'Eén standpunt, we laten elkaar niet vallen!' ER ZIT WEER VAART IN DE SCHIEDAMSE BOYS ia. OVERLEGORGAAN VAKCENTRALES J. A. M. van Geene jr.: Veel nieuwe leden, ook junioren ff Zaalsport HAL SCHIEDAM SCHIEDAM Tachtig zwem diploma's voor Watervrienden Duivenvlucht P.V. Union NKV-voorz. Mertens over Miljoenennota GEEN KRANT ONTVANGEN? Waarschijnlijk boetieks in pand van Rutecks V erkeer sadviezen voor gondelvaart in Alblasserdam Oud-wethouder W. van Schoone- veld overleden Kleuterleidster mej. M. Kok onderscheiden I: J.Bisdom nam afscheid van Smit-Slikkerveer Penningmeester VDV krijgt applaus voor batig saldo Parkeerverbod door liavenspektakel KOEfliEHSTEBS SCHIEDAM SCHIEDAM, woensdag. Tachtig leden van de Sehiedamse Watervrien den hebben m Bad Groenoord hun zwemdiploma, variërend van het eer" ste tot het vijfde behaald. Hoewel het op 26 augustus geen stralend zomerweer meer was (op 2 september was het weer beslist goed) kon het programma op beide dagen zonder onderbreking worden afge werkt Met het resultaat dat op 20 au gustus 17 maal het derde, vier maal het vierde, en twee maal het vijfde diploma kon worden uitgereikt. Op dinsdag 2 september waren diploma A en B aan de beurt, welke door 56 Can dida ten werden verworven. Voor diploma A (eerste diploma) slaagden: Chns Balhjns. Agues Blan ken, Renée Bonefaas, Ellen Bouwens, Saskla Bottwcns, Son ja Broersma, Jacqueline Brussé, Monica Cranne, Jacquelme v.d. Drift, Kees v. d. Drift, Theo Glansbeek, Borry Gudde, Cob-e Hoefnagel, Truus Kerkhof, Antoinette Koppenhagen, Anja Koster, Freddy Koster, "Eddy Mandors, Jan Molendijk, Hendrik Nijmijer, Robert Reekers, Harm Reijsbergen,, Fred Heilsbergen, Patricia Sabel, Mery Veltman, Joanna v.d. Vliet, Maria Voorwald, Tonme v.d. Water Ronnie Zeij. Diploma B (tweede diploma); Ria Balhjns, Elsje v.d. Gaag, Hcnrue het Jonk, Belinda Kitz, Brigitte Kitz, Ella Koevermans, Ingrid Koevermans, Wilma Koppenhagen, Marcel Koster, Johnny van Mazijk, Wilma van Md, Lent vat* Mil, John v.d. Nouwland, Albert v. d, Nouwland, Fred Nijmeij- cr, Johan Rokers, Remus Simons, Ro nald Timmermans, Fred Vermeer, An- nelles Vree, Ronnie Wasman, Francis- ca "Weber, Hilda Weerman, Aad Zoïl, Adriana Zoïl. Zwenxvaardighcid 1: Ronald van Beek, Sylvia Christen, Dhr. L Drup- pers, Peter Frederik, Ria Koster, Si mon Krol, Karin Kuipers, Marianne Kuiters, Judith v. d. Loo, Guido v.d. Most, Nmo Riteco, Anja Reijsbergen, Diane Scheffers, Arend Sjoerdsma, Dhr. W, v, Vessem, Anja Wasman, Marjan Wasman. Zwemrvaardi gheid II was voor: mevr. A. Bruyne, Paul Klaverdijk, Marline Kmjf, EUy Jonkman. Zwem vaardigheid III werd gehaald door: Anqa Kley on Francis Verheul. SCHIEDAM, woensdag De Sehiedamse P. V. Union nam met 388 duiven deel aan de wedvlucht vanuit St, KatheUjne-Wavre, afstand 93 km. Gelost werd om 8.10 uur; eerste duif binnen 9.34.35 uur en de laatste prijs- duif 9.55.33 uur. Uitslag: 1 3 11 12 13 14 15 19 24 Hoeren en Zoon, 2. 28 gebr. Van Leeuwen; 4 W. v.d. Hoeven; 5 7 10 15 Kerkholf; 6 9 17 Ekris; 8 21 2P Van Diest en Zoon; 18 25 Wijn ties jr.; 20 Bedeker; 22 Vraudeunt; 23 Zantboer en Co; 27 Metaal; 29 H. Trie!; 30 Wenteler. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De heer P. J. Mertens, voorzitter van het N. K. V. zal in Schiedam, voor NKV-leden maar ook voor andere belangstellen den, spreken over „De Miljoenennota en het N. K. V." Op vrijdag 10 okto ber in gebouw Arcade. SCHIEDAM Geboren: Miranda C, d.v. J. C. Osterholt en C. Bras; Jan W. P. z.v W. G. de Beus en E. A. van Aalst; Erwm 2.v. A. P. Gommel en T. T. M. Osterholt; Jlmkje d.v. J. van PJjlcn en G. Polder dijk; Mareelius A. z.v. A. M. van Eek en E. J. M. Poiesz; Jotade M. B. d.v. C. P. A. Vogel «n M. B. Graaneman; Jürgen W. C. z.v. C. van KouweUngen en R. T. Kok; Johanna H, W. d.v. J. van der Lugt en M. C. van Slobbe; Jacobus L- A. z-v. J. p. A. de Bulter en A. van Vugt; Alexander L. z.v. D, W. II. NetJencach en E. Groene- weg; Roberto G. z.v. G. Gnjcn en E. D. Belft; Ronald z.v. J, E. van der Mnnnut en R. Hoog er boord; Marieke E. d.v. F. C. van den Hout en K, M. de Heer; Roger P, z.v. P. van Glossen en T. Goedendorp. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. r*A*tArVW"VVVWVV'\A»A/VVvAA-V*'VVVAn^* (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Schiedam is een van de aller-eerste ste den in Nederland, waar de reeds geruime tijd bestaande samenwer king tussen de drie grote vakcentrales, het Ned. Verbond van Vak verenigingen, het Ned. Katholiek Vakverbond en het Chr. Nationaal Vakverbond, ook een meer officiële en meer georganiseerde vorm heeft gekregen. Sinds X januari 1968 bestaat er een geregelde en geor- gamseedd overleg tussen de drie Sohiedamse afdelings-besturen, wat nu naar buiten wordt gepresenteerd als een „Overlegorgaan Vakcen trales Schiedam". Dit presenteren geschiedde door de heren K. Brouwer, voorzitter (sinds 2 maanden} van de NVV-Bestuurdersbond; R. Heiltnann, voorzitter Centrale Schiedam van het NKV en L. van Pelt, voorzitter va» de Chr. Besturenbond. Voor do bijna tienduizend georgani seerde werknemers in Schiedam (NVV 5.588 leden in 12 bonden; NKV rontl 2.300 leden in 13 bonden en CNV bijna tweeduizend Joden in negen bonden) zal dit nu officieel geworden overleg niet zo heel veel uitmaken. Doch voor dc vakbondsbestuurders wel. Immers, uit hoofde van huil functie ontmoeten ze elkaar geregeld. De in vroegere dagen felle „concurrentie*' is allang gewijzigd in samenwerking, met alleen op het niveau van de plaatselijke centrales, maar ook op dat van de vakbonden zelf. Voor hen is het alleen maar prettig dat plaatselijk nu ook een geregeld overleg mogelijk is. „Over glasharde zaken denken we toch hetzelfde", zegt de heer Brouwer. Veel samen Reeds zijn enige gezamenlijke acties ondernomen, zoals die tegen dc Koop avond en de protest-demonstratie vo rig jaar in Utrecht- In tal van com missies ontmoeten de vertegenwoordi gers van de drie bonden elkaar. Dc heer Van Pelt geeft een opsom ming: do gemeentelijke commissie werk loosheids voorziening, do Huurad- viescommissic, dc commissie werk voorziening minder-vahde arbei ders, dc gemeentelijke adviesraad voor de detailhandel en de consumen ten-belangen, de commissie buiten landse werknemer», de ontsiagcom- missie Arbeidsbureau, de advies-com- missic voor b. en w. Ook in de Kamer van Koophandel; men is er trots op dat een werkne mers-vertegenwoordiger, de heer Wit- teveen van het NVV zelfs vice-voor- zitter is van de KvK. Kenmerkend is dat het verzilveren van dc vakantie bonnen tegenwoordig ook gezamenlijk wordt gedaan. De heer Van Pélt wijst er trots op dat van kerkelijke zijde aan alle drie vakbonden hel verzoek is gencht om tot een „samenspraak" ie komen over een betere voorlichtmg inzake het be drijfsleven, raeer in het bijzonder over het werk van de vakbonden. Ook wordt er gedacht om bij de grote her denking van de Bevrijding in 1970 als een eenheid naar buiten te treden. Komend seizoen zullen twee discus- sie-avondon op het sociale vlak geza menlijk worden