Superieur Feijenoord liet winst glippen 'Personeelsbeleid bij metaal is een sl iiïtp OSt' Rob de Vries met sobere Hippolytus herdacht in schouwburg Sangerknaben openen in De Doelen Oostenrijkse week van de Lijnbaan ANMB-BESTUURDER A. SCHRAVEMADE JAPANSE WERVEN VOOR HET EERST OP EUROPORT ROTTERDAM RIJNMOND CURiTIBA ZEER GELUKKIG MET GELIJKSPEL (1-1) Tentoonstelling over Rottemeren Argentijnen staken Water in vijvers Schouwburgplein voldoet aan Normen TNO Opslagschip voor ruwe olie bij RDM te water gelaten Directeur dr. J. Kartels verlaat Unilever Goldmines daalde met 16,5 procent Rotterdammer beboet woensdag 27 augustus 1968 Ruud Geels nam tegen Curitiba de plaats van de door Feijenoord geschorste Kindvall in en dat was duidelijk een verzwakking. Ook m dit kopduel met een van de Braziliaanse verdedigers is Geels kansloos. Feijenoord—Curitiba 1—1 (10} door HANS REISMANN (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag. Het Nieuw Rotterdams Toneel heeft gisteravond in de Rotter damse Schouwburg zijn in juli overleden algemeen directeur Robert de Vries herdacht. Uit gebeurde middels een opvoering van Euripides' drama „Hippolytus", vorig seizoen op het repertoire van het NRT cn het laatste stuk dat De Vries regisseerde. De schouwburgzaal voor deze herdenkingavoorstelling werd geen entreegeld geheven tot dc laatste plaats bezet. Onder de bezoekers bevonden zich onder meer mevrouw De Vries, de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, burgemees ter Thomassen van Rotterdam, vele gemeentelijke autoriteiten en een groot aantal directieleden, acteurs en actrjces van de Nederlandse toneelge zelschappen. Zij en alle andere aan wezigen zagen een sobere, maar bij zonder stijlvolle opvoering van „Hip polytus", die geheel paste in het kader van de herdenking. Na afloop van „Hippolytus" het stuk werd zonder pauze gespeeld droeg burgemeester Thomassen een door de Rotterdamse schilder Hans Bazebroek vervaardigd portret van Robert de Vries namens de gemeente over aan de directie van de Rotter damse Schouwburg. Op het toneel was daartoe de voltallige tableau de la troupe van het NRT aangetreden ech ter het voor het voetlicht staande por tret. In zfjn herdenkingstoespraak haakte de burgemeester nogal warrig aan op een televisie-uitzending van maandag 3.1., toen een „Dit is uw leven" pro gramma (zeven jaar geleden met Ro bert de Vries gemaakt) wederom werd uitgezonden, Burgemeester Tho massen memoreerde, met behulp van enkele citaten, de strijd die De Vnes ondergronds streed tegen de Duitse bezetter en vervolgens sprak hij over de activiteiten die De Vries in de na oorlogse jaren ontplooide ten aanzien van het toneel. De burgemeester noemde tenslotte ook een van Robert de Vries' grootste wensen: een nieuwe Rotterdamse Schouwburg. Dat de rea lisatie nog een aantal jaren op zich kan laten wachten besefte de heer Thomassen ten volle. „De jongeren bij het NRT zullen waarschijnlijk al weg zijp wanneer de nieuwe schouwburg een feit is", aldus de burgemeester. De herdenking in de Rotterdamse Schouwburg werd besloten met een ogenblik stilte. ROTTERDAM» Vrijdag om 16.00 uur zal do voorzitter van het recreatlesohip „Rotterdam", mevr. mr. Chr. A, de Ruyter-de Zeeuw, de ten toonstelling over het Rottemerenge- bied, die dan in de hal van het stik huis- staat opgesteld, officieel openen. De expositie zal worden ingeleid door burgemeester Thomassen. ROTTERDAM, woensdag. FC Curitiba, de veelvoudige kam pioen van de Braziliaanse slaat Parana, heelt na de overwinning op de Franse titelhouder St. Etienne (1—0) Neerlands kampioen Feijenoord een gelijkspel (11) afgedwongen en de Brazilianen waren er gisteravond in de kletsnatte Kuip zichtbaar gelukkig mee. Met gejuich werd het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Joop