I laad Rotterdam wil alleen sneller met radio beginnen m m P |Hin B n NDSM is Verolme zondebok 'I lid' ROTTERDAM RIJNMOND VERTRAGING DOOR UITBLIJVEN ADVIES VAN DE NOS Assistentie en presentie Rotterdamse leraren doen niet mee aan staking PICKWICK EE Nieuw! Een nieuwe Pickwick thee: Pickwick Darjeeling! Douwe Egberts Geurige Darjeeling Bladmelange MUZIEK OP 17 PLAATSEN Jubilerende Bankers legt rode loper uit voor artiesten GELD VOOR ASSISTENTIE FRACTIES IN DE RAAD 'Blauwboek' van metro plannen Brandweerlieden op Veemarkt gewond Oudste inwoner van Rotterdam overleden - MAAR IS DAT TERECHT? Feestelijke orgelimvijding Alexanderpolder Vlaardingse student valt onder vrachtauto Gele neerslag op Heijplaat bleek van vrachtauto geveegd poeder pag. 4 - vrijdag 12 september 3 RIEMERSHA Cecg de Cloo is assistent ivan de fractie van de Partij ivan de Arbeid la de Amster damse ge meenteraad. Hij leest alle landelijke» dus Amster damse, kran ten. Hij is dag en nacht tele fonisch be reikbaar via mummer 020- 752696, Ala hij al bezLg mocht zijn met zijn stu die politteco- logie aan de Gemeenteuniversitelt kan zijn vrouw hem nog vrijwel ter stond bereiken. Cees de Cloe assis- ifceerrt de PvdA-tCractóe door contacten te onderhouden met de pubüiciteits- vertegenwoord'Egers en aan hen het beleid van die fractie te presenteren. Hij verricht onderzöek(jes) naar za ken die al langer spelen om te voor komen, dat de drukbezette PvdA- raadsledeo die tijd die zij kunnen be steden aan. „contact met de kiezer" verdoen met het snuffelen in pape rassen. Hij istelt mota's op aan de hand waarvan de fractie een stand punt bepaalt- Zijn meesterstuk tot nu toe is, vindt hij zelf, een nota over een centrum voor toekomstont- witókelinig. ..Een gemeentelijke plan bureau", veruidélijkt hij. Cees de Cloe assisteert die Am sterdamse PvdA-fractie nu 3 Vz jaar. Hij vindt, dat hij een geweldig in zicht heefifc gekregen in de gemeente lijke problematiek. Een, van zijn be vindingen is, dat de beslissingen vaak vallen in de niet openbare fractievergaderingen, Ceesde Cloe Ie de meest ervaren fractieassistent van Nederland, Aan vankelijk betaalde de PvdA-fractie zelf hem een welkom studentenloon. Sinds oktober ontvangt hij een jaar salaris van 11,000 gulden hei be drag waarop de PvdA-fractie vol gens een gemeentelijke regeling recht heeft Het geld komt uit de ge meentekas. Eenzelfde regeling ia gisteren in Rotterdam vastgesteld. De Rotterdamse regeling houdt ln, dat de PvdA-fractie 12.000 gtrlden, de KVP-fractie 6.000 gulden, de fracties van WD ea PSP elk 5000 gulden, de fracties van CHU en Boe renpartij elk 4000 gulden, de fracties van ARP en. CPN elk 3000 gulden, en de SEP-fractie 2000 gulden ontvan gen. Zouden de fracties van. Boeren partij, PSP en, SGP dlie tegen de re geling hebben gestemd het hun toe gewezen geld ongebruikt in de ge meentekas laten liggen! Het blijft trouwens de vraag wat de andere fracties met deze steun uitkering gaan doen; PvdA-fractie- voorzitter Leans vond mij cynisch toen ik constateerde, dat de raad met deze regeling negen baantjes heeft gecreeërd voor oudere jaars studenten aan de NEK. Hij zei, dat het echt wel nuttig was de raadsle den waf meer en wetenschappelijker acMergrrondinformatie te verschaf fen. Het assisteren van eert fractie leek hem interessant werk voor aca demisch gevormde vrouwe», die om de kinderen geen baan, buitenshuis kunnen, hebben. En Om het belang van het door hem gewenste speur werk naar bv toezeggingen van B. en W die nog niet zijn nagekomen (suggestie mijnerzijds: denk eens aan het toegezegde memorandum over de afbouw van Hoogvliet) te onderstrepen, zei hij dat hij liever geld had voor fractieasststen-tie dan een hoger presentiegeld voor de raadsleden. Het lijkt mij net een argument