Warner Meinem propageert geen bandeloosheid VEV li' Lof voor beleid bij onderwijsplanning STENO TYPISTE NED. L. Nog geen universiteit in 1970 biologieleraar is dol öp vernieuwingen Gew. Orkest actief ook in Schiedam Boete voor korfballende senioren en junioren SCHIEDAM SCHIEDAM Voortplanting f*£St Motiveren Jeugduitwisseling Schoolparlement GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 't Winkeltje op 3 september weer open NEDEX OP 22 EN 23 OKTOBER Ook tijdelijke parkeerplaats Oude Kerkhof is kostbaar Scheepsbouwers gaan werven in Limburg HAL-ZEEREIZEN GENERAAL-AGENT POLISH LINES Wethouder heeft liever onderzoek Reconstructie GGD-dokter bij val van schip dodelijk gewond Man (62) bij controle oliestomer overleden Bij het niet-bezoeken van jaarvergadering Drie nieuwe lectoren aan Med. Faculteit Mr. J. Smit overleden Dr. H. A. Valkenburg benoemd tot gewoon hogleraar LADEN EN LOSSEN MAG BIJ PARKEERMETER GRATIS Juist NU adverteren woensdag 27 augustus 1969 - 5 door JAN D. SWART Bioloog Wamer Meinen is al tijd goed voor een vernieuwing. 2o om het jaar laat hij, gedre ven door zijn ultra-ambitieuze eigenschappen, zijn progressie ve willetje los op de verjaarde onderwijsmethodiek en poogt te verbeteren wat er te verbeteren valt. Zo doet en denkt Meinen alles volgens een vastgesteld schema. Ben in zichzelf gekeerde Mei nen is een bijzonderheid. Mei nen heeft een luidruchtige ma nier van werken, en verschilt juist wat dat betreft veel van de overige vips van de Schiedamse Willem de Zwijgerschool. Mei- nens actie-radius is groot. Hij is een individualist en een meer dan middelmatige leraar die al tijd als enige kloekmoedig naar de plaatselijke pers stapt. Die publiciteit doet hem goed. Naar schatting vijf jaar terug haalde de pelgrim naar het volstrek te zijn eerste vooruitstrevende stunt uit door in zijn biologle-Iessen een vleugje seksuele voorlichting te cal culeren. Van kritiek op deze eerste vernieuwing was geen sprake, het afstotingsproces bleef uit Meinen kreeg applaus. Zijn tweede missie had niets met sex te maken. Hg knutselde een schoolkrant in elkaar, voorzag in de benoeming van enkele dol-enihou- siaste redacteuren en bleef de zaak sterk stimuleren. Meinen genoot genieterig van zijn successen. Er zijn tijden geweest, mijne le zers, dat je geen krant kon opslaan of je werd geconfronteerd met het woord inspraak. Meinen las die kranten ook. Uitgaande van het standpunt dat de school „geen leer fabriek is", waagde hij zich aan een volgend experiment: een schoolpar- iement met een president en een no- tulenschrijver incluis. Elke Mas heeft in het parlement zijn verte genwoordiger en om de zoveel tijd verplichten de leerkrachten zich vragen aan te horen, waar de hon den in de meeste gevallen geen brood van lusten. Maar wat hindert het: het idee is verrukkelijk, alleen al omdat het uit het brein van War ner Meinen is ontsproten. Over do seksuele voorlichting ais onderdeel van de les biologie zegt Meinen: „De term seksuele voorlich ting vind ik verkeerd. Toen ik vjjf jaar geleden begon met de lessen, sprak ik al direct van toelichtende lessen over de voortplanting van de mens. Als je het onderwerp zó bena dert, valt er meteen een stuk myste rie weg. Elke nieuwe klas slaat er raar te genover. De leerlingen (14 jaar en ouder, Red.) vinden het een glibbe rig onderwerp, In het begin wordt er ook meer gegiecheld dan geluisterd. Maar dat verbaast me niets. Er be staat veel wanbegrip onder de kin deren. Sommigen weten van de voortplanting van de mens geen syl labe. Ze