NA BOTSING TEGEN BOOM 2 DRIE DODEN Het optreden van een zowel bij botsende meningen als bij botsende auto's. ÉI Op 'in St. Tropez droegen ze broeken van schuin geribde velours.' Hoe maakie zoiets?' Kijk even in de Bijenkorf Chevron Solliciteer bij de Politie in de Drie Grote Steden. nieuw jongeren van boord Caledonia gehaald Twintig ton stro bij brand verloren Waterpolitie dregt naar verdronken man 3. ENIGEERVAREN ANALISTEN b. ENIGE ANALISTEN Maar wat er ook botst, van hem wordt verwacht dat hjj de situatie het hoofd kan bieden. Tactvol. Vakkundig. Doortastend Behulpzaam. Een politieman heeft dan ook een veel zijdige taak. De opleiding is daarc gericht Om eens enkele vakken te noemen: wets- kennis, autorijden, een stuk praktische psychologie, judo, opsporingsleer, reddend zwemmen, eerste hulp. En meer. Politieman-zijn is zwaar. Daarom is de selectie streng. Logisch. Een politieman wordt immers elke dag voor onverwachte situaties geplaatst. Ingewikkelde situaties, die hij snel moet kunnen overzien. Dat is niét iedereen gegeven. Dat eist een scherp waarnemingsvermogen. Dat eist mensenkennis. En samenspel in teamverhand Daarom kan niet de eerste de beste bjj de politie komen. Wie wel? Laten we heel eerlijk zijn: vorig jaar kwam nog geen 10% van-de sollicitanten door de selectie. Wat zijn de minimum-eisen? Wie heneden de 21 jaar is moet een MULÖ-diploma bezitten of een gelijkwaardige opleiding hebben genoten. Voor ouderen kan daarvan in bepaalde gevallen - goede taalbeheersing, ruime algemene ontwikkeling - worden afgeweken Wie dit jaar zijn MULO-diploma denkt te halen en f binnen niet 'al te lange tijd 17 jaar wordt kan nü al solliciteren. De maximum leeftijd is 28. lichamelijke conditie: kerngezond Lengte: ten minste 1,72 meter. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag. Daar hebben we u nodig. Dynamische steden. „Lastige." steden zegt men wel eens. Maar ook boeiende, uitdagende steden. Vooral voor jonge mensen, die met hun leven iets willen doeru.De politie is een mogelijkheid. Een zeer reële. Coupon P34-0W8 (Opzenden in een met 25 ct. gefrankeerde enveloppe) Aan de heer G. Prins, Ministerie van Binnenlandse Zaken te 's-Gravenhage. Verzoek:D toezending brochure toezending sollicitatieformulier Naam Opleiding: Geb,dat:, Bekijken we daarnaast de financiële kant Tijdens de opleiding ligt het salaris al tussen de 523,- en f 741,- p.m. Onmiddellijk daarna werdt dat f864,- tot f 978,-. En dat groeit dan nog tot f 1.341,-. Voor goede krachten bestaat de mogelijkheid tot specialisatie en verdere promotie via een voortgezette opleiding. Enkele plezierige bijkomstigheden: Er is een zeer gunstige ziektekostenregeling. 6% Vakantietoelage. Vijfdaagse werkweek. Geen A.O.W.-aftrek, Welvaartsvast pensioen. Wilt u meer weten? Stuur dan de coupon in. epi/rf£ (Het heeft geen zin te solliciteren als u al een teer voor één der 8 gemeenten bent afgewezen.) 4 - maandag 25 augustus 1969 (Van onze correspondenten) ZWOLLE, maandag. De 42-jarige E. Wassing uit Lochem, de 70-jarige landbouwer F. Tuitcrt uit Laren (GId.) en zijn 67-jarigc echtgenote mevrouw Tuitert-K.lomph.aar, kwamen gistér-en óm het leven nadat.hun auto op de rijksweg Meppel—Heerenveen in de gemeente Nijeveen door nog onbekende oorzaak frontaal te gen een boom botste. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. Op verzoek van de waarnemend beheerder heeft de politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg gistermiddag zes buitenlandse jongelui en een Nederlands meis je van het studentenschip Cale donia gehaald. Zij hadden te ken nen gegeven de nacht op het schip te willen doorbrengen. De zes vreemdelingen zijn na ver hoor vrijgelaten, omdat ze over vol doende middelen van bestaan beschik ten. Het meisje, afkomstig uit Lies hout, Is overgedragen aan de kinder politie, waar ze inmiddels door haar ouders is afgehaald. De politie van het bureau Warmoes straat heeft dit. weekeinde dertien jongelui aangehouden, onder wie zes vreemdelingen die ter beschikking zijn gesteld van de vreemdelingen dienst. Drie van hen werden opgepakt op de Nleuwcndljk wegens bedelarij. Zes Nederlandse jongelui, die In de nacht van zaterdag op zondag slapend werden aangetroffen op een terras bij het Centraal Station zijn na controle heengezonden. Een Nederlander is overgegeven aan de verdovende mid delen-afdeling omdat hij. volgens de politie in het bezit was van hasjiesj. De beheerder van het studenten schip Caledonia heeft zijn verzoek de politie om in te grijpen toelichtend, tegenover ons gezegd dat hij aanvan kelijk met een achttal bewoners heeft getracht de orde aan boord te handha ven. ,,'s Nachts liepen we over het schip en dan zetten we de jongelui er af. Maar ze komen na enkele uren weer terug. Voor ons zijn ze niet bang, voor de politie wel", aldus de beheer der, die een portier bij de Ingang van het schip de enige oplossing voor het probleem noemde. HOEK, maandag (ANP). In de WykhuispoMer bij Hoek in Zeeuws- Vlaandercn is zondagmorgen de land- bouwscbuur van de heer P. Vermue door brand verwoest. De brand Is ver moedelijk ontstaan door hoolbroei. Twintig ton stro, veertien ton hooi, drie runderen, een trekker en een aanhangwagen gingen verloren. De schade wordt geschat op tachtig honderdduizend gulden. De eigenaar is verzekerd. Twee andere inzittenden, de 40- jarige mevrouw E. Wassing- Boomkamp en 2-jarige zoontje Jan werden met resp. zware en lichte verwondingen in het Diaconessenziekenhuis te Mep pel opgenomen. ROERMOND. Op de Napoleonsweg In Ititervoort zijn zaterdagmiddag de 65-jarige heer C. Jf. Schrei] nders Slants uit Utrecht en de 81-jarige mej. D. de Leeuw uit De Bilt op slag gedood toen de auto, bestuurd door de heer SchreiJnders Slants, bij het oprijden van de Napoleonsweg door een vrachtwagen werd gtgre- pen. VRIEZBNVEEN. In de buurtschap Bruin ehaar is zaterdagavond de 63-jarige mevrouw W. A, Olthoff vlakbij haar woning door een auto aangereden en ter plaatse overle den. Ze werd weggeslingerd en kwam In een twee meter diepe sloot langs de weg terecht, waar-zij door een voorbijganger werd gevonden. De bestuurder van de auto, de 18-ja- rige H. L, uit Vrlez&nveen, diie na de aanrijding doorgereden was, werd later op de avond door de ipo- litie van z$n bed gelicht. Hij had de auto geleend van zijn oom en bad geen. rijbewijs, Bovendien bleken hij en zijn broer, de zeventienjarige E. J, L,, die met hem meereed, onder Invloed van alcohol te zijn. Ze ver klaarden, dat ze dachten een hond te hebben aangereden en dat ze daarom waren doorgereden. ROERMOND. De 15-jarige scholier R. de Bock is zondagavond op de met knipperlichten beveiligde spoorwegovergang in Asselt met zijn