Nederland nog sober op steeds BENELUXFLAT OMHOOG M DOMINEE VOOR DE VECHT VREDE SCHIEDAM De strijd rond de korven Vrouw rijdt 5 geparkeerde auto's aan Herfst dreigt competitie bij de amateurs te verstoren SCHIEDAM Alcoholgebruik in 1968 GAWINA St. Nicolaas- mars van de Trekvogels GEEN KRANT I ONTVANGEN? I Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 MAAR WE LOPEN WEL SNEL DEZE ACHTERSTAND IN! Vergadering van de winkeliersvereniging over de Hoogstraat Orplieiis-concert in Groenoord In Passage: S.F. Schiedam moeizaam van start gegaan Paard centraal op expositie in Barendrecht Klaverjasconcours Singelkwartier Blikseminslag in bovenleiding tram Brandweerauto in botsing op weg naar brand Winkelsluitingen in H .I.-Ambacht Verhoeff- BOKHORST donderdag 13 november lS6§"-*5;; ADVERTENTIE ^roduce Orgel cn leraar inéén DOOR INGEBOUWDE CASSETTE INGENIEUZE EXTRA'S o.a. m tES OP DE BAND Cursus van Joop Walvis. CASSETTE BAND voor opname en weergave van door Uzelf gespeelde muziek. 0 RH.VTHME BAND met wals, foxtrot, mars, Zuid- amerlkaanse rhyth men ter bege leiding van Uw eigen orgelspel, A Dynamische microfoon voor opname van 'gesproken woord en zang. Volmaakte hifi-weergavc door 2 concert luidsprekers Aansluiting voor koptelefoon om ongestoord te studeren •Goud -opgcdampte contacten Slechts 91 cm breed Sili cium transistoren. Geheel compleet 2295.- of desgewenst 4-0 gfd. per maand. Ook in HUL) R met recht van KOOP, Diverse merken en modetlen v.a. 1095.» Vraag inlichtingen cn folders bij Dagelijks geopend van 8.30 tot 13.00 u., vrijdagavond tot 9 u. Westersingel 42-44, Rotterdam telefoon (010)136400,8 lijnen (Van ceu onzer verslaggevers) SCHIEDAM De traditionele St. Nicolaas-wandelmars wordt door de Schiedamse wandclsportvereniging De Trekvogels weer voor do 22e maal ge houden op zaterdag 22 en zondag 23 november. Met als verzamelpunt de Korenbeurs aan de Dam. Hoewel de novembermaand niet de meest geëigende tijd is voor wandel- marsen, heeft deze St. Nicolaasmars zich altijd mogen verheugen op een grote deelname. Ook nu weer komen uit heel Nederland de aanmeldingen binnen, zodat het een „nationaal" eve nement is geworden. Vorig jaar, door de deelname van een aantal Belgen, zelfs met een internationaal tintje. Deelname staat open voor een leder boven de 8 jaar, zowel individuclen als groepen. De stort is zaterdag om 14 urm voor de lopers op dc 8, 12 of 20 km, terwijl de „zware jongens" van de 35 km al om 11 uur vertrekken. Op zondag vertrekken de lange-afstan- ders reeds om 9-30 uur, de andere tus sen 10 en 11 uur. Inschrijving kan geschieden in de Beurs en wel zaterdag vanaf 11 uur en zondag vanaf 9 uur. Er zal voor muziek worden gezorgd, zowel in de Beurs als daarbuiten. Uiteraard zullen St. Nicolaas cn Zwarte Piet aanwezig zijn, o.a. voor het ultrijken van. de be loningen, individueel en ook groeps- en extra-prijzen. SCHIEDAM Geboren: Marines J. C. z, v. C. de Boer en J, W, Luthart. Maria E, d. v. 3. J, Jonas en A. T. L, Alberts. Overleden: J. W. Veenman, 91 jr. wea. G. van den Tempel. L Smit, 74 jr. echtg. C, Blom, M. Kortleven, 50 jr. echtg. A. üe Winter. Abonnees buiten Rotter- dam, Schiedam, kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. c (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Eens te meer blijkt dat Nederland een van de matigste landen