PvdA teleurgesteld over de gang bij de stadsuitbreiding 5M m Bestemmingsplan vertraagd door 'nadere studies' STEUN GEMEENTE AAN SW BLIJFT 'GEBAAR' OVERLEG ORGAAN VAN VAK CENTRALES SCHIEDAM Botsing met de wethouder De vermakelijkheidsbelasting wordt niet verder verlaagd cassette»; irecorëers! SCHIEDAM SCHIEDAM VIER 'PUNTEN VAN BOERMAN' ZIJN NOG NIET NAGEKOMEN MUTATIES BIJ HET ONDERWIJS GEEN KRANT ONTVANGEN? joh. I. v.d. blij Gesprek politiek akkoord nog niet duidelijk Holiday on ïce eind november in Schiedam Motorrijder hij botsing gewond Lange Kerkstraat afgesloten; bus lijn 53 omgeleid TSF IN DE COMPETITIE Bijna helft van bezoekers aan schomvburg is jonger dan 35 jaar Sleeswijk wil revue aan C'70 aanpassen KOERIERSTERS diaséteg 26 augustus 1S69 - pag. 5 Ir, C. Boerman (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Schiedamse afdelingen van het Ned. Verbond van Vakverenigin gen NVV, het Ned. Katholiek Vakverbond NKV en het Chr. Nationaal Vakverbond CNV, die reeds sinds 1 januari 1968 samen werken op plaatselijk niveau, hebben besloten ook officieel te komen tot een „Overlegorgaan Vakcentrales Schiedam". Sinds begin vorig jaar komen de dagelijkse besturen van de Schiedam se vakcentrales reeds geregeld elke twee maanden bijeen, waarbij het voorzitterschap bij roulatie wordt waargenomen door een van de voor zitters. Het secretariaat rouleert per kalenderjaar; voor 1969 is secretaris de heer P. Goudzwaard (CNV), Johan de Wittsingel 249, tel. 267843. Bij de eerste voorzichtige stappen is het werkterrein afgebakend en geza menlijk zijn reeds enkele actieson dernomen, waarvan de belangrijkste waren de koopavond en de protest demonstratie in Utrecht. Nu wil het Overlegorgaan zich ook aan de Schie damse bevolking presenteren. Voor het winterprogramma 1969/70 zullen vast twee bijeenkomsten, lig gende in het sociale vlak, door het ge zamenlijke kader georganiseerd wor den. Zo op woensdag 24 september een discussie over de Alg. Bijstands wet in het gebouw voor Chr, Sociale Belangen, Lange Haven 73, Inleider zal zijn drs. G. A. A, Smits, directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst Schiedam. Voor een nog nader vast te stellen discussie is gedacht aan de werkgelegenheid en de leefbaarheid in Schiedam en omstreken. (Van en onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, De ge meenteraad is akkoord gegaan met de volgende mutaties bij het onderwijs. Tot hoofd van de Comeniusschool B is benoemd de heer J. van der Gaag, thans onderwijzer aan die school. Aan de heer A. J. Tigges, hoofd van de Thorbeckeschool is eervol ontslag verleend, in verband met zijn benoe ming tot onderwijsconsulent. Aan de heer W. Harms, hoofd van de Comeniusschool A is ervol ontslag verleend wegens benoeming elders, J. Dijkstra (PvdA) bedankt voor liet raadslidmaatschap (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De heer J. Dijkstra, voorzitter van de PvdA- fraefcie in de Schiedamse gemeente raad, heeft per 1 september bedankt Voor het raadslidmaatschap. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter- dam, Schiedam, kunnen 5 zich wenden tot onze plaatselijke agenten. {Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, Voor de tweede maal in negen maanden, tijds is de PvdA-fraetie in de gemeenteraad, wederom onder aanvoe ring van ir. C. Boerman, gisteravond in verzet gekomen tegen de ste- debouwtkundige planning van b. en w. Dit naar aanleiding van het gevraagde principebesluit voor een bebouwingsplan voor Woud hoek-Zuid, ook wel aangeduid als de „uitstulping" van Groenoord- Noord, Hier komen een torenflat in 20 lagen en drie