te veel. Ik althans kom erdoor op de gedachte, dat het zuiverder zou zijn het presentiegeld aanmerkelijk te verhogen en van dat extra-presen tiegeld een fraotieassïsteni te beta len. Dan heb je tenminste geen ge donder over de verdeelsleutel, omdat de kiezer de grootte van de fractie en dus de hoeveelheid presentiegeld bepaalt. De 44.000 gulden die Rotterdam nu tijdens een proefjaar gaat uitge ven voor fractieassistenitle vond bur gemeester W. Thomassen geen strui kelblok op grond van financiële overwegingen, ,.Wat we uitgeven voor de democratie is uitermate be scheiden", zej hij. Ja, die 44 mille is niet veel. Maar te zamen met de presentiegelden en de telefoonkos- teiwergoediingen voor raadsleden kom je aan ean jaarbedrag van twee ton. En zo zijn ear nog wel meer kos ten ten behoeve van de demooratie te bedenken. Zoek eens uit wat in Rotterdam de democratie kost, is een lekkere op dracht voor een Rotterdamse Cees de Cloe. In mijn column van gisteren Is hef hoofd van het bureau voorlichting en publiciteit van de gemeente Rot terdam niet helemaal uit de verf ge komen De zetter .noemde hem J.BA. dat moest natuurlijk zijn J, Bax (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag De meerderheid van de gemeente raad van, Rotterdam meent, dat een Regionale Omroep Rotter dam sneller aan. het werk kan gaan als deze omroep zou begin nen met alleen radio-uitzendin gen te verzorgen en pas later ook regionale televisie-uitzendingen voor zijn rekening zou nemen. Dit standpunt is neergelegd in een motie die in de raadsverga dering van donderdag is aange nomen. In de motie staat voorts, dat de ge meenteraad het ten zeerste betreurt, dat op 31 december van dit jaar de op te richten Stichting Regionale Omroep Rotterdam niet kan beginnen met de verzorging van radio- en televisieuit- eendingen. Dat ciit niet mogelijk is, is duidelijk geworden uit een tussentijds verslag van. de besprekingen op landelijk ni veau over de regionale omroep dat minister dr. M. A. M. Klompé aan b. en w. van Rotterdam heeft uitge bracht, Volgens drs, J. G. van der Ploeg, wethouder van onderwijs, jeugdza ken en vormimgswenk, die namens het gemeentebestuur en de stichting in oprichting besprekingen met minister Klompé heeft gevoerd, is er vertra ging ontstaan door het uitblijven van een advies van de Nederlandse Om roep Stichting. Drs. van der Ploeg zei, ddt de Rot terdamse opvatting dat voor regionale omroepen een afzonderlijke stichting in het leven moet worden geroepen die los staat van de NOS, in NOS- kringen. geen tegenspraak heeft ont moet, Van de regionale omroepreclame vond drs. Van der Ploeg, dat deze via de STER geregeld zou moeten worden. Vorig jaar september heeft de Rot terdamse raad besloten bij minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk een zendver gunning aan te vragen voor een regio naal radio- en TV-station, dat in het Bouwcentrum wordt gevestigd. De raad gmg ermee aküword, dat maximaal een 'bedrag van één. mil joen gulden per jaar door de ge meente in de exploitatielasten zou worden bijgedragen. Voorts werd ge rekend op een rijksbijdrage van één miljoen gulden en een opbrengst uit regionale reclame van nog eens één miljoen gulden. Van de jaarlijkse exploitatielasten, die dus op drie miljoen gulden werden begroot, zou 2,25 miljoen gulden op rekening komen van de televisie-uit zendingen en 750.000 guldfen op reke ning van de radio-uitzendingenm Financieel inoelijk In de gisteren door het KVJP-raads lid mr. dr. 5. W. Couwenberg inge diende radio-motie staat ook nog, Hat de realisering van radio- én televi sie-uitzendingen op korte termijn op erote financiële moeilijkheden zou stuiten. Tegen de motie stemden de vier raadsleden van de PSP, de drie van i de Boerenpartij, de twee van dc CPN, het