B en w. zien weinig onenbare Basra m m ROTTERDAMS DAGBOEK in Wonderlijke I mr: j. c. knap ridder Geen verschil van mening bij b. en w. over financiering van havenwerken NEDERLANDSE LEEUW Veelzijdig programma bij RPhO ROTTERDAM RIJNMOND GEMEENTESECRETARIS NAM AFSCHEID Show van A hoy op dek van Bonaventure Prettig demonstreren HARIDAS MAG NAAST DE HAAN 'SLAPEN' COLLEGA'S ONDER ELKAAR Koen Bromver vervanger voor Wim Scliaiks pag. 4 - vrijdag 26 september J. Hasper en mr. Tn, J. C TïlEMERSMA Wonderlijke dingen «r: «ren in het Rotter" damse stand- huis gebeurd. JDe burge meester - en de scheldende igemeente- secretaris Knap hebben elk op een vouwfiets, ge zeten, over dik itt .de wrljtfiwas staande par ket van de Burgerzaal jgeredea,. Voor ~!het 'eerst in .de (geschiedenis heeft een 'raadslid .yan de CPN 'gesproken ook namens cte PSP en 'de .Pvd!A. Mevrouw de Vos-Krul viel die eer te beurt by het voorstel over de reconstructie van •het Afrikaanderplein. "Wonderlijk klonk mij in de oren de msggesfcie yan. PvtfA-er A. Dijksman, om de .Rotte maar te dempen. De Rotte, aaraaa Rotterdam nota bene zijn aam ontleent. Wonderlijk vond ik de paniekerige opmerkingen van Boerenspartijlid D. Wagenaar over de brandveiligheid in Rotterdam. Wagenaar werpt zich ontegenzeg gelijk langzamerhand op als de meest actieve BP-er int de raad. Maar dat wü nog niet Keggen, dat hij daarom ook de slimste is. Gisteren zei hij, dat hij niet overtuigd is van een voldoende gewaarborgde brand veiligheid. ,-Als er-nu eens drie grote branden tegelijk uitbreken Wethouder Worst ging er serieu3 op in. Leuk voor Wagen»ar, maar voor mij hoeft het niet. 33c begrijp al evenmin hoeWorst het kan op- bremgen. alsmaar weer (te reageren op hot igeuewzel van WD-er Bag- nao. Als er ook maar iets over de brandweer In-de raad. te doen is, heeft Baggerman- wel-een pietepeu terig gevalletje bij de hand om Worat voor.de voeten, te gooien. Gis teren ging het o<ver verschillende aantallen minuten in twee -afzonder lijke mededelingen over de uitruktij- den vaa brandweerauto's -naar Om moord. Blauw hoor, Jïet dempen .van de Rotte kwam ter sprake in een debatje over de onteigening van panden aan de Zwaanshals.de Zwaanöhalskade, de Fabriekstraat, de Crooswijksesinlgel en de Linker Rottekade. Deze ontei gening is nodig voor de aanleg van het eogeuaamde Rottetracé tussen Rijksweg 20 en de binnenstad. Vol gens de tekening kocmen. aan. beide zijden van de Rotte wegen te lopen. PvdA-er Dijken an vond, dat er van de Rotte nog slechts een „gekanali seerde sloot" zou overblijven en hij suggereerde het riviertje dan maar helemaal te dempen. Wethouder mr. H. C. G. L.. Polak verzette zich hier tegen. Ec bewonder de geweldig vooruit ziende blak van Polak. Hij wil name lijk later het Rotte-tracé verleggen naar de Zwaanshals en dan het ri viertje in. oude luister herstellen. Als dat gebeurt, gebeurt het als Polak al een oude man is en. allang geen wet houder meer, Mr: L. A.'Struik van de KVP en de CHU-doctorandi H. J. Viensen en •F, L; Burger zien helemaal niets in deze. Rotte-zaak. Zij stemden tegen, onteigening. Struikgaf mij als ver- klarkagt „Hek tracé is kennelijk al vastgesteld. De raad is daar niet in gekend. Ec vind. dat onjuist" Zijn stem is blijkbaar een proteststem ge weest "Viersett en Burger zeiden her lemaai ulets ter verklaring. Zij zijn kennelijk jnééstemmers geweest. Mr, J. C.' Knap zei In zijn af scheidsspeech: «Het is nonsens om te denken, dat hoofden, van dienet anti poden vaji het stadsbestuur zijn. De bestuurders en de ambtenaren op het stadhuis en de ambtenaren die de diensten buiten het stadhuis be mannen, hebben te zamen een ge meenschappelijke taak, Dat dit gezegd'is,, lijkt mij