AR-jeugd dreigt met partij te breken m PPR VRAAG D'66 VOOR PROGRESSIEVE CONCENTRATIE Bergen Frans zout verdwijnen in Rijn I m. Pastoor van H. Hartkerk vraagt om vergeving V ierhonderd auto's namen deel aan Witte Bedjes Rally ,Boon' Sillevis KLM-vlieger van het eerste uur N.O.-polder voert acties voor behoud Kuinderbos Zware storm in Zweden: 4 doden Sem Davids overleden Kloos: „Zonder concentratie geen kans op vernieuwing" DRS. VAN HAAREN: 'SCHANDE WAT ZE DOEN' Onmisbaar Intern Lijk onbekende man aangespoeld pag. 4 - maandag 3 november 1969 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, maandag. De ARJOS-raad, liet Hoogste college van de afdeling Antirevolutionaire Jongeren Studieclubs heeft zaterdag in Zwolle in een resolutie verklaard ..een exclugief blok van KVP, CHU en ARP als ongewenst van de hand te wijzen.*' De ARJOS-raad sprak zich ook uit tegen wat voorzitter A. dc Boer noemde „demonstraties die een eigen effect krijgen" zoals het gezamenlijk optreden van de drie confessionele fractievoorzit ters onlangs in Dronten. ~\70RIGE WEEK ïs weer één van de v KLM-vltegers van het eerste uur overleden: Leendert („Boon") Sillevis. Sinds zijn afscheid van de KLM in '61 woonde de 74 jaar geworden oud-ge zagvoerder in Woubrugge. Zoals de meeste piloten van de KLMr die voor al in. de vooroorlogse jaren met de Fokker-machines furore maakten, be gon Sillevis z'n. loopbaan ook als mili tair vlieger in 1917. Een jaar later be haalde hij z'n internationaal brevet en in '22 trad hij in dienst van de KLM. Op de Amsterdam-Londen-lijn vloog „Boon" Sillevis In die eerste jaren ook nog in de open De Havilland-toestel- len. Voor het oversteken van Het Ka naal tussen Calais en Dover was een kompas van groot belang. Om afwij kingen van dit instrument door tril lingen zo veel mogelijk te voorkomen, werd het kompas in een bakje gelegd, dat was opgevuld met paardehaar. Sillevis maakte in '31 z'n eerste vlucht op de lijn Amsterdam-Batavia, een route die hij daarna nog 67 keer zou vliegen. Behalve, dat hij 'n zeer bekwaam vlieger was, beschikte hij ook over een grote technische kennis. De KLM maakte daarvan graag ge bruik en vóór 1940 werd er door Fok ker en de KLM van zijn adviezen veel gebruik gemaakt. In. '49 hij had toen als 53-jarige piloot ruim 17.000 vlieguren gemaakt stapte hij voorgoed uit de cockpit. Tot aan zijn pensioen was hij hoofd van de afdeling Intern Transport. H. P. MULDER (Van onze oorrespondent) ZWOLLE, maandag. De Noord oostpolder heeft de strijd aangebon den met minister Schut met als inzet de bestemming van het Kuinderbos- De strijd van de polderbewoners zal in belangrijke mate door de jeugd worden gevoerd. Zaterdagavond tij dens een door 2000 personen bezochte hearing in de sporthal te Emmeloord kondigden zij aan, dat er in januari, wanneer het Kuinderbos in de Twee de Kamer ter sproke komt, op z'n minst 5000 scholieren uit de polder per hfomfiels naar Den Haag zullen trekken. Een andere actie van. de polder- jeugd vindt op 22 november plaats. Verwacht wordt, dat er die dag zo'n 11.000 jongeren de twaalf kilometer van Emmeloord maar het Kuinderbos gain wandelen. Verschillende leden van de Tweede Kamer, hebben toege zegd te komen. Ook de ministers Schut en Klompé zijn uitgenodigd. De gemeenteraad van Noordoostpol der heeft in een brief aan de leden van. de Tweede Kamer haar bezwaren tegen de nota-Schut bekend gemaakt. In een memorandum wordt gewezen op de agrarische belangen die ge schaad zullen worden door aanleg van het oefenterrein; op de unieke natuur historische waarden van het Kuinder bos en het verlies van recreatieve mo gelijkheden. De daar opnieuw bevestigde samen uit samen thuis slagzin achtte de raad in strijd met de openheid die hij van de confessionele partijen verlangt. Een afwijzing van een exclusieve ge meenschappelijkheid veronderstelt van VP, CHU