SGP-lid C. N. van Dis en de PvdA-ers mevrouw P. van Kranen burg-Klein en H, van der Pols. De PVDA-ers hadden bezwaar te gen de noodzakelijk geachte reclame. .De heer Van Dis voorzag, dat de uit zendingen niet in overeenstemming zullen zijn met de Bijbel. De CPN- fractie wees op de moeilijke financiële positie van de gemeente. De PSP- fractie voerde ais voornaamste be zwaar aan, dat de omroep niet zuiver plaatselijk, maar regionaal zal zijn. Wethouder Van der Ploeg stemde met de motie in, hoewel hij zich tol nu toe heeft verzet tegen de aandrang van minister Klompé om met alleen de regionale radio te beginnen. Gister middag zei hü mogelijkheden te zien om op grond van de nieuwe Omroep wet via de regionale radio ook de re gionale TV te verwezenlijken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag „De le raren in Rotterdam zijn even veront rust over de uitvoering van de mam moetwet als hun collega's van het Hengelose Twlckelcollege. Maar het stakingsmiddel achten zij minder ge schikt om van hun verontrusting te doen. blijken." Met deze woorden motiveerde de rector van het openbare scholenge meenschap Wolfert van Borselen, ir. M. J. Koedaad, namens de leraren van gemeentelijke scholen voor voortgezet onderwijs vanmorgen het niet mee doen aan de voor vandaag uitgeroepen lerarenstaking. Het initiatief voor de staking is genomen door leraren van het Twickelcollege. Hij zei het verstandiger te vinden de resultaten van de acties van de offi ciële lerarenorganisaties af te wachten. „Want waar heb je anders vakorgani saties voor," vroeg ir, Koedood zich af. Uit een telefonische enquête bleek, dat in Rotterdam ook de leraren van de bijzondere scholen voor voortgezet onderwijs niet meedoen aan de „Twickelstaking". (ADVERTENTIE] tOO gram j 1,60 Deze exquise thee, die slechts gedurende twee korte perioden geoogst kan worden, is afkomstig van de lagere hel- lingen van de Himalaya, Het is een bijzondere thee met 'n exotisch karakter, een verrassend rijke geur en een weelde aan. smaak. Pickwick Darjeeling, de thee die de echte theeliefhebber zal weten te waarderen. Let op het donkerrode doosje met gouden band. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, vrijdag Op donderdag 18 september zal Rotterdam 's avonds op zeven tien plaatsen vol muziek zitten. Debet hieraan is Dankers N.V. aan de Coolsingel. De zaak be staat tien jaar t. directeur Chr. J. Dankers kreeg een ori gineel idee voor een opvallende viering van het jubileum. Zeventien cafés, restaurants en dan cings krijgen van Dankers op fle 18e gratis muziek in huis. In het Hiltonhatel een optreden van! jazz-zangeres Ann Burton met het trio van Louis van Dijk; naar het cabaret van Tom Manders komen Gert en Hermien Timmermans en Tony Bass. Verder: dancing Frou-Frou (Witte de Withstraat) - The Golden Earrings; dancing De Wieck (Westblaak) - Tee-Set; sociëteit B-15 (Gebouw De Heuvel) - The Motions Swinging Soul Machine; dancing Tabaris (Schledamsevesthof) - Roek's Fa mily; The Boomerang (Goudsesin- gel) - Oscar Benton's Blues Band; Uncle Chariy (Oppert) - Mark Janssen Trio; Hazzebazz (Nieuwe Binnenweg) - Conny van Bergen en The Harbour Jazzband; Wienerwald (Lijnbaan en Meent) - Johnny "Woodhouse; City Corner (Rochus- senstraat) - Cocktail trio; Holbein (Coolsingel; - Lowland trio; Engels (Groothandelsgebouw) - Conny Vink; Erasmus (Stadhuisplein) Jules de Corte; Rijnhotel - Enrico Casanova en 't Winkeltje - Martine Bijl en gitarist Henk van der Molen. Dit alles onder het motto „Dankers legt de loper uit". Letterlijk want de bovengenoemde horeca-gelegen- heden krijgen een rode loper voor de ingang als kenteken. Dankers heeft als voorwaarde gesteld dat op de 18e de consumptieprijzen niet mogen worden verhoogd en er geen entree geheven