ter wereld is, voor wat betreft het alcoholge bruik", zo me'VU. blijmoedig de Stichting Centraal Gedistilleerd- bureau, dat te Schiedam is geves tigd. Doch in het communiqué staat er niet bij, dat Nederland aardig bezig is deze „achter stand" in te lopen! Het Productschap voor Gedistilleer de Dranken heeft ook voor 1968 in binnen- en buitenland zo betrouwbaar mogelijke statistiekcyfcrs verzameld over de consumptie van de verschil lende soorten alcoholhoudende dran ken, gedistilleerd, bier en wijn. Om een vergelijk te kunnen maken zyn de hoeveelheden omgewerkt tot één hoe veelheid uitgedrukt in liters ad WO alcohol. De tabel is overigens beperkt tot 38 landen, en daarbij ontbreekt bv. jammer genoeg Rusland. In deze rij van 38 landen staat Ne derland op de 28ste plaats met een verbruik van 4,6 liter pure alcohol per jaar per hoofd van de bevolking. Dat is inderdaad niet veel vergeleken bij Frankrijk dat met 18 liter (t) trots op de eerste plaats prijkt. Doch nog altijd 2$ maal zo veel als Israël en Cuba, die met maar 1,8 liter de laatste plaats in de rij delen. Do landen waar het meest gedron ken wordt zijn na Frankrijk 2 Italië (14 1), 3 Portugal (12 1). 4 Spanje (11,9 1), 5 "West-Duitsland (II 1), 6 Argentinië (ca 11,1 l), 7 Zwitserland (10,3 1), 8 Luxemburg (9,5 1) en 10 Hongarije (81). Koplopers Het opmerkelijke is echter dat het overwegend de „wijndrlnkenöc lau den" zijn, die hoog staan genoteerd In deze totaal-lijst. De koplopers in het gedistilleerd- en bierverbrnik zijn aanmerkelijk minder sterk vertegen woordigd in deze top-tien. Opvallend ook dat, afgezien van Frankrijk, Spanje en in mindere mate Luxem burg, wijndrinkers geen grote gebrui kers zijn van bier of gedistilleerd. Wat het wijnverbruik betreft s:.\at Nederland met maar 4,31 liter per hoofd zéér bescheiden op de 26e plaats. Dat is niets vergeleken bij Frankrijk met 113 liter wijn per jaar per hoofd. Daarop volgen Italië met 118 liter en Portugal met 92,3 liter, die ook de totaal-lijst aanvoeren. Daarna 4 Argentinië (87,5 1), 5 Spanje (62,1 1), 6 Chili (48,9 1), 7 Zwitserland (ca. 40 I), 8 Hongarije (37,5 I), 9 Grieken land (37 1) en 10 Luxemburg (351). Bij gedistilleerd een ander beeld. Hier staat Nederland op de 16e plaats met 1.76 liter alcohol, omgerekend tot 100 percent per jaar per hoofd. Dat is maar iets meer dan de helft van de 3,3 liter die in Polen per hoofd wordt geconsumeerd. Verder: 2 Ver. Staten (2,82 1), 3 Spanje (2,8 1), 4 Cy prus (2,60 1), 5 Joegoslavië (ca. 2,6 1), 6 West-Duitsland (2,59 1), 7 Zweden (2,55 I), 8 Frankrijk (ca, 2,5 1), 9 Ca nada (2,26 1) en 10 Oost-Duitsland (2,12 1). Wat bier betreft staat Nederland op dc 17e plaats met een gebruik van 45,37 liter per jaar per hoofd. Dat is maar een kwart van wat de Belgen per jaar aan pinten vatten, n.I. 140 li ter! De volgorde van de top-tien is hier 2 Tsjechoslowakije (132,8 1), 3 West-Duitsland (129,42 1), 4 Luxem burg (116,1 D 5 Australië (113,1 1), 6 Niemv-Zeeland (110,4 1), 7 Oostenrijk (97,4 1), 8 Engeland (92 1), 9 Dene marken (91,47 d en 10 Oost-Duitsland (84,5 1). Sober In dit rijtje van 38 landen valt Ne derland. dus in geen van de catego rieën te prijzen. Een sober land, netjes op de 28e plaats. Maar nu! Eén jaar eerder, over 1967, stond Nederland op de 30e plaats en het verbruik was toen maar 3,9 liter per hoofd per