véél- Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Burge meester en wethouders van Rotterdam den weinig heil meer in het. instituut van de openbare aanbesteding. De er varing met de aanbesteding van de Beerbruggeu heeft b." en w. tot de conclusie gebracht, dat een openbare aanbesteding kostbaar en ondoelmatig Voor de Beerbruggen in het Euro- poortgebied waren twee ontwerpen ■gemaakt, één voor geheel betonnen bruggen en één voor stalen bruiggen mt een betonnen onderbouw. Door beide ontwerpen aan te besteden, wil de de gemeente profiteren van de con currentie tussen beton- én, siaalibou- wens. De wethouder van Openbare Wer ken J, Worst heeft wa de aanbesteding de betonaannemers beschuldigd van concurrerttievorvalsing. Hij verweet hen, dat zij voor de veel minder kost bare betonnen- onderbouw voor de stalen .bruggen eenzelfde rekenvergoe- ding vroegen als voor de gehe&l be- to nnenbruggen. Bovendien vond hij do rekoiwengoeding op zich zelf. ,nl: 800.000 gulden, voor een werk van on geveer 9 miljoen gulden, te hoog. Maandenlang overleg tussen de wethouder en de betönaarmemers heeft niet tot overee-nGtemminE geleid. Ongeveer vijf maanden na de aanbe steding heeft de gemeende de stalen bovenbouw gegund aan de NV Hol lands's in Krimpen aan den IJssel en do betonnen onderbouw aan de NV tot aanneming van werken voorheen H. J. Nederhorst in Gouda/ De gunning aan de NV. Nederborst" geschiedde onder de voorwaarde, dat nader overlegd zon moeten worden over de hoogte van de rekenvergoe- dlng. Nederhorst heeft inmiddels de opdracht aanvaard en zich akkoord verklaard met het nadere overleg. In antwoord op vragen van hot WD-raadslid tnr, K. Staab delen b. en w. thans mee, dat als het overleg onverhoopt mochrt. mislukken, de ge meente een kort geding zal aanspan-, hen. „Het is duidelijk:,"'daT de'gang'van zaken in de toekomst zal nopen tot -de grootste reserve met betrekking tot het houden van openbare aanbeste dingen," aldus b. en w. van Rotter dam. Zy verwijzen verder naar een artikel van dr. Ir, A. Twljnstra in het blad Bouw van 30 augustus 1089 on der de titel „Openbare aanbesteding kostbaar en ondoelmatig." (Va n een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag, Het tam boers- en tromp etterskorps Ahoy zal zaterdag 27 september ter gelegenheid van het vlootbezoek uit Canada op het dek van hot vliegdekschip. hmes Bona- ventura een muziekshow- bréngen."De aanvang is circa 14,30'uur; Naast mr, J. C. Knap, de schei dende gemeentesecretaris van Rotterdam, links zijn voorganger rechts zijn opvolger Verduin. Burgemeester W. Thomassen te zamen met gemeentesecretaris mr. J. C. Knap in Jacquet op de vouw. flets. Het tafereeltje was te zien fn de altijd zo plechtig aandoende burgerzaal "van het stadhuis tij dens de gisteren gehouden af scheidsreceptie, van mr. Knap. die per 1 oktober "met pensioen gaat, De gemeenteraad bood het echt paar Knap twee fou wf tetse n aan. Propagandist voor fietspaden wet. houder Polak en de communiste mevrouw De Vos-Krul kwamen al fietsend do burgerzaal binnen. Burgemeester Thomassen dacht, dat kunnen wij ook. Hij had ge noeg overredingskracht om mr. Knap op de flets te-krijgen. (ADVERTENTIE) Dat kunststof, de béste matras-, vulling is, dat merkt U pas els U eer» nacht op zo'n heerlijk gezonde polyaether matras hebt geslapen. 