en ARP, volgens de resolutie, een zodanig optreden „dat niet door eigen handelwijze de ge wenste openheid wordt geblokkeerd." In de tegenwoordige omstandighe den is de ARJOS dan ook tegen het streven naar een brede christelijke volkspartij. De ARJOS-raad zal zijn vertrouwen in de ARP opzeggen „in dien het in de nabije toekomst onver hoopt met medewerking van dc ARP toch die kant uitgaat". Volgens de ARJOS-resolutie is het noodzakelijk dat de drie grote confes sionele partijen over de uitvoering van hun programma voor de verkie zingen van 1971 overleg voeren met partijen waarvan een gelijke gezind heid verwacht mag worden. De AR-jongeren spraken zich zater dag uit voor overleg met de PvdA, D'66 en de PPR (vóór het najaar van 1970). Over de VVD spreekt de reso lutie zich niet uit, maar de AJRJOS heeft, zob leek uit de discussie, niet aan de liberalen gedacht omdat uit voering van een programma dat is ge baseerd op de rapporten van de Acht tien met de WD „ondenkbaar is" De ARJOS-resolutie spreekt zich ook uit over de KVP die blijkens een mededeling van haar dagelijks be stuur de komende vijf jaar niet meer wil discussiëren over de confessionele grondslag van de partij. Volgens de ARJOS-resolutie heeft het convent van de ARP ra mei 1968 „terecht ge steld dat er, voordat een mogelijke sa menwerking haar beslag kan krijgen, overeenstemming moet bestaan over uitgangspunt, programma en uitvoe ring". „De opvatting van de KVP dat grondslag de eerste jaren niet ter dis cussie moet worden gesteld vindt de raad irreeël" aldus de resolutie. Men koos deze formulering nadat tijdens de discussie in Zwolle uit de vergade ring bezwaar was gemaakt tegen de kwalificatie „onwaarachtig" waarvan in de concept-resolutie was gesproken. De resolutie werd op voorstel van de vergadering als volgt uitgebreid: „Gezien dit standpunt van de KVP zat bij mogelijke vormen van samenwer king ook ten aanzien van program matische overeenstemming de nodige waakzaamheid in acht moeten worden genomen". ARJOS-voorzitter De Boer, die lid is van het AKP-bestuur, zei later dat een gewaarschuwde partij voor twee telt. Hij wilde wel vertrouwen hebben in de KVP, maar hij had moeite, zoals hij zei, met wat hij noemde randver schijnselen als het Democratisch Cen trum Nederland, dat het confessiona- lisme verwerpt en toch in de KVP blijft, In zijn openingsrede zei de heer De Boer dat het bij de samenwerking tussen de drie christelijke partijen zijns inziens veeleer moet gaan om politieke dan om organisatorische sa menwerking. De ARJOS-voorzitter zei zich te kunnen verenigingen met de brief van de 69 verontruste Anti-Re volutionairen die zich jongstleden za terdag ook tegen een exclusief confes sioneel blok hebben gekeerd. Hij noemde de brief „een sterke sti mulans ten goede", omdat hij ook door talrijke nlet-radicalen is onder tekend. „Ik heb met plezier gemerkt dat er meer mensen zijn die een be duchtheid hebben voor een verder sa mengaan in deze richting", aldus de heer De Boer, De leiding van de ARP heeft zich tot dusverre ervan onthouden com mentaar op de brief van de 69 te leve ren. Bij Marcanti in Amsterdam startten gisteren twee oude Fords als eerste van meer dan vierhonderd auto s die de dertiende Witte Bedjes Rally reden. Algemeen winnaar werd het echtpaar Wim en Thea Wellinghof. Uit handen van organisator T. de Jager kon Dagboekanier 'savonds de opbrengst van de rally, f 14,189,96, in ontvangst nemen. (Van onze Haagse redactie) DEN" HAAG, maandag. De voorzitter van de PPR, de heer Erik Jurgens, heeft zaterdag op het congres van zijn partij in Venlo D'66 aangespoord zich te bekennen tot de progressieve concentratie om „de twijfelaars bij de confessionelen" over de streep te halen. „D'66 speelt nog KVP, zy bindt zich aan niets en niemand on vergenoegt zich nog met puinruimen terwijl het oude bestel afbrokkelt," aldus