jaar! We dringen dus al aardig op naar de top. In. dat jaar 1967 stond bij het wijn- verbruik Nederland niet op de 26e plaats met 4,31 liter, doch op de 31e met 3,49 liter. Bij het gedistilleerd zijn we opgerukt naar de 19e plaats en 1,44 liter naar de 16e met 1,76 liter en bij het bier van de 18e plaats met 39,03 1 naar de 17e met 45,37 liter. En dat geeft toch wel te denken. In feite is sinds 1920 het drankgebruik in Ne derland nog nooit zó hoog geweest als in 1968! Inlopen Het Ceutraal Gedistilleerdbureau beeft een keurig statistickjc bijgehou den sinds 1874 van het beschikbaar komen van sterke drank in Nederland. Dat is wel niet helemaal gelijk aan bet verbruik, docb het scheelt maar weinig. Daa-rult zyn aardig de drink gewoonten (althans wat de hoeveelhe den betreft) af te lezen. In het beginjaar 1874 werd aanmer kelijk meer gedistilleerd gebruikt dan nu n.I. 4,55 liter per hoofd, doch wat minder hier (32,9 liter) en wijn (2,45 liter). Daarna wordt het gebruik ge leidelijk aan steeds minder, vooral wat het gedistilleerd betreft. Het so- borst was Nederland in de crisisjaren vlak voor de laatste oorlog; in 1936 b.v. 0,72 liter gedistilleerd, 14 liter bier en 1,05 liter wijn. Doch de oorlog begint het ge bruik weer in alle categorieën te stij gen. Vooral in de laatste tien (wel- vaarts-)jaren gaat het flink snel. De cijfers van 1958: 1,08 liter gedistil leerd, 20,2 liter bier en 1,47 liter wijn. We lopen dus aardig in, al zullen we Frankrijk en Italië wel nooit benade ren. Gelukkig maar, overigens. (Van onze korfbalmcdcwerker) SCHIEDAM Na een zondag rust is het weer aantreden, geblazen voor Succes. Als zondag om 2 uur scheids rechter Zuiderma voor de eerste maal fluit in de wedstrijd tegen Aio, zullen dc gedachten van de Successors onge twijfeld teruggaan naar dc onprettige wedstrijd die ln Den Haag tegen dit team werd gespeeld. Het werd toen na een te harde en rommelige strijd een 4—3 nederlaag voor onze stadgenoten. Aio, dat toch zeker niet de naam heeft onsportief te korfballen, zal er zeker op gebrand zijn de slechte in druk van de eerste wedstrijd weg te wissen en wij verwachten zonder meer een sportieve en prettige kracht meting met de beste kansen voor Suc ces. De volgende spelers en speelsters komen in het veld: dames: M. Beu kers, R. Poulus, C. v. Vllet-Jansen, L. Duifhuizen, M. Groenendijk, E. Ruse ier; heren: H. Assies, J. Beukers, H. Hassfeld, B. v. Krogten, F. La Lau, A. dc Rooy. Ook voor Schiedam een thuiswed strijd. Op eigen terrein zal ELKV ver slagen moeten worden. De rood-zwar- ten hebben nu 9 punten uit 9 wed strijden en de Brabanders 8 punten uit 8 wedstrijden verzameld, zodat van veel krachtsverschil niet gespro ken kan worden. Het tsrremvoordeel zal voor Schiedam wel eens van door slaggevende betekenis kunnen zijn en wij houden het dan ook op een over winning voor Josen c.s. Het programma voor de andere teams: Ons Huis 4—Succes 2, Succes 3Sperwers 5, Succes 4Actief 3, Schiedam 4—'Wion 4. Het tweede en derde twaalftal van Schiedam zijn vrij. SCHIEDAM. De Winkeliersver eniging „City Centrum" houdt op dinsdagavond 18 november de alge mene ledenvergadering in de boven zaal van de Amstelbror», aanvang 20.15 uur. Op de agenda staan de jaarverslagen en een bestuursvoorstel om de contributie te verhogen, maar ook een bespreking van het verkeer in