Fraaie thriller schept afstand mmmms SVV WIST ZICH GEEN RAAD MET TACTIEK VAN FORTUNA VL. S 635 gjJJ 32331 'SI De Funest met snor en pet opruiming The hone pot' van Joseph L. Mankiewicz STREISAND FUNNY-GiRL CORSO Calypso Centraal Cineac-Beurs Cineac-Bijenkorf Cinerama Coiosseumn Corso Harmonie Kj-itetion Lwmière Luxor Grand Metro Prinses Me* Studio *62 Thalia 't Venster Victoria mg opruiming marquisette met macramé kant Ir. H. A. Ferguson wordt lioofd Deltadienst Feijenoord met van Duivenbode tegen Liverpool Surinamer Strang scoort vier keer voor Excelsior Sparta versloeg Marburg met 7-0 Goed debuut van Paja Samardzic bij St.-Etienne Walerskieën op Brielse Maas (ADVERTENTIE) Rex Harrison op zijn gefingeerd sterfbed. Belangstellend toeziend aspirant- erfgename is hier Edie Adams, die in „The honey pot" een domme filmster De Artierifcacmse regisseur Joseph L. Mankiewicz maakte tussen J950 en I960 zes belangrijke Jilms. Wie de bioscoop niet mijdt en ook niet aan geheugenzwakte lijdt zal na de opsomming van de titels: „AU al)out eve", Julius CaesarThe barefoot contessa", Guys and dolls" „The quiet Americanen Suddenly last summer" moeten toe geven dat Mankietüiez een mooie staat van dienst heeft. Maar toen kwam CleopatraBij mijn weten heeft geen enkele objectieve waar nemer het Mankiewicz echt kwalijk genomen, dat hij uit deze bespot telijke produktie geen meesterwerk brouwdemaar hij hield zelf van deze peperdure flop een enorme kater over. Dat bleek toen hem eind 1963 naar zijn plannen gevraagd werd. Zün ant woord luidde: „Ik ben net ontwaakt uit een absurde -. nachtmerrie die tweeëneenhalf jaar duurde en alles verstikt heeft wat ik aan creativiteit dacht te bezitten. Ik ben mijn criteria en mijn gevoel voor humor volledig kwijt. Voorlopig maak ik geen film meer. Ik moet eerst genezen van „Cleopatra" en dat zal waarschijnlijk lang duren". Uit „The honey pot" die al een paar jaar oud is, maar nu pas aan. slj» Rot terdamse première is toegekomen, blijkt dat Mankiewicz zijn criteria hervonden heeft en dat het ook met zijn gevoel voor humor weer redelijk gesteld is. Het is een Italiaanse pro ductie. Als cameraman had Mankie wicz de befaamde Italiaan Gianni di Venans*> die enkele jaren, geleden overleed en hij schreef zelf zijn scena rio, zoals hij dat voor zijn „Cleopa- tra"-echèc meestal placht te doen, „The honey pot" is een typische Man kiewicz geworden. Het woord staat centraal.' De rollen worden bijna ge heel gekarakteriseerd vanuit de spitse dialoog. Het is een kleine, maar een heel precies gepolijste film waarin Mankiewicz het kennelijk helemaal voor het zeggen heeft gehad. En dat betekent dat er op zijn vakmanschap, vooral als spelreglsseur, niets aan te merken valt. „The honey pot" (een elegant gevat van moord) is een thril ler voor geduldige fijnproevers. Eer lijk gezegd heb ik dat geduld nogal moeizaam opgebracht. Het begin is aardig Rex Harrison die zich als Ri chard lijkt te vervelen in zijn luxe pa- lazzo in Venetië bereidt een practical joke voor. Haar het voorbeeld van het toneelstuk Volpone van Shakespea re's tijdgenoot Christopher Marlowe zal hij een aantal hebzuchtige erfgena men naar zijn gefingeerd sterfbed lok ken. Het beeld van Frank- rijk is de laatste tijd al lang niet meer Marianne, het is ver vangen door de drie-eenheid de Gaulle- de Funès - Asterix (in de volg de van lengte). Van het illustere drietal iaat de Nederlandse voorkeur vooral uit naar Louis de