mag worden. !s Middags is er in het Dankera-pand tussen vier en zes een receptie. Ie dereen ïs welkom. Het jubileum zal tevens worden onderstreept met een nieuwe langspeelplaat onder het Dankers-label. Onder de titel Hap py hits" worden 28 toppers van de afgelopen tien jaar opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM vrijdag Als twee de ln Nederland heeft de gemeente raad van Rotterdam besloten geld be schikbaar te stellen voor hulp aan de verschillende raadsfracties. In oktober van het vorig jaar nam de gemeente raad van Amsterdam een dergelijk besluit. De gemeenteraad van Den Haag verwierp onlangs een voorstel van deze strekking. Evenals in Amsterdam zal in Rot terdam een bedrag beschikbaar wor den gesteld, dat is samengesteld uit een vast bedrag van 1.000 gulden per fractie plus 1.000 gulden per fractielid. De bijdrage per fractie is evenwel ge bonden aan een maximum van 12.000 gulden, per jaar. In dit geval worden de wethouders niet als fractielid ge teld. In totaal is in Rotterdam met deze fractaeassistentie een bedrag van 44.000 gulden gemoeid. De raad stelde een krediet ter grootte van dit bedrag voor ëèn jaar beschikbaar. In het najaar van 1970 2al de in juni van dat jaar nieuw ge kozen gemeenteraad moeten beslissen of de fractieassistentie op kosten van de gemeente zal worden geconti nueerd. In hun toelichting bij het voorstel schrijven b. en w., dat de taak van de raadsleden van een grote gemeente geleidelijk aan omvangrijker is ge worden. Weliswaar worden de raads leden desgewenst bijgestaan door hoofden van diensten en bedrijven en van afdelingen van de secretarie, die inlichtingen en documentatie ver strekken, maar deze hulp wordt niet meer voldoende geacht. De raadsleden van PSP, Boerenpar tij en SGP waren tegen het beschik baar stellen van gemeentegeld voor fractieassistentie. BP-woordvoerder A, Snoek vond, dat alle fracties een ge lijk bedrag moesten krijgen. SGP-er Van Dis zag er een stapje in de rich ting van. subsidiëring van politieke partijen in. De PSP-er H. G. Lagrand zei de aldus bekostigde fractieassis tentie principieel onjuist te.vinden. Latere generaties, die nog eens zouden willen napluizen wat er in de jaren vijftig en zestig over de Rotterdamse oeverver bindingen is gezegd en ge schreven, krijgen het eenvou dig. Zij hoeven geen stapels rapporten, nota's en gemeente- raadsverslagen door te werken om alles te vinden wat zij wil len weten. Het staat allemaal in extenso, en keurig gerang- schikt, in een dezer dagen ver schenen publikatie van de ge meentelijke archiefdienst. Mr. dr. P. Lucas, die al eerder derge lijke overzichten samenstelde van o.a. de naoorlogse havenontwlkke ling, heeft ook dit „blauwboek" %ran de metroplannen gemaakt. Dat wil zeggen: de metroplannen en -bouw lopen als een rode draad door de ruim tweehonderd pagina's heen, maar intussen is ook heel wat geboekstaafd van de andere oever verbindingen. De Wlllemstunnel bij voorbeeld, die al sinds jaar en dag ..uiterst urgent" is genoemd waaraan nog steeds niet is begonnen. Het boek van de heer Lucas ia geen boeiende lectuur ln de zin van „in één adem uitlezen". In feite is hef een lange reeks citaten uit ambtelij ke rapporten, gelardeerd met speech es van raadsleden, en wethouders. Maar volledig, en historisch verant woord, is dit document wel. Voor het geringe bedrag van zes gul den kan men de met foto's en teke- nlgen geïllustreerde uitgaven kopen in het archief aan de Mathenesser- laan. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Twee brandweerlieden, de 27-jarige A, G. Kwast en de 26-jarige J. Corbün, zijn vannacht gewond geraakt bij de brand in de kantine op de Veemarkt. Kwast werd bedwelmd door de rook en moest naar het Bergwegziekenhuis worden gebracht. De andere brandweerman werd aan zijn hand gewond, maar kon ter plaatse door personeel van de GG en GD worden behandeld. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrljdagf. - Vanoch tend is in het gemeentelijk bejaarden tehuis aan de Ooatervantstraat de heer Bart Kooiman op 104-jarige leef tijd overleden. Hü was de oudste in woner van Rotterdam, In de ïmmanuelkerk, de nieuwe kerk ran de hervormde gemeente, in de Alexanderpolder, heeft gisteravond de officiële overdracht en ingebruik neming van het nieuwe orgel plaats gevonden, Vele genodigden en belang stellenden waren bijeen. Het orgel, dat reeds enkele maan den in gebruik is, is gebouwd door de firma Ernst Leeflang uit Apeldoorn, in samenwerking met de orgelcom missie en architect Hupkes, met ad viezen van ArSe J. Keijzer, organist van De Doelen. In het programma rond deze inwij ding kreeg men ruimschoots de gele genheid kennis te maken met dit zeer geslaagde instrument. Arie J. Keijzer er» Jan van Gijn, organist van de Im- manuelkerk, hebben in werken van Fachelbel, Bach, Green en Buxtehude de diverse mogelijkheden van dit or gel voortreffelijk gedemonstreerd. De klank komt in de ruimte goed tot zijn recht, dankzij de voortreffelijke akoestiek van de kerk, zoals de heer J. Keijzer in zijn toelichting namens de fa. Leeflang zei, De Immanuelkerk mag zich geluk kig prijzen met dit nieuwe orgel, dat zijn plaats volledig waard Is. M. K (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. - „De werf te Amsterdam zal met Yerolme een goede toekomst te gemoet gaan. Zonder Yerolme ziet die toekomst er niet goed uit". Dit zei een zelfverzekerde Cornelia Verolme vorig jaar in een interview dat het Algemeen Handelsblad op 1 juli publi ceerde. Nederlands meest omstreden scheepsbouwer was toen net ei genaar geworden van de op het randje van een faillissement ba lancerende NederJandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij in Amsterdam. De overname van de NDSM was de prijs, die Verolme moest betalen voor een regeringsgarantie van 75 miljoen "om de bouw van een mammoetdok op Rozenburg mee "te financieren. Daar naast kreeg Verolme nog een extra- bedrag voor de overname van de Am sterdamse werf en mocht hij het ge noegen smaken, dat hij tn de miljoe nendans om het mammoetdok zijn concurrent, de combinatie van „tradi tionele" scheepsbouwers Rijn/Schelde en Wilton/FJjenoord de loef had afge stoken. Tevreden was ook minister De Block van. economische zaken: de slui ting van de NDSM met zÜn 5000 werknemers, die onvermijdelijk socia le onrust tot gevolg zou hebben, was voorkomen - Verolme beloofde, dat hij de Amsterdamse werf met zou af stoten. Overheidsinvloed Het parlement keurde de handel wijze van de minister goed. Wel was er scherpe kritiek van vooral de oppo sitie, die opening van zaken had geëist over de financiële positie van het Ver olme-concern en had aangedrongen op een of andere vorm van overheidsin vloed op het beleid, dat nog steeds al leen door Verolxne zelf wordt bepaald. Maar de meerderheid van de Twee de Kamer liet zich geruststellen door de minister, die zex van memng te zijn, dat de controle van de Nationale Investeringsbank, waaraan Verolme de leningen zou moeten terugbetalen, voldoende moest zijn. De financiële positie van het Verolme concern bleef voor de buitenwereld ondoorzichtig. Verliesgevend In vakbondskringen kon men enige tüd de vraag horen stellen of de bouw van supertankers, waarop Ver olme zich heeft gespecialiseerd, niet verliesgevend Is. ANMB-districlsbe- stuurder A. Schravemade bracht zü1* vermoeden ln een op 21 augustus door Het Rotterdams Parool gepubliceerd hiterview voorzichtig onder woorden. „Verolme bouwt zün tankers tegen wereldmarktprijzen, aldus de heer Schravemade, en aangenomen mag worden, dat de