de Hoogstraat'en iets dat aangeduid wordt met „bloembakken-broderie Hoogstraat". Op de leden wordt een beroep daan de vergadering te bezoeken, daar bij geringe opkomst geen belangrijke besluiten genomen kunnen worden. Het bestuur wil beslist weten waar het aan toe is; het heeft geen zin meer om nodeloos tijdrovend werk te ver richten. SCHIEDAM, In samenwerking met de Wijkvereniging Groenoord geeft het Kon. Schiedams Mannenkoor op dinsdag 18 november een concert in de St. Martinuskerk in Groenoord, aanvang 20 uur precies. Uitgevoerd zullen worden werken van o.a. Pou- lenc, Schumann, Bruckner, Grieg. Dvo rak, Gounod en V-erdi; tevens zullen enkele volksliedjes en negro-spïrituals worden gezongen. De toegangsprijs voor dit concert is f .1,50; voor gaarden en jongeren echter slechts 1, m Een fotografisch grapje met de Benelux-flat. Dat is de eerste van de drie zeer hoge Z-fiatgebouv/en die voor het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds in het westelijk deel van Groenoord zijn gebouwd en waarvan de eerste woningen momenteel betrokken worden. Scylla's dank In het mededelingenblad van de handbalvereniging Scylla, helaas nog steeds een club met alléén da- mesleclen, zal elke maand onder de kop: „Ere wie Ere toekomt" iemand in het zonnetje gezet worden, die zich in die maand verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging. De eerste die zo gehuldigd wordt is de lieer Vollebrecht van Excel- sior'20. Er staat geen voorletter bü en dat terwijl er nogal wat mensen rondlopen bij Excelsior met die naam. De heer Vollebregt wordt in het zonnetje gezet omdat hij er steeds voor zorgt dat het veld dat Scylla van Excelsior gebruikt, altijd tot in de puntjes verzorgd is. Hij ook is het die voor de Scylla jeugd het zevenhandbalveld „neerlegt". En dit alles doet hij als de leden van Scylla nog op één oor liggen. Daar om de eerste plaats -in Ere wie Ere toekomt. PPCS-clublokaal Zaterdag is het voor PPSC weer een grote dag. Niet omdat het thuis te gen TOGR zal spelen, maar omdat de opening van het nieuwe clublo kaal door burgemeester Rgelfsema een afsluiting zal betekenen van maanden nijver werken. Wat de le den daar aan de rand van het com plex uit een oude barak van het ge meente ziekenhuis hebben gemaakt grenst aan het ongelooflijke en nie mand zal aan het bouwwerk, zowcj in- als uitwendig, de houten barak herkennen. Om twee uur is dat grootse moment. Succes-feesten Voor de leden van de korfbalclub Succes staan er weer een paar fijne ■avonden te wachten. De jeugd is het eerst aan bod, want op zaterdag morgen zal Sint Nicolaas in het clubgebouw komen. Voor de oudere leden is het feest van de Goed Hei lig man op diezelfde zaterdag, maar dan in de avonduren en in een van de zalen van het Wijkcentrum. Niet alleen St. Nicolaas komt daar in hoogst eigen persoon maar er komt ook een disc-jockey met een vrese lijke sortering platen. Dan is er op zaterdagavond in het clubgebouw de nieuwjaarsreceptie waar niet al leen handen geschud zullen worden, maar waar ook bingo gespeeld zal worden. Het mooiste feest is echter op 31 januari. Dan gaat Succes car naval vieren en reeds nu wordt er hard aan verschillende kostuums gewerkt. Sporthal Het is natuurlijk erg leuk dat zo'n in ternationale ijsrevue als Holiday On Ice naar Schiedam komt, doch de vaste „gebruikers" van de