flatblokken in twaalf lagen, Ir. C. Boerman kwam met een motie, waarin weliswaar het ter tafel gebrach te voorstel niet werd afgewezen („de raad is in een dwangpositie gebracht; af wijzen betekent het verloren gaan van bouwcontingenten en stagnatie in de woningbouw") doch waarin wel „de teleurstelling over deze gang van zaken" werd uitgesproken. De verbitterde wethouder voor de Wonïngdienst, mr. M. J, M, van Kin deren kondigde prompt aan „dat hij uit het aannemen van deze motie do consequenties zou trekken". Dit laat ste hoefde niet want de motie werd met 21 stemmen tegen en 11 voor ver worpen. Alleen de PvdA-fracticleden plus mevr. A. C. M. Blaauw (p,s.p.) stemden voor (twee fractieleden wa ren afwezig; de PvdA-wethouders wa ren tegen). Dit conflict det, gebaseerd op een tegenstelling in de opvattingen, ra de toekomst zeker zal doorwerken, heeft een voorspel gehad bij de begrotings behandeling in december 1968. Even als toen heeft ir. Boerman ook gister avond weer het standpunt van zijn fractie in vier punten neergelegd. Punten 6 Een voorafgaande inventarisering van de woningbehoefte Is noodzakelijk; 4 daarop moet een „programma van eisen" worden opgesteld, waardoor een goede analyse van de planning mogelijk is; 0 bestemmingsplannen moeten ver gezeld gaan van alternatieve plannen zodat een vruchtbare discussie moge lijk is; de plannen moeten zp extensie! mogelijk en integraal zftn. Géén plan ning van complexje voor complexje. In december heeft de wethouder verklaard deze vier punten acceptabel te vinden voor verdere planning in de toekomst, verklaarde ir. Boerman. Daarna is slechts een gecombineerde werkgroep gevormd, die in juni het nu aangeboden plan voor Woudhoek Zuid voorgelegd kreeg. Maar geen in ventarisering, geen programma van eisen, geen alternatieven, geen inte graal plan. „Als het met dit kleine com plexje van maar de helft van. de uit stulping al niet kan, wat moet hot dan worden voor de totale plannen van Woudhoek en Spaland", vroeg ir. Boerman. In december had hij al geprotes teerd legen de afschermende hoog bouw bij het Bachplein en van de ABP-flats, genoemd de „Schiedamse muur". En nu komt er in Woudhoek- Zuid weer een afschermende hoog bouw. Met dit voorstel is de raad met de rug tegen de muur geplaatst, zodat het niet afgewezen kan worden, om dat de woningbouw zwaar weegt. Doch ir. Boerman verklaarde zich diep teleurgesteld, wat hij in de motie tot uitdrukking bracht. Woudhoek-Zuid Doch wethouder mr. Van Kinderen wierp stellig tegen, dat de raad ook in december met de rug tegen de muur had gestaan in de woningbouw cn dat hy toen al nadrukkelijk had gesteld, dat de vier eisen van ir. Boerman niet zouden kunnen gBlden voor Woudhoek Zuid, omdat anders de woningbouw gestagneerd en de bouwcontingenten verloren zouden gaan. Toen ir. Boerman in december -do eis van inventarisering uiteindelijk had laten vallen, was de consequentie dat ook het opstellen van een pro gramma van eisen niet meer.mogelijk was, evenals een analyse. Wanneer het plan-Woudhaek-Zuid geiealiseerd is, zal de kwantitatieve woningnood voor een goed deel ver holpen zijn. Daarna, dus voor de tota le planning van Woudhoek en Spa- land, kunnen de vier punten van ir. Boerman wel degelijk m aanmerking worden genomen, verklaarde wethou der Van Kinderen. Kwaliteit eerst Voor de planning van de wijken Woudhoek en Spaland ?al de kwaliteit van de bouw èn van de planning op de eerste plaats komen en pas daarna de kwantiteit, zo beloofde de wethou der. Ook wanneer daardoor contin genten verloren zouden moeten gaan. Als voorbeeld hoe de opvattingen zich kunnen wijzigen