georganiseerd. De eerste is op woensdag 24 september m het gebouw voor Chr. Soc. Belangen, waarbij drs. G. A. A. Smits, directeur van de gemeentelijke Sociale Dienst 2al spreken over de Alg. Bijstandswet, De datum van de volgende avond is nog met vastgesteld; het discussieon derwerp zal echter zijn de werkgele genheid en do leefbaarheid. Een vakbond In Schiedam dus con goed overleg en een nauwer samengaan van de be stuurders van de drie vakcentrales. Doch verder gaat het niet. Géén om vorming dus tot één vakbond, waartoe de Sehiedamse afdelingen overigens toch niet beslissen. „Ik stel niet, dat het nooit tot één vakcentrale zal ko men", zegt de heer Van Pelt voorzich tig, „Wij streven naar één vakbond, maar elk op onze eigen manier", is NKV-voorzitter Heilmann wat duide lijker. De heer Brouwer lacht geheim zinnig, maar zegt niets. Het blijft dus (voorlopig?) zo, dat in de genoemde commissies alle drie. vakbonden vertegenwoordigd zullen blijven, en dat in de bedrijven ook alle drie actief zullen blijven, wel in sa menwerking doch zelfstandig opere rend. Wel is het zo dat wanneer in een bedrijf één bond sterk is vertegen woordigd en de twee andere zwak, dat dan bv. in de Ondernemingsraad de eerste ook als vertegenwoordiger zal optreden voor de andere. Dat spaart mensen uit. Dit geldt eveneens voor de vakbondon in de kleinere bedrijfs takken, bv. de Drankindustrie. Geen politiek In het Overlegorgaan zün de x.g, „niet erkende" vakbonden als bv. de O.V.B. niet vertegenwoordigd, even min de catagorale bonden. „Mogeiyk dat dat in de toekomst wel zal gebeu ren, doch zover zjjn wc nog niet. Het moet groeien." Over de politiek wensen de voorzit ters zich met uit te laten. Van Pelt: „wij gaan beslist niet aan politiek doen." Heilmann; „"We hebben op dracht ons niet met de politiek te be moeien." Brouwer; „Dat is tegen onze statuten." Het voorbeeld van de En gelse vakbeweging, die wel gekoppeld is aan de Labour-party, vindt hier geen sympathie „Wel voordelen, maar meer nadelen," is het bescheid. „We beperken ons tot het terrein van de arbeid." De „image" van de vakbeweging, NW-voorzitter Kloos heeft er onlangs op gewezen, is met meer zo best. Zij spreekt de werknemer niet meer zo aan. In Schiedam valt dat nog best mee, verzekeren de drie voorzitters eenstemmig. De organisatiegraad Egt hier hoger dan het landelijke gemid delde. Opmerkelijk is dat ook meer jongeren toetreden. Conservatisme Toch wil het Overlegorgaan wel iets doen aan de verbetering van die .image", doch bet wordt niet duidelijk wal. Van Relt: „WU zullen ons meer als eenheid naar buiten presenteren." Brouwer.' „WU willen graag: andere, nieuwe laken aantrekken en daarvoor judo afstoten. Maar daarbij krijgen wc tegenstand van de ouderen." Heilmann: „Inderdaag, er as nog veel conservatisme onder de leden. Merkwaardig is dat juist de jongeren vaak zo vasthouden aan. het bestaande en niet willen veranderen." -Met dit laatste zijn de andere voorzitters het eens. Tenslotte dit. „De <frie vakcen trales in Schiedam zullen voor taan tot één standpunt komen en dit dan gezamenlijk uitvoeren. Ook bu demonstraties en zelfs by stakingen, doch dan moet het hard nodig zyn. Als twee voor zijn, en een tegen, dan zal de der de toch meegaan met de twee an deren.". De drie voorzitters zyn het met elkaar eens: „Wij laten elkaar niet vallen!" (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. - Er bestaat een grote kans dat het ge bouw waarin op het ogenblik nog Rutecks restaurant aan do Lijn baan is gevestigd