Punt 4 heeft nieuwe haas Nieuwe NW-secretaris Kok 'geen typische Nijen rodeman i Al twintig miljoen voor Rottemeren uitgegeven Jongste bestuurslid is er niet speciaal voor jongeren ROTTERDAM RIJNMOND Expositie toont schitterend recreatiegebied Dr. Klein buitengewoon hoogleraar leiden Orgelconcert van Arie Keijzer in Laurenskerk HET WEEK IN ROTTERDAM kunst in Rijnmom Maassluis Kortweg Jongeren Afstand Mentaliteit Provinciale weg 'Maasroute' opengesteld Schrijfster in België aangehouden op verdenking van inbraak te Soest Ook lichaam matroos vergane kotter aangespoeld Vijf verdachten overval Eemnes in Antwerpen gearresteerd Domaniale mijn definitief gesloten pag. 4 - zaterdag 30 augustus 1969 (Va» een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag, In het recreatiegebied De Rotte Meren is al ecu bedrag vaal 20 miljoen geïnves teerd, De bezoeker merkt daar nog niet veel van,'want het merendeel vaat dit bdrag wwd besteed aan grond aankopen. Wat er te zien is: een cam- pteg, rijwielpaden, picknickplaatsen cm de toegoïigswegen, die een aanzien lijke verbetering hebben ondergaan (De Langebaartseweg en de Meren- weg), Ook de weg aan de Zevenhui zende kant langs dc Hcnnipsloot Is evenals de weg langs de molens een stok beter. Op een gisteren in de hal van bet stadhuis geopende expositie is te zie» hoe het Rotte Merenplan er uitziet als liet is uitgevoerd. Met de bekende middelen foto's, tekeningen en ma quettes wordt een beeld gegeven van dit schitterende recreatiegebied- Grote delen zijn al in uitvoering: de Zevenhulzer Zoom en de Bleiswijkse Zoom. Volgend jaar komt bei Lage Bergse Bos onderhanden. Dit 180 ha grote gebied grenst aan bet Mol en- laankwartier. Het zal geschikt worden gemaakt voor moderne vormen, van recreatie. Omdat het water van de Rotte piet al te geschikt as voor de zwemsport heeft het Recreatieschap Rotte Meren een plan op tafel gebracht voor de bouw van twee kleine zwembaden, den in Zevenhuizen (bij de Camping) en één in de Bleisw ijksczoom. Deze zwembaden staan bovenaan de urgen- tleUjst. Aan de Rotterdamse kant moet nog een groot openluchtbad komen, maar dit plan hoort in de sector toe komstmuziek. Als gevolg van een nieuwe regeling van CRM ziet de financiële situatie er optimistischer uit. CRM gaat nu 75 •procent van de kosten van grondaan kopen en inrichting vergoeden. Dit was 50 procent. ROTTERDAM, zaterdag. Prof. dr. P, W. Klein, gewoon hoogleraar in de economische en sociale geschiede nis aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam is aan de Leldse universiteit benoemd tot bui tengewoon hoogleraar in de economi sche geschiedenis. Kroonjuweel van het Rotte Meren- plan (en van de tentoonstelling in het stadhuis) het Lage Bergse Bos, een 180 ha groot tegen Hil- legersberg aanleunend gebied, dat begin 1970 wordt ingericht. Er komen: een restaurant met bo tenverhuur, overdekte ruimten voor allerlei sporten, een bouw speelplaats, een vlottenhaven, een terrein voor spel met rood- houten speelwerktuigen, een zandspeelpiaats, een Indianen- terrein en Robinsonterrein, een kinderboerderij met ponymanege, een bloemenkas (tropische plan ten) en kruidentuin, een botani sche tuin, een leestuin en ex positieruimten en een midget golf baan. ROTTERDAM, zaterdag. In ver band met verhindering van Piet van Aanstel zal Arie J. Keijzer op maan dagavond 8 september in de Grote of St. Lamenskerk een orgelconcert ge ven, Aan het concert zal verder de bas Herman Scheij medewerking verle nen. De toegangsprijs van het orgel concert, dat om kwart over acht be gint, bedraagt f 1,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het adres Grote Kertcplem en *s avonds aan de kerk. /Li&r/ï'siï. Uit de vorige week gevormde kopgroep zijn afgelopen