;e aiiti- Nato mars in Den Haag TWEE DODEN BIJ ONGELIJK OP OVERWEG (53 Market Garden te weinig documentair Na afbranden houtfabriek minstens f 250.000 schade PSP stelt condities op voor plaatselijk concentratie- overleg Koper voor Americain Hotel mmm OJSGELUI DEPONEREN BLOEMEN OP TRAPPEN MINISTERIE VAN DEFENSIE Kamerlid stelt onderzoek in naar uitwijzen twee jonge Portugezen Kritische Leraren eisen uitblijven van straffen na acties Café-eigenaar en zijn portier verdacht van mishandelen bezoeker 'GROTE VIER' WILLEN GESPREK OVER GELD Srf Protestmars tegen vervuiling kanaal in Oude Pekela Tsjechische kolonel blijft in Engeland D'66 Utrecht-Gooi stelt provinciaal programma samen PROGRAMMA'S ag, i - maandag 22 september 1969 (Van onze econ. redactie) AMSTERDAM, maandag. Een nog onbekende gegadigde heeft het "bestuur van American Hotel N.V. (exploitante van café-res taurant. Americain op het Leidse- plern in Amsterdam) benaderd „voor een eerste bespreking over overneming". Dit heeft het be stuur van de N.V. meegedeeld. In beurskringen heeft deze bekend making peen. verbazing gewekt. Er de den de afgelopen week al hardnekkige geruchten de rende over een bod dat op de aandelon zon worden uitge bracht naar aanleiding van het recen te koersverloop. In 4 dagen tijd liep de pr(js voor een aandeel American Hotel plotseling op met niet minder dan 50 punten tot 435 procent bieden. Dat betekent das dat een koper 436 procent wilde betalen, maar dat er geen verkoper voorhanden was, die zijtt aandelen American Hotel tegen die (reeds hoge) prijs wenste aan te Het aabdelenkapitaal van American Hotel bedraagt 501.000. Met een bod dat iels ulr-komt: boven de huidige beurskoers, zou dus ongeveer een be drag gemoeid zijn van f 2,5 miljoen. In. de jaren 1967 en 1968 zijn een reeks ingrijpende vernieuwingen en moderniseringen in Americain tot stand gekomen, die een totale investe ring van bijna f2 miljoen vergden. Dit jaar zijn in uitvoering: de ventila tie van het café-restaurant, de bouw van een lunch-corner en de verplaat sing van de keuken. Americain zag de omzet in 1968 stij gen van f 4,2 miljoen tot f 4,3 miljoen. De winst nam ook iets toe en wel van 120.000 tot f 122.000. Alleen m het eerste kwartaal van 1969 bleven de resultaten belangrijk achter bij die In het eerste kwartaal van 1068. Vooral onder invloed van de BTW moet, zo deelde de directie in mei mee. dit jaar rekening worden ge houden met een lagere winst. Het hotelbedrijf werd in 1882 opge richt. (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM, maandag. Het PvdA-Kamerlid mej. N. Barendregt strit op verzoek van het Angola-co- nilté een onderzoek in naar de uitwij zing van twee jonge Portugezen zon der verblijfsvergunning uit ons land. 2c zïïn vrijdag over de grens gezet. De twee Portugezen hadden zich bij het Amsterdams hoofdbureau van po litie gemeld om een werkvergunning aan te vragen. Toen bleek dat ze geen verblijfsvergunning hadden zijn ze Uitgewezen. „Dit komt dagelijks bij ons voor", zegt commissaris mr. J. A. Hoeve, die de zaak behandeld heeft. „Mensen die hier willen werken en geen verblijfsvergunning hebben moe ten die aanvragen in het land van herkomst, of in ieder geval buiten de grens van het betreffende land. Deze jongens kunnen bij een Nederlandse consulaire ambtenaar in Frankrijk •eon verblijfsvergunning aanvragen", ajdizs mr. Hoeve. Volgens het Angola-comité zijn de twee jonge Portugezen him land ont vlucht om de