zal worden om gebouwd tot een groot hezoekcen- trum. Op het ogenblik biedt de eige naar. de Rotterdamse onroerend goed maatschappij Immotrade het pand te koop aan voor een bedrag van 4,5 miljoen gulden. Een van de directeuren van deze maatschappij, de heer Hemmes sr., zei vanmorgen echter: „Eigenlijk hopen wc er maar op dat de meneer, die dit bedrag: wil betalen niet komt. Zelf raken we steeds meer gecharmeerd van act Idee het gebouw in eigen hand tc honden en zowel binnen als buiten winkelgalerijen met verschil lende boetiekjes tc creëren. Immotrade zou dan de verb omving voor zijn rekening nemen en de boe tiekjes gaan verhuren. Deze verbouwing wordt een kostba re zaak. Niet alleen moeten schei dingswanden gebouwd worden, maar ook 'zal het centrale verwarmingssy steem moeten worden aangepast. Om dat in het boetiekcentrum veel mensen worden verwacht is ook een a ir-conditiomngsysteem noodzakelijk. De eerste schetstekemng van de plan nen is vanmorgen binnengekomen. „We blijven natuurlijk commercieel. Wanneer er echter geen aanvaardbare prijs voor het pand wordt geboden, beginnen we steeds meer te denken aan het idee van het boetiekcentrutn". ALBLASSERDAM, woensdag, In venband met de verwachte grote be langstelling voor de Gondelvaart wel ke op zaterdagavond 8 september wordt gehouden heeft de politie de volgende adviezen gegeven. Ga zo veel mogelijk te voet naar de plaatsen aan de Alblas waar de gondels Iangsvaren. Parkeren kan geschieden op het klem-industrieterrein, nabij het raad huis en nabij bet dorpshuis. In de Polderstraat zal van zes uur 's avonds af een parkeerverbod voor twee zijden van de weg worden inge steld. Automobilisten wordt aangera den, wanneer rij aan de zuidzijde van de Alblas rijden zoveel mogelijk de rijrichting Ou-d-Alblas Alblasserdam te kiezen. Voor het overige zal de politie naar bevinding van zaken aanwijzingen ge en regelend optreden. Het pubhek wordt verzocht deze aanwijzingen op te volgen opdat zo min mogelijk op stoppingen ontstaan op de betrekke lijk smalle wegen langs de vaarroute. Hiermee is ten slotte niemand gebaat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Op de lecftyd van 71 jaar Is maandag over leden de heer W. van Schooneveld, ond-wethouder voor Gemeentewerken en het Grondbedrijf van de Gemeente Schiedam. Voor zijn pensionering was bij procuratiehouder bfj de N.V. Elec- trostoom te Rotterdam. De crematie zal plaatshebben op vrijdag septem ber om 11 uur In liet creatorium Ockenburg tc Den Haag. Dc heer Van Schooneveld werd in september 1949 lid var» de Gemeente raad voor de Anti-Revolutionaire Par tij en in 1962 werd hij geroepen tot hot wethouderschap voor de Prot. Chr. Groep, waarin toen de C. H. U., de A. R. P. en de S. G. P. samenwerk ten. De heer Van Schooneveld, toen 63 jaar oud en staande voor zijn pensio nering, heeft dit wethouderschap met geambieerd. Doch toen het door de P.C.G. kandidaat gestelde raadslid voor de (volgens traditie probchnste- lijke) wethouderszetel, voor de andere fracties niet aanvaardbaar bleek, heeft de heer Van Schooneveld moedig de consequentie getrokken van zijn lang durig raadslidmaatschap en heeft de zware post van Gemeentewerken en het Grondbedrijf aanvaard. Doch in 1966 heeft hij zich niet meer kandidaat gesteld voor de ge meenteraad. Op 6 september heeft hij, gelijk met wethouder H. Sabel, offi cieel afscheid genomen als lid van het college, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woendsdag Aan mejuffrouw M. Kok, leidster aan de