Ik heb wei eens gedacht: ik houd er straks mee op ÉSBM1I3 kees baas over zijn werk als Wim Muilwijk de grote winnaar JEUGDLEIDER OP INTERNATEN SCHIEDAM mms SCHIEDAM ":7r "'c Zoon mishandelt zijn 65-jarige moeder Aad Nuis spreekt over Weinreb in Erasmusdorp hetrnuwhaar als e sport 200 cavallino betrouwbaar als géén anderbeeft veel voordeliger! Kon. onderscheiding voor J. Huyzer Fortima VI. vanavond tegen SW Cor v. d. Gijp mogelijk trainer bij Nieuwkoop 'Tour van Drie' groot succes HAL-directeur J. W. Brand Tweede geval van polio in Nw. Lekkerland overleden Man hakt aap stuk staart af Eerzuchtig Krediet voor beurs gevraagd DE om koffieprijs in kort geding legen winkelier üEEN KRANT ONTVANGEN? voor 19.30 uur 13-5430 Bel De Schiedammer vasie bezorgers(siers) N.V. SCHENKER CO'S JONGELUI i KÉES BAAS, 25, getrouwd, vader van een dochter, }rs op <zUn achttiende jaar, na een studie voor bouw- tnndig tekenaar, als hoofdberoep jeugdleider. Hy werkte drie jaar in een tehuis voor debiele kinderen en Itarna in een internaat voor moeilik opvoedbare jonge- fa Zün werk- en woonplaats is thans Schiedam, in het ïrtflütunt „De Ltndenhof" aan de Lange Achterweg, al- plaats is voor 96 kinderen. Kees Baas behaalde het A- cn B-diploma voor jeugdleider en is vast voornemens zich verder tc bekwamen in een volgens zijn zeggen moeilijk maar mooi vak. Het instituut „De Linden- hof" ligt in het centrum van Schiedam verscholen tus sen visueel onaantrekkelijke en eeuwenoude pandjes. Hoe een jeugdleider er werkt, vertelde Kees Baas aan onze verslaggever JAN D. SWART. \LS je straft, moet het opvoed- ,./Y kimdlig verartowoomd zijn. Ben a'jraf moge nooit dienen als veugeDiimg. Bovendien: je moet bij het opleggen van een straf altijd ie mensen aankijken. Niet impul sief reageren, maar hersens gebrui ken. Als hier een jongen komt met een trauma als gevolg van het feit dat rijn vader hem thuis bont en blauw heeft geslagen en Je zou datzelfde kind hier by wijze van spreken voor straf een draai om z'n oren geven, dan zit je tout Radicaal fout. Een jeugdleider zou zó iets gauw ivergeten. Een. kand niet. Dat is meteen volledig in de war. Met fco'n kind kun je weer helemaal van voren af aan beginnen. Gega randeerd, Alles wat je doet moet gemotiveerd zijn. Als de jongens van mijn groep 's middags om half vier van school thuis komen en Jan en Piet vragen, of ze de stad in mogen, dan kan het zijn dat Jan wel en. piet met mag. Dat is geen kwestie van voortrekken, daar zit gewoon wat andere achter. Maar en dat as belangrijk Pret heeft recht om te weten waarom hij niet mag. En Kom dan maar opdraven met je motieven. Zo onder vier ogen meen ongekunsteld gesprek. Bik kind, om welke reden het ook hier in het Instituut verblijft, heeft zo'n, individuele benadering nodig. Niets is zo belangrijk dan dat de jongen vertrouwen in je heelt, Ook al mag hij de stad niet Ais jeugdleider dien je je plaats te welen. Het zou fnuikend zijn wanneer je de ene dag weigert en de andere dag toestemt. Zo'n ongenuanceerde houding werkt een opstand in de hand. Sowieso. Je hoort het dikwijls genoeg, En als een groep moeilijk opvoedbare kinderen echt verkeerd wd, berg je dan maar. Het is altijd mog zo, dat je opvoeder bent bij de gratie van de jongens. Overigens: het is nog nooit misge gaan. beschouw dat niet als groot spraak. "Want