Sporthal zitten er een beetje mee. Geen trai ning in de sporthal die week, waar schuwt DWS dan ook in het week blad Kontakit. De handballers wij ken maar uit naar gebouw Irene, •waar dan sportfilms met uiteraard ook handbal, zullen worden ver toond, Tevens wordt aangekondigd dat DWS met 2 dames- en 2 he ren-teams zal deelnemen aan het grote kersttoernooi (op 2e kerstdag van de Lcidse handbalvereniging. Sentiment en geweld gaan hand in hand ïn „Xtm Killian, de doder". Het geweld in deze Italiaanse Western liegt er niet om en je vraagt je af of al die hardheid nou io nodig moet, Maar zie, bet sentiment is ook niet mis en wint het zelfs. Overdosering, zou je kunnen zeggen maar toch niet zo storend dat deze film er veel slech ter door is geworden. Die Jim Killian de doder is een do minee die verbijsterend snel zijn pis tool kan trekken en die als hij een keer aan het vechten is, doorslaat. Geen zachte jongen. Maar die koeienjongens laten ook nietmetzïch sollen. Erg snel kwaad en zo. En erg gelijkhebberig. Dat wordt natuurlijk vechten met die schapen jongens. Geen gemakkelijke vredesmissie voor een dominee, ook al heb je zo'n beetje een hoerenwaardin en een lief India nenmeisje aan je zijde. Maar zie: de wouwen, de vrouwen zijn er ook nog. Algemene verbroedering. En daar gaat het: óp naar de plek des onheils. Regisseur Lee H. Katzin filmde dit verhaal met vlakke hand. Glenn Ford zette de aardige dominee menselijk neer (14 j.). Voor de kindermatinees op zondag en woensdagmiddag wordt in het Pas sagetheater voor alle leeftijden ver toond „Old Shattcrhand". SCHIEDAM Het tweede tïenlal van de Schaakvereniging Schiedam heeft het In de eerste ronde van de wedstrijden van de Rotterdamse Schaakbond niet kunnen bolwerken. Tegen het Rotterdamse Charlois 4, dat in een sterke formatie voor do dag kwam, ging Schiedam 2 met 2-8 ten onder. Alleen De Bruijn, de Konïngh, Marbus en Maas behaalden de halve winst; de overige partijen gingen ver loren. Evenmin Is het le tiental er in de tweede ronde in de Promotieklasse in geslaagd tot winst te komen. De voor lopige stand tegen Schiebróek 1 is 1-3 maar een gelijk spel is misschien Joch nog mogelijk. BARENDRECHT, donderdag. Tweeëntwintig van de achtenveertig werken die vanaf vandaag in kunst-' zaal Sans Souci in Barendrecht wor den tentoongesteld hebben het paard tot onderwerp. Vandaar dat de expositie gister avond werd geopend door een paarde- in plaats van een kunstkenner. Het was eb heer P. M. Dam, voor zitter van de landelijke rij- en pony club Mazeppa in Barendrecht Hij leidde de tentoonstelling van schilde rijen, linosneden, wandkleden en te keningen van A. W- Wijkniet, Martha van Huessen-Pikaar en Keetje Huize- veïd-van Weezenbeek in. De heer P.- M. Dam toonde zich ver heugd dat het paard ook in de kunst als belangrijk wordt beschouwd. Hij prees de viervoeter om zijn prestaties in de landbouw en voedselvoorziening en om zijn onmisbaarheid in de re creatie Hij verkoos het paard trou wens boven de auto vanwege de af wezigheid van „luchtverontreiniging" Hij hoopte verder dat er veel werken verkocht zouden worden. Tekeningen Van A. W. Wijkniet hangen er ruim twintig tekeningen, schilderijen en li nosneden. Van hem zijn de meeste afbeeldingen van paarden. Martha van Huessen-Pikaar, die eerder dit jaar oen solo-tentoonstelling hield is