Straf commissie behandelt van avond zaak Yan Hanegem Van jong tot and met sparen vertrouwd fSi RAIFFEISENBANK ROTTERDAMS DAGBOEK m 't afzwaai-kaartje üGgt/mSloMer Leen van Os adviseert zijn leden aansluiting bij het NVV Brief aan dagboek ROTTERDAM RIJNMOND KNVB BESCHOUWT EUROPA CUPWEDSTRIJD ALS BINDEND HANDJEVOL MENSEN ANTI BULDERBAAN weteW!®aaiaaS sooWo^E--, SPAARBANKEN ALLE BANKZAKEN Geluidshinder staat centraal hij Sehiebroeks actiecomité BOKSPROGRAMMA VOOR MAANDAG „Vakbeweging moet zorgen voor cïèches" Excelsior wijst Algerijn af Huisvesting yan buitenlanders wordt opgedragen aan een stichting Raad voor het Maatschappelijk Welzijn moet consolideren Eieren gooien bij NRT had volgens twee raadsleden BP voorkomen kunnen worden Mijnheer gaat op jacht, maar vrijdagavond niet Glas van Eisch De Praetpleck in Boymam Tot stempelautomaat op tramlijn 2 en 12 weer conducteurs pag. 4 - woensdag 29 ok-ober 1969 ROTTERDAMwoensdag. De strafcommissie van de KNVB zal reeds vanavond in hotel Terminus in Utrecht de zaak Yan Hanegem behandelen. De Feijenoorder kreeg zondag in de wedstrijd tegen NEC van scheidsrechter Schalks een officiële waarschuwingomdat hij zoals de arbiter op het wedstrijdformulier vermeldde een trappende beweging had gemaakt naar een op de grond liggende te genstander (Miel Fijs), die hem even daarvoor had gevloerd. Voorzitter van do straf commissie Is anr. J. W. Schutte, De leden zijn mr, C. Stol, J. Hekman en J. B. F. Biege- laar. De zitting-secretaris J. W. H. "VVaanders. Het is niet zeker dat de strafcom- mis&ie vanavond al uitspr»--'- al doen. Feijenoord heeft de commWe name lijk aanbevolen om kennis te nemen van de film die de NS3? zondag op verzoek van NEC van de wedstrijd heeft gemaakt. Deze film is vanavond niet beschikbaar omdat hij dan bij NEC wordt vertoond. Feijenoords voorzitter Guus Cou- wenberg, manager Guus Brox en Wim van Hanegem hebben de film maan dagavond reeds gezien. Volgens de Feijenoord-bestuurders is niet geble ken dat Van Hanegem oen overtreding tegen Fijs heeft begaan. Miel Fijs zelf zei ons gisteravond: „Ik heb wel een trap tegen m'n borst gekregen, maar ik weet echt niet of er bij Van Hanegem opzet in het spel is geweest. Het is best mogelijk dat hij mij in zijn val per ongeluk heeft ge raakt. Dit zal ik ook tegenover de strafcommissie verklaren". Volgens de heer A. van Zon, het hoofd van de afdeling strafzaken van de KNVB, is het niet gebruikelijk, dat de strafcommissie foto's en films als bewijsmateriaal accepteert. „Maar een enkele keer ik herinner me het ge val Johan Cruijff gebeurt dit wel. Het hangt helemaal van de strafcom missie af". Mocht Van Hanegem voor meer dan een wedstrijd geschorst worden dan zal Feijenoord hem behalve in de be langrijke competitiewedstrijd tegen Ajax ook moeten missen in het Euro pa Cup-duel met AC Milan. Want ook Europa Cup-wedstrijden worden vol gons hot reglement van de KNVB als bindend beschouwd. m n ||pir3 s§s| Een vergadering van het Actiecomité Anti-Bulderbaan Schiebroek trok gisteravond niet meer dan dertig mensen. :-;.A Raiffeisen Spaarweek De Raiffeisenbank is goed voor uw geld. Reeds meer dan 2 miljoen spaarders hebben dat ervaren! (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag. Het gevecht tussen de Utrechter Joop Ver bon en de Amsterdammer Ronald Rie- dewald om het zwaanveltergewichl- kampioensehap van Nederland wordt maandagavond In de Rivièrehal om lijst door nog twee profpartijeu en vier amateurwedstrijden. Aad Jansen komt uit tegen de Fransman Ah. Sa nou die v>a_n zijn 18 'tot nü toe geléverde gevechten er twaalf heeft gewonnen en drie on.be- list heeft gebokst. Jaques Bru-net, de tegenstander van Nioo Alosery een middengewlchit uit de derde serie die van zijn laatste zes gevechten er twee heeft gewonnen en drie enbesLst heeft gebokst. De vier amateurpartijen zijn: Schul- te (A'diam) tegen Duits (Maastricht) Card Jansen (ft'daon) - tegen Bors- bocan (Utrecht),. Van Z&bton fR'dam) tegen. Ceder (A'dam), -Van der Boel. (It'dam) tegen De Korte Utrecht).t (Vau een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Een handjevol belangstellenden heeft gis teravond de openbare vergadering bij gewoond van het Actiecomité Antl- Bulderbaan Schiebroek, dat zich ver zet tegen de gemeentelijke plannen om <le luchthaven Rotterdam uit te Irsiden. Amper dertig min of meer veront ruste inwoners van Schiebroek en Hillegersberg waren naar de „Branda- ris" aan de Adrianahan getogen om de argumenten aan te horen, die dit vijfde actiecomité tegen de aanleg van do ,'4500 meter laogo nieuwe startbaan voor Zestienhoven had aan te voeren. In hot rapport ven ir. Th, Brouwer, waarnemend directeur"van do lucht haven, is het plan opgenomen om even ten noorden van de bestaande een tweede start- en landingsbaan aan 1e leggen. Secretaris van het Schiebroekse ac tiecomité E. L. Kruyne, een van de drie inleiders, verteloe dat voor het actiecomité de geluidshinder centraal staat: „Over het veiligheidsaspect, een technisch ingewikkelde zaak,-m^ten we ons nog nader beraden, alhoewel het je wel oenauwt dat vliegtuigen met enkele tonnen zeer explosieve brandstof aan hoord over een stads wijk vliegen. Landen en starten zijn nog altijd de kritieke momenten b\ het vliegen". De vergadering nam he besluit het voorlopig actiecorme als definitief aan te nemen. ("Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM, woensdag Laat de vakbeweging torgen voor voldoen de crèches In de stad. Het lijkt mij ty pisch een taak van de vakbeweging om te bevorderen dat meer gehuwde wouwen gaan werken. Opmerkingen van deze strekking maakte wethouder G. Z. de Vos giste ren. Hij deelde tevens mee, dat B en W van Rotterdam onlangs hebben be sloten voor de stichting van crèches geen gemeentelijk subsidie beschik baar te stellen. Mevrouw A. H- Schilthuis-Van Bruggen (pvda) is het met deze op vatting niet eens. Zij kondigde giste ren tijdens de openbare commissie, vergadering aan met de begrotings vergadering in december op de crè ches terug te komen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag. De 23-jarige Algerijn, die zich dezer da gen bij Excelsior heeft gemeld, komt niet in aanmerking voor een contract. Nadat hij gisteravond enkele minuten had meegetramd, had Excelsiors trai ner Bob Jansc het al gezien; „Hij is nog met goed genoeg voor het tiende elftal". Zes persfotografen hadden een vergeefse reis naar Woudesteïn ge maakt De blsschoop van Rotterdam mgr. M. A. Jansen, heeft op voordracht van de provine aal der Du*-, rijcanen, pater mag. dr. J. C. M. van der Putte o.p. eervol ontsla gen als assistent van de St. Dorm nxuspa rockte te Rotterdam on hem benoemd tot assistent van de St. Jan de Doper-parochie te Schie dam. (Van ecu onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Bin nenkort is een voorstel aan de ge meenteraad te verwachten om mede werking te verlenen aan de oprichting van de Stichting Huisvesting Migran ten. Deze stichting zal een sectie krij gen voor buitenlandse en een sectie voor Nederlandse migranten (mensen die in R'dora komen wonen). Wehouder G. Z. de Vos van Sociale Zaken opperde gisteren de mogelijk heid om het bij de gemeente in be heer zijnde kamp "Waalhaven, waar in zeshonderd buitenlandse werkne mers zijn fy dsvest bij de nieuwe stichting on* te brengen. Hetzelfde zou kunnen gebeuren met het gebouw En passant aan de Een- drachtsweg, dat „over niet al te lange tijd" bij de gemeente in beheer komt en waar 75 buitenlanders gehuisvest kunnen worden. In totaal zijn er In Rotterdam 12.000 buitenlandse werknemers. Van een derde deel van dit aantal woont ook het gezin in Rotterdam. Volgens wethouder De Vos staan er Plannen op stapel om een Datgebouw voor buitenlandse werknemers be schikbaar te stellen. Hoewel hij meent, dat van ernstige misstanden bij de huisvesting van buitenlanders over het algemeen niet is gebleken, vindt hij wel dut er op dat gebied nog vrij veel moet gebeu- Hij acht het niet