Ftinès, de synthese van zijn beide secondanten. Hij houdt m alle opzichte» het midden, het Gaulhsme van de burgerman. De pompeuze gebaren heeft hij van de generaal, de driftbuien van de Gallier, de mimiek is ontegenzeggelijk patent de Funès. De combinatie van deze uiterlijkhe den heeft toet Nederlandse bioscoop publiek de slappe lach en het bedrijf de slappe was bezorgd. Teneinde een cn ander te continueren hebben de vaderlandse verhuurders do nodige re search verricht in het filmverieden van onze kleine grote man. Melior films heeft er weer een gevonden, een oude „de Funès". Hij dateert deze keer uit 1959, heet «Taxi roulette et corrida" (Nederlandse titel „Louis de Funès als taxichaffeur", m welke hoedanigheid de film hem maar even laat zien), het geheel is in zwart-wit- geregisseerd door Andre Hunebelle en het was (bij benadering) Louis de Fu- nse* 58a film. Een film uit de jaren voor de bekendheid dus en ons aller Louis is dan ook nauwelijks te herkennen met zijn snor en zijn petje op. Hij speelt het hoofd van een Franse fami lie op vakantie in Spanje in oen tvpi- sche Franse familiefilm uit de jaren vijftig, vrijwel volledig gerealiseerd in en in de stijl van de bedompte Franse filmstudio's uit die tijd. Ongeveer tegelijk met het manen van de2e film is in Frankrijk de nou velle vague opgekomen en het is niet moeilijk zich in te denken waarom. F. v. D.' Hij kiest daarvoor drie vrouwen die een belangrijke rol in zijn leven heb ben gespeeld. Twee daarvan zitten op zwart zaad, de derde is rijk maar gie rig. Om het spel goed te spelen huurt bij een secretaris (Cliff Robertson), die hem als Mosea m Marlowe's stuk terzijde zal staan. Het is een thriller en daarom kan de ontknoping met verteld worden. Die is inderdaad verrassend. Maar tussen dat aardige begin en bevredi gende slot gebeurt er in „The honey pot" erg weinig. Susan Hayward ,Edie Adams en Capucine, Maggie Smith als een secretaresse die steeds meer op de voorgrond komt en de Italiaanse ac teur Adolfo Cell die als inspecteur van politie het doek opwandelt als de practical joke de eerste moord heeft opgeleverd, spelen hun rollen leven dig, Rex Harrison is zelfs voor zijn doen. voortreffelijk op dreef en ook Cliff Robertson weet goed raad met zijn rol. Maar wat men vooral in de middelste drie kwart'er van deze kleurenfilm mist is a. behandeling en b. suspense. Mankiewicz wilde een in telligente speelse thriller maken en is in die opzet fraai geslaagd, maar het nadeel blijkt dat de toeschouwer zich met of nauwelijks bij het gebeuren betrokken voelt. Mankiewicz is als filmer nog de oude, maar h(j" bewees dal met een dubieuze thriller. C. B. DOOLAARD Met „The circus", de goede oplos sing van onze vorige puzzel, ver dient mevrouw J. M. Wijchers,, Eendrachtsstraat 61a te Rotter dam het uitgeloofde filmdiploma, We sturen het haar per post toe. Ook deze week kunt u weer mee dingen naar het filmdipioma. Schrijf ons per briefkaart door welke filmtitel onze tekenaar deze week werd geïnspireerd bij het maken van zijn tekening. Tot woensdag aanstaande verwach ten wij uw oplossingen aan ons adres: Het Rotterdams Parool, postbus 876 te Rotterdam. Het filmdipioma dat u winnen kunt, geeft recht op vijf maai gratis bioscoopbezoek. Louts de Funès als taxi-chauf feur. Bij de golf van dö Fu- ncs-gillers kunnen er nog best een paar bij, denken onze brave bioscoop-exploitanten. Is er geen nieuwe film dan is er vast nog wel een wat oudere die