Sparta miste af werker Feijenoord brandt los na geroep om favoriet Geels Feest mmmm EXCELSIOR WAS TEGEN CAMBUUR ONHERKENBAAR STRAFSCHOP WAS VOOR OVE KFFN HERMES DVS GELOOFT ER NOG NIET IN B-elftai SVV verrast Ajax 1 hoog, per meter voor Ook maandagmorgen apen Géi/i iel. of schrift best- Feijenoord—MW 5—1 (1—0) door DICK VAN DEN POLDER ROTTERDAM, maandag. Het is dat de naam van Ruud Geels zich zo moeilijk laat scanderen. Anders was er gistermiddag bij Feijeuoord—MW waarschijnlijk al eerder om Nederlands topscorer geschreeuwd. Maar een kwartier na do rust gebeurde het dan. De Oostenrijker "Fra'hz Hasil al eerder uitgefloten door een deel van de 44.500 toeschouwers gaf een slechte pass in de richting van Moulijn en opeens daverde het toen door het stadionGeels, Geels, Geels. Het legioen wilde Geels zien, de schutter die in de laatste vier wedstrijden twaalf doelpunten had gescoord, maar desondanks plaats had moeten maken voor de nog niet uit de verf gekomen Ha sil Het legioen zou zijn zin krij gen, maar pas elf minuten voor het einde. Toen stuurde Ernst Happel de te leurgestelde Geels („Moet ik dan hon- - derd doelpunten maken om er in te blijven? Als het zo doorgaat, ga ik aan het einde van het seizoen op de trans- ferüjst.") het veld in als vervanger van Piet Romeijn, nadat eerst Wim van Hanegom aanstalten had gemaakt om de grasmat te verlaten. lïappei had Van Hanegem echter bij de lijn moeten tegenhouden, omdat Romeijn aan de andere kamt van het veld hard met zijn linkervoet in de grond had getrapt en daarbij zijn en kelbanden had verrekt Voor de komst van Geels was er in middels heel wat gebeurd, Feijenoord had zijn voorsprong van 1—0 tot 40 vergroot en Pranz Hasil („De heer Kerkum heeft me verteld dat alle Feijenoord-aankopen het in het eerste jaar moeilijk hebben") had zich enigszins gerevancheerd op het pu bliek. In de 30e minuut had hij met een prachtige dieptepass Wim Jansen in. staat gesteld om doelman Körver voor de vierde maal te 'passeren. De geprikkelde Oostenrijker zou later nog wat schouderklopjes van zijn ploegge- noten in ontvangst mo-gen nemen. Di rect na de entree van Ruud Geels nam hij een lob van. "Wim Jansen meteen op de linkerwreef en met een ver schrikkelijk hard schot scoorde hij zijn eerste competitie-doelpunt voor Feijeruoord, „Ren geluksscliot", zei hij later in de koffiekamer. Ernst Happel had toen a! laten weten dat hij niet tevreden is over de vorderingen van zijn landgenoot. „Ba- sii speelt defensief niet sterk genoeg. Hij kan niet terugschakelen van aan val op verdediging. Het is een karak ter-. een mentalitehskwestie. Dat is moeilijk te verbeteren". Hasil had voor de rust nochtans niet slecht gespeeld. Hij gaf eon paar keer prachtige passes aan Henk Wery, maar de Oostenrijker had pech, dat dit geen resultaat opleverde en toen hij daarna wat slordiger ging spelen keerde het publiek zich onmiddellijk iegen hem. Het was niet alleen voor Hasil, maar voor geheel Feijenoord een moeilijke wedstrijd. MYV was met een geheel andere instelling naar het stadion gekomen dan. SVV veertien dagen geleden. De Maastrichtenaren zonder- de geblesseerde Prins pasten een consequente mandekking toe en kleunden, er geweldig tegen aan. Voor er tien minuten waren ver streken hadden zowel Wery als Van Dui-Venbodc al een flinke haal te pak ken. Aan de andere kant had Bro- kamp het te kwaad. Eerst kreeg hij een tik van Laseroms en toen hij na ruim een kwartier door Romeijn met een sliding onderuit werd gegleden, moet een van zijn bovenarmen even uit do kom, zijn geschoten. Ondanks een groot overwicht kwa men er aanvankelijk weinig kansen voor Feijenoord. En de stadionclub had wd eens in .grote moeilijkheden kunnen komen als Mraz in de 21ste minuut, bij een van de schaarse uit vallen vla rechtsbuiten Harry Heij- nen/ wat zuiverder en-harder had ge kopt Nu kon Eddy Treijtel zijn ploeg nog voor een achterstand behoeden, SCHIEDAM, maandag. Het was triest voor SC Drente dat scheidsrechter G. J. Berrevoets en zijn grensrechter drie minuten voor