Jan Scheller propaganda voor blijven gaan' van de bejaarden 'BEZIGE BIJ' OP ZOLDERKAMERTJE EEN AVOND GOEDE FILM, IS EEN AVOND IE NIET VERVELEN SCHI EDAM Bromfietser botst op ge parkeerde auto DRIE JONGENS IN SLOOPHUIS AANGEHOUDEN Chauffeurs Eurolax gaan niet staken burgerlijke Stand GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Bestuur Weduwen- en Weduwaarsbond Voorzieningspeil moet omhoog Geslaagden bij Bedrijfsschool Werf Wilton F. CJV-tienersoos Singelkwartiei' Sted. Museum Congruentie Secretaris Filmkring SYZ wil grotere inspraak van bedrijven in havenzaken Winkelier (74) jaagt twee overvallers op de vlucht Vragen over nieuwe burgemeester Ridderkerk Hellevoetsluis heeft tien mille tekort praktijksecretaresse KOERIERSTERS woensdag 15 oktober 1969 - pag- 5 (Van één onzer verslaggevers) JAN F. SCHEFFER, geboren en getogen Schiedammervoelt zich een gelukkig mens. Dit ondanks het feit dat hij al veertien jaar ge leden wegens het bereiken van de 'pensioengerechtigde leeftijd, zo dat heet, werd uitgerangeerd uit het bedrijfsleven. Behalve een gelukkig mens van 79 jaar is deze Jan Scheffer een bezige bij" wiens dagen nog net zo gevuld zijn als gedurende de jaren. dat waren er dik veertig dat hij als drukker deel nam aan het pro ductieproces. Wanneer je als 65-jarige op een bankje gaat zitten dan is het gebeurd met je", zegt hijzelf een levend stukje propaganda voor het „blijven gaan", waar de psychologen zo voor pleiten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Op het Lorentzplein heeft de 54-jarige werk man A. P. van K. met zijn bromfiets schade toegebracht aan twee gepar keerde auto's. De man teed met zijn bromfiets op het trottoir en wilde tus sen een geparkeerde auto en een boom door de rijbaan oprijden. Hij slipte en viel met grote snelheid tegen de auto van de 56-jarige fabrieksarbeider A. H, de K. De bromfietser brak zyrt lin kerbeen, zijn knie schoot uit de kom en hij kreeg een grote wond in de bals. Door de vaart waarmee de bromfiets tegen de auto, waarvan de achterruit werd vernield, was opge botst, schoot de auto vooruit en raakte een andere geparkeerde auto, beho rende aan de 39-jarige vertegenwoor diger A. B. van der V. uit Rotterdam. De bromfietser werd voor behandeling in de Dr. Noletstichting opegnomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De drie jongens, die in de nacht van zaterdag op zondag met een vierde jongen een Inbraak m het theehuis de Ketel heb ben gepleegd, zijn door de politie aan gehouden. De 16-jange H. B. en de 18-jarige E. O., die uit een inrichting ia Veenendaal waren weggelopen, en de 16-jarige J. D.. die uit een tehuis m Delft wegliep, hadden zich verstopt in een leegstaand huis in de Hofiaan- straat. De poltitie heeft de jongens daar gevonden en voor verhoor naar het hoofdbureau overgebracht. (Van een o.izer verslaggevers) ROTTERDAM/SCHIEDAM, woens dag. De taxichauffeurs van het Schfedamse bedrijf Eurotax zullen het werk niet neerleggen wanneer waar schijnlijk nog deze week de Rotter damse collega's in staking gaan. Tijdens een gisteravond in Schie dam gehouden vergadering zijn de taxichauffeurs en de leiding van het bedrijf tot over eens temming •gekomen. Werkgevers en werknemers zijn overeengekomen, dat de lonen gelijk getrokken zullen worden aan de nieu we lonen van de Rotterdamse taxi chauffeurs. SCHIEDAM. Geboren: Cornells' J. z v J Buskes cn C. P. Pettier; Paul z.v. H Hïlberink en J. C. Ververs; Johaiuia M. d.v. B. van Moordennen en I, A. B Bos; .Tan L Z.v. E. F. Zandslra en C. Verwaal; Nlcolir.e