Vervoort begroet en met een hoffelijke buiging werd van het Rotterdamse publiek (26.000 toeschouwers) afscheid genomen. De vreugde in het kamp van Curitiba laat zich begrijpen, want Feijenoord heeft zich op de drassige grasmat veruit superieur ge toond. De Rotterdammers waren vooral de tweede helft oppermach tig, maar ze misten de kracht om de in de eerste helft door Frans Ha- sil verkregen voorsprong op te voeren. Daardoor kon het gebeuren dat invaller Kosilik zijn ploeg tien minuten voor tijd nog op gelijke hoogte bracht. Curiiba heeft zUn faam geen mo ment waar kunnen maken. De spelers bleken, technlsah wel goed geschoold te zijn, maar het spel miste overtui ging en de aanvallers hadden te weinig snelheid om het de Rot terdamse verdediging moeilijk te maken. Alleen in verdedigend op zicht kwamen de Brazilianen goed voor de dag. De voo-rivaartsen van Feijenoord kregen, we. tig ruumte en het was duidelijk dat een man als Klndvall (door rijn club geschorst) node werd gemist. Plaatsvervanger Ruud Geels vormde een zeer zwakke schakel in de combinaties. Twee spelers van Feijenoord heb ben het duel voortijdig beëindigd, Bi trus Israel verdween na een half uur spelen met een Mohte enkelblessure van hot voM. Guus Haak nam zijn plaats over. Van een verzwakking was nauwelijks sprake, want Haak weerde zich uitstekend. W:m van Ha-negem kreeg twintjg minuten voor tijd weer last van zij" grote teen. Rudy Wierts, de jonge rechtsbuiten van het B-elf tal, verving Feijenoords „Spielma- oher". Het uitvallen van Van Hane- gem werd geducht gevoeld, want de Utrechter, die zijn oude vorm langza merhand weer terugkrijgt, behoorde tot de beste spelers van het veld. Feijenoord nam in de 35e minuut van de eerste helft de leiding door een hard schot van Hasil, dat via de vuis ten wan doelman Joel tegen het net sloeg, maar de Rotterdammers hadden al veel eerder een voorsprong kunnen nemen. Van Hanegem, Hasil, Jansen en Geels waren evenwel slecht op schot. Onvriendelijk De strijd werd na do rust wat on vriendelijker. De wat te lankmoedige scheidsrechter Joop Vervoort moest voor talrijke overtredingen, fluiten en diverse spelers (o.a. Laseroms en de boomlange middenvoor Vecchio) vochten hun duels lenig niet altijd op even sportieve mamer uit. Van een van de vete tackles wend zelfs ook de heer Vervoont de dupe. Vecchio gleed bij een sliding op het natie gras een stuk door, waarbij hij arbiter Ver voort aan de enkel raakte. Trekkebe nend hervatte de man u>U Berkel en Rodenrijs de wedstrijd. Ondertussen was Feijenoord sterker en sterker geworden. Doelman. Eddy Treytel behoefde vrijwel geen hand uit te steken, maar ondanks het b(j vlagen zeer goede spel van o.a, Mon~. tijn, Jansen en Wery bleven treffers uit, Cuiutiba profiteerde er in de 35ste minuut dankbaar van. Rossi (een van de drie Braziliaanse invallers) gaf een schitterende pass in. de ruimte en Ko silik (ook al een plaatsvervanger) schoot via de handen, van Treytel raak, 1*1. Het was meer dan waarop de Zuld- amerlkanen hadden durven hopen en minder dan Feijenoord toekwam,.. v t De opstellingen waren: v Feijenoord: Treytel; Romeijn, Israel (Haak), Laseroms, Van Duivenbode; Hasil. Jansen; Wery, Geels, Van Ha- negem (Wierts) en Moulijn, FC Curitiba: Joel; Modesto,' Nico", Roderlei, Nolo; Lucas (Rossi), Rinal- do; Passarinho, Vecchio, Krüger (Ore- raar), Edson (Kostlek). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De winkeliersvereniging „Wlnkelprome- nade Lijnbaan" gaat van 19 tot en met 35 september een Oostenrijkse weet organiseren. In samenwerking met het Oostenrijks verkeersbureau en instan ties in Wenen Is een vrij omvangrijk programma opgezet dat niet alleen ac tiviteiten in dc Lijnbaan zelf betreft, maar ook in De Doelen. De week wordt 19 september te 17.00 uur geopend in de hal van De Doelen met een optreden van de Wie ner Shngerim&ben en met een exposi tie ingericht door de negen provincies d'e Oostenrijk telt. Elke provincie zal zijn eigen specifieke proctukten uit stallen en tevens zal het publiek een ruime mogelijfche.d tot informatie worden geboden. De expositie wordt gecompleteerd met een groot-formaat maquette van de stad Wenen. Verder zal ra De Doelen (kleine zaal) op 22 en 23 september een folkloristische groep uit Wa-grain optreden. In de grote zaal de 23e een concert door het Limburgs Symphonic Orkest o.l.v. Ro bert Stolz en de 24e dirigeert Stol?, hel Noord-Hollands Phllharmonïsoh Or kest. In de Lijaibaan zullen de negen grootste etalages door een uit Oosten rijk over te komen etaleur worden in gericht, de café-restaurants gaan Oos tenrijkse specialiteiten voeren en ook die „Schrammlmusik" zal niet ont breken. Het winkelend publiek zal in de stemming worden gebracht doox een groot aantal vlaggen en andere •■versieringen en folders worden uitge reikt door rne.sjes in klederdracht, De d.recties van de bioscopen Thalia en Lumtère tenslotte hebben toegezegd tijdens de week documentaires over Oostenrijk te draaien BUENOS AIRES, woensdag (UPI, Reuter, AP). Vandaag is In Argen tinië een algemene staking van 24 uur 'gehouden, ondanks waarschuwingen van de regering-Oagatia dat de pro testactie onwettig is en. dat stakende ambtenaren zullen worden ontslagen- De staking Is uitgeroepen om kracht bij te zetten aan looneisen en uit pro test tegen de arrestatie van vakbonds leiders. Vanochtend bestond de in druk, dat de stakragsoproep van de grote meerderheid van de Argentijnse vakbonden vrij algemeen is gevolgd, i door GEERT-JAN LAAN "JN de metaalondernemingen in Rotterdam en omge ving kom je nauwelijks een goed stuk sociaal Beleid tegen. Dat is ook de oorzaak van liet hoge ziekteverzuim. Dat ziekteverzuim is een vlucht uit het werk. De bedrijven houden zicli alleen met de produktie bezig en beschouwen het personeelsbeleid als een sluitpost." Deze bepaald niet vleiende kwalificatie van de in Rotterdam en omgeving gevestigde grote scheepswerven, machinefabrieken en co nstructi eweriqpl a a.tsen is afkomstig van A. S chr avemade (48), di- strictsbestuurder van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfs- bond. Deze vakbond is met achttienduizend leden de grootste plaatselijke vakcentrale in Rotterdam. De gevolg en van dit slechte sociale beleid zUn volgens de heer Schrave- made: Weinig- gebondenheid aan de bedrijven (binnen hei Rijnmondge bied is de mobiliteit van de arbeider bijzonder groot) De productiviteit per werkne mer ligt in Botterdam als gevolg van dit slechte sociale beleid la ger dan elders in het land en lager dan in concurrerende landen op soh eepsb ouwgebic d Arbeidsonrust in de bedrijven, Er vinden veel meer korte stakingen plaatB van groepen werknemers dan naar buiten PLU kt. Onzorgvuldigheid bij het aan nemen van nieuwe werkkrachten en te gemakkelijk gebruik maken van de diensten van koppelbazen. Deze ontwikkeling is,-— met name in Rotterdam historisch gegroeid. De metaalindustrie in dit gebied Is sterk expansief. De economische groei is altijd als de belangrijkste factor gezien. De instelling van de werkgevers is er dan ook op gericht om hun bedrijven financieel en eco nomisch gezond te houden. Zij vergeten echter dat naast grote investeringen in de kapitaalsaector ook investeringen In de personeels- sector ia de factor arbeid noodzake lijk zijn. De werkgevers verwijten" de ar beiders dat zij zeer snel bereid zijn van baan te wisselen, wanneer zij elders wat meer kunnen verdienen. Maar in de onderneming is geld al een heilige koe en hoe kan jp dan verwachten dat de arbeider daar an ders tegenover zou staan. „In de bedrijven, heerat nog de mening dat alle geld besteed aan personeel In feite weggegooid geld Is. Je ziet het ook aan de positie van de personeelschefs, die nauwelijks nog een beleid mogen voeren. Je zou raeer kunnen spreken van perso neelszorg of personeelsadministratie maar niet van personeelsbeleid." 