weekeinde Ger Lagendijk van Hermes DVS en Jan Kleingeld van Excelsior verdwenen. Dat betekent, dat ons voetballerskXassement nu door zes spelers (alien met een gemiddelde van acht) wordt aangevoerd. Het klassement ziet er als volgt uit: 1. t/m 6. Israël, Moulljn, Wery (allen Feijenoord), J. van Beveren (Sparba) 8,- (24 uit 3), Balentien (Excelsior) en Eikelenboom (For- tuna) 8,- (16 uit 2); 7. Jansen (Feijenoord) 7,67 (23 uit 3; 8. t/m 10. Kleingeld, Libregts (beiden Excelsior), Van Kooten (Hermes DVS), 7,50 (15 uit 2); 11/12. W. van Beveren (SW) en Homeijn (Feijenoord) 7,33 (22 uit 3); 13. t/m 23, Van Duivenbode, Van Ha- negem (beiden Feijenoord), Koudijzer, Van Meeteren, v. d. Meer, War na ar (allen SW) 7,- (21 uit 3), Klijnjan (Sparta), Bassant (Excelsior), Lagendijk, Bakkes (beiden Hermes DVS) 7,- (14 uit 2)De Boom (Excelsior 7,- (7 uit 1). OPGAVE VAN lier KN&n {filiaal Rotterdam.) Waameminp 8.40 uar Heden gisteren Luchtdruk 1019.6 1009,2 WlndrlehtiflE nnw wnw Windkracht 3 3 Weersgesteldheid z\v. toew. betr.-j-reg.b, Temperatuur IS,8 15,0 Neerslag ia 24 uur 5.8 10,7 Max. temp. gisteren 13.45 uur 20,7 Min. tetop. chteren 09.30 uur: 14,5 Drinkwater Rotterdam: Bedrijf HonlngerdljU verwachting van micro Siemens; gemiddelde hardheid 15,5 Duitse hardheidsgraden. Bedrijf Bereuplaat Verwachting van 29 augustus tot en met 1 septemfier ge middeld Kenuenzoutgchaue 289 mg pet liter; gemiddeld geleIdlngsvcrmogen SflO micro Siemens: gemiddelds hardheid 15,4 Duitse hnrdheldsgraden. Na een achtervolging door diver se politiewagens is vannacht op de Rochussenstraat een 20-jarige Duitser aangehouden. De man had in Amster dam een auto gestolen. Op de Schie- kade in Rotterdam had hij een stopte ken Wim Kouwenberg, de nieuwe eigenaar van galerie 'Punt 4*. Gisteravond opende de heer Paalman, direc teur van het Stedelijk Museum in Schiedam het nieuwe seizoen van de Schiedamse galerie „Punt Vier". De heer Paalman deed dit al meerdere malen. Toch. was er dit keer een verschil met de vorige., keren. In zijn openingswoord wenste hij namelijk een nieuwe galeriehouder veel succes toe. Deze nieuwe man is de zesentwintigjarige Wim Kouwenberg, die met veel enthousiasme en geloof in de goede zaak deze galerie overneemt en die als reden voor deze overname op- geeft: „Belangstelling te hebben voor alles wat met kunst te maken heeft, maar vooral geïnteresseerd zijn in de laatste ontwikkelingen die plaatsvinden. Die probeer ik te volgen voorzover ze te realiseren zijn in deze galerie. Mensen ah Van Elk en Dibbets kan ik (nog) niet brengen, omdat je dit als kunsthandelaar, wat je in feite toch bent, niet kan realiseren, zeker niet in het begin". Toch hoopt Kouwenberg het eens te verwezenlijken, daarbij ook rekening houdend met zijn publiek: „Die mensen die nog niet rijp zijn voor deze nieuwe kunst toestand, zal ik als galeriehouder niet teleurstellen, dus naast alles zal er zeker ook nadruk liggen op de goede grafiek, die de reproduktie aan de huiskamer- wand kan gaan vervangen". En wat betreft zijn verwachtingen: „Ik verwacht heel veel. Niet in financieel opzicht. Wel, hoop ik, dat er goodwill gaat ontstaan bij het publiek, dat zij bin nen willen komen, de toegang is vrij. Ook hoop ik, dat ze de bereidheid hebben om over de kunst die in de galerie hangt, al is ze nog zo controversioneel. met me willen praten". Misschien geeft bij een deel van zijn publiek Kou- wenbergs eerste exposant, de Nijmegenaar Dirk Ro denburg daar ai volop aanleiding toe. Rodenburg brengt namelijk schilderijreliëfs, die wat betreft de voorstelling tot een minimum zijn terugge bracht. Uitgangspunt en onderwerp van zijn reliëfs zijn meestal (naakte) vrouwenfiguren, geplaatst in een interieur of tegen een horizon, die