in Rotter dam no-g niet geweest is. Dit laat ste is nu van kracht, want de Fu nès als taxi-chauffeur stamt uit 1963. Met zijn hele (film)-familie gaat hij op vakantie en beleeft dwaze avonturen. Nieuw. aJ. Asterix en de helden. De steeds bekender wordende Galli sche stripheld Astórix nu ver filmd maar hij is minder origi neel dan in de boekjes. Et is zel den en'ge beweging in de figuur tjes op de achtergrond. Boven dien is het geen nieuw verhaal maar een verfilming van het eer ste Asterix-verhaal als teken film duidelijk een vluggertje. Prolongatie. a.l. Dr. Sex. Een blootproduktie in een soms irriterend pseudo- wetenschappelijk sfeertje. Dr. Sex is een man die een. boek over seksuologie wil schrijven en daar voor enkele psychiaters opzoekt om over praktijkgevallen te ver tellen. Prolongatie, 18 jr. De een na de ander. Western volgens een van de bekende re cepten. Er is een bankdirecteur en het is een nare man. Hij laat zijn eigen bank beroven en pro beert de schuld af te wentelen op een rechtschapen ziel (Richard Harrison). Ook bewegen zich nog een goede èn een slechte vrouw over het doek. Richard wint het spel en daarmee verklappen we helemaal niets. Nieuw. 14 jr. Engel der liefde. Mislukte poging i» de richting van een psychologisch drama van regis seur Sergio Gobbi die vergat eni ge diepgang in de uitwerking van de problematiek te doen. Marie- France Boyer is een ontsnapte geesteszieke vrouw die achter volgd wordt door een man met bril en voor haar arrestatie liefde bedrijft met een eenzame schrij ver, Prolongatie. 18 jr. In de ochtend- en nvddagvoor- stellirlgen Walt Disney's jungle boek. The longest day. parryl F. Zapucks epos over D-day nu op 70 mm grootdoek. Niet minder dan 42 bekende acteurs en actri ces vullen de omvangrijke cast. Om een handvol te noemen: Paul Anka, Richard Burton, Richard Beymer, Madeleine Renaud, John Wayne, Henry Fonda, Mel Ferrer en Gert Fröbe. Prolongatie. 14 jr. De vierkante rekruut, Best seller van Norman Wisdom die in dienst de geweldige lolbroek uit hangt en m één film tijds meer uithaalt dan een heel bataljon dienstplichtige soldaten geduren de achttien maanden wapenrok. Met Honor Blackman. Reprise, a.l. De 4 dollars der wraak. Troebelen na een burgeroorlog. Ex-kapitein Robert Woods am- beert het baantje van gouver neur, maar stuit op onverwachte tegenstand. Dus moet cr het een en ander geknokt wonden voor alles wat naar zin is van Woods. Reprise 18 jr. Eerste weekheift. Sexy Sylvia. Wulps vertier in luxe hulzen met luxe onnette dames en kapitaalkrachtige heren d.e z ch intens laten vertroetelen. Reprise. 18 jr. Een elegant geval van moord, Een kleine gepolijste film van de Amerikaanse regisseur Joseph L. Mankiewicz. Het is een thriller geworden voor fijnproevers. Rex Harrison verveelt zich In een prachtig Venetlaans paleis en lokt een aantal hebberige erfgenamen naar zijn gefingeerd sterfbed. Dat zijn o,a. drie vrouwen die in zijn leven een belangrijke rol hebben gespeeld. Het slot is verrassend. Nieuw. 14 jr. De eend en de Cadillac. Louis de Fu nès en Bourvil vor men een, kostelijk paar die met twee auto's door Frankrijk racen. Humor, vaart en spanning zijn gedoseerd. Prolongatie, a.l. Funny Girl. Door William Wyler verfilmde musical met Barbra Streisand als absoluut middelpunt. Deze speelt een rol van de vroegere Broadwayster Fanny Brice, Het is een film ge worden die valt of staat met wat men van Streisand meeneemt. In het eerste deel aardige momenten maar als geheel beslist geen over rompelend vertier. Met Omar Shariff en Walter Pldgeon. Pro longatie. a.l. 