1VEEM bet hoge ziekteverzuim. «LV Ze zien het in de statistieken. Deze mensen houden zich niet met de produktie bezig, maar eens een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van dat ziekteverzuim. Dat wordt weer niet gedaan". Reorganisatie In het bedrijf wor den riet of nauwelijks verklaard Wanneer een chef, baas of directeur mei»w wordt benoemd of wordt ver vangen wordt alleen maar gezegd „dal het de produktie ten goede zal konven". Dit soort mededelingen ver oorzaakt vaak onrust met name bij de beambten, die omdat de arbeids markt In hun sector toch ai veel minder gespannen is dan bij de hand arbeid era minder sterk staan. „Bdj de selectie en het in dienst nemen van het personeel wordt ook vaak onzorgvuldig te werk gegaan. De verschillende afdelingen van het bednji werken vaak riet coördinerend maar eerder concurre rend. Wanneer in de eigen afdeling mensen nodig zijn wordt snel een onderaannemer (lees koppelbaas) te hulp geroepen. Het voordeel van een koppelbaas is natuurlijk dat hij met zijn mensen direct op straat gezet kan worden wanneer zijn diensten met meer nodig zijn. De directies weten zelf vaak niet eens hoeveel onderaannemers ze in dienst hebben. ,Hij vertelt van een bedrijf waar volgens de officiële op gave 30 onderaannemers in dienst waren Bij controle bleken maar liefst 300 koppelbazen mensen op verschillende afdelingen van het be drijf werkzaam te hebben". Als de directie dat niet controleert, wie weet dan hoeveel uitbetaald wordt. Het blijkt dat de baas van de afde ling gewoon parafeert en de onder aannemer van de kassier zijn geld krijgt. Controle is er nauwelijks. TJIJ vertelt van een bedrijf dat ge- sloten werd waardoor een 40 metaalbewerkers op straat kwamen te staan. Een bankwerker solliciteer de bij een ander bedrijf en kreeg te horen dat dit bedrijf geen bankwer kers nodig had. Alleen lassers. Hij ging werken bij een koppelbaas en A,N.M.B.-districtsbestuurder A. SCHRAVEMADE kwam even later als lasser in dienst by het zelfde bedrijf dat hem tevo ren ais bankwerker had afgewezen. ,,Het komt in bedrijven voor dat dagen achter elkaar zo'n 40 mensen in de kantine zitten te kaarten om- de t zij op werk moeten wachten. Terwijl een andere af-deiiing via een koppelbaas mensen in dienst heeft. Zeg je dat tegen de werkgever dan zegt hij; „die mensen hebben die functie met om m de andere afde ling te werken, maar dan vraag ik me af wat de investering is om die mensen ook met die functie ver trouwd te maken". „Dit slechte beleid wordt niet be wust gevoerd. Er is gewoon te wei nig tijd beschikbaar voor andere problemen dan de zuiver economi sche en financiële". „Voor de koppelbazen zou een ie- gebng moeten komen Het verschijn sel koppelbaas wordt onder de hui dige omstandigheden wet geaccep teerd Het probleem is dat volgens de mensen, die in vaste dienst bij de bedrijven zijn, de mensen bij de koppelbazen meer verdienen. Dat loon is vaak niet zichtbaar en die onzichtbaarheid stimuleert de fanta- s.t. Wanneer we alleen al de lonen die door de kopelbazen betaald worden zichtbaar maken en zeggen, zo zien de arbeidsvoorwaarden er in zijn totaliteit uit. Dan valt de discus sie vanzelf weg". O VER de op het ogenblik vigeren- u de problemen van de Neder landse scheepsbouw met als actuali teit de aanvraag van Verolme voor subsidie voor nieuwbouw, De vakbondsbestuurder zegt hier over: „De overheid zou dit niet moe