J. M. d.v. H, van der Viist en T. Knaps; Patricia A. d v. P. Bouts en C. F. Getdepblom; Jeanette A. E. d.v. G. P blea ting en J. M. va» Leeuwen: B!s H. d.v. J. van Herwljne» en M. H. Matemun; EUcn d.v. L. C Ben ten en A. Lcjour: Ectuardsus A z.v. A J Batttins en L de Vri.es.; Marcel zv. J. A. Velllnga en A. Langbroek: René z.v. W Bnavenboer en A. Boekec; Senate M S. d.v. A. W„ G. Olsthoom en. H. M. C T van Leeuwen; Nathalie J. d. d.v. A. W G Olsthoorn en H. M, C. T. van Leeuwen; Cornelia A W, d.v. M. P. Rietman en P. A. Notenboom. Overleden; J. van der Eijk IS jr. J. de Bidder 71 jr Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam', kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. Het bezig zijn zit Jan Scheffer va het bloed en hy kan dit uitleven in de kleine zolderkamer van zijn woning aan het Fabriplein. Met eindeloos geduid en groot vakmanschap is deze zolderkamer ingericht tot een complete werkplaats voor de bewer king van metaal en hout. Veel ook op het gebied van de elektranika. AUes eigen werk. Een complete draaibank waarin onderdelen zijn terug te vinden van een nactmcchi- ne en zelfs een stoommachine. Een complete zaagmachine en een lasap paraat heeft deze -man-, die maken, fean wat hij zietzelf in elkaar ge knutseld. Zijn machinepark loopt op elektromo toren en het functioneert alles pri ma. Zijn bij stukjes en beetjes ver gaarde gereedschappen voor de be werking van het hardste hout of metaal hangen keurig gerangschikt in zelf gemaakte kasten. Zijn mate rialen bestaan uit resten hout, teak hout en het bikkelharde pokhout. Om dit te bekomen heeft hij zijn vaste relaties. Van stukjes aluminium maakte Jan Scheffer zich een fraai rookstelletje, een stukje forceerwerk met behulp van zi'n draaibank. Een overtollig stukje kachelpijp leverde een sier lijke kaarsenstandaard op en een lantaarntje als wandversiering. Een sierlijke voet voor een schemer lampje wordt door hem in een oog wenk gedraaid. Voor al z'n kleinkinderen hij bezit er zeven produceerden zijn nijve re handen een koddig aapje dat m alle standen overal aan kan worden opgehangen. Voeg hieraan toe de poppekamers, klerenkastjes en an dere voorwerpen, tot meubelen toe dan blijkt hieruit de productiviteit van deze man die volgens zijn leef tijd tot de „onproduktieven" moet worden gerekend. Drukkersleerling Als je je leven lang achter verschil lende types drukm.achin.es hebt ge staan weet jc wel wat van machines af. Hij begon als leerling bij Druk kerij De Eendracht in 1914tegen een loon van 75 cent per week. Op de avondschool leerde Jan Scheffer het lettertekenen. Nadien is hij in verschillende drukkerijen werk zaam. geweestBij de komst van de radio werd hij propagandist van de VARA-afd. Schiedam. Repareerde tegen de kosten van het materiaal, radio's voor de leden. Inwonend bi? zijn schoonmoeder spande hi? een antenne dwars over het Broersveld en zag kans met een enorm grote spoel contact te krijgen met, radio Seheveningen. Wat toen een huza renstukje was op het gebied van de radiotechniek De meidagen van 1940 brachten ook voor het gezin Scheffer grote ver anderingen. Geen radio-ontvangst meer, wèl clandestien uiteraard^ Jan Scheffer werd toen concierge bij het Stedelijk Museum. Heel wat kleine reparaties verrichtte hij aan de daar bewaarde oude voorwerpen. Onder het klokkentorentje van de aula werd in die jaren steevast naar Ra dio Oranje geluisterd. Na de bevrij ding kwam Jan in dienst bij Druk kerij' Roelants waar hi.i werkzaam bleef tot voor hem de „fatale" da tum van heengaan aanbrak. Uit zijn radio-tijd heeft hij nog enkele vaste klantjes over. Want, als de vakmensen geen raad meer weten ziet Jan Scheffers altijd nog kans er weer geluid uit te krijgen. Hij heeft het nu eenmaal in zijn vingers en die wil hij zo lang mogelijk blijven gebruiken. „Ik heb een T.V.