't Is een gekke, rare, doIIef dwaze wereld. Supenklueht van Stanley Kramer met de jacht op een goudschat als thema. Een hele rij bekende sterren verlenen medewerking. We noemen Spen cer Tracy en Mickey Rooney. Re prise. 14 jr. Le «rand restaurant, Breed- uitgemeten moeilijkheden met Louis en Funes en Bourvil vor- cen restaurant van waaruit een Euidamerikaans staatshoofd wordt ontvoerd. Lekkere smoel tjes van Louis -de Funés maar dat is niks nieuws. Prolongatie, a.l. The great race. Nogal uitge sponnen klucht rond een autorace ia het jaar 1912 van New York via Tokio naar Parijs. Tony Cur tis heeft Natalie wood en Jack Lemmon als zeer doortrapte riva len die niet nalaten op allerlei mogelijke en onmogelijke manie ren te trachten de race in hun voordeel te beslissen. Verder biedt deze film de grootste smijt partij met taarten aller tijden. Prolongatie, a.l. Dokier Zjivago. F taaie foto grafie in boeiende verfilming van Pasternaks gelijksnamige boek. Omar Shariff, Od Steiger, Julie Christie en Alec Guinnes zijn de voornaamste vertolkers. Prolon gatie. 14 jr. Goed geschoten Matt Helm. Dean Martin als geheim agent die met veel moeite weet te voorko men dat de wereld vernietigd wordt door een even geheime als sinistere macht. Met mooie Ann Margaret kan hij na anderhalf uur victorie kraaien. Reprise. 14 jr. Het ctrcus. Een voortreffe lijke'kopie van de ongeveer 41 jaar oude film waarin Charlie Chaplin excelleert als circus clown. Vooral In het begin maakt Chaplin er iets heel moois van, maar naar het slot toe verliest de humor aan puntigheid. Wie 't laatste laoht. David NLven, Jean Paul Belmondo, Bourvil en Eli Wallach in een aardige film van Gerard Oury, de maker van de overigens boeien der en veel grappiger film „Sa men uit samen thuis". In een hoog tempo en in fraaie beelden toont Oury de avonturen van dit v.ertal dat onafhankelijk van el kaar een NATO-geldtransport wil overvallen. De roze panter. Voortreffe- 1 jke komedie van Blake Edwards (de regisseur die ook voor The party zorg droeg), waarin Peter Sellers, David Niven, Claudia Cardinals en Capucine op jacht zijn naar een kostbaar sieraad. Reprise, a.L Horror festival. Vrijdag en zaterdag „De spookrijders", zon dag „De bm.den van üracula" en dinsdag en woensdag „Het kas teel der monsters". De leeftijds grenzen voor deze ouderwetse gr.ezels zijn 14 jaar. Reprises. vrijdag 1. augustus-1969 >,.pag4.fl Robert Woods, waarschijnlijk een van de eeste filfmcowboys met een bril op, hier in verbitterd vuistgevecht. Nieuw in Cineac Beurs Qé een na de ander. door JAN D. SWART VLAARD1NGEN, vrijdag. Bij het vernemen van de uitslag For tuna VISVV (21) zou men geneigd zijn te denken, dat SVV en wel in het bijzonder zijn anders zo produktieve aanval er flink met de pet naar heeft gegooid. De waarheid is anders. SVV heeft gisteravond in die vriendschap pelijke wedstrijd tegen Fortuna VI met het spookbeeld van een ne derlaag voor ogen nog nooit zo hard geknokt, maar het heeft daarbij en dat is niemand ontgaan ook nog nooit zó grof geblunderd. SVV, iu tegenstelling tot Fortuna VI. compleet, was niet alleen (naar SVV-hegrlppcn) ontstellend slecht in het benutten vaa kansen, maar ook in het plaatsen, combineren en organise ren. Kortom: wat cr bij de Schiedam mers allemaal fout zou kunnen gaan, ging fout. (ADVERTENTIE) Ais