ten doen, tenzij de overheid een stem in de directie zou krijgen. Ik zou zeggen: Laat Verolme eerst orde op zaken in eigen huis stellen, Wan neer hij er een open naamloze ven nootschap, van maakt kan hij op de kapitaalmarkt via aandelen voldoen de kapitaal krijgen. Iedereen weet dat hij dat niet wil en daarom doet hij een beroep op de gemeenschap. En hij gebruikt daarby en dat vind ik unfair zfin werknemers als dekmantel voor zijn bedoelingen. De overname van de NDSM in Am sterdam ts een directe ruil geweest om de werkgelegenheid in Amster dam veilig te stellen tegenover de 75 miljoen die Verolme kreeg van de overheid. Nu heeft hij kennelijk weer geld nodig. Hij bouwt de tan kers tegen wereldmarktprijzen en de produktiviteit per werknemer zal bij Verolme lager zijn dan bijvoorbeeld m Zweden en in Japan. Dat wil niet zeggen, dat Verolme zijn nieuwbouw afdeling nu maar moet afschaffen. Wanneer dat zou wegvallen betekent dit een klap voor ons land, ook als deviezenverdiener. Het nadeel is dat hij zich zo gespecialiseerd heeft in die nieuwbouw. Wat dat betreft heeft een maatschappij als de Rot terdamse Droogdok het misschien wat verstandiger gedaan door de ac tiviteiten over verschillende gebie den meer te spreiden", "pN dan het nadruk. „Het is toch ie gek dat een werf als Wilton- Fijenoord nauwelijks plannen voor de toekomst had en gered moest wor den door de Rijn-Schelde combina tie. Dat zelfde verschijnsel zag je bij de mach nefabr eken en construct e~ werkplaatsen. In de hoogconjunc tuur hadden ze zoveel orders dat nauwelijks geïnvesteerd werd in het nroduktieapparaat. Toen het even terug begon le lopen bleek dat pro- dukt eapparaat verouderd. Die investeringen, krijgen nu wel voldoende aandacht en de bedrijven worden nu inderdaad voorzien van de meest moderne productiemidde len. Maar omdat het personeelspro bleem nog niet is opgelost blij"ven de bedrijven zitlen met een „extra overhead" die de voordelen van deze investeringen voor een deel weer te n et doeri'. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Het water in de speelvijvers op het Schouwburgplein voldoet aan de norm die het TNO stelt aan open zwembaden zonder door stromend water, Er is dus geen reden tot ongerustheid. DU antwoorden b. en w. In hun ant woord op vragen van het raadslid W. Baggerman (wd), die had geïnfor meerd of het nog wel verantwoord is om kinderen in dB vijvertjes te laten spelen. Dit mede naar aanleiding van recente dagblaxipiiblfkaties waaruit bleek dat het water sterk vervuild Het water in de vijvers wordt re gelmatig onderzocht, zo zeggen b. en w. in hun antwoord. Er wonden mon sters genomen op maandagmorgen (omdat men mag aannemen dat dan de grootste vervjri'ng aanwezig is) en op één andere dag In de week. Uit het onderzoek Is gebleken dat de vervui ling de TNO-norm voor open zwem baden zonder doorstromend water n et overschrijdt. Het water in de vijvertjes wordt overigens regelmatig ververst, In tien uur is de Inhoud van elke vijver door fris water vervangen. Dagelijks wordt elke vijver van vuil ontdaan en wordt net water gechloreerd. Voorts worden de vijvers een- tot tweemaal per week drooggezet en met ble&kwater gerei nigd. B. en w. zeggen tenslotte dat ze geen verdergaande maatregelen in overweging willen nemen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. By de RotterdamsChe Droogdokmaatschappy is gistermiddag omstreeks half vijf het by de RDM gebouwde gedeelte van 's werelds grootste opslagschip (128.000 ton d.w.) voor ruwe olie te water gelaten. Het opslagschip wordt afgebouwd in samenwerking met Rün-Scheide partner Wilton-Fyen- oord. De plechtigheid, d-e een 'n formeel karakter droeg, werd verricht door mevrouw B. Boukes-Heerema, achcge- note van de secretaris van de onder