óók ik erger me wel eeni, aan de houding van de grcep-in-totaal. Neem nou het tv-kyken. Als je met de groep wil botsen, dan kan -dat het beste als het om tv-kijken gaat, Er zijn nu eenmaal program ma's waar jongens van_ dertien, veertien jaar wild op zijn, maaT die nu net niet voor hen geschikt zijn. Ga zelf maar na welke. In zo'n situatie heb je dart de poppen aan het dansen. Goed aan het dan sen zelfs. Waar het dan altijd op neer komt is dat zij morrend en in slow motion near boven of naar bed gaan. Ed dat lokt irritatie uit. "PR is ook wel eons een tijd ge- ■u vreest dat ik bij mezelf dacht: rk houd ermee op. Dat was, laat ik 'ns kijken, zes jaar geleden. Ik was jeugdleider op een internaat voor debiele kinderen. Op een leeftijd van negentien jaar. En raad eens hoe oud die geestelijk zwakke kinderen waren? Ouder dan ik. Dan kroeg je de situatie dat ze telkens de kont tegen de krib gooiden. Met zozeer omdat ik jonger was, want dat beseften ze niet Maar het was toch alsof ze het voelden. En dan valt het met mee om ze stuk voor stuk dn toom te houden. Maar het is net als in elk ander vak: je leert met vallen en opstaan. Je moet doorbijten. Er wanen mo menten dat sk dacht, Kees, je doet het fout. Maar ook dat hindert niet, als je maar eerlijk blijft. Als je een groep krijgt, moet je ieder een vanaf het eerste begin even veel kans geven. Voorkeur heb je altijd, maar als je recht-toe recht aan, zonder kronkelwegen, te werk gaat kan het geen kwaad. Het komt best eens een enkel keertje voor, dat er oen jodh hier thuis" (Kees Baas woont met vrouw en dochtertje intern. J.S.) „komt om zijn nieuwe broek te laten zien. Dat hindert niets. Dat joch as wel kom, ook al moet je zulke bezoe ken met stimuleren era ook al weet je van te voren dat "hij de volgende dag zaj zeggen dat ie bij de leider boven is geweest. Hiermee schep ak geen precedenten. Zyn vriendje, naar wie d'e voorkeur niet direct f i"/; KEES BAAS: „Je moet een vrouw treffen, die zich voor dit werk interesseert, anders wordt het niets." zou uitgaan, zou immers óók wel kom zijn. Deze kinderen zoeken iets. Als ze problemen hebben en die heb ben ze dam willen, ze dae kwijt. Dat hoeft niet speciaal aan de groepsleider, dat kan aan de di recteur, dat kan aan de hoofdlei der, maar evengoed aan de linnen- juffrouw. Waarom niet? Maar weet je wat voorkomen moet worden? Dat er eon soont gezins relatie ontstaat tussen jongen enerzijds en de man c.q. vrouw- dic-alles-aanhoorfc anderzijds. Die linnen juffrouw bijvoorbeeld moet en dat is wel 'ns moeilijk er voor waken dat ze geen moeder figuur wordt, Ev moét afstand blijven. Vroeger was dat met. Vroeger zag men het juist als de ideale situatie wanneer de linnenjuffrouw -~ la ten we haar maar ais voorbeeld blijven aanhouden de moeder rol vervulde. Nu in. geen geval De jongens moeten immers het idee hebben, dat het hier slechits een tijdelijke zaak is. Laat ik het goed zeggen: zo tenmin ste gaat het in De Lindenhof. Best mogelijk dat zo er bij andere in ternaten andere methoden op na houden. Moet eïk internaat ook voor zich weten. VVTAT de mensen zich blijkbaar wel 'ns afvragen is dit. Is het et- ■genbjk wel wenselijk om moeilijk opvoedbare kinderen bij moeilijk opvoedbare kinderen onder te brengen. Worden de kinderen hierdoor nog niet eens extra moei lijk opvoedbaar. Dan