haalde weüi. Van Kinderen een uitspraak van de heer J. J. Bieze, fractiegenoot van n\ Boerman aan. die zich in 1965 lovend had uitgesproken over de hoge Z-flafcs omdat daardoor meer woningen ge bouwd en het contingent gered kon worden. „Be wijs de verantwoorde lijkheid van mijn fractie voor die fou te opvatting met af," verklaarde ir. Boerman, „maar die fout mag met herhaald worden!" Geen steun De FvdA-fractie kreeg geen steun voor de „motie -van teleurstelling- Deze ging drs. J. Houtman te ver, hoewel hü sympathie had voor het standpunt van ir. Boerman. De voor genomen planning voor Woudhoek- Zuid wilde hij node accepteren, doch dat zou dan ook de uitcrs.e lijn moe ten zijn. Daarna zou, voor Woudhoek en Spaland, de kwaliteit van dc wo ningbouw voorop moeten staan. Een standpunt dat door de heer B. E. Collo gedeeld werd. De P.C.G. en de K.V.P. hadden wèl waardering voor het plan Woudhoek- Zuid en meer interesse voor de diffe rentiatie in het plan. Zo bleef de „te leurstelling" voor rekening van de PvdA, als is het duidelijk dat de meerderheid in de raad niet verrukt is van deze wijze van woningbouw plan ping. (ADVERTENTIE) Om naar. school te gaan en buiten te spelen zijn deze oer degelijke lederen schoenen ide aal en.,... ze hoeven wat de prijs betreft nbt ontzien te worden. Rundboxlederen meisjesschoe nen met ijzersterke zool en van een prima leest. Kortom een goede schoen voor een uiterst lage prijs. rundboxiederers .meisjesschoenen maat 29 t/m 31 maat 32 t/m 36 Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze rundbox lederen meisjssschoonen, met sterke zoo!, in bruin en de ma ten 29 t/m 36. Ook maandagmorgen opan Géén tel. of schrift Oejt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De financiële steun die de gemeente de naar de ere-divisie gepromoveerde cn daardoor voor veel hogere fi nanciële lasten geplaatste semi-prof voetbalclub SVV zal bieden, zal niet hoger uitkomen dan door b, en w. aan de raad is voorgesteld: een degressief tarief voor de vermakelijkheidsbelasting. Niet méér dan een vriendelijk gebaar tegenover SVV van een zelf in financiële zor gen gedompelde gemeente, legde de wethouder van financiën, de beer J. Scheffers uit. Twee pogingen vanuit de gemeenteraad om die hulp «og wat op tc schroeven, hebben het niet gehaald. SCHIEDAM Geboren: Alexandra T, M. dv A. H. TT. Scheerder en H. W. van de Kamp: Petronella J, dv D. J. Thie en C, C. van HekezenMaria J. dv H. Jeirp en C. ••an Brandwijk: Welter zv C. Wassenaar en C. C. G-roencwcgeu, Overleden: E, K. Wlerenga, 83 Jr; L. J. de Kok. 84 jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Waar om is het bestemmingsplan voor het stadscentrum nog steeds niet bekend gemaakt, hoewel b. en w, beloofd hebben dat dit nog in het begin van 1969 zou gebeuren. Zo heeft het bestuur van de Schie damse Handels- en bedrijfsraad gevraagd in een brief aan de ge meenteraad. Tevens wérd de on gerustheid uitgesproken over een eventuele vertraging in de ten uitvoerlegging. Aangezien de woordvoerders van de meeste raadsfracties deze ongerust heid best konden begrijpen, heeft bur gemeester H. Koelfsema gisteravond in de raadsvergadering een toelichting gegeven op de gang van zaken. Op gezag van de stedebouwkundige adviseurs heeft hij vorig jaar ver klaard dat het bestemmingsplan voor het stadscentrum in januari 1969 en de plannen voor Scniedam-Zuid en West in de loop van dit jaar bekend gemaakt zouden, worden. Doch dat is een misrekening geworden. Dat komt omdat de raad op enkele punten, een nadere studie heeft gevnaaigd, wat meer tijd heeft gekost dan verwacht. Er is gevraagd