gesuggereerd wordt door een strak streepmolief. Het lichaam of slechts een deel ervan is iets verzonken. De achter grond komt dan als grillige vorm soms weer boven op plaatsen, waar bijvoorbeeld tussen (een deel van) een arm en. het lichaam ruimte of doorzicht is. Een soort fotonegatief, maar dan een, die bovendien slechts ge deeltelijk is afgedrukt, Eep aardig begin om de kljktechnlek, die Keden- burgs reliefs vereisen, aan te leren Is zijn „naakt met halter" uit 1864. Deze enigszins aan Tom Wesselman herinnerende compositie geeft u als het ware de sleu tel tot het verdere werk, dat sterker geabstraheerd is. vAls u vervolgens ze toepast op het grappige reliëf „twins", volgt de .rAha-ertóbnis" vast en zeker, al zal de rest u toch neg wel eens voor problemen stellen, Maar dan is Wim Kouwenberg er altijd nog! Ik weet ntet> of u dat gevoel wel eens bekruipt, maar ik heb vaak bjj het zien van opslagterreinen van bijv. bouwmaterialen gedacht: „Daar zoo ik best wel eens wat mee willen doen". Plm van der Maas heeft het bij dat denken niet ge laten. Hij deed het. Dat is dan ook het verschil tussen een kunstenaar en U (en mijl) Tot 8 september kunt u dat essentiële verschil gaan bekijken, In Maassluis, in het gemeentemuseum. Uit materialen, die naar ik aanneem gewoon in de handel verkrijgbaar zijn, heeft Van der Maas objecten gemaakt. Soms enkel al door ze op een poot, een voetstuk te plaatsen, ze desnoods ook nog te kleuren, verkreeg hij al die vervreemding, die een in wezen gewoon voor werp verheft lot iets bijzonders, tot iets, dat we dan pas werkelijk gaan zien. Soms pakt het ook wat rrtinder uit, zoals in „rode hoek in bak staal". Soms ook xJ het effect verrassend en goed zoals in „herhaling buis staal". Ook als Van der Maas het materiaal behandelt, het dus wel van vorm verandert, zijn. de resultaten goed en Interessant. Jammer, dat het werk van de Oostvoomse kunste nares Wies de Bles, de andere expo santé in het Maas sluis e museum bij dat van, Van der Maas een beetje achterblijft Zij lijkt nog op zoek naar een definitieve eigen vorm. Nu is er nog te veel een zoeken in diverse richtingen, een experimenteren om het geëxposeerde tot een eenheid te maken. Laten er nu mensen zijn, die „Kortweg" missen als het er niet in staat. „Dank, hartelijk dank,, mocht u, net als een voetbalsupporter, uw Rotterdamse kunste naars willen volgen, dan valt er veel te reizen. „Naar Doeünchem bijvoorbeeld. In „Havczathe hagen" ex poseert, daar Beer Suringh, de vader van Trees. „En ook naar Amsterdam, waar Ciano Siewert by Ins Broers e aquarellen toont, ,3n verkoopt! „Vervolgens naar Eindhoven, waar Kees Spermon in galerie Schools zjjn grafiek tentoonstelt. „En hopelijk óók verkoopt. „Zelfs naar Alphen aan de Rijn voert de reis. In Alphens open, frisse lucht staan de objecten van Gust Romeijn. „Staan de Romijnen toch weer aan de Rijn! „Jan van Munster, Mathieu Ficheroux en Wim (pie) Gijzen tenslotte verwachten u in Enschede, waar hun objecten in de „Drienerlo" op u wachten „Krijgt u er nog geen zin in? „In de kunst dan. CEES VAN DER GEER. door HANS AMESZ jfK Lea een arbeidersjonge?! en niet wat je een typische oud-Nijenrode-man zou kunnen noemen",. Dat zegt Wim Kok, net be noemd tot secretaris van het ruim 558.000 leden tellende Ne derlands Verbond van Vakver enigingen. Kok, die met zijn 30 jaar het jongste hoofdbestuurslid is dat het NW ooit gehad heeft, volgde wel de voor een vak- hondsleider niet zo gebruikelijke opleiding aan het Nederlands Op leidingsinstituut voor het Buiten land Nijenrode. De indruk die de buitenwereld van Nijenrode heeft, komt neer op een soort lagere „diplomaten- school", waar jongens klaarge stoomd worden om tijdens de ochtend-sherry op de tennisbaan