de heer Jurgens. D'08 moet volgens de voorzitter van de PPR nu toekomen aan een begin ven de opbouw van nieuwe politieke verhoudingen, „waaraan in da werk groep progressief akkoord al wordt gewerkt". De heer Jurgens stelde vervolgens aan D'OG fractievoorzitter H. van Mierlo en aan diens partijbestuur een gewetensvraag: „Jullie weten dat er binnen de christelijke partijen diep gaande twijfels bestaan over de toe laatbaarheid van ©en Nederlandse CDU; dat zeer vele confessionele kie zers veel liever op een progressieve STOCKHOLM, maandag (DPA, AP) Een zware storm die zaterdag nacht met snelheden rond 125 kilome ter per uur over midden- en zuid- Zweden raasde, heeft vier levens geëist. Vele mensen raakten zwaar ge wond. De materiële schade Is zeer groot. Daken werden van de huizen ge rukt, bomen werden ontworteld en ra men werden ingedrukt. Vele schepen kwamen in moeilijkheden. Grote delen van Stockholm en andere kleinere plaatsen zaten urenlang zonder stroom en telefoon. Het opruimingswerk is in volle gang. Meteorologen verwachten een nieuwe storm die even hevig zal zijn als zijn voorganger. Dank zij het feit, dat het publiek door de meteoro logen vroegtijdig was gewaarschuwd, is het aantal doden ten gevolge van de storm beperkt gebleven. De politie heeft iedereen geadviseerd binnen te blijven. AMSTERDAM, maandag Te Castrtcum is eind vorige week ptotse- Ilng overleden xnr Scm Davids, redac teur van de Groene Amsterdammer. Hij is 72 Jaar oud geworden. Sem Davids werd in 1897 te Am sterdam geboren. Hij was van augus tus 1922 tot september 1924 verbonden aan de redactie van Het Vaderland in Den Haag on daarna tot mei 1940 aan De Telegraaf In Amsterdam, aanvan kelijk als stenograaf, een functie, die hij wist te combineren met zijn studie in de rechten aan de Gemeenteuniver- siteit van Amsterdam. In de oorlog was hü ondergedoken in Grauw. Na de bevrijding werd hij verbonden aan de redactie van de Groene Amsterdammer, een werk kring, die hij tot de dag van zijn dood heeft kunnen volhouden. VENLO, maandag (ANP). NVV-voorzitter Kloos heeft za terdag op het congres van de PPR gezegd de kans op het tot stand komen van een progressie ve concentratie klein te achten zolang dc PSP niet uiteen geval len Is in een constructieve en een dogmatische sector ett D'66 het voorwendsel hanteert dat er eerst een ontploffing in de tegenwoor dige partijen moet plaatsvinden. „Men hoeft niet de illusie te koesteren dat in de politieke ver houdingen van dit moment we zenlijke veranderingen zulten ontstaan, zolang die concentratie snlct een feit la", zei de heer Kloos. „Wie prijs stelt op een progres sieve concentratie doet er dom aan op voorhand de confessionele partyen als mogeRJke partners uit tc sluiten cn hen zonder meer In le delen bU het andere kamp*', stelde CNV-secretaris Dc Graaf op het congres. „Ons aller belang vergt juist dat we proberen ook de confes sionele partijen in een bundeling van progtessJeven te betrekken, vooral nu dL plannen voor een PAK tot mislukking lijken ge doemd". HULST. De 29-jarige Belgische mevrouw A. H. R. G. Callens-Baes uit Maransart en het 5-jarige meisje A. S. Arens uit Lokeren eveneens uit België zijn zaterdagavond om het leven gekomen bij een botsing op de weg van Hulst naar Axel in Zeeuws-Vlaanderen, waarbij twee Belgische auto's betrokken waren. Zeven andere inzittenden werden gewond, van wie twee zeer ernstig. Het ongeluk ontstond toen de be stuurder van een van de auto's op de voorrangskruising geen voorrang verleend zou hebben. ZUTFEN. Zaterdagmiddag is in een ziekenhuis te Zutfen de 21-jarige B. Winkeldam overleden aan de gevol gen van een verkeersongeval op 17 oktober. VENLO. - In Venlo is de 23-jarige H. Stolte uit Dusseldorp zaterdag middag vlak bij de Duitse grens omgekomen, toen hij de macht ovor het stuur verloor en tegen een boom reed. WEERT. Op