1-Persoóns polyaathsr matras- san, licht in gewicht en stofvrij," met fraaie damast overtrokken, in.de kleuren blauw of goud met een solide doorgestikt bo venblad, - U koopt die gezondheldsma-, trassen in de maten 80 x 190 en 90 x 190 cm nu op onze: le etage. éénpersoons polyaeiher matrassen met doorgestikt bovenblad 30 x'190. cm -85*6" 90x190 cm SG 35 KG per m3 Vrijdagavond"om 6 uur begint op onze Ie etage de verkoop van deze l-jiaraooru polyaether matrassen mat doorgestikt bo venblad, met blauwe of goud-, kleurigs damast overtrokken/ 80 x 19Ö of 90 X 190 cm. Ook msan'dsgmorsan open -^ia- Qéin tal of schrift, bast (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag In een Buitengewone zitting - heeft .de gemeenteraad 'gistermiddag afscheid genomen van genteen- te-secretaris mr, J. C. Knap, die deze maand de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. Aan het begin van deze. Vergadering deelde burgemeester Thomas sen jnee. dat de heer -Knap bij Koninklijk Besluit benoemd is tot ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. In een afscheidstoespraak roemde de heer Thomassen de scheidende gemeente-secretaris ony.zijn.zakelijkheidzijn pbjecti- vibeit, -zijn menseUjkheid .en zijn humor. Aan zijn persoonlijkheid is het mede te danken „dat er geen fricties in de persoonlijke sfeer ontstonden" en dat met name wat betreft het stadsbe stuur „niet alleen de schijn van een collegiale samenwerking kon worden opgehouden, maar dat deze tot op zekere hoogte ook werkelijk werd verwezenlijkt." De burgemeester herinnerde eraan dat er in het verleden veel gesproken Is over de merites van het ambt van gemeente- secretaris in de grote, ge meente. De heer Thomassen, toonde zich geen voorstander van afschaffing van het ambt en vorming van depar- temèhtalé" organen: „Dan dreigt een .stad uiteen ie vallen In oen republiek Lvaif zéven departementen,"" Nadat de burgemeester de heer Knap als afscheidsgeschenk het book „Rotterdam en de zee" had overhan digd. bracht het raadslidH. J. van der Meiden de heer Knap „dank en hulde voor hetgeen u voor de stad hebt ge daan." Hij herinnerde aan.de mening van prof. Oud, die had gesteld dat de persoonlijkheid yan de gemeente-se cretaris een grote rol speelt bij zijn Werk'en dat zijn invloed afhankelijk is van zijn persoonlijke eigenschap pen." In zijn met humor gekrulde dank woordwijdde de heer Knap enige woorden aan de grote problemen waarmee hij in de negen jaar dat hij secretaris is geweest, werd geconfron teerd. „Over het probleem Rijnmond zou ik een gepeperde roman kunners schrijven, aldus de heer Knap, maar zal dat niet doen omdat ik geloof dat wij met prikkellectuur, hoe populair tegenwoordig ook, uit de problemen komen." Benauwend noemde hij de „dikwijls onredelijke oppositie, die te-1 gen Rotterdam wordt gevoerd. Reke ning houdend met het feit dat 'de kri tiek tegenwoordig over de gehele linie wel eens wat ongenuanceerd is, kan ik er maar moeilijk aan wonnen dat Rot terdam er de laatste tijd zo slecht af komt, zo slecht zelfs dat men durft te concluderen dat het een straf is om In onze stad te wonen." Naar de ophef fing van gemaakte fouten wordt nu gewerkt, aldus .mr. Knap, „maar toch 2ullen wij van. Rotterdam nog geen Amsterdam .met zijn binnenstad of Arnhem met zijn mooie omgeving ma ken dat zit er niet in en dat zal er dus niet uitkomen. Toch lijkt mij dit een beter uitgangspunt dan de anti- propaganda die tegenwoordig bijna tot de bon ton lijkt te behoren," Mr Knap dankte burgemeester en wethouders en raadsleden voor het vertrouwen dat zij steeds in hem had den gesteld. Voorts zei hij er trots op le zijn dat hij als voorzitter de verga dering van de .hoofden, van dienst mocht- leiden.Hij bestreedde opvat ting dat de hoofden van diensten en bedrijvende antipoden van het stad huis zouden zijn. Dit is gevaarlijke onzin, aldus mr. Knap, die verder her innerde aan de activiteiten van het bureau voorlichting en publiciteit, dat heeft bijgedragen tot „een goed cn tij- - dig geïnformeerde en kritische pers". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag „Er is geen enkel verschil van. me ning in het college van burge meester en wethouders over de financiering van havenwerken." Dit zei burgemeester W. Thomas sen donderdagavond in rijn kwa liteit als wethouder voor de ha ven. Mensen, die beweren, dat de aanleg van de haven ten koste gaat van. werken in bijvoorbeeld de sectoren Sport en Recreatie en Kunstzaken," betitelde hij .als „kletskousen". Aanleiding voor dc uitspraken van de burgemeester was een debat over een nota betreffende het verloop van dc investeringen in 1969. Uit deze nota bleek, dat Rotterdam alleen het door de rijksoverheid toegestane In vesteringsbedrag van 515 miljoen gul den ongeveer kan opmaken ais er .25 miljoen meer aan de haven wordt be steed, dan aanvankelijk de bedoeling: was. De heer Thomassen vertelde, dat ook vorig jaar het toegestane investe ringsbedrag werkelijk was besteed door in de Joop van het jaar meer geld. toe te trechteren naar de haven, „Ais dat niet was gebeurd, was waar schijnlijk hot investeringsbedrag voor dit jaar lager uitgevallen. Dankzij de haven kunnen we ons investeringsni veau handhaven", aldus de burge meester. - Wethouder drs. J. Reehorst van Fi nanciën weet het achterblijven van de investeringen in andere sectoren dan de haven in de eerste plaats aan hel uitblijven van de goedkeuring van raadsbesluiten betreffende nieuwe werken door Gedeputeerde Staten. Later gaf hij aan het CHU-raadslid drs. H, J. Viersen toe, dat ook een te trage voorbereiding van sommige nieuwe werken tot aehiers tanden heeft geleid- Als nieuwtje vertelde do wethouder dat de gemeente weer 60 miljoen mag lenen 'van de Bank voor IS'ederland- sche Gemeenten. Dit bedrag zal voor een kwart besteed worden aan nieuwe werken. Dit Is bepaald door de minis teries van Binnenlandse Zaken en.Fi nanciën. Met deze 60 miljoen is hei totaal aan leningen dit jaar gekomen op 251 miljoen gulden. Omdat do gemeente - uit eigen middelen 50 miljoen mag: in vesteren,, zou er uit de kapitaalmark voor dit jaar" nog 241 miljoen naar Botterdam moeten toevloeien om op het toegestane investeringsbedrag van 515 miljoen te komen. Wethouder Reehorst zei te verwach ten, dat dit niet meer zou gebeuren. Hij wees op de financieel onvoordeli ge consequentie, dat sommige werken Het blijft lachen, gieren en brullen in de onoverzichtelijke wereld van de spijkerbedslapers. Kunt u. 2ich hem nog herinneren: Wim de Haan, de 40-jarige boks school- en snackbarhouder uit Schiedam, die in de maand april van dit jaar vier uur lang op een zelf. gemaakt, schots en scheef spijkerbed zijn „privé-moeüijk- heden" heeft liggen afreageren? Wim de Haan deed dit in de stellige overtuiging daarmee het wereldrecord van de Brit Saxon Tylney (32), die het in bijzijn van een menigte van tweeduizend man in de Bingo Hall in Bristol drie uur op de spijkers had gele gen, aan flarden te hebben ge scheurd. En wat moet De Haan -nü weer boren? Dat een zekere Amster damse fakir Haridas (voof intimi Wim Boekschoten) vast voorne mens is het wereldrecord spijker- bedliggen, dat volgens hem weer op naam staat van de Nieuw Zee lander Örchante met twee uur en veertig minuten, te verbeteren en te brengen op drie volle uren. Eerst had De Haan er na het lézen van het bericht, zoals- hij zelf zegt, de pest over In. Mabr dat is weer overgegaan. „Ik laat me niet meer door een paar blufmap- netjes van de kook brengen", zegt hij nu. „Ik ga gewoon bewijzen dat ik beter ben. Laat Haridas maar naar m'n zaak komen. Ik lach hem van mijn bed af". - Ais u niet direct een diepe bewon deraarster) bent-van" het harde pro- test, raaai eerder waardering kunt op brengen voor wat overredende ver haaltjes, dan heb ik wat voor u. Het is een, wat je zou kunnen noemen, „ken nisoverdracht" en de distributie