tijd niet bemerkten, dat Hermes DVS' corpulente aanvalsspits Kees van Kooten bij een pass van Aad v. d. Voort in. buitenspelsposi tie stond. "Van Kooten maakte van het buitenkansje gebruik om de stand naar 31 te schieten en. daarmee was het verweer van de. dap pere Drentenaren definitief gebroken. De druk op het Maastrichtse doel werd daarna steeds groter en Körver moest prachtige reddingen verrichten bij schoten van Hasil en Wery. Hel duurde tot de 36e minuut voordat Feijenoord het fanatiek verdedigende MVV op de knieën kon. dwingen. Kort i nadat Wery via de lat had overge schoten rondde Van Hanegem een schitterend door Israel, Moulijn en Van Duivenbode opgebouwde aanval koelbloedig af. Het geroep om Geels had. na de rust een inspirerende uitwerking op Feijenoord. Tussen de vijftiende en de dertigste minuut voerden Ove Kind- vali (uit een strafschop na een over treding van Quadaekers), Van Hane- HOOG OPSRINGEND werkt Drente's rechtsachter Groenewold de bal weg voor Kees van Kooten, de zwaargebouwde aanvalsleider van Hermes DVS- gem en Jansen de voorsprong op tot 1—0. Vooral het doelpunt van uitblin ker Van Hanegem was een juweeltje. Op een heel klein stukje grond om speelde hij drie tegenstanders en pas seerde vervolgens Körver met een droog schot, Hasil 'zorgde in de 34ste minuut voor 5—0, waarna MW zowaar nog een tegen punt scoorde. Bij een hoek schop ontging het scheidsrechter Brouwer dat Treijte-I werd vastgehou den. Herben de „schaduw" van Kiiidvall kopte tegen de paal waar na Mraz, die legen Laseroms rtiots klaar had kunnen maken, de terug springende bal in het doel schoot, 5 FC Twente—Sparta 2—0 (0—0) Van onze correspondent ENSCHEDE, maandag. Op weg naar het veld, kort voor het begin van de tweede helft van de wedstrijd tegen FC Twente, kwam Hans Eijkcnbroek in de bal van het Stadion Diekman ten val. Hij gleed met zijn benopte schoenen uit op dc inderdaad nogal gladde tegejs. Sparta's aanvoerder moest terug nanr de kleedka mer, klaagde over pijn in de lies, maar verscheen even later toch binnen <le lijnen, waar scheidsrechter Derks de strijd ongeveer vijf minuten later liet hervatten dan de bedoeling was. Het voorval heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen dat de Rotterdamse ploeg het belangrijke duel in Ensche de verloor. Want al in de .tweede mi nuut reageerde de nog licht hinkende Eijkenbioèk onvoldoende bij een schitterende 12-combinatie tussen Blótenberg en v. d. Vall, Doelman Van Beveren, die tot dan foutloos had ge werkt, schoot toe. maar zijn duik naar v. d, Vails schietgrage voet kwam to laat. Hoog flitste de bal naar het net, 1—0. Die achterstand haalde het ritme eruit by Sparta, dat voor de -rust dui- delijk een betere ploeg was geweest. Vooral op het middenveld toonden de Rotterdammers zich toen superieur. Keer op keer werden daar de combi naties geconstrueerd waarmee de weg naar hel Ensehedese doel wel werd gevonden maar niet beëindigd. Want eenmaal in. de nabijheid van doelman, Schrijvers ontbrak letterlijk alles aan D" E zon, tjokvol van goede moed aan 't &ed der doge ractd onricluisterd, 4 had in een flits van gotiden gloed de ganse hemel opgeluisterd. Eier liet zij plots haar najaarshcht 5 in schelle schatering van stralen op het vroeg'Zondags leuen dalen en nergens sloeg do hemel dicht. 5 T?N door een zee van zonsattjn zag ik wat jongelieden dwalen, omspoeld van al die zonneschijn. om slraks hun harten op te halen c aan 't voetbalspel, het -magistrate J dat aaofc hd Hoodstc Goed ka,, zon! pfl;DA ,.de afsluiting. Klijnjan. en Kowalik kregen na goed, voorbereidend werk van linksbuiten Kristensen, die Ach terberg bij herhaling te snel af was, wel scoringskansen, maar 2ij raakten de bal nauwelijks. Schrijvers kwam dan ook niet een keer echt in moei lijkheden. Het aanvalsspel van FC Twente mocht in deze periode haast niet, als zodanig worden aangemerkt. De wei nige schoten die er kwamen waren slecht gericht, al had met name de uitblinkende Drost enkele keren met een effectvol afstandsschot ook niet