miljoenentransacties af te slui ten. Wim Kok is hier al eens het slachtoffer van geworden toen een Haagse krant twee jaar gele den zijn benoeming tot hoofdbe stuurslid van de NW-Bouwbe- drijfsbond ongeveer als volgt be commentarieerde: „Zie je nu wel dat het met de vakbeweging berg- «afwaarts gaat. Waar blijven we als rijkeluiszoontjes (Nijenrode nietwaar) nu ineens zo nodig de belangen van de bouwvakkers moeten gaan behartigen." Wim Kok was daar destijds zeer nijdig over. „Dat rijkeluiszoontje sloeg natuurlijk nergens op mijn vader was timmerman —maar overi gens kun je de Ntferöde-jongens ook niet op eén hoop gooien. Ik heb geen spijt van mijn opleiding en in die twee Jaar dat ik daar Intern gezeten W. KOK ...niettypisch Nfjenrods... heb, heb ik heel wat geleerd. Per slot van rekening ga je om met jongens die voor een groot deel uit een heel ander leefmilieu komen". Dat neemt niet weg dat Kok nu geen contacten meer met oude studie makkers onderhoudt. „Het is een een malige en unieke zaak dat een Nijen- roder in de vakbeweging terecht is gekomen. Ik sta nu inderdaad.wel ver af van de levensopvattingen'van de meeste mensen die ik daar neb leren kennen en het bezoeken borrels of reünies is niets voor mij. Dat zal ook wel door mijn afkomst komen Was Kok destijds een „links fle- ment" op Nijenrode? NW-secretaris Kok had zichzelf ook niet voorbestemd om het vakver- enigingswezen in te gaan. Na eerst korte tijd op een handelskantoor ge werkt te hebben, kwam hij toevallig bij de Bouwbednjfsbond terecht. Daar werd hij assistent van de economisch medewerker en dat had op zichzelf niets te maken met het feit dat zijn. vader bij diezelfde bond lange tijd als penningmeester van een 250 man om vattende afdeling had gewerkt (een niet-betaalde functie), Kok, die nu getrouwd is en drie kinderen heeft, maakte een bliksem carrière en zit sinds twee dagen in de top van de vakbeweging („een rot woord, dat top"), waardoor hjj in niet Toevallig onbelangrijke mate kan gaan meewer- ken aan de maatschappelijke besluit- Hij glimlacht en antwoord ontken- vorming in Nederland. Op de vraag of nend: „Ik ben door een aantal toeval- bij deze functie ambieerde zegt "Wim lige factoren op mijn zeventiende naar Kok: „Nou nee, niet in de zin van Nijenrode gegaan. In mijn studietijd Jaar heb ik acht jaar popelend op zit- voelde lk me niet zo aangetrokken tot ten wachten, maar ik ben toch wel zo het studentikoze gedoe/ wat nu nog biJ het hele leven betrokken dat ik veel van de jongere 'afgestudeerden mezelf niet serieus zou hebben geno- kenmerkt, maar mijn maatsehappellj- uien als Ik niet op het aanbod zou zijn ke bewustwording is pas in en na ingegaan". mijn militaire diernt gekomen". s' 'O Zijn uitverkiezing kwam wel als een verrassing, want „ik bad niet zo veel bestuurlijke ervaring", Heeft Kok dan „grote dingen" gedaan? Hij zegt: „Niet dat ik weet, nee, maar daar kunnen anderen beter over oordelen". De heer W. Kok Is, als gezegd, pas 30 Jaar. HU maakt, lopend op peau de suède schoenen cm achteloos in het pak gestoken, ook geen oudere Indruk. Maar h(J ziet er zeker niet uit als de „typische vakbondsbons". Dat is ook geheel In overeenstemming met het feit dat hU niels moet hebben van de „big brother", die het allemaal wel eens even'zal vertellen. Is Kok de representant van de jon geren in het NW-bestuur, waarvan het jongste lid nog altijd tien jaar ou der is dan hijzelf? „Nee", zegt de rap pratende secretaris, „niet in de ware betekenis van dat woord. Ik ben ook niet op deze plaats gezet omdat er nu eens iemand moest komen die de jon geren aanvoelt, Maar er z{jn natuur lijk wel belangrijke raakvlakken tus sen mü en de jongeren. Ik heb een open oog voor de af en toe wat ex treem aandoende kritische