dienstplicht te ontko men- De heer A. ter Steege van het comité acht de kans klein dat ze nog ooit ons land zullen binnenkomen. „Door deze politieke vluchtelingen op transport te stellen, is men definitief van hen af, AJs ze in Framkrijk een verblijfsvergunning voor Nederland aanvragen moeten ze zeker vijf tot zes maanden wachten. Voor dui afwach ten Hebben ze een verblijfsvergunning voor Frankrijk nodig. Als ze dat dan hebben komen ze weer niet in aan merking voor een verblijfsvergunning voor Nederland omdat ze er al een hebben voor een ander land", aldus de heer Ter Steege De jongens waren bij Krasnapolsky om werk komen vragen, waar hen werd. gezegd dat ze eerst een werk vergunning moesten hebben. Het Angole Comité heeft inmiddels in een brief aan de minister van justi tie en de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer tegen de uitwijzing van het tweetal gepro'esteerd. Vol gens het comité „heeft de vreemdelin genpolitie formeel misschien juist ge handeld, maar vanuit humanitair oog punt bezien volledig gefaald". Het co mité heeft bovendien het „ernstig ver moeden, dat als het Portugezen be treft, er andere maatstaven worden aangelegd» dan wanneer het om uitge weken Tsjechen of andere Europea nen gaat". (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, zaterdag. Tientallen deelnemers aan de zaterdagmiddag in Dep Haag gehouden anti-NATO de monstratie hebben bloemen neerge legd voor hei ministerie van defensie aan het Plein. ZjJ deden dit terwijl een drie man tellende delegatie het gebouw binnenging om een door vijf tienhonderd handtekeningen gesteun de peütie te overhandigen, waarin werd geprotesteerd tegen de anderhalf jaar gevangenisstraf, die dienstweige raar Ron Boot onlangs is opgelegd. Door de ruim 200 deelnemers mee gevoerde spandoeken méldden onder meer: „Navo, danlc voor twintig jaar vrede", „Dank voor Portugal", „Dank voor Angola", „Dank voor Curacao" en ook „Voor hen die vielen", „Voor hen die vallen" en „Voor hen die zul len vallen". De demonstratie, ter opening van de vredesweek georganiseerd door de bond van dienstweigeraars, was ge start op het Malieveld en voerde door de Haagse binnenstad naar de grote kerk, waar deze week een tentoonstel ling wordt gehouden over ontwikke lingswerk. De tocht (met politiebege leiding) had een vrij rustig verloop. Zo nu en dan werd gezongen „Navo, Navo pak me nog een keer" en „Strooi dan wat lekkers in d'een of d'andere hoek", maar tot ongeregeld heden kwam het met. Dc pok tic maande de demonstranten tot twee maal toe tot doorlopen, toen ze op de hoek van de Lange Vijverberg en de Kneuterdijk en voor het ministerie van defensie op de grond gingen zit ten, waardoor verkeersopstoppingen ontstonden. Bij de Grote Kerk op de groente- en fruitmarkt werden de demonstranten en nog enkele tientallen belangstellen den toegesproken door het Tweede- Kamerlid, mr. dr. M. J. J. A. Imkamp (d95), die met'een tien minuten du rend betoog over de „nood en het ge weld in de wereld" de vredesweek in Den Haag opende. De deelnemers aan de anti-NATO tijdens hun mars door Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag In een telegram aan staatssecretaris dr. J. H. Grosheide van onderwijs en weten schappen heeft de actiegroep van Kri tische Leraren geëist, dat er geen strafmaatretelen worden genomen te gen Ieraren en leerlingen wegens het deelnemen aan acties zoals op 12 sep tember. Daarbij wordt gedoeld op het „on der druk zetten, verwijderen en an derszins straffen" van leerlingen, zoals dat naar hun zeggen in Amster dam gebeurd zou zijn, en „de moge lijkheid tot intimideren, roostertech- nisch benadelen en ontslaan" van (tij delijk aangestelde) leraren die actief aan democratiseringsacti.es deelnemen. De groep heeft zondag met leerlin gen en ouders in Utrecht vergaderd. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, maandag De Haag se politie heeft gisteren, de 48-jarige eigenaar van een café aan het Bleijen- burg in Den Haag, H. A. K. en zijn portier J. P. E. (25) aangehouden. Zij zouden in de nacht van zaterdag op zondag oen 28-jange cafébezoeker de keel hebben dichtgedrukt en hem hebben geschopt en geslagen. J De burgemeesters van onze vier grootste gemeenten bij een kaart van hun „probleemgebied". V.l.n.r.: mr. Ma- rijnen (Den Haag), jhr. C. de Ranitz (Utrecht), de heer W. Thomassen (Rotterdam), en dr. I. Samkalden (A'dam). De bestuurder van de wagen, de 24-jarige PTT-ambtenaar J- Baard uit Surhuisterveen was op slag gedood, zijn passagiere de 23-jarige Boukje Anna Ve- nema uit Sneek, overleed op weg naar het ziekenhuis in (Van onze correspondent) AMERSFOORT, maandag. Partijraad en partijbestuur van de PSP hebben besloten de plaatselijke en gewestelijke afdelingen een aantal voorwaarden op te leggen voor de verdere deelneming aan gesprekken die moeten leiden, tot een progressief akkoord, De waarnemend voorzitter van de PSP, de heer P. Burggraaf, deelde dit zaterdag mee na een vergadering van partijraad en partijbe stuur in Amersfoort. De gestelde voorwaarden zijn: Bij een samenwerking eist de progres sieve concentratie bij een verkie zingsoverwinning alle zetels in het college op en gaat m het andere ge val ook geheel in de oppositie. Daar waar besluiten van hogerhand het wezen van de besluiten van de raad aantasten treedt het college terug. Programmapunten ten aanzien van openbaarheiddemocratie, financiën, BVD en BB en noodwetgeving, ge meentelijke eigendommen, woning bouw en wowingverdeliaig moeten in belangrijke mate in de geest van de PSP zijn. De voorkeur inzake de vorm van de samenwerking gaat uit naar eigen lijsten en een gemeenschappelijk programma. Een lijst is alleen aan vaardbaar als dat door de program mapunten verantwoord is en het om redenen om dc meerderheid te ver krijgen noodzakelijk blijkt. Bij een samenwerking mag slechts de naam van de PSP gebruikt worden of namens de PSP worden opgetre den als de inhoud van het program ma en de samenwerking naar vorm en inhoud zijn goedgekeurd door het partijbestuur. Het besluit van de patijraad en het partijbestuur om deze voorwaarden als uitgangspunt voor verder over leg aan de afdelingen en gewesten op te leggen werd met 26 tegen 14 stemmen genomen. De 14 tegen- stemmrs wilden de PSP de bespre kingen met PvdA, PPR en D'68 a* direkt en zonder nadere voorwaar den op plaatselijk en gewestelijk gebied laten stopzetten. Ofschoon de voorwaarden al min of meer door de afdelingen en gewes ten als richtlijnen werden aangehou den zei de heer Burggraaf het heel goed mogelijk te achten dat door deze nadere formulering in ver schillende plaatsen de overleg-part- ners er dc voorkeur aan zullen ge ven zonder de PSP verder te gaan. In tien gemeenten heeft de PSP zich in de afgelopen maanden al terug getrokken, In acht plaatsen (waar onder Hilversum, Amersfoort, Al melo, Leiden, Baarn en Soest) zijn op dit moment echter nog resultaten te verwachten. (Van onze