zeg ik nee. Al die kinderen die hier m dit in ternaat zyn samengebracht hebben één levensgroot probleem. Het kar van verschillende aard zyn, net komt m feite op hetzelfde neen ze kunnen zich in hun omgeving moeilijk aanpassen. En wal krijs je dan wanneer zulke ;Ti* - - donderdag 31 juli 1909 - pag. 5 '."K; kinderen samen onder één dak zijn. Dan krijg je een soort lots verbondenheid. Ze accepteren hun lotgenoot. Ze gaan zich makke lijker bewegen. Ze worden makke lijker m de omgang en je hebt het lek boven. Hoelang de kinderen in ht internaat blijven? Dat is ver schillend. In vele gevallen gaat de plaatsing van de kinderen op ini tiatief van de ouder® zelf, m ande re gevallen geschiedt plaatsing door de kinderrechter of door de voogdij-vereniging. Maar het ver blijf varieert, schat ik. zo Uissen één en twee jaar. Het is wel zó, dat ze gedurende hun verblijf in dezelfde groep blijven onderverdeeld. Je moet moeilijk opvoedbare kinderen nooit voor verrassingen plaatsen. Ze moeten zich met behoeven af te vragen hoe dc mlieuwe groepsleider o| groepsleidster er wel uit zal zien. Daarom ook heeft elke groep, be staande uit twaalf jongens vanaf het begm twee jeugdleiders cn twee jeugdleidsters. Tenminste: dat is het ideale aantal. In praktijk komt het erop neer, dat jeugdleidsters schaars zijn. moet immers echt wel pittige vrouwtjes hebben voor zulk werk. Trouwens: een vaste groep is met alleen noodzakelijk voor de jon gens, maar ook voor de leidmig. Hierom: je moet elke jongen ir zijn gedragingen afzonderlijk kun nen observeren. Je moet weten o hij in zijn gedrag vorderingen maakt en je moet tijd en gelegen heid hebben om voor zijn probi< men. open. te staan. Dat is onmoge lijk wanneer in het leiderskorps de ene mutatie de andere opvolgt. Waarom ik jeugdleider ben gewor den? Misschien omdat mijn vrouw het was? Nee, echt ik weet het met. Het is geen roeping. Als je ik pijn in m'n buik. Ik werïk als jeugdleider omdat ik mijn gold moet verdienen. Maar het is werk dat ik graag doe. Daarom ook ben ik bereid soms zeven uur ovei-- werk te maken voor een vergoe ding die in geen enkele verhou ding staat met die van het be drijfsleven. Het werk voor de kin derbescherming pakt me. Ik zal ook nooit wat anders gaan doen, ook al heb ik in feite voor bouw kundig-tekenaar gestudeerd". {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. In een pand aan de Nicolaas Bcetsstraat in Schiedam is gisteravond een ernstig ongenoegen geweest tussen de 65-Jarl- ge mevrouw J. S.-K. en haar 30-jarige Inwonende zoon J. K.. waarbij de zoon dc moeder beeft mishandeld. De moeder, die volgens getuigen uit het raam moet zijn gegooid, is met ernstige hoofdwonden in het gemeen teziekenhuis opgenomen. Zij verkeert niet in levensgevaar. Na het gebeuren gisteravond sloot de vermoedelijk geestelijk niet vol waardige zoon zich in de woning op. De politie, die eerst nog pogingen in het werk stelde om de toegang tot het huis te forceren, maar daarin niet slaagde, zag pas 's nachts kans met de inmiddels gewaarschuwde 42-jarige heer H. J. K., eveneens een zoon van het slachtoffer, de woning te betreden. De 30-jarige J- K. werd niet naar het hoofdbureau van politie overgebracht. De politie zal pas een onderzoek in stellen nadat de moeder is geboord, In de woning in de Nicolaas Beetsstraat is een ravage