manier waarop zjj tegen het NVV aankijken. Ze moeten natuurlijk niet bü voorbaat als onbruikbaar worden afgeschreven. Als vakverbond (het NW, want daar zit ik hier voor) moet je zorgen dat er voldoende contacten zijn en dat de jongeren er weer bijkomen. We moe- ton zoeken naar een manier van Op treden, die ook de jongeren aantrekt. Ik vind trouwens wel dat er zo lang zamerhand een te grote tegenstelling tussen ouderen en jongeren wordt ge creëerd. Dat leidt alleen maar tot strubbelingen, In het NW-bestuur zitten negen mensen van heel ver schillende leeftüden, maar er wordt toch heel open en heel ziovol van ge dachten gewisseld". Br wordt de laatste tijd nogal eens gezegd dat de vakbeweging geeri aan trekkingskracht meer heeft. Sommige mensen wijten dat aan de te grote af stand die er bestaat tussen leiding en achterban. Wim Kok, die voor de PvdA („ik ben lid, maar meer ook niet") in de werkgroep Progressief Akkoord zit, en ook voor een samen gaan van NVV, CNV en NKV is, zegt hiervan: „Het grote dilemma is: hoe kun je ia de praktijk links zijn en toch de massa achter je houden. Er is een voortdurend groeiend aantal „werknemers-nieuwe-stljl", die niet meer op links afgestemd rijn- Een enquête heeft uitgewezen dat die werknemers op D'66 en zelfs op de WD stemmen. Er moeten in deze maatschappij fundamentele zaken veranderen. Economische groei kan niet meer klakkeloos als zaligmakend worden beschouwd, wamt die gaat ge paard met luchtvervuiling, waterver ontreiniging denderende vliegtuigen boven je hoofd enzovoort". (Vanuit het NVV-gebouw in Amsterdam-West kun je zien waar Progil gekomen zou zijn). „Verder wordt de produktie niet af gestemd op de behoefte. Via valse re clame-campagnes," zegt Kok, „wordt bet publiek gemanipuleerd. Om dat te verbeteren heb je een achterban nodig en daarvoor moet je een programma maken dat aanspreekt". Medezeggenschap? Wim Kok zegt: „Ja, dat is geen flauwe kul. Ik ben niet onder de indruk van de kreet dat „de arbeider daar nog niet rijp voor is". Het is een kwestie van mentali teit. Je moet in ieder geval goede startmogelijkheden scheppen voor ie dereen, Zolang daar niet aan voldaan is, mag je Jan-met-de-Pet niet ver wijten, dat hij niet kan meebeslissen omdat hjj de kermis niet heeft". In zijn nieuwe functie gaat Kok zich onder andere met de woningbouw bezig houden. Ziet hij een oplossing voor de woning nood? „Op zichzelf is het in de tijd gezien een onoplosbare zaak. Maar je moet er wel hoge priori teit aan geven. Het is eenvoudig te gek dat de woningbouw afhan kelijk is van grote investeerders als de institutionele beleggers." Moeten die dan gedwongen wor den hun geld hierin te investe ren? Kok: „Ik zeg het niet graag, maar het schiet wel midden in de roos, ja. De trits mkomen-vermo- gen-macht kan niet blijven be staan." WAALWIJK, zaterdag (ANP). Dr. C, N. M. Kortmaan, commissaris vau de Koningin in NoorcLbrabant heeft gistermiddag de veertig km lange provinciale Maasroute tussen Den Bosch en Wagenberg officieel in ge bruik gesteld. HJj deed dit door bi] Waalwijk met enig vuurwerk de naam van de weg „Maasroute" te onthullen. De scheidende hoofdingenieur-direc teur van provinciale waterstaat, Lr. L. Hamers, sloot de naar hem genoemde brug ten zuiden van Made over het WilhelmInakanaaL Dit is een onder deel van de kunstwerken in deze weg. Over de aanleg van de „Maasroute" heeft men vijftien jaar gedaan. Er werd een bedrag van 74 miljoen gul den in gestoken. (Van onze correspondent) BAARN, vrijdag. In het Bel gische plaatsje St. Job in het het Goor tussen Breda en Antwerpen is in samenwerking met de gerechte lijke politie to Antwerpen door de Soesterpolitle aangehouden de SS-Jari- ge schrijfster van kinderboeken en journaliste