produktiviteit per werknemer btf Verolme lager ligt dan in Zweden of Japan." Op 16 augustus zei directeur ir. K van der Pols van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij in een ge sprek met HRP: „Wij zijn tegen de bouw van grote standaardschepen (supertankers), waar veel vlak staal bij nodng is. Wij zouden dit graag doen, wanneer dit lonend zou zijn. W| hebben eahter de Indruk, dat dit niet het geval is." Ook van het Verolme-concern kwa men de laatste tijd minder optimisti sche geluiden. Immer strijdvaardige perschef Gert van der Hoest zei op 19 augustus - op een tijdstip, dat zijn grote baas Den. Haag at polste o-ver fi nanciële hulp - dat de NDSM-werf „met geringe middelen geschikt zou kunnen worden gemaakt voor de bouw van tanlkers van een half nul joen ton. Maar de breedte van. de Noordersluis bij IJanuiden maakt de bouw van deze mammoeten onmoge lijk - ze kunnen met passeren." De toekomst van de NDSM-werf in het sterk op expansie gerichte Verol me-concern was dus twijfelachtig en na de „aanzienlijke verliezen" weinig aantrekkelijk. De werkgelegenheid voor 5000 Amsterdamaners is er mee gemoeid. Precies dezelfde factoren waren vorig jaar voldoende voor nister De Block om Verolme zijn zin te geven - daarom verwachten poli tieke kringen m Den Haag, dat de re gering Verolme ook ditmaal wel te hulp zal schieten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag De 21- jarige student J. Klein uit Vlaardingen is gisteren op de kruising van de Nieuwe Binnenweg en de Mathenes- serlaan met zijn bromfiets gevallen toen hij een vrachtauto wilde passe ren. De jongeman kwam onder do vrachtwagen terecht en moest roet hoofdwonden en verwondingen aan zijn been naar Dijkzigt worden ge bracht. (Van. een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Een na- der onderzoek heeft uitgewezen, dat de geelkleurige neerslag op straten en hulzen ln Heijplaat niet is veroorzaakt door weggewaaid zwavel poeder, maar door een chloorverbinding (para- chloor-ortonitralinc Aanvankelijk werd vermoed, dat bij het lossen van een schip met zwaveï- poeder bij het terrein van de SHV een hoeveelheid was weggewaaid en, op genomen door de mist, zidh op ver schillende plaatsen van heit stadsdeel had afgezet. Door de neerslag Is een aantal auto's bschadigd. De eigenaren hebben bij de politie een klacht inge diend, waarna een uitvoerig onder zoek is ingesteld. Daaruit is gebleken, dat van een vrachtwagen op het terrein van een nabijgelegen stuwadoorsmaatsehappij een vat met parachloor-ortonitratine was opengeraakt, doordat een klem- beugel los schoot. Een hoeveelheid chemicaliën is daarbij in de laadbak van de vrachtauto terecht -gekomen. De chauffeur heeft een deel in het val terugigesdhept en de rest van de wa gen geveegd. De rest werd daarna door de m.st venspre d. De politie heeft de zaaik sn handen gegeven van de keuringsdienst van waren. (ADVERTENTIE) Gaan Uw meubelen die lelijke slijtplekken vertonen of bent U uitgekeken op Uw meubelbe kleding? Kom dan vanavond nog naaronze eerste etage, om Bri Nylon meubelstof te kopen. Bri Nylon is een 100% nylon stof, dus 100% kleurecht, op tricot basis. Een zeer solide meubelstof die gemakkelijk schoon te houden is {alleen met gewoon water afnemen). Deze luxe stof, die hetzelfde effekt geeft als de duurste mo quette, koopt U nu, 130 cm breed en keus uit 6 fraaie interieurklBuren, voor nog géén negen guldon per meter. BRI NYLON meubelstof 130 cm breed gemakkelijk te reinigen kleurecht Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze Bri Nylon meubelstof In 6 prachtige mo derns kleuren, 130 cm breed, gemakkelijk te verwerken kwa- liteitsstof, per mater voor Ook maandagmorgen apan Géén tal. af schrift best.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1