veel geluk. Aan beide ïeanfen werden veel overtredingen begaan, maar het grootste deel daarvan kwam toch wel op naam van de vaak te robuust in grijpende Rotterdamse verdediging. Toen de kleine v. d. Vall vrijwel met een na de pauze FC Twente de leiding gaf, keerden de kansen. Veel onnodige bewegingen, die de oostelijke ploeg daarvoor nutteloos energie hadden gekost bleven toen achterwege. Er kwam lijn in de com binaties met als gevolg ook meer mo gelijkheden. Blotenberg, die na zijn onfortuinlijke begin van de competitie eindelijk wat beter begint te draaien, kwam daarbij het vaakst en het dichtst bij Van Beveren, maar slechts een keer had hij succes. Dat was na 29 minuten, toen de Rotterdamse ver dedigers appellerend bleven slaan voor buitenspel van de Duitser bij een verre pass van Notten. Scheidsrechter Derks was evenwel een andere me ning toegedaan en liet doorspelen. Biotenberg werkte de bal vervolgens, zij het met enige moeite, langs Van Beveren. Dat betekende 2—0 en toen was Spanta een geslagen ploeg. Trainer Coerver trachtte nog wel door het vervangen van v. d. Veen, voor wie De Quant in het veld kwam, de aanvalskracht wat te vergroten, maar de resultaten bleven uit. By FC Twente was kort daarvoor Pahlplatz .met gejuich van de 1C.OOO toeschou wers binnen, de Lijnen gekomen. Voor het eerst sedert eind augustus, toen hij in Velsen tegen Telstar een knie blessure opliep, kwam Pahlpla 17. weer in actie. Met een dik ingepakte lin kerknie weliswaar, maar het ziet er toch wel naar uit dat hij binnen enke le woken zijn vastxj plaats in de ploeg terug zal hebben. „In de eerste helft, viel FC Twente me tegen", vond trainer Coerver later, „Maar onze aanvallers zijn te speels o:n van een dergelijke situatie te pro fiteren. Ka de rust heb ik gezien dat er toch echt wel geest in de Enschede- se ploeg zit, "waardoor de overwinning ook verdiend was". (ADVERTENTIE) PANNEK.OEKSTB.AAT 82 HANS EUKENBROEK uitgegleden Het was overigens helemaal niet nodig geweest, dat de Schiedammers de 2000 toeschouwers zo lang in onze kerheid hebben gelaten. Want wan neer Hermes DVS met meer overtui ging gestreden zou hebben, don zou dc triomf heel wat glansrijker tot stand zijn gekomen. Maar de ploeg \'an trai ner Joop Caetemniller mist nog zelf vertrouwen. De spelers, die vorig sei zoen een moeilijke periode doormaak ten, zün nog niet vertrouwd met het idee, voor hen een rol in de top haalbaar blijkt; ze worden er min, of meer door overvallen. Dat Ls op dit moment het grootste probleem waar Joop CastenmiJIer mee worstelt en dat gaf de trainer gistermiddag- ook open hartig toe. Het misplaatste' minderwaardig heidscomplex was in. de eerste helft nog niet merkbaar. Hermes DVS speelde toen aanvallend zeer geva rieerd en 'de sterk ingrijpende verde digers (Dick van Hierop' en Piet v. d- Burg) hadden goed het oog op de of fensieve acties der Drentenaren. 'In de 15e minuut moest Hennes DVS zich toch gewonnen geven. De uitstekende linksbuiten Wout Bosman was Visser en Vam Nterop tie slim af met een uitgekookt schot gaf hij doelman Ton Ruts het nakijken, 0.1. De verrassende openingstreffer bracht Hermes niet, uit balans. Drie minuten later al zorgde Theo de Raay na een ver-re ingooi van aanvoerder Gerard Flaes met een prachtig schot voor 1-—1 en in de 35e minuut bepaal de Dick va-n Niea-op met knal jende kopstoot uit een hoekschop van v. d. V-oort de ruststand op 21 In de tweede helft verzuimde Her- mes DVS door te drukken en daar door kon het gebeuren, dat de handige Wout Bosman twee keer dicht bij de gelijkmaker was. „Eenling" Kees van Kooten, die kort ma rust door een om- baal van Timmer een fikse bloedneus, had opgelopen, deed overigens niet voor de Drentenaar onder. Eenmaal kopte hij via de lat ov-er, een andere keer miste zijn kopstoot het vijande lijke doel, toen doelman Fomp al ge slagen was. Het geluk, dat Van Kooten toon moest ontberen, viel hem drie minu ten voor -tijd wei ten deel. Het was de tweede .misser" van de overigens goed leidende heer Berrevoets. Vlak voor