correspondenten) EMMEN, maandag. Gisteravond omstreeks negen uur is op de met knipperlichten beveiligde spoorvvegoverweg in de Zuidbargerstraat te Emmen een personenauto in de flank gegrepen door een passe rende personentrein. De auto werd 500 meter meegesleurd. Emmen. De auto werd totaal vernield, de trein had drie kwartier vertraging. DIEPENHETM. De 24-jarige land bouwer J. L. Wes uit Diepertbeim is gisteravond in het ziekenhuis in Al melo overleden nadat hu 's middags met zijn auto geslipt was en tegen een boom terecht kwam. MARUM. Bij een kiuismg op de rijksweg Heerenveen-Groningen on der Marum is de 34-jange heer J. van der Werf verongelukt nadat hij met zijn personenauto gegrepen werd door een auto die hem geen voorrang verleend zou hebben. BEEMSTER. De 22-jarige J. A. Seinen is zondagochtend ut Beem- ster met zijn auto tegen een lan taarnpaal gereden en ter plaatse overleden. HEEL EN PANHEEL. De 18-jarige Gerda Wenzlaff uit Rhemhausen (West-Duitsland) is zondagmorgen m het ziekenhuis van Roermond overleden nadat zij m de nacht van zaterdag op zondag in Heel en Pan heel met baar auto slipte en tegen een boom vloog. Drie andere inzit tenden werden gewond. WARMOND. De 21-jarige T. J. Ooyendijk uit Leiden is zondag nacht in Warmond met zijn motor door een auto gegrepen en zondag ochtend in het academisch zieken huis in Leiden overleden. GENDT- De 9-jarige Josée Jansen uit Gendt verongelukte toen zij zon dagmiddag door een personenauto werd gegrepen nadat zij op het fiets pad met haar fiets gevallen was. OOSTBURG. - Het 10-jarige meisje L de Paepe uit Schoondijke is zater dagmiddag bij Oostburg in West Zeeuws-Vla and eren om het leven gekomen toen de bromfiets van haar zusje, bij wie ze achterop zat, bij het oversteken van de rijweg door een achteropkomende auto werd aangereden. Het zusje werd ernstig gewond. ENSCHEDE, De 60-jange bram- fietser H. J. Padberg uit Losser is zaterdagmiddag aangereden door een personenauto waaraan hij geen voorrang verleend zou hebben. Hij overleed later in het ziekenhuis. AMSTERDAM. De 7f-jarige heer C. Kater uit Amsterdam is gistermid dag door een auto aangereden toen hij in de Heemstedestraat tussen twee geparkeerde auto's door de straat overstak. Hij is in het Wil- helmina-Gasthuis overleden. EWIJK. De 7-jarige J. R. Th. Roe- lofs uit Ewijk is zaterdagmorgen om het leven gekomen toen hij met zijn fiets de weg overstak en werd ge grepen door een personenauto. VENRAY. In het Radboudzieken- huis in Nijmegen is zalerdamiddag de 10-jarige Jeremias de Freter uit Venray overleden. De jongen werd donderdagmiddag op de Westsingel in Venray aangereden door een be stelauto. (Van onze correspondent) OUDE PEKELA, maandag. Tij dens de opening van een sporthal door burgemeester drs. J. van Burg hebben inwoners van Oude Pekela een mars gehouden om te protesteren tegen do vervulling van het Pekelderdiep, waarop zes kartonfabrieken hun af valwater lozen. Toen enige jongelui met emmers onwelriekend Pekelderdiepwater eieren begonnen te gooien greep de politie in. Burgemeester Van Burv zei dc klachten van de burgerij te begrij pen maar was het niet eens met de pluatselijko handelsvereniging, die hem verweten had dit urgente pro bleem te negeren. Er zijn plannen voor de bouw van een pijpleiding naar de Dollaard waarin in de toekomst het vuile water van de fabriieken zal worden geloosd. Het project gaat 45 miljoen gulden kosten. DEN HAAG, maandag (ANP) De dagelijkse