aangericht. ROTTERDAM, donderdag (ANP). Vrijdagavond komt op verzoek van dc Rotterdamse Boekverkopersbond de schrijver-criticus Aad Nuis naar het tijdelijk opgerichte Erasmusdorp op het Schouwburgplein te Rotter dam om daar zijn visie te geven op „De lof der zotheid van de kwestie Weinreb". Oorspronkelijk zou Renate Rubinstein komen, maar zij moest het laten af weten omdat ze nog een stapel do cumentatiemateriaal over de zaak Wcmrcb moest doornemen. Zij raadde aan Aad Nuis naar Botter dam te halen, omdat zy samen met hem het nawoord in het derde boek van "Weinreb („Naspel") zal schrij ven en hij minstens zoveel van de kwestie weet als zij. Aad Nuis (geboren in 1933) studeerde politieke en sociale wetenschappen en is thans aan de Leidse Universi teit verbonden als wetenschappelijk medewerker voor de moderne Ne derlandse letterkunde. Publïkaties: "Wisselend weer ('63), Wat is er ge beurd in Amsterdam? ('66), De Ba- lenkraai ('67) en Twee schelven hooi ('68). (ADVERTENTIE) SCHICTBAANSÏRAAT 7 25.12,34 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Aan de heer J. Huyzer, magazijnmeester bij de N.V- Werf Gusto in Schiedam, js vanmorgen ter gelegenheid, van zijn veertigjarig ambtsjubileum, toegekend de ere-medaille verbonden aan ae Orde van Oranje Nassau in Zilver. De toegekende onderscheiding werd de heer Huyzer, wonende aan de Van Bleiswijkstraat 50 in Vlaardingen, uit- i-burgemeester. door loco- M. J. M. van Kinderen. (ADVERTENTIE) 3 ROTTERDAM, woensdag Bij het lossen, van zwavelzuur op het terrein van Quick Dispatch aan. de Beatrixha- ven is gisteren de 18-jarige T. Otten uit Zwijndreeht gewond geraakt, De jongen kreeg zwavelzuur in een van zijn sandalen toen een fles brak. Met brandwonden aan zijn voet is de jon geman naar Dijkzi-gt gebracht. VLAARDINGEN, donderdag. Vanavond om kwart voor zeven speelt Fortuna Vlaardingen een oefenwed strijd tegen SW aan de Marathon- weg. De opstelling is: doel Eiekelen- boom, achter Baksteen, Pijl, Robbe- mond en Kramer, midden Verwed en de Gooijer, voor Janse, Van Miert, Bouman en Hordijk. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag, - Oud-international Cor v,d. Gijp heeft met de voetbalvereniging Nieuwkoop in principe overeen stemming bereikt om bij deze vereniging uit de eerste klasse in de afdeling Gouda het komend seizoen als trainer in dienst te treden. Een definitieve beslissing hangt af van de vraag of v.d. Gijps werkgever, de Verenigde Benzine Maatschappij te Dor drecht, hiervoor toestemming zal geven. Het bericht dat Cor v.d. Gtfp, die bÜ de VBM. verkoopleider is, in contact staat met Nieuwkoop heeft in eerste instantie hU de Rotterdamse tweede klasser HOV ontstemming teweeg ge bracht. Enkele weken geleden was de oud- FeMcnoorder, overeengekomen HOV te komen trainen. He its niet doorge gaan omdat V.d. GUp's werkgever geen toestemming wilde geven. HOV-voorzitter J. L. Schellen, die aanvankelijk verkondigde „het niet te nemen", en „de KNVB te zullen in schakelen", heeft zich na een onder houd met Cor v.d. Gijp bij de situatie neergelegd. Cor v.d.Gijp zal namelijk binnen kort in een nieuw rayon ten noor den van Amsterdam komen werken en van daaruit zal hij naar eigen zeggen gemakkelijker Nieuwkoop kunnen bereiken dan Rotterdam. V.d. Gijp, die bij Nieuwkoop de op volger zal worden van de naar DOS