U eenmaal deze luxe mys- tèra heeft gezien valt 't niet mee om met wat anders tevre den te zijn...,. koop ook geen mindere kwaliteit, want deze prachtige marquisette is nu af geprijsd. Trevlru marquisette waaraan brede originele macramé kant, een vitrage waarop U 3 jaar garantie krijgt. Er zij'n 3 hoogtes, n.l. 180, 210 en 225 cm waarvoor U normaal 9.85, 10.B5 en 11.85 betaalt, nu voor één prijs per meter voor nog géén zeven gul den. IDe partij is beperkt, kom dus vroeg). Trevïra 3 jaar garantie Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze luxe myj- tère van Trevïra marquisette met brede macramé kant, in de hoogtes 180, 210 en 225 cm, door elkaar per meter voor Elka vrijdagavond tot 9 uur op«n Duur van da opruiming 17 juli tot 7 augustus. GHn tal, of schrift, bast DEN HAAG, vrijdag. Ir. H. A. Ferguson neemt per 1 augustus de lei ding op zich van de Deltadienst als opvolger van ir. J. Volkers, die de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verliet. Ir. Ferguson trad op 16 Januari 1039 als ingenieur in dienst van de Rijks waterstaat in de directie benedenri vieren (sfd. studiedienst) standplaats 's-Gravenbage. Per augustus 1943 werd h'.j als zodanig overgeplaatsl naar Hoek van Holland In genoemde functie had hij In z.jn beginperiode veel bemoeiing met waterloopkundige problemen var. de Westerschelde en de overige Zeeuwse stromen. Direct na de bevrijding van het Noorden (mei 1945) werd hij gedeta cheerd bij de d!errst droogmaking Walcheren, waar hij de directie voer de bij de sluiting van de grote door braak bij Veere. 1 juni 1946 volgde zijn benoeming tot hoofd van de stu- d edlenst Zeeland, standplaats Vhssin- gen. Na de ramp van 1953 was de heer Ferguson werkzaam bij het dijkher stel in Zeeland. Hij had daarbij o.m. intensieve bemoeienis met de dichting van de dsjkgaten bij Kruiningen. Per 1 november 1955 volgde daarop zijn overplaatsing naar 's-Gravenhage. Bij instelling van de Deltadienst was ir. Ferguson en.ge jaren hoofd van de waterloopkund ge afdeling. In deze t'jd werd o.m. de bas's gelegd voor de bekende slu t'ng van het Veerse gat met voor de eerste maal toepassing van de later zo bekend geworden door- la 3 tea issons. Op maart I960 volgde zijn benoe ming tot hoofd van het arrondisse ment Rotterdam. In deze periode kwamen o.m. lot stand de eerste pro jecten voor de nieuwe havenmond en de aanleg van het Hartelkanaal. Per 1 november 19G2 volgde hij ir. J. Volkers op,als hoofd-ingemeur-di- recteur van de d rect'.e benedenrivie ren. In dc loop der jaren werkte ir. Fer guson mede aan het uitbrengen van diverse adviezen over waterbouwkun dige projecten in het buitenland. In dit verband bezocht hij o.m. Su riname, Mexico, Ierland en Venetië, (ADVERTENTIE) Als Uw meubelen die vervelen de slijtplekken gaan vertonen, of als U wel eens uitgekeken bent op Uw meubelbekleding, zult U blij zijn met deze nieu we Bri Nylon meubel' lof, die zo praktisch in onderhoud is en chique staat, Bri Nylon is een 100% nylon stof, dus 100% kleurecht, op tricot basts, een zeer solide meubelstof, die gemakkelijk schoon te houden ïs (alleen met schoon wa ter afnemen). Deje luxe stof die betzelfde effekt geeft ais de duurste mo quette, koopt U, 130 cm breed en keuze uit 6 modekleuren, voor nog géén tientje per me ter. BRI NYLON meubelstof 130 cm breed En wat zegt trainer Gosens na af loop? „Er zijn dagen waarop ik me een opgelucht mens voel. Vandaag is zo'n dag. Niemand begrijpt