besturen van de vier grootste Nederlandse ge meenten wensen op korte termijn met de minister-president te pra ten over de financiële situatie waarin deze gemeenten zich be vinden. Dit is bekend gemaakt na een bijeenkomst van de voltallige colleges van b. en w. van Amster dam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, die zaterdag in het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag is gehouden. Besloten werd, dat de wethouders van inancicn gezamenlijk de ver schalende dementen van de financiële problematiek verder zouden verken nen. Op dezelfde wijze wil men geza menlijk de problemen rondom de stadssanering en reconstructie bezien. Ook willen de Vier gemeenten komen tot nader overleg ten aanzien van de voorlichting over belangrijke ontwik kelingen in de randstad. Tenslot'e besloot men om over on geveer een hali jaar opnieuw op deze wijze bijeen te komen, tenzij de situa tie een eerdere gezamenlijke vergade ring noodzakelijk maakt. Zeer waarschijnlijk wordt de eerst volgende bijeenkomst gehouden in Utrecht. Rotterdams loco-burgemeester G.Z dc Vos deelde desgevraagd mede dat de grote gemeenten in hun brief aan de regering ook hebben gewezen op het vraagstuk van de sanering. De huidige rijksregeling ten aanzien van de sanering is meer afgestemd op de middelgrote gemeenten, aldus wethou der De Vos. „De toch al grote finan ciële consequenties van een, sanering gelden dus naar verhouding nog meer voor de grote gemeenten". LONDEN, zaterdag (AFP). Een Tsjechische held uit de tweede we reldoorlog, luitenant-kolonel Vaclav Sikl en zijn vrouw hebben politiek asiel tn Engeland gekregen, zo schrijft het Engelse blad Daily Express van daag. Sikl stond aan het hoofd van een Tsjechoslowaakse delegatie die een bezoek bracht aan Engeland ter gelegenheid van een plechtigheid voor Tsjechoslowaakse vliegers die tijdens de tweede wereldoorlog omkwamen in Engeland. De 54-jarige kolonel heeft sinds de tweede wereldoorlog in het leger van Tsjechoslowakije gediend Er z(jn tv-pro- gramma's waarin toveel Inspanning is geïnvesteerd, dat het een daad va» simpele rechtvaardig heid is daar niet stilzwijgend aan voorbij te gaan, alvorens kritiek te oefenen op het resultaat van die In spanning. Zo'n programma was dit weekeinde de Operatie Market Gar den van een NRCV-team onder aan voering van Jan van Hillo; het tweede in een drieluik waarvan het eerste de geallieerde landingen op de Norman- dische kust behandelde. Het derde deel zal gaan over de bevrijding van wes teltfk Nederland. Uitgangspunt van de reeks was: dne hoofdmomenten op onze weg naar de vrijheid te documenteren. Dat was wel -al eerder gebeurd in de reeks De Bezetting van professor L, de Jong (voor wat toen nog de NTS heette), maar onder de noemer „een kwart eeuw na dato" boden natuurlijk deze oorlogsmomeaten aanknopingspunten •te over om het verhaal nog eens te vertellen. Oordelende naar het resultaat lijkt er ruimte voor de veronderstelling dat Van Hillo zijn taak te weinig docu mentair heeft opgevat en al werkende zijn marsroute heeft vergeten. De ma terie is met hem op de loop gegaan. In de eerste plaats is het aanvecht baar van een zo comiplexe fase uit de oorlog als wat er -op en na de 17de september '44 binnen, onze grenzen gebeurde, niet meer te vertellen dan nuttig is als decor voor een Dit is uw Leven van een ongetwijfeld moedig en markant man als majoor (thans domi nee in de V.S.) Arie Bestebreurtje. Enerzijds een tomeloos