vertrokken. Laszlo Zalai, stelde van morgen: „In het contract mot HOV staat twee avonden per week trainen, maar als je het goed wilt doen moet dat vier avonden zijn. Het is voor myn principaal echter niet te accepteren, als ik in een nieuw rayon 's middags om drie uur tegen mijn vertegenwoor digers moet zeggen: sorry, maar iB moet naar Rotterdam cm te trainen Het scheelt evenwel aanmerkelijk om naar Nieuwkoop te gaan. Aad Nuis vmdt het erg belangrijk om juist in Rotterdam over de kwestie Weinreb te kunnen spreken omdat zowel in deze stad, als in Vlaardin gen vele tegenstanders van "Weinreb wonen. Daarbij zou —zijns inziens de Rotterdamse politie ook niet helemaal schoon te wassen zijn in zake deze kwestie. Als tweede spreker op deze avond komt Thorn Holterman (27 jaar) se cretaris van de Rotterdamse Raad voor Jeugd en Jongeren. Hij zal een praatje houden over het jeugdbeleid m de Maasstad, dat hij overigens besl'st geen beleid wil noemen. Dis cussie met de sprekers is mogelijk. Winnaar „Tour van drie 1969 links Nico Bos uit Rotterdam (Groene trui) en Wim Muilwijk uit Schiedam (gele trui). ROTTERDAM, woensdag. De po litie heeft gisteren een proces-verbaal wegens dierenmishandeling opge maakt tegen de 71-jarige Rotterdam mer R-, die een stuk van de staart van een. aap had afgehakt. Toen de man naar het bureau werd gebracht verklaarde hij een stuk van de staart te hebben afgehakt omdat hij vond, dat die vies was. De aap was eigendom van de 69-jarige Ti Mon van de Sumatraweg. ROTTERDAM, woensdag^ De 65-jarige mevrouw J. van Dijk is gis teren ernstig gewond aan haar voet, toen op de Herman Robbersstraat een stuk glas naar beneden, viel. Het glas kwam uit een raam, dat brak bij een hevige rukwind. ROTTERDAM, donderdag (ANP). Dc heer J. W. Brand, lid van de raad van bestuur van de Holland- Amerika I4jn is dinsdagmiddag in het Havenziekenhuis in Rotterdam overle den. De overledene woonde in Huizen (N.H.). De heer Johannes "Willem Brand (61) volgde opleidingsstages op scheepvaartgebied in Genève, Amster dam en Londen, waarna hij in 1931 in het toenmalige Nederlands-Indiê in dienst trad van de n.v. Koninklijke Paketvaart-Maatschappij. In januari 1949 werd de heer Brand benoemd to t agent van de KPM te Palembang. Twee jaar later volgde zijn benoeming tot agent te Singapore. Op 1 juli 1955 werd hij lid vati de di rectie buiten Europa van de KPM te Djakarta. In 1959 werd de heer Brand be noemd tot lid van de directie in Ne derland. In de daarop volgende twee jaren was hij nauw betrokken bij de ontwikkeling van nieuwe vaargebie- den voor de KPM. Op 1 september 1961 trad de heer Brand toe tot de directie van de Hol- land-Amerika Lijn. Naast de algeme ne directietaak hadden het vraehtbe- leid en bunkering, financiën cn verze kering zijn speciale aandacht. In zijn jonge jaren was de heer Brand lid van het Nederlands Hoc keyteam, In 1928 nam hij met deze ploeg, die een zilveren medaille be haalde, deel aan de Olympische Spe len te Amsterdam. Hij was ook een enthousiast golfspeler. „Ik vind het echt rot voor HOV. Ik had daar ook veel liever naar toege gaan. Er Is daar redelijk materiaal en ik hen een eerzuchtig man, die graag als trainer carrière wil maken en dat is eerder bü een tweede-klasser mo gelijk dan bij een afdcliiigsvercnigïug. Misschien dat bet volgend jaar wei