B. v. S. Zij wordt er van verdacht samen met de Spakenburgse visbewerker W. v. T. (28) een inbraak te hebben ge pleegd in. de modeboetiek van Ar- oouid Diepeveen la Soest Bij de in braak werden mantels, Japonnen, sjaals, oorringen, broches, colliers ekL ter waarde van ongeveer achtdui zend gulden gestolen. De helft van de ontvreemde goederen werd in de wo ning van de schrijfster, die in België een café wilde beginnen, teruggevon den. De rest trof de politie aan in de woning van Van T. in Spakenburg, Kort voor de inbraak hadden beiden elkaar in een café in Bearn leren ken nen. Ze hebben verklaard tijdens de inbraak dronken te zijn geweest. We gens heling is ook de fotograaf E. W. met wie mej. Van S, samenleefde, aangehouden, DEN HAAG, zaterdas, (AMP). Op het strand van Den Haag, bij Seheveningen Is gisteren het stoffelijk overschot aangespoeld van de 16-jari- ge matroos M. van Zetten van het Tholense vissersvaartuig Cornells, dat vorige week op de Noordzee verging. .Daarbij kwamen twéé opvarenden om het leven. Alleen de schipper en een matroos konden worden gered. Giste ren gaf de zee bij Hoek van Holland het Ujk van het andere slachtoffer, de 24-jarige machinist M. Deurio, prijs. (Van onze correspondent) BAA RN, zaterdag. In Antwerpen ztjn gistermorgen de vermoedelijke daders aangehouden van de dinsdag gepleegde overval op de Boerenleen bank ie Eemnes. Zolang dc mannen tussen 20 en 25 jaar oud niet zlih uitgeleverd, wil de politie zich van nadere mededelingen onthouden. Vast staat dat tot de vijf arrestan ten de 25-jarlge Martin van de E. uit Baai'n behoort die een gevangenisstraf uitzat wegens een serie roofoverval len, maar ten tijde van de overval te Eemnes met proefverlof was, In mei Vorig jaar pleegde Van de E. na een ontsnapping u!t het ziekenhuis van het huis van bewaring te Amster dam drie overvallen op stations in Voorburg en Soest-Zuid en op een pompstation te Roosendaal. Ook toen werd hij in België aangehouden. Zijn straflijst vermeldt ook een groot aan tal inbraken in het Gooi, De politie vermoedde dat hij bij de overval te Eemnes betrokken was, in verband met het feit dat de daders konden ontsnappen, hoewel vrijwel alle wegen in de omgeving waren af gezet Daaruit leidde de politie af, dat minstens een van de mannen de bos rijke omgeving van Baarn goed ken de. Bij de in Antwerpen gearresteerde mannen is ook een Fransman, die in Amsterdam de Citroen zou hebben ge stolen die bij de overval werd ge bruikt Deze auto werd in Utrecht te ruggevonden. De mannen zouden met een daar gestolen wagen naar België zijn gereden. KERKRADE, zaterdag (ANP), Gistermiddag )s uit de oudste steenko lenmijn van Nederland de Domaniale Mijn te Kerkrade, de laatste wagen steenkool omhoog gebaald. Deze laat ste ton kolen werd gedolven enkele honderden meters onder de opper vlakte, waar ruim acht eeuwen gele den de toenmalige monniken van de abdij „Rolduc" met de koleuontgin- ninig In Nederland en wellicht in ge heel Europa begonnen. Het ophalen van de laatste wagen Domaniale an traciet ging vrywel zonder ceremo nieel gepaard. Sinds 1913 produceerde deze mijn ruim 30 miljoen ton steenkool. Uit de jaren daarvoor zijn geen cijfers be kend. Tot voor enkele jaren telde Neder lands oudste steenkolenmljo nog ruim 3.000 personeelsleden. Op dit moment zijn er nog 400, van wie er 250 een overbruggingsregeling' krijgen tot een vervroegd pensioen. Onder de 150 res terende personeelsleden, waarvoor nog een nieuwe werkkring wordt ge zocht bevinden zich 40 gevallen van moeilijk herplaatsbare mijnbeambten. De laatste wagen Domaniale antra ciet krijgit vermoedelijk een plaatsje in een op te richten mijrtbouwkundig museum, (ZIE OOK PS I)

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1