gebruik van de technische mogelijkheden die Van Hillo ten dienste stonden, inclusief kleur; anderzijds vrijwel volstrekte verwaarlozing van basisinformatie bijvoorbeeld via landkaarten (van oostelijk Nederland en de geplande aartvalsroutes op het Roergebied, van het Brabantse landingsgebied, van het gebied tussen Nijmegen en Arnhem,, de ruimere omgeving van deze stad, het centrum waar de strijd om de brug zich concentreerde, etc.). Op allerlei manieren liet Jan van Hillo d.e kijker in de mist Da* geldt voor een kijker die de formatie Brit ten op die zonnige zondag in '44 heeft zien overtrekken. Hoeveel te meer moet het gelden voor latere genera ties. Deza uitzending, die ambieerde meer te zijn dan een sterk verhaal, bleef nochtans in een sterk verhaal steken: Van Hells' Highway tot kansel. Andere programma's van dit week einde: op zaterdag een VARA Sport- tribune die geen les bleek te hebben getrokken uit het seizoen '68/'69. Op de reportage „Een dagje Holland Sport" na, een aaneenschakeling van hele en halve mislukkingen. Daarna een ongeïnspireerd „Achter het Nieuws" met Grieks en Angolaans leed en ter bediening van het Firato- publiek een onnozel Jordaan-showtje, De VARA was wel eens béér op dreef. Zondagmiddag gekeken naar Wat doe ik voor de Kost nieuwe stijl. „Ik kom er nog wel eens op terug" sprak hij dreigend. Zondag m de vooravond gekeken naar het CVK/IKOR-programma Te ken voor Vrede. Aandoenlijke kinder tekeningen in vaak prachtige kleuren. Maar wiens keus was het om dichter BuddJngh' te vragen zijn cokes-klop pende stem te lenen voor accompag nement? W. J, (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT, maandag. De werk groep provinciale politiek van de re gio Utrecht't Gooi van D'66 gaat in de komende maanden bet zaterdag In een vergadering in de Jaarbeurs voor lopig vastgestelde provincieprogram- ma „vertalen" in een bescheiden, glo bale financiële conceptie. De werkgroep hoopt de conceptie in december te kunnen publiceren. De vaststelling van het programma ge schiedde voorlopig omdat in december in Amsterdam een hoofdstuk „De Pro vincie" aan het landelijk programma van D'66 zal worden toegevoegd. In het programma wordt een zo ruim mogelijk deelnemen van de indi viduele burgers, het bedrijfsleven, de gemeenten en de waterschappen ir een open en doelmatig provinciaal be stuur nagestreefd ter verkrijging van de totale democratisering. met laatste gegevens VANDAAG NEDERLAND I 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant id. oo Journaal 19.07 Coronation Street 19.30 Opmaat. Een afwisselend programma inct veel muziek, gepresenteerd door Letty Kosterman. 20.00 Journaal 20.20 Coronation Street 20,4.1 Achter het nieuws. 21.10 Kleur: Ironside 22.00 Onderwijs: Nu en morgen 22.40—32.45 Journaal NEDERLAND H 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant 19.00 Journaal 19.03 Scala 19.30 Kleur: Het vogeleiland 20.00 Journaal. 20.20 Kleur: Firato '69. Bcrtll Voller'j New Sound Inc. 20.55 Inleiding Nationale reclassermgsactle 21.00 Sterven voor HJtler. Dentschland erwache. Fragmenten uit speelfilm «Sle als propagandamiddel dienden la het Derde Rijk. 22.30—22.35 Journaal. DUITSLAND T. 1800 Kleur: Weekjou-maal. 18 05 Kleur: Dor Wes tern-Held., TV-fiilm. 18 30 Kleur: Sold ïhr alle da?voor de kleuters. JB 40 Hier und Heute met Goedenavond. 10 20 Kleur: Michael Kohlhaas, TV-seric). 20.00 Journaal en weerbericht. 2(J IS Verkiezingspraatje. 20,20 Actualiteiten. 