Thotbecke kleuterschool in Schiedam, die op 1 september haar 50-jarig jubi leum bij het kleuteronderwijs vierde, is de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe gekend. Aangezien mej. Kok ziek is en m Dordrecht verblijft heeft de wethou der van onderwijs mej. G. D. de Graaff haar de onderscheid mg in Dor drecht uitgereikt. Mej. Kok werd op 18 mei 1905 in Schiedam geboren en woont aan de Pioegstraat 2A. (Van een onzer sgor(medewer kers) SCHIEDAM, woensdag Va der en zoon Van Geene hebben veel gemeen. In de eerste plaats de voornamen. Beiden hebben dezelfde initialen, namelijk J. A. M. In. de tweede plaats het ver antwoordelijkheidsgevoel voor de N. V. Enterprise, waarvan vader (58) directeur is, de zoon (29) zyn assistent In de derde plaats de liefde voor dezelfde voetbal club, Sehiedamse Boys, waarvan vader voorzitter en zoon pen ningmeester is. '.fes A J. A. M. van GEENE junior ROTTERDAM, woensdag. Veel Rotterdamse binnensport beoefenaars zuilen in het komend seizoen hun wedstrijden spelen tussen de drukte in de haven. De gemeente Rotterdam heeft van de Holland Amerika Lijn aan de Wilhelminakade de grote passa- giersontvangsthal gehuurd, om de diverse sportbonden onderdak te bieden. De EnergiehaJ aan de Abraham van Stolkweg zal pas in de loop von 1970 beschikbaar zijn en tot die tijd kun nen de bonden de passaEtershal be nutten. Deze noodoplossing biedt een be perkte accommodatie. Br kunnen niet meer dan drie speelvelden tegelijk uitgezet worden, zodat de competitie- leiders de handen vol zullen hebben om alle wedstrijden te plannen. De boogvormige zaal heeft evenals de vroegerere Energiehal een betonnen vloer. Ach term de hal zijn al toiletten aanwezig en voor de noodzakelijke kleedruimten zal de gemeente spoedig zorg dragen. De Wilhelminakade is nogal moeilijk bereikbaar. Per metro of per bus tot aan metrostation Rijn haven en dan nog een flink stuk lo pen. De passagiershai van de Hol land Amerika Lijn, die de ge meente Rotterdam ten behoeve van de zaalsport heeft afge huurd. ROZENBURG, woensdag. De RTM heeft besloten de in de nieuwe dienstregeling ontworpen busroute zo danig te wiizigen dat de passagiers van/voor Maassluis op het veerhoofd kunnen in-/uilstappen. Een en ander is geschied op verzoek van b. en w, van Rozenburg. Een plan om een Abri bij de halte Boulevard te plaatsen vervalt daarmee. RIDDERKERK, woensdag Na de halve eeuw bij Smit-Slikkerveer te hebben, vetgemaakt heeft gisteren de heer J. Bisdom afscheid genomen van dat bedryf. Directeur J. Jeitema noemde dc scheidende groepsleider-constructeur een veelzijdig man. De heer Bisdom heeft namelijk met alleen veel voor electro betekend, maar is ook de stu wende kracht achter de gymnastiek vereniging O. K, K. geweest, terwijl hij ook al jaren KN.V.B.-official voor Ridderkerk is. Voor al die activiteiten werd de jubilaris eerder al onder scheiden met de zilveren eremedaille van de orde van Oranje-Nassau. Dinsdagmorgen kreeg de heer Bis dom uit handen van ir. Jeitema nog de gouden penning van de maatschap pij' voor nijverheid en handel, voor zijn 50-jarig dienstverband. .Al die jaren heb je met veel zorg en initia tief bij ons gewerkt", zei de directeur van de electrotechmsche industrie v/h TV. SmH en Co nog tot de jubilans. De huldiging van de 65-jarige con structeur speelde zich af in een direc- tiekantoor in de electrozaal in Slik kerveer in tegenwoordigheid van fa> mdie en bedrijfsleiding. Eerder was de heer Bisdom door de collega's op de tekenkamer