de Geuzendijk Weert kwamen zondagmiddag twee personenauto's in botsing. Het 10- jarlg dochtertje van de familie Bergmans uit Budel werd zo ernstig gewond dat zij kort na de botsing overleed. HET 3s een schande wat de Fransen, met dc Rijn doen", zei vorige week drs. F. W. J. van Haaren (61) op een internationaal congres in de RAI te Amsterdam. Drs Van Haaren is hoofd van het labora torium van de Amsterdamse Gemeentewaterleidingen. Nu, op zijn kantoor in het duinge bied bij Heemstede, verduide lijkt hij: „Waar het om gaat is dat de Fransen, bij de winning van kali in de Elzas, hele ber gen keukenzout in de Rijn gooien. Ze maken zich eraf, via de weg van de minste weer stand. Je kunt dat overtollig zout wel opslaan ook. In ieder geval, het hoort niet in de Rijn thuis". Het (oplopende) zoutgehalte in de Rijn komt voor veertig procent op rekening van de Franse kaUmijnen, de rest is afkomstig van Duitse ko lenmijnen en industrieën. „Maar bij de Duitse mijnen ligt het anders," meent drs. Van Haaren. „Die moeten nu eenmaal drooggepompt worden en daarbij komt ook zout uit de grond mee naar boven. De grote boosdoeners blijven voor mij de Fransen. Destijds dat was in de herfst van 1956 hebben ze gezegd, o, jullie hebben de Rijn nodig voor het drinkwater, nu, we zullen aardig voor jullie zijn. Als de waterafvoer van de Rijn gering ts (zoals nu dus;, dan zullen wij er minder zout in stoppen. Wordt de afvoer groter, dan doen wij er weer wat meer in. En daar zit nu precies voor ons (en dan bedoel ik niet alleen Amsterdam, maar heel westelijk Nederland) het addertje in." „Want wat krijg je? Bij een lage waterstand lozen ze in de Elzas dan wel minder zout (we merken dat nu ook wel), maar wat helpt dat als de rest dan maar gewoon doorgaat met het spuien van zout. Maar daar komt iets bij wat voor ons nóg erger is. Als de Rijn veel water heeft, dan haasten de Fransen zich dus om meer zout te lozen. Het gevolg? Zij ontnemen ons de mogelijkheid om, als er in een bepaalde periode veel fris water van boven komt, ook veel fris water in te slaan, We blijven, op die manier met een hoog zoutgehalte zitten." „Op het ogenblik is dat, als Am sterdam het water bij Jutphaas aan de Rijn onttrekt, 300 mlg per liter. Daar kunnen wij, voordat het drink water uit dc kraan komt, nog wel iets aan doen. Amsterdam weet het momenteel in zijn drinkwater tot 120 mlg te drukken. Maar denk eens aan de land- en tuinbouw. Die zit er veel slechter voor." door GOS5E WOUDSMA DRS. VAN HAAREN ...Zoutbergeri VAN HAAREN en met hem ir. C. van der Veen (46), direc teur van de Amsterdamse Gemecn- tewaterleidingen, verhelen niet dat èn Amsterdam èn Den Haag er met hun drinkwater in het westen van het land relatief gunstig voor staan, omdat zij in de duingebieden waar zij het rivierwater infiltreren over een behoorlijke buffervoorraad be schikken. Rotterdam, en Dordrecht nog meer, zitten veel krapper. Ir, Van der Veen: „We hebben het nu over dat zoutgehalte in de Rijn, maar daar gaat het niet alleen om. Dat gehalte is voor ons ook een indi cator. Als er veel zout in het Rijn water zit, dan kun je ook wel reke nen op veel andere verontreinigende stoffen. Over de hele linie wordt het Rijnwater slechter. Of anders ge zegd: als je het probleem van het zout oplost (en we zitten daarmee), dan ben je er nog niet. Er is méér met de Rijn aan de hand." Kunt u een voorbeeld geven? Jr. Van der Veen: „Het IdinM alle maal niet zo prettig, maar laten we nu eens stellen: midden in de nacht komen, ergens op de Rijn, twee schepen met elkaar in aanvaring. Ze zijn geladen met, weet ik, wat voor riskante chemische stoffen. Die ko men in de Rijn terecht, Hoe kom je dat aan de weet? Als je het nu eens niet weer... Kijk, als het bij Bazel gebeurt hebben we nog een paar weken de tijd om het te horen. Een mogelijkheid van alarm zit ook in de vissterfte." „Met