vallen dikwijls van de ene verbazing in de andere. Je mei'kt dat. Als je iets vraagt, zijn ze bang te moeten antwoorden. Is toelichting dan noodzakelijk of met? Op de duur bepaalt de klas de richting van het gesprek. De kinde ren Worden wat vrijer, gaan hun van de straat opgedane kennis ook toet sen aan de leerboeken, In de klas ontstaat er een gesprek. Dat moet je hebben. Laatst vroeg er een: waar om geslachstverkeer als je geen kin deren wilt? Het antwoord kwam van zijn klasgenoten: .omdat het fijn is'. Ik hoefde niets te zeggen. En van een spannende sfeer was geen spra ke. Kinderen kunnen onderling makkelijk over dit onderwerp pra ten. Beter dan. met hun ouders en u< >%w WARNER Meinen: 'Als je over het gebruik van een ellepijp spreekt, waarom dan niet over het gebruik van de geslachtsdelen'. andersom ook. Ik begeleid het ge sprek." De meeste ouders zijn dolgelukkig met ons initiatief. Zij zelf waren er nooit toe gekomen. Laat een vreemde het maar vertellen, dat heeft veel meer effect. Er zit in deze redene ring veel waarheid. Ik zelf vmd het allemaal zo van zelfsprekend. Als je bij de menskun- de-les spreekt over het gebruik van de ollepijp waarom dan met praten over het gebruik van de geslachtsde len. Waarom verstoppertje spelen? Ik weet: het is nog steeds geen geac cepteerde zaak. Maar waarom eigen lijk niet? Waarom moeten die toe lichtende lessen op de menselijke voortplanting altijd gegeven worden door progressieve leraren op pro gressieve scholen? Dat begrijp ik niet. We propageren toch geen ban deloosheid." Warnar Meinen. vader van Evert (9) en Jeanette (5), heeft ondervon den dat de kinderen zijt* biologieles sen verrukkelijk vinden. Hij zegt:Alles wat nieuw en inte ressant is, is leuk. Als elke school het zou doen, ging het nieuwtje er gauw af. Maar ik kan me best voor stellen, dat de kinderen ingenomen zijn met de lessen. Het is een onge dwongen ies. Er bestaat gelegenheid om te vragen, om te luisteren on om te discussieren. Vooral van de dis cussies moet je liet hebben. Gisteren vroeg ik de kinderen of zij vóór of tegen abortus zijn. En wie wiide antwoorden moest met zijn/haar motieven komen. Zo is het ook met de gemeenschap vóór het huwelitk. Laat de kinderen hun mening maar zeggen. Sommigen zijn behoudender dan u denkt. Meinen is, naar de leeftijd van zijn kinderen te oordelen, jong ge huwd. Propageert hij het jong hu wen bij de kinderen? Hij; „Nee. Hierover wordt nooit gesproken. Dat behoort niet tot mijn competentie. Als ik het over moest doen, wellicht dat ik dan óók op oudere leeftijd zou huwen. Je mag op jonge leeftijd bio logisch volwassen zijn, sociaal vol wassen ben je (uitzonderingen daar gelaten) met." Wamer Meinen gelooft in de jeugdDat was ook de voornaamste reden dat hij dit jaar gehoor gaf aan de oproep van de Schiedamse Ge meenschap om gedurende veertien dagen internationaal mee te denken. Vmdt h'j de jeugduitwisseling zo deze nu plaatsvindt erg nuttig? Hij: „Ik geloof niet dat je de zaak moet overtreffen. Als ze spreken over „de Europese integratiegedachte" moet ik echt de schouders ophalen. Je moet het nuchter zien. En ik dacht dat v. d. Boom (directeur Schiedam se Gemeenschap, Red.) het allemaal óók nuchter bekeek. Er vloeien al tijd contacten uit zo'n uitwisseling. Ja oordeel over het land waar je ge weest bent en over het volk waar mee je gesproken hebt, krijgt meer kleur. Maar dat is alles. Kreten als verbroedering zijn m.i. loze kreten. Zijn niet vele deelnemers aan de jeugduitwisseling alleen maar belust op avontuurtjes? Meinen: „Er is, dacht ik, weintg „gesexed" dit jaar". Waarom een schoolparlement? Meinen: „Je moet de kinderen niet onmondig luten. Geef ze de kans. Er komen concrete dingen naar voren. Zo beginnen met cliché-vraagjes van: „waaiom mogen we niet op het schoolplein roken". Maar van liever lee komen ze met echte goede voor stellen. In de periode AjaxEuropa Cup konden de huiswerk-vnje dagen steeds worden verzet. Dat idee was door het parlement naar voren ge bracht Dadelijk worden weer de creativi- teitswcdstrijdcn gehouden. Ook op dat punt had het parlement aardige suggesties. Ik zie echt het nut er wel van in, je moet het alleen stimuleren en blijven stimuleren". SCHIEDAM. Geboren: Robert J.. z.v. J. P, C. Sebreclrts en H C, de RaaliWalter A., z.v. J. van Driel en M van Aperfoo; Adriana M., d.v. "W. K. Wohletr en J. Hage- stein; Robert W. zv. J. K, Velthoven en I#. W, van der Lek": Brigitte, d.v. H. M. Zag- wljn en A. H. J. do Vries; WijbuiXJe. d.v. J. C. Gouda waard en A. E. van Rij; Danielle W.. dv. H, D- M. Geul en M. L. Scutcher: Margaretha P.. dv. J. G< Meijer en W. M, M. Straver. OvertellenA. van Hoek, 65 jr. Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag. Op 3 september gaat 't "Winkeltje weer open. Ansjc van Brandenburg is gene zen van haar ziekte, die er de aanlei ding toe was dat het café-chantaut in De Doelen twee maanden voor dc ge bruikelijke zomersluiUng op slot ging. Daardoor kon ook ecu viering van liet vijijarig bestaan van 't Winkeltje (op 26 juni) geen doorgang vinden. Voor het komende (lustrum)seizoen, zullen Ansje en Steye van Branden burg naast een aantal nieuwe liedjes en conferences ook hoogtepunten uit de afgelopen vijf jaren in hun pro gramma opnemen. Als vaste gaste is voor het gehele seizoen Sacha Dénisant gecontrac teerd. Sacha heeft vooral bekendheid gekregen als vertolkster van het Franse chanson, maar haar winkeltje- repertoir zal hoofdzakelijk uit Ne derlandse liedjes gaan. bestaan. ROTTERDAM, woensdag - Het Nedex '69 congres zal 22 en 23 oktober in De Doelen te Rotterdam plaatsvinden. Het thema van het congres is „Trans port in marketing" (22 oktober). En „Marketing of transport" (23 okto ber). De lezingen zullen worden ge houden door sprekers uit de Verenig de Staten van Amerika, Canada. Zwitserland en Nederland. Het congres zal worden geopend door de staatssecretaris van verkeer en waterstaat M. J. Keyzer. De con gresvoorzitter is de heer ir. J. Bolhuis, dir. concern-expeditie Philips gloei lampenfabrieken N.V. Eindhoven. De spiekers zijn: Paul E. Green, professor of marketing, University of Pennsylvania, prof dr. J. ÏCreiken, Technische Hogeschool Twente, J. Mulieim, managing director Afico Ltd, Zwitserland, H. van Rhijn, mcKinsey Inc., Amsterdam, Mr. D. Hooykaas managing director Wra. H. Muller en Co N.V., Den Haag en J. W. Steaason, vice-president Canadian Pacific, Mon treal. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De ge meenteraad van Schiedam was wel bereid om de gemeentelijke subsidie aan de Stichting Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland (met de zetel in Delft) te verhogen van 8000 tot ƒ11.000 per jaar voor 1969 en 1970, maar men wilde toch ook wel weten wat de gemeente voor dit geld terug kreeg. Nog niet zo erg veel, moest de wethouder voor Onderwijs en culture le zaken, mej. G. D. de Graaff toege ven. Dat is te wijten aan de moeilijk heden rond de bezetting van de diri gentsplaats, die begin van diit jaar zijn gerezen, Zo- zijn er maar twee schooi- co ri-c er ten gegeven in december 1968 en in