onoverkomelijk dat in een wijk als het Oude Noorden 250 gezinnen van buitenlanders wo nen, als er daarnaast maar andore huisvestingsraogelijkheden worden geschapen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Als het aan voorzitter G. Z. de Vos ligt, gaat de stichting Raad voor het Maat schappelijk Welzijn een periode van consolidatie tegemoet, In zijn functie van wethouder van Sociale zaken zei de h- ;r De Vos gisteren: „Na de snelle groei in de beginjaren van het bestaan van de Raad, komt heter nu op aan de zaak vast te prikken op enkele goede en noodzakelijke activiteiten". Hij noemde het werk voor de dien stencentra, het instituut van de sociale raadslieden en het echte wijkopbouw- werk. Volgens wethouder De Vos in de paar jaar dat de Raad voor het Maatschappelijk Welzijn nu bestaat steeds duidelijker gebleken, dat parti culiere organisaties op het gebied van het maatschappelijk werk in Botter dam bereid zijn samen iets te doen. ROTTERDAM, woensdag: - Twee le den van de fractie van de Boerenpar tij In de Rotterdamse gemeenteraad menen dat de directie van Nieuw Rot terdams Toneel het gooien van eieren na afloop van de voorstelling „De eenzame weg" op donderdag 23 okto ber bad kunnen en moeten voorko men. o.a. door de politie te waarschu- wen- Deze leden, de heren A. J. Swaep en A. Snoek herinneren er in schrifte lijke vragen aan b. en w, aan, dat bij de aanvang van de voorstelling de di rectie op de hoogte was van de voor genomen. actie van enkele bezoekers. „Is het college niet van mening dat reeds op dat tijdstip maatregelen had den moeten worden genomen, zodat met de acteurs ingrijpende maatrege len moesten nemen?", vroegen de BP-raadsleden Swaep en Snoek. Zij dringen er bij b. en w. op aan dat bij eventuele te verwachten moei lijkheden in de schouwburg de politie hiervan in kennis wordt gesteld. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. In verband mot de voorbereiding van de première van Dc Duivels van John Whiting, die zaterdagavond wordt ge bracht, gaat de voor vrijdagavond aangekondigde voorstelling van „Mijnheer gaat op jacht" van Fcydeau door het Nieuw Rotterdams Toneel met door. (Van onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, Leen van Os, de man die tijdens een groot aantal stakingen In de Rotterdamse vervoerswereld, de erkendo vakorga nisaties gehoond heeft, adviseert zijn leden nu zich bij de Nederlandse Bond van Vervocrspersoneel (N.V.V.) aan te sluiten, In een manifest gericht aan de Rot terdamse huurauto- en tax chauffeurs zegt Leen van Os, dat het N.V.V. m de veranderd# vakbondspohticke situatie z:ch in de etnjd voor het arbexiorsbe- Iang in de voorste rijen geplaatst heeft. Vroeger, aldus Leen van Os. moes ten wij het N.V.V. wakker maken, maar nu brengt de bij het N.V.V. aan gesloten N-B.V. zèli acties op gang. Bclangivjk vindt de heer Van Os ook, dat een prrnc pjeel standpunt van hem nu b.j verschillende acties wondt toegepast. Dat houdt ui dartn ot alleen de leden van een vakbond mogen meebeslissen over de goedkeuring van een C.A.O. maar alle in die bedrijfs tak werkzame arbeiders, georgani seerd of mot. Het advies van Leon van Os moet ook gezien worden in het licht van zijn meningsverschil met hot O VB waarmee hj tijdens de stakerig van hel Rotterdamse slcopbootpexsoneel hooglopende mewsigsvei-echillen kreeg en voor de Rotterdamse rechtbank uitdraaide op een boedelscheiding. Vooral veel taxichauffeurs zijn mg lid van dc2e door ex-chauffeur Paul B-rehm gelee de organisatie. "DOLS ALPEN is een zonderhnge kostganger pan de Heer. Dat vond ik vroeger al, toen hij de houten schoolbank met mij deelde. Hij was een super-spieker, een oproerkraaier, een spijbelaar en tot zijn achttiende jaar onbewust van de krachten die tn hem sluimerden. Later moet hij, tot gelufc van ztjn ouders die altijd met zijn lot bezig warentot het inzicht zijn gekomen dat hij nog iets anders kon dan schuirtsmarckeren. Hij is volgens zijn boezem-vriendgaan studeren. Ik