vindt morgen in het centrum van deze stad plaats. Kweekscholieren, zestien ih. totaal, raken met u én mij spraaks 'over de grondoorzaken van oorlog en geweid. Het wordt geen ongefundeerd gewou- wel, maar or volgt een tenminste zo heeft mén mij verzekerd duide lijke stellingrwune. Jawel! Als dus morgen op de markt wordt aangehouden door een tweetal jongelieden die met een ernstig ge zicht over de ontwikkelingshulp be ginnen, dan moet u beloven niet aan uw kilo goudreinettcr. te denken, maar hor. au seneux te woord ic staan. Ze verdienen het. Het zijn allen Rotterdammers en (dus) prettige de- monstranten. .Edyth Smit is er één van. Ze zegt: „De doorsnee Nederlander begrijpt niets of wil niets van het ontwikke lingsvraagstuk begrijpen. -En dat kan ik me nog best voorstellen ook. Toen onze leraar erover begon te emmeren, interesseerde het me óék geen zier. Ik werd er doodziek van. Maar dat ging over. Het is nu al zover, dat we geza menlijk onze opgedane kermis over dit vraagstuk aan een ander willen over dragen. De mensen moeten beselfen dat het goed is dat de structuren in de wereld (de handelsregelingen en de verdeling van de taken) moeten wor den veranderd. Er moet een mentali teitsverandering plaatsvinden.' Is dit te bereiken met een gesprek met de man in de straat? Zij: „Je moet ergens beginnen. We gaan iets in alle redelijkheid vragen. We pressen niet. Als de mensen voor lopig maar, nadat we ze iets gevraagd en gezegd hebben, denkend hun weg vervolgen. We moeten ze een beetje verontwaardiging aanpraten. Daarmee hebben we ons voorlopig doel be reikt-" Gebeurt dit alleen in het kader van de Vredesweek? Edith: „Nee. Als het een succes wordt, gaan we door. We willen de mensen wakker schudden. Er wordt gerechtigheid gevraagd. Een funda mentele ommekeer van de internatio nale machtsverhouding moet er ko men, Een slechte ontwikkelingshulp leidt tot opstanden, en oorlogen. Hoor toe, beste dagboeklezers. Za terdag op de markt, de Lijnbaan, de Hoogstraat of waar ook ter centrum, DAGBOEKSCHRIJVER OOK VOOR deze twee mannen van de „Parkeermeterdienst" is parkeren op de brede stoep voor het stadhuis verboden. Terwijl ze bezig waren met het legen van de meters elders op de Coolsingel, zette een, ijverige maar conse quente parkeerwachter de over treders op de bon (papiertje on der de ruitenwisser). Vraag ïs nti: wordt de bekeuring betaald met kwartjes? die in uitvoering zijn met geld moeten worden betaald waarvoor do gemeente een recordrente van Iö% moet beta len. Door dc jongste geldlening ls het mogelijk, de raadsbesluiten van de vergaderingen tot cn met die van de 10e april uit te voeren. „Bij de uitvoe ring is nu een achterstand van, een hall jaar. Normaal bedraagt die ach terstand 2 3 maanden", aldus drs. Reehorst Een vraag: Hoe groot moeteen beloning zijn Dit bericht las ik gisteren in een ander dagblad: „De 19-jarige bouw vakker J. van de Berg uit Grevenbicht is door zijn firma Muys en De Winter bedankt voor het vinden van een por tefeuille met 26.00Q gulden. De firma stond op het standpunt dat de eerlijke vinder extra moest "worden beloond en deed een., tientje meer in Van de Berg's loonzakje. Mijn eerste reactie (verzwakt aan u overgebracht): „Lekker gul". Mijn tweede reactie (na een telefoontje met de directie van Muys en De Winter): „Van de Berg mag niet klagen". Want wat was er volgens de directie gebeurd? Dit. De Ioonadministrateur was met zijn geldkoffertje naar de uitvoerder gestapt, had hem wat loon zakjes afgestaan en was daarna zon der geldkoffertje verder gegaan. Vijf tig meter verderop bedacht hij zich, ging terug en vond de ijverige Van de Berg met zijn koffer, inhoudende £6.000 gulden, op zijn weg." Reactie van de directie: „Zijn we dan verplicht Van de Berg tien per cent te geven?" OLGENS do hedendaagse be grippen omtrent dc ideale pro gramma-opbouw van oen orkestcon cert moet er, naast de al lang als obli gaat beschouwde Ir lts modem werk. soloconcert, klassieke (of romanti sche) symfonie, liefst nog plaats zijn voor een stuk „levende muziekge schiedenis", hetgeen veelal beduidt, dat eert werk uit de renaissance wordt vertolkt in een meer of minder aan vaardbare bewerking voor hel huidige instrumentarium. Ter inleiding van het donderdagavondconcert in de ge heel gevulde Doelenzaal weerklonk met deze bedoeling Giovanni Gabrie- li's Sonata plan a forte, waarin, door het stuk door tweemaal vier koper blazers tc laten speten, het klankka rakter slechts weinig werd aangetast, al zijn wc het niet met dc program- matoeiichter eens, dat de zink een „museumstuk" zou 2ljn. Niet zo be vredigend was echter de opstelling van de beide Jnstrumentenkorcn. Do Venetiaanse dubbelkorige schrijfwijze vroeg allicht om een. gespreide plaat sing, maar de vete ongelijkheden in de uitvoering duidden erop, dat de beide loges loch te ver uit elkaar gelegen zijn. Voor een volgende uitvoering zou plaatsing In de beide hoeken van dc orgelgalerij meer aanbevelenswaard lijken. Het moderne werk van deze R.Ph.O.-avond Prokofteffs derde pianoconcert kan tenslotte nauwelijks meer moderr worden genoemd was de' Hymn us per orchestra' van Nico Schuyt, in opdracht van het N.S.O. twee jaar geleden geschréven en door dit ensemble ten doop gehouden. Deze Hymnus is een wonderlijk samenraap sel van melodische, ritmische en har monische invallen, grillig en druk geïnstrumenteerd en vaak van een on aangenaam soort samenklank. Nico Schuyt experimenteert niet. Hij cho queert evenmin. Maar het is voor ons zeer de vraag, of hü met deze noten wel iets te zeggen had- Prokofieffs derde concert (het be kendste van allé, omdat het meer dan de andere melodisch aanspreekt) bezit allerminst een rijke inhoud, maar het is wel een stuk, waarvan in piano- techniscb opzicht do vonken afsprin gen- Martha Argerich, perfect bege leid door het RPhO onder leiding van Edo de Waart, speelde het overrompe lend briljant, prachtig gedifferentieerd van toucher en volstrekt gaaf; ook bij de gevaarlijkste (Sprongen. Deze ras pianiste schijnt alles absoluut moeite loos af te gaan, zodat zij geheel toe kan geven, aan haar vurige tempera ment. Zij leverde een unieke prestatie, die vanzelfsprekend met ware ovaties werd beloond. Door een niet nader gemotiveerde programma-wijziging kwam na de pauze Dvoraks zevende symfonie te vervallen. Daarvoor in ruil kreeg het Doelenpubliek echter de kostelijke Enigma-variaties van El gar te horen, intelligent geconcipieerde muziek van een subtiele emotionaliteit, die als au- lonoom klankstuk: evenzeer boeit als wanneer men nauwkeurig de beschre ven persoonstyperingen, die in iedere variatie zijn verklankt, volgt. De weergave was niet zo subtiel ais de muziek zelf, maar Edo de Waart leid de het ensemble toch met vaste hand en veel gevoel voor de intense gloed, die het stuk u "straalt. ELLY SALOMÉ BI] FEIJENOORDMVV (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag. in ver band met een knieblessure zal Wim Schalks zondag niet Ln staat zijn, de competitiewedstrijd Feycnoord—MVV te leiden. De Leidse arbiter wordt vervangen door Koen Brouwer, die voor kamend weekeind was vrijge steld. De heer Schalks, die dinsdagavond in het Olympisch Stadion nog een wedstrijd tussen Nederlandse en En gelse militairen heeft geleid, liep zijn blessure woensdag tijdens tennissen op, Bij een onderzoek, gisteren, bleek m de linkerknie een adertje gespron gen te zijn.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1