vertegenwor. .digd met vier schilde rijen. Keetje Ruizeveld exposeert twaalf wandkleden- Bij de opening in de kleine particu liere kunstzaal was het onmogelijk om veel van de werken te zien, omdat tientallen mensen elkaar verdrongen. Voor hen die de expositie op hun gemak willen bekijken is Sans Souci aan dc Julianastraat 19 dagelijks v opend van 14—20 uur. De expositie duurt tot 22 november. SCHIEDAM, donderdag Het kla ver jasconcours dat door de onderafde ling van Het Singelkwartier in zaal Marijke is gehouden is een succes ge worden. Er hebben 72 spelers aan meegedaan, waarvan de heer Berkel- der met 5.044 punten de eerste prijs veroverde en de heer Klepke met 4.884 punten de tweede. De volgende avond wordt gehouden op 2 december, wederom in zaal Marijke, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Op de Koemarkt is gisterenmiddag de blik sem ingeslagen in de bovenleiding van de tram boven het grasgazon van de rotonde. Een isolator raakte defect, maar het tramverkeer ondervond geen vertraging. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Op de Burg. van Haarenlaan heeft de 49-ja- rige mevrouw L. B. uit Rotterdam gis teravond met haar auto vier gepar keerde auto's aangereden en min of meer zwaar beschadigd. Door nog on bekend is, werd slechts licht bescha- macht over het stuur kwijt en botste op de auto's. Even daarvoor had zij op de Brug. Honnerlage Gretelaan ook een. geparkeerde auto geraakt. Dit voertuig waarvan de eigenaar nog niet bkend is, werd slechts licht bescha-1 digd. De vrouw is met inwendige kneuzingen in het Gemeentezieken huis opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Op de kruising Burg. Honnerlage Grete- laan-Parkweg is gisterenmiddag een brandweerauto in botsing gekomen met twee personenauto's. De brand weerauto was op weg naar het begin van een brandje in de Nieuwe Dam- laan en voerde blauw zwaailicht en sirene. Een auto, bestuurd door de 25-jarige R. v. M. uit Schiedam ver leende de brandweerauto geen voor rang en werd door de botsing tegen een andere auto, bestuurd door de heer G. B- uit Schiedam, gedrukt. Een passagiers, de 25-jarige W. K., werd Uit de auto van Van M. geslingerd. Zij liep hierbij slechts lichte schaafwon den op. De brandweerauto vervolgde hierna zijn weg naar het brandje in de Nieu we Damlaan. Daar bleek dat isolatie materiaal in de voegen tussen twee huizen was gaan branden. Met één nevelstraal werden de vlammen ge doofd. KEENVLIET, donderdag. Het hoofd van de openbare lagere school, de heer D. Lahpor, heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuwe school. Deze zal be staan uit zes klassen en zal vermoede lijk in september 1970 gereed zijn. De uitvoering berust bij de N.V. Aannemersmij A. J, van dor Heijden. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM - Met het heer sende herfstweer wordt het door gaan van de amateur voetbal wedstrijden een twijfelachtige zaak. Het zou niet vreemd zijn als bijvoorbeeld de afdeling Rot terdam van de KNVB weer ge heel afgelast zou worden. Im mers, tot nu toe is de competitie zeer vlot verlopen en daarom kan men vlugger tot algehele afgelas ting overgaan. Indien het echter mee zit met het weer dan gaat DHS naar CKC. DHS doet op het moment nog goed mee voor de eerste plaats cn zal, wil het een gunstige positie blijven houden, dit duel moeten