het Endosulfan bv, in juni ran dit jaar. Als de vis doodgaat, dan ziê je dat. Dan weet je dat er iets mis is. Maar wat zie jc nu in het water van giftige stoffen zelf...? De vissen zijn onze vrienden, heus. Nu is het wel zover dat wij over tedere olievlek op de Rijn worden geïnfor meerd, maar dan nóg blijven er risi co's." T~\E stryd is, aldus it*. Van der Veen, •*-' gericht tegen élke verontreini ging van de Rijn, dc rivier die voor de Nederlandse drinkwatervoorzie ning onmisbaar is. En het venijn zit in de staart (van de Rijn), zeggen de heren van Amsterdams Waterleidin gen en ze zijn voor tweederde van het drinkwater op die Rijn aangewe zen. „We moeten er naar toe," zegt ir. Van der Veen, „dat er bij Iedere stad en iedere fabriek langs de Rijn een mannetje staat dat de bevoegd heid heeft om te zeggen: En nu stop! Nu is het genoeg! Zolang dat niet het geval is blijft de positie van Ne derland erg kwetsbaar. Wat de Jor- daan voor Israël is, is de Rijn voor ons. In Israël is men doodsbang dat de vijand lets met die Jorclaan zal uithalen, bij ons zit die vijand in de verontreiniging van de Rijn," Amsterdam haalt normBal 150.000 m3 water uit de Rijn, per dag. Voor twee drie maanden gaat 't het duingebied bij Zandvoort en Heem stede in, voor een biologische zuive ring. Pas daarna ondergaat dit „be legen" rivierwater z'n gewone zuive ring. Een veilige weg, met voor Am sterdam en Den Haag in dat duin de mogelijkheid om te mixen met water dat daar al in de grond zit. Of an ders geformuleerd: zij hebben de tijd en do ruimte om van slecht rivier water aanvaardbaar drinkwater tc maken. Zo legt drs. Van Haaren, omringd door grafieken over het Rijnwater en voortdurend rapporten indienen de over hoe het er met dat water voor staat, dat uit En hij voegt daaraan toe: „Rotterdam heeft ónze mogelijkheden niet. Dat zit krapper, is directer van de Rijn afhankelijk. Het Rotterdamse drinkwater is niet lekker, nee, maar dat ze daar dat ri vierwater nog zó weten te zuiveren dat je er niet 2lek van wordt, dat is knap," TNMIDDELS heeft Amsterdam, na het alarm over de verontreiniging van de Rijn van vorige week, het in laten van water bij Jutphaas beperkt tot 100.090 m3 per dag. Ir. Van der Veen: „We hebben altijd wel een voorraad voor twee 4 drie maanden, maar daar teren wij nu op in. Als het Rijnwater zo blijft als nu (maar wie zal het zeggen? Het kan ook korter zijn), dan zou het kunnen ge beuren dat we tot half december aan deze situatie vastzitten. Waarom het dan beter wordt?" „We hebben, als bedrijf, onze prognoses. Daar komen we aan via een bureau in Bern dat de afvoer- hoeveelheden van de Rijn voorspelt. Gaat het inderdaad beter, dan laten we méér dan normaal in, om de buf fer weer op peil te brengen. Maar blijft het zo als nu (dat zou extreem zijn), dan nóg heeft Amsterdam een maand voorraad." Intussen zijn de ervaringen van dit jaar wel verontrustend. Bij Am sterdamse Waterleidingen windt men daar geen doekjes om. Sinds 1957 gebruikt Amsterdam Rijnwater. De verontreiniging,van de Rijn heeft or dit jaar (de Endosulfan) voor het eerst toe geleid, dot de inlaat bij Jutphaas gesloten moest worden, voor veertien dagen. Nu is het voor het ec-rst dat de toevoer moet wor den afgeremd, alwéér vanwege de 'vuiligheid. Ir. Van der Veen: „Een buffer is mooi, maar je kunt niet blijven aan passen, aan een slechte kwaliteit, Dan heeft een buffer geen zin meer." En drs. Van Haaren, verant woordelijk voor de analyses, voegt daaraan toe: „Je zult de bron, de Rijn zélf, moeten aanpakken. Daar vecht ik al twintig jaar voor. En waar kijk ik tegenaan? Tegen die bergen zout in de Elzas. Daar heb ik tóén al rapport over uitgebracht." samenwerking zouden stemmen dan Op die Nederlandse CDtJ." Het meedoen van D'66 aan de sa menwerking „zou dc laaiste druppel kunnen zijn om de twijfelaars bij de confessionelen