om. alternatieve ideeën om een studie of de metrolijn wel per sé door het centrum of 'ook langs noord of zuid kon; of er geen ontwikkelingsbureau minder ingescha keld diende te worden voor de vormge ving en voor de inspraak van de bur gerij. Ook het verkeersonderzoek in de Rijnmond is nog steeds niet afgerond. „Ik heb het gevoel dat de stede- bouwkundigen ott over het dode punt heen zijn en dat er nu vaart in zal ko men". verklaarde burg. Roélfsema, die verdfer geen termijn wilde noemen wanneer de plannen wèl rond zouden komen. Verder was hij het eens met de naadsleden, dat spoed geboden is en ook dal er een „openheid" betvacht moet worden. Kalm-mm Biet die spoed was Ir. O. Boerman (PvdA) het niet helemaal eens. Dc uitvoering van het bestemmingsplan voor het stadscentrum zal in totaal aan investeringen ruim een lialf mil jard gulden kosten. Dan moeten fou ten toch wel echt vermeden worden, vond hü- Als een verantwoorde plan ning tijd kost, dan moet dat maar. Wél was hij voorstander van een snel publiceren van voorlopige schet sen, opdat de bui-gerij zich vroegtijdig zou kunnen uitspreken om zo een bij drage te leveren in de planning. Wanneer de S.H.B. zo „ongerust" is, dan zou de middenstand een nuttige bijdrage kunnen leveren door zich vast te beraden op enkele problemen. Zo bijvoorbeeld over de vraag of een metrolijn door het stadscentrum de koopkracht van het publiek naar het geplande „olty-cenurum" zal trekken of juist zal afzuigen naar Rotterdam. {ADVERTENTIE) I raken steeds meer in, Geen wonder. i «ecu wjiiuei. Alle belangrijke langspeelplaten zijn nu ook in handige mustcassctces I I verkrijgbaar. Komt u maar eens kijken bij t I I J Goudsesingel 227/ 229 .(bij Jonker Franjstraat) Tel. 13 20 00 ^Elke vrijdagavond tot 9 uur geopend. J (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, Op ver zoek van de Politieke Party Radicalen PPR zün dc Schiedamse afdelingen van de Party van dc Arbeid, de D'66, de PSP cn PPR bezig met een „ver kennend gesprek" omtrent eventuele punten van overeenkomst betreffende de gemeente-programma's. Op dit mo ment is het nog niet duidelijk of deze contacten „uilen leiden tot een of an dere vorm van samenwerking. Zo wordt opgemerkt in een communique dat vanwege de PvdA is verspreid. Aan het gesprek wordt deelgenomen door afgevaardigden, bestuursleden en gewone leden van de deelnemende partijen, per partij verschillend van samenstelling. Van deze gesprekspart ners zijn alleen de PvdA (met veer tien raadsleden onder wie wet houders) en de PSP (met twee raads leden) in de Schiedamse gemeente raad vertegenwoordigd, D'66 en PPR hebben geen zetels m de raad. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. „Holiday on Ice" geeft van maandag 24 tot en met zondag 30 november een serie voorstellingen in de Margnethal in Schiedam. In deze nieuwe produkfcie treden voor het eerst de Nederlandse schaatssterren Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel te zamen op. Met ingang van 1 september zal het tarief voor alle sportwedstrijden, dus ook voor SW worden, handhaving van 20% vermakelijkheidsbelasting voor dc eerste 3.000 bezoekers, maar dan 15% voor de volgende duizend bezoekers en 10% voor alle volgende bezoekers. De heer A. Verltnde (PvdA) kwam met een amendement, waarin dit ta rief gehandhaafd bleef, doch waarbij boven de 6 000 bezoekers de vermake lijkheidsbelasting opgeheven werd. Deze niet onaanzienlijke verruiming werd afgestemd met 17 stemmen te gen en 15 voor. De heer P. J. Beekman- (KVP) stel de een amendement op, waarbij ook de financiële steun zich zou uitstrek ken lot de kleinere