nemingsraad van de RDM. Het schip kost in totaal ƒ30 miljoen, en zal be gin 1070 worden ingezet bij de olie- Witming in de Perzische GöH. ROTTERDAM, woensdag. Pr. J. Bartels, directeur Nederland van Uni lever N.V., heeft de wens te kennen gegeven Unilever te verlaten om een benoeming bulten het concern te aan vaarden. HIJ wordt, op een nader te bepalen tijdstip in het eerste kwartaal van 1970, opgevolgd door mr. H. P. H. Nitsdimann, thans directeur Untie- ver-Bhazilië. ROTTERDAM, woensdag. - De 23-Jarige mevrouw C. T. Eikmane-van Kampen uit de Rodarisstfaat werd gisteren met haar twee kinderen ge wond toen zij op de Bosdreef de macht over het stuur van haar auto verloor, tegen een lichtmast hotste en op de andere rtibaan terecht kwam. Mevrouw E.kmans werd met hoofd en buikletsel in het academisch zie ke nihuis Dljkzlgt opgenomen, haar twee kinderen van drie en twee jaar naar het Sophia-kindarziekenhüls ge bracht. De auto werd zWaar bescha digd. ROTTERDAM, woensdag. Europoort '69, een. van de groot ste maritieme tentoonstellingen ter wereld, die dit jaar van 11 tot 15 november in de Amsterdamse RAI wordt gehouden, zal weer groter zijn. Vergeleken met vorig jaar zal het tentoonstellingsop pervlak met 30 procent toene- Dit jaar zullen produkten uit 23 Landen worden getoond. Hierbij zijn meer dan duizend bedrijven betrek ken. Voor de eerste keer zullen zeven belangrijke Japanse scheepswerven op de tentoonstelling vertegenwoordigd zijn. Het congres van Europoort '66 be handelt het thema „kostenbesparende factoren in de moderne scheepsbouw" De tentoonstelling zal naar de organisatoren verwachten dit jaar in de RAI een vloeroppervlak van 40.000 vierkante meter beslaan. In de RAI ia dan nog maar 4000 vierkante meter tentoonstellingsruimte vrij. Wanneer de groei zich op dezelfde wijze voortzet zou dit volgend jaar al ruimteproblemen kunnen geven. De organisatoren hebben echter nog geen andere ruimte of een andere plaats voor de tentoonstelling op het oog. Enige jaren, geleden verhuisde de ex positie al wegens ruimtegebrek van Rotterdam naar Amsterdam. De tentoonstelling blijft in ieder ge val In Nederland, verzekeren de orga nisatoren. AMSTERDAM, woensdag (ANP) Het boekjaar 19o8-'69 is voor „Gold mines" een jaar geweest dat werd ge kenmerkt door spanningen op mone tair gebied, door het conflict tussen Zuld-Afnka en de VS met betrekking tot de verkoop van goud, en door de overstroming bij West-Drieftmtein, de grootste goudmijn van Zuld-Afnka. Het gevolg van deze ontwikkelin gen, aldus het jaarverslag, was dat de afgifteprfjs in 1968/69 daalde van j 802,95 tot ƒ670,50, ofwel met 16% procent, nadat 1967768 een stijging te zien had gegeven van 32 procent. Bij het aantal uitstaande participa- tiebewijzen kwam er een verschuiving van grote naar kleine coupures. Het aantal grote liep terug van 34.382 tot 33.881 stuks, maar de bewijzen van 1/5 participatie stegen van 37.529 tot 24.234, Het vermogen daalde van ƒ28,7 miljoen tot ƒ24,5 miljoen. Be schikbaar voor uitkering is nu 1,04 miljoen (vorig jaar f 1,3 miljoen). Uitgekeerd wordt ƒ26,50 per 1/1 particlpatiebewijs (vorig jaar 28,80). Ten aanzien van het dividend over 1969/70 kan op dit moment nog niets met zekerheid worden gezegd, aldus Goldmines. LONDEN, dinailiE (AP). De ZS- jarige Jan Oudenaarden uit Botter dam, die als beroep schrUver opgaf, is gisteren in Londen wegens het dragen van verboden wapens beboet met 10 pond. Hij bad deze „wapens", vier kogel lagers, bij zich toen hij deelnam -aan een demonstratie voor gelijke burger rechten in Noord-Ierland. Hij had volgens zijn zeggen de kogellagers er gens gevonden en ze naderhand laten vallen en was niet van plan geweest er mee te gaan gooien.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1