21.05 Kleur: Die grossen Zelte: circuslmpressies. 22 lö 30 jaar na de tweede wereldoorlog, een Duitse stad In de oorlog. 2255 Journaal, commentaar en weerbericht. 23 15 Was he last Denken, pro gramma over filosofie. DUITSLAND II. 17.30 Nieuws en weer bericht. 17 35 Richard Lbwenherz, TV-film. 18 05 Actualiteiten en muziek. 18 40 Kleur: Sensationen zw is eb en Him mei und Brdc: circusprogramma 1910 Kleur: SUss, aber ein bisschen verrückt, TV-£ilm. 19.45 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. 20.15 Politieke uitzending. 20 20 Kleur: Die Lbwen von San Marco, lilmreportage. Aan sluitend: Nieuws. 2105 Tabu der Gerech ten. speelfilm, 23 00 Nieuws cn weerbe richt. VANDAAG HILVERSUM 1. 18 00 Stereo: Meisjes koor met instrumentaal sextet. 18.19 uit zending van de Politieke Party Hadlkalen. 18,30 Nieuws. 18,41 Actualiteiten. 18.00 Litc- rama: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 19.15 Zingen met Cecilia: volks muziek. 19 30 Stereo: Muziek rond de ktok van achten: 20 30 Vredesweek 1969: ge sprekken. 20 55 Stereo: Semi-klassleke mu ziek. 22,20 Avondoverdenking. 22,30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Blaasmuziek vroeger en nu, muzikale lezing. 23.15 Mo zart, schrijver van muziek en brieven, mu zikale lezing. 23J5S Nieuws. 24 00 Actualitei ten. 00.05 Bezoek aan de Hoogovens met verzoekplaten. DÖS0 Op de man al, praatje. 00 55 Nieuws. 0100 Actualiteiten. 01.05 Eu ropa luistert in de nacht: contact met ra darstations in Europa. 01.45 De krant van vandaag, persoverzicht. 01.55—02 W> Nieuwe HILVERSUM II. 18 00 Nieuws. 18 11 Radiojournaal. 18,30 Stereo: A la carte: ta- ielmuzlek. 19.30 Nieuws. 1935 De toekom stige staatkundige verhouding van de Ne derlandse Antillen tot Nederland, lezing. 20.05 Vredesweek '68. 2030 Stereo: Omroep orkest en solist. 2050 Mijn man Is niet thuis, klankbeeld. 21.20 Gamma van alpha en beta. 22 20 Wie gelijk heeft, schreeuwt niet, lezing 2230 Nieuws. 22.40 Radiojour naal. 22.55 Radioratna. 23 25 Jazz uit bet historisch archief. 23 55—24.00 Nieuws. MORGEN HILVERSUM I. 500 Nieuws, 5 05 Van vijven en zessen, (6 00—6 05 Nieuws). 7 00 Nieuws. 7,10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor: lichte grammofoonmu- zick met nieuws en actualiteiten. 8 00 Nieuws 8 11 Stereo: Gewijde koormuziek 8,30 Nieuws. 8 32 Voor de nulsvrouw, (8.00 D 10 Gymnastiek voor de huisvrouw) 9 35 Waterstanden 9.40 Schoolradio. 10 00 Leven door de hoop. lezing 1015 Semi-ktassiekc opera-aria's. 1100 Nieuws. lil 02 Operette- fragmenten 1115 Voor de zieken, lil 55 Me dedelingen 12 00 Van twaalf tot twee, ge varieerd programma. (12 22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws; 12A1 Actualiteiten; 1300 Raden maar,14 05 Schoolradto. 14 30 Pizzicatomuzikaal middag-magaztne. (16 00—16.02 Nieuws). Overheidsvoorlich ting: 17.00 St. Eustatius spant zich in voor nieuwe opbloei. 17,10 Voor de kinderen. HILVERSUM II7 00 Nieuws. 710 Och tendgymnastiek. 7.20 Stereo. Lichte grartt- mofoonmuzlek. 8 00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8 20 stereo' Lichte gramroofoommi- ziek. (8 30—8 33 De Groenteman), 8 50 Mor- fcnwilcUng. goo Uitgebreide reportage of herhaling. 9 40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance 10 00 Voor de kleuters 1010 Arbeidsvitaminen. (11001102 Nieuws KI II Radiojourat al. 13 30 Klein voor de vrouw. (1155 Beursberichten) 12 30 Overheidsvoorlichting Uitzending voor de landbouw. 