gehuldigd. VLAARD1NGEN, woensdag De dinsdag m gebouw Excelsior gehou den 53ste jaarvergadering van de Vlaardmgse damvereniging VDV heeft een bijzonder vlot verloop gehad. Na ongeveer anderhalf uur vergaderen was de agenda behandeld en tot het middernachtelijk uur werden snel- damwedstrijden gehouden. Uit het jaaroverzicht van secretaris W. H. Niestadt bleek, dat het ledental is verminderd van 43 tot 37. Er werd stilte in acht genomen voor twee le den, die kort geleden ter aarde wer den besteld, namelijk de heren G. Vos en K. de Ligt. De andere leden be dankten wegens vertrek naar elders of in verband met studieredenen. Van de 37 leden waren er 28 aan wezig en dat is een groot percentage voor een vereniging. Het bestuur werd er.Lgsr.jns gewijzigd. In. plaats van de heer Suyker werd ais algemeen adjunct benoemd de heer A. Molen aai. De af tredende bestuursleden W. H. Nie stadt, D. v.d. Kerkhof en D. Tamboer werden bij acclimaLe herkozen. Het verslag van penningmeester C. W. van Veeien. vormde aanl-idmg tot het brengen van een app*„ v, want er was een redelijk batig saldo aanwezig. Nadat voorzitter D. Mast de verga dering had gesloten werden in drie groepen sneldamwedstrydon gehouden in «en tempo van één zet per 5 secon den. Eerste prijzen werden gewonnen door Mast, Molenaar en Niestadt. Tweede prijzen werden toegekend aan Gerritsen, Biel en Smits. De overige pt yzen kwamen nx het bezat van Bou- dewyns, Mechielsen, Van Oudheusden, Torn, Kor ver en Van den Ketkhoff. Dinsdag a. s. speelt VDV een mas sakamp tegen Rysoord. BRIELLE, woensdag. - Burge meester en wethouders van Bnelle maken bekend, dat in verband met het op 6 september 1963 te houden havenspektakel, voor 6 september 1969 is ingesteld een tijdelijk dub belzijdi™ parkeerverbod voor bet Maarland noordzijde en het Maarland zuidzijde, voor het gedeelte dat gele gen s tussen de Kippenbrug en de Ju- lianabrug. Personeel gevraagd DE SCHIEDAMMER (Het Hot te rdains Rarool) vraagt vaste b<wrgers(sters) voor Schiedam en omstreken. Aarun. Hoogstr. 76. Schiedam, tel 267270, 'sa- vonds na 7 uur tel. 155960 S028 De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE BEZORGERS (STERS) voor Scbiecbm en omstreken. Aanm. tel 267379, 'savonds na 7 uur fel 155960. S028 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar temrijl u wacht. Foto Van Vuitren, Hoogstr. log, Schiedam, tel. 28720. Let op juiste adres. SISO BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van da gemeenteraad van Schiedam, maakt bekend, dat ter secretarie (Afd. Algemene Zaken, Kabinet en Voorlichtmg - Oude Kerkhof 39) voor een ieder ter inzage is ge legd zijn besluit ter benoeming van de heer P. C. van der Lubbe tot lid van de gemeenteraad in de opengevallen plaats van de heer J. Dijkstra. Schiedam, 2 september 1969. De Voorzitter voornoemd. H. Roelfeema Naast de zaak neemt de voetbalver eniging een grote plaats In van de harten in dit tweetal en mede door hun doorzetten en hun üver begint Sehiedamse Boys een nieuw eigen ge zicht te krijgen. Van Geene jr.: „De club is ondanks dat de oprichtingsdatum 33 jaar terug ligt, geheel opnieuw in opbouw. Wij hebben natuurlijk een afschuwelijke pech, dat we geen eigen veld met een clubhuis hebben. Dat is voor elke ver eniging funest, althans dat kan het zijn. Het gebrek aan zo'n clubhuis legt een zware taak op de schouders van het bestuur en het is de kunst om daarin de juiste mensen te krijgen. Ik dacht dat dit nu bij ons goed was ge lukt". „Na de laatst gehouden ledenverga dering, waar