april dit jaar heeft het Geweste lijk Orkest Zuid-Holland gezorgd voor de begeleiding van het Toonkunstkoor tijdens een uitvoering. Doch mej. De Graaff was vol goede hoop dat het in het komende seizoen beter zal gaan. Voor de schoolconcer- ten is reeds een programma opgesteld, dat binnenkort nader uitgewerkt zal worden. En aangezien er momenteel m Schiedam vrij veel belangstelling is voor de koorzang, zag de wethouder hier ook een potentieel voor de koor begeleiding door het Gew. Orkest. „Het subsidie-geld komt er dus ho- pen-lijk wel uit", meende een raadslid. Maar dit is mis: voor elk optreden van het Gew. Orkest moet de gemeen te of de zangvereniging extra bela'len. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Een op lossing van het parkeerprobleem in het stadscentrum, door het braaklig gende terrein achter het Gefiieente Archief aan het Oude Kerkhof tijde lijk geschikt te maken voor het parke ren, zal niet goedkoop uitkomen. Bij een onderzoek is gebleken dat voor dit terrein het aanbrengen van een afwateringssysteem en van verlich ting absoluut noodzakelijk is. Dat komt al gauw op f 70.000 en dan zal er nog gebruik gemaakt moeten wor den van oud materiaal voor de bestra ting. Zo heeft Burgemeester H. Roelfse- ma verklaard, nadat in de gemeente raadsvergadering was opgemerkt dat het plaatsen van nog meer parkeer- meters in het centrum (Lange Nieuw- straat, Plantage, Singel, Grote Markt en later Lange Kerkstraat, Vismarkt, Appelmarkt) wel leuk is voor de kortparkeerders, maar dat de langpar- keeiders zo uit het centrum verdreven worden en hun heil dan maar elders in het randgebied van het centrum moeten zoeken. Waarop het gebruike lijke pleidooi volgde om dan maar vast tijdelijk braak-terremtjes in het centrum in te richten als nood-par keerplaats. (Van een onzer vernlaggevers) ROTTERDAM, woensdag. In Limburg begint morgen een gro te wervingscampagne van de Stichting Arbeidsvoorziening scheepsbouw- en metaalindustrie. In -deze stichting werken 28 scheepsbouwers uit de randstad samen. De stichting is er niet alleen op Uit om zonder werk geraakte mijnwerkers aan te trekken, maar richt zich ook op andere ca tegorieën werkloze Limburgers, Een half jaar geleden is de stichting begonnen met een omschohngscen- trum in een voormalig klooster ir Spanbeek voor oud-mijnwerkers. De omscholingsduur was gepland op 3 maanden. Per cursus konden vijftig oud-mijnwerkers worden omgesehoolc voor een beroep in de scheepsbouw. De belangstelling voor het Spau- beekse centrum is tegengevallen. Van daar dat de stichting vanaf morgen in Limburg de grote trom gaat roeren, onder meer door reclamevliegtuigen te laten vliegen. De scheepsbouw in de randstad kampt met een tekort aan arbeiden van twee a drieduizend. Volgens het districtshoofd van de algemene neder- landsc metaal bedrijfsbond A, Schra- vemade is het functionele tekort nog groter, „Het is eingenlijk onbegrijpe lijk, dat de scheepsbouwers niet over gaan tot het omscholen van de mensen die zij al in dienst hebben en waar voor zij eigenlijk geen werk meer hebben, zoals bv. scheepstimmerlie den", zei hij. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Hol land-Amerika Lijn Zeereizen NV, een dochteronderneming van Holland Amerika Lijn in Nederland, gaat met Ingang vam 1 oktober optreden als ge- neraal-a-gent van de Polish Ocean Li nes, Deze Poolse rederij, die met het 15.025 ton metende passagiersschip „Stefan Batory" (de voormalige Maasdam) eon dtenst tussen Gdansk en de Canadese havens Quebec en Montreal onderhoudt, zal met ingang van volgend jac van april tot en met september regelmatig Rotterdam in het vaarschema vai> dit schip opne men. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De na-oorlogse wethouders voor On derwijs, tevoren de heer H. Sabel en thans mej. G. D. de Graaff, hebben van de raadsleden een enorme pluim op de hoed gekre gen voor het door hun gevoerde beleid "bij de scholenplanning in de stad. B. en w. hebben namelijk een bedrag van ruim 20.000 gevraagd voor een door een bureau van de Ver. van Ned. Gemeenten in te stellen onderzoek voor een juiste scholenplanning in de toekomst in de stad, zowel voor het openbaar als het bijzonder onderwijs, in de nieuwe maar vooral in de oude wijken. Zo'n onderzoek is helemaal niet nodig, het gaat uitstekend met de scholenplanning in Schiedam, vonden de woordvoerders van merdere frac ties- Wethouder mej. G. D. de Graaff was gevleid, maar was het niet eens met deze opvatting. Voor de nieuwe wij ken is het opstellen van prognoses niet zo moeilijk. Als je het aantal in woners weet, dan is 11% daarvan schoolgaand en dan kan je de behoef te aan scholen meteen bepalen. Maar in de oude wijken, met een verschuivende bevolking is dat alle maal niet zo duidelijk. Er worden klassen verplaatst, waarvoor lokalen gereedgemaakt worden, oude gebou wen worden opgeknapt, terwijl het met vaststaat voor hoe lamig dat is. Dat kost geld en met 20.0DO voor een onderzoek kan dat bespaard blijven. Ook al zal de prognose op basis van het onderzoek maar voor een beperkt aantal jaren strikt gelden en daarna wat zweverig worden. Doch de wethouder kreeg slechts morele steun van haar PvdA-fractle. De andere sprekers meenden dat, nu er een structuurplan in de maak is, de toekomst voor geen enkele oude wijk meer zeker is en dat er daardoor zo veel onbekende factoren zijn, dat het maken van een juiste prognose onmo gelijk is. „Het lijkt wel of u de halve stad wilt gaan omspitten in de toekomst, maar zó ligt het niet", verweerde de weihouder zich, die verder de betrek kelijke zekerheid van een onderzoek door deskundigen prefereerde boven het zelf pionieren door ambtenaren. En het te berde gebrachte ET2~rap~ port inzake onderwijs (gemaakt voor het Structuurplan) geeft een visie voor na 1985. De wethouder krijgt haar onder zoek: 18 stemmen waren voor en 14 tegen. Vanmorgen omstreeks half zes is dr. A. M. Ooms (47) van de geneeskundige dienst, gewoond hebbende aan de Ma riniersweg te Rotterdam, van het in de Chemiehaven. liggende Duitse zee schip „Aegir" gevallen en 26,5 meter lager ruggelings op een naast liggende sleepboot terecht gekomen. Hij werd overgebracht naar het academisch zie kenhuis Dijkagt waar hij bleek te zijn overleden. De dokter bevond zich aan boord van het schip m verband met quarantaine bepalingen. Toen hij door middel van een klem trapje over de verschansing op de touwladder wilde klimmen, verloor hü zijn evenwicht. Z1VIJNDRECHT, dinsdag (ANP), Dc 62-jarige heer T. Hoogvliet uit Zwgndrecht is vanmorgen om het le ven gekomen by een controle van een oliestomer op het terrein van de Ver enigde Oliefabrieken Zwqjndrecht. De heer Hoogvliet raakte bewusteloos, doordat er te weinig zuurstof en te veel stikstof in het apparaat aanwezig waren. Een collega, die hem wilde redden, raakte ook bewusteloos. Toen beiden uit de oliestomer werden gehaald, bleek de heer Hoogvliet te zijn overle den. VLAARDINGBN Overeenkomstig het besluit van de JALV zullen aan senioren en junioren van de korfbal vereniging Vlaardmigen boetes worden opgelegd, wanneer zij zonder