rust had hij Dren-tes een-tra 1c verdediger. Timmer een officiële waarschuwing gegevens „wegens ruw spel". Timmer had Van Kooten inder daad fors göfcackled, maar de overtre ding zou met een vermaning en een vrije schop voldoende bestraft zijn ge weest. SC Cambuur—Excelsior 4—0 (2— Van onze correspondent LEEUWARDEN, maandag. Het kostte Exceslior's trainer Bob Janse gistermiddag moeite om een verklaring te vinden voor de grote nederlaag (04), die zijn ploeg tegen de Sportclub Cambuur had ge leden. „We hebben dom gespeeld", gaf de Kralingse oefenmeester, toe. „Anders spelen we in uitwedstrijden veel slimmer. Het ging alle maal wat to hautain. Misschien hebben we het wat te gemakkelijk opgevat." Excelsior heeft tegen Cambuur in derdaad een zwakke indruk, gemaakt. De spelers verwaarloosden de man- dekking en er was weinig eenheid in de ploeg. Overigens viel de nederlaag extra hoog uit door het feit, dat Cam buur van scheidsrechter Regtop twee strafschoppen mocht nemen. Tegen de eerste elfmetertvap téken den de spelers van Excelsior felle pro testen aan. Voordat doelman Balen tien' tegenstander Hoekstra onheus be jegende had de grensrechter voor bui tenspel gevlagd, waarop de heer Regit- op niet reageerde. Onsman schopte toen van elf meter afstand raak. De stand kwaan daarmee op 3—0. Twaalf minuten voor het einde kréég Excelsior nogmaals een straf schop tegen, maa* deze werd zonder meer geaccepteerd. Gerrit den Butter haalde namelijk dein kansrijke posi tie gekomen Hoekstra, royaal onderuit. Nu voltrok Hend-riksen het vonnis en dat betekende 40. Cambuur had;de.7*000 toeschouwers ai in de eerste helft óp hun gemak ge steld door voldoende afstand te ne men. In dc 22e minuut veroorzaakte een, pass van Alma zoveel verwarring in hot Kralingse strafschopgebied, dat De Groot de score -kon openen. Een kwartier later bracht Van der Heijdc de ritststa-nd. na een prachtige combi natie mot Hoekstra op 2—U. Excelsior heeft er bitter weinig te genover kunnen stéllen. Cambuurs Finse doelman Nassman is dan ook nauwelijks in moeilijkheden, geweest.' Alleen Theo van Toledo waagde enke le schoten, maar richting wist hij deze toch niet mee te geven. (ADV.Eft7'iSJVME> In minstens 20 verschillende dessins vindt U deze terlenka mystère, die nu voor zo'n voor delige prijs in de aanbieding gaat. Een grote partij van enkele rollen terlenka mystère, 150 cm hoog, normale prijs f.5.25, verkopen wij nu per meter' voor nog géén drie-gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop vat» deze grote par tij terlenka mystère, keuze uit minstens 20 verschillende des sins, 150cm (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, maandag. In de competitie van dc B-elftallen leverde SVV een opvallende prestatie. Dc Schiedammers versloegen Ajax (met Pronk, Groot en S onderpaard) in Am sterdam met 10 door een doelpunt van Verboon in öc eerste helft. Feijen-oord won met 3—0. van G-VAV en liep daardoor een, punt in op Telstar dat gelijk speelde (2—2) togen Volendam. Voor Fetjenoord scoorden Van Leeuwen (2xj en Van Toorn. Van Daete liep een officiële waarschuwing op wegens ruw.spel. Sparta zegevierde na eer» 1—0 rust stand. met ruim verschil over PSV: 51. Vissr, Roodibol, ,v. d. Sluis (2x) en Pot zorgden voor de Rotterdamse doelpunten. A Dc stand: Telstar Feijenoord Holt. Sport SVV. Den Bosch Ajax Volendam Sparta MW 12 DWS 11 NEC 10 ADO '10 Blauw Wit io. GVAV >9 AZ - 0 PSV. c B.FCS 8 NAC maandag 29 september 196.9 - IS Hermes DVS—SC Drente 3—1 {2—t) door HANS REISMANN ZOVEEL GERENOMMEERDE voetballers hebben dit seizoen al strafschoppen de bal te gaan staan. Ove Kindvall blijkt nog geen last te hebben van een Quadackers ten vaJ was gebracht en scheidsrechter Koen Brouwer de protes langs doelman Körver. gemist (Wery, Van Duiven bode, Vasovic) dat er' moed voor nodig <s om achter angstpsychose. Nadat hij gistermiddag 'in de wedstrijd tegert MW door ten van Brassé van de hand had gewezen, schoot de Zweed de bal zeer zuiver

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 6