sportverenigingen. Namelijk 20% voor de eerste 300 be zoekers en verder 10% voor alle volgende bezoekers. Dit amendement kreeg maar 7 stemmen vóór en 25 te gen- Het eigenlijke voorstel van b. en w. werd aangenomen met 25 stemmen voor en 7 tegen, Tegengevallen Dc heer Ver linde, wijzende op de duizenden Schiedammers die profite ren van de passieve recreatie die SVV biedt, wat door de promotie mar de ere-divisie nog groter zal worden, vond dc steun die de gemeente hierbij biedt toch wel erg tegenvallen. Utt de spontane huldiging na de promotie en uit de even spontane bijdragen bij de „bliksemactie" leidde hij af dat er een groot medeleven bestaat met SVV. Hij wees verder op de gemeente Haarlem, die de prof club van dezelf de czaam een subsidie van. 6000 per jaar voor vier jaar had toegekend op alleen de voorwaarde dat Haarlem xn de ere-divisie blijft. Daarbij vond bij Schiedam erg achterblijven; vandaar zijn amendement ter verhoging van de steun. Niet alle fracties waren het met hem eens. Het prot. christelijke raadslid 3. van Katwijk had niet al leen. principiële bezwaren tegen zon- dagssport, maar vond. voetballen een „onsmakelijk en hard bedrijf" en voetballers „slaafse arbeiders". Ook vond hij het vreemd dat de gemeente veel geeft als het de vereniging goed gaat en weinig als het slecht gaat. Niet royaal De liberaal drs. J. Houtman vond het „wrang" dat SVV eerst moet ver dienen voor de gemeente en dan weer een beetje terugkrijgt. De hulp vond hij „geen royaal gebaar", doch hij had begrip voor de benarde financiële po sitie van de gemeente. Hij zou liever, als In Vlaaxdingen, de vermakelijk heidsbelasting voor sport maar hele maal afgeschaft willen zien. Als men denkt dat een, voetbalclub in de ere-divisie kan komen en blij ven door een subsidie, dan heeft men het toch mis, verklaarde de commu nist B. E, Colle. Dan zou bovendien Hermes-DVS eerder m aanmerking komen voor een subsidie. Hij wees er op dat de voetbalverenigingen, ook SW, wel degelijk een indirecte subsi die krijgen van de gemeente. Boven dien kunnen de prof-clubs putten uit het arsenaal van jongeren, die met ge meentelijke hulp bij andere vereni gingen spelen. De belanigen van de kleinere en amateurclubs had de heer Beekman vooral voor ogen toen hij kwam met zijn amendement, waar do kleintjes evenveel zo met meer van profiteren dan de grote. Gevolgen Doch evenmin ais mr. J. B. Schueler (KVP) voelde weth. Scheffers voor de twee verdergaande amendementen, omdat de gevolgen voor de gemeente niet te overzien zijn. Zeker niet bij het amendement-Beekman, terwijl bij het amendement-Vcriinde de belasting gedeeltelijk wordt afgeschaft. Dat -andere gemeenten meer subsi die zouden geven aan de voetbalsport, daar was de wethouder voorlopig niet van overtuigd. Dergelijke bijdragen moet je in het grote geheel van de subsidiëring zien, de verkapte subsi dies meerekenen. In bet debat, dat erg onduidelijk werd door de amendementen met de ingewikkelde financiële berekeningen (d:e we hier maar met weergeven), wem het voorstel van b, en w. tenslotte Maar erg gelukkig met deze over winning waren maar weinigen; bleef een gevoel dat SW méér ateun verdiende dan het kreeg. „Ze redden het wel." troostte de heer Collê, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Met ern stige vleeswonden is de 20-jarige mo torrijder J. C, H. gistermiddag naar de Dr. Nolets lichting overgebracht nadat bij op de kruising Rotterdamsedijk Van. Deventer straat was aangereden door een personenauto. De chauffeur van de personenauto had verzuimd de motorrijder vrije doorgang te verle nen. Na behandeling in de Dr. Nolet- stichtimg