schrifte lijke afmelding de algemene ledenver gadering op woensdagavond 3 septem ber met zullen bijwonen. Ondersteu nende leden en leden van verdienste zijn van harte welkom, maar zij heb ben alleen maar een adviserende stem. De agenda telt maar liefst 17 onder werpen. Het bestuur stelt voor om de contributies niet te verhogen, onder voorbehoud, dat zij door de vergade ring wordt gemachtigd om dit per 1 januari 1970 ie doen, met een kwartje. Verder is het bestuur van plan, een speciale commissie te benoemen, die zich gaat verdiepen in de voorberei ding van een nieuw huishoudelijk re glement. Het bestuur is niet m staat geweest om een nieuw reglement sa men te stéllen door de grote drukte. Uitbreiden Verder stelt het bestuur voor, het aantal bestuursleden uit te breiden, tot negen en er dun een proefjaar van te maken. Van het oude bestuur is juf frouw A, van Ekelenbttrg in de loop van het seizoen 68/69 afgetreden. Me juffrouw W. van Dalen en de heer J. van Tuill stellen zich met meer her kiesbaar. De overige bestuursleden wel. Het bestiuur stelt de volgende in deling voor: voorzitter G. Luiting (herkiesbaar), secretaresse mej, I. Ra ti erna, eerste penningmeester J. Ditie- cher (herkiesbaar), viee-voorzitter J- Brumse (herkiesbaar), wedstrijdse cretaris R. Roozendaal (door bestuur kandidaat gesteld), voorzitter aspiran tencommissie J. Huis in 't Veld (her kiesbaar), leden F. Ruseier, T. v.d. Leye, A. van Yperen (alle drie kandi daat gesteld). De vergadering begint om half acht in de cantme van de korfbalvereni ging. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag, Aan de Medische Faculteit Rotterdam zijn drie nieuwe lectoren benoemd. Het zijn de heer B. G. Gerritsen, die onderwijs ?al geven in de anaesthesiologie, dr. W. F. Wiltink, die onderwijs zal geven in de inwendige geneeskunde (met een bij zondere opdracht voor de leer van de aandoeningen van de ijzerstofwisse- ling) en dr. 3, Fernandes, die onder wijs zal geven in de kindergeneeskun de. De twee eerstgenoemden waren reeds als wetenschappelijk hoofdmede werker aan de Medische Faculteit Rot terdam werkzaam. Dr. Fernandes was wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijksuniversiteit te Utrecht. ROTTERDAM, dinsdag. Morgen zal op de r.k. begraafplaats Crooswjjk de teraardebestelling plaatsvinden van nu. J. Smit, lid van het kantoor mr, dr. A. Kammer, consultatiebureau voor belasting. Mr. Smit overleed za terdag op 53-jarige leeftijd. Tn 1950 werd hij kandidaat-notaris Tot de Rotterdamse notanaatschool een universitaire opleiding werd, was mr. Smit hieraan als docent verbon den. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Ook volgend jaar zal de samenvoe ging van Nederlandse Econo mische Hogeschool en Medische Faculteit Rotterdam tot een uni- versiteit Rotterdam geen feit worden. Op zijn vroegst zal dat in 1971 wel het geval zijn. Onlangs heeft de minister van onder wijs maatregelen genomen, om de noodwet, waarop de in 1965 gestichte Medische Faculteit steunt te verlen gen met één jaar tot 31 augustus 1970. In Rotterdam wordt verwacht, dat de minister deze wet nogmaals met een jaar zal moeten verlengen, omdat de discussie over de structuur van de universiteit Rotterdam langer zal du ren dan was voorzien. Onlangs heeft de Commissie Uni versiteit Rotterdam in een interimrap- port een federatieve structuur voorge steld. De Medische Faculteit (een rijksinstelling) en de Ned-erlandsche Economische Hogeschool (een bijzon-." dere instelkng) zouden een zo zebt-- standig mogelijke positie