hoe blij ik met deze nederlaag ben. Laten ze maar allemaal eens voelen dat we nog steeds aan het leren zijn". SW heeft op het hoge gras van het Fortuna-veld moeten ondervinden wat het nu is, wanneer er niet gespeeld kan worden volgens het Gosens-boek- je. Wanneer er dus niet gespeeld kan worden met de hoge bal door het mid den, Wel in zo'n stiuatie is SVV ner gens meer. SW gaat te enen male mank aan speelvariatie. Is dat overigens helemaal waar? Nee, SVV zou in 2ulke noodsituaties wanneer Koudijzer en Van Miete ren mensen tegenover zich krijgen die zich in de lucht even makkelijk voort bewegen gebruik kunnen maken van het „dravertje" Van der Meer. Maar dQaraan dacht gisteravond ken nelijk niemand. SVV bleef zo goed en zo kwaad als het gin» door het mid den spelen en. de soms uit acht man bestaande Forluna-verdedlging kon zich niet beter wensen. Daarbij komt nog dat in het bijzon der Koudijzer niets lukte. Eerst liet hij de 3000 toeschouwers zien dat hij voor een leeg do al óók nog huizenhoog kan overschieten en later liet hij zich opnieuw voor open doel de bal ontfut selen door de soepel draaiende Eddie Verweel in deze vriendschappelijke wedstrijd zijn permanente bewaker. Maar dat was nog niet alles. Even na de rust liet doelman Eikelenboom met Koudijzer in de buurt de bal uit zijn handen vallen. En wat deed de anders door 2ijn attendheid uitblin kende Koudijzer? Niets. Hij droomde rustig verder. En boe speelde Fortuna VI.? Over het geheel genomen zeker niet veel beter dan SVV, maar de taktiek was effectiever. Men kon zich tijdens de wedstrijd niet aan de indruk onttrekken dat Fortuna VI. de komende competitie het accent op de verdediging gaat leggen en met het 5-3-2-systeem een beetje aan het oefenen is. In deze wedstrijd ging dat zeker niet slecht. Vooral de beide centrumverdedigers Pijl en Robbe- mond weten defensief van wanten. Het was alleen triest dat Robbemond even voor het einde „goedsulKoud ijzer zonder dat daartoe aanleiding was een stoot in de maag gaf. Het ontging scheidsrechter Geurens echter. Oondanks het feit dat trainer Jan Brouwer gisteravond nog niet kon be schikken over de geblesseerde Piet Teuling en Piet de Vries (resp, enkel en achillespeesblessure) viel het spel in de frontlinie op door een gaaf com- binatiegevoel. Vooral Jan Bouroan, Piet van Miert en de opkomende schapelspeler Koos de Gooijer onder scheidden zich hierbij. Rest ons nog te vermelden dat bij SVV in de eerste helft Wil van Beve- ren (na acht minuten) vanwege een lichte enkelblessure door Pansier en in de tweede helft doelman Jan v.d. Velde vanwege een schouderblessure door v.d. Roer moest worden vervan gen. Scoreverloop: 28e min. Janse 30, 82e min. Warnaar (na een lange solo) 1—I en 84e min. Bpuman 2—1. (Van onze sportredactiej ROTTERDAM, vrijdag. Theo van Duivenbode, die in Feijenoords eer ste oefenwedstrijd tegen Fortuna VI. moest uitvallen wegens een dij beenblessure. Is opgesteld in het elf tal van de stadionclub dat morgen avond tegen Liverpool speelt. Ex Ajacled heeft deze week tijdens de training weinig last gehad van de blessure en hoopt morgenavond de hele wedstrijd te kunnen meespelen. Nu Laseroms voor een wedstrijd ge schorst is heeft trainer Happel in de verdediging enkele wijzigingen moeten aanbx-engen. Piet Komijn verhuist mar het centrum en Cor Veldhoen is als rechtsachter opge steld. De opstelling van Feijenoord is: Treytel, Veldhoen, Israel. Romeljn. Van Duivenbode, Hasil