ver nam dit jaren geleden op een reünie van oud-leerlingen, waar Bols, geheel overeenkomstig zijn levenspatroon, uitbtonk door afwezigheid. U zult zich waarschijnlijk afvragen waarom ik zo uit de school aan het klappen ben? Wel dat komt hierdoor. Bols is vanwege zijn studie - heel veel later dan zijn generatiegenoten eervol uit militaire dienst ontslagen. En Bols zou Bols niet zijn, wanneer ik daar met op een zeer originele ma nier van op de hoogte was gesteld. Van de inhoud van het a/ztoaai-kaart je, waarmee de postbode me gisteren verblijdde, laat ik u mee genieten: „Met vreugde en opluchting geven we kennis van de wedergeboorte van de nieuwe burger Bols Alpen. Ontlast van zijn groene {uiers en noodrantsoe nen, Waarin hij een langdurige en lijdzame draagtijd van 16 maanden bij zijn iuoeder-ouerstc not bracht. Hij vervulde zijn taak van uitste kende kankeraar. De nieuw-geboren ouwe stomp zal zijn kliniek gaan ver laten onder druk van sterren en stre pen. Hij deelt u mee, dat vanaf negen tien uur de zuigfp)jies constant ge vuld zal zijn met pils. Gelegenheid tot feliciteren: alle cafés op weg naar huis. Dat de kanonnen roesten tn vre de. P.S. Geen bloemen gaarne bier." Die Bols. Toch een zonderlinge kostganger van de Heer. Dit js een aardige. Laten wij anderen niet nabootsen. Laten wij onazelf vinden en onszelf zijn. want afgunst Is domheid en nabootsing zelfmoord, KLANTEN WINNEN Tt£ nieuwste methodiek voor klan- ±J ten-binding vindt men in de Ver enigde Staten. In levensmiddelenza ken wordt de klant niet alleen dia's van laat ik zeggen gebraden wild vertoond, maar verspreidt men bovendien de reuk van hot getoonde wild. Het een en ander gebeurt door middel van spuitbusjes, speciaal voor dit doel door de almachtige Ameri kaanse chemische industrie vervaar digd. Toch schijnt deze, moderne wer- vings- en verkoopmethoden zo lees ik by de adspirant-koopsters niet. aan te slaan. Daarvoor is de kunstma tige geur van het aangeboden voedsel in bereide toestand niet te weer staan. DAGBOEKSCHRIJ VER T\E Rotterdamse Raad voor Jeugd en Jongeren start op donderdag 6 november met ,.De Praetpleck" in de kelder van het bureau aan de Saftle- venstraat 40b, Het is de bedoeling .dat eens m de drie weken, altijd op don derdagavond, de kelder opengaat voor iedereen, die er wil discussiëren over jeugdproblemen, die op de Rotter damse jeugd betrekking hebben. ,De toegang tot „De Praetpleck" is vrijconsumpties worden tegen een billijke prijs geleverd. In de spjk- splinternieuwe „Raadskoerant" van de RRJJ zegt de redactie, dat „De Praet pleck een pk wordt, waarmee Rot terdam terdege rekening moet hou den". We wachten af. JJET gezichtje van deze jeugdige inwoner van West Kenia toont de eerste verschijnselen van lepra. Een ernstige huidziekte, die wordt ver oorzaakt door bacteriën en op zeer grote schaal voorkomt in de binnen landen van zuidelijk Afrika. De Neder landse Stichting voor Leprabestrij ding heeft sinds haar oprichting twee jaar geleden reeds een zestal dokters naar verschillende Zuid- af rikaarise gebieden gezonden om daar daadwerkelijk mee te helpen deze lepra te bestrijden. Waar het de medici echter in de verscheidene leprozerieën (behandelhuizen) aan ontbreekt, zijn röntgen kamers. Bij vele inlanders heeft de lepra de beenderen immers al zover aange past, dat chirurgisch moet worden ingegrepen. Voor deze röntgenkamers is geld nodig, veel geld. U'kunt daar ook uw steentje aan bijdragen. Zo: door zaterdag 1 november in de aula van de Van Oldenbameveldschoolaan het Afrikaanderplein in Rotterdam- Zuid een bazaar te bezoeken en u daar een driftig koper of koopster te tonen. De lepra-patiënten zullen u er erg dankbaar voor zijn. Geachte Dagboekschrijver, T)ïT is de eeuw van de wandelende dood. Deze conclusie zou men kunnen trekken uit wetenschappelijke onderzoekingen. Denk maar aan luchtvervuiling, Rotterdams waterver ontreiniging, afgekeurde vliegenvan gers, kankerverwekkende pindakaas wegens het (willens en wetens) ge bruiken van beschimmelde grondno- ten, ongelimiteerde verkoop van aspi rine (maagbloedingen), enfin, rycla- mate maakt u slank, denk bijvoorbeeld maar aan magere Hein. Maar alle rottigheid op een stokje. Afgelopen week zat ik aan het ontbijt een eitje te verorberen, dat naar rotte vis rook en smaakte, 'n Zouteloze grap, dacht u misschien, 'k Heb eens geïnformeerd. Op een verjaardag kreeg iemand eens een stukje cake geoffteerd en vroeg of misschien per ongeluk de goudvis was meegebakken. Ook vele anderen was reeds de gore smaak van eieren opgevallen. Van ze kere zijde vernam ik dat veel kippen met VISMEEL worden gevoerd. Ah jasses, misschien is dit dan voer voor de Warenwet, mijns inziens in ieder geval geen voer voor kippen. Indien bevoegde instanties kunnen en willen bevestigen dat er inderdaad vismeel gebruikt wordt, zou men dan de goedheid willen hebben i.p.v, het cijfer-s tempel, zoals men op de eieren placht aan te brengen, de afbeelding van een vis te drukken; waarschijn lijk worden er dan ook minder toma ten en eieren mee naar de schouw burg genomen, Denjer crirolmops met suiker, uh, warenwet, a.u.b. de ware wet. Geef anders m'n portie maar aan fik kie G. Schopf, Van Oosterzeestraat 22a, //- Rotterdam (Geachte briefschrijver, zover ik voor U heb kunnen na gaan, is de hoeveelheid vismeel die de kippen door hun voer krijgen te ge ring om de smaak van een ei te beder ven. Wat wel mogelijk is, is dat de kip, met wier eieren U geconfronteerd ben een te groot portie garnalen heeft verorberd, tiet komt namelijk vaak voor dat kippen gevoerd worden met garnalen, tiooral wanneer de vangst uitzonderlijk^ goed is. Schadelijk voor de gezondheid is ro'u ei aldus een woordvoerder van de Keuringsdienst van Waren nietdagboekschrijver). (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag In het museum Boymans-Van Bcuningcn wordt zaterdag 1 november een ten toonstelling geopend van kunstwerk in glas van Erwin Elsch, Sam Her man, Hcrvey Littleton en Manvin Ll- pofsky. Tijdens de opening (aanvang: 15.30 uur) wordt in de aula de film „Glas" van Ilaanstra vertoond alsmede een reportage over Erwin Elsch. De tentoonstelling blijft tot en met 30 november in Bcymans. De schilder- cn tekenclub „Rotter dam" exposeert van 8 tot en met 21 no vember werk van leden in het wijk- •huis „Het Oude Noorden", le Pijnac- kerstraat 102106. Ronald v.d. Kamp (bioloog) opent vrijdagavond om half negen in de kunstzaal „Zuid" aan het Zuidplein een tentoonstelling van werk van At- man (Ad Timmermans), Tot en met 24 november. Schilderijen, tekeningen en grafiek van Jaap HiUemus tenslotte, zijn van 1 tot en met 24 november te bezichti gen in de tentoonstellingszaal van De Doelen. Kruisplein 40. Dc opening van deze tentoonstelling geschiedt vrijdag avond 3» oktober te 21.00 uur (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. In afwachting van de invoering van stempelautomaten, zal met ingang van maandag 3 november op de tramlijnen 2 en 12 weer dienst worden gedaan door conducteurs. Tot nog toe is er op deze ltfnen niet eenmansbediening gewerkt. Toenemende drukte is er onder meer de oor «sak van geweest, dat het systeem van eenm.nsbediening op deze diensten niet lr.> .xer gehandhaafd kon worden. Door de invoering van stempelautomaten op de lijnen 4 en 5 is de RET wat ruimer in de conduc teurs komen te zitten, waardoor de bediening op lijn 2 en. 12 weer door twee man kan worden uitgevoerd. Lijn 2 zal met ingang van 3 novem ber van maandag to ten met vrijdag met tweeansbediening rijden, over dag tot kwart over acht 's avonds op doordeweekse dagen en op zaterdag de gehele dag, dus ook 's avonds. Op ae overige tijden wordt op lijn 2 de eenmansbedlening ehandhaafd. Lijn 12, die alleen tijdens de spitsu- ren rijdt, zal van maandag tot en met vrijdag met tweemansbediening wor den geëxploiteerd. De „Stadiontrams" blijven als een- manswagens rijden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1