de opkomst bijzonder goed was. hebben we weer een vol ledig bestuur, waann een ieder zijn taak heeft. Mijn vader is dus voorzit ter, al vier jaar. P. de Bruin is tweede voorzitter, L. v.d. Linden voert het se cretariaat en wordt daarin bijgestaan door K. Schwagerman. Om in de juis te volgorde tc blijven, voor de pen ningen draag ik de zorg en tweede penningmeester is F. Schenk. De heer Burg is eerste en B, Koster tweede wed str ijdsecreta ris' ,,lf ziet dus, een volledige bezetting van de bestuursplaatsen en dat is in het verleden wel eens andrs geweest. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat in een vereniging in feite alles om één of twee personen draait. Gelukkig is dat bij de Boys niet meer zo en daar zijn wij blij om". Aldus de heer Van Geene )l'. Junioren „Een. paar jaar geleden is door inter ne moeilykhcden in 't bestuur de ju- niorafdeling- opgedoekt. Natuurlijk voelden wR dit als 'n gemis. Uiteinde lijk moet je liet van dc jeugd hebben, anders dreigt de club te vergrijzen. Uit de jeugd moeien toch de toekom stige eerste elftaispelers en de nieuwe bestuursleden komen. Daarom is een van de eerste daden van het nieuwe bestuur geweest, er voor te zorgen dat Dc Boys weer Cen juni or enaf deling kreeg. Dat is aardig gelukt". De aktie „Ieder lid maakt een lid", nog maar een dikke week geleden ge start, heeft al dertig nieuwe leden aangebracht. Hieronder zijn tal van junioren. Het is alleen jammer dat het te laat is om nog voor de competitie in te schrijven, maar het volgende sei zoen komt Sehiedamse Boys zeker met twee juniorenteams uit in de competi- - tie, A. van Hassel en J. v.d. Drift, eer ste elftal spelers hebben samen met de heren A. Verkalk, A. v.d. Linden en F. v.d. Linden het juniorenwerk aange pakt en de drie laatstgenoemden gaan de jeugdleiderscursus van de afdeling Rotterdam van de KNVB volgen. Ze komen dus beslagen ten ijs. Natuur lijk zullen de jongste leden, zij het niet in de competitie, kunnen komen voetballen, want de juniorencommis- sie zorgt voor een groot aantal vriend schappelijke wedstrijden. „Trainer G. v. Bommel, een Hage- naar die ook het vorig seizoen bij ons was heeft een selectieteam van een vijftien spelers, waaronder de nieuwe leden Koos Klein, «n W. Struik. We hebben twee seizoenen achtereen net de boot gemist voor de promotie, maar nu hopen we toch door te kunnen sto ten naar de eerste klasse". Clubblad Enthousiast wordt Van Geene jr. als hij over het nieuw te verschijnen clubblad spreekt. „Dat wordt een ju weeltje van een blad en dat moet ook wel, want juist omdat ons eigen home ontbreekt is een clubblad zo belang rijk voor de band tussen de leden on derling. Het blad moet graag gelezen worden". Het nieuwe, zeer aktieve bestuur stelt alles in het werk Sehiedamse Boys naar buiten uit te dragen. Raambiljetten zullen ,als de club thuis speelt, op vaste punten in de stad wedstrijden aankondigen. Trots is het bestuur er ook op, dat de teams van de Sehiedamse Boys zoveel uitnodi gingen heeft gekregen om vriend schappelijke wedstrijden en in toer nooien te spelen, „Winnen vinden wij natuurlijk belangrijk, maar punt één moet toch •zijn de goede naam van de club. Dat is onze eerste stelregel". Het kan niet adders of met deze goede voornemens, die al ten. uitvoer worden gebracht en met het élan dat het nieuwe bestuur reeds toonde, bouwt Sehiedamse Boys aan een be paalde image, waardoor de vereniging een voorbeeld zal worden voor ande re.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2