kon dia 20-jarige befconteke- naar naar huis terugkeren. De mate riële schade is aanzienlijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Lange Kerkstraat zal vanaf morgen in ver band met herstelwerkzaamheden aan hpt wegdek, die ongeveer 14 dagen zullen duren, voor het doorgaand ver keer worden afgesloten. Rekening is eohter gehouden met de noodzaak van de bevoorrading van de op de Lange Kerkstraat aanwezige winkels. Het verkeer zal middels aanwezige borden worden omgeleid. Tengevolge van de afsluiting van do Lange Kerkstraat zal ook buslijn 53 worden omgelegd. De hele route gaat nu via het Broervest, 's-Gravelandsewog, Burg. Honnerlage Gretelaan naar de Parkweg. De terug- route gaat normaal tot aan de Grote Markt dan via de Ooievaarstraat en de Burg. Honnerlage Gretelaan naar het Broersvest. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Van TSF- lafeltennis zij» de jeugdleden Hoes v.d. Broek, Wim v.d. Poort en Jan Landsbergen uitgenodigd door de afd, Rotterdam van de NTTB om deel te nemen aan de x.g. selectietraining, die vooraf gaat aam de afdelings toptrai- ning vun dit seizoen. Voor de landelijke tafeltennis com petitie, die op 27 september begint is de indeling bekend. TSF I speelt in de hoofdklasse C tegen Maasvogels Maastricht, Never Despair Den Bosch, Ons Vermaak Nijmegen, TOV Noord- wijk en Wibats 3 Den Haag. TSF 2 (verogangsklasse O) heeft als tegen- stan -Ts AMVJ 2 Ams.erdam, Rapidi ty Beverwijk, St. HTSB 2 Den Haag, UB TV Hilversum en Wibafe 6 Den Haag. TSF 3 (overgangsklas J): Ex celsior Den Haag, Les Amis Gouda, Scylla 4 Leiden, SVE 2 Utrecht en Treffers 3 Roel of arendsveen. Voor de afdelmgscompetitie is de indeling nog niet bekend. TSF zal komend seizoen met twee jeugdteams en acht junioren-teams uitkomen. De afd. tafeltennis houdt de jaarvergadering op vrijdagavond 29 augus.us in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein. Edgar Lynch, beste slagman van het Gouda-toemooi VLAARDINGEN, dinsdag. Onder bizarre omstandigheden werd zondag het goed georganiseerde „Gouda"- honkbal toernooi afgewerkt. Aan dit toernooi werd deelgenomen door Jeka (Breda), SCR (Rotterdam), VFC en Gouda. Pluvxus heeft op alle mogelijke ma nieren getracht om het toernooi te doen mislukken, maar dank zij het goede humeur van alle honkballende deelnemers is dat niet gelukt. Integen deel, het toernooi is zelfs goed ge slaagd. Dat de honklopers bij een sli ding het honk enkele meters voorbij gleden en uit gemaakt werden en bo vendien nog van top tot teen nat wa ren, heeft de stemming niet kunnen drukken. VFC startte met praktisch dezelfde ploeg van zaterdag, hetgeen toch wel goed merkbaar was. Aan slag: kwamen zij niet zo goed uit de verf. Herman Scot op de werpplaals deed zijn best maar moest tegen SCR enke le honkslagen toestaan zodat de eerste wedstrijd met 41 verloren ging. De tweede wedstrijd tegen Gouda verliep veel beter. De vuurkracht was weer terug. En met een 61 overwin ning, veroverde VFC de derde prijs. Bij de prijsuitreiking kwam als grote verrassing uit de bus, dat de 17-jarige Antilliaanse kweekschoolleerling Ed gar Lynch de beste slagman van het toernooi was. Met drie honkslagen uit 4 slagbeurten veroverde hij een mooi slaghout. Koinuza-concert in (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, Vijfen veertig percent 'van de bezoekers van de Rotterdamse Schouwburg Is jonger dan 35 Jaar. Dxt is een van de uitkom sten van een enqxiete, die door het in stituut voor psychologisch markt- en motlevenonderzoek in opdracht van de dienst gemeentelijke kunstgebou wen is gehouden. Ondervraagd werden 1058 