en Jansen, Wery, Kindvall, Van Hanegem, Mouliju. Het elftal van Liverpool, dat vorig seizoen in de league op de tweede plaats eindigde, bestaat uit vrijwel dezelfde spelers als enkele jaren ge leden, toen het in het toernooi voor landskampioenen door Ajax werd uitgeschakeld. De bekendste spelers zijn de lange stopper Ron Yeats, de snelle rechts buiten Ian Gallaghan, de Schotse middenvoor Ian St. John, linksbui ten Peter Thompson en binnenspe- ler Roger Hunt, die meer dan 30 keer voor het Engelse elftal heeft gespeeld en voor zijn club al bijna 250 doelpunten heeft gescoord. gemakkelijk te reinigen kleurecht Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze Bri Nylon meubelstof, in 6 nieuwe mode kleuren, 130 cm breed, de ge makkelijk te verwerken kwa- liteitsstof, per meter £lke vrijdagavond tot 9 juur open Duur_ van da opruiming 17 juli tot 7 augustus. OM tal.'of schrift bast. (Van onze sportredactie) 's GRAVENZANDE, vrijdag. Ex celsior heeft gistera-vond een oefen wedstrijd tegen 's Gravenzande met 8l gewonnen. Ronald Strang, een 22-jarige Suri namer, die zich pas als lid beelt ge meld, scoorde vier doelpunten. Bas- sant (3) en Jacobs namen, de overige treffers voor hun rekening. Excelsior had ook een Portugees in de gelederen rechtsbuiten Siiva die vroeger voor Belenenses heeft gespeeld. oZndag oefent Excelsior in Schie dam tegen SW, op 7 augustus komt Xerxes naar Woudesteln. (Van onze sportredactie) MARBURG, vrijdag. Sparta heeft gisteravond een 10 zege behaald op de amateurverenlging FSL Marburg. De doelpunten werden gescoord door Kowallk (2), KKJnjan (2), V.d. Veen Walbeek en HeUerman. Bosveld liep in het begin van de strijd een lichte enkelblessure op en liet zich vervangen. Sparta speelde in de volgende op stelling: Versluis, Walbeek, De Quant, Bervtzon, Visser; v.d. Veen en Wys; Heijerman, Kowalik, Klïjnjan en Kristensen. Sparta Bpeelt zaterdag middag in Limburg aan de Lahn zijn laatste oefenwedstrijd. (Van onze sportredactie) SAINT ETIENNE, vrijdag Paja Samardzic (ex-Feijenoord) heeft een goed debuut gemaakt bij Saint Etien- nd. In een oefenwedstrijd tegen de Schotse kampioen Celtic scoorde hij een luid bejubeld doelpunt De uitslag was 11. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM., vrijdag De Wa tersportvereniging Nautica organiseert zaterdag en zondag op de Brielse Maas, in de buurt van de jachthaven Nautica te Rozenburg, de Nederlandse jeugdkampioenschappen watecskacën. P.-ijsberleht v&n donderdag 31 juli 2963. Do re's Gr. 23—28 p. kg? Dore's P. 8—15; Andijvie Ia 916: Bloemkool; 6 st, p, bak W—55 p. st. B st. p. hak 2&—33; 10 st. p, bak 2029; Dubbele Bonen Ia 53—88 p. kg, I!a 3951; Pronkbonen 61—68; Snijbonen 111—146; Rode Kool 7—17; Spitskool 13— 27; Waspeen 23—38; Kroten la 20—25; Prei 24—33; SeWertj 6—13 p. bos; Sta Ja 14—24 p. st.. Ha 5—13; Uien 2342 p. kg; Rabar ber 18—27: Rode Bessen 10a—10; Fran je enthal en 250—310; Ontario Ia 210—250. Ha 170—a»r Early Laxton 108—131: Peniken Iaa 3112 p. st.. Ia 19—27, ïb 12—18; To maten Ia 310—330 p. bak. Ib 310—820, Ic 310; Stark Earliest 80/85 93—100 pv kg. 73/ 80 7003. 70/75 74—88; 65/70 47—65, 60/65 23—41; Yellow 73/80 63-69 p. Jcg. 70/75 54—62 63/70 38—46. 60/65 21—£UOog Me loen ft st. p bak 201—315 p. s», 10 st. p. bak 17619B 12 St. p. bak 154—173; Net Meloen 5 st, p. bak 1241W, 0 st, p, bak 119—140, 8 st. p, bak 104—120, 10 p, bak 84—102.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 4