-toestel staan", zegt hij tot slot, „gekocht voor twee tientjes en nu ga ik pro beren er een beeld op te krijgen". Jan Scheffer, een gelukkig mens omdat hij wil en kan „blijven gaan". Jan Scheffer, 79 jaar, aan z'n draaibank in z'n zolderkamertje VLAARDINGEN Beide teams van VDV speelden dinsdag avond een competitiewedstrijd in de hoofdklasse van de Rotterdamse dam- bond. VDV 1 won in Rotterdam met 13—7 van CDR 2 en VDV 2 verloor huis met 812 van Ons Genoegen uit Bolnes. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De onge veer honderd leden tellende Sehie damse afdeling van de Ned. Wedu wen- en Wcduwnaarsbond heeft een nieuw bestuur gekozen. Presidente is mevr. M. Janssen, die voorlopig ook het secretariaat waarneemt. Vfce-prc- sldente is mevr, H. de Visser-Winters; Ie penningmeester de heer J, Wöhler en 2e penningmeester de heer D. K. Rltter. Het programma voor de komende maand is vastgesteld. Elke zondag morgen wordt om 12 uur een koffie- uurtje gehouden in Hotel Rijnmond, waar ook de andere activiteiten zich zullen afspelen. Dat is voor 6 novem ber dansles en spel, 13 november een dia-avond, op 2G november dansles en klaverjassen en op 27 november is voorlopig de St-Nico.laas-bijeenkomst gepland. B. en to. van Sliedrecht (Van onze correspondent) SLIEDRECHT. Met inspanning van alle krachten en met een optimaal gebruik van de mogelijkheden moet een voorzïeaiingspeil worden bereikt dat voldoet aan de eisen van de tijd en dat In ieder geval gelijkwaardig is aan dat in andere gemeenten van ge lijke omvang. Dit schrijven b. en w. van Slie drecht in hun aanbiedingsbrief bij de ontwerp-begroting voor 1970. Om een goed voorzieningspeil te be reiken moeten, aldus b. en w. wonin gen, scholen en gymnastiekzalen in een opgevoerd tempo worden ge bouwd. De begroting sluit zonder nadelig saldo. Nieuwe belasting- of tariefsver hogingen zijn niet nodig. Er hoefden geen gelden aan de saldi-reserve te worden onttrokken. De post onvoorziene uitgaven is aanmerkelijk minder dan die van dit jaar, namelijk 85.500 tegen 183.700. Geruststellend schrijft het college van b. en v/. hierover: er is geen sprake van dat tot een onverantwoorde be perking van uitgaaframingen is over gegaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Bij dc Werf Wilton Fjjenoord NV te Schiedam zullen tij dens een bijeenkomst In de kantine op vrijdagavond 17 oktober aan 124 leer lingen van de WF-Bedryfsschool to taal 204 diploma's worden uitgereikt. Tevens zal directeur ir„ B. Wilton prjjzen uitreiken aan dc leerlingen met de beste examenresultaten. In 1969 zijn 95 kandidaten geslaagd voor het Bemtal A examen; 59 voor het uitgebreide Bemetel-examen, 33 voor het uitgebreide "WF-examen, 8 voor het diploma Sectiebouw en Af schrijvingen, 9 voor het uitgebreide diploma Uitslaan en Afschrijven en 44 voor dc meetcursus. De gediplomeerden zijn voor Plaat -en constructiewerken L. Faasse, P P. Haar ing, Th. J- G. Kuil, N. Noordenbos, W. Rnedisuéli P, Wijnberg, C J Geerlings D. ten Have, B F. Hess. R. E Klos, L. M Moerman Scheepsmetaalbewerken H. Coenraadts, G. J. van Gorkom, F. Jacobs, H. Knikman, A. R. Mertens. J", H. C. Niquet. J. v. d. Star re. H. L. N. M. Althuizen. P. N. Hcruiink, S. C. M. Oorschot G. L Post. pjjpenbewerken: W Jung, G. C. Ver schuur, G. P. Bast. C. L. Jenssen. W. de Jong, L. H. Snletüig, D Zandstra, J. Meer kerk, F. J. van. Et ten. K. S. A. van Gerven J. van der Hul, P. Mechlelsen, P. M. M. van Persie, W. A. Wolf. Draaien: B Breederveld. G. Chatelain, F. Dolstra, Fr. Noordzij. H. A M. v.d. Ree, J. Schenk, L. C. van Toor. E. M. Visser, A, Otiwens. A. K. vd Wijgaart, J H. A v. Schijndel A. de Wit, E. H. Bergmans. Frezen: Th, Vogelaar, L, Keyser. Mach ine -batikwerken: H, C. van Berkel, P, Berkhout, P. Boon, J. v. Brandwijk. C. van Hees, J v.d. Heuvel, W. J. Timer, J. Klem-HesseHnk, J. Fr de Koning A W. M. Metaal, P. de Ruiter, C, M. Sala, J. Th v. Schijndel, M. van Soest, A. J, Solleveld, J H. vd. Velden, G. M Vermeer, A J. vd. Waard, N. J. v.d. Zanden. P. TL Beelen, P. van Toor, C, Schippers, H. M. van, Dijk, 3. Kruidenier, P. Mostert, M A Stolk J. P. den Uyl. C. van Westen. Jt. P. C. Zwaard. A, v.d. Hoek. R. van Doom, J. L. van Hees, J. A. Holleman, R, J, Koevoet, J Kornet, G Fr. Th. Ransbuysen, N. R. E Simpson, F. F. L. Snel, J. Vijfwinkel, H, Wijnstekers. Schecps beschieten: L, J, Coenraad, D. v. Everdingen, A. van de Merwe, J. A. Ver beek, W. C. Visser Boog lassen: K Dolman, J. Fr. Smolders, R, Redeker, J. Blonk, C A Janssen, M. H. den Outer, A. van Rijswijk, C. de Vries, H Warta, M. D. Gehoorzaam, A. G. Bijten- hoom. Sectiebouw en afschrijven: J. L. Frelre P G Groetelaers, J. P A de Jong, Th, F. H. Knarzen. M. Rtjsdijk. K. Schaap, W. P. Verschuur, J W. B vd Water Uitgebreid uitslaan en afschrijven: J Fr. H. Verduyn, J.% A. Verbiest, B. Brakxhoof- de, J. van Deventer, N. R, Kramer-Freher. H. Koning. C. Put, M. Hollaardt, G. J. Bon- ninga. Meetcursus draaien: A. Aarssen J. Don. A. L Geelhoed, J. A. v. Helton, M. Hoog- enboom, W. Hoogendtjk, B. L. Louwe, H. van Ntedek. K. C. Polderdijk. H L. Ver- kerk, J J. J. Vermaas, A. J. de Winter. B Breedorveld, J H. A v, Schijndel, J. Wes- terveld. Frezen L Kcyzer. Machine bankwerker D Bakker. J. C Grecven. W Jansen. W L Kretscher, A. Marinus, P. L. van Roon. M. C. van Stra ten. D. Timmer, J. C Verhoeff, C A. L Olsthoorn, P J. G Boone. P. H j Brokx, J J. van Dien. W Herfst. M G. vd Kraay, P v.d. Lugt, G. Th Mackay, J. A. Valk, A. v cl. Zouwcn, W F Muurcn, w. J. Ilmer, A J v d. Waard. H J v d. Zanden, J L, van Hees, J Kornet. G. Fr Th Ranshuy- scn, F. F L Snel, H. "Wijnstekers. De CJV in Schiedam denkt een op lossing te hebben gevonden voor het probleem, dat een hoop jongeren, een sociëteit wel leuk vinden, maar het als een bezwaar voelen niet on der leeftijdsgenoten te kunnen zijn. Om aan deze moeilijkheden een eind te maken, gaat vanavond om half acht aan de Lange Haven 129 de timersocieteit „TÈius" voor 15- en 16-jarigen van start. De leeftijds grens voor sociëteit „De Vonk" is opgetrokken tot zeventien jaar en het ligt in de bedoeling er volgend seizoen achttien jaar van te maken. De jongens en meisj'es, die nu lid wor den van „Tinus" kunnen dan in de loop van enige tijd opschuiven, naar „De Vonk". Voor de kinderen onder de veertien jaar komt er in dit meerjarenplan ook nog een sociëteit. De aktiviteiten in „Tinus" zijn uit gebreid genoeg: grammofoonplaten draaien, hiljarten, schaken maar ook voetballen kijken op de televi sie, Bij de CJV zijn plannen om het ge bouw aan de Lange Haven te ver bouwen. Als de gemeentelijke subsi die verkregen wordt, gaat men de benedenzaal verbouwen en komt er boven o.a. nog een bar bij, In de toekomst hoopt men de gehele week open te zijn. De kosten voor „Tinus" bedragen 2,50 per maand. De