winnen. In de vierde klasse trekt Schiedam weer naar- Vlaai-dingen, de stad waar afgelopen zondag zonder een enkele reden na afloop van de wedstrijd te gen Hollandiaan verschillende spelers van Schiedam door bet Vlaardingse publiek zijn aangevallen. Toch gelo ven wc niet dat Schiedam met angst in het hart naar RKWIK saL gaan, want angst is een slechte raadgever. Wil Schiedam in de kopgroep blijven zal het toch van lijstaanvoerder RKWIK moeten winnen. SVDPW gaat naar het Rotterdamse SMV, dat het net als SVDPW niet zo bijster goed doet in de competitie. Hier lijkt voor SVDPW de kans te lig gen eens twee punten rijker ie wor den. ExceIsior'2Q gaat naar Spoomvijk met een kans op een puntenverdeling. In de afdeling moeten in de eerste klasse \VF en Martinlt him wedstrij den hunnen winnen. WF moet dat thuis doen teffeh St. Lodewijk en Martinit uit tegen Rockanje. In B krijgt DRZ goen gemakkelijke opgave. Het speelt uit tegen Bolnes en komt wellicht tot een- punten.verde ling. Ursus krijgt het zo ic zien ge makkelijker in de uitwedstrijd tegen Groen Witten. In C. gaat Demos naar RDM en. SFC ontvangt The Rising Hope; laten -we er het beste van ho pen. In de tweede klasse verder nog Schiedamse Boys—Nestoro en FCN DESV. In het zaterdagvoetbal moet HBSS naar Zwart Wit 28 in. Rotterdam Zuid, dat aan een verjonging bezig is, Een club met een goede reputatie (in Zuid wordt de club het „Feijcnoord van het zaterdagvoetbal" genoemd), die een middelmatige plaats inneemt. Het zou juist iets voor HBSS z|jn om daar nu eens de beide punten vandaan te ha len. PPSC ontvangt TOGR en moet die wedstrijd kun tien winnen. In de afdeling: TGB uit tegen Hille- gersberg en GSS uit tegen Veronica. HENDRIK-ID O- AMBACHT. In de gemeente H.I,Ambacht is voor de, maand decemher een speciale regeling voor de winkelsluitingen. In verband met de te verwachten drukte vervalt op een aantal dinsdagen de verplichte middagsluiting. Dit geldt voor 2, 23, 30 december. Op een aantal dagen mogen de win kels tot 's avonds negen uur openblij ven. Een overzicht daarvan: in ver band met sinterklaas; op zaterdag 29 november en.van maandag 1 t/m don derdag 4 december. Kerstmis: op zaterdag 20 december, maandag 22 december en dinsdag 23 december. Oudejaarsdag op woensdag 31 de cember. De regeling i.v.m. de wekelijkse koopavond op vrijdag blijft van kracht. Uiteraard vervalt deze koop avond op 26 december, tweede kerst-, dag. Van Loenen voor autolakken Spuit onsje in 550 autoklcuren. Dam 4145, Schiedam. Telefoon 266192. GELD NODIG? Leningen van 70O,— tot 10.000,— voor iedereen zonder informatie. Elke dag S—18.00 uur, dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond van 10.0021.00 uur. Vendel. £i- nanc. en verz. Hoogstraat 76, t.o. C. Jamin, Schiedam, tot. 264091. PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam, tel. 266720. S180 Bijverwarming: BUT AANGAS- KACHEL. bratidklaar 68,50. Haarglas, mica. verdampings bakjes, kachelpijpen, ellebogen, WAAR DAT WIEL DRAAIT. Hoogstr. 67—63. Schiedam, tel 010—268436. S250 Textïelververy Oostsingel 2 iel. na 5 uur MANTEL verven 17,50 VELOURSGORDIJNEN verven 4,50 p. mtr SUÈDE JASJES (kort) reinigen 17,— SPEELGOED-EN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Groenelaan.36 Hoogstraat 34 ALTIJD LAGE PRIJZEN!

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2