1240 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13 111 Radiojournaal. 13.30 Klein chanson. 14 30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 15 OO Paul Vlaanderen en het Alex-Mysterie, 1530 Stereo: Pianorecital. 16 00 Nieuws. 16 02 Land der muzen- kunstkroniek, 16.30 Ste reo: Seml-klassiekc ope-rniragtnenten, 17.00 Stereo Big Band Beat: moderne muziek door een grote formatie. 17.25 Stereo: Jazz Spectrum. 17 55 Mededelingen. HILVERSUM III. 8 00 Nieuws. 9 02 Plaatjes voor de Pep. (1000 Nieuws). 1100 Nieuws. H03 Een opvallend vrolijke geva rieerde visite. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13 02 Ekspres; licht platenprogramma. (14 00 Nieuws). 15 00 Nieuws. 15 03 Drie- draal: licht platenprogramma. 1600 Nieuws. 16 03—18 00 Mix: licht platenprogramma. (17 00—17X2 Nieuws) (Van onze correspondenten) ASSEN, maandag, In Assen is gisteravond de vestiging van de N.V. Faber's Fabriek voor Houtbewerking aan de Hoofd- vaartweg door brand verwoest. Alleen de dienstwoning kon worden behouden. Een schade bedrag kon nog niet genoemd worden. Een van de di recteuren van de fabriek, de heer K.W.T. Faber, deelde mee dat de laatste drie maanden voor ongeveer 250.000 gulden aan machines is geïnvesteerd. Het bedrijf is verzekerd. Door het uitvallen van het bedrijf in Assen, waar voornamelijk pallets en containers gefabriceerd worden, zal ook de nevenvestiging in Meppel moeilijk kunnen werken. EINDHOVEN. BIJ een brand in het pas vorige week officieel geopende combinatiebad in Woensel is zater dagavond voor minstens 2 ton scha de aangericht. De brand ontstond door nog onbeken de oorzaak in het restaurant van het zwembad en werd door een in de buurt wonend personeelslid ont dekt. De Emdhovense brandweer moest bij de bestrijding met pers luchtmaskers het gebouw in wegens de enorme rookontwikkeling. Het bad zal minstens drie tot vier weken gesloten blyven Verwacht wordt, dat de totale herstelwerk zaamheden enkele maanden in be slag zullen nemen. EMMELOORD. Bij Creil in de Noordoostpolder is zondagmiddag een grote landbouwschuur van de heer J. A, Peeters uitgebrand. Een tractor, enkele landbouwmachines en grote voorraden stro en aardap pels gingen verloren, De schade wordt geschat op minstens 100.000 gulden. De brandweer kon het woonhuis behouden. De brand is volgens de politie waarschijnlijk ontstaan doordat kinderen uit het gezin Creils met vuur speelden. De ouders waren toen de brand ont stond afwezig en een oppas zorgde voor de kinderen. STADSKANAAL. Vermoedelijk door kortsluiting ontstond zaterdag brand m de boerderij van de familie Batimis aan de Kromme Wijk m Stadskanaal. De hele inboedel ging verloren. Persoonlijke ongelukken deden zich met voor. Men schat dat de schade m de tienduizenden zal lopen. De heer Bathuis is verzekerd. HOOFDDORP. £en landbouw schuur waarin aardappelen en stro balen waren opgeslagen en een hooiberg zijn zaterdagochtend bij brand aan de Uweg m Hoofddorp verloren gegaan, de schade wordt geschat op ongeveer 50 000 gulden. De brand ontstond door nog onbeken de oorzaak in de hooiberg en sloeg over naar de landbouwschuur om dat de brandweer van Haarlemmer meer geen bluswater had wegens de waterleiding. Een d .chtbij gelegen sloot stond vrijwel droog. ROERMOND, In Maasbraeht is za terdagavond de boerderij van de landbouwer W. Houben gedeeltelijk door brand verwoest. Vyf varkens en een aantal biggen kwamen in de vlammen om. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1