mogelijk is naar HOV te £M. «J hoop dat ik dan iu de gelegenheid ben iets goed te maken", aldus Cor. Cor v.d. Gijp hoopt één dezer dagen het besluit van zijn baas momen teel met vakantie in Spanje telefo nisch te vernemen. H.3. AMBACHT. Het Hendrik Ido Ambachtse gemeentebestuur wil omstreeks oktober In het dorpshuis ,De Schoof" een Beurs houden die de bevolking moet informeren over de diverse welzijnswennen en voorzienin gen op dat gebied in Ambacht, Dat2ai dan gebeuren aan de hand van. toto s. films, dia's, maquettes en ander docu mentatiemateriaal. Een twintigtal lan delijke organisaties hebben inmiddels hun medewerking aan dc voorlicb- tïngsbeurs toegezegd. Ook het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk zal vertegenwoordigd zijn evenals de ver eniging van Nederlandse Gemeenten. Bezoekers van de Beurs krijgen een formulier met vragen over ae ge- ineenschapsonitwikkeling. De onlangs benoemde ambtenaar voor sociaal- cultureel werk kan op deze Beins „contacten leggen met medewerkers en potentieel kader die daarna via ge sprek- en werkgroepen kunnen bij dragen aan de verbetering van be staande en nieuw te ontwikkelen wel- znns- en gemeenschapsvormen schrijven b. en w. nog in het voorstel aan de raad. Vrijdagavond zal de Ambachtse ge- meenteraad over het voorstel beslissen en dan al niet het krediet van 2000 dat voor de Beurs nodig is be-1 schikbaar stellen. OOSTVOORNE, De Tour van Drie, het grote wielerspektakel van 140 Jeugdige renners uifchet recreatiecen trum „Kruininger Gors", is ten einde. Drie dagen, van maandag tot giste ren zijn de jongens er op uit getrokken, een Tour de France in het klein. Deze dertiende tour van Drie is een groot succes geworden: voor de jon gens (niet één uitvaller) en voor de hele leiding, de mannen vóór en ach ter de schermen. Gisteren, de laafste dag, ging hel met 10 graden koeler van Qostvoorne naar de stad van burgemeester Tho massen. Om kwart over zeven stapten de 140 renners op hun karretjes en in een ruk ging ht naar Rotterdam. Een peuleschilletje voor deze Eddy Merckxen. Hard moest de karavaan remmen bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij want daar stond een ex cursie op het program. Daar werd o.a. een rondwandeling gemaakt door het grote bedrijf en word de film vertoond „eiland op po ten" (hetgeen niets met het eiland Voorne te maken beeft), In de kantine van ait bedrijf werd de lunch gébruikt. In de middag ging het naar Rozenburg waar de langver wachte sprint werd gehouden voor de zo fel-begeerde gele trut, de algehele winnaar van de Tour van Drie 1969. Wim Muilwijk (Schiedam) werd de algehele winnaar door de sprint te winnen. Om half vijf ging het in een vaart terug naar het recreatie-cen trum „Kruminger Gors" in Oostvoor- ne. Daar was het een ware heksenke tel van vreugde bloemen en felicita ties voor gele, groene trui en ploegen- klassement Tenslotte was er voor alle renners een rondrit door dit centrum op een versierde tractor. De prijsuitreiking vond plaats om 8 uur in de recreatie zaal. (Van een onzer verslaggevers) NIEDW-LEKKERLAND, donderdag. Voor de tweede keer heeft zich m Nieuw Lekkerland een geval van po lio voorgedaan. Een meisje van "vyf jaar is opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt In Rotterdam. Het vorige geval overkwam een - paar weken, geleden een