fiets door de stoptrein Roer- mond-Venlo gegrepen en op slag gedood. MAARSBERGEN, HALSTEREN, De 38-jarlge landbouwer M. M, Breure uit Dinteloord kwam 'zon dagmiddag om hot leven nadat hij tegen een boom reed. In Halsteen reed zaterdag de 28-jarige H. Baas uit Alblasserdam met zijn invalide wagentje tegen een boom. Hij over leed ter plaatse. APELDOORN. Na een aanrijding met een vrachtwagen die door een remmanoeuvre dwars over de weg kwam te staan, Is de '22-jarige F. Vorderraan uit Apeldoorn zondag middag in het Jullanazlekenhuis overleden. ErNDHOVEN. De 10-jarige Joh. Vogels uit Eindhoven is zondag nacht omgekomen nadat 'hij met zijn bromfiets tegen een geparkeerde vrachtwagen met aanhanger reed. ZEVEN AAR. Zondagmorgen kwam dq 62-jarige mevrouw Horst-Pouw uit Utrecht om het leven nadat de auto waarin zij meereed voor een plotseling remmende auto naar rechts moe3t uitwijken, een licht mast raakte en in een sloot terecht kwam. VEERE, maandag (ANP). De groep Wemeldinge van de rijkspolitie te water heeft gisteren, en vandaag ge dregd naar het stoffelijk overschot van de 60-jarige beeldhouwer Phi lip ten Klooster uit Veeire. De be manning van een Engels jacht trof het motorzeiljacht je van de beeld houwer gistermiddag met draaiende buitenboordmotor, maar onbemand aan nabij de plaat ,»de' Haringvre- ter". Zij zagen het lichaam van een man naar de diepte verdwijnen. Uitgebreide pogingen het lichaam te vinden hadden gisteren geen succes. Op 23 augustus lf?69 overleed mijn lieve Man Cornelia Arie van der Ende op de leeftyd van 67 jaar. E. van der Endc-van Gent Rotterdam, Waterloostraat 155 b. De crematie zal plaatsvinden op 26 augustus 1969 in het crematorium Ockenburg, te Den Haag (Loosduinen). Aankomst om 11 uur. Rouwbezoek, rouwkamer „De Voorzorg", Koflaan 81. dinsdag van 18.30 tot 19.00 eri woensdag 19.15 tot 19.45 uur. Voor de grote belangstelling en blijken van medeleven betoont bij het overlijden ven onze lieve Vader en Opa J. VAN WILLINGEN betuigen wij u onze hartelijks dank. U kunt er van overtuigd zijn. dat deze warme belang stelling door ons op zeer hoge prijs ls gesteld. Uit aller naam; M. van Willingen-Alberts Rotterdam, 25 augustus. N.V, CHEVRON CENTRALE LABORATORIA S*vti)igd t« Rotterdam (Perniï) htefl plaafflngimogelijkheden voori voor hef verrichten van werkzaamheden !n' hei laboratorium voor de ontwikkeling van brandstoffen en «meermiddelen. Voor deze funklie ie het bezit van het diplo ma leerling analist veie let. voor werkzaamheden In hef. petroleumitwl laboratorium. Deze werkzaamheden worden, uitgevoerd in ean seml-eontlhudïênshvQor deze funldie kunnen zij, die voor hét diploma V Inerling analist siuderen, In aanmerking.- bomen. Sollicitatie» worden Ingewacht bij de .afdeling Personeelszaken, Postbus 7970 Rotterdam. CHEVRON GROEP IN NEDERLAND Vroegerwas zoiets érg ingewikkeld, Maarnu bestaat er Italiaanss schuin geribde velours en u kunt hei normaal verwerken (90 cm breed, p.m. 13.95, 13 kleuren). Andere, fluwelen voor de broeken en pek ken, die Zij gaat maken voor Haar en Ham: de velours antique, dis geweldigs 'ouderwetse' glan zende meubelvelours In 15 kleuren (130cm breed, v.eu 22.95 p.m.) en de supsrbrede reuzerdb In 42 tinten <90 om breed, p.m. 12.85), Plue patronen en knlpveizekerlng In de Bijenkorf.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1