vereniging Het Singelkwartier gaat het 38e jaarfeest vieren op za terdag 18 oktober en daarvoor is, gezien het grote aantal leden èn hei gebrek aan een grote zaal in Schie dam, gebouw Odeon in Rotterdam uitgekozen. Een cabaret-programma zal onder leiding van Tonny Lee- rink worden gebracht. Het Singel kwartier maakt altijd nogal wat werk van deze jaarlijkse feestavond en in het maandblad wordt uitvoe rig de gehele regeling, ook van het busvervoer naar de zaal uiteengezet. Er wordt echter ook uit de doeken ge daan wat feesten en feestjes alle maal kosten vandaag-de-dag. Het jaarfeest b.v. komt op ƒ2.000 te staan, ongerekend busvervoer, zaal- huur en alles wat er bij komt. Een kinderfeestmiddag zal op dui zend gulden komen, en het St. Ni- colaasfeest gaat ook die kant op. Vandaar dat Het Singelkwartier de Hat portret van oud-burge meester Daniël Pischof, geschon ken aan het Sted. Museum, voor en na de restauratie contributie heeft willen verhogen tot één 0 jlden per maand. Nog niet veel eigenlijk, maar omdat dan de klaverjassers op dubbele contributie komen, heeft men het maar niet doorgezet. Het bezoek aan het Sted. Museum in 1968 is bevredigend geweest, nl. 24.701 tegen 27,752 in het jaar 1967. Zo wordt in het jaarverslag opge merkt, Vorig jaar zijn er in totaal 22 tentoonstellingen in het museum te bezichtigen geweest, daarnaast is in Amersfoort de expositie „Schie dam in de Zonnehof" geweest, ter wijl ook op de Inhabe is geëxpo seerd. Via het museum is voor ƒ12.123,90 aan kunstwerken aan derden ver kocht, Voor vijf tekeningen en drie schilderijen gold de subsidie-rege ling van. C.HM. tot een bedrag van 4.523,90. Buiten de subsidierege ling werden 15 grafische werken, een tekening, vier schilderijen en een ceramisch werk verkocht voor ƒ8.600. De verzameling van het Museum is uitgebreid met vijf stukken door schenking en mefc 34 stukken door aankoop. De historische afdeling werd verrijkt met een geschilderd portret van Daniël pjehot, oud-bur gemeester van Schiedam van 1787 1791 uit een legaat van mevr. L, A. M. Möller-Pichot te Venlo. Ge zien. de historische waarde besloot de Museum-commissie het schilderij te doen restaureren door de heer Hans Verolmen te Den Haag, „Eindelijk dan weer een schoolkrant, alweer beter dan de vorige", schrijft de vier-kopp*ige redactie van „Con gruentie", het orgaan van de schoolvereniging van de Willem de Zwijgerschool I voor mavo in het eerste nummer van de vierde jaar gang, Hierin een nabeschouwing over de jeugd-uitwisseling („ik kan beslist aanraden een volgend, jaar eens mee te doen'), een niet-leuk grappig vervolgverhaal, de top-tien, de puzzel, de hitparade, een gedicht en een cariactuur, ook een aankon diging dat voor de derde maal een tentoonstelling van ereatief-werk in de school zal worden gehouden. Tenslotte een „interview" met onze commissaris Van der Haagen, waar in deze tot de onverwachte uit spraak komt: „De politie zal er voortdurend mee doende moeien zijn om toestanden en gevallen, welke in de samenleving niet getole reerd wordeD, te voorkomen of te bestrijden. Hieruit volgt, dat zij een meervoudige taak vervult." (Van een onzer versaggevers) Op het programma van de Sehiedamse Fümkring staan voor het komend seizoen enige inte ressante films. Van de Italiaanse regisseur Fier Paolo Pasolini ver toont men in november „Teore-: ma", één .van de beste moderne films en later in het seizoen van dezefde regisseur de verfilming van Griekse drama „Edipo Re". Op 28 oktober begint een reeks van tien voorstellingen met de film