jongen van negen jaar. Bij het raadhuis van Nieuw-Lek- kerland vernemen we dat er van avond opnieuw gelegenheid voor per sonen van vier'maanden tot 20 jaar is een suikerklontje te slikken. Men hoopt dat er nog 400 a 500 personen komen. Als de vaccinatie achter de rug is verwacht men ongeveer 9Q a 95 procent van de daarvoor in aanmer king komende bevolking te hebben la ten slikken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Na mens Douwe Egberts heeft de advo caat mr. J. Martin Muller vanochtend in een kort geding voor de vice-presi dent van de Rotterdamse rechtbank mr. J, C. van Faptbaleon baron Van Eek geëist dat de snoepwinkelier W. van Leeuwen uit Rotterdam de ver koop van Douwe Egberts-koffle onder de vastgestelde prijs op de markt stopzet. De heer Van Leeuwen verkocht de koffie voor ƒ1,70. Hij verklaarde dat hij van de voorzitter van de Vereni ging voor de Markthandel had ge hoord dat deze wr "'-s toegestaan. *T"d?f dv neer Van Leeuwen had toegezegd de verkoop te stoppen, be paalde de pvesident de uitspraak op augustus. H. L Ambacht De Ambachtse Stichting Huisvesting Bejaarden w twee galerijflats met in totaal zo'n 142 bejaardenwoningen gaan bouwen. De stichtingskosten van het project be dragen ruim vijf miljoen gulden. Men wil de flats laten bouwen aan de van Kijfhoekstraat tegenover het verleng de van de Graaf Willemlaan. De ge meente is om medewerking bij de stichting gevraagd. Van de huizen zullen er 106 twee slaapkamers hebben, terwijl de overi ge woningen een slaapkamer krijgen. Bij de flats komt ook een beheerders woning. Verder maakt de stichting dienstencentrum bejaarden plannen om tussen de twee blokken galerijflats een dienstencentrum te realiseren. (SCHIEDAM Geboren: Marco P., zoon van J. P. Snoek en J. C. Krifger; Huibert, zoon van P. de Bniln en H. de Rooij; Paulus G. W., zoon van D. J. M. van hutten en M. J. M. Naber: Miranda, dochter van E. Bril en M. G, Scheper: Marycke E.. dochter van M A. Regensburg en M T. Knijnenburg: Laura F., dochter van M. A. Regensburg en M. T- Knijnenburg, Johann, zoon van H. J. Fongers en C, C H. Boensma. Overleden: A. J. Folst. £1 ljaar. 'VWWWWNAlWWl^Vi/VVWl^/v^ telefoon Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Personeel gevraagd Dr. F. Quispel vrouwenarts te Schiedam afwezig tot 19 augustus "tarn, tel. 269126. De SCHIEDAMMER (Het Rot terdams Parool) vraagt vaste BEZORGERSISTERS). Aan melden Hoogstr. 6, Schiedam. Tel 261219, 's avonds na 7 uur tel.' 155S60. Sc28 Foto, fïlm en projectie Pasfoto's klaar terwdi u wacht FOTO VAN VUUREN, Hoogstr. 106. Tel 266270. Let op juiste adTes. S180 Diversen Grote sortering tuinartikden bij ..WAAR DAT "WIEL DRAAIT", Hoogstraat 67-69. Schiedam, tel. 010-26B43S. S250 (Het Rotterdams Parool) vraagt met SPOED Aanmelden: Hoogstraat 76, Schie dam. Telefoon 26.72.79. 's Avonds na 7 uur telefoon 15.59.60. INTERNATIONALE EXPEDITIE Willem Buytewechstraat 70, Rotterdam-6, heeft plaats voor: ter opleiding tot Internationaal Ex pediteur. Schriftelijke sollicitaties aan Afdeling "Personeels zaken, Postbus 1011, Rotterdam. Telefonisch kan ook een afspraak worden gemaakt onder no. 259720. Nurnmerhrieven, ale volgens om oordeel aiet ter zake desnde reageren op de- inhocd van de advertentie, worden niet doorgezonden. B

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2