat spelen .in-de manifestatie Communicatie '70'. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De fracties Van de PSP, Boerenpartij en CPN hebben zich donderdag verzet tegen een hoger garantlebedrag voor de Diergaarde Blijdorp, ZIJ konden ovenwei niet verhinderen, dat de ge meenteraad toch dit garantiebedrag verhoogde van 1,250.000 tot 1.350.000 gulden. Het verzet van de drie fracties werd gemotiveerd met een verwijzing van de verhoging van de entreegelden van Blijdorp per 1 januari van dit jaar. Deze verhoging liep van 2,50 tot ƒ,3.— voor volwassenen en van ƒ1,25 tot 1,50 voor kinderen. Ook de tarie ven voor groepsbezoek, de toegang tot de uitkijktoren, de zaalhuren en de huur van stands zijn verhoogd. Burge meester en wethouders hebben aan die verhoging hun goedkeuring gege ven, De drie fracties vondén datin deze tijd, waarin een algemene prijs» stop geldt, niet terecht. "O ET nieuwe seizoen ia voor elke club belangrijk. Wat zal het bren gen? Iedereen hoopt op een kam pioenschap, maar voor weinige clubs is dit maar weggelegd. Voor HESB Is dit seizoen uitermate belangrijk. Im mers, aan het einde van dit seizoen ge an de nummers een tot en met vier uit de tweede klasse over naar een in het seizoen '70-71 nieuw te vormer» eerste klasse. HBSS heeft dus wat waai' te maken. Wat de accommodatie van HBSS betreft: deze is als van een eerste klasser. Er is de afgelopen maanden hard gewerkt. Er Is een geheel nieuw lokaal voor materialen gekomen, een aparte bespreekkamer en een prachtig ingerichte EHBG-fcamer. Waarbij we dan n-iet moeten vergeten, dat de ad ministratieruimte, de bestuurskamer, de kantine en de grasmatten een goe de beurt hebben gehad, da:, er recla meborden zijn geplaatst en dat op het Rcoringsbord een klok is geplaatst. Kortom: HBSS heeft niets aan hei toeval overgelaten. X>IJ Urses zijn de zaken ook stevig aangepakt. Ook daar worden momenteel d*e kantine en de kleedka mer grondig opgeknapt. De kantine krijgt een .nieuw plafond, een nieuwe ingang met garderobe en nieuwe toi letten. De bestuurskamer wordt ver bouwd en het interieur vernieuwd. Donderdag moet alles klaar zijn. TNDIBN het allemaal loopt zoals in do lijn der verwachtingen ligt. kan men zondag DHS als honkbalkam pioen begroeten. DHS speelt namelijk teven zijn enige rivaal Geldrop, Men dient er evenwel op voorbereid te zijn. dat Geldrop de zaken energiek zal aanpakken om het kleine kansje op de titel te blijven behouden. Ter gerust stelling: Bob Soudijn weet van wan ten. De kans bestaat echter dat DHS het ?.al moeten doen zonder de met vakantie zijnde Jan Kooijmm Indien het op een kampioenschap uitdraait, Rudf Pijper ..briljante tijd... dan Is er vanaf negen uur gelegenheid om de spelers en de coach te felicite ren ln het clubgebouw. De andere honkbal-wedstrijden zijn Blauw Wit-~Schiedam en DRZ—Gou da. Deze laatste wedstrijd begint zon dag om 11.00 uur, TN het zwembad Wolf slaan tn Bre- A da heeft, we hebben het gisteren in deze kolommen al varmeid, de 13- jarige Schiedammer Rudi Pijper de eer van de stad hooggehouden. Op de 150 meter vlinderslag wist het lid van SZC kampioen van Nederland te wor den met de prachtige tijd van 1.10.1. Dat dit geen vergissing was. had Rudi Pijper die morgen al bewezen toen hij zich met een tijd var* 1.12.2 in de fine Ie had gezwommen. De finale wasoverigens een zeer spannende race. Bij het keerpunt op de vijftig meter, welke Rudt in 32.9 tec. zwoiylag hij nog met Frans Kri- ger van Het IJ uit Amsterdam gelijk. Bij het Ingaan van de laatste 25 meter toonde Rudi Pijper zijn uitstekende conditie en liet hij de Amsterdammer achter zich. De prestaties van de 13-jarige Ruud Pifper krijgt nog meer glans door hel feit, dat hJj dit jaar voor het eerst in de groep jongens onder de 14 jaar meezwom. terwijl de andere finalisten aan het einde van dit jaar naar de volgende groep zullen overgaan. Niet alleen voor Rudi, maar ook vooT zijn coach Th. RomelJn die Rudi drie seizoenen traint, was het behalen van dit kampioenschap een groot mo ment. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDA7V/T» var ij dag De tunnel onder het Churchillplein die- vanmiddag officieel in gebruik Is gesteld aal verboden 2ijn voor voertuigen 'die hoger zün dan 3.80 me ter. Komende uit de richting>Eèn- drachtsplein moeten deze voertuigen bovenover rijden. Ook langzaam verkeer (fietsers en bromfietsers) mag van deze tunnel geen gebruik maken. In verband met het nog niet gereed zijn van de secundaire weg moet ver keer uit de richting Groeneodaal met bestemming Coolsingel en Schiedam- sedijfc, voorlopig de oude route volgen vla de Nieuwstraat en de Bulgersteyn. Ondertrouwd: -W. Borgstrom, 21 Jr. en G. J. de Ruiter, 19 Jr.: P. Paalman, 25 jr. en R. J, R. W. A, jongetvengel, £1- Jr.; A. G. Heddes. 22 Jr. en G. J. Roeters,.' It Jr.; D. van der Hoeven, 23 jr. en A, E. van Otter- 'Ico, 23 Jr.; J. H. W. de Joode. 21 jr. en J. Kerzsemeljer, 20 jr.; L. Van d«T Marei, 23 jr. en C. M. E. Jïazewtokel, 10 Jr.;. J. H. ■Nab, 25 jr. en E. P. j. de Baas, 18 jr.; J.'H. van der Ree. 21 jr. en. C. A. C. Schaap, 19 Jr.; P. Veerbeek, 20 Jr, en W. E. Sterrvau, 37 jr.; J. J, V.s, 22 Jr. en. M. Stelginga, 20 ir-i J. A. Vos, 35 jr. en H, Grljzenhout X! Jr.: H. J. de Zwaan, 28 jr. en E. A- M. HetJ- Masten'brcek. 20 jr.; M. J. Klampers, 34 Ir. en H, M. st&ver, 19 jr.: M. Schaap, 22 Jr. en J. Liekendlek. 28 jr.: N. J. Schokker, 21 Jr. en R, van der Raaf, 20 Jr.; P. M. van der Viugt. 22 Jr. en M. Cleverlnga, 17 jr.; C, JAnsen, 22 jr. en A. E. C, C. de Boo. 23 Jr.: W. Pannekcek. 22 Jr. en J. C. Spruijt, 20 Jr.; A:. J. van Bochove, 21 Jr. en G. Valk. lfl Jr.; J.wan. Doorn. 23 Jr. «a CJ, Poot ,23 Jr.; A. J, Hordlju, 32 Jr. en P. de Gans, 30 jr.: R. van Leeuwaarden. 22 Jr. en G. P. Küela, 18 Jr.; G. J. Polderdijk, 21 jr. en M. C. Breman, 23 Jr.; J. F. van Rijn. 23 Jr. en M. J. C. Ktelnekoort, 24 Jr.; A. Maan, 22 jr. en C. de Jong, 21 Jr.; S. P. van der Pol. 44 jr. on E. Heesbeen, 41 jr.: J. Vos. 19 Jr. en H. Kinds, 21 Jr.; A. van den. Berg, 27 jr. er» M. A. J. Klasse. 19 jr.; C. A. Evertee, 19 jr. en A. Stark, 20 Jr. Geboren: Danny M. zv. M. S. Klink en F. P. L. Stouthandel; - Raymond A. 2,v, W. C. M-e-sng en M. E. van der Horst; Steian H, R. zv. O. H. M. Maas en A, M, van de Sandt. Overleden: P. van der Linden, 75 jr.; J. Bitter, 88 jr. wed: C. Verkade, Personeel gevraiigd Bijverdienste, De Schiedammer zoekt va-kanttebezorgers. aanm. tel, 237270. 's avonds na 7 1:1 tel, 153900 ot 263104. SI DB SCHIEDAMMER (Het Rot- Urdams Parool) vraagt vaite bezorgersisters) voor Schiedam en omstreken. Aanm. Hoozstr, "8. Schiedam, bel. 267279 Avonds na 7 uur tel. 135960. Diversen Kapsalon Hélêne. De iw3on voor de betere permanent. Al onze permanenten 10 Incl. BTW. Gratis halen en brepgen huntifierbrieven, aie volgens ons oordeel met ter zske doende reageren op de- inhoud van de advertentie, worden niet doorgezonden. Grote sortering tulnartlkeltn bij „WAAR DAT WUL DRAAIT", Hoogstr. 87-69, j Schiedam, tel. 010-268436. S230 CITROEN AUTOMOBIELBEDRIJF II VA I A Pa II roto. film en project ie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht, Foto Van Yuuxeu, Hoogstr. 78, Schiedam, tel. 28720. Let op j uitte atren. S180 Werkpiaais: Bokelvveg 88-90; Quick-service Singel 41-45, Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2