Dutchman" van Tony Harvey, naar het toneelstuk van Lerol Jones. In no vember volgt Teorema en in januari 1970 draalt „Het zevende continent" van de Tsjech Vukotic. Tussen reageerbuizen, Maagdenbur- ger halve bollen en een zinken emmer met drabbige vloeistof, die op een gasvlam zachtjes ataat te pruttelen vertelt H. P. L. Coenen, natuurkunde- leraar aan de Rijksscholengemeen schap en secretaris van de Sehiedamse Fümkring over zijn film-hobby. „We hebben dit jaar wat problemen gehad met de samenstelling van het programma. Het bestuur van de film- kring bestaat uit vijf mensen, die het allemaal even. druk hebben. Het was daarom moeilijk ora op een voor allen geschikt tijdstip te vergaderen over hot komende seizoen. Dat is dan toch gelukt en we hebben nu een voorlopig programma." Bij die moeilijkheden kwam nog, dat de voorzitter van de Sehiedamse Filmkring dr. J. E. W. Spronk het dit jaar met zijn werkzaamheden als di recteur van de Rijksscholengemeen schap te druk heeft om zijn voorzit terschap na vier jaar te kunnen conti nueren, Men zoekt nu naar een repre sentatieve figuur in Schiedam, die be langstelling heeft voor de kunst. Het verlies van de voorzitter heeft de acti viteiten van de overige bestuursleden echter niet lamgelegd. De Mmkring mikt voornamelijk op middelbare scholieren en die zijn op de scholenge meenschappen In grote getale voor handen. Coenen: „We sturen, stencils naar de hoogste klassen van de middelbare school en af en toe spreek ik in de klas even over de komende film en daarmee vangen we een hoop belang stellenden". Het ledental van de ftlm- kring ts niet erg hoog. Vorig seizoen waren en vijftig leden, die er het ui terst lage bedrag van 10,voor over hadden om acht goede films te kunnen zien. Dit jaar is het bedrag zelfs nog la ger, Geïnteresseerde scholieren, beta len nu 1,en niet-scholieren 2,50 per voorstelling. Bü gebrek aan goede cn goedkope zaalruimte draait men de films in de kantine van de Rijksscho lengemeenschap, en bij grotere be langstelling in de aula. Een goede pro- bleemfxlm gaan de middelbare scholie ren niet uit de weg, of zoals natuur- kundeleraar Coenen het uitdrukt: „Een avondje goede film is voor hun een avondje je niet vervelen". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De Scheepvaart Vereeniging Zuid heeft in een brief aan dc Rotterdamse gemeen teraad aangedrongen op principiële wijzigingen in de commissie van ad vies voor het havenbedrijf. Volgens de scheepvaartvereniging kan deze commissie m haar huidige samenstelling haar functie niet altijd op een juiste wijze uitoefenen. Het bedrijfsleven mist volgens de brief rechtstreekse inspraak in de com missie. Ook spreekt de scheepvaart- vereniging zich uit tegen een combi natie van raadsleden en vertegen woordigers van het bedrijfsleven in de commissie voor advies. De aangesloten bedrijven aldus de SVZ voelen m sterke mate de behoefte aan een grotere mate van in spraak in havenzaken. Gedacht wordt ook aan vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, de Metaal- bond, de drie samenwerkende bonden van vervoerspersoneel, de Stichting Europoort-Botlekbelangen en natuur- Ink de scheepvaartvereniging zelf. Vertegenwoordigers van deze groe peringen zouden niet meer op voordracht van de burgemeester maar op voordracht van de groeperin gen zelf, door de gemeenteraad be noemd moeten worden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Een man en een jonge vrouw hebben gis teravond gepoogd de 74-jarige 3. de Me|j in zjjn sigarenwinkel aan de Zaagmolendrift in