behouden. De CUR wacht met een eindrapport*-? tot de parlementaire discussie over de A nota-Vertoga over de structuur vanv, het wetenschappelijk onderwijs achter de rug os. Deze discussie zal in het na-_ jaar worden gevoerd. Vermoedelijk zal de CUR pas ia 1970 met het opstellen van het eind rapport kunnen beginnen, Dat eind rapport zal dan ter discussie worden voorgelegd aan de Rotterdamse acade- mnsche gemeenschap. Daarna krijgt de minister het in- handen. In Rotterdam verwacht men niet, dat de minister erin zal slagen voor het begin van het academisch jaar '70-71 een wetsontwerp betref fende een universiteit Rotterdam door het parlement te loodsen. ROTTERDAM, woensdag. Aan de Medische Faculteit Rotterdam is by koninklijk besluit van 12 augustus benoemd tot gewoon hoogleraar in de methodologie van epidemiologisch onderzoek dr. H. A. Valkenburg. De heer Valkenburg werd in 1925 in Medan geboren. Na zijn medicijnen studie werd hij in 1953 een half jaar assistent op de afdeling longziekten van het "Wilhelmipa Gasthuis te Am sterdam. In 1956 werd hij, na zijn assistent schap in het centraal militair hospi taal te Utrecht, assistent op de afde ling microbiele ziekten van het acade misch ziekenhuis Leiden, waar hij tot op heden werkzaam is als epidemio loog. De heer Valkenburg promoveerde in 1959 te Utrecht op het proefschrift „over de gloraerulusfiltratie van na- trium-thiosuifaat". Drie jaar geleden werd de heer Valkenburg benoemd tot hoofd van de afdeling epidemiologie van het instituut voor Reuma onder zode. dat in Leiden is gevestigd. Van 1961 tot 1963 was de heer Val kenburg verbonden aan de School of Public Health en. de Rackham Arthri tis Research Unit in Michigan (VS) voor het opzetten en. leiden van een reuma-serologisch laboratorium. Te vens werkte hij in die periode mee aan een grootscheeps longitudinaal, bevolkingsonderzoek' bij 10.000 men sen. Een jaar later nam hij deel aan een bevolkingsonderzoek in Engeland, Op 59-jarLge leeftijd is zondag overleden de heer D. v. d. Burg. di recteur vati de handelsmaatschappijen Demeter N.V, en. N.V. Jacques Herz. Op donderdag 28 augustus zal om 14.00 uur in de Ned. Hervormde kerk te Voorschoten een rouwdienst plaats vinden. De teraardebestelling zal in alle stilte geschieden. ROTTERDAM, woensdag. - Dc verkeersdienst wijst er op dat elke vrije plaats bjj een parkeermeter voor onmiddellijk laden en lossen van goederen kan wor den gebruikt, zonder dat de meter hiervoor in werking behoeft te worden ge steld. Het is regelmatig gebleken dat terwijl cr plaats by de parkeermeter vrij is dergelijke handelingen op de rijbaan geschieden, hetgeen de doorstro ming van het verkeer belemmert of bemoeilijkt. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be zorgers (STERS) voor Schie dam en omstreken. Aanmelden Hoogstraat 76. Schiedam. Tel 267279. 's avonds na 7 uur tel. 15596C, i Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. Tel. 26G7Z0. Let op juiste adres. S180 Diversen RIJWIELEN EN ONDERDE LEN, binnen- cn buitenbanden. Waar dat wiel draait, Hoog straat 67-69. tel. 010-268436. 3250 Voor spoedige indiensttreding gevraagd Ook gehuwde dames die niet de gehele dag resp. de gehele week beschikbaar zijn kunnen hierop reflecteren. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken de heer J, Dijkstra, toestel 16. U kunt ook 's avonds (na 6 uur) bellen tel. (010) 155027. LAK-, VEHF- EN VERNISFABBIEKEN VEVEO N.V. Postbus 83 - Schiedam - Willemskade 717, telefoon (010) 260060.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2