bezoe kers bij m totaal veertien voorstellin gen in de schouwburg. Verdere uit komsten zijn o-a. dat 58 procent van de bezodkers afkomstig is uit de betere middenklassen of de hogere milieus (die ten hoogste 10 procent van de Rotterdamse bevolking uitmaken) en dat 75 procent van het schouwburgbe zoek steeds weer uit dezelfde perso nen bestaat. Bijna een derde gedeelte van de bezoekers komt van buiten Rotterdam. Ten aanzien van de informatie over het gebodene heeft 94 procent vap de bezoekers weinig Machten, 72 procent wordt geïnformeerd door de kunsta genda en (of) 42 procent door de woensdagagenda's ui c" Van de 1058 ondervraagden vindt 89 procent 20.15 uur een goede aan vangstijd. Voorstellingen op zondag middag worden niet geprefereerd: 83 procent heeft geen interesse. Over de service in de schouwburg vóór de voorstelling is men tevreden. Klachten zijn er genoteerd over de kwaliteit van de koffie en de bedie ning tijdens de pauze ea over de gar derobe na afloop. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, I» het festivitettenprogramma, van Commu nicatie '70 zal hoogstwaarschijnlijk ook Sleeswijk's 32e Snip en Snap re vue (1970/71) worden opgenomen. De revue wordt van half augustus tot eind september volgend jaar gepre senteerd in heft Luxortheater. De heer Hans Sleeswijk vertelde ons vanmorgen dat er besprekingen gaande zyn om een deel van de nieu we revue te enten op Rotterdam c.q, C'70, dit dan alléén voor de voorstel lingen m Luxor. Hoe het „Rotterdamse deel" van de revue zal worden opgezet, kon de heer Sleeswijk nog niet zeg&zn. „De plan nen zijn er, de uitwerking zal nog wel enige tijd vergen. Tenminste, als de besprekingen succes hebben," aldus de heer Sleeswijk. Raadslid CPN legen hotel op De Heuvel (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Het raadslid S. Groenendijk (CPN) heeft b. en w. gevraagd, de plannen voor de bouw van een hotel in het Park op de Heuvel af te wijzen. Soortgelijke plannen zijn in het verleden door het toenmalige college met beslistheid van de hand gewezen, aldus de heer Groe nendijk, die verder informeert, of het college of een raadscommissie al eer der op de hoogte was gebracht. Da Heuvel is voor velen het belang rijkste deel van het Park en. een on vervangbaar stuk recreatie, aldus de vragensteller, die tenslotte de bevol king in ruime mate inspraak wil ge ven als b. en w. toch een voorstel aan de raad voorbereiden. muziekkoepel Plan Dam Personeel gevraagd DE SCHIEDAMMER (Het Rot terdams Parool) vraagt vaste bezorgers(sters) voor Schiedam en omstreken. Aanm, Hoogstr. 76, Schiedam, tel. 267279. 's avonds na 7 uur telef. 155960. Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren. Hoogstr. 105. Schiedam, tel. 26720. Let ov Juiste adres. S180 Diversen ALBLASSERDAM. Zoals reeds werd bericht zal op zaterdag 30 au gustus in de muziekkoepel in Plan Dam het jaarlijkse Komuza-concert worden gehouden. Dit evenement, waaraan dit jaai één muzikvereniging en vijf zangver enigingen deelnemen, begint 's avonds om half acht. De muziekvereniging Soli Deo Glona 2al vooraf een korte mars door de gemeente maken vanaf de Havenstraat, waar zij om zever» uur vertrekt. Onder de directie van Gerrit Fokkema 2al Sol4 het program ma op de muziekkoepel openen met de mars The blue pennant van Cori en eert drietal andere werken. Grote sortering bü ..WAAR DAT DRAAIT". Schiedam, tel. OIO Wegens familie-om standigheden geslo ten: WOENSDAG 27 augustus. Donderdag 28 augus tus staan wij weer geheel tot uw dienst. LIESTING- BKILLEN, Hoogstraat 154, telef. 263787.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2