Rotterdam te bero ven. Het tweetal, de 22-jarige koopman C. F. S. en r^n 20-jarige vriendin, de telefoniste W., probeerde de bejaarde man een doek met chloroform in het gezicht te drukken maar door het ver zet van de sigarenhandelaar raakten de man en de vrouw in paniek en sloegen, op de vlucht. Ongeveer een uur later meldde per soneel van de brandweer dat het •tweetal zich ophield bij de vuilstort plaats aan de Zaagmolenkade. Kort daarop werden zij gearresteerd. Zij zijn op verdenking van poging tot roof met geweld op het bureau Bergsingel ingesloten. De mislukte overval speelde zich af kort voor sluitingstijd. De man en de vrouw kwamen, de winkel binnen waarop de winkelier hen wilde bedie nen. Plotseling haalde de man een doek met de bedwelmende vloeistof fte voorschijn en probeerde die in het ge zicht van de sigarenwinkelier te du wen. De bejaarde man sloeg echter van zich af en wist de doek met chloro form van zich al te houden. Zijn bela ger schrok zo van het verzet dat hij en zijn vriendin de winkel uit vlucht ten. De sigarenwinkelier is bij de worsteling met zijn overvaller riet ge wond geraakt. RIDDERKERK, woensdag. Da benoeming van een nieuwe burge meester voor de huidige burgemeester C. J. v.d. Hoeven, die over ongeveer een jaar met pensioen gaat, houdt nu al enkele Ridderkerkse raadsleden be zig Twee fracties vragen hoe het is ge regeld met de inspraak bij de benoe ming en informeren verder bezorgd oï de kans met groot is dat de gemeente enige tijd zonder burgemeester zal zit ten, wanneer er gewacht wordt ifcot na de komende gemeenteraadsverkiezin gen, Een en ander staat te lezen in de pas verschenen memorie van ant woord, waarin het college ingaat op schriftelijke vragen van de diverse fracties. B. en w. schrijven dat de commissa ris van de koningin in Zuid-Holland in dergelijke gevallen de gemeente raad hoort ovr de toekomstige func tionaris. „Over het tijdstip van die in spraak kunnen we momenteel minder positief zijn, omdat zulks van ver schillende factoren afhankelijk is." Welke factoren bedoeld worden doet het college niet uit de doeken. Verder schrijft men in de memorie van antwoord dat „de komende ver kiezingen voor de gemeenteraad de benoeming van een nieuwe burge meester niet behoeft te vertragen". Het waarnemen van het burgemees tersambt, burgemeester C. V. van der Hoeven is al geruime tijd met ziekte verlof, komt in de memorie van ant woord ook aan de orde. Het college schrijft de raad momenteel met be kendis of volgend jaar nóg moet wor den waargenomen voor de heer Van der Hoeven. HELLEV09TSLUIS, woensda g De ontwerpbegroting 1970 van de ge meente Hellevoetsluis vertoont een te kort van tien mille op een totaal aan uitgaven van 2,7 milojen. Dit tekort is zeventig duizend gul den minder dan het aanvankelijk voor 1969 geraamde tekort. B. en w. verklaren nadrukkelijk, dat zij niet hebben bezuinigd om tot het geringere tekort voor 197C te ko men. Volgens hen is de vermindering te danken aan hogere uitkeringen uit het gemeentefonds van het rijk. B. van der Esch en J. A. Knoop - Internisten Sollicitaties aan mej. J. A. Knooji, Havendijk 113, Schiedam. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool), vraagt VASTE voor Schiedam en omatr. A^nra. tel. 207219 *b avonds na 7 uur, tel, 155060. Foto, film en projectie Pasfoto's MLaw terwijl u wacht. Fotovan Vuuren, Hoogstraat Diversen Rijwielen en onderdelen, bin nen en buitenbanden. Waar dat wiel draalt. Hoogstr. 67-69. Tel. 1010-268436. 6CC0

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2