le doen kiezen voor het progressieve Rkkoord." De heer Jur gens meent dat PvdA, PPR en D'66 samen de confessionelen voor ontplof fing rijp kunnen maken „omdat hun enige andere keus de WD blijft"' Geeu hoop Maak duidelijk waar u staat, aldus de PPR-voorzitter aan het adres van D'66, „maak duidelijk dat het u om méér gaat dan om partijvernleuwing en staatsrechtelijke vernieuwing. Geef de confessionelen geen hoop dat u het straks nog wel met hen op een ak koordje zult gooien. Hoe langer u zich Isoleert hoe groter de vervreemding tussen u en uw potentiële geestver wanten," zei de heer Jurgen. De heer Jurgens zei nog steeds te getoven In de progressieve samenwer king. „Ik geloof dat het antwoord op de vraag: al of niet progressief sa menwerken, veel eerder tot dc even tuele ontploffing zou leiden dan het zich afzijdig opstellen en je winst op strijken." Binnen de PvdA ts die vra* aldus de PPR-voorzitter. tot toetssteen van interne vernJeuwingsgezindheid ge maakt. ..Wij moeten erkennen: als vier en twintig jaar oude partij Is de PvdA bezig deze toets, zij het hier en daar moeizaam verbazend goed te doorstaan en blijkt bereid tot een open samenwerking van progressie ven. Deze PvdA is al heel wat anders dan die van drie jaar geleden." Over de KVP, ARP en CHU zei de heer Jurgens: „Geen van hen durft op het ogenblik een echte progressieve samenwerking aan. De ARP maakt aanstalten maar durft zich ntet te Ont trekken aan dc omarming van KVP en CHU." In Zondagsprcck (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, maandag. „Ik be treur hetgeen in deze kerk gebeurd is, voorzover daardoor mensen in hun oprechte religieuze gevoelens zijn gekwetst, in verwarring ge bracht of zelfs zUd ontredderd". I)lt verklaarde gistermorgen in zijn Zondagse predikatie pastoor H. J, Wortmann van dc kerk van liet Al lerheiligste Hart In de Vondelkcrk de kerk, die tten dagen geleden gebruikt werd voor de huldiging van de schrijver Gerard Komclls van het Revc. Pastoor Wortmann heeft de afgelopen anderhalve week 145 brieven gekre gen, waarvan 102 afkeurend over het beschikbaar stellen van de kerk. Sommige waren ronduit beledigend van aard, evenals telefoontjes die de pastoor heeft gekregen. De priester zei, bereid te zijn vergeving te vra gen voor „het aandeel van uw ver driet waarvoor ik verantwoordelijk ben". „Ik keur heus niet alles goed wat hier in deze kerk is gezegd en gedaan die avond", aldus de pastoor. An derzijds was hij „nog steeds blij dat honderdduizenden een kerk hebben ervaren die haar moederhart ruim opendeed voor Gods kinderen". Aan het slot van zijn preek zei de pastoor, dat hij te zijnertijd, als or behoefte aan is, deskundigen zal aantrekken om een onderzoek m te stellen naar bijv. de vraag of de kerk alleen maar een huis van ge bed is of ook voor andere doelein den kan worden gebruikt. De oproep ran een viertal „verontrus te katholieken" uit Amsterdam, on der wie twee priesters, in de Volks krant om zaterdag en zondag 1 en 2 november in dc Begijnhofkapel door stil gebed eerherstel te doen voor de Van het Reve-uitzending, heeft tot een merkbaar drukker be zoek aan deze kapel geleld. Zater dag waren er al meer bezoekers dan gewoonlijk en gisteren was de hoogmis druk bezocht, al-dus een mededeling van kapelaan Meers hoek van de Allerheiligste Hart kerk. ■s GRAVENZANDE, maandag. Op het strand, ter hoogte van 's Gra- venzande Is zondagmorgen het stoffe lijk overschot van een onbekende man aangespoeld. De rijkspolitie heeft van morgen meegedeeld dat het lichaam vermoedelijk enkele weken in het wa ter heeft gelegen, waardoor Identifica tie wordt bemoeilijkt. PAPENDRECHT